Moje życie pełne cudów. Prawdziwa historia kobiety, która dzięki muzyce przetrwała piekło trzech obozów

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
400
Wydawnictwo
Nasza cena: 33,05 zł 44,99 zł Taniej o: 27%

Czy muzyka może uratować życie? Może, a historia Zuzany Růžičkovej jest na to najlepszym dowodem.

Książka "Moje życie pełne cudów" Wendy Holden to poruszająca opowieść o wybitnej klawesynistce, której muzyka dała siłę do przetrwania piekła trzech obozów koncentracyjnych i represji politycznych ze strony komunistycznych władz Czechosłowacji.

Czeska żydówka Zuzana Růžičková jako nastolatka wraz z rodziną trafiła do obozów koncentracyjnych w Terezinie, Oświęcimiu i Bergen-Belsen. II wojna światowa najpierw odebrała jej marzenia o studiach we Francji, a później omal nie pozbawiła jej życia. Miała zginąć w komorze gazowej obozu Auschwitz w dniu lądowania aliantów w Normandii, ale przeżyła nie tylko ten obóz, lecz także epidemię w Bergen-Belsen. Jej ręce były w tak fatalnym stanie, że lekarze odradzali jej dalszą karierę muzyczną. Ale muzyka była dla niej wszystkim. Miłością, natchnieniem i talizmanem, który pozwolił jej przetrwać w najtrudniejszych chwilach życia.

Gdy w 1948 roku odmówiła wstąpienia do partii komunistycznej, stała się obiektem politycznych represji. Ale znów uratowała ją muzyka. Wbrew wszystkiemu Růžičková została światowej sławy klawesynistką, spełniając swoje największe marzenie. Książka "Moje życie pełne cudów" to opowiedziana brytyjskiej dziennikarce przez samą bohaterkę w ostatnich miesiącach życia niesamowita historia o nadludzkiej sile woli, miłości do muzyki i walce o przetrwanie. Historia wzruszająca i absolutnie ponadczasowa.


O autorce

Wendy Holden urodziła się w 1961 roku w Londynie. Jest pisarką oraz dziennikarką, autorką lub współautorką ponad 30 książek. W języku polskim ukazała się m.in. jej książka "My, dzieci z obozów". Holden jest również ghostwriterką autobiografii kapitana Toma Moore'a, który światową sławę zyskał, zbierając przy okazji swoich 100. urodzin pieniądze na walkę z pandemią Covid-19.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzięki takim książkom człowiek jest w stanie bardziej docenić to, co ma teraz. Czasem narzekamy na swój żywot. Tylko warto sobie przypomnieć, że są inni, którzy mają gorzej lub mieli. Czy taki dobrobyt miały osoby, które na co dzień musiały zmagać się z tym, co też działo się w obozach pracy podczas II wojny światowej? Oczywiście, że nie. Ta książka doskonale nam o tym przypomina, dlatego ja od teraz zaczynam odczuwać ogromną wdzięczność. Nie chciałbym powtórzyć historii Zuzanny Ruzickovej. To właśnie o jej życiu opowiada ta książka. Bardzo współczuje bohaterce, że musiała doświadczyć takiego okrucieństwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak normalnie nie czytam biografii, nie jestem też fanką znanych osób. Ostatnio też unikam powieści około wojennych, ciężko trafić na taką, gdzie realność idzie w parze z fabułą.

  Na szczęście w moje ręce trafiła książka opowiadająca o życiu znanej czeskiej pianistki i klawesynistki. Jest to biografia, świetnie napisana przez Wendy Holden, w której możemy poznać trudne losy kobiety, która przeżyła pobyt w trzech obozach.

  Przejmująca, momentami niewiarygodna, ale całkowicie prawdziwa. Taka jest ta historia. Nie uderza w patetyczne tony, chociaż by mogła, bo temat wręcz to wymusza. W każdej kartce wybrzmiewa muzyka, siła która utrzymywała Zuzanę przy życiu. Ta książka to świadectwo, ważna i wartościowa publikacja, którą trzeba przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo stronię od powieści, które nie tylko są historyczne, ale i biograficzne. Często mam wrażenie, że mimo iż Polska (i nie tylko) wiele wycierpiała przez nazistów, to nie wiele wiem o ludziach, o których czytam. Wiele razy słyszałam, że to WSTYD nie interesować się historią Polski, ale osobiście uważam, że to co wyniosłam ze szkoły jest wystarczające, a nie mam powodu by na siłę sobie wpychać do głowy informacje, o których i tak nie będę miała z kim porozmawiać. Nie wspominając już o tym, że zawsze mam złamane serce. Jako dziecko byłam na wycieczce w Obozie Koncentracyjnym w Oświęcimiu (mieszkałam wtedy w Małopolsce) i do dziś dzień pamiętam ile trudnych i strasznych rzeczy tam zobaczyłam. Jak mocno czułam cierpienie ludzi, którzy tam zginęli.

  Kiedy przybyła do mnie powieść „Moje życie pełne cudów”, pomyślałam, że to może być coś co pozwoli mi się otworzyć na literaturę wojenną. Poznajemy Zuzanę jako szczęśliwą dziewczynkę, a zaraz potem oddajemy się historii i wspomnieniom o tym jak z chwili na chwilę straciła wszystko, jak naziści odebrali jej wszystko co kochała, a ona mimo wszystko nie poddała się. Przetrwała dzięki muzyce i swojej wewnętrznej sile. Przeżyła rzeczy, o których ciężko mówić czy sobie wyobrazić. Zuzana przeżyła trzy obozy. Nie umiem określić słowami co czuję kiedy myslę o jednym takim miejscu, a co dopiero trzech!

  Ta historia spisana przez Wendy Holden to jeden wielka dawka emocji. Prawdziwa, smutna, przerażająca, ale nasączona również nadzieją i walką o lepsze jutro, o lepszą przyszłość sprawiła, że pierwszy raz od dawien dawna czułam się zżyta z historią. Autorka powieści wiedziała co tworzy i dzieło porusza już od kilku słów na początku. Już wtedy kiedy Wendy opowiada jak wyglądało spotkanie z Zuzana uroniłam kilka łez, a to nie często się zdarza. Powieść jest poruszająca, chwilami zapiera dech w piersiach.

  Nie spodziewałam się, że tak mocno będę oczarowana tą opowieścią. Nie spodziewałam się, że tak mną wstrząśnie. Tego nie da się opisać słowami. Po prostu trzeba tę historię przeczytać, poczuć gęsią skórkę i zżyć się z bohaterką. Książka dodatkowo zawiera zdjęcia Zuzaany co sprawia, że jest ona dla nas namacalna, żywa, nie tylko jako postać książki. Także jako najmniejszy fan właśnie takiej literatury serdecznie i ze spokojnym sercem polecam Wam tę powieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy dzisiaj człowiek byłby w stanie wziąć na swoje barki tak wiele cierpienia? Nie chce osądzać, ale wydaje mi się, że nie. Co by się stało, gdybyśmy my dzisiaj wylądowali w obozie zagłady? Lepiej nie pytać. Ta książka opowiada historię kobiety, która nie tylko przetrwała obozy zagłady, ale i późniejsze represje. Ileż to musiała znieść czeska żydówka Zuzana Růžičková? Można dowiedzieć się tego z tej książki. Skąd wzięła siłę na przetrwanie? Tego można dowiedzieć się z tej książki. Podziwiam bohaterką za tak wielki hart ducha, za taką siłę do walki o lepsze życie. Historia Zuzany jest naprawdę wzruszająca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zuzana Růžičková Wendy Holden Moje życie pełne cudów, w Pradze w synagodze Pinkasa na ścianach zapisanych jest 77 297 imion i nazwisk czeskich i morawskich Żydów, którzy zginęli podczas Holocaustu. Nazwiska należą do osób, które niegdyś cieszyły się szczęśliwym życiem, miały rodziny, przyjaciół, swoje życiowe plany, przeróżne marzenia, a których życie skończyło się nagle, niespodziewanie, niesprawiedliwie. Pozostała po nich jedynie zapisana drobnymi literami, upamiętniająca każdą osobę, mozaika. Wśród tej ilości nazwisk są również członkowie rodziny bohaterki, którym nie dane było przeżyć wojny. Nazwiska Zuzany Růžičkovej oraz jej matki pomiędzy nimi nie ma. Obie przeżyły.

  Zuzana miała szczęśliwe dzieciństwo, kochających rodziców, którzy zainteresowani sztuką, od małego starali się ją przybliżyć także córce. Matka kochała operę, ojciec dbał, żeby uczyła się języka angielskiego, w wolnych chwilach czytał jej Iliadę i Odyseję. Jej marzeniem jeszcze jako małej dziewczynki była gra na fortepianie. Utalentowana, pracowita, z doskonałą pamięcią do nut świetnie nadawała się, żeby posiąść tajniki, dużo bardziej wymagającego niż fortepian, klawesynu.

  Wybuchła jednak wojna i marzenia o karierze, musiała zastąpić staraniami, żeby przeżyć. Najpierw pobyt z rodziną w Terezinie, potem z matką w Oświęcimiu-Brzezince, w obozie pracy w Hamburgu, w Bergen-Belsen, gdzie doczekały wyzwolenia. W końcu powrót do Pilzna, w którym nie było już domu, rozpoczęcie życia na nowo, ale również konieczność odnalezienia się w nowej rzeczywistości Czechosłowacji. Tylko dzięki szczęściu, różnym napotkanym w międzyczasie osobom, matce, z którą wzajemnie się opiekowały i wspierały w chwilach choroby i zwątpienia, a także muzyce, a w szczególności ukochanemu Janowi Sebastianowi Bachowi udało się przeżyć Zuzanie.

  Moje życie pełne cudów jest opowieścią o życiu tej wirtuozki klawesynu, znanej na całym świecie wśród miłośników tegoż bardzo wymagającego, a zarazem niezbyt popularnego współcześnie, instrumentu.

  Autorka książki opowiadając historię Zuzany Růžičkovej, nie zachowuje chronologii wydarzeń, przeplata perspektywy czasowe, wybiega w przyszłość, żeby zaraz cofnąć się do przeszłości. Dzięki takiemu zabiegowi czytelnik nie będzie tak mocno przytłoczony opowieściami o wojennych latach Zuzany. Muszę przyznać, że bardzo odpowiadał mi taki sposób snucia historii, jak w dłuższym utworze muzycznym, w którym po spokojnym wprowadzeniu, akcja nabiera tempa, coraz bardziej niepokojąc i poruszając, żeby za chwilę na moment się uspokoić i dać wytchnienie.

  Jest jeszcze jedna rzecz która mnie zaciekawiła podczas czytania, a mianowicie instrument. Nie przypominam sobie, żebym miała okazję widzieć klawesyn na żywo, jego dźwięk słyszałam również jedynie z nagrań bądź telewizji. A Zuzana Růžičková nagrała komplet utworów Jana Sebastiana Bacha na klawesyn. Jednak historia Zuzany to nie tylko koszmar wojny, to także opowieści o muzyce, ciężkiej pracy wykonanej, żeby występować na scenie, mieszkaniu w kraju za żelazną kurtyną, żalu do władz, że przez długie lata nie chciały zezwolić artystce na pracę ze studentami.

  Zuzana Růžičková wystąpiła również w filmie Niebo nad Auschwitz, w którym jego twórcy Aaron i Esther Cohen - opowiadają losy kilkunastu ocalałych z Zagłady osób, mieszkających przed wojną w Czechosłowacji.

  Jako dzieci zamknięci w getcie w Terezinie, a pod koniec 1943 roku deportowani do Oświęcimia, wspominają w filmie czasy wojny, a zwłaszcza swojego żydowskiego opiekuna – Frediego Hirscha, który w obu miejscach był ich dobrym duchem, starając się stworzyć dzieciom namiastkę normalnego życia i chronić je przed brutalnością obozu. Chociaż Zuzana przeżyła w młodości, trwający wiele lat koszmar obozów, zawsze mówiła o sobie, że wojna nie okaleczyła jej psychicznie ani fizycznie, dała natomiast możliwość stania się twórcą - człowiekiem, który tworzy coś z miłością, pasją i z myślą o innych. Tym jej darem była muzyka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
10 Minut Uważności 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

10 Minut Uważności

Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością! Czy nosisz w sercu wspomnienie tej przejmującej radości, kiedy wreszcie nauczyłeś się jeździć na rowerze? Czy pamiętasz jak cudowny, wielki i niezbadany był świat, kiedy byliśmy dziećmi? Czy pragniesz, by twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze...
My dzieci z obozów 5/5 Nasza cena:
29,11 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

My dzieci z obozów

Historia trzech ciężarnych Żydówek, więźniarek obozu koncentracyjnego, którym udało się ukryć swój stan przed oprawcami i dzięki temu uniknąć śmierci. Opowieść rozpoczyna się pod koniec II wojny światowej. Trzy nieznające się kobiety, po koszmarze obozu Auschwitz, zostają przewiezione do Freibergu...
Audiobook My, dzieci z obozów mp3 0/5 Nasza cena:
38,30 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook My, dzieci z obozów mp3

Historia trzech ciężarnych Żydówek, więźniarek obozu koncentracyjnego, którym udało się ukryć swój stan przed oprawcami i dzięki temu uniknąć śmierci. Opowieść rozpoczyna się pod koniec II wojny światowej. Trzy nieznające się kobiety, po koszmarze obozu Auschwitz, zostają przewiezione do Freibergu...
eBook 10 minut uważności mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,16 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook 10 minut uważności mobi epub

Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością! Czy nosisz w sercu wspomnienie tej przejmującej radości, kiedy wreszcie nauczyłeś się jeździć na rowerze? Czy pamiętasz jak cudowny, wielki i niezbadany był świat, kiedy byliśmy dziećmi? Czy pragniesz, by twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze...
Audiobook 10 minut uważności mp3 0/5 Nasza cena:
30,16 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook 10 minut uważności mp3

Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością! Czy nosisz w sercu wspomnienie tej przejmującej radości, kiedy wreszcie nauczyłeś się jeździć na rowerze? Czy pamiętasz jak cudowny, wielki i niezbadany był świat, kiedy byliśmy dziećmi? Czy pragniesz, by twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze...
Pani fletcher. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pani fletcher. Wydanie serialowe

Dla fanów "Wielkich kłamstewek" i "Gotowych na wszystko". Pieprzna, na wskroś nowoczesna opowieść o życiowych błędach, które chcemy zapamiętać. Kiedy jej syn wyjeżdża na studia, Eve, wciąż atrakcyjna rozwódka, wreszcie ma czas tylko dla siebie i zyskuje wolność, której do tej pory tak naprawdę nie...
Każdy 5/5 Nasza cena:
36,89 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Każdy

Długo wyczekiwana powieść finalisty National Book Award Hamburg, Terminal nr 1. O umówionej porze kilkuletni Janis wychodzi z toalety i rozgląda się za tatą. Chłopiec nie ma przy sobie nic - żadnych dokumentów czy bagażu, jedynie zwitek amerykańskich dolarów. Obsługa lotniska próbuje zidentyfikować...
Dni barbarzyńców. Życie na fali 5/5 Nasza cena:
36,90 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dni barbarzyńców. Życie na fali

NAJLEPSZA KSIĄŻKA O SURFINGU, JAKA KIEDYKOLWIEK ZOSTAŁA NAPISANA Wymieniona na liście wakacyjnych lektur Baracka Obamy. Zdobywca Nagrody Pulitzera w kategorii Autobiografia.   Surfing to sport, lecz tylko dla tych, którzy przyglądają mu się z boku. Dla wtajemniczonych jest czymś znacznie więcej:...
Trudne światło 4/5 Nasza cena:
33,95 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trudne światło

Wielka mała powieść.Najciekawszy głos współczesnej prozy kolumbijskiej po raz pierwszy w Polsce.Nieszczęście jest jak wiatr. Zjawia się w sposób naturalny i nieprzewidziany. Wystarczy chwila, by podmuch połamał gałęzie drzew, ale nie jest w stanie wyrwać ich z korzeniami. Ta metafora doskonale...
O pięknie 0/5 Nasza cena:
37,72 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O pięknie

Rodzina Belseyów jest zbyt normalna, by mogło to być prawdziwe. Troje dzieci, każde innego wyznania, apodyktyczna matka, była aktywistka na rzecz praw kobiet i oderwany od rzeczywistości ojciec, którego życie koncentruje się wokół twórczości Rembrandta. No i śmiertelnego wroga: Monty'ego...
Motyl i skrzypce 5/5 Nasza cena:
28,03 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl i skrzypce

Kiedy najbliższa osoba skazuje cię na śmierć w Auschwitz. Dramatyczna historia o sile kobiet i miłości. Adele von Bron, utalentowana skrzypaczka, poświęciła wszystko, żeby ratować ostatnich wiedeńskich Żydów. Kiedy na polecenie własnego ojca, wysokiego rangą generała Trzeciej Rzeszy, trafiła do...
Dziewczyna z Paryża 0/5 Nasza cena:
32,13 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna z Paryża

Czy miłość i piękno przetrwają czas okupacji? Paryż, rok 1939. Miasto Świateł ogarnia mrok. Dla Sandrine Paquet wojna zmieniła wszystko. Jej mąż zaginął na froncie, a szczęśliwe, pełne blasku życie stało się jedynie mglistym wspomnieniem. Tymczasem z polecenia nazistów Sandrine kataloguje dzieła...
Wybrane bestsellery
Ikon 0/5 Nasza cena:
27,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikon

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona! Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel...
Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2

„Nie do odzyskania” to kolejna część niesamowitej historii autorstwa uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Alex jest wściekła na rodziców i przyjaciół, którzy ją porzucili. Po przeprowadzce do kampusu uniwersyteckiego dziewczyna idzie do domu Jessego. Zamierza zażądać odpowiedzi na pytanie, co...
Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1 0/5 Nasza cena:
32,53 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1

Pierwsza część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Cameron, Ethan i Philip mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli prawdziwy dom u Stelli i Raymonda Quinnów. Cameron został kierowcą...
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4. Wydanie serialowe

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
26,43 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4 0/5 Nasza cena:
29,26 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4

Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro...
Też tak mam! 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Też tak mam!

„Tampony? Ja nie używałam i żyję”, „A w tej czapeczce to nie będzie córce za ciepło?”, „Depresja? Jaka depresja? Ludziom się nudzi, to wymyślają”, „Za bardzo boli? To okres, musi boleć”. Z takimi pytaniami polskie kobiety mierzą się każdego dnia. A problemów, które spotykają na swojej drodze, jest...
Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania 0/5 Nasza cena:
28,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania

Niesamowite ciekawostki o… kupie, podane w zabawny i przystępny sposób. Co się dzieje z kupą po opuszczeniu przez nią toalety? Jakie kupy robią zwierzęta i dlaczego nie takie same? Czy kupa może być źródłem cennych informacji? Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych dociekliwe dzieci znajdą w...
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
14,34 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin 0/5 Nasza cena:
109,95 zł 156,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów, Gryfonów i Krukonów. Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tych szlachetnych domów, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe...
Ja tu jestem szefem 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja tu jestem szefem

„Ja tu jestem szefem”, gorący romans biurowy z motywem hate-love, to opowieść o prawdziwym starciu charakterów. Jaki będzie jej finał? Przekonaj się sama! Diana, bohaterka najnowszej powieści Ady Tulińskiej – „Ja tu jestem szefem”, nigdy nie sądziła, że będzie musiała martwić się o swoją...
Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1

Kiedy nie możesz mieć tego, czego pragniesz, pragniesz tego jeszcze bardziej... „Kusicielka” to pełna sprzecznych emocji, elektryzująca powieść Emilii Szelest. Michael Banks jest nowym zawodnikiem sławnej drużyny hokejowej Ventura Devils. To utalentowany outsider, który całkowicie koncentruje się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula