Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: WAM
Opis
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy rutyna i codzienne obowiązki nie przysłaniają Ci tego, co naprawdę ma największą wartość w Twoim życiu? Czujesz się nieszczęśliwy i zagubiony albo uważasz, że Twoje życie straciło sens? Jeśli tak jest to musisz przeczytać "Moc słowa", w której biskup Grzegorz Ryś udziela wskazówek, które z całą pewnością skłonią Czytelników do refleksji, a wszystko to oparte na fundamentalnych tekstach z Pisma Świętego.

"Moc słowa" to książka także dla niedowiarków, jest znakomitym przerywnikiem w ciągu dnia. Zwłaszcza dla tych, którzy żyją w pośpiechu, biorąc udział w wyścigu po lepsze jutro często zapominamy o wyciszeniu. Książka biskupa Rysia to wspaniała okazja, by pochylić się nad treścią i jednocześnie pomedytować. Fragmenty z Biblii i ciekawe rozważania nad nimi mogą stać się dla Ciebie inspiracją nie tylko do codziennej modlitwy, ale także tego by zmieniać swoje życie, zwolnić nieco i zastanowić się, co tak naprawdę się liczy?

Biskup Grzegorz Ryś specjalizuje się w historii Kościoła oraz zajmuje się redakcją "Tygodnika powszechnego". To właśnie na łamach tego pisma w częściach ukazywała się "Moc słowa" aż do momentu, kiedy nie została zebrana w całość i opublikowana. Ta książka to podręczne vademecum, które pozwoli uporać się z pogonią codziennych spraw, a przy okazji ułatwi zrozumienie Pisma Świętego. Warto przekonać się na własnej skórze, bo biskup Ryś znakomicie interpretuje i wyjaśnia. Może to właśnie czas byś i Ty zatroszczył się o swoje życie duchowe.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii chrześcijaństwo

Szczegóły
  • Tytuł: Moc Słowa
  • Autor: Grzegorz Ryś
  • Wydawnictwo WAM
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2016
  • Ilość stron: 352
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788327711359
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788327711359
  • EAN: 9788327711359
  • Wymiary: 16.8x22.6x2.6 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo WAM, ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków, Polska, handlowy@wydawnictwowam.pl, tel. 48126293200
Recenzje książki Moc Słowa (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Edyta L. w dniu 2016-05-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Biskup Grzegorz Ryś to doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła. Członek zespołu redakcyjnego „Tygodnika Powszechnego” prowadzący cotygodniową rubrykę „okruchy słowa”. Dlatego teksty zebrane w tej książce były publikowane na łamach „Tygodnika Powszechnego” w latach 2011-2015. Dziś teksty te zostały zebrane w formie książki, a Wydawnictwo WAM wydało je w pięknej białej i twardej oprawie, tak, że biorąc ją do ręki, ma się wrażenie jakby to była książka od Papieża Franciszka. Teksty w tej książce to głównie fragmenty zaczerpnięte z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, a także z Apokalipsy Św. Jana. Znajdują się tutaj zagadnienia na okoliczne święta, np. Wielkanocy, Bożego Narodzenia czy Bożego Ciała, ale nie tylko -to także przypowieści, które biskup jasno i przejrzyście interpretuje i wyjaśnia. Przytoczę tutaj kilka wersetów, które mną poruszyły: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje”-w drodze podczas pielgrzymki do Częstochowy, liturgia uroczystości Najświętszej Maryi Panny- przepiękne patrzenie w niebo”, czy „Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do niebieskich przybytków”- są to przepiękne cytaty z Ewangelii, które zmuszają do refleksji, ale też pokazują drogę, jaką chrześcijanin powinien kroczyć. Ale uważam, że najbardziej godne uwagi są słowa: „spór o człowieka”-jeśli pozwolicie przytoczę parę faktów.

    Zawsze fascynowały mnie słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego. Są bowiem w tej modlitwie sformułowania mocno zmuszające do kontemplowania. Modlący mówi do Boga -Ojca „Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i świata całego” Co to znaczy? Że człowiek wkracza w wewnętrzne życie Trójcy Świętej, by podsunąć przed oczy Boga widok ukrzyżowanego Syna. Mówi „Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie„ Dlaczego nad nami? Dlatego, bo cierpiał za nas. Popatrz Boże na nas przez Niego. Jest to przepiękna interpretacja jakże głęboka i jasna w swej treści.

    Jak już pisałam książka wydana w twardej przepięknej oprawie, w kolorze białym, szyta zawiera 315 stron, i 155 krótkich rozdziałów- przytoczonych wersetów z Pisma Św.

    Ksiądz biskup na stronie głównej książki zachęca czytelnika do wspólnej podróży po Biblii- to bardzo trafne zaproszenie, bowiem czytając czułam się jakbym fizycznie tam była. Zaś na ostatniej stronie książki umieszczone są słowa: ”Do Boga należy pierwsze i ostatnie słowo”-a ja sobie pozwolę dopowiedzieć „alfa i omega-początek i koniec”.

    Zachęcam do lektury i medytacji -może jest to ten odpowiedni czas, by się zatrzymać na chwilę i zatroszczyć się o swoje życie duchowe.

    Moja ocena: 10/10

    Polecamy, zespół [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula