Miłość aż po rozwód

Autor:

Kinga Gąska

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 23,02 zł
Audiobooki mp3
za 21,20 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Sięgnij po książkę pod tytułem "Miłość aż po rozwód" i przekonaj się, jak wyglądają losy trzech kobiet połączonych znajomością z jednym mężczyzną!

Życie stanowi splot nieprzewidywalnych wydarzeń, które w różny sposób wpływają na wiele osób jednocześnie. Często jeden człowiek jest wspólnym mianownikiem, wokół którego koncentrują się losy pozostałych, związane ze sobą ściślej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Joanna to chodząca definicja kobiety sukcesu. Robi imponującą karierę w branży reklamowej, pracując przy ciekawych projektach i zarabiając w ten sposób godne pozazdroszczenia pieniądze. Wolny czas spędza na dbaniu o kondycję i na podróżach do zapierających dech w piersiach egzotycznych krajów. Ani myśli uganiać się za mężczyznami.

Wszystko zmienia się, gdy Joanna poznaje Pawła, z którym decyduje się wspólnie zwiedzać Rzym. Choć jest przystojny, inteligentny i czarujący, ich znajomość kończy się w momencie powrotu do Polski, by niespodziewanie odżyć jakiś czas później, gdy Joanna spotka go na kursie gotowania. To początek związku zwieńczonego ślubem, który miał przypieczętować miłość na resztę życia.

Niestety, z biegiem czasu kobieta zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę wcale nie zna Pawła. Jego prawdziwa twarz jest za to nieobca Jadwidze, jego matce, która z winy syna tkwi w poważnych problemach finansowych. Los doświadczył ją nie tylko lekkomyślnym synem, ale i mężem, który nieustannie ją zdradzał. Wsparciem jest dla niej Ewelina, córka, a zarazem siostra Pawła, która po zawodzie miłosnym stara się odkryć własną tożsamość i spełnić porzucone niegdyś marzenia. Czy te trzy kobiety odnajdą w sobie wzajemne wsparcie?


O autorce

Kinga Gąska, autorka, to początkująca polska pisarka, która dała się poznać czytelnikom dzięki swojej debiutanckiej książce pod tytułem "Miłość aż po rozwód". To historia czerpiąca z następujących gatunków literackich: literatura kobieca, literatura obyczajowa, a także romans. Kinga Gąska sprawnie tworzy interesującą fabułę i kreuje bohaterów, z którymi czytelnikom łatwo jest się utożsamić.

Recenzje (7)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Miłość aż po rozwód" autorstwa Kingi Gąski to książka poruszająca temat współczesnych relacji damsko-męskich. Opowiada historię trzech różnych kobiet, których wspólnym mianownikiem jest intrygujący mężczyzna oraz pojawiający się kryzys w małżeństwie. Ukazanie związku w słodko-gorzkim obliczu, bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, a także lekkość przedstawienia fabuły z nutą humoru sprawiają, że nie można się od niej oderwać. To udany debiut literacki, który na pewno umili czas niejednej kobiecie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Miłość aż po rozwód" jest udanym debiutem literackim Kingi Gąski. Ukazuje różne oblicza związku, który najpierw rozkwita i promienieje ale z czasem zaczyna się psuć. Napisana jest lekko, z nutą humoru, co sprawiło, że całkowicie mnie pochłonęła.

  Autorka przedstawia historię trzech kobiet, które łączy jeden, pełen tajemnic mężczyzna, o imieniu Paweł. Dla Joanny był mężem, dla Jadwigi jest synem, a dla Eweliny bratem. Joanna jest młodą, atrakcyjną i pełną ambicji właścicielką dobrze prosperującej firmy. To typowa businesswoman, kobieta sukcesu, która na pierwszym miejscu stawia sprawy zawodowe. Jadwiga natomiast jest doświadczoną przez życie kobietą. Rozwódką próbującą ułożyć je sobie na nowo z innym mężczyzną. Pracuje w bibliotece, a w wolnych chwilach zajmuje się uprawą roślin i gotowaniem. Swoim hobby dzieli się na Instagramie założonym za namową córki. Jest matką dwójki dzieci i osobą dla której szczęście bliskich jej osób jest ważniejsze od własnego. Ewelina z kolei jest młodą mamą, a zarazem Instagramerką. Uwielbia dzielić się swoim życiem z innymi. Na co dzień zajmuje się domem i wychowaniem córki – Zuzi. Utrzymanie rodziny należy do jej sporo starszego męża – Sebastiana, nastoletniej miłości Eweliny.

  "Zazwyczaj coś się psuje powoli, czasami niezauważalnie, po cichu, ale każdego dnia. Pojawiają się małe tajemnice, niedomówienia, bariery. I złe słowa, które zżerają od środka. I jeszcze gorsze czyny. Wszystko kumuluje się, narasta, a ludzie od siebie oddalają. Żyją, jak co dzień, tylko wciąż przeciągając strunę."

  Książka opowiada o współczesnych relacjach damsko-męskich. Pokazuje związek w całym jego przekroju. Od niewinnego, szalonego i pełnego emocji początku, kiedy wszystko jest idealne, przez prozę życia codziennego, po pojawiające się problemy, prowadzące do jego rozpadu. Wykreowani bohaterowie są tak naturalni, że mogą być osobami, które spotykamy na co dzień, nawet o tym nie wiedząc. Bardzo podoba mi się nowoczesny sposób przedstawienia historii. Hasztagi użyte przed każdym fragmentem pozwalają czytelnikowi dowiedzieć się, z czym za chwilę przyjdzie mu się zmierzyć. Autorka w swojej powieści ukazała wiele przyczyn prowadzących do rozpadu małżeństwa, które mogą dotyczyć każdego z nas. Nakreśliła także problem trwania w związkach, które ograniczają, rozczarowują lub krzywdzą. Książka wywołuje całe spektrum emocji. Od niedowierzania, poprzez śmiech, złość, aż po współczucie. Zmuszając jednocześnie do przemyśleń nad własnym życiem i związkiem. Ze swojej strony polecam wszystkim kobietom. Myślę, że jest to lektura, przy której można miło spędzić czas.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka o której dzisiaj wspomnę jest debiutem autorki. Debiutem, który z całą pewnością można zaliczyć do tych udanych i po które chętnie się sięga. Mamy tutaj przedstawione trzy historie trzech kobiet, z czego każdą z nich łączy ten sam mężczyzna pod innym względem. Ale to nie ON tutaj jest najistotniejszy, tylko one. Kobiety, które przeżywają podobne rozterki i problemy ze swoimi mężami. Każdą z nich łączy też rozpad małżeństwa.

  „Wspólne zamieszkanie weryfikuje wiele rzeczy. Dopóki człowiek umawia się na randki, widuje w innych okolicznościach przyrody niż domowe pielesze, związek dostarcza mu emocji. Jest tęsknota i pragnienie ponownego zobaczenia się, jest radość ze wspólnie spędzonego czasu. Jest też po prostu zadbana druga połówka – ze świeżo umytymi włosami, w lepszych ciuchach i pachnąca perfumami.

  A potem jest proza życia.”

  Joanna jest młodą i ambitną kobietą, która posiada własną firmę. To kobieta, która nie raz i nie dwa irytowała mnie swoim zachowaniem, którego momentami kompletnie nie rozumiałam.

  Jadwiga jest bibliotekarką, rozwiedziona, a później kolejny raz zostaje mężatką, ale z innym mężczyzną. Do tego zmaga się z problemami wychowawczymi swoich dzieci. Można by powiedzieć, że to kobieta z sercem na dłoni, która zawsze chętnie niesie pomoc innym, zapominając o sobie samej.

  Ewelina, najmłodsza z nich wszystkich, zakochana w starszym mężczyźnie, mama cudownej dziewczynki. Ślepo zakochana w swoim mężu, który traktuje ją lekceważąco.

  Każda z tych kobiet momentami zachowywała się nieracjonalnie, dziecinnie. Miałam wrażenie, że los z nich często kpił, albo że one same nie miały w sobie dość odwagi, aby zawalczyć o siebie i swoje szczęście. Tak naprawdę tkwiły w małżeństwach, które je przytłaczały, doprowadzały go granic wytrzymałości. Nie miały w sobie dość siły, aby powiedzieć temu „dość”. Ale życie czasem takie jest. Tkwimy w czymś, wierząc, że to się może zmienić na lepsze, choć tak naprawdę z dnia na dzień jest tylko coraz gorzej. I choć książka jest czystą fikcją, to na świecie zapewne jest miliony kobiet podobnych do naszych bohaterek. Miliony kobiet, które mają podobne problemy i które nie mają w sobie dość samozaparcia, aby zaprzestać temu co je spotyka. Bo czy warto tkwić w małżeństwie, które tak naprawdę istnieje tylko na papierku, a w rzeczywistości wcale go nie ma? Czy warto trwać u boku mężczyzny, który za nic nie ma do nas szacunku, który nie wykazuje chęci poprawy, który umiejętnie nami manipuluje? Zapewne nie, ale zawsze łatwiej jest powiedzieć niż coś z tym zrobić. Te historie są niczym rzeczywiste. Wykreowani bohaterowie to osoby, które każdego dnia możemy spotykać na swojej drodze, wcale o tym nie wiedząc. Nie brak tutaj emocji jakże różnych pod każdym względem. Autorka pisze ciekawym językiem, w którym nie brakuje uśmiechu, ale również i nutki sarkazmu. Uważam, że ta powieść to książka, która nie tylko pozwoli poznać nam historię tych trzech kobiet, ale także wynieść z niej ważne refleksje.

  Kinga Gąska napisała trzy historie, które mają wspólny mianownik – Paweł. To postać, która budzi zainteresowanie, skrywa w sobie jakieś tajemnice. Niemniej to mężczyzna, który nie przypadł mi do gustu i nie zapałałam do niego sympatią. Nie chcę za wiele o nim zdradzać, gdyż popsułabym Wam całą radość z czytania powieści.

  Jak widać, miłość nie zawsze trwa aż po grób, czasem kończy się na rozwodzie. Zastanówmy się zatem, czy warto się dla kogoś zmienić w kogoś kim tak naprawdę nie jesteśmy?

  „Ile to siły człowiek musi mieć, by żyć. Dzień za dniem pchać wózek doświadczeń przed siebie. Upadać i powstawać.”

  "Miłość aż po rozwód" to powieść, która pokazuje nam, że nawet jeśli w naszym małżeństwie zaczyna się wszystko sypać, to nie mamy obowiązku trwać przy partnerze, który nas rozczarowuje i nie spełnia naszych oczekiwań. To książka, która porusza problemy współczesnych kobiet, historii z życia wziętych. Zachęcam do przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka bardzo mile mnie zaskoczyła i zdecydowanie spędziłam z nią kilka przyjemnych wieczorów. Mamy w niej historię trzech kobiet, która na sam koniec łączy się w jedno. Już po opisie wiemy, że spotkamy się z żoną, siostrą i matką pewnego mężczyzny, który w swoim i innych życiu sporo namieszał!

  Powieść podzielona jest na trzy rozdziały i każdy z nich pisany jest z perspektywy innej osoby. Na początku poznamy Joannę, samotną kobietę, która w życiu zawodowym dużo osiągnęła. Taka nasza biznes woman, na jej drodze staje Paweł i wszystko zaczyna się zmieniać. Następne losy to historia Jadwigi, widzimy, że los nie był dla niej nawet przez moment łaskawy i samotnie wychowywała dwójkę dzieci. Na koniec jest Ewelina, młoda matka, która ma wiele dylematów i sama nie wie, czy tak naprawdę jest szczęśliwa w swoim małżeństwie.

  Cała książka napisana jest lekkim językiem i szybko się ja czyta. Mnie wszystkie trzy historie bardzo wciągnęły i zdecydowanie jest to 100% kobieca literatura, która na pewno się Wam spodoba! Uważam, że jest to bardzo udany debiut!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Miłość aż po rozwód” to debiutancka powieść Kingi Gąski z gatunki literatura obyczajowa, romans. Śmiało mogę napisać, że jak na debiut to książka fajna i miło się ją czytało. Fabuła ciekawa, z podobną jeszcze się nie spotkałam :)

  Trzy kobiety i jeden mężczyzna. Co ich łączy ? Dla Joanny był byłym mężem, dla Jadwigi jest synem, a dla Eweliny jest bratem. Książkę mamy podzieloną, tak jakby na trzy części. Każda z nich opisuje historię jednej z kobiet i jej rozterek życiowych. Nie zawsze ich życie było usłane różami, nie raz dla czyjegoś dobra musiały znieść przykrości jakie je spotykały. Joanna to mocno stąpająca po ziemi bizneswoman, daje się nabrać i oszukać pięknym słowom od swojego „ukochanego”. Jadwiga, bibliotekarka, która ma pecha do mężczyzn, ale dla swoich dzieci zrobiłaby wszystko. I Ewelina, młoda matka, która „rozwija się” jako instamama. Więcej o fabule nie chciałabym Wam pisać, ponieważ każde kolejne słowo może zdradzić Wam dobrą zabawę podczas czytania powieści. Autorka napisała sympatyczną życiową książkę. Sytuacje, które spotkały bohaterki na pewno nie raz, nie dwa wydarzyły się w życiu nie jednej z kobiet, które mijamy na ulicy każdego dnia. Momentami mnie denerwowały te kobiety, że były tak zaślepione miłością :D ale czego nie robi się z "miłości" :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Kinga Gąska
 • Wydawnictwo Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 384
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381950619
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381950619
 • EAN: 9788381950619
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Po dwóch stronach barykady 5/5 Nasza cena:
28,47 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po dwóch stronach barykady

Powrót z Francji do powojennej komunistycznej Polski okaże się największym błędem Marii i jej córki Agaty, która zapłaci za tę decyzję szczególnie wysoką cenę.Bronek Basista potrzebuje pieniędzy na spłatę kredytu. Gdy okazuje się, że być może mógłby się starać o odszkodowanie za krzywdę rodziców,...
Abonent czasowo niedostępny, czyli rozwód po polsku 0/5 Nasza cena:
24,24 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Abonent czasowo niedostępny, czyli rozwód po polsku

Dalsze losy pełnej energii i optymizmu Dominiki, znanej z książki „A miało być tak pięknie!”. Mika, lat trzydzieści z pewnym plusem, ma udane małżeństwo, dzieci, przyjaciół, piękny dom i firmę znakomicie prosperującą w telewizyjnym show-biznesie. Czuje się stuprocentowo spełnioną kobietą. Po wielu...
Miłość po grecku 5/5 Nasza cena:
19,98 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość po grecku

Zofia jest ambitną dziennikarką i perfekcyjną kobietą. Ma dobrą pracę i poczciwego męża, do pełni szczęścia brakuje jej tylko… miłości. Takiej rodem z romantycznych lektur albo filmowych romansów. Miłości idealnej, wzniosłej, opartej na porozumieniu dusz i symbiozie ciał. Niestety mąż niezbyt się...
Jagodowa miłość. Tom 1. Cała przyjemność po mojej stronie 4/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jagodowa miłość. Tom 1. Cała przyjemność po mojej stronie

W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do „Słodkiej” zagląda Tomasz – czy to zasługa pysznego sernika, czy zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego wyjątkowej receptury? Jagoda zaczyna...
Jagodowa miłość. Tom 1. Cała przyjemność po mojej stronie (pocket) 0/5 Nasza cena:
10,88 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jagodowa miłość. Tom 1. Cała przyjemność po mojej stronie (pocket)

W cukierni „Słodka” już od progu pachnie wanilią i sernikiem. Jagoda piecze i ozdabia słodkości, wkładając w to całe serce. Regularnie do „Słodkiej” zagląda Tomasz – czy to zasługa pysznego sernika, czy zamkniętemu w sobie wdowcowi wpadła w oko autorka jego wyjątkowej receptury? Jagoda zaczyna...
Biegiem po miłość 4/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biegiem po miłość

Zazdrosny narzeczony, wtrącająca się do wszystkiego mama i interweniująca policja? Nie tak miał wyglądać ślub idealny! Przygotowania do wesela Oli i Łukasza są już na ostatniej prostej. Fryzura, makijaż, sukienka – wszystko gotowe. Tylko jakim cudem w pudełku z butami zamiast ślicznych szpilek...
Wyprawa po miłość 0/5 Nasza cena:
34,63 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyprawa po miłość

Nieustraszony odkrywca... Cały Londyn aż huczy od opowieści o Willu Reptonie. On jedyny ocalał z masakry w Tybecie. Powrócił do Anglii jako bohater, ale nie ma czasu na odpoczynek w blasku chwały. Przed nim kolejna wyprawa. Nic go przed nią nie powstrzyma. I nikt nie odkryje jego tajemnicy... chyba...
Audiobook Miłość aż po rozwód CD 0/5 Nasza cena:
24,56 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Miłość aż po rozwód CD

Trzy kobiety, które łączy ten sam mężczyzna. Dla jednej był mężem, dla drugiej jest synem, dla trzeciej bratem. Ale nie to jest najważniejsze. Każda z nich przeżywa rozpad swojego związku i staje w obliczu złowieszczego słowa na r. Młoda, ambitna bizneswoman, starsza bibliotekarka, instamama z...
eBook Miłość aż po rozwód mobi epub 4/5 Nasza cena:
23,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miłość aż po rozwód mobi epub

Trzy kobiety, które łączy ten sam mężczyzna. Dla jednej był mężem, dla drugiej jest synem, dla trzeciej bratem. Ale nie to jest najważniejsze. Każda z nich przeżywa rozpad swojego związku i staje w obliczu złowieszczego słowa na „r”, często podawanego jako główny powód niechęci do zawierania...
Audiobook Miłość aż po rozwód mp3 0/5 Nasza cena:
21,20 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Miłość aż po rozwód mp3

  Trzy kobiety, które łączy ten sam mężczyzna. Dla jednej był mężem, dla drugiej jest synem, dla trzeciej bratem. Ale nie to jest najważniejsze. Każda z nich przeżywa rozpad swojego związku i staje w obliczu złowieszczego słowa na "r". Młoda, ambitna bizneswoman, starsza bibliotekarka, instamama z...
Mazurskie Lato 5/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mazurskie Lato

Każdego lata w Mikołajkach gwar rozmów, śpiewu i śmiechu nie cichnie. Do mazurskiej stolicy zjeżdżają wszyscy miłośnicy jezior. Ci, którzy kochają żeglować, ale też tacy, którzy wolą się opalać i imprezować do białego rana. Do tego, jak wciąż podaje lokalne radio, w tawernie Mazurskie Lato można...
Mąż przez zasiedzenie 5/5 Nasza cena:
25,97 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mąż przez zasiedzenie

Morderstwo, tajemnicza willa i dama do towarzystwa. Zagadka historyczna, fochy starszej pani i niespodziewane uczucie. Patrycja zostaje zaskoczona propozycją pracy u profesora Zygmunta Tofla jako… dama do towarzystwa. Łamane przez opiekunka i asystentka. Ma się zajmować starszym panem, ale też...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula