Mindhunter. Podróż w ciemność

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Seria
Wydawnictwo
Rok wydania
2018
Ilość stron
464
Nasza cena: 32,37 zł 42,90 zł Taniej o: 25%

Kontynuacja światowego bestsellera "Mindhunter"!

Odkryj, co dzieje się w umyśle mordercy i do czego zdolny jest człowiek, gdy ktoś czyha na jego życie!

Książka “Mindhunter. Podróż w ciemność” w dużej mierze składa się z relacji dwójki ludzi: Johna E. Douglasa oraz Marka Olshakera, którzy starają się wnikać w umysły zabójców. Skupiają się oni w dużej mierze na profilowaniu, które umożliwia ukazanie, w jaki sposób można rozwiązać zagadkę konkretnej zbrodni i doprowadzić do mordercy przedstawicieli organów ścigających.

Nie wiem, kim ona będzie, ale jestem gotów zabić. Natychmiast.

Czytelnik może dowiedzieć się całkiem sporo o samej istocie zawodu profilera. O tym, jak bardzo poszczególne sprawy odbijają się na psychice największych profesjonalistów. Oni jednak potrafią sobie z tym radzić, wychodzić obronną ręką z każdej opresji i jednocześnie przyczyniać się do schwytania sprawców najbardziej okrutnych mordów. Na początku można zapoznać się z samym zawodem, potem dowiedzieć się czegoś więcej o systemie karnym obowiązującym w Stanach Zjednoczonych oraz przeczytać porady dla osób, których dzieci padły ofiarami zbrodniarzy.

Wiem, że w końcu jest martwa, a ja wreszcie czuję się żywy.

O autorach


John Edward Douglas to emerytowany agent specjalny oraz szef jednostki przynależącej do FBI. To jeden z pierwszych profilerów kryminalnych. Urodził się w 1945 roku w Brooklynie. Zajmuje się również pisaniem książek o tematyce psychologii kryminalnej.

Na podstawie książek Johna Douglasa powstał serial Netflixa pod tytułem "Mindhunter" zrealizowany przez Davida Finchera – twórcę "Siedem", "Zodiaka" i "Zaginionej dziewczyny".

Mark Olshaker to amerykański pisarz, który często podejmuje współpracę z Douglasem. Skupia się na psychologii śledczej i kryminalnej.

Recenzje (11)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  John Douglas Mark Olshaker Mindhunter Podróż w ciemność, kryminały, thrillery opisujące niezliczone morderstwa nie należą do mojego ulubionego gatunku literackiego, chociaż czasem dla odmiany sięgam również po nie. Tym razem padło na drugą część opowieści jednego z najbardziej znanych profilerów FBI, przez lata tworzącego profile psychologiczne sprawców najstraszniejszych przestępstw.

  Książka prowadzi w głąb umysłów seryjnych morderców, poszukując odpowiedzi na pytanie, co przyczyniło się do ich takiego a nie innego postępowania. Jest niewyobrażalnie mrocznie, tym bardziej, że duża część książki dotyczy przestępstw, których ofiarami są dzieci. Nie sądziłam, że aż tak porazi mnie czytanie o tym, co może dziać się w głowach morderców.

  Jak dla mnie była to pozycja bardzo trudna emocjonalnie ze względu na ciężar przedstawianych spraw. W moim mniemaniu raczej dla odbiorców o mocnych nerwach, chociaż zapewne nie wszyscy zgodziliby się ze mną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Podobnie jak wielokrotnie wcześniej, i tym razem wchodzę w umysł mordercy "

  Kolejny raz Douglas zabiera nas w podróż do umysłów seryjnych morderców. Jako pierwszy pełnoetatowy profiler musiał nie raz zagłębiać się w psychikę zwyrodnialców.

  część Mindhuntera różni się od poprzedniej. Moim zdaniem jest bardziej mroczna. Więcej tu opisów brutalnych zbrodni.

  W pierwszej części książki Douglas i Olshaker wprowadzają nas w techniki procesu profilowania. Dowiadujemy się jaka jest różnica między sygnaturą a modus operandi. Wyodrębnia też różne typy przestępców. Autor pokazuje nam, że seryjny morderca czy gwałciciel nie zawsze wygląda jak potwór. Jako przykład, Douglas podaje nam Tedda Bundy'ego. Miły, przystojny, czarujący i bardzo lubiany. Co robił? Porwał, zgwałcił i mordował kobiety. Wszystkie przedstawione w książce sprawy,wszyscy ci zwyrodnialcy, to powinno nam uzmysłowić ilu takich ludzi żyje wśród nas. Dlatego właśnie Douglas próbuje nauczyć nas odpowiedzialności i świadomości jak reagować w niektórych sytuacjach. Autorzy starają się wyczulić nas na zachowania innych ludzi.

  Kolejna część poświęcona jest dzieciom.

  " Najlepszym sposobem chronienia własnych dzieci jest jednak znajomość wroga ".

  Była ona dla mnie szczególnie bulwersująca i szokująca. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego jakie niebezpieczeństwa czekają na nasze dzieci. Rozdział o profilach był wyjątkowo obrzydliwy. Moim zdaniem w żaden sposób nie można tłumaczyć takich zachowań. Może większość z tych przestępców doświadczyła przemocy fizycznej lub psychicznej jednak nie daje im to prawa do zadawania cierpień innym ludziom. I trudne dzieciństwo nie jest tu żadnym wytłumaczeniem. Każdy z tych potworów dokonał świadomego wyboru.

  Bardzo interesujące są również kwestie resocjalizacji i kary śmierci poruszone w książce. Jak i to, że początkowo profilowanie nie było traktowane jak dziedzina nauki. Przełomowa była sprawa brutalnego gwałtu i zabójstwa dokonanego na trzydziestoletniej kobiecie i jej dwóch córkach. Dopiero przy tym procesie profilerzy otrzymali możliwość składania zeznań jako eksperci. Oskarżony został skazany na 487 lat więzienia !

  Mindhunter to nie jest zwykły kryminał i nie czyta się go lekko i przyjemnie. To prawdziwa historia o najbardziej zwyrodniałych potworach chodzących po tym świecie. Ale naprawdę warto sięgnąć po tę książkę. Daje ona nam bardzo do myślenia.

  Jedynym minusem są zbyt długie i czasami chaotyczne rozdziały. Mimo wszystko ta pozycja jest obowiązkowa dla wszystkich interesujących się tematyką seryjnych morderców.

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dosyć długo zeszło mi z czytaniem "Mindhuntera". Przede wszystkim dlatego, że opisuje mnóstwo ciężkich przypadków, ale też dlatego, że jest trochę "przegadana". Niektóre rozdziały mi się ciągnęły, inne przerażały. Niezależnie od tego uważam, że każdy powinien przeczytać tą książkę! Włosy jeżyły mi się na głowie czytając. Bo te opisane przypadki to fakty! A Autor obrazowo opisuje, co dzieje się w głowie sprawcy.

  Wielki plus za rozdział o pedofilach - zawiera wskazówki, jak ochronić dzieci, na co zwracać uwagę.

  Chociaż nie pochłonęłam tej książki, chociaż czytałam ją na raty, to i tak polecam ją wszystkim.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zgon nastąpił w wyniku licznych tępych urazów głowy, nacisku na szyję oraz wepchnięcia w krocze 52 centymetrów ostro zakończonej gałęzi o długości 79 cm i średnicy 3,8 cm, przez brzuch do prawej części klatki piersiowej, co spowodowało rozerwanie narządów w jamie brzusznej oraz klatce piersiowej i wywołało krwotok wewnętrzny".

  Podróż w ciemność to podróż do piekła, które płonie w chorym umyśle mordercy. Podróż która wstrząsa, ściska za serce, powoduje, że człowiek zaczyna gotować się sam w sobie i ma ochotę wybuchnąć z bezradności.

  Autor spędził wiele czasu na rozmowach z najgorszymi popaprańcami jacy chodzili w ostatnich latach po świecie. Z bestiami, seryjnym zabójcami, gwałcicielami, którzy w niewyobrażalny i nieludzki sposób potraktowali swoje ofiary, którzy zrobili to nie z przymusu ale dlatego że lubią to robić i chcą to robić żeby odczuwać chorą satysfakcję.

  Wielu z nich dostało wyrok śmierci, inni odsiadują dożywocie (zdarza się że wielokrotne jak Anthony, który został skazany na 487 lat więzienia). Autor widział takie rzeczy, które nikt z nas przy zdrowych zmysłach nie chciał by nigdy w życiu zobaczyć.

  John Douglas jako profiler odtwarza w swoim umyśle przebieg zajścia między dwoma głównymi aktorami dramatu: ofiarą i napastnikiem. Wnika w chory umysł przestępców ukazując nam zarazem perspektywę nie tylko zwyrodnialca ale także ofiary i najbliższej rodziny zamordowanej.

  "Wchodzenie w umysł sprawcy zawsze było bolesnym, obrzydliwym doświadczeniem, ale musiałem to robić, jeśli miałem zobaczyć zbrodnię oczyma przestępcy".

  To mocna książka, która nie tylko ukazuje brutalny świat morderców ale przede wszystkim pokazuje nam w jaki sposób możemy chociaż w małym stopniu uchronić siebie i nasze dzieci przed atakami psychopatów. Na co zwracać uwagę i jak wychowywać dzieci żeby same mogły odpowiednio zareagować w niebezpiecznych i podejrzanych sytuacjach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Fotografie stanowiły makabryczny dowód na to, że wszystkie trzy ofiary potwornie cierpiały".

  W trakcie czytania zaczęłam już pisać recenzję. Musiałam na bieżąco przelewać swoje myśli. MINDHUNTER to realne zderzenie z okrutną rzeczywistością.

  Jest lekturą obowiązkową dla tych, którzy chcą zagłębić tajniki umysłu mordercy, nie w powieści i fikcji, ale w prawdziwym życiu.

  Dla mnie to była dosłownie podróż w ciemność.

  Jak funkcjonuje mózg mordercy, inteligentnego mordercy? Co stoi za jego bestialskimi czynami i chorymi skłonnościami?

  Tej pozycji nie czyta się na raz, to książka, którą się dawkuje.

  Czytasz i odkładasz, i tak w kółko. Dlaczego? Ponieważ znajdziemy tam historie makabryczne i drastyczne, historie, po których trzeba nabrać oddechu.

  Fakty, realni ludzie i ich rzeczywiste emocje tworzą tę książkę, jak dla mnie wyjątkową. Opowiada o nich pełnoetatowy profiler kryminalny, zatrudniony w Jednostce Nauk Behawioralnych w Akademii FBI w Quantico w Wirginii.

  "Nasz świat jest pełen czyhających na dzieci niebezpieczeństw.."

  Dysfunkcyjne rodziny, pedofilia, maltretowanie dzieci i wiele jeszcze innych zbliżonych okrucieństw można tu znaleźć. Przytaczane sprawy zbrodni, które popełnione zostały zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Zaangażowanie policji, profilerów, zeznania świadków spisane i przelane na papier, są dowodem na czyhające na nas niebezpieczeństwa. Znajdziemy tu sprawy, które zostały szybko rozwiązane, oraz sprawy, których zamknięcie cięgnie się latami.

  Z ciekawostek, autor opisuje jeden z precedensów procesowych, kiedy to FBI pierwszy raz zostaje dopuszczone do zeznań w procesie. Pokazuje, jak przydatny jest zawód profilera, który jest w stanie przeprowadzić analizę behawioralną zachowania sprawcy. Udowadnia, że wspólnie z wydziałami policji i innymi organami ścigania ich praca jest potrzebna i przede wszystkim skuteczna.

  Bardzo dla mnie drażniącym i emocjonującym tematem były morderstwa z udziałem dzieci. Nic tak na mnie wstrząsająco nie działa, jak ich krzywda.

  Autor w trakcie czytania zmusza nas do zadania pytania, a jak ty chronisz swoje dzieci?

  Ja do dzisiejszego dnia, przebywając w zatłoczonym miejscu, umawiam się zawsze z synem, że w tym i w tym miejscu, spotykamy się, jak się rozdzielimy. Ostrzegam i zakazuję otwierania drzwi, pod naszą nieobecność, proszę o nierozmawianie z obcymi. Jednak mimo wszystko nie jestem w stanie, jak i wy, przewidzieć pewnych wydarzeń. Możemy jednak próbować ograniczać niebezpieczeństwo i ich uświadamiać.

  "Czułem natomiast, że jeśli chodzi o jej wnuczkę, po prostu znalazła się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym momencie".

  Poruszył mnie również w tej książce temat resocjalizacji skazanych. Czy jest jednak możliwe, by zbrodniarz mógł ponownie przystosować się do rzeczywistości, po opuszczeniu zakładu karnego?

  Czy chcemy żyć wśród takich ludzi? Wystarczy pierwszy przykład z brzegu, polski seryjny morderca, Mariusz Trynkiewicz, który miał opuścić więzienie. Kto by chciał mieszkać w pobliżu tego zbrodniarza. Jednak 3 marca 2014 roku sąd, na podstawie ustawy o postępowaniu wobec osób stwarzających zagrożenie (tzw. ustawy o bestiach), uznał M.T. za osobę stwarzającą zagrożenie i nakazał jego izolację (ponownie) w zamkniętym ośrodku w Gostyninie (WIKIPEDIA). Jednak kiedyś znów będzie wolny..

  Mający 25-letnie doświadczenie profiler, zajmujący się badaniem ludzkiego zachowania, opublikował już drugą część swoich obserwacji, a nawet i osobistych przeżyć, które mogłam z zaciekawieniem przeczytać.

  Literatura faktu w takim wydaniu dla mnie jest majstersztykiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów 4/5 Nasza cena:
22,90 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach – w tym osławionymi seryjnymi zabójcami - i odkrył,...
Podróż w trzech smakach 5/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróż w trzech smakach

Przepyszny pamiętnik z trzech miast - egzotycznego Buenos Aires, wiecznie rozbudzonego Nowego Jorku i eleganckiego Berlina Kiedy Layne Mosler stwierdza, że mimo początkowego zapału nie uda jej się otworzyć własnej restauracji, wyrusza do Buenos Aires, aby pisać artykuły kulinarne. Po cichu liczy na...
Ciemność. W obronie mroku 5/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciemność. W obronie mroku

CZY CIEMNOŚĆ RZECZYWIŚCIE POWINNA WZBUDZAĆ STRACH? Od wieków uważana za wroga – zagrożenie, zło, a nawet śmierć. Niegdyś trudna do pokonania, dziś coraz rzadziej spotykana. Czy ciemności należy się bać? Aż 60% Europejczyków nie ma szansy na to, aby zobaczyć Drogę Mleczną. Światło otacza nas przez...
Królestwo kłamstw. Podróż w głąb świata cyberprzestępców 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królestwo kłamstw. Podróż w głąb świata cyberprzestępców

Jak naprawdę wygląda świat cyberprzestępców? Czy cyberinwigilacja zagraża każdemu? Fascynująca opowieść o ciemnej stronie Internetu, napisana jak dobry thriller. Ktoś tworzy hakerską sieć w jednym z największych banków świata Mieszkający w USA Rosjanin zbija fortunę na hakowaniu sportowych...
Nowa mapa cudów podróż w poszukiwaniu rzeczy niepojętych 0/5 Nasza cena:
28,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowa mapa cudów podróż w poszukiwaniu rzeczy niepojętych

Żyjemy w świecie, którego niemal każdy zakątek został już zbadany i przeanalizowany. Ale czy ta wiedza, pyta Henderson, nie zniszczyła w nas umiejętności zachwycania się? Zachwyt potwierdza nasze człowieczeństwo i daje nadzieję na przyszłość. Na tym polega jego moc. Ale czym się można zachwycić we...
Długa podróż w bardzo krótkim czasie 0/5 Nasza cena:
36,66 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Długa podróż w bardzo krótkim czasie

"Negatyw łapie atmosferę, jest wrażliwy na klimat, jaki towarzyszy pracy" - mówi w tej książce Andrzej Bukowiński, zdobywca 25 nagród na Festiwalu Filmu Reklamowego w Wenecji i Cannes. Szybko zrozumiał, że bez zwykłego ludzkiego ciepła i humoru nawet najwymyślniejsze pomysły nie będą przemawiać do...
Podróż więźnia etapami do syberyi w roku 1854 0/5 Nasza cena:
66,12 zł 76,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróż więźnia etapami do syberyi w roku 1854

Reprint oryginału z 1854 r. Autor, działacz niepodległościowy, spisał swoje losy wraz z losami innych zesłanych na Sybir. Giller, jako dziennikarz, bardzo drobiazgowo opisuje męczeńską, ciężką podróż i trudne warunki, z jakimi muszą poradzić sobie zesłańcy. Omawia nie tylko ich losy, ale również...
Za żelazną kurtyną. Podróż do Polski w 1967 roku 0/5 Nasza cena:
30,45 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za żelazną kurtyną. Podróż do Polski w 1967 roku

Obraz nieistniejącej już Polski widzianej oczami jednej z najwybitniejszych intelektualistek hiszpańskich XX wieku. Carmen Laforet, nie będąc ani frankistką, ani komunistką, przemierzyła całą Europę, by móc opowiedzieć Hiszpanom, jak żyje się po drugiej stronie żelaznej kurtyny. Pretekstem do tej...
Z małej wsi w podróż przez afrykę w świat 0/5 Nasza cena:
34,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z małej wsi w podróż przez afrykę w świat

Wychowana na wsi, znająca trudną pracę w gospodarstwie, jedyna dziewczynka wśród czterech braci, stąpająca twardo po ziemi, szeroko otwarta na świat, darząca ludzi miłością, z Bogiem w sercu wierzyłam w ludzką dobroć w każdych okolicznościach. Szkołę podstawową ukończyłam w 1965 roku, liceum cztery...
Marie Curie. Światło w ciemności 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marie Curie. Światło w ciemności

Jedna z najbardziej znanych kobiet na świecie. Badaczka, która zrewolucjonizowała medycynę i nauki ścisłe. Zdobywczyni dwóch Nagród Nobla, która dzięki swoim odkryciom stała się jedną z najbardziej niezwykłych postaci wszech czasów i wzorem do naśladowania dla milionów kobiet. Maria...
Nadzieja 10 lat w ciemności 0/5 Nasza cena:
32,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nadzieja 10 lat w ciemności

Czwarta książka w serii PRAWDZIWE ZBRODNIE – wstrząsające historie bez fikcji „Nazywam się Amanda Berry. Zostałam porwana 10 lat temu. Pomóżcie mi!” – z takim dramatycznym apelem zadzwoniła na policję jedna z ofiar Ariela Castro, po tym jak udało jej się uciec z rąk porywacza. Jej prowadzony w...
A piękno świeci w ciemności 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

A piękno świeci w ciemności

Rola piękna i sztuki w chrześcijaństwie to temat, którym biskup Michał Janocha zajmuje się od lat, łącząc perspektywę teologa i historyka sztuki. Na tym właśnie zagadnieniu koncentruje się przeprowadzony przez Ewę Kiedio wywiad rzeka A piękno świeci w ciemności. Obszernie omówione są w nim m.in....
Wybrane bestsellery
Siedem życzeń 5/5 Nasza cena:
37,32 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętali takiej zimy. Mówiono, że może to jakiś znak. W pensjonacie Pod Kurą tego wieczoru spotka się kilku przypadkowych...
Diuna. Sekrety Rodu Portal Games 5/5 Nasza cena:
97,47 zł 149,96 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Sekrety Rodu Portal Games

Arrakis, planeta piasku i przyprawy na dalekim końcu Imperium, jest pełna intryg i wojen. Na Diunie zostaniecie wrzuceni w sam środek konfliktu między dwoma Wysokimi Rodami związanymi z tą niesławną planetą. Złowrogi ród Harkonnenów spiskuje dla władzy i zysku, podczas gdy sojusznicy rodu Atrydów...
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
27,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem 5/5 Nasza cena:
13,02 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Pucio...
Czterdzieści dusz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem dla czterdziestu duchownych o nadwerężonej reputacji, dochodzi do makabrycznej zbrodni. Zamordowano opiekuna placówki, a jego ciało powieszono na...
Znów to zrobiliśmy 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znów to zrobiliśmy

„Znów to zrobiliśmy” – gorąca nowość od królowej pikantnych romansów, Laurelin Paige! Chociaż Jenny Stahl odniosła niekwestionowany sukces w modelingu, jej największym marzeniem wciąż pozostaje kariera aktorska. Dziewczyna jest gotowa na mnóstwo wyrzeczeń, by zdobyć pierwszoplanową rolę w filmie....
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku 5/5 Nasza cena:
22,98 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem. O swoich korzeniach wiedziałem mało. Nie wierzyłem, że...
Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci 5/5 Nasza cena:
180,44 zł 289,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci

Siedmiopak zawierający wszystkie tomy w nowych, czarnych - "dorosłych" okładkach w oprawie broszurowej. Harry Potter i kamień filozoficzny Harry Potter i komnata tajemnic Harry Potter i więzień Azkabanu Harry Potter i czara ognia Harry Potter i zakon Feniksa Harry Potter i książę półkrwi Harry...
Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją?...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula