Nasze życzenie

Autor:

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 12
Wysyłka w:
4 dni + czas dostawy
Format
140x200 mm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
460
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Nasza cena: 26,05 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

“Nasze życzenie” to wzruszająca powieść o trudnych wyborach młodego wieku, wielkiej miłości i muzyce, która dla bohatera stanowi główny sens życia.

Cromwell Dean ma dziewiętnaście lat i jest wschodzącą gwiazdą muzyki. Uwielbiają go tysiące, na koncerty przyciąga tłumy, jednak nikt tak naprawde go nie zna. Wszystko zmienia się w jednej chwili, gdy na horyzoncie pojawia się nieznana dziewczyna w fioletowej sukience. Chłopak porzuca Anglię, aby rozpocząć studiowanie muzyki w Karolinie Południowej. Nie liczył na ponowne spotkanie z dziewczyną, myślał nawet, że przecież i tak niedługo o niej zapomni. Nie spodziewał się, że jej twarz zostanie z nim na długo i nie pozwoli tak po prostu żyć dalej

Donnie Farraday doskonale wie, że muzyka jest całym jej życiem. Zapisuje każdą nutę w swoim sercu. Widzi, że Cromwell desperacko ucieka przed swoją przeszłością. I ON przyciągał ją swoją tajemniczością. Kiedy życie Bonnie wywraca się do góry nogami, chłopak będzie musiał zdecydować, czy pozostać przy ukochanej i stać się jej światłem w tym trudnym czasie.

O autorce


Tillie Cole jest autorką pochodzącą z Anglii. Pisze wszelkiego rodzaju romanse, zarówno komedie romantyczne, jak i mroczne romanse erotyczne. Jedna z najbardziej znanych serii autorki to “Poranione dusze”.

Czytaj całość

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie od dziś wiadomo, że miłość i muzyka idą ze sobą w parze. Doceniając się wzajemnie budując historię opartą na harmonii i uczuciach. Czy Tillie Cole bazując na tych wartościach przekona nas do historii, która od pierwszych stron zapowiada przejmującą opowieść o miłości?

  Nie od dziś wiadomo, że autorka potrafi pisać. I robi to z pasją oraz zaangażowaniem godnym pozazdroszczenia. Jej powieści bogate są w emocje, dramaty i motywy widoczne jak na dłoni w codziennym życiu, dzięki czemu otrzymujemy wiarygodne wydarzenia, które zapadają nam głęboko w pamięci. Miałam przyjemność czytać wszystkie wydane książki Cole, ale muszę przyznać jedno - "Nasze życzenie" nie ma sobie równych.

  Wszystko rozpoczęło się od historii Cromwella Dean'a, dziewiętnastolatka z duszą muzykanta. Jako wschodząca gwiazda muzyki musiał pogodzić się z rosnącym zainteresowaniem, które powoli zaczęło go przytłaczać. Tylko jedna, tajemnicza dziewczyna w fioletowej sukience potrafiła trafić wprost do jego serca. Jednak ona zniknęła a Cromwell porzucił Anglię, by studiować muzykę w upalnej Karolinie Południowej. Nie spodziewa się, że niedługo ponownie spotka Bonnie Farraday a ona zburzy jego mur, przebijając się kolorem przez ciemność. Tylko, że życie dziewczyny wcale nie jest takie kolorowe jak mogłoby się wydawać a Cromwell będzie musiał zdecydować czy potrafi pomóc jej na nowo odnaleźć melodię w sercu.

  To wyjątkowa powieść. Piękna i przejmująca. Napisana z sercem i przenikająca do krwi. Nie tylko jeśli chodzi o samą fabułę czy zachwycającą kreację głównych bohaterów, ale przede wszystkim główną rolę odgrywa tutaj muzyka, która stanęła na wysokości wyzwania zajmując miejsce pierwszoplanowej postaci. Cole w cudowny sposób przedstawiła relację między Cromwellem i Bonnie a muzyką, która grała w ich duszy. Widziałam jak radzą sobie z problemami w rytm tylko im słyszalnej melodii i jak zmieniają się nuty zależnie od rozgrywanych wydarzeń. To niesamowite, w każdym słowie wiarygodne i magiczne tylko tak, jak magiczna potrafi być miłość.

  Główni bohaterowie również stanęli na wysokości zadania. Ich kreacje dynamicznie zmieniały się wraz z nowymi doświadczeniami i konsekwencjami swoich czynów. Początkowo próbowali się odciąć od czytelnika, pokazać że są silni i niezależni, ale wraz z kolejno przeczytanym słowem wychodziły na jaw ich mroki przeszłości oraz zdarzenia, które ich ukształtowały a czytelnik nie mógł pozostawać obojętny na wszystkie towarzyszące im emocje. Cromwell i Bonnie pasowali do siebie idealnie nie tylko poprzez pasję, która ich łączyła, ale także osobowości - charyzmatyczne indywidualności, które dopiero razem tworzyły kompletną całość.

  Raz na jakiś czas pojawia się powieść, która chwyta nas za serce. Bez wątpienia "Nasze życzenie" należy właśnie do tej kategorii. To książka z gatunku New Adult, która posiada wszystkie najważniejsze motywy gatunku - wiarygodnych bohaterów, masę emocji i trudną do zniesienia przeszłość. Ale kryje w sobie także coś więcej. Coś co sprawia, że nie można przestać myśleć o losach Bonnie i Cromwella. Przygotujcie się na emocje, niestety także te negatywne, które wycisną z oczu łzy i przyprawią o przyspieszone bicie serca. To idealna propozycja książki dla kobiet!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cromwell jest wschodzącą gwiazdą muzyki -wszyscy go uwielbiają, choć tak naprawdę nikt go nie zna. Jest najpopularniejszym DJ'em, który potrafi każdego, dosłownie każdego porwać do tańca. Potrafi odczytać emocje słuchaczy i dopasować się do nich. Wszyscy po prostu jedzą mu z ręki, jeśli chodzi o muzykę.

  Ale nie ona. Dziewczyna w fioletowej sukience mówi mu wprost, jak beznadziejnie tworzy, że jego muzyka jest bez uczuć. Chłopak nie spodziewa się takich słów i choć nie przyznaje się do tego, to go bolą. Bo ma rację.

  Cromwell wyjeżdża z Anglii, by studiować muzykę w Karolinie Południowej. Nie pomyślałby, że znów spotka na swojej drodze dziewczynę w fioletowej sukience. Tak samo nie spodziewała się tego Bonnie, która zdaje sobie sprawę, że jej słowa mogły go dotknąć. Ale sama nie mogła się przed nimi powstrzymać. Nie rozumiała, jak tak utalentowany człowiek, wybrał odwrotną ścieżkę kariery.

  Dla Bonnie muzyka to całe jej życie. Czuje ją całą sobą i widzi, jak Cromwell ucieka przed prawdziwą muzyką i przeszłością. Stara się nie wtrącać, ale coś sprawia, że ciągle do niego wraca. A ON zaczyna się przed nią otwierać.

  Kiedy wszystko zaczyna wyglądać dobrze, ich życie nabiera kolorów, Bonnie zaczyna rozumieć, że niewiele zostało jej czasu. Nie chce tym obarczać Cromwell'a, ale chłopak postanawia zostać jej światłem i dodawać jej otuchy za pomocą muzyki do ostatniego dnia. Ich uczucie jest tak wielkie, że aż boli.

  Czy będzie im dane cieszyć się sobą dłużej niż zaplanował to los?

  ***

  Matko Święta. Co to była za książka. Jest to druga książka w poprzednim roku, przy której wylałam tyle łez. Od połowy płakałam jak głupia. Nie byłam w stanie przeczytać jej od razu, bo serduszko za bardzo bolało. Mimo iż chciałam, to nie potrafiłam. Musiałam sobie dozować lekturę.

  Uwielbiam wszystkich bohaterów. Choć Cromwell z początku jest typowym dupkiem, to później okazuje się być cudownym chłopakiem. Nie zwiał, gdzie pieprz rośnie, kiedy się okazuje, że Bonnie nie pozostało już wiele czasu. Chciał z nią być, kochał ją i wspierał całym sobą. Owszem, chłopak kiedyś się pogubił i w sumie to chyba mu się nie dziwię. Jego ojciec chciał dobrze, ale Cromwell z czasem po prostu był już zmęczony i muzyka mu się obrzydziła. Sama znam to z doświadczenia. Zaś przy Bonnie zaczął rozumieć, że jego życie to muzyka i że nie ucieknie od niej. Jest na nią skazany, ale z czasem przestał to traktować jak wyrok.

  Bonnie od zawsze żyła muzyką. W dodatku Cromwell był dla niej kimś niesamowitym, choć wcześniej o tym nie wiedział. Jest też silną dziewczyną, upartą. Troszczy się o innych. Jest bardzo wrażliwa. Naprawdę, bardzo ją polubiłam. Walczy do samego końca, nie poddaje się. Stara się innych nie zasmucać, zwłaszcza swojego brata Easton'a, ale w takiej sytuacji nie da się być smutnym.

  A Easton...Easton to również wspaniała postać. Choć to zagubiony chłopak, to naprawdę bije od niego dobro i troska. Może niekoniecznie zawsze to pokazuje, ale to się czuje. A zwłaszcza pod koniec historii... Oj Easton, Easton. Nie zdradzę innym zbyt wiele.

  Autorka stworzyła coś pięknego. Ta historia jest cudowna, choć tak bardzo boli. Nie da się o niej zapomnieć ot tak. Ryje się w pamięć, zostawia blizny na sercu. Tak. Łamie serce, rozpada się na milion kawałeczków i Moi Drodzy.... Takiego serduszka nie da się wyleczyć. Mimo że pozostają tylko blizny, to jednak one bolą, bo przypominają te wszystkie wydarzenia. Naprawdę, ta książka bardzo mnie poruszyła. Wylałam tyle łez...

  A motyw muzyki, zwłaszcza klasycznej, jest bliski memu sercu. To moje takie niespełnione marzenie z dzieciństwa :) Warto też posłuchać playlisty :)

  Koniecznie musicie przeczytać tę historię. Po prostu. Gwarantuję Wam, że nie pożałujecie. Co prawda Wasze serduszko ucierpi, ale uwierzcie mi. Jest tego warta.

  Recenzja pochodzi z bloga [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przez całe nasze życie nieustannie coś czujemy, składamy się z emocji, tych dobrych i złych. Otacza nas radość, smutek, żal, nadzieja, lęk i cała paleta uczuć, które są, jak kolory krążące wokół nas. Czasem są lekkie, jak powiew wiatru, ale bywają też o sile huraganu, miotające nami niczym szmacianymi laleczkami i jedyne czego pragniemy, to odciąć się od nich całkowicie. Tylko czy jest to możliwe?

  Cromwell Dean ma u stóp cały świat, a przynajmniej wszystkich swoich fanów i słuchaczy w klubach, gdy prezentuje im kolejne swoje bity. Czuje, jak dzięki temu ma poczucie władzy. Emocje, jakie wzbudza w ludziach działają na niego, jak narkotyk. Żyje tym, jest najpopularniejszym DJ'em, wszystkie kluby muzyczne chcą go u siebie, a dziewczyny zrobią wszystko, co tylko zechce. Jednak podczas jednego z jego występów zauważa dziewczynę w fioletowej sukience, która może i słuchała, ale nic nie czuje, kiedy po jego występie spotyka ją na plaży, ta prosto w oczy rzuca mu, że jego muzyka jest pozbawiona głębi. Nie ma w niej emocji. Przebija tym jego mur stawiany przez ostatnie lata i znika. Corm myśli, że ta tajemnicza dziewczyna nigdy już nie stanie na jego drodze, tymczasem spotyka ją na uczelni. Bonnie chodzi na te same zajęcia i trafia im się wspólny projekt. Oboje kochają muzykę, oboje mają tajemnice i nie potrafią się dogadać. Czy dziewczyna w fioletowej sukience znajdzie drogę do duszy chłopaka z butelką Jacka Danielsa w dłoni?

  Tillie Cole nie od razu odnalazła sobie drogę do mojego serca, dopiero jej Tysiąc pocałunków roztrzaskało moje serce i sprawiło, że dałam jej kolejną szansę. Od tamtej chwili pokazuje mi, że nigdy nie stawia na proste rozwiązania i każda jej książka pozostawia we mnie ślad. Czy Nasze życzenie również mnie nie zawiodło?

  Ta książka jest jak muzyka ze wszystkimi jej tonami i dźwiękami, choć niektórzy dostrzegą w niej barwy, tak, jak główny bohater. Nie wiem, jak inaczej mogłabym napisać o niej w jednym zdaniu. Tillie Cole stworzyła powieść, której się nie czyta, tylko czuje i przeżywa całym sobą. Od pierwszych stron rzuca w wir wydarzeń i kolorów oplatających bohaterów oraz ich otoczenie. Fabuła to przemyślana sieć połączonych wątków, które idealnie się ze sobą łączą i tworzą niezapomnianą historię. To zaledwie kilka miesięcy z ich życia, ale autorka bez problemu rozpisała wszystko tak, aby nie brakowało tej opowieści realizmu i głębi. Nasze życzenie powoli wkrada się do serca następującymi po sobie wydarzeniami, zachwyca paletą kolorów, razi ich intensywnością i skrada go kawałek po kawałeczku. Łamie je, rani i skleja, pozostawiając jednak na nim ślad na stałe.

  Bohaterowie są idealnie nieidealni. Ich charakterystyka sprawia, że miałam wrażenie, iż spotkam ich w realnym świecie. Są jakby z krwi i kości, całkowicie różni i zagubieni, a co za tym idzie, popełniają błędy i niekiedy potrafią dotkliwie ranić swoich bliskich, a nawet samych siebie. Uciekają od rzeczywistości i walczą z nią. Jednak potrafią też uczyć się na nich i stawiać czoło temu, co nadchodzi i co było. Zdobyli tym moje serce, ale jeszcze bardziej kocham ich za pasję. Muzyka jest ich życiem i to, jak to okazują, jest… nie do opisania, ale kiedy czyta się książkę, to się to wszystko czuje.

  Nasze życzenie pozwoliło mi oderwać się od otaczającej mnie rzeczywistości, sprawiło, że wszystkimi zmysłami chłonęłam zdanie po zdaniu i z każdą kolejną stroną, coraz bardziej wsiąkałam w historię. Wraz z bohaterami przeżywałam wszystkie chwile, a to było jak przejażdżka rollercoasterem. Miałam wrażenie, że emocje przeskakiwały z jednych w drugie i tworzyły chaos w mojej głowie oraz sercu. Tillie Cole ponownie mnie zaskoczyła i kurcze, ogromnie mnie to cieszy, bo pokazuje mi, że pomimo tylu przeczytanych książek nadal są takie, które wywołują we mnie nie tylko łzy, ale też niekontrolowany szloch. To było zarazem straszne i piękne, naprawdę niesamowite. Tym tytułem zamykam swój czytelniczy rok i chyba nie mogłam wybrać bardziej odpowiedniej książki na zakończenie.

  Nasze życzenie bezapelacyjnie trafia na moją prywatną listę bestsellery ZWK i naprawdę nie sądziłam, że po przeczytaniu Promyczka Kim Holden tak szybko napiszę, że coś przebija historię Kate Sedgwick, ale Tillie Cole tego dokonała. Stworzyła coś lepszego. Jeśli ta książka jest jeszcze przed wami, nie wahajcie się i dajcie ponieść muzyce, kolorom oraz ukrytym w nich emocjom. Warto. Naprawdę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  PRZEŁAMYWANIE BARIER

  Powieść o miłości, nie tej czysto fizycznej, ale raczej skupionej wokół szczerości, przełamywania kolejnych barier i przepracowywania trudnych wspomnień.
  Z etapowo odsłanianymi sekretami i problemami teraźniejszości, które spadają w pewnym momencie jak grom z jasnego nieba. A że autorka wie, jak umiejętnie kierować emocjami, historii towarzyszy radość, nadzieja i prawdziwy ból Dosłownie znalazłam się na krawędzi łez. I choć to ostatecznie niosąca nadzieję powieść, nie brak w niej goryczy, w wyniku czego daleko jej do łatwej, słodkiej i banalnej książki.

  TŁO I NOWE SŁOWO

  Szeroko rozbudowane muzyczne tło skupione wokół działań bohaterów, ich myśli i też wokół środowiska, w którym przebywają. Kluby taneczne, uniwersytet, przygotowywany projekt. Autorka konsekwentnie poszła obranym wcześniej torem i choć nie zarzuciła czytelnika fachowym słownictwem, nakreśliła cały obraz na tyle rzetelnie, że dało się wyczuć jego klimat. Mnie zaś udało się poznać nowe słowo. Synestezja. Odtąd już na pewno nie będzie mi obce.

  PODSUMOWANIE

  Proza Tillie Cole miewa dwie twarze. Bardzo mroczną, brutalną, naznaczoną erotyką i tą skrajnie inną, wrażliwą, subtelną, łagodną - taką właśnie, jaką udało mi się odnaleźć w książce „Nasze życzenie”. Zwroty akcji, tematy poboczne i angażujący wątek poboczny. Wielobarwni bohaterowie, brak idealizowania, a co za tym idzie, wiarygodna treść. Były emocje, była gorycz, ale pojawiła się także nadzieja. Dla romantyczek szukających poruszających, pięknych, kojących historii, u boku których można uronić niejedną łzę, polecam. Cudowna historia.

  Więcej na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To była przepiękna książka. Niestety przyznam szczerze, że pominęłam kilka fragmentów, ponieważ ryczałam jak głupia i nie chciałam popaść w atak histerii. Dużo muzyki, miłości, bólu i przepięknej relacji siostrzano-braterskiej. No coś cudownego. Nie chcę zbyt wiele zdradzać, ale historia Bonnie o Cromwella roztrzaskała mnie na kawałeczki. Jest to zdecydowanie godna polecenia powieść na miarę „Promyczka”. Easton stał się moim bohaterem i zostanie mi w pamięci na długo. Zostaje przeze mnie okrzyknięty najlepszym bratem i bohaterem. Cromwell i Bonnie stanowili mieszankę wybuchową, ich historia jest tak bardzo realna i tak bardzo przepełniona emocjami, że płakałam w autobusie z emocji nagromadzonych na kartkach. Każdy, ale to każdy, powinien usłyszeć o tej książce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Nasze życzenie
 • Autor: Tillie Cole
 • Wydawnictwo Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 460
 • Format: 140x200 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380755444
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: A Wish for Us
 • Tłumacz: Dyrek Katarzyna Agnieszka
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380755444
 • EAN: 9788380755444
 • Wymiary: 14.0x20.0x3.3 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula