Motyl i skrzypce

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
384
Wydawnictwo
Nasza cena: 26,63 zł 37,99 zł Taniej o: 30%

“Motyl i skrzypce” to wzruszająca opowieść o miłości i sile kobiecego charakteru.

Młoda, utalentowana skrzypaczka trafia do obozu w Auschwitz. Kilkadziesiąt lat później właścicielka galerii sztuki próbuje odnaleźć jej portret.

Była utalentowaną skrzypaczką. Żyła w Wiedniu – mieście, gdzie muzyka królowała od zawsze i zdawało się, że tak będzie na wieki. Lecz i po Wiedeń, i to za przyzwoleniem ogromnej większości Austriaków, sięgnęło w 1938 roku zbrodnicze ramię III Rzeszy. Choć jej własny ojciec, oficer w generalskim mundurze, był zwolennikiem reżimu, Adele von Bron nie porzuciła swoich ideałów. Za wszelką cenę starała się ratować ostatnich wiedeńskich Żydów i właśnie dlatego z rozkazu własnego ojca trafiła do obozu Auschwitz-Birkenau. Świat skrzypaczki runął, a przerażająca rzeczywistość obozu zagłady stała się jej codziennością.

Kilkadziesiąt lat później Sera James, właścicielka galerii sztuki na Manhattanie, gorąco pragnie odnaleźć portret pewnej młodej skrzypaczki, który ujrzała po raz pierwszy, gdy była jeszcze dzieckiem. W trakcie poszukiwań na jej drodze staje William Hanover. Być może to jego dziadek posiada w swym ręku klucz do rozwiązania zagadki zaginionego arcydzieła i osoby, które ono przedstawia...

Czy w samym sercu piekła można jeszcze wierzyć w Boga? A może to właśnie tam wiara jest najsilniejsza? Wielu ją traci i nie ma się czemu dziwić. Ludzie otoczeni drutami i wieżami strażniczymi obozu koncentracyjnego Auschwitz każdego dnia żyli w nieustannym lęku przed śmiercią i cierpieniem. Po wielokroć wyrzekali się Boga, bluźnili Mu i nie można ich za to potępiać. Tym piękniejsza wydaje się więc wiara tych, którzy jej nie utracili, o czym w zachwycający sposób mówi niniejsza powieść.

“Motyl i skrzypce” to książka, która na zawsze zagości w Waszych sercach i pamięci. Jest to wciągająca bez reszty i wzruszająca opowieść o tym, jak zachować człowieczeństwo i wiarę w dramatycznie nieludzkich warunkach. To opowieść o piekle, jakie jedni ludzie zgotowali innym oraz o tym, które człowiek nosi w najmroczniejszym zakamarku własnej duszy. “Motyl i skrzypce” to pierwsza część cyklu “Ukryte arcydzieło” autorstwa Kristy Cambron.

Recenzje (12)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Piękna opowieść o miłości, siłę wytrwania, tragedii wojennych losów bohaterów. Rodzice, którzy nie rozumieją córki, ślepo wierni ideologii nazistowskiej gotują jej dramat na początku dorosłego życia. Wspaniała przyjaźń ze wspólwięźniarką. Miłość, która przezwyciężyła zło, okrucieństwo. A przy tym połączenie wątku współcześności z przeszłością stwarza ogromną ciekawość wydarzeń. Wzruszyłam się do łez. Polecam każdemu zwłaszcza w dzisiejszych tak dogodnych dla nas czasach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo, ale to bardzo czekałam na tę książkę. Nie ze względu na tematykę obozową (takich książek pojawiło się w księgarniach mnóstwo) ile ze względu na skrzypce. Wiedziałam, że motyw austriackiej skrzypaczki albo mnie uwiedzie i zakocham się w książce na umór, albo rozczaruje, przez co cała powieść będzie zaliczona do lektur nieudanych. Powieść dość szybko po premierze znalazła się w moich rękach i pochłonęłam ją w kilka dni. Wrażenia? Zupełnie odmienne od tych, jakich oczekiwałam...

  Adele von Bron to ulubienica faszystowskiej Austrii. Młoda, utalentowana skrzypaczka jest perełką w orkiestrze i często gra dla wysoko postawionych urzędników Rzeszy, do których zalicza się także jej ojciec. Adel nie jest jednak pustą dziewczyną, której sukces uderzył do głowy. Potrafi czujnie obserwować rzeczywistość i wie, że na świecie dzieje się wiele zła. Podejmuje próbę uratowania rodziny żydowskiej przed zagładą, przez co trafia do obozu w Auschwitz. Jej świat się diametralnie zmienia. Jak można się domyśleć przed komorą gazową ratuje ją talent. Żyje, ale co to za życie...

  Drugi wątek przenosi czytelnika w czasy współczesne. Poznajemy Serę James, właścicielkę galerii sztuki na Manhattanie. Sera jest opętana portretem młodej skrzypaczki, a właściwie jego brakiem. W dzieciństwie raz jeden widziała ten portret, jednak ślad po nim zaginął. Pewnego dnia Sera dostaje tajemniczą przesyłkę od Williama Hanovera, który w niesamowity sposób powiązany jest z dziewczyną z obrazu. Parę łączą skomplikowane uczucia, ale przede wszystkim poszukiwania oryginału obrazu.

  Powieść bardzo, ale to bardzo podobała mi się, jeżeli mówimy o wątku wojennym. Miłość do muzyki i skrzypiec wylewa się ze słów powieści. Autorka bardzo sugestywnie przedstawia losy Adele, (choć omija oczywiście najbardziej brutalne i znane wszystkim elementy, przez co wątek jest mimo wszystko trochę cukierkowy) Nie ulega jednak wątpliwości, że to muzyka i skrzypce pozwoliły Adele przetrwać. Zakończenie czytałam ze łzami w oczach pochłaniając poszczególne strony z nadzieją, że wszystko się wyjaśni.

  Z drugiej strony wątek Sery zupełnie do mnie nie przemówił. Autorka zrobiła z tego ckliwe romansidło, a poszukiwania obrazu zepchnęła całkowicie na drugi plan. Rodzące się uczucie pomiędzy Serą a Wiliamem w ogóle mnie nie interesowało. Gdybym chciała czytać o spacerach po plaży, nieporozumieniach sercowych i romantycznych zbiegach okoliczności to sięgnęłabym po twórczość prezentowaną w ramach serii Harlequin. Tu jednak musiałam to śledzić chcąc wiedzieć jak skończy się ta powieść. Mierziło mnie to bardzo. A można było z tego wątku zrobić świetną historię z sensacyjnym zacięciem.

  Powieść „Motyl i skrzypce” mimo wszystko bardzo mi się podobała. Pomijając to, co książkę zepsuło, czyli wątek miłosny - powieść jest godna polecenia. To, jaka miłość do muzyki bije ze słów autorki to jest coś cudownego. Muzyka pozwala Adele (i nie tyko jej) przetrwać najgorsze koszmary. Kiedy Adele bierze do ręki instrument, kiedy zatraca się w muzyce, palce śmigają po strunach w poszukiwaniu przejrzystego dźwięku... Piękne.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia malowana słowami

  „Życie jest doprawdy zabawne (…) Lepiej nie brać go za pewnik, bo może znienacka się skończyć. I zniknąć bez śladu.”

  „Motyl i skrzypce” jest debiutem Kristy Cambron, która pisze chrześcijańskie powieści historyczne osadzone w czasach II wojny światowej. Fascynuje się tym okresem historii od chwili, gdy usłyszała opowieści dziadka o jego doświadczeniach, jako drugiego pilota B-17 w czasie wojny. Dzięki @Wydawnictwu Znak 12 lutego ta powieść miała swoją premierę w Polsce.

  Obawiałam się trochę tej książki. W zalewie powieści, które ostatnio się pojawiają, dotykających tematyki obozowej opartych na romantycznej często błahej historii trudno nastawić się pozytywnie na kolejną książkę tego typu. Powieść „Motyl i skrzypce” odbiega jednak od tego schematu. Jest tu miłość na tle zagłady, ale z dodatkiem bardzo silnego motywu religijnego, zapewne, dlatego, że autorka jest osobą głęboko wierzącą i fabuła powieści z założenia miała mieć odniesienie do Boga. W powieści splatają się dwie powiązane ze sobą historie przedstawione w dwóch płaszczyznach dziejowych. Klamrą łączącą przeszłość i teraźniejszość jest tajemniczy obraz, który powstał w miejscu wydawałoby się zapomnianym przez Boga – Auschwitz Birkenau. Niełatwo jest napisać powieść, która ma dwie linie fabularne, które jednakowo przyciągałyby uwagę czytelnika, spleść losy bohaterów tak, by wzajemnie się przenikały i były ze sobą ściśle powiązane. Kristy Cambron w miarę się to udało. Stworzyła dwie historie, Adele Von Bron, eterycznej skrzypaczki, której nie uchroniło przed przerażającymi doświadczeniami w obozie koncentracyjnym nawet to, że była córką wysokiego rangą oficera w Trzeciej Rzeszy i Sery James, współczesnej właścicielki galerii NYC poszukującej obrazu, który zobaczyła przypadkiem w dzieciństwie. Historia Sery i Williama jest moim zdaniem lżejsza, bardziej romantyczna i pełna humoru, jest swojego rodzaju oddechem, przerywnikiem mrocznej i intensywnej historii Adele i Vladimira. Obie mają interesujących bohaterów i delikatne romantyczne elementy, ale to historia z przeszłości bardziej mi się podobała, to o niej chciałam czytać.

  Książkę pomimo trudnego tematu czyta się bardzo dobrze i z wielkim zainteresowaniem. Jest to fikcja, ale nie nagina faktów, nie przekłamuje rzeczywistości nie udaje tego, czym nie jest. Nie skupia się na dramacie życia obozowego, ale też nie jest sielanką czy romansem w scenerii obozowej. Tym, co najbardziej przyciąga uwagę, to przede wszystkim sztuka, malarstwo, muzyka, bo moim zdaniem to jest kluczowym motywem powieści. „Motyl i skrzypce”, to dla mnie swego rodzaju lekcja historii, bo nie miałam pojęcia, że w Auschwitz istniała kobieca orkiestra, nigdy wcześniej też nie słyszałam o tym, że więźniowie pisali wiersze czy malowali obrazy, ryzykując przy tym życiem.

  Przeżyłam emocjonalną przygodę z tą urzekającą historią, bo nic nie jest w stanie tak wzruszyć czytelnika jak historia miłości trudnej, niemożliwej. Ta wzruszająca zapierająca dech w piersiach powieść opowiada prosto i otwarcie o niektórych sytuacjach w Auschwitz, nie epatuje potwornością, ale opowiedziana jest z szacunkiem dla ofiar Holokaustu. Jest tu dużo wiary w Boga, przekonania o Jego wszechmocy, ale dzięki temu nie ma taniego erotyzmu często występującego w tego typu powieściach, wątki miłosne są bardzo delikatne i subtelne. Ponadczasowa, porywająca historia o przetrwaniu i wierze. Wzrusza, zasmuca, ale też jest pełna nadziei, muzyki, malarstwa i miłości oczywiście. Polecam czytelniczkom romansów obyczajowo - historycznych.

  Czy można znaleźć piękno w najciemniejszych miejscach, najbardziej bolesnych czasach? Jak trzymać się Boga, skoro istnieją wszelkie powody, by porzucić nadzieję?

  Dziękuję za przyjemność przeczytania książki przedpremierowo dziękuję Wydawnictwu Znak.

  „Widziała wszystkich, którzy odeszli – zdawali się dopingować ja do gry, szepcząc, ze w końcu odpocznie …Że motylowi wystarczy do tańca jedynie cudowna pieśń płynąca z jej skrzypiec.”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Akcja książki rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. W przeszłości w latach 40-tych XX wieku poznajemy młodą skrzypaczkę Adele von Bron. Pochodziła ona z majętnej i inteligentnej rodziny Austriackiej. Matka była pianistką, natomiast ojciec wysoko postawionym oficerem. Młoda dziewczyna grała na skrzypcach w orkiestrze. Tam poznała Vladimira. Para od razu przypadła sobie do gustu, lecz nie podobało się to jej rodzicom, gdyż ON pochodził z rodziny kupieckiej. Adele miała przyjaciół Żydów, którzy musieli uciekać. Ona wraz ze swoim przyjacielem pomagała im w tym. Niestety odkryła to jej rodzina, która wysłała ją do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jej życie odtąd zmienia się nie do poznania. Tam poznaje Omarę i dołącza do orkiestry obozowej. Jak potoczą się dalsze losy Adele? Jak poradzi sobie w obozie? Czy uda jej się przetrwać obóz? Czy zobaczy jeszcze Vladimira?

  "(...)wykorzystują dar muzyki dany nam przez Boga. Rozumieją, że sztuka kojarzy się ludziom z wieloma rzeczami, choćby z radością minionego życia. Nie, żeby ich obchodziło to, czy pamiętamy szczęśliwe chwile. Jesteśmy dla nich jak zwierzęta. Zależy im jednak na tym, by więźniowie byli podatni na manipulację"

  W teraźniejszości poznajemy Serę James - właścicielkę nowojorskiej galerii sztuki, która jest na tropie obrazu młodej skrzypaczki, który utkwił jej w pamięci z czasów dzieciństwa. Przypadkowo odnajduje kopię tego obrazu u Williama Hanoovera, którego dziadek miał wiele wspólnego z młodą dziewczyną. Przełomowym momentem w poszukiwaniach okazuje się testament dziadka, jak i spotkanie z Sophie w Paryżu. Jak połączą się historie Sery i Adele w całość? Czy Sera odnajdzie obraz? Przeczytajcie koniecznie...

  Kristy Cambron przedstawiła obraz obozu koncentracyjnego trochę inaczej aniżeli inni autorzy. Ona skupiła się na artystycznej części tego obozu. Ukazała czytelnikowi, jak wielka była walka w obozie więźniów o siebie. Mimo tak okropnych warunków, jakie tam panowały, potrafili oni grać w orkiestrze obozowej, malować obrazy czy tworzyć wiersze. Nie zatracili siebie i swojej duszy.

  "Bóg darowuje ludziom talenty, które w nich dojrzewają i sycą się siłą ducha nawet pośród wszechogarniającego mroku.(...) Sztuka tworzona w Auschwitz to głoszenie chwały Boga"

  Książka przesycona jest miłością do Boga i wiarą w drugiego człowieka. Na każdym kroku możemy zobaczyć, jak głęboka była wiara w lepsze jutro. Jak ludzie wierzyli w to, że niedługo ich koszmar się skończy. Autorka ukazuje również, jak ważna w obozie była przyjaźń. Adele poznała bliską przyjaciółkę Omarę, która potem stała się jej bliższa nawet niż matka. Dla przyjaciółki była w stanie zrobić wszystko. Obie się wspierały i walczyły nawzajem o siebie.

  "Chodzi o coś więcej niż granie muzyki na rozkaz SS. Nasza więź nie ogranicza się do spania w tym samym baraku i dzielenia się kubłem z wodą do mycia. W ten sposób, dziecko wielbimy imię Pana: żyjąc i grając dla Niego z głębi naszych dusz. Właśnie to nas łączy"

  PODSUMOWANIE

  "Motyl i skrzypce" to piękna, wzruszająca historia o cierpieniu, bólu, ale także o pięknej miłości. Tę historię czyta się jednym tchem.

  Zakończenie jest otwarte więc z chęcią przeczytam dalsze książki autorki.

  Moja ocena: 9/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przepiękna książka. Temat ciężki, przejmujący. Ciężko pojąć jak rodzice mogli swojej córce zgotowac taki los. Przygotujcie się na wzruszenia i łzy. Agnieszka O.-W.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Kristy Cambron
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 384
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324060405
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Butterfly and the Violin
 • Tłumacz: Marcin Sieduszewski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324060405
 • EAN: 9788324060405
 • Wymiary: 144x205
Warto zwrócić uwagę na...
Pakiet motyl i burza / walka cieni 0/5 Nasza cena:
38,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet motyl i burza / walka cieni

To nie tylko brawurowy thriller z polityczną międzynarodową intrygą i bohaterką jak „dziewczyna z tatuażem”- niebezpieczną, wrażliwą i nieodgadnioną, ale i intrygująca opowieść o utraconej miłości i zaprzepaszczonych ideałach. Tom 1 Trylogii Hartlandzkiej Na ciele ma blizny. Potrafi zabić jednym...
Motyl i burza 5/5 Nasza cena:
38,09 zł 42,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl i burza

Holenderska odpowiedź na Millennium Stiega LarssonaTo nie tylko brawurowy thriller z polityczną międzynarodową intrygą i bohaterką jak „dziewczyna z tatuażem”– niebezpieczną, wrażliwą i nieodgadnioną, ale i intrygująca opowieść o utraconej miłości i zaprzepaszczonych ideałach.Tom 1 Trylogii...
Jesienny motyl 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesienny motyl

Lidia - dojrzała kobieta, która poświęciła życie prywatne dla pracy w korporacji, zostaje wyrzucona za malwersacje finansowe swojej zastępczyni. Olgierd - student, który po traumatycznym romansie sprzedaje się na Dworcu Głównym we Wrocławiu, traci kontrolę nad swoim życiem. Przypadkowe spotkanie...
Motyl Wisławy 0/5 Nasza cena:
36,90 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl Wisławy

Krzysztof Lisowski wygotował książkę niezwyczajną, użyteczną i piękną. Ten wybitny poeta, wytrawny eseista, miłośnik i subtelny znawca antyku, niestrudzony wojażer znalazł czas, by z cierpliwością i precyzją koronczarki, z wielką dbałością o każdy szczegół, ogromną, trudną do zliczenia liczbę...
Czarna zima /Papierowy Motyl 0/5 Nasza cena:
21,32 zł 26,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna zima /Papierowy Motyl

Zima trwa w nieskończoność. Siarczysty mróz, niebo zaciągnięte czarnymi chmurami, dni tak ciemne, że trudno odróżnić je od nocy. Brutalne ataki nieznanego zwierzęcia nasilają się. Przygnębienie i niemoc ogarnia wszystkie stany: chłopów, rycerzy i arystokrację. Nadciągają ponure czasy dla każdego...
Motyl na bucie 0/5 Nasza cena:
12,30 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl na bucie

Parafrazując słowa Wincentego Pola dotyczące miłości, można powiedzieć śmiało po lekturze utworów Zygmunta Kowalczuka: czym jest poezja, jak nie wiecznym trwaniem, wiecznym natchnieniem i wiecznym kochaniem...? Tak, motyl poezji poety mieni sie kolorami życia, uczuć, ludzi i cudowności świata i...
Dzieci doktora motyla 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci doktora motyla

„Dzieci doktora Motyla” to przygodowa powieść autorstwa Wojciecha Mikołuszko, cenionego dziennikarza naukowego, który zyskał popularność wśród czytelników książkami „Tato, a dlaczego?” i „Tato, a po co?”„Dzieci doktora Motyla” to dowcipna, dynamiczna i zaskakująca opowieść o młodych ludziach,...
Taniec z motylami 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec z motylami

„Kiedy zawodowo zajmujesz się malowaniem portretów poznajesz tysiące twarzy, szkicujesz ołówkiem ich zmarszczki, uśmiechy, dotykasz ich troski zapisane w głębinach spojrzeń i zgadujesz marzenia, które tak szczelnie starają się ukryć” Od takich słów zaczyna się kolejna powieść Anny Wysockiej...
Niebieskie motyle 0/5 Nasza cena:
14,40 zł 20,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebieskie motyle

Alchemia barw, zapachów i fruwających uczuć. W tym fruwaniu jest miejsce na kolorowe motyle, pośpiech i porcelanowe dusze. Subtelna, choć nie pozbawiona nutek ironicznych liryka, w której pejzaż jest równie ważny jak portrety własnego serca i najbliższych. A wszystko to pod parasolem wspomnień i...
Motyle ciemności 4/5 Nasza cena:
24,63 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyle ciemności

Co tak naprawdę kryje się za słowem „śmierć”?Czym jest śmierć? Nieodwołalnym końcem istnienia, przejściem do innego wymiaru, sposobem na uwolnienie z okowów przyziemnej codzienności? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje Maria Magdalena, dziewczyna niestrudzenie dążąca do zgłębienia tajemnicy, która...
Motyl nocy 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl nocy

Jest rok 1937. Piętnastoletnia Finka Irga Malinen romansuje z radzieckim agitatorem, a kiedy po jego wyjeździe okazuje się, że jest w ciąży, postanawia ruszyć za nim przez zieloną granicę do Związku Radzieckiego. Zamiast w ramiona ukochanego, trafia jednak do gułagu w Workucie. Tam zaprzyjaźnia się...
Motyl 5/5 Nasza cena:
28,08 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl

Neurony w głowie Alice zaczęły obumierać, lecz cały proces odbywał się zbyt cicho, by mogła go usłyszeć. Jej ciało nie było w stanie jej ostrzec, że umiera. MOTYL to jedna z najpiękniejszych powieści ostatnich lat. Alice Howland zaczyna tracić pamięć. Lekarze kładą to na karb zmęczenia i stresu....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula