Miejsca dla nas

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
440
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 22,45 zł
Nasza cena: 33,81 zł 44,90 zł Taniej o: 25%

“Miejsce dla nas” to szczera, przejmująca opowieść o niezwykłej rodzinie, która wbrew przeciwnościom losu, stara się połączyć dwie kultury.

Przekonaj się, czym w dzisiejszych czasach jest wiara i tożsamość.

“Miejsce dla nas” to książka będąca historią pewnej nietypowej rodziny. Opowiada o losach indyjskich muzułmanów mieszkających w Kalifornii. Akcja rozgrywa się w przeddzień wesela najstarszej córki Rafika i Layli. Mimo, że ślub nie został zorganizowany zgodnie z tradycją -  małżeństwo nie zostało zaaranżowane, a młodzi postanawiają pobrać się z czystej miłości - zjawiają się wszyscy członkowie rodziny. Rodzice panny młodej, którzy przywykli do innych zwyczajów, starają się zaakceptować decyzje swoich dzieci. Wiedzą, że młodzi zyskali prawo do decydowania o własnym życiu.

Autorka książki, Fatima Farheen Mirza, porusza bardzo aktualny temat, jakim jest zjawisko wciąż ewoluującej kultury, w której nowe i stare pokolenia muszą znaleźć wspólny kompromis. Obrazuje w sposób niezwykle przenikliwy starcie dwóch kultur, które wbrew wszystkiemu są w stanie istnieć obok siebie, nawet na trudnym gruncie rodziny. To pouczająca opowieść o wierze, przynależności, a także przywiązaniu do długo praktykowanej tradycji. Dzięki niej, można nieco inaczej spojrzeć na zmiany, jakie zachodziły w obu kulturach.


Opinie o książce

Ta rozdzierająca serce i bardzo aktualna powieść dosłownie mnie zniewoliła. Pozwoliła mi zrozumieć, jak trudno pogodzić miłość do rodziny i kultury z pragnieniem odnalezienia własnej drogi życiowej. Zapewniam, że ta powieść was odmieni.

Sarah Jessica Parker

W tej dopracowanej i błyskotliwej hidtorii, skupiającej się wokół domowych spraw, Mirza opisuje życie jednej rodziny, która próbuje pozostać całością pomimo wstrząsających nią buntów, zarówno tych cichych, jak i gwałtownych.

"Time"

To bogata w detale, niesamowicie wciągająca powieść, która chwyta cię w swoje objęcia od pierwszej strony i pochłania tak, że masz wrażenie, iż znasz tę rodzinę od lat. Miejsce dla nas to niezwykle delikatna próba nakreślenia wartości rodzinnych, funkcji pełnionych przez poszczególnych członków rodziny, a także próba zrozumienia tego, czym naprawdę jest dom.

"Marie Claire"

Magiczna!

"ELLE"

Bogaty portret rozdartej rodziny.

"People"


O autorce

Fatima Farheen Mirza urodziła się w 1991 roku i dorastała w Kalifornii. Ukończyła Iowa Writers’ Workshop, gdzie otrzymała literacką nagrodę Michener-Copernicus Fellowship. Jej debiutancka powieść “Miejsce dla nas” okazała się doskonałym i wnikliwym studium kulturowym, które zyskało dużą popularność i szerokie grono fanów.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Skromność to najwyższa i najważniejsza cnota, jaką może ucieleśniać kobieta. Bez niej jest nikim”.

  Poznajemy rodzinę muzułmanów Rafika i Layle od lat mieszkającą w Kalifornii. Są tradycjonalistami, głęboko wierzący w Boga, żyją według praw Koranu. Mają troje dzieci, Hadię i Hudę oraz syna Amara. Wiodą w miarę spokojne życie, do czasu, aż dzieci zaczynają dorastać i nie do końca chcą poddać się ich woli. W ich tradycji i wierze są określone zasady, które wszyscy bezwzględnie muszą przestrzegać. Dziewczyny są raczej uległe, podporządkowują się woli rodziców, ale Amar to buntownik, nie chce i nie potrafi żyć w sposób nakazany przez rodziców. A tym trudno jest się pogodzić z wyborami dorastających dzieci. Między nim a ojcem dochodzi często do bardzo ostrej wymiany zdań. Obydwoje nieustępliwi, uparci nie potrafią się dogadać. W końcu Amar ucieka z domu…

  Głęboko poruszająca historia, której akcja toczy się swoim rytmem. Fabuła bardzo wciąga i wywołuje ogromne emocje. Podzielona na cztery części. Ostatnia – potargała mną emocjonalnie – jest to spojrzenie na przebieg rodzinnego życia, wspomnienia ojca rodziny, Rafika. Wydawał się być takim silny, zdecydowanym, głęboko przekonanym o swych racjach człowiekiem. Prawda jest zupełnie inna.

  Autorka włożyła w swoją opowieść dużo serca, empatii i szczerości. Nie ukrywa niczego. Jedna rodzina, zupełnie różne osobowości, spojrzenie na świat, pragnienia, cele i marzenia. Trudne decyzje, z których konsekwencjami trzeba się mierzyć przez całe życie. Historia przepełniona ogromną tęsknotą. Miłością do najbliższych, szacunkiem i… brakiem zrozumienia. Ogromny trud wychowania dzieci, nierówne traktowanie, a przede wszystkim brak szczerych, otwartych rozmów. Szukanie swojego miejsca na ziemi, spełnianie marzeń.

  Rasizm, jego nasilenie po jedenastym września. Trudno się wtopić w tłum, gdy jesteś wytykany palcami. Zupełnie inna kultura, tradycja, spojrzenie na świat. Kobieta ma być posłuszna najpierw woli ojca, później męża, od niego zależna i jemu oddana.

  Nietuzinkowa, bardzo specyficzna, klimatyczna lektura, która wymaga skupienia podczas czytania. Niesie przesłanie, każdy ma prawo do życia po swojemu, do popełniania błędów i do szczęścia. Przepełniona ogromnym smutkiem i szczerością. Pierwszy raz spotkałam się z taką tematyką. Opowieść na długo zostanie w mojej pamięci. Polecam :) Tatiasza i jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powoli snuta historia owiewa nas niczym delikatna mgiełka. Opowiada o losach bohaterów, którzy od pierwszych stron wydają się nam niesłychanie bliscy.

  Fatima Farheen Mirza debiutuje powyższa powieścią i robi to naprawdę porządnie. Jej historia jest szczera, otwarta i ponadczasowa chociaż najlepiej wpisuje się w aktualne wydarzenia. Początkowo nie do końca byłam pewna na co mogę liczyć sięgając po powieść tej autorki, ale okazało się, że to historia obyczajowa, bliska sadze rodzinnej, opowiadająca o życiu i jego trudach.

  Lubię intensywną dynamikę w powieściach, więc pierwsze strony "Miejsca dla nas" niekoniecznie mnie przekonały pod tym względem. Fabuła snuta jest powoli, zagłębia się w zakamarki wszelkich uczuć i myśli głównych bohaterów co bardzo szybko przeradza się w wielki atut tej książki i po kilkunastu stronach z marzenia o szybszym tempie przeskoczyłam na prośby, by ta historia jeszcze bardziej zwolniła. Chętnie poznawałam wszystko co otacza głównych bohaterów, ich troski, problemy oraz istotne kwestie, którymi kierowali się w swoich wyborach.

  Mirza pisze przepięknie i na pewno tym podbije serca wielu czytelników. Mnie przekonała do siebie właśnie stylem, bliskością z jaką kreowała poszczególne postacie i sceny, przez co widać, że włożyła w to całe swoje serce. To się czuje, to się widzi, gdy w powieści wiarygodność i emocje wychodzą na pierwszy plan. A historia nie jest łatwa, nawet jeśli zaczyna się niepozornie. Amar powraca do rodziny, z którą nie widział się od trzech lat, by towarzyszyć na ślubie jednej ze swoich sióstr. I tak rozpoczyna się ta opowieść: od dziecko po rodzica, którzy splatają swoje wspomnienia z teraźniejszością i pokazują jak życie hindusko-amerykańskiej rodziny widziane jest z perspektywy dzieci oraz najbliższych im krewnych.

  Na pierwszym planie jako podstawowe motywy pojawiają się wartości rodzinne, później wiara, tradycja w oparciu o kulturę, która jest sprzeczna z zasadami rodziny Amara. Autorka bardzo mądrze ujęła wszelkie zawahania, pokazała że nie zawsze coś oczywistego może takie być, gdy rozchodzi się o wieloletnią tradycję rodzinną i czasami potrzeba czasu, by odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bohaterowie Mirzy byli w pełni prawdziwi, pełnowymiarowi przez co ich emocje żyły na kartach tej powieści budując piękny obraz, ale to co urzekło mnie najbardziej to struktura wartości rodzinnych, gdzie Rafi i Layla, rodzice stanowią wyjątkowe podparcie dla swoich dzieci.

  "Miejsce dla nas" być może na pierwszy rzut oka nie wydaje się lekturą dla każdego, ale uważam, że powinniście dać jej szanse bez względu na literackie upodobania. To piękna, głęboka i bardzo poruszająca historia rodziny narażonej na nowy świat, która mogłaby dotknąć każdego z nas. W dodatku zyskuje w oczach z każdą kolejno przerzuconą stroną, ponieważ zatacza intrygujące koło, które być może zaskoczy Was w finale. Ja czuje się bardzo poruszona losami tej rodziny i cieszę się, że miałam przyjemność poznać tak wyjątkową lekturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Miejsce dla nas" to piękna i poruszająca historia rodziny, przy lekturze której niejednokrotnie łezka zakręci się w Waszym oku. To opowieść o tym, co w życiu jest najważniejsze, a także o trudnych wyborach życiowych oraz ich wpływie na nasze życie i szczęście. Książka traktuje również o kulturze, wierze i tradycji muzułmańskiej, która do tej pory była mi zupełnie obca. Jednak przede wszystkim, co w mojej ocenie jest najbardziej wartościowe i poruszające w tej pozycji, książka opowiada o potędze miłości rodzicielskiej i uczuciu, które natrafiając na niemożliwe do przezwyciężenia przeszkody rozdziera serce, a życie przepełnia bólem. Autorka w książce porusza również temat małżeństw aranżowanych, miłości, którym nie dane było się spełnić i tęsknoty za osobami bliskimi. Nastawcie się na solidną dawkę wzruszeń, bowiem emocji przy lekturze tej powieści Wam nie zabraknie.

  Amar to młody mężczyzna, który przed laty porzucił rodzinę. Teraz, przy okazji zaślubin swojej starszej siostry, wraca w rodzinne strony, by po raz pierwszy od trzech lat spotkać się z bliskimi. Czy powrót w rodzinne strony pozwoli mu ponownie nawiązać więź z rodzicami i rodzeństwem? Czy Amar i jego bliscy odnajdą szczęście i wybaczą sobie wyrządzone krzywdy?

  Ta niezwykła opowieść o tradycji i kulturze, która niejednokrotnie przewyższa potrzeby serca, a miłość odsuwana na dalszy plan, to debiut autorski, w co aż trudno uwierzyć. Książkę czyta się bardzo płynnie i przyjemnie. Styl pisania autorki jest godny pozazdroszczenia. Mimo że opowieść niespiesznie pędzi do przodu, od pierwszych stron miałam ochotę poznać dalsze losy tej rodziny. W książce rzeczywistość przeplata się z licznymi retrospekcjami, co dodatkowo pozytywnie wpływa na odbiór lektury przez czytelnika. Choć akcja niniejszej powieści rozpoczyna się w dnia ślubu jednej z sióstr Amara, poprzez liczne wspomnienia głównych bohaterów, mamy możliwość poznania ich przeszłości, która rzutowała na dalsze ich losy i sposób postępowania. Niezależnie od powyższego, dopiero na ostatnich stronach książki dowiadujemy się szczegółowo co wydarzyło się przed laty i jakie okoliczności skłoniły głównego bohatera do opuszczenia rodzinnego domu.

  Jeśli macie ochotę poznać tę wzruszającą historię o trudnych wyborach i walce o własną tożsamość, to zachęcam Was do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo ciężko jest mi napisać dla Was recenzję tej książki. Uf... Dawno tak wiele emocji nie kotłowało się we mnie. Jeśli wcześniej wskazywałam jakąś książkę, że jest przepełniona emocjami, powinnam zastanowić się nad tym stwierdzeniem jeszcze raz. Na zakładce okładki znajduje się cytat od People "Bogaty portret rozdartej rodziny" . Nawet nie wiecie jak bardzo trafne jest to zdanie. Historia ta opisuje losy indyjskich muzułmanów, którzy osiedlili się w Kalifornii. Książka została podzielona na cztery części, gdzie każda opisuje te same wydarzenia z perspektywy poszczególnych członków rodziny. Zabrakło mi w tym spojrzenia Hudy - najmłodszej z córek. W całej tej opowieści została niejako zepchnięta na dalszy plan. Najbardziej zapadł mi w pamięci ojciec rodziny. Z perspektywy innych członków, jest On osobą małomówną, nerwową, srogą. Jego część historii odsłania kulisy, pokazując tym samym jego prawdziwą twarz, twarz człowieka kruchego, kochającego, niepewnego, pracowitego. Opowiada o swoich wspomnieniach w formie listu, pamiętnika prowadzonego dla syna. Jego miłość do jedynego chłopca jej bezsprzeczna, mimo iż inni ją kwestionują. Brak przykładu ze strony ojca Rafika ma tutaj ogromną rolę. Słuchajcie, ja bardzo rzadko wzruszam się na książkach, jednak czytając spowiedź Rafika, bolało mnie serce. Ta bezradność względem własnego dziecka, brak umiejętności w okazaniu mu uczuć, kiedy chciał go tulić i zapewniać o swojej wierze w jego dokonania. W dzisiejszym świecie, wiele spraw uznajemy za pewne i oczywiste. Rodzina Layli i Rafika została zawieszona pomiędzy dwoma, zupełnie różnymi światami. Bardzo starali się dopasować do nowej społeczności, jednak na każdym kroku ich "inność" była podkreślana. Książka pełna jest morałów i prostych prawd, które umykają nam na co dzień. Nie czytało mi się jej łatwo. Sama z siebie bardzo rzadko sięgam po takie książki, jednak patrząc na opis tej, stwierdziłam, że warto. I wiecie co? Warto. Nie żałuję ani chwili poświęconej na jej przeczytanie. Nie ma znaczenia fakt, że styl pisania autorki nie jest do końca tym co lubię. Wartości merytoryczne i emocje jakie ze sobą niosą, są nieocenione. Mamy szansę spojrzeć na te same wydarzenia zarówno z perspektywy rodziców, wychowanych w tradycyjnej wierze, jak i ich dzieci, gdzie widać wyraźny wpływ innej kultury. To tak jakbyś czytając poszczególne fragmenty danych wydarzeń układał puzzle. Z każdym przeczytanym akapitem dokładasz jeden klocek, aż z nastaniem ostatniej strony, obraz staje się pełny. Na początku myślałam, że postać Layli , jest postacią najbardziej, sama nie wiem jak to określić, pokrzywdzoną w tym wszystkim. Łatwo jest jednak oceniać nie znając wszystkich faktów. Swoją nadmierną opiekuńczością oraz pragnieniem miłości i oddania swojego syna, wyrządza mu krzywdę. Odpowiedzialnością, za te wydarzenia obarcza męża, niejako próbując ograniczyć swoją winę, zatuszować ją. W rodzinie dochodzi do swego rodzaju rozłamu, ponieważ Amar zaczyna kwestionować swoją wiarę, odwracać się od niej.

  Na okładce książki znajduje się księżyc. Amar zawsze szukał na nim uśmiechu oraz imienia, tak jak kiedyś pokazała mu matka. Po skończonej lekturze przyszedł mi na myśl wątek z filmu "Wciąż ją kocham", na podstawie książki Nicholasa Sparksa. Główny bohater zawsze mówił do swojej ukochanej, że nieważne gdzie się znajdują, zawsze łączy ich ten sam księżyc, który śledzi ich losy. Mam nadzieję, że połączył również losy tej rodziny.

  Serdecznie polecam Wam przeczytanie tej książki. Kal już wspominałam, rzadko sięgam po taki rodzaj lektury. Zawsze podchodzę do czytania z założeniem, że nie warto zamykać się tylko w swojej strefie komfortu i zamykać się tylko na określony rodzaj książek, ponieważ możemy przegapić coś dobrego. Ta książka utwierdziła mnie w tym założeniu. Niesamowicie się cieszę, że miałam szansę ją przeczytać. Serdecznie Wam ją polecam. Niesamowicie udany debiut literacki, który na bardzo długo zostanie w Waszej pamięci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zaginione laleczki. Laleczki. Tom 2 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaginione laleczki. Laleczki. Tom 2

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że twoja dusza łączy się z drugą duszą? Czy oddychałeś czyimś powietrzem? Czułeś, jak stajecie się jednością? Ja tak. W końcu zaczęłam żyć, czuć, a nawet kochać, pomimo chaosu, który mnie otaczał. Opuściłam gardę. Wpuściłam kogoś do swojego serca. Detektyw Jade Phillips...
Tam dokąd zmierzamy 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam dokąd zmierzamy

Jak to możliwe, że ta sama sytuacja, która była udręką, okazuje się w końcu wybawieniem? Nie wierzyłam w duchy – do pewnego momentu. Sześć lat temu mrożący krew w żyłach wypadek zmienił moje życie… na zawsze. Mam na imię Charlotte, ale większość ludzi mówi do mnie Char… I mam szczególny dar....
Poniżenie. The Kane Trilogy. Tom 1 4/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poniżenie. The Kane Trilogy. Tom 1

Osiemnastoletnia Tatum O’Shea jest naiwną, nieśmiałą, niezbyt zamożną dziewczyną. Dwudziestotrzyletni Jameson Kane to inteligentny i bogaty uwodziciel. Przeżywają wspólnie jedną noc, jedną falę namiętności. Był to jeden błąd, po którym Tate musi odnaleźć się w rzeczywistości bez rodziny, pieniędzy...
Bestia. Przebudzenie Lizzie Danton 5/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bestia. Przebudzenie Lizzie Danton

Nazywają go potworem. Zimne jak lód bladoniebieskie oczy prześwietlają cię na wylot.Jest bezwzględny. Jest okaleczony. Jest niebezpieczny. Żyje w zamku godnym baśni, ale nie jest księciem. Jest bestią. Jest brutalem. Jest zabójcą. Przeznaczenie sprawi, że nasze światy zderzą się ze sobą. Nazywają...
Present Perfect. Perfect. Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,12 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Present Perfect. Perfect. Tom 1

Amanda Kelly chciała być doskonała. Próbowała kontrolować swoje życie. Zatraciła się w obsesyjnym dążeniu do perfekcji oraz poczuciu własnej bezwartościowości. I tylko jedną rzecz uznawała za doskonałą – więź, która łączyła ją z najlepszym przyjacielem, Noahem. W życiu bohaterki wszystko toczyło...
Upadające imperium. The Interdependency. Tom 1 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upadające imperium. The Interdependency. Tom 1

Pierwsza powieść nowej serii w konwencji space opera, osadzonych w całkowicie nowym uniwersum, napisana przez laureata nagrody Hugo, autora bestsellerów z listy New York Timesa: Wojna starego człowieka oraz Czerwone koszule. Naszym Wszechświatem rządzi fizyka, więc podróżowanie szybciej niż...
The Beaumont Series. Tom 1. Forever my girl 4/5 Nasza cena:
29,29 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Beaumont Series. Tom 1. Forever my girl

Nie wyobrażałem sobie, że zostanę gwiazdą rocka. Planowałem w college’u grać w futbol, następnie dostać się do drużyny należącej do ligi zawodowej i poślubić ukochaną z liceum, z którą wiódłbym długie i szczęśliwe życie. Wieścią o wyjeździe złamałem serce nie tylko jej, ale i sobie. Byłem młody....
Druga połowa nadziei 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Druga połowa nadziei

Druga połowa nadziei – książka nominowana do renomowanej niemieckiej nagrody imienia Friedricha Glausera (Friedrich-Glauser-Preis) w roku 2015. Walentyna czeka na powrót córki z Niemiec. Dziewczyna od wielu miesięcy nie daje znaku życia. Wydaje się, jakby zniknęła – podobnie jak wiele innych...
The Foxhole Court. All for the Game. Tom 1 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Foxhole Court. All for the Game. Tom 1

Neil Josten jest zapalonym graczem Exy, który podpisał kontrakt z drużyną Uniwersytetu Stanowego Palmetto. Niezbyt wysoki, ale szybki, posiada ogromny potencjał jednak jest też uciekinierem oraz synem groźnego przestępcy znanego pod pseudonimem Rzeźnik. Podpisanie kontraktu z drużyną uniwersytecką...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula