Milion nowych chwil

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 14
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
416
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%


Szukasz niebanalnej historii miłosnej? A może chciałabyś przeczytać powieść obyczajową, która cię wzruszy, ale i natchnie optymizmem? Sięgnij po "Milion nowych chwil" Katherine Center i poznaj pełną mocy historię o przetrwaniu.

Główna bohaterka, Margaret, jest piękna, młoda i zdolna. Świat stoi przed nią otworem. Właśnie kończy studia i niebawem podejmie wymarzoną pracę. Na dodatek ma idealnego narzeczonego. Chip jest przystojniakiem, jakiego każda dziewczyna może jej pozazdrościć. Chłopak ma wkrótce otrzymać licencję pilota. Gdy nadchodzą walentynki, Chip proponuje Margaret wspólną wycieczkę prowadzoną przez niego cessną. Choć dziewczyna bardzo boi się latać, ulega namowom ukochanego, spodziewa się bowiem, że podczas lotu chłopak chce jej się oświadczyć.

Niestety dzień, który miał być najpiękniejszym dniem w jej życiu, zamienia się w koszmar. Dochodzi do wypadku, w wyniku którego Margaret odnosi poważne obrażenia. Jest sparaliżowana, a na twarzy ma oparzenia trzeciego stopnia. Szybko przekonuje się, że straciła nie tylko przyszłość, ale i tych, których uważała za bliskich. Przykuta do szpitalnego łóżka przechodzi przez wiele stanów emocjonalnych. Decyduje się zawalczyć o siebie. Pomoże jej w tym dawno niewidziana siostra, Kit, która wiele lat temu opuściła dom rodzinny i nie dawała znaku życia, a teraz pojawi się w szpitalu i będzie pielęgnować Maggie. Przy szpitalnym łóżku będzie się też regularnie pojawiał fizjoterapeuta Ian, sprawiający wrażenie oschłego, wręcz gburowatego, a do tego wymagającego od pacjentki zbyt wiele. Jak potoczą się losy Maggie? I jaką rolę odegra w jej życiu Ian?

Katherine Center to urodzona w 1972 roku amerykańska pisarka, autorka powieści obyczajowych. Debiutowała w 2006 roku książką "The Bright Side of Disaster". "Milion nowych chwil" stało się bestsellerem "New York Timesa".

Czytaj całość

Recenzje (14)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Justyna G. w dniu 2019-11-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W zdrowiu i w chorobie?

  „Nie można naprawić wszystkiego. Nawet w przybliżeniu. Ale można szukać powodów do wdzięczności. Powiem więcej: można starać się je stwarzać” – te piękne słowa, mimo iż prawdziwe, są w stanie zburzyć iluzję w jakiej żyją niekiedy osoby w ciężkiej sytuacji. Zasklepione w swoim cierpieniu bądź skoncentrowane na nierealistycznej wizji cudownej odmiany losu, tkwią one w niebycie, tracąc szansę powrotu do normalnego życia. Mowa tu o osobach ciężko chorych, niepełnosprawnych czy takich, w przypadku których funkcjonowanie na dotychczasowych zasadach jest niemożliwe.

  W takiej właśnie trudnej sytuacji znalazła się młoda kobieta, Margaret Jacobsen, przed którą rysowała się świetlana przyszłość. W jej kieszeni był dyplom MBA, dzięki interwencji jednego z profesorów otrzymać miała wspaniałą pracę w spółce paliwowej, właśnie kupiła ekskluzywny apartament, zaś tę sielankę dopełniał fantastyczny mężczyzna. Co więcej, mężczyzna, który wkrótce – jak przypuszczała – miał się jej oświadczyć. I rzeczywiście, Chip planował wyjątkowe zaręczyny, a jako że już wkrótce miał otrzymać licencje pilota, znamienne „Tak” miało paść w przestworzach. Tyle tylko, że zamiast radosnego świętowania, były łzy. Samolot, którym leciała para rozbił się, zaś o ile Chip wyszedł z katastrofy bez jednego zadrapania, tak Margaret odniosła poważne obrażenia. Poparzona szyja i twarz, uszkodzony rdzeń kręgowy – czy można mieć większego pecha w dniu, który powinien być jednym z najszczęśliwszych?

  Margaret na długie tygodnie trafia do szpitala, gdzie przechodzi szereg operacji, zaś Chip walczy z poczuciem winy w okolicznych barach, zamiast wspierać ukochaną kobietę. Ona nie ma jednak złudzeń, widziała bowiem odrazę w oczach mężczyzny, który przecież już wkrótce ślubować jej miał trwanie u jej boku w zdrowiu i w chorobie. Kolejne dni wypełnia jej roztkliwianie się nad swoim losem, szczególnie od chwili, kiedy dowiaduje się, że poparzenia to początek jej problemów, z których najważniejszy dotyczy unieruchomienia na wózku inwalidzkim. Jedyną pocieszycielka w takich chwilach jest jej siostra Kitty, która kilka lat temu zerwała kontakt z rodziną, jednak teraz, w obliczu problemów siostry wraca, by towarzyszyć jej w powrocie do maksymalnej sprawności.

  O ile Kitty pracuje nad kondycją psychiczną, tak Ian, szpitalny fizjoterapeuta robi wszystko, by odzyskała sprawność fizyczną, pozwalającą jej na samodzielne funkcjonowanie nawet w przypadku, gdyby miała już nie wstać z wózka inwalidzkiego. Gburowaty, oschły, wymagający terapeuta jest świadkiem jej chwil słabości, upokorzeń, niezmiennie ją jednak motywuje do pracy. Sama Margaret, mimo początkowej niechęci do Iana, zaczyna się stopniowo do niego przekonywać, a nawet … żywić cieplejsze uczucia.

  Jak potoczą się losy niepełnosprawnej kobiety? Czy znajdzie swoje szczęście u boku Chipa, czy może ktoś inny skradnie jej serce? Czy odzyska sprawność? Co zmieni w jej życiu wypadek, poza aspektem czysto fizycznym? Jakie sekrety jej rodziny wyjdą na jaw przy szpitalnym łóżku? Przekonamy się o tym dzięki powieści autorstwa Katherine Center, pt. „Milion nowych chwil”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Muza książka, to wzruszająca opowieść o sile miłości, o walce z własnymi ograniczeniami i odnajdywaniu sensy życia pomimo nich. Po książkę sięgnąć mogą nie tylko osoby lubiące romantyczne historie, ale także ci, którzy zmagają się z cierpieniem, na skutek różnych dramatycznych wydarzeń utracili chęć życia.

  Lektura książki wywołuje u czytelnika gwałtowne emocje, chwyta za serce i głęboko zapada w pamięć. Autorka, wykorzystując prosty schemat, stworzyła daleką od banału historię, pokazującą jak silny jest człowiek i dającą nadzieję na lepsze jutro. Interesująca fabuła, wspaniale wykreowani bohaterowie przyciągają nas do lektury i sprawiają, że zupełnie inaczej zaczynamy patrzeć na swoją obecną sytuację, a wręcz zaczynamy cieszyć się tym, co mamy. Bo przykład Margaret pokazuje, jak przewrotny bywa los…

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Anna R. w dniu 2019-11-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka to istna bomba emocjonalna, jaka przeszywa na wskroś. Nakreślona przejmująca historia potrząsa czytelnikiem, nakazuje mu się zatrzymać i docenić, jakim jest szczęściarzem, wielokrotnie go zawstydza, lecz również motywuje. Obok lektury o tak potężny ładunku emocjonalnym nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie, tym bardziej, że książka wyróżnia się autentycznym przekazem. Mamy świadomość, że takie historie dzieją się tuż obok nas, w momencie, gdy my użalamy się nad swoimi drobnymi niedoskonałościami czy brakami, gdzieś za ścianą ktoś walczy o życie lub sprawność własnego ciała i wykazuje się większą siłą i determinacją, niż zdrowy, spełniony człowiek. Czy trzeba stracić prawie wszystko, by docenić cudowność i piękno życia? Czy konieczny jest wypadek, by cenić i szanować sprawność własnego ciała? Dlaczego zwykłym ludziom tak ciężko odnaleźć szczęście, jakie przecież jest na wyciągnięcie ręki, obecne w każdej chwili?

  „Nigdy nie będę chodzić. Co to w ogóle znaczy? Skąd oni wiedzą? Dlaczego wydają się tego tacy pewni? Kim są, by snuć prognozy na temat reszty mojego życia? Czy ciało ludzkie nie jest pełne tajemnic i cudów? Jak mogli powiedzieć mi coś takiego, a potem zostawić, bym z tym żyła?”

  Katherine Center naszkicowała wartościową, piękną, uwrażliwiającą, lecz też wyjątkowo motywującą powieść, którą moim zdaniem powinien przeczytać każdy. Pisarka wyróżnia się lekkim, przyjemnym , ale i ekspresyjnym piórem, dzięki czemu poznawana historia trafia wprost do serca i porusza najgłębsze zakamarki duszy. Czytelnik momentalnie utożsamia się z główną bohaterką, cierpi razem z nią, odczuwa szok na wieść o niepełnosprawności, kibicuje jej całym sercem i wierzy, że jest jeszcze szansa na szczęśliwy finał. Wielokrotnie pojawia się podziw dla jej postawy i woli walki, nie sposób również nie zastanowić się nad własnym, nieodpowiednim zachowaniem w o wiele mniej dramatycznych sytuacjach, co często wywołuje wstyd i zażenowanie.

  „S p a r a l i ż o w a n a. Nie mogłam tego pojąć. Jak będę prowadzić samochód? Robić zakupy? Wychodzić na miasto z przyjaciółmi? Pracować? Pełnić funkcję szefowej? W moim mózgu doszło do zwarcia. Czułam, jak iskrzy i dymi.”

  Kreacje bohaterów zostały nakreślone z wyjątkową wnikliwością, autorka w precyzyjny sposób przedstawiła kolejne etapy przyswajania informacji o konsekwencji wypadku, a także wywołane przez to emocje poszczególnych postaci. Dość szybko widać, że dla każdego zupełnie inne rzeczy mają największą wartość, co wstrząsa, niekiedy wręcz napawa szczerą niechęcią. Jak łatwo się domyślić, owa dramatyczna sytuacja prędko zweryfikuje prawdziwych przyjaciół, pokaże, komu naprawdę zależy, lecz przecież główną rolę w tej ciężkiej walce odgrywa sama pokrzywdzona, jej silna wola, upór i wiara, że wciąż może być szczęśliwa. I choć pomocna dłoń jest niezbędna i pobudza do działania, to główne źródło motywacji znajduje się w nas samych. Nie obejdzie się bez momentów załamania, lecz najważniejsze to nie poddawać się, wierzyć w sukces i w to, że najpiękniejsze wciąż jeszcze się wydarzy.

  „Ale jaki miałam wybór? Trzeba przyznać, mama stosowała nieuczciwie chwyty. Zachowywała się jak terrorystka. Ale serce miała po właściwej stronie i się nie myliła. Nie chciałam reszty życia spędzić na wózku. Nie chciałam rezygnować ze swoich nadziei. I nie chciałam stracić Chipa.”

  Należy również wspomnieć o jeszcze jednej istotnej kwestii podkreślonej przez pisarkę. Mowa o utrudnieniach, nieudogodnieniach dla osób niepełnosprawnych, które uniemożliwiają im samodzielne poruszanie się po mieście, indywidualne spacery czy załatwienie zwykłych spraw. Powoduje to, iż ludzie poruszający się na wózkach stają się uzależnieni od osób drugich, przez co maleje ich samoocena, pewność siebie. Mało kto zwraca uwagę na wysokie schody, krawężniki, brak wind czy wąskie drzwi, bo przecież dla ludzi chodzących nie ma w tym żadnej przeszkody. Dopiero, gdy wskutek wypadku zostajemy unieruchomieni, nawet na krótki czas, dociera do nas, że nasze miasta nie są dostosowane dla takich osób, co niestety często skutkuje, iż chorzy rzadko opuszczają swój bezpieczny, wygodny dom. Z pewnością nie jest to rozwiązanie, a kwestia stworzenia środowiska przystosowanego dla wózków inwalidzkich powinna stać się dla miejscowych władz priorytetem i rzeczą oczywistą.

  „Przecież, na litość boską, życie to nie przeciąganie liny! Może być udane na wiele różnych sposobów.”

  „Milion nowych chwil” jest niesłychanie piękną, wartościową, przejmującą powieścią, która trafia do najskrytszych zakamarków ludzkiego serca i wywołuje całą lawinę skrajnych, intensywnych emocji, z których nie sposób się otrząsnąć jeszcze długo po zakończonej lekturze. Czytelnik staje się świadkiem, a nawet uczestnikiem bolesnej historii, w którą angażuje się całym sobą i wierzy, że „jego obecność”, choć w maleńkim stopniu, jest w stanie przynieść ukojenie głównej bohaterce. Począwszy od szoku, poprzez przerażenie, wyparcie, aż do załamania i upartej walki o sprawność oraz szczęście, kibicujemy i modlimy się w intencji pokrzywdzonej Margaret, po to, by dostrzec, że w istocie to ona jest o wiele silniejsza od nas i wielokrotnie zawstydza swą bojową postawą, w skutek czego motywuje i przypomina, co w życiu ma największą wartość. „Milion nowych chwil” to wzruszająca książka o niesprawiedliwym losie, który znienacka potrafi odebrać niemal wszystko, co uważaliśmy za szczęście, lecz także napełniająca serce nadzieją opowieść o tym, że wszystko można zacząć od nowa, nawet jeśli to będzie ciężki i skomplikowany strat.

  Bezsprzecznie, to jedna z tych pozycji, które pozostają w pamięci na zawsze i zmieniają ludzką postawę na lepszą, bardziej wartościową. Polecam gorąco.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Monika H. w dniu 2019-08-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta przejmująca historia porusza wiele trudnych tematów. Główną osią fabuły jest oczywiście wypadek Maggie i jego następstwa, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Jednak autorka na tym nie poprzestaje i wplata w opowieść sporo wątków pobocznych. Dotyczą one równie ważnych kwestii, choćby relacji rodzinnych i przyjacielskich w obliczu tragedii, trudności w związku partnerskim, a nawet niedogodności i utrudnień, z jakimi na co dzień muszą zmagać się osoby niepełnosprawne. Jednym słowem wszystko kręci się wokół trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się główna bohaterka, ale Katherine Center podejmuję tę problematykę w bardziej złożony, wielopłaszczyznowy sposób. Efekt jest piorunująco dobry - mimo że temat nie zostaje w stu procentach wyczerpany, to jednak autorka dotyka tych najważniejszych, kluczowych punktów.

  Postać Margaret została nakreślona bardzo wprawnie, z dużą dozą wnikliwości. Autorka krok po kroku przeprowadza czytelnika przez kolejne etapy pobytu Maggie w szpitalu, ukazując nie tylko stan fizyczny dziewczyny, ale przede wszystkim targające nią emocje, obawy, wątpliwości, nadzieje, radości i smutki. Odbiorca niejako dźwiga ten emocjonalny ciężar razem z główną bohaterką, współuczestnicząc w szpitalnej codzienności. Wraz z nią doświadcza pierwszego szoku, przerażenia, momentu wyparcia, rezygnacji, a wreszcie przypływu determinacji. Zastosowana w powieści narracja pierwszoosobowa pozwala zagłębić się w jej myśli, odczucia, rozterki, chwile słabości, plany i marzenia, angażuje czytelnika od stóp do głów w historię Maggie i jej osobiste przeżycia.

  Chociaż trzonem powieści jest przebieg rekonwalescencji dziewczyny, a finalnie - jej powrót do pozaszpitalnego życia, nie zabrakło tu również wątku romantycznego. Nie jest to jednak wcale słodka do bólu historia miłosna. Ian, młody i przystojny rehabilitant, nie ma wiele wspólnego z bajkowym rycerzem, podobnie jak Maggie z księżniczką. Każde z nich niesie własny bagaż doświadczeń, a i okoliczności, w jakich bohaterowie się poznają, nie są zbyt sprzyjające. Surowy, stanowczy, a do tego małomówny i skryty Ian początkowo nie wydaje się być nawet odpowiednim fizjoterapeutą dla dziewczyny, a co dopiero obiektem westchnień. Mimo to wkrótce między tą dwójką pojawia się nić fascynacji. A może i czegoś więcej...

  Katherine Center cechuje niezwykle lekkie pióro, dzięki czemu odbiorca podąża wartkim nurtem kolejnych wydarzeń. Przystępny, subtelny język niepozbawiony jest ekspresji. Z każdej strony powieści, z każdego akapitu bije pełna różnokolorowych emocji aura, która niczym ciepły koc szczelnie otula czytelnika aż po sam finał historii. Finał, który okazuje się szczęśliwy, przynajmniej z punktu widzenia Maggie. Ale i czytelnik, który towarzyszył bohaterce w tej trudnej drodze, będzie umiał postrzegać to zakończenie pozytywnie.

  "Milion nowych chwil" to przejmująca historia, która skłania czytelnika do tego, by zatrzymał się na moment i spojrzał w głąb siebie. To pełna nadziei opowieść o walce, pokonywaniu przeszkód, o wzlotach i upadkach, a także o budowaniu szczęścia na nowo. Wola walki, upór i wytrwałość głównej bohaterki wzbudzają podziw, motywują i budzą w czytelniku mnóstwo pozytywnej energii, a jednocześnie nie raz go zawstydzają. Powieść uzmysławia czytelnikowi, że wygrywać można na wiele różnych sposobów, a zwycięstwa nie zawsze są oczywiste i dla każdego mogą oznaczać zupełnie coś innego. Najważniejsze, by nie oglądać się za siebie i nie rozstrząsać tego, co było lub mogłoby być, lecz z nadzieją patrzeć naprzód i myśleć o tym, co jeszcze może nadejść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Natalia K. w dniu 2019-08-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy wydawnictwo Muza zaproponowało mi egzemplarz recenzencki powieści Katherine Center, zgodziłam się bez wahania. Opis przypominał mi "Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes. Przypuszczenia okazały się słuszne, a "Milion nowych chwil" to przyjemna, optymistyczna opowieść o tym, że nawet na gruzach, można zbudować nowe życie.

  "Pół świata ma gorzej. Albo mam wrażenie, że rozczulam się nad sobą, albo że cierpię ponad ludzką miarę. Nie umiem znaleźć niczego pomiędzy. Wiem tylko, że życie, które znałam, skończyło się. Nic nie jest już takie jak kiedyś. Nawet jedzenie smakuje inaczej."

  Tak wyglądały pierwsze tygodnie Margaret po wypadku. Dodatkowo zostaje jej przydzielony najbardziej gburowaty fizjoterapeuta w szpitalu - Ian. Zdeterminowani rodzice, próbujący nakłonić ją do działania, wcale nie pomagają. Sytuacja wydaje się być beznadziejna.

  Wiele ulega zmianie, gdy przylatuje starsza siostra Maggie, Kitty, która przed paroma laty zerwała kontakt z rodziną. Kit okazuje się być lustrzanym odbiciem Lou z "Zanim się pojawiłeś". Nie można nie polubić tej szalonej ekscentryczki.

  Pewnego niezwykle wyczerpującego psychicznie dnia, Maggie zaczyna też inaczej patrzeć na swojego rehabilitanta. Choć trudno jej się do tergo przyznać, zaczyna między nimi iskrzyć. Co wydarzy się, gdy padną te słowa?

  "Zakochałam się w tobie do szaleństwa, do omdlenia do bólu serca. Nie wiedziałam nawet, że taka miłość jest możliwa. Miłość, przy której wszystkie inne uczucia wydają się małe jak domki dla lalek."

  Myślę, że musicie sami się przekonać, co autorka przygotowała dla dwojga bohaterów. Jestem przekonana, że spodoba wam się ta powieść. Nie jest to co prawda wybitna literatura, ale dobra, idealna na lato czy jesień obyczajówka. Dodatkowo Katherine Center nie powtórzyła błędu Jojo Moyes i zamknęła tę historię w jednym tomie. Lekki język sprawia, że "Milion nowych chwil" szybko się czyta. Na koniec jeszcze jeden cytat:

  "Nie ma sensu oglądać się za siebie. Wiem, co znaczy walczyć, upadać i znów stawać do walki. Wiem, jak żyć w zgodzie ze sobą. Wiem, jak rozkoszować się każdym przytuleniem, każdym porannym pływaniem, każdą jazdą na koniu o zachodzie słońca, każdym łaskotaniem, każdym posiłkiem, każdą ciepłą kąpielą i każdą chwilą, kiedy ktoś mnie rozśmieszył."

  Z pewnością kiedyś jeszcze wrócę do "Miliona nowych chwil" a twórczości Katherine Center przyjrzę się bliżej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Karolina M. w dniu 2019-08-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyznam szczerze, że gdy w moje ręce wpadła notatka prasowa "Miliona nowych chwil" to jakoś świadomość nie dopuszczała powieści, mimo iż to słowo pojawiało się tam kilkukrotnie, a opis to stuprocentowa historia pewnej dziewczyny. Cały czas liczyłam na poradnik, na coś, co pomoże mi znaleźć w sobie wewnętrzną siłę i odwagę w najtrudniejszych momentach mojego życia. Gdy więc trzymałam już książkę i zaczęłam czytać to mnie nie było. Odpłynęłam i wróciłam dopiero jak skończyłam czytać, a i to nie odrazu.

  Margaret Jacobsen to młoda, silna i piękna kobieta. Aktualnie ma przed sobą świetlaną przyszłość. Wymarzona oferta pracy, która wydaje się już być pewna, wspaniała rodzina, narzeczony, którego kocha i uwielbia nad życie i plany na przyszłość. Wszystko to na wyciągnięcie ręki. Liczy na oświadczyny i ten ogromny krok do przodu. Niestety nie wszystko jest tak piękne, a los czasami bywa parszywy.

  Do pewnego momentu wszystko idzie po myśli Maggie, ale nagle ktoś chce by wszystko odwróciło się o stoosiemdziesiąć stopni.

  Podczas romantycznej wycieczki, gdzie Chip pilotuje swoją cessnę i oświadcza się dziewczynie, która jest zachwycona i przerażona zarazem, gdyż od dziecka przeraźliwie bała się latać. To w tym momencie najpiękniejszy dzień w życiu Margaret zmienia się w ten najgorszy z możliwych. Lot kończy się wypadkiem, z którego ON wychodzi bez najmniejszego szwanku, a ona... No właśnie. Ona musi stawić czoło wielu problemom naraz.

  Kłopoty ze zdrowiem (to tak naprawdę skromnie ujęte), walka (a może wręcz przeciwnie?) o narzeczonego, rodzinne problemy, powrót siostry, z którą nie miała kontaktu przez ponad trzy lata oraz rehabilitant, z którym nie da się pogadać, a ona nie umie pracować w ciszy. Ian, bo tak nazywa się jej fizjoterapeuta to wyjątkowy szkocki gbur. Odzywa się tylko wtedy gdy musi, a jak już to robi to nagle Maggie ma ochotę by jednak zamilkł. Mimo to, tych dwoje współpracuje ze sobą wyjątkowo dobrze i z zaangażowaniem i to z obu stron.

  Margaret w szpitalu uświadamia sobie bolesną prawdę, że nic już nie będzie takie jak wcześniej. A co najważniejsze to to, że musi przewartościować życiowe priorytety.

  Czy uda jej się walczyć z głową podniesioną do góry? Kto będzie najbardziej ją wspierał? Co z wymarzoną pracą? A narzeczony? Czy będzie im pisane żyć razem mimo tego co im się przytrafiło? A raczej czy Maggie da szansę Chipowi na naprawienie tego co zepsuł?

  Jedno jest pewne. Żałuję, że nie trafiłam na tę pozycję 14 lat temu, gdy przez 3 lata zmagałam się z poruszaniem na wózku. Margaret właśnie stała się moją idolką, autorytetem i guru. Może i jest osobą fikcyjną, ale to jak autorka nią pokierowała dało mi kopa na przyszłość. Wiem, że teraz, gdy złapię doła, nie będę miała motywacji to wystarczy, że pomyślę o Maggie i powieści "Milion nowych chwil". Dzięki tej książce zrozumiałam, że jest wiele rzeczy, z których można się cieszyć, za które można dziękować i takie, których nie chcemy, ale z którymi można sobie radzić. Katherine Center - Dziękuję za tą książkę i żałuję, że dopiero dziś, ale jak to mówią: "Co się odwlecze to nie uciecze". Dobra rada i pozytywne nastawienie przyda się w każdym momencie życia!

  A na koniec coś, czego nie mogłam sobie odpuścić czyli słowa pewnej autorki:

  "Jeżeli zamierzasz w tym roku przeczytać tylko jedną książkę, wybierz „Milion nowych chwil”. Jeśli masz przyjaciela, który jest zagubiony w życiu, zrób mu przysługę i wręcz mu tę powieść."

  Nina George, autorka bestsellerowych powieści

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Straszny koniec 0/5 Nasza cena:
10,82 zł 14,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Straszny koniec

Kiedy oboje rodzice Eddiego Dickensa zapadają na chorobę, od której żółkną, odrobinę marszczą się na obrzeżach i zaczynają trącić termoforami, zostaje postanowione, że chłopiec powinien na pewien czas zamieszkać w domu krewnych, znanym jako Straszny Koniec. Niestety krewnymi tymi są szalony Jack i...
Urodzeni dwa razy 0/5 Nasza cena:
12,94 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urodzeni dwa razy

Książka wzruszająca i zaskakująca. Autor - wybitny współczesny włoski pisarz, w Polsce praktycznie nieznany, każe nam zastanowić się nad problemem pozornie dotyczącym nielicznych, a w istocie nas wszystkich: nad miejscem ludzi niepełnosprawnych w dzisiejszym dążącym nie doskonałości świecie, który...
Tatami kontra krzesła. O Japończykach i Japonii 0/5 Nasza cena:
27,75 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tatami kontra krzesła. O Japończykach i Japonii

Z tej książki dowiecie się, dlaczego Japończycy mają skośne oczy, nie lubią Facebooka i namiętnie grają w golfa. Przeczytacie o kobietach cierpiących na syndrom męża na emeryturze i na stare lata zbierających pluszaki... o mężczyznach godzinami gapiących się na spadające metalowe kulki... o...
Garbo się śmieje 0/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Garbo się śmieje

Harriet Browning bezgranicznie kocha kino. To, że jest matką dwójki dorastających dzieci i kochaną żoną ma dla niej drugorzędne znaczenie. Harriet bowiem odwróciła proporcje. W jej życiu świat realny zszedł na drugi plan. Harriet bynajmniej nie jest szalona, odróżnia fikcję od rzeczywistości,...
Nie boję się 0/5 Nasza cena:
12,94 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie boję się

Najgorętsze lato stulecia. Mała, biedna osada zagubiona wśród łanów pszenicy. Dorośli chronią się w domach. Sześcioro dzieci przemierza na rowerach rozżarzoną, wymarłą okolicę. Wśród morza kłosów kryje się sekret, który nieodwracalnie zmieni życie jednego z nich. Dziewięcioletni Michele staje...
Skok w bok 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skok w bok

Untitled documentJack i Amy wiodą w miarę ustabilizowane życie rodzinne. Mają dwuletniego synka. Amy nie pracuje i spędza czas w domu z dzieckiem. Sfrustrowana zaczyna się buntować. Jack stara się jak może, by utrzymać rodzinę i zapewnić jej godziwy byt. Nadchodzi siódmy rok ich małżeństwa, a...
Pamiętnik z przyszłości 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamiętnik z przyszłości

Tamara zawsze miała wszystko, czego zapragnęła. Urodzona w bogatej irlandzkiej rodzinie, wychowywała się w domu z prywatną plażą, szafą pełną markowych ubrań i własną luksusową łazienką. Gdy jej ojciec popełnia samobójstwo, życie Tamary i jej matki zmienia się na zawsze. Sprzedają wszystko, co...
Ogień 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogień

Ogień to przepięknie ilustrowany poradnik dla ludzi kochających przyrodę, dla tych, którzy tęsknią za wieczorami przy ognisku w gronie przyjaciół. Dowiesz się z niego, jak stworzyć wyjątkową atmosferę z ogniskiem w roli głównej, niezależnie od okoliczności, w których się znajdziesz, z dala od...
Tajemnicza wyprawa Tomka 0/5 Nasza cena:
11,99 zł 15,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnicza wyprawa Tomka

Cykl powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego obejmuje kilkanaście pozycji przedstawiających barwne przygody głównego bohatera w różnych miejscach świata. Niniejsza pozycja jest jedną z nich. Akcja powieści rozgrywa się na Dalekim Wschodzie. Flora właściwa północnej tajdze...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula