Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna

Autor:

Will Pearson

Średnia: 3.2 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
304
Wydawnictwo
Nasza cena: 31,54 zł 44,99 zł Taniej o: 30%

“Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice wobec, których nauka pozostaje bezradna” to światowy bestseller, który prowadzi czytelnika przez szereg niezwykłych historii, które wydarzyły się naprawdę i dla których nauka do dzisiaj nie znalazła żadnego, sensownego wyjaśnienia.

"Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna" to zbiór dwudziestu niezwykłych zagadek, które rozwikłać próbują od dziesięcioleci zarówno zwykli ludzie, jak i eksperci z różnych branż oraz przedstawiciele środowiska naukowego. Niestety, mimo szeregu podejmowanych prób wciąż nie ma niezbitych dowodów na to, jak doszło do tych wydarzeń, czy na pewno były efektem działań człowieka, a może jakiejś niezwykłej, obcej cywilizacji. Setki nowych pytań i brak jednoznacznych odpowiedzi sprawia, że tajemnice te wciąż obiektem zainteresowania wielu osób, które próbują rzucić na nie światło wyjaśnienia. Może uda się to Tobie? Sprawdź!

Na świecie znane są setki niewyjaśnionych spraw, nad którymi łamią sobie głowy eksperci. Dlaczego nigdy nie złapano mordercy nazywającego samego siebie Zodiak, chociaż na nogi postawiono najwybitniejszych ekspertów z całego świata? Czy to, co stało się w USA, mogło być efektem działań kosmitów? Czy takie istoty jak potwór z Loch Ness albo Wielka Stopa to tylko bajkowe legendy, czy może są dowody na to, że one istniały, chociaż nikt nie wie skąd się pojawiły, czym były, ani kiedy przestały się człowiekowi pokazywać? Książka zadaje mnóstwo intrygujących pytań, z których większość wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Poszukujący prawdy krążą między mistyfikacjami, dowodami i teoriami spiskowymi, które być może wcale nie były spiskiem...


O autorze

Autor książki, Will Pearson, potrafi zaciekawić czytelników i sprawić, że mimo poczucia, że już prawie "wiedzą", co się wydarzyło, nadal pozostaje w nich niepewność i obawa, że pewne rzeczy nigdy nie ujrzą światła dziennego. Książka ta jest co najmniej ciekawa!

Recenzje (6)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niestety nie mogę polecić. Autor bardzo powierzchownie przedstawił historie zawarte w książce. Większość z nich znałam już wcześniej i zauważyłam wiele niedopowiedzeń i zbyt ogólnikowych argumentów. Niektóre są wręcz poddawane w wątpliwość przez innych badaczy i są odrzucane jako wyjaśnienia dziwnych zjawisk. Niestety, ale po przeczytaniu tej książki uważam, że niczego ona nie wnosi.

  Mogę ją polecić jedynie osobom, które nie wiedzą zupełnie nic na temat zjawisk opisanych przez autora i chciałyby "wprowadzić" się w temat.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ‚Na tropie niewyjaśnionego’ to książka Willa Pearsona o ‚tajemnicach, wobec których nauka pozostaje bezradna’. To dwadzieścia historii, które wciąż, często po wielu latach nie mają wiarygodnego wyjaśnienia. To zagadki, nad którymi głowiły się najtęższe umysły naukowców oraz rozliczni badacze i detektywi-amatorzy. Mamy więc opisaną [Adres usunięty]. historię legendarnej Atlantydy, Trójkąta Bermudzkiego, piramid w Gizie, potwora z Loch Ness czy sygnału WOW, pochodzącego rzekomo od obcej cywilizacji.

  Tajemnicze kody, starożytne budowle, statki-widmo - to rozpala wyobraźnię. Jest to także dobra lektura na wakacje.

  Historie są interesujące, niektóre bywają przerażające, opisane w dobrym, nienużącym stylu, który fajnie się czyta. Rozdziały możemy czytać wybiórczo, w dowolnej kolejności. Autor wykonał kawał dobrej, nierzadko żmudnej roboty badawczej, zbierając i porządkując te tajemnicze historie.

  Tylko - i tak pozostajemy bez odpowiedzi, na które być może czekaliśmy, sięgając po tę książkę. Ta pozycja to pokaźny zbiór wszystkich pytań (odpowiedzi otrzymujemy dużo mniej), zagadek, wreszcie teorii spiskowych na temat danego zagadnienia (np. przyczyn zaginięć w Trójkącie Bermudzkim), opracowanych z pasją i opisanych z zacięciem. Nie musimy już sami prowadzić poszukiwań w internecie i przedzierać się przez rozliczne komentarze i mniej lub bardziej wiarygodne teorie spiskowe. Aczkolwiek, jeżeli ktoś oczekuje odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie udało się schwytać słynnego seryjnego amerykańskiego mordercy Zodiaka – czeka go rozczarowanie :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka “Na tropie niewyjaśnionego” nie wzbudziła we mnie szczególnego zachwytu, czyta się ją dobrze, napisana jest prosto i zrozumiale ale w opisanych historiach czasami wieje nudą. Historie zawarte w książce powinny zachęcić czytelnika do rozmyślań, mnie niestety nie zachęciły. Brakuje mi nawiązania do opisywanych budowli lub zjawisk poprzez fotografie, myślę że na pewno urozmaiciłyby zawarte w książce historie. Kilka opowieści jest powszechnie znanych i każdy oglądał na pewno film o potworze z Loch Ness lub o Wielkiej Stopie, lecz o niektórych pierwszy raz przeczytałam w tej książce i bez pomocy internetu nie mogłam sobie wyobrazić jak wyglądał statek “Mary Celeste” bądź rysunki z Nazca. Jak dla mnie najlepszym rozdziałem był ten o seryjnym zabójcy “Zodiaku”. Myślę, że autor miał bardzo ciekawy pomysł na książkę, ale zabrakło pomysłu na jej przedstawienie, z dwudziestu przedstawionych historii zainteresowały mnie tylko trzy a nie taki był chyba zamiar autora.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubicie zagadki,tajemnice,wydarzenia,których nie da się wyjaśnić?

  ,,Na tropie niewyjaśnionego" skrywa w sobie 20 tajemnic,wobec których nauka pozostaje bezradna.

  Pytania,na które być może nigdy nie poznamy odpowiedzi.

  Czy faktycznie otrzymaliśmy słynny sygnał WOW od obcej cywilizacji?

  Co się stało z załogą Mary Celeste,statku-widmo,który opuszczony dryfował po oceanie?

  Dlaczego nigdy nie udało się schwytać ,,Zodiaka"?

  Trójkąt Bermudzki,Atlantyda,posągi na Wyspie Wielkanocnej.

  Tajemnicze istoty jak potwór z Loch Ness czy Wielka Stopa.

  Will Pearson opisuje tajemnice,które do tej pory nie doczekały się wiarygodnego wyjaśnienia.

  Co jest prawdą,a co mistyfikacją???

  ********************************************

  Jeżeli interesują Was takie zagadki i chcecie poznać odpowiedzi na te i kilka innych pytań-to zapraszam Was do lektury.

  Ja sama przeczytałam ją z ciekawością,bo prócz znajomych mi zjawisk,były też takie o których przeczytałam po raz pierwszy.

  Szkoda tylko,że autor nie zamieścił do każdej z tych opowieści żadnych zdjęć czy ilustracji.Wtedy ta książka byłaby z pewnością o wiele barwniejsza i interesująca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Któż z nas nie miał niejednokrotnie ciarek na ciele, gdy słyszał o jakimś niewyjaśnionym zjawisku. Ludzki umysł od dawna fascynuje się tym, czego nie można do końca zrozumieć na podstawie wiedzy, jaką dysponuje ludzkość. Książka „Na tropie niewyjaśnionego” jest ukłonem w stronę tego upodobania do poznawania tajemnic i odkrywania nowych faktów.

  Lektura zawiera przekrój tajemniczych zagadnień. Od Atlantydy, przez trójkąt bermudzki, po strefę 51. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym atutem książki, jest to, że danej tajemnicy został przyporządkowany osobny rozdział i nie musimy ich czytać po kolei. Jeżeli akurat mamy nastrój na pewną tematykę, możemy odpowiednio dobrać lekturę, lub działać na chybił-trafił.

  Mniej, jako fance kryminałów, najbardziej spodobał się rozdział o słynnym, seryjnym mordercy, Zodiaku. Mylicie się jednak, jeśli podejrzewacie, że sensacji jest w książce sporo. Owszem są w niej poruszone chwytliwe tematy, ale jest także bardzo dużo faktów, w tym historycznych, rozbudowana narracja. Nie jest to na pewno dzieło na jeden wieczór.

  Nie można powiedzieć, ze książkę Willa Pearsona czyta się lekko, niemniej warto trochę pogimnastykować mózg, aby powiększyć swoją wiedzę o tajemnicach nas otaczających. Poznać nowe teorie i skonfrontować swoje podejrzenia.

  „Na tropie niewyjaśnionego” najlepiej sobie dawkować, czytać niespiesznie, np. jeden rozdział dziennie i rozważać. Może poza wyjaśnieniami autora sami wpadniemy na jakiś pomysł? Odkryjemy własną teorię? O kosmitach, potworze z Loch Ness czy Wielkiej stopie?

  Pearson bawi się faktami, tworząc zarazem bardzo profesjonalne dzieło. Warto przyłączyć się do tej zabawy i dać porwać autorowi, nic bowiem nie intryguje nas tak mocno, jak rzeczy, których nauka nie potrafi wyjaśnić. Wokół których pozostaje bezradna. My jednak mamy narzędzia i umysł, warto wiec posiłkując się tą publikacją zafundować mózgowi trening i może to właśnie dzięki książce Pearsona Ty wpadniesz na pomysł, jak wyjaśnić niewyjaśnione?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Will Pearson
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 304
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324071524
 • Język: polski
 • Podtytuł: Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna
 • Oryginalny tytuł: The book of unexplained mysteries
 • Tłumacz: Grzegorz Łuczkiewicz
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324071524
 • EAN: 9788324071524
 • Wymiary: 135x210
Warto zwrócić uwagę na...
Eksperyment opowieść o mrocznej godzinie w dziejach medycyny 4/5 Nasza cena:
41,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eksperyment opowieść o mrocznej godzinie w dziejach medycyny

Jedna z najważniejszych książek non-fiction ostatnich lat. Wstrząsająca opowieść o cienkiej granicy między medycznym eksperymentem a zbrodnią. „Człowiek nie jest z pewnością gorszy jako zwierzę doświadczalne, tylko dlatego że umie mówić”. Paul Bucy, amerykański neurochirurg Historia tego, jak nauka...
Korposzczury. Jak kultura korpo zrobiła z naszej pracy piekło 4/5 Nasza cena:
39,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Korposzczury. Jak kultura korpo zrobiła z naszej pracy piekło

Jak managerowie z Doliny Krzemowej uczynili z naszej pracy koszmar Witaj w nowej pracy. Po pierwsze, masz szczęście, że tu jesteś. Po drugie, mamy cię gdzieś. Nie zrobisz tu kariery. Jeśli to możliwe, wolimy z ciebie zrobić podwykonawcę zamiast cię zatrudnić, żebyśmy nie musieli zapewniać ci...
Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów 5/5 Nasza cena:
32,53 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów

Wybitny neuropsychiatra usiłuje odkryć, co dzieje się w umysłach jego pacjentów. Patrick cudem przeżył zderzenie z ciężarówką. Chociaż jego ciało wróciło do zdrowia, to umysł nie nadążył. Teraz Patrick jest przekonany, że ktoś podmienił mu żonę, a ON sam tak naprawdę jest… martwy. Co sprawiło, że...
Strażnik kruków moje życie wśród kruków w tower 5/5 Nasza cena:
29,60 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strażnik kruków moje życie wśród kruków w tower

Legenda głosi, że jeśli kruki opuszczą londyńską Tower, to twierdza i królestwo upadną. Tej katastrofie ma zapobiec jedna osoba, której zadaniem jest strzec siedmiu niezwykłych ptaków i losu Wielkiej Brytanii. Oto opowieść człowieka, który wykonuje najniezwyklejszą pracę - strażnika kruków w...
Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić 3/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewyjaśnione. Prawdziwe historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić

Otwórz drzwi nieznanemu. Poznaj prawdziwe, przerażające historie, których nigdy nie udało się wyjaśnić. Choć nauka pozostaje wobec nich bezradna, czy mogą nam powiedzieć coś więcej o świecie i nas samych? Pewnego poranka w 2014 roku w stanie Wisconsin przerażony rowerzysta zauważa wyczołgującą się...
UFO. Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach 0/5 Nasza cena:
30,29 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

UFO. Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach

Przełomowe dziennikarskie śledztwo w sprawie UFO, które oddziela prawdę od fikcji. Wiarygodne świadectwa spotkań z UFO potwierdzone rządowymi i wojskowymi raportami. Książka, która przedstawia nie tylko fakty, ale też próby ich ukrycia przez władze. Piloci i wojskowi na całym świecie co jakiś czas...
Lwów 0/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lwów

Jeszcze 100 lat temu na lwowskich ulicach rozbrzmiewały polskie głosy. Dziś w mieście kojarzącym się z ostoją polskości jesteśmy tylko turystami. Ta książka nie opowie o idealnym polskim mieście. To nie będzie sentymentalna wycieczka po wyidealizowanych lwowskich ulicach. To będzie podróż, podczas...
Krótka historia jednego zdjęcia. Kobiety 0/5 Nasza cena:
36,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krótka historia jednego zdjęcia. Kobiety

Fascynujące kobiece losy w niezwykłej fotograficznej odsłonie Pierwsza kobieta, która przejechała konno ze wschodu na zachód Amerykę, aby wygrać prestiżowy zakład z mężczyzną. Polka, która pobiła rekord świata w rzucie dyskiem po zaledwie kilku miesiącach treningu. Wspaniała artystka powszechnie...
Królestwo za mgłą 5/5 Nasza cena:
33,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królestwo za mgłą

- Czyli pani wyszła z tego Królestwa? - Mnie się udało. Tak, mnie to się udało. Żeby przeżyć, trzeba przestrzegać reguł obozowej gry. Nie można dać się uderzyć - bo nie przestaną bić. Trzeba wyglądać w miarę zdrowo - inaczej wezmą na rewir. I przede wszystkim należy wiedzieć, jak rozmawiać z...
Oświęcim. Czarna zima 5/5 Nasza cena:
36,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oświęcim. Czarna zima

Pierwszy współczesny reportaż o Oświęcimiu Miejscowe legendy mówią o klątwie, która ciąży nad miastem od stuleci. Marcin Kącki, znakomity reporter, autor słynnego Białegostoku, zadaje mieszkańcom pozornie proste pytanie: "Jak się tu żyje?". Rozmawia ze zbieraczami, którzy maniakalnie poszukują...
Trzy Bieguny. Dotknąć niemożliwego 4/5 Nasza cena:
33,14 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy Bieguny. Dotknąć niemożliwego

Opowieść o pasji, ryzyku i męskiej przyjaźni Po siedmiu i pół godzinie wspinaczki stoimy na szczycie. Padamy sobie w ramiona i siadamy. Nie od razu łączymy się z bazą, przez moment trzymamy kolegów w napięciu. (fragment książki) Takiego duetu jeszcze nie było. Himalaista, pierwszy zimowy zdobywca...
Usypać góry historie z polesia 0/5 Nasza cena:
38,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Usypać góry historie z polesia

Porywająca podróż do najbliższej z mitycznych krainUsypać góry. Historie z Polesia to fenomen polskich Kresów w pigułce. Wciągająca opowieść o krainie, w której żyli obok siebie Polacy, Litwini, Białorusini i Żydzi. Ale też „tutejsi” – Poleszucy, dla których ojczyzna to nie historia czy polityka,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula