Neverworld Wake

Autor:

Pessl Marisha

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 17
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
364
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,04 zł
Nasza cena: 26,64 zł 37,90 zł Taniej o: 30%

“Neverworld Wake”  to młodzieżowy thriller, który zaczyna się niewinnie. Jaką tajemnicę skrywa śmierć muzycznego geniusza? Kto przeżyje, a kto będzie musiał umrzeć?

“Neverworld Wake” to thriller dla nastoletnich czytelników, który wzbudzi emocje w każdym, niezależnie od wieku. Książka opowiada o losach Beatrice Hartley, która niespodziewanie straciła ukochanego chłopaka. Wszystko wskazuje na to, że Jim, genialny muzyk, popełnił samobójstwo. Jego dziewczyna nie wierzy w ten desperacki krok. Właśnie dlatego, gdy otrzymuje zaproszenie na urodziny swojej dawnej przyjaciółki, postanawia wrócić do Wincroft, by poznać prawdę o śmierci tego, z którego zrobiono niepoczytalnego samobójcę.

Na imprezie Beatrice znajduje się w gronie starych znajomych: paczki, z którą wraz z Jimem spędzali niegdyś każdą wolną chwilę. Dziewczyna podejrzewa, że jej przyjaciele wiedzą na temat śmierci chłopaka dużo więcej niż to, do czego otwarcie się przyznają. Z początku boi się, że znajomi podejdą do niej z pewną rezerwą (w końcu nie widzieli się od ponad roku). Wszyscy, bez wyjątku, przyjmują ją z otwartymi ramionami.

Cała paczka ledwie unika zderzenia z ciężarówką, a to nie koniec ich kłopotów. Nazajutrz w progu pojawia się pewien starszy mężczyzna, który nazywa siebie Stróżem. Mówi przyjaciołom, że muszą jednogłośnie wybrać osobę spośród swojej piątki, by ta mogła przeżyć wydarzenie, jakie miało miejsce ubiegłej nocy. Dopóki tego nie zrobią, dzień będzie się powtarzał, a pętla czasu nie pozwoli przejść nikomu z nich dalej, do przyszłości.


Fragment książki

Kiedy całą piątką weszliśmy do środka, pijani i przemoczeni, po raz pierwszy poczułam się wśród nich normalnie. Jak za dawnych czasów. Otarliśmy się o śmierć i to wydarzenie przełamalo lody.

Nagle odezwał się dzwonek do drzwi. Wszyscy usiedliśmy wyprostowani jak struny, patrząc na siebie ze zdumieniem. Policzylismy w myślach. Nikogo nie brakowało.

- Ja pójdę - zgłosił się Cannon.

Wrócił po minucie.

- To jakiś staruch. Ma ze dwieście lat.

Sądziłam, że Cannon z nas zażartował, że nikogo tam nie będzie.

Ale był. Starszy mężczyzna. Wysoki i siwy. Nie mogłam dojrzeć jego twarzy w ciemnościach, zauważyłam tylko, że jest ubrany w ciemny garnitur z krawatem.

- Dobry wieczór. W czym mogę pomóc?

- Będzie lepiej, jeśli wejdę do środka i wszystko wyjaśnię.

- Proszę powiedzieć tu i teraz - odparł Cannon.

- Wszyscy jesteście martwi - oznajmił.


O autorce

 

Autorką powieści jest Marisha Pessl, amerykańska pisarka przygotowująca książki z nurtu Young Adult. Urodziła się w okolicach Detroit, w stanie Michigan. Od dziecka marzyła o pisarskiej karierze i z czasem udało jej się zrealizować te plany. Jej utwory zaczęły od razu trafiać na listy bestsellerów. Oprócz “Neverworld Wake” w dorobku pisarki jest również powieść “Nocny film”, “Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof” oraz “Special Topics in Calamity Physics”.

Recenzje (17)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwszy raz w moich skromnych progach została zaproszona książka z gatunku Thiller dla młodzież, chociaż jak podaje Lubimy czytać jest to zwykła literatura dla młodzieży. W pewnym sensie się z tym zgodzę, można też powiedzieć, że nie za bardzo dostałam to czego oczekiwałam od książki.

  Mamy pięcioro bohaterów, ale tak na prawdę autorka skupia się tylko na Beatrice, inaczej Bee, wszystko jest pisane z jej perspektywy. Co było dla mnie lekkim minusem, ponieważ chciałam się troszkę dowiedzieć co inni bohaterowie myślą o całej sytuacji. Nasza bohaterka bardzo mocno przeżywa śmierć swojego chłopaka Jima, co wprowadzą ją w depresje. I tutaj już mi się to nie spodobało. Depresja objawia się tym, że nie wychodzisz z domu, nie kontaktujesz się z nikim, a jednak bohaterka to robi. Oczywiście ja nie specjalista więc też nie mi jest oceniać i dawać diagnozę. Spodobało mi się to, że bohaterowie między sobą nie mieli dobrych relacji To tak jeszcze bardziej wpłynęło na to kogo wybiorą na końcu książki. Czasami nie potrafiłam się połapać jaki to bohater i co ma wspólnego z książką. Troszkę za dużo tych wszystkich imion i nazwisk.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sześcioro przyjaciół tworzy ekipę. Wszystko zmienia się, gdy umiera jeden z członków grupy. Rok później Beatrice dalej przeżywa utratę swojej miłości, jednak postanawia dołączyć do imprezy byłej paczki w Wincroft. Szalona jazda samochodem podczas deszczu kończy się wypadkiem. Przyjaciele utknęli w Nieświecie i tylko jedno z nich może przeżyć. Wszyscy utknęli w jednej pętli czasowej i muszą podjąć decyzję kto przeżyje. Kto to będzie? Jak do tego wszystkiego doszło? Co pomoże przyjaciołom podjąć właściwą decyzje?

  Kojarzycie książkę “7 razy dziś” Lauren Oliver? Jeżeli tak, to ta historia jest bardzo do niej podobna. Tutaj pięć osób ciągle powtarza ten sam dzień i pod koniec każdej pętli odbywa się głosowanie, w którym mają wyłonić osobę, która przeżyje. W ciągu tego czasu mogą robić co chcą. Jest to książka, która może wiele nauczyć i pokazać, że nawet jeśli uważacie że kogoś dobrze znacie, to tak naprawdę nie wiecie nawet połowy.

  Po książkę chciałam sięgnąć przede wszystkim dlatego, że na jej podstawie ma powstać na Netflix serial, a wiadomo jak to jest zawsze najpierw książka, potem film. Tym bardziej, że właśnie fabuła mocno skojarzyła mi się z książką “7 razy dziś” i chciałam się dowiedzieć jak ktoś inny przedstawi ten wątek. I przyznam się, że w tej powieści jest ON o wiele ciekawszy i bardziej rozbudowany. Tutaj bohaterowie poza tym, że muszą podjąć decyzję, chcą się również dowiedzieć, co stało się z ich przyjacielem, bo nie wierzą w to, że popełnił samobójstwo. Podczas poszukiwań odkrywają samych siebie i wiele o swoich przyjaciołach. Do samego końca nie wiadomo, kto wyjdzie z tego żywy.

  O bohaterach nie chciałabym Wam opowiadać, ponieważ mogłabym coś zdradzić, a lepiej jeśli sami poznacie postacie i będziecie snuć własne przypuszczenia. Ja mogę tylko coś niepotrzebnie i nieświadomie zasugerować, a to popsuje całą zabawę. Jednak powiem tak, każda postać jest inna i na swój sposób charakterystyczna. Wszyscy coś ukrywają i niczego nie możemy być pewni. Wszyscy bohaterowie są jedną wielką zagadką i dopiero pod koniec poznajemy ich prawdziwe oblicza.

  Akcja rozwija się dość powoli. Bohaterowie potrzebują czasu by oswoić się w nowym otoczeniu i pogodzić ze świadomością, że mogą nie wyjść stąd żywi. Jednak od połowy wszystko nabiera tempa i wszystko niesamowicie się rozkręca.

  Podsumowując, książka jest naprawdę dobra, bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta. Od początku wkręciłam się w cały ten świat, a raczej Nieświat, i problemy bohaterów. wiele razy zastanawiałam się, kto powinien przeżyć. Jeżeli szukacie powieści, która Was mocno zaangażuje i nie pozwoli szybko o sobie zapomnieć, to zdecydowanie powinniście sięgnąć po “Neverworld Wake”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Beatrice po śmierci swojego chłopaka Jima przestała kontaktować się z czwórką swoich przyjaciół. Po roku postanawia spotkać się z nimi i wyjaśnić okoliczności śmierci Jima, gdyż wydaje jej się, że przyjaciele wiedzą na ten temat coś więcej. Podczas wspólnej jazdy samochodem, cudem unikają wypadku. Jednak o poranku do drzwi puka Stróż i oznajmia im, że znaleźli się w pętli czasowej. Tylko jedno z nich może przeżyć. Osobę tę muszą wybrać podczas głosowania. Czy uda im się zagłosować jednomyślnie? I jak tak naprawdę zginął Jim?

  Oryginalny pomysł na fabułę. Trochę skojarzyło mi się z filmem "Oszukać przeznaczenie". Zagadkowa śmierć Jima, pętla czasowa i przeżywanie od nowa tego samego dnia wydawało mi się interesujące. Niestety na początku się nudziłam. Nie potrafiłam wczuć się w tę historię. Wciągnęła mnie dopiero wtedy, kiedy przyjaciele zaczęli rozwiązywać zagadkę śmierci Jima, czyli koło 120 strony. To opowieść skomplikowana, pełna sekretów, kłamstw i manipulacji. Łatwo się pogubić, ponieważ dzieje się tu bardzo dużo. Narratorem jest Beatrice, z pozoru słaba i niewinna kobieta, która boleśnie przeżyła śmierć ukochanego. Każda z postaci jest pomysłowo wykreowana. Mocne i słabsze charaktery, które w obliczu śmierci walczą o to, aby właśnie na niego oddano głos. Każdy też ma swoje tajemnice, które powoli wychodzą na światło dzienne, jednocześnie ukazując ich zupełnie inne oblicza. Samo rozwiązanie jest zaskakujące i szczerze się takiego nie spodziewałam. Nie do końca jednak polubiłam się z tą książką. Zbyt szybką akcja wprowadzała mętlik, choć sam pomysł był bardzo dobry.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,, Jesteśmy antologiami. Każdy z nas liczy tysiące stron, wypełnionych baśniami i poezją, tajemnicami i tragediami, zapomnianymi opowieściami upchniętymi gdzieś na końcu, których nikt nigdy nie przeczyta. "

  Czasami chcielibyśmy żeby czas stanął w miejscu, żeby się zatrzymał. Zdarza nam się myśleć, że chcielibyśmy go cofnąć i w takim momencie trzeba sięgnąć po książkę Neverworld Wake Marishy Pessl.

  Książka opowiada historię pięciorga przyjaciół, którzy kiedyś byli bardzo zżyci. Wszystko zmieniła śmierć Jima, chłopaka Beatrice. Dziewczyna wraz z rodzicami wyjechała z Wincroft. Kierowana nadzieją, że pozna odpowiedzi na pytania dotyczące okoliczności śmierci Jima po pewnym czasie wraca do miejsca gdzie spędziła tak wiele cudownych chwil. Beztroska zabawa kończy się wypadkiem, którego skutki zaskakują młodych ludzi.

  Otóż czas zapętlił się w wiecznym powtórzeniu, przeżyć może tylko jedno z nich, czego dowiadują się od dziwnego mężczyzny. Wartka akcja, multum wydarzeń, zaskakująca fabuła to naprawdę słabe określenia dla tej książki. Jest to jeden z niewielu thrillerów, w którym do samego końca nie miałam pojęcia co się wydarzy, ani kto jest zabójcą Jima.

  Książka jest pełna emocji, wir wydarzeń porywa czytelnika, wciska go w fotel tylko po to, żeby na koniec rzucić nim o podłogę i powiedzieć "tego się nie spodziewałeś". Po skończeniu NeverWorld zastanawiałam się czy to wszystko było naprawdę czy była to wizja tego co mogą widzieć ludzie zawieszeni na granicy życia i śmierci. Dla mnie to strzał w dziesiątkę i polecam z całego serducha tą książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pessl udało się przez cały czas budować taki swoisty klimat niepokoju, który towarzyszy czytelnikowi aż do momentu zakończenia – nieoczywistego pod kilkoma względami. Dodatkowo autorka posługuje się naprawdę dobrym językiem i potrafi uwydatniać to, na czym jej zależy. Neverworld Wake to książka niemal pozbawiona schematów, świetnie skonstruowana, zaskakująca i trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony. Nie brakuje tutaj intrygującej atmosfery i angażującej czytelnika fabuły. Pessl ponownie pozytywnie mnie zaskoczyła, zdecydowanie.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 12 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Nocny film 5/5 Nasza cena:
32,30 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nocny film

GENIALNY, PORYWAJĄCY, ZAPIERAJACY DECH W PIERSIACH THRILLER AUTORKI „WYBRANYCH ZAGADNIEŃ Z FIZYKI KATASTROF” Powieść tak mroczna, jak myśli młodej kobiety, która nocą rzuca się do opuszczonego szybu windy towarowej. Historia, w której nie ma ani jednego kłamstwa, ale nie ma też jednej prawdy. Scott...
eBook Nocny film mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,80 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Nocny film mobi epub

GENIALNY, PORYWAJĄCY, ZAPIERAJACY DECH W PIERSIACH THRILLER AUTORKI "WYBRANYCH ZAGADNIEŃ Z FIZYKI KATASTROF" Powieść tak mroczna, jak myśli młodej kobiety, która nocą rzuca się do opuszczonego szybu windy towarowej. Historia, w której nie ma ani jednego kłamstwa, ale nie ma też jednej prawdy.  ...
eBook Neverworld Wake mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,04 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Neverworld Wake mobi epub

Beatrice Hartley i pięcioro jej najlepszych przyjaciół tworzyli świetną ekipę. Ale wszystko zmieniła śmierć Jima, geniusza muzycznego i chłopaka Beatrice. Rok po zakończeniu szkoły Beatrice wraca do Wincroft – nadmorskiej posiadłości, gdzie spędzili razem wiele wieczorów, dzielili się tajemnicami i...
Septimus Heap. Księga 5. Zemsta Syreny 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Septimus Heap. Księga 5. Zemsta Syreny

Piąty tom serii o Septimusie Heap, zdaniem czytelników, najlepszy jaki do tej pory udało się autorce popełnić. Magia, przygoda, humor oraz znani i lubiani bohaterowie po raz kolejny muszą stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu. W pełnym zanurzeniu się w barwny i nietuzinkowy świat wykreowany...
YOLO for fun 0/5 Nasza cena:
16,35 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

YOLO for fun

Oto twoje YOLO. Wklejaj, wydzieraj, maż, ciap, polewaj, posypuj. Stwarzaj własne światy. Wyrażaj siebie. Kreuj swoją rzeczywistość. Nawiązuj nowe znajomości. Okaż waleczne serce i pokaż jaki jesteś naprawdę. Rób rzeczy ciekawe, dziwne, dziwaczne i szalone. Baw się dobrze! Don't worry, be happy i...
Zwiadowcy. Księga 14. Pojedynek w Araluenie 4/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwiadowcy. Księga 14. Pojedynek w Araluenie

Król Duncan i jego córka, księżniczka Kasandra, są uwięzieni w południowej wieży zamku Araluen. Daleko na północy niewielki oddział Sir Horace’a oraz dowódca Korpusu Zwiadowców Gilan tkwią w starym forcie oblężonym przez Klan Czerwonego Lisa. Młoda zwiadowczyni Maddie musi dotrzeć do drużyny Czapli...
Arena 13. Tom 1 0/5 Nasza cena:
20,85 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arena 13. Tom 1

Pierwszy tom trylogii autora bestsellerowej serii Kronik Wardstone.Witajcie na Arenie 13. To tutaj zmagają się ze sobą najlepsi wojownicy, których nigdy nie opuszcza widmo śmierci.Leif pragnie tylko jednego: stać się najlepszym wojownikiem na osławionej Arenie 13. To tutaj bowiem odbywają się...
Septimus Heap. Księga 4 Tajemna wyprawa 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Septimus Heap. Księga 4 Tajemna wyprawa

Septimus Heap, siódmy syn siódmego syna, zmarły tragicznie już w pierwszym tomie i cieszący się niezłym zdrowiem w kolejnych, znowu Was zaskoczy!Nie tylko czytelnicy uwielbiają Septimusa. Prawdziwą sympatią darzą go również… kłopoty. Zresztą słowo „sympatia” jest zdecydowanie mało obrazowe....
Kroniki Wardstone, tom 4. Wiedźmi spisek 0/5 Nasza cena:
24,57 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki Wardstone, tom 4. Wiedźmi spisek

Klany Wiedźm z Pendle zawsze skakały sobie do gardeł. Dzięki temu, że nieustający konflikt absorbował ich uwagę, ludzie byli względnie bezpieczni. Ale oto dwa zgromadzenia połączyły swe siły, a niedługo dołączy do nich trzecie. zjednoczone wspólnym celem będą miały dość mocy, by przywołać do tego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula