Mopsik, który chciał zostać elfem. Mopsik. Tom 8

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Seria: Mopsik
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 144
Opis

W sercu zimowej Laponii, gdzie renifery rzucają długie cienie na skrzący się śnieg, a magia świąt wisi w powietrzu, rozegra się niezwykła przygoda, która poruszy każde małe i duże serce. Przygotuj się na niezapomnianą podróż z najbardziej uroczym i zdeterminowanym mopsikiem świata, Peggy, która kolejny raz udowodni, że nawet najmniejsza łapka potrafi dokonać wielkich rzeczy.

Rodzina Peggy wygrywa wymarzoną wycieczkę do krainy Świętego Mikołaja, Laponii! Radość jest ogromna, a perspektywa świąt pełnych śniegu i magicznych chwil budzi ekscytację u wszystkich. Niestety, wkrótce pojawia się cień smutku – tata, z powodu naglących obowiązków zawodowych, nie może wyruszyć w podróż. Dla małej Chloe, najstarszej córki i najlepszej przyjaciółki Peggy, święta bez taty to po prostu nie to samo. Zmartwienie dziewczynki jest ogromne i zagraża świątecznej atmosferze, która miała być idealna. Widząc smutek Chloe, lojalna Peggy postanawia wziąć sprawy w swoje łapki. Jest przekonana, że jedyną osobą, która może uratować magię tych świąt i sprawić, by cała rodzina była razem, jest sam Święty Mikołaj. Ale jak mały mopsik, który z trudem dosięga choinkowych ozdób, dostarczy list z najgłębszym życzeniem Chloe wprost do jego rąk?

Mopsik Peggy w świątecznej misji

„Mopsik, który chciał zostać elfem. Mopsik. Tom 8” autorstwa Belli Swift to porywająca opowieść o przyjaźni, rodzinie i niezłomnej wierze w dobro. Peggy, z jej niezwykłym sprytem i odwagą, wyrusza w misję, która zaprowadzi ją przez zaśnieżone krajobrazy Laponii, pełne niespodziewanych wyzwań i zabawnych perypetii. To nie tylko historia o podróży do magicznej krainy, ale przede wszystkim o sile małego bohatera, który dla dobra bliskich jest gotów zrobić wszystko. Czy uda jej się spotkać z Mikołajem i przekazać mu list Chloe? Czy świąteczne marzenie dziewczynki o wspólnym czasie z tatą zostanie spełnione?

Wartościowa lektura dla młodych czytelników

Ta książka, będąca częścią lubianej serii o mopsiku Peggy, niezmiennie zachwyca czytelników, dostarczając mnóstwo pozytywnych emocji i cennych lekcji. Młodzi odbiorcy doceniają przystępny język i wciągającą fabułę, która od pierwszych stron angażuje i nie pozwala się nudzić. Historia Peggy to opowieść pełna ciepła i humoru, która w subtelny sposób uczy empatii, zrozumienia dla uczuć innych oraz radzenia sobie w nowych, czasem trudnych sytuacjach. Wielu rodziców i opiekunów zwraca uwagę, że książka Bella Swift to idealna propozycja dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem, dzięki dużej czcionce i krótkim rozdziałom, które ułatwiają lekturę. Barwne, czarno-białe ilustracje doskonale uzupełniają narrację, rozbudzając wyobraźnię i wprowadzając w świąteczny nastrój.

  • Poznaj wzruszającą opowieść o sile przyjaźni i magii świąt.
  • Przeżyj z Peggy niezapomnianą podróż do Laponii, pełną przygód i humoru.
  • Dowiedz się, jak mały mopsik może uratować Boże Narodzenie.
  • Odkryj wartości rodzinne i znaczenie wspólnego czasu.
  • Ciesz się lekturą napisaną w przystępny sposób, idealnym dla początkujących czytelników.

Bella Swift w mistrzowski sposób tworzy świat, w którym każdy, nawet najbardziej z pozoru nieśmiały czy mały bohater, może odnaleźć w sobie odwagę i determinację do działania. To książka, która rozgrzewa serca i przypomina, że prawdziwa magia świąt tkwi w bliskości, miłości i bezinteresownej pomocy. Pozwól sobie i swoim bliskim zanurzyć się w tej uroczej, świątecznej historii.

Sięgnij po „Mopsik, który chciał zostać elfem” i przekonaj się, czy Peggy uda się ocalić świąteczną radość rodziny Chloe!

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii pory roku i święta lub z serii Mopsik

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczona jest ta książka?

Książka jest idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zazwyczaj od 4 do 8 lat. Prosty język oraz ciepła historia o mopsiku Peggy sprawiają, że lektura jest przystępna dla najmłodszych słuchaczy. Duża czcionka ułatwia samodzielne czytanie dzieciom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z literaturą. To doskonały wybór na wspólne wieczorne czytanie w okresie przedświątecznym, budujący pozytywne skojarzenia z książkami.

Czy można czytać tę część bez znajomości poprzednich tomów serii?

Tak, historię zawartą w ósmym tomie można czytać jako niezależną opowieść świąteczną. Autorka konstruuje fabułę w taki sposób, że nowi czytelnicy bez trudu odnajdą się w świecie Peggy i jej rodziny. Każdy tom serii skupia się na innej przygodzie mopsika, co pozwala na dowolną kolejność lektury. Znajomość wcześniejszych części nie jest wymagana do pełnego zrozumienia i czerpania radości z tej konkretnej misji ocalenia magii świąt.

Jaki klimat dominuje w książce "Mopsik, który chciał zostać elfem. Mopsik. Tom 8"?

Opowieść utrzymana jest w radosnym, magicznym i bardzo ciepłym klimacie bożonarodzeniowym. Fabuła przenosi czytelnika prosto do mroźnej Laponii, gdzie mopsik Peggy próbuje skontaktować się ze Świętym Mikołajem. Historia kładzie duży nacisk na wartości rodzinne, przyjaźń oraz bezinteresowną chęć niesienia pomocy bliskim. Jest to lektura, która buduje pozytywne emocje i wprowadza w świąteczny nastrój bez wprowadzania mrocznych czy stresujących wątków.

Czy wewnątrz książki znajdują się ilustracje wspomagające czytanie?

Publikacja zawiera liczne czarno-białe ilustracje, które dynamicznie uzupełniają tekst na każdej stronie. Rysunki przedstawiające emocje mopsika Peggy pomagają dzieciom lepiej zrozumieć przebieg akcji i wizualizować przygody bohaterów. Styl graficzny jest przyjazny dla oka i dostosowany do wrażliwości młodego odbiorcy. Obecność ilustracji sprawia, że książka jest atrakcyjna nawet dla dzieci, które szybciej nudzą się przy samym tekście.

Dla kogo ta książka może okazać się nieodpowiednim wyborem?

Książka nie jest polecana dla młodzieży szukającej skomplikowanej literatury przygodowej lub mrocznych opowieści fantasy. Ze względu na prostą konstrukcję fabuły i dziecięcy język, starsi czytelnicy powyżej 10 roku życia mogą uznać ją za zbyt infantylną. Publikacja skupia się wyłącznie na tematyce świątecznej, więc nie sprawdzi się jako prezent poza sezonem zimowym dla osób szukających uniwersalnych treści. Jest to typowa literatura dziecięca o zwierzętach, która nie usatysfakcjonuje odbiorców oczekujących naukowego podejścia do behawioryzmu psów.

Szczegóły
  • Tytuł: Mopsik, który chciał zostać elfem. Tom 8
  • Autor: Bella Swift
  • Wydawnictwo Wilga
  • Seria Mopsik
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 144
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328093102
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: The Pug who wanted to be an Elf
  • Tłumacz: Kleszcz Ewa
  • ISBN: 9788328093102
  • EAN: 9788328093102
  • Wymiary: 12.5x19.5 cm
  • Ostrzeżenia i pozostałe informacje:
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o., Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 826 08 82
  • Dane osoby odpowiedzialnej:
Recenzje książki Mopsik, który chciał zostać elfem. Mopsik. Tom 8 (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aleksandra S. w dniu 2023-01-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Mopsik, który chciał zostać elfem" to przyjemna historia o Peggy, mopsiku, który przeżył sporo pięknych chwil w Laponii 😁

    Główna bohaterka stara się za wszelką cenę pomóc swojej najlepszej przyjaciółce, i jednocześnie właścicielce, spełnić marzenie świąteczne.

    Jest zaradnym i sympatycznym pieskiem, którego z pewnością polubi wiele dzieciaków.

    Historia opisana w tej książce jest prosta i przewidywalna, ale pełna ciepła i bardzo życzliwa.

    W środku zostały przemycone również ciekawostki dotyczące Laponii, co jak dla mnie jest ogromnym plusem.

    Całość ma przyjemny, rodzinny klimat, który można śmiało określić idealnym do przygotowania się do nadchodzących świąt.

    Świetny prezent dla dzieciaków, zwłaszcza tych, które uwielbiają pieski :D

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2022-12-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Przed rodziną Peggy niesamowite święta, które mają spędzić aż w Laponii. Niestety okazuje się, że wyjadą bez taty, który ze względu na pracę musi zostać w rodzinnym mieście. Chloe z tego powodu jest bardzo smutna i wcale nie ma ochoty wyjeżdżać. Nie będą wszyscy razem, a to sprawia, że dziewczynka czuje, że nie będą to wspaniałe święta. Peggy postanawia działać i znaleźć sposób, aby te święta były wspaniałe. Na jakie pomysły wpadnie? Czy jej się uda?

    To nasze kolejne spotkanie z bohaterami z książki i po raz kolejny doskonale się bawiliśmy wraz z nimi. Historia okazała się ciekawa, momentami zabawna, wciągająca małego czytelnika. To zdecydowanie ciepła i mądra książeczka, która wprowadza w świąteczny nastrój.

    Tekst jest nie tylko ciekawy, ale również zrozumiały, a przy tym napisany większą czcionką. Sprawia to, że doskonale zda egzamin dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.

    Ilustracje są ładne, ciekawe, czarno – białe. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

    Zarówno Peggy, jak i Chloe są bohaterkami ciekawymi, których po prostu nie da się lubić.

    „Mopsik, który chciał zostać elfem” ciepła, ciekawa, urocza historia, którą warto z dzieckiem przeczytać, tym bardziej że święta coraz bliżej. Z przyjemnością polecam.

    Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna R. w dniu 2022-12-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Peggy wróciła! Najbardziej urocza mopsinka, kolejny raz podejmie karkołomną misję by ratować swoją rodzinę.

    Tym razem to nie będzie łatwe zadanie, bo i stawka jest wysoka - na szali waży się świąteczny los Chloe i jej bliskich. Kiedy bowiem opiekunowie Peggy zdobywają w nagrodę wycieczkę do Laponii, okazuje się, że tata nie może udać się w podróż razem z resztą.

    Dla Peggy trudna sytuacja to jednak nie problem, a wyzwanie. A w Święta jest przecież jedna osoba, która potrafi spełniać marzenia, dokonując cudów - Święty Mikołaj oczywiście.

    Książeczka utrzymuje poziom słodyczy i uroku swoich poprzedniczek. A dodatkowo pokazuje, co jest najważniejsze w Świętach - czas spędzony z najbliższymi ❤️

    Niezmiennie uwielbiamy ❤️

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Justyna S. w dniu 2022-11-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    🐶"Mopsik, który chciał zostać elfem" to już ósmy tom przygód rezolutnej Peggy. Mała mopsiczka stworzona przez Belle Swift tym razem wraz z rodziną wybierze się do Laponii, a wszystko dzięki wygranej w radiowym quizie! I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że tata musi pracować i nie może się z nimi wybrać. Chloe jest tym faktem załamana, a że Peggy chce dla swojej Pani jak najlepiej, postanawia za wszelką cenę znaleźć Świętego Mikołaja i wyprosić go o spełnienie życzenia Chloe. Czy pieskowi uda się sprawić swojej Pani radość? Przygody, które spotka po drodze będą z pewnością chwilami, których nigdy nie zapomni! Ale czy jej "misja" zakończy się sukcesem? Sięgnijcie po książeczkę i przekonajcie się sami!

    🐶Moje dzieci uwielbiają mopsiczkę Peggy, za każdym razem jej pomysły sprawiają im wiele radości i nieraz bardzo ich śmieszą. Piękne klimatyczne okładki i czarno białe ilustracje, dodatkowo zachęcają do sięgnięcia po tą książeczkę.

    🐶"Mopsik, który chciał zostać elfem" po raz kolejny nas nie zawiódł. Przesympatyczna, przyjemna i świąteczna historia, która uczy, bawi i wzrusza. Cudownie oddany klimat świąt, pozwolił nam choć przez chwilę pomarzyć o białych świętach, pięknej choince i prezentach 😍 oj jak mi się marzą takie piękne, białe święta 😍 Dodatkowo przygody Peggy nieraz zmuszają do refleksji i do zastanowienia się - co tak naprawdę jest ważne i co sprawia nam radość, czym tak naprawdę jest prawdziwa magia świąt. Jestem zachwycona tą historią i jestem pewna, że gdy w końcu moje dzieci zaczną same czytać, z chęcią sięgną po historie Peggy, nie raz! Polecam ogromnie!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna R. w dniu 2022-11-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Rodzina Peggy wygrywa wycieczkę do Laponii! Wszyscy bardzo się cieszą, ale niestety okazuje się, że ze względu na pracę tata nie może wyruszyć w podróż. Chloe jest smutna z tego powodu, ponieważ święta bez taty to zupełnie nie to samo. Widząc smutek najlepszej przyjaciółki, Peggy postanawia działać! Dobrze wie, że jedyną osobą, która może jej pomóc ocalić magię świąt jest… Święty Mikołaj.

    "Mopsik, który chciał zostać elfem" to przepiękna, angażująca i zabawna historia, nasączona potężnym ładunkiem emocjonalnym oraz refleksyjnym. Ta wyjątkowa lektura to nie tylko cudowne, nastrajające świątecznie, wspólne chwile, ale i okazja, by zatrzymać się na moment i dostrzec, co tak naprawdę liczy się w te wyjątkowe świąteczne dni. Autorka bowiem, pod postacią tej niebywale przyjemnej powieści, ukazuje prawdziwą magię Świąt. Uzmysławia także, że w te szczególne dni, w które zdarzyć może się niejeden cud, najważniejsze to być z tymi, których kochamy, inaczej Gwiazdka nie będzie w pełni szczęśliwa.

    Książka napisana jest dużą, wyraźną czcionką, dzięki czemu starsze dzieci bez problemu skuszą się do prób samodzielnej lektury. Język jest lekki, przystępny, nadzwyczaj przyjemny i sugestywny, przez co kartki same przelatują przez palce, a poznawana historia angażuje wyjątkowo silnie. Całość dopełnia przyjemna szata graficzna, która przyciąga wagę i jeszcze mocniej angażuje w poznawaną opowieść.

    "Mopsik, który chciał zostać elfem" to niezwykle wartościowa, emocjonalna, piękna i niesłychane ciepła historia, ucząca dzieci empatii, szacunku do zwierząt oraz bezinteresownej pomocy . Przyjemna szata graficzna, prosty, przystępny język, chwytająca za serce, klimatyczna, świąteczna historia, która angażuje młodego czytelnika nadzwyczaj silnie, a w tle uroczy bohater, który skradnie serca zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Nas ta opowieść rozkochała w sobie! Polecam gorąco!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula