Między nami chaos

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
408
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 31,50 zł
Nasza cena: 32,89 zł 44,90 zł Taniej o: 27%

Czy wolałbyś żyć z koszmarną prawdą, czy w błogiej nieświadomości?

Życie osiemnastoletniego Arthura wali się w gruzy, kiedy dostaje sądowy zakaz zbliżania się do swojej byłej dziewczyny, traci stypendium i szansę na dobre studia. Chcąc ukrócić nieco jego destrukcyjne zachowanie, ojciec wysyła go na pewien czas do wujostwa.

Tam Arthur odkrywa dziennik swojego dziadka, słynnego pisarza, który pięć lat wcześniej na tydzień przed śmiercią wyruszył nagle w zagadkową podróż. Jej celu nie znał nikt z rodziny, a co gorsza - nikt nawet nie próbował się dowiedzieć, co się w tym czasie wydarzyło.

Podążając za wskazówkami, które znajduje w dzienniku, Arthur próbuje odtworzyć ostatnie dni życia swojego dziadka. Chce się dowiedzieć, kim naprawdę był, czego szukał tysiące kilometrów od rodzinnego domu i... czy rzeczywiście nie żyje.

Nie wie, że na końcu drogi poza bolesną tajemnicą odkryje prawdziwego siebie.

Cóż to za fascynująca podróż. Wielowymiarowi bohaterowie oraz genialna historia, która pozostanie z czytelnikami długo po przeczytaniu ostatniej strony. Booklist

Recenzje (15)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dobra, lekka książka. Szczególnie na lato. Do stylu autora nie mam zastrzeżeń. Naprawdę fajna, unikalna fabuła. Samuel Miller świetnie pokazał tu aizhalmera i to co ta choroba potrafi zrobić z człowiekiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnie dni to dla Arthura ciężki czas. Wszystko na co tak ciężko pracował i co kochał przestaje być w jego posiadaniu. Chłopak pogrążony jest w rozpaczy i czuje się otępiały. Jego ojciec uważa, że zmiana otoczenia powinna mu pomóc. Tak też Arthur wyjeżdża do wujostwa, u którego ma zostać przez jakiś czas. Już pierwszej nocy w nowym miejscu bohater znajduje dziennik należący do jego dziadka, słynnego pisarza, który tuż przed śmiercią, pięć lat wcześniej wyruszył w podróż, której celu nikt nie znał. Chłopak czuje się zaintrygowany zapiskami i ma przeczucie, że to że je znalazł nie jest przypadkowe. Tak też rozpoczyna się jego podróż przez wiele miast, w których spotka różnych ludzi, a z każdym kolejnym przejechanym kilometrem będzie bliżej rozwiązania zagadki pozostawionej przez dziadka. Ta podróż to nie tylko chęć poznania i zrozumienia dziadka, ale również droga która pomoże stanąć na nogi i zmierzyć się z trudnymi wydarzeniami, a końcowo odkryć samego siebie.

  "Między nami chaos" to książka, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego, a dostałam świetnie napisaną książką, z ciekawą historią i niebanalnym bohaterem, który pragnie zmierzyć się nie tylko z prawdą o dziadku, ale przede wszystkim o samym sobie. Historia, która została podzielona na trzy części. Ta opowiedziana przez Arthura, zapiski z jego pamiętnika, jak i również wiersze jego dziadka. Podobało mi się również włączenie historii Ameryki, a przede wszystkim wydarzeń z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych związanych z zamieszkami w Wietnamie. Lektura, która pokazuje jak bardzo niektóre wydarzenia jesteśmy w stanie wyprzeć z pamięci, jeśli nie potrafimy sobie z nimi poradzić. Jak mijający czas sprawia, że jesteśmy gotowi zawalczyć o swoje szczęście i uporać się z traumatycznymi zdarzeniami. Jak podróż, który wydawałoby się poświęcona jest dziadkowi, tak naprawdę świetnie wpłynęła na bohatera i sprawiała, że stał się zupełnie innym człowiekiem. Świetna książka, którą bardzo przyjemnie się czytało. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zniknął nagle. Nikomu nie powiedział, dokąd idzie. Wyszedł z domu i słuch po nim zaginął. Wędrował po miastach, zbierał okruchy chleba, które przed laty nieświadomie zostawił. Przebłyski świadomości przypominały mu, gdzie pragnął się znaleźć, zanim na zawsze odejdzie. Była to podróż z oddechem śmierci na ramieniu. Jednak miał nadzieję, że zdąży przed nią.

  Arthur Louis Pullman Trzeci jest już dorosłym mężczyzną, którego życie było idealne. Miał wszystko, czego potrzebował i niczego mu nie brakowało. Wspaniała dziewczyna, wierny przyjaciel, ciężko zapracowane stypendium i wymarzone studia. W jednej chwili wszystko to traci niczym biblijny Hiob. Nie ma już nic poza zdradliwym pierścieniem, gipsem na ręce i koszmarami, które nawiedzają go każdej nocy.

  Książka Między nami chaos jest debiutem Samuela Millera. I jak na debiut jest naprawdę dopracowana pod względem warsztatu, co nie zawsze zdarza się nawet pisarzom, którzy publikują już od lat, o czym pewnie każdy z nas nieraz się przekonał. Napisana przez niego lektura opowiada historię osiemnastoletniego chłopaka, który pięć lat wcześniej pożegnał się na zawsze z dziadkiem — albo dziadziem, jak go nazywa Arthur. To po nim i po swoim ojcu nosi swoje pełne imię. Jego życie nagle się zawaliło, ale gdy odnalazł tajemniczy wiersz dziadka, na nowo poczuł w sobie siłę do działania.

  Od razu trzeba przyznać, że fabuła nie jest nudna. Trudno tu w ogóle mówić o fragmentach pozbawionych akcji. Wciąż coś się dzieje, od pierwszych stron, gdy czytamy opis tajemniczej sceny. Później okazuje się, że nie była pozbawiona sensu i nasz bohater jeszcze wielokrotnie do niej powróci. Jedyne, czym się zawiodłam w tym punkcie, to zakończenie. Spodziewałam się jakiegoś większego odkrycia, zaskoczenia. W sumie to zostałam zaskoczona tą prostotą, z jaką autor podszedł do napisania ostatniej sceny. Mimo to sądzę, że zakończenie mogło być o wiele lepsze.

  Czytając tę historię, możemy poczuć się, jakbyśmy przyszli do kina na seans filmowy. Tak się czułam podczas lektury. Sceny były opisywane żywo i barwnie, sprawiając wrażenie zamkniętej w ramy słów fabuły filmu akcji. Opisy nie były nudne i toporne, wręcz przeciwnie — chętnie się w nie wgłębiałam.

  W książce między fabułą przewijają się fragmenty pamiętnika pisanego przez Arthura Trzeciego, ciekawe i nawet zabawne komunikaty konduktora (fantastycznego, wiernego konduktora) oraz wiersze pisane przez dziadka, czyli Arthura Pierwszego. Przy nich chciałabym się zatrzymać na chwilę. Początkowo były zagadkami, które rozumiał jedynie główny bohater — a i ON nie zawsze radził sobie z rozwikłaniem tych łamigłówek — a potem zaczęły się robić coraz ciekawsze. Jeden z nich szczególnie mnie zachwycił. Pochodził według książki z 29 kwietnia roku 1970 i opowiada o przygodzie jakby wyciągniętej z Dzikiego Zachodu.

  Wokół postaci dziadka przez lata narosło wiele legend, które Arthur próbował rozwikłać. Autor postarał się nie zdradzać nam zbyt wcześnie szczegółów. Stara się je dawać czytelnikowi małymi porcjami. Czasami sprawia, że pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi, ale te wątpliwości również zostaną rozwiązanie. Pisarze zwykle mają swoje sekrety, którymi nie dzielą się ze światem, a ten pragnie je zrozumieć, usłyszeć, poznać. Tak też było w przypadku dziadka, któremu nawet po śmierci nie dano spokoju.

  Arthur Trzeci również jest tajemniczą postacią. Niby gra główną rolę w tej historii, ale gdy się zastanowimy, to nagle odkrywamy, że zupełnie nic o nim nie wiemy. Miller dopiero przy ostatnich rozdziałach odsłania karty i pokazuje nam prawdę, której na pewno nie spodziewaliśmy się usłyszeć o tej postaci. W ogóle autor nie wprowadził żadnego bohatera bez celu. Każda postać ma swoje zadanie, które musi wypełnić i ma swoje tajemnice, o których autor zbyt prędko nam nie powie.

  Między nami chaos Samuela Millera to książka młodzieżowa, w której razem z Arthurem wyruszamy w podróż śladami dziadka, który zmarł przed pięcioma laty. Spotykamy wielu bohaterów — żywych i tych będących projekcją wyobraźni chłopaka — zwiedzamy miasta niemające pozornie nic wspólnego ze sobą, ale potem okaże się, że jednak coś je łączy. Będziemy zatrzymywać się przy tajemniczo brzmiących wierszach i ruszać dalej wraz z fantastycznym konduktorem. A razem z Arthurem odbędziemy najważniejszą z podróży, czyli tą prowadzącą w głąb nas samych.

  Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Arthur Louis Pullman III otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do swojej dziewczyny oraz utracił stypendium. Jest także wnukiem sławnego pisarza. Dziadek bohatera tydzień przed swoją śmiercią wyruszył w tajemniczą podróż. Od tych wydarzeń minęło pięć lat. Teraz Arthur wyrusza w podróż śladami dziadka by dowiedzieć się o nim i o sobie czegoś więcej.

  „Między nami chaos” zaliczam do 5 najlepszych książek przeczytanych w zeszłym roku (ach, 2018 jest już tak odległy). Ta książka jest po prostu piękna! Zaczynając od samej okładki – kolorowa, a zarazem tajemnicza, a nawet symboliczna w odniesieniu do treści powieści. Owa treść także jest cudowna. Czuć, że autor starannie ją przemyślał, dopiął wszystko na ostatni guzik. Do tego zrobił to w taki sposób, że książka ani przez chwilę nie nudzi. Akcja nie jest jakoś przesadnie szybka, ale nie przeszkadza to w zaangażowaniu się w fabułę. Pierwsze 40 stron łyknęłam naraz w kolejce do lekarza i od razu chciałam więcej! Nie jest to jednak młodzieżówka, którą się szybko przeczyta, odłoży na półkę i zapomni. Nic z tych rzeczy. „Między nami chaos” zmusza do refleksji nad swoim życiem. Jest książką głęboką, z przesłaniem.

  Powinno też się wspomnieć o ciekawej kreacji bohaterów, szczególnie tego głównego. Arthur mimo bycia nastolatkiem przeżył już wiele w swoim życiu. Był samotnie wychowywany przez ojca. Otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do swojej dziewczyny, utracił przyjaciela. Jego stypendium zostało wycofane. Podróż, w którą się udaje, ma na celu zrozumienie działań dziadka, a także poradzenie sobie z resztą przeżywanych przez postać problemów. Początkowo można odnieść wrażenie, że sobie jakoś z tym wszystkim radzi, ale czy na pewno? Każda kolejna strona ukazuje, jak bardzo ta postać jest złożona i skomplikowana.

  Co będę więcej pisać, zdecydowanie polecam!

  ***

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka opowiada losy osiemnastoletniego Arthura Louisa Pullmana Trzeciego. Jego życie wali się w gruzach, gdy dostaje sądowy zakaz zbliżania się do swojej byłej dziewczyny. Rodzice postanawiają wysłać go do wujostwa w Truckee. To tam natrafia na notatki swojego dziadka, które rozpoczną jego wyprawę po Ameryce. Dziadek chłopaka, Arthur Lois Pullman, był znanym pisarzem, który tydzień przed swoją śmiercią wyruszył w tajemniczą podróż. Jaki był jej cel? Czy Arthur Louis Pullman na pewno nie żyje?

  Przyznam szczerze, że na początku książka zachwyciła mnie okładką. Spodziewałem się czego lekkiego, młodzieżowego. Znalazłem natomiast wielowątkową, po części wypełnioną poezją powieść o odkrywaniu własnego siebie i nie tylko. Nie jestem pewien czy zakwalifikowałbym ją do literatury młodzieżowej. Na pewno muszę stwierdzić, że nie czyta jej się lekko.

  Jednakże fabuła jest interesująca. Spodobał mi się motyw podróży w poszukiwaniu własnego siebie. Pomimo, że nie cała poezja zawarta w powieści była dla mnie zrozumiała, w większość przypadków przypadła mi do gustu.

  Z każdą stroną coraz bardziej przyzwyczajałem się do stylu autora. Wraz z nowymi stronami, odkrywały się sekrety z przeszłości dziadka Arthura Louisa Pullmana Trzeciego, która może wcale nie była taka nudna jak się wydawało. Czy aby na pewno miał chorobę alzheimera? Jeśli tak, to co spowodowało, że tak szybko zaczął tracić pamięć? Czasami lepiej jest żyć w błogiej nieświadomości.

  Podsumowując, pomimo że książka nie jest łatwa w odbiorze, moim zdaniem warto się z nią zapoznać. Z każdą stroną staje się ciekawsza, a akcja nabiera tępa. Samuel Miller stworzył intrygujące postacie. Polecam.

  Moje ulubione cytaty to:

  „Czasami jedyny sposób, żeby nauczyć kogoś doceniać to, co ma, to mu to zabrać."

  „Jestem niczym więcej jak mozaiką ludzi, których spotkałem &tego, co ze sobą nieśli.”

  „Tylko głupiec jest pewien wszystkiego, a prawdziwy rozum opiera się na umiejętności wątpienia.”

  Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi: czytampierwszy

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -36%
  Gdyby ocean nosił twoje imię

  Gdyby ocean nosił twoje imię

  Bestsellerowa autorka „Dotyku Julli” powraca z poruszającą i wyjątkową powieścią o sile miłości w świecie pełnym nienawiści. Bycie inną nie musi oznaczać bycia gorszą. Ale świat nie jest idealny i Shirin naprawdę nie ma łatwego życia. Minęło kilkanaście miesięcy od głośnego zamachu z 11 września....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,53 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -42%
  11 papierowych serc

  11 papierowych serc

  11 utraconych tygodni. 11 szans, żeby je odzyskać. Rok temu: Życie Elli było idealne. Miała cudownych przyjaciół i niesamowitego chłopaka. Wszystko się zmieniło w momencie wypadku samochodowego. Kiedy Ella obudziła się w szpitalu, nie pamiętała ani tragicznego wydarzenia, ani tygodni przed nim. Nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,14 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Obiecałem ci gwiazdy. Trylogia Moon. Tom 1

  Obiecałem ci gwiazdy. Trylogia Moon. Tom 1

  Maddy i Noah połączyła w dzieciństwie niezwykła przyjaźń. Wyjątkowa więź pozostała w ich sercach pomimo czterech lat rozłąki. Kiedy w ostatniej klasie liceum spotykają się ponownie, Maddy dostrzega w oczach chłopaka smutek i chłód. Postanawia przebić się przez mur, który wokół siebie zbudował i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,21 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -29%
  Szkoła dla wybranych

  Szkoła dla wybranych

  Wszyscy znają Emmę. Wyróżnia się, co jest dość trudne w Redemption Prep, szkole, w której każdy uczeń jest wyjątkowy i został starannie dobrany, by móc uczęszczać do tej prestiżowej placówki. Kiedy więc ginie bez śladu, każdy to zauważa i wszyscy stają się podejrzani, szczególnie w tej szkole…...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,08 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -43%
  Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata

  Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata

  Zdobywca Pen/Faulkner Award za najlepszą amerykańską książkę prozatorską. Niezwykła opowieść o rodzinie i przyjaźni! Arystoteles jest krnąbrnym nastolatkiem, którego brat siedzi w więzieniu. Dante to wszystkowiedzący chłopak patrzący na świat w niezwykły sposób. Kiedy spotykają się na basenie,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,79 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -32%
  Małe kobietki. Wydanie ilustrowane

  Małe kobietki. Wydanie ilustrowane

  Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 30,63 zł 44,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -32%
  Szukając Alaski. Wydanie serialowe

  Szukając Alaski. Wydanie serialowe

  Bestseller "New York Timesa", bestseller USA Today, finalista Los Angeles Times Book Prize, jedna ze 100 najlepszych powieści dla młodzieży wszech czasów wg magazynu "Time". Pierwszy alkohol. Pierwszy wybryk. Pierwszy przyjaciel. Pierwsza miłość. Ostatnie słowa Miles Halter jest zafascynowany...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,86 zł 34,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -43%
  Siedmiu mężów Evelyn Hugo

  Siedmiu mężów Evelyn Hugo

  Powieść, którą pokochały setki tysięcy Amerykanek! To spotkanie zmieni życie Monique. Młoda dziennikarka dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo – aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,79 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -50%
  Nasze wszystkie światła

  Nasze wszystkie światła

  Wzruszająca i pełna zwrotów akcji opowieść o przyjaźni i stracie z tajemniczą zbrodnią w tle Elliott i Catherine poznali się, gdy byli dziećmi. Między nimi szybko nawiązała się przyjaźń, jednak pewnego dnia chłopak musiał opuścić miasto. Akurat w dniu, w którym mała Catherine potrzebowała go...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 19,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -33%
  Dobre żony

  Dobre żony

  Louisa May Alcott opowiada dalsze dzieje "małych kobietek". Dobre żony to książka dla wszystkich, którzy chcą poznać dalsze losy małych kobietek - poważnej Meg, roztrzepanej Jo, łagodnej Beth i wytwornej Amy. Upłynęło kilka lat i dziewczęta powoli wkraczają w inny świat, dorośleją, zmieniają się,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 30,08 zł 44,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
Warto zwrócić uwagę na...
36 pytań, które zmieniły wszystko między nami 4/5 Nasza cena:
23,32 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

36 pytań, które zmieniły wszystko między nami

Czy 36 pytań może sprawić, że zakochasz się ze wzajemnością w nieznajomym? Ona to wrażliwa idealistka. On jest bezpośredni i arogancki. Powody, dla których oboje decydują się wziąć udział w eksperymencie zainspirowanym słynnym testem doktora Arona, są tak odmienne, jak ich charaktery. Podczas...
Na ostrzu noża. Ruchomy chaos. Tom 1 4/5 Nasza cena:
32,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na ostrzu noża. Ruchomy chaos. Tom 1

Niezwykła podróż do świata, w którym nie ma kobiet, a wszystkie żywe stworzenia słyszą swoje myśli w niemilknącym strumieniu dźwięków, słów i obrazów zwanym Szumem. Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co...
Chaos. Star Wars. Dynastia Thrawna. Tom 1 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chaos. Star Wars. Dynastia Thrawna. Tom 1

Poza granicami odległej galaktyki leżą Nieznane Regiony: mroczne i niezbadane, pełne tajemnic i niebezpieczeństw. W tym chaosie tylko tajemnicza Dynastia Chissów jest niezmienna, na tle nieustannych przemian wyróżnia się swoją stabilnością. Jednak do czasu… Wypracowane przez setki lat reguły gry...
Chilling Adventures of Sabrina. Córka Chaosu 5/5 Nasza cena:
26,06 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chilling Adventures of Sabrina. Córka Chaosu

Tuż przed końcem roku Sabrina Spellman podejmuje najtrudniejszą decyzję w życiu: porzuca naukę w Baxter High oraz przyjaciół, a nawet byłego chłopaka, Harveya…. Dołącza do wiedźm i czarowników w Akademii Sztuk Niewidzialnych. Niestety, gdy stosuje magię, by ocalić życie swojej bliskiej koleżanki...
Ocean chaosu. Księgi Ankh. Tom 4 5/5 Nasza cena:
35,18 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocean chaosu. Księgi Ankh. Tom 4

Dopóki w twoim sercu jest nadzieja, nic nie może cię złamać. Bogowie starożytnego Egiptu przetrwali tysiące wieków pogrążeni we śnie. Teraz odrodzili się w ciałach niczego niepodejrzewających nastolatków, by stawić czoła sekretom, które wstrząsną całym światem. Nadzieja umiera ostatnia i dlatego...
Szkoła dla wybranych 4/5 Nasza cena:
32,08 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szkoła dla wybranych

Wszyscy znają Emmę. Wyróżnia się, co jest dość trudne w Redemption Prep, szkole, w której każdy uczeń jest wyjątkowy i został starannie dobrany, by móc uczęszczać do tej prestiżowej placówki. Kiedy więc ginie bez śladu, każdy to zauważa i wszyscy stają się podejrzani, szczególnie w tej szkole…...
eBook Szkoła dla wybranych mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,35 zł 31,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Szkoła dla wybranych mobi epub

Wszyscy znają Emmę. Wyróżnia się. A to nie jest łatwe w szkole Redemption Prep, bo tu każdy uczeń został starannie wybrany. Każdy musi być wyjątkowy, by móc uczęszczać do tej prestiżowej placówki. Kiedy więc Emma znika bez śladu, każdy to natychmiast zauważa i wszyscy w szkole stają się...
Wiła. Czarny Staw. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiła. Czarny Staw. Tom 2

Stranger Things w polskich realiach! Zgrana paczka przyjaciół na tropie tajemniczych i niebezpiecznych istot z polskich legend. Walka z duchem na rozpoczęcie roku szkolnego? Dzień jak co dzień w Czarnym Stawie. Kamil Jura i jego paczka: Długi, Niedźwiedź i Akira, widzieli już nie takie rzeczy w tym...
Na krawędzi 5/5 Nasza cena:
29,32 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na krawędzi

Olivia Bridge zawsze była grzeczną dziewczynką. Miała dobre stopnie, miłych przyjaciół i świetną pracę, którą załatwili jej bogaci rodzice. Zdecydowana żyć po swojemu porzuca swój dotychczasowy świat i angażuje się w pomoc swoim braciom, którzy otwierają w Nowym Jorku sieć fitness klubów. Kiedy już...
Grosicki. Chłopak który zmierzył się z życiem 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grosicki. Chłopak który zmierzył się z życiem

Miał osiem lat, kiedy wygrywał wszystkie mecze na podwórku, ale mama uważała, że powinien zostać zawodowym tancerzem. Dziewiętnaście – kiedy przeszedł do Legii Warszawa, a jego kariera… kompletnie się załamała. Dwadzieścia – kiedy zdobywał Puchar Polski, by zaraz potem na dobre wyjechać z kraju....
Randka z Hugo Bosym 4/5 Nasza cena:
25,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Randka z Hugo Bosym

Historia miłosna, która mogłaby być Twoja! Lekko, romantycznie, zadziornie ? Agnieszka Lingas-Łoniewska w najlepszej formie! Zmysłowa, rozpalająca wyobraźnię i poruszająca serca historia dwojga ludzi, których połączył pech, a może? zrządzenie losu? Jagoda Borówko, trzydziestokilkuletnia szefowa...
Kubica i odjazdowy świat wyścigów samochodowych 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kubica i odjazdowy świat wyścigów samochodowych

Ta historia miała potoczyć się inaczej. Młody chłopak z Polski chciał zostać najlepszym kierowcą świata. Miał do tego wielki talent i jeszcze większy charakter. Ale kiedy był naprawdę blisko celu, dopadło go przeznaczenie. Robert Kubica, jak nikt inny, wie, że wygrać nie zawsze znaczy być pierwszym...
Wybrane bestsellery
Witkacy i kobiety. Harem metafizyczny 0/5 Nasza cena:
34,86 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Witkacy i kobiety. Harem metafizyczny

Nie był monogamistą, nie był wierny, nie obiecywał miłości po grobową deskę. Nie rozumiał słowa „zdrada”. Braterstwo dusz cenił na równi z rozkoszami cielesnymi. Niezwykły pisarz, malarz i skandalista, ale także wyjątkowy kobieciarz. Stanisław Ignacy Witkiewicz miał błysk w oku, wielką słabość do...
Wojna. Saga wołyńska. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna. Saga wołyńska. Tom 2

Nadchodzi rok 1939. Ustabilizowane życie Marty, Nadii, Wissariona i Andrzeja nagle legło w gruzach. Tymczasem dla Marcela Lemańskiego wybuch wojny jest szansą na opuszczenie murów więzienia. Okupacja sowiecka a potem niemiecka odciska na bohaterach głębokie piętno, zaś ukraińscy nacjonaliści,...
Elementarz odkrywców. Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Podręcznik zintegrowany. Szkoła podstawowa. Klasa 3. Część 2 0/5 Nasza cena:
20,41 zł 20,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Elementarz odkrywców. Edukacja polonistyczna, przyrodnicza, społeczna. Podręcznik zintegrowany. Szkoła podstawowa. Klasa 3. Część 2

NOWA EDYCJA 2022-2024. Podręcznik z serii „Elementarz odkrywców"" do klasy 3, część 2 prowadzi dalej ucznia przez świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Pomaga w tworzeniu właściwych postaw społecznych oraz systemu wartości, wspiera dziecko w radzeniu sobie z uczuciami i...
To jeszcze nie koniec 4/5 Nasza cena:
31,28 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To jeszcze nie koniec

POWIEŚĆ NOMINOWANA DO NAGRODY CWA NEW BLOOD DAGGER. TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER, KTÓRY DO SAMEGO KOŃCA POZOSTAWIA CZYTELNIKA W NIEPEWNOŚCI, KTO JEST OFIARĄ, A KTO SPRAWCĄ. ISKRZĄCA NAPIĘCIEM HISTORIA O TOKSYCZNEJ MIŁOŚCI, TRAUMIE I ZEMŚCIE. Kochasz go. Wierzysz mu. Nie możesz od niego uciec. Ale...
Dzieci nocy 4/5 Nasza cena:
51,38 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci nocy

Wprowadzone w 1966 roku przez Nicolae Ceauşescu drakońskie przepisy kontroli urodzin spowodowały, że ponad sześćset tysięcy rumuńskich dzieci trafiło do olbrzymich magazynów udających sierocińce. Prawie nigdy nie wyjmowano ich z łóżeczek i osobliwych klatek, nie trzymano na rękach i nie okazywano...
Nie ufaj mu 5/5 Nasza cena:
25,93 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie ufaj mu

Minął rok, od kiedy życie Iny Kobryn wywróciło się do góry nogami. Kiedy wreszcie jest gotowa ruszyć dalej i zostawić za sobą trudne przeżycia, poznaje mężczyznę, na którego czekała. Daje jej poczucie bezpieczeństwa, nie ma przed nią tajemnic i sprawia, że Ina po raz kolejny wierzy w lepszą...
Oblicza epok. Język polski. Podręcznik. Klasa 4 0/5 Nasza cena:
51,17 zł 59,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza epok. Język polski. Podręcznik. Klasa 4

Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na jednostki lekcyjne. Wiedza teoretyczna o epoce jest ściśle powiązana z umiejętnościami praktycznymi, gdyż materiał jest realizowany przede wszystkim metodą pogłębionej analizy i interpretacji tekstu – rozpoczynające każdą lekcję...
eBook Naznaczeni grzechem. Grzechy ojców. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Naznaczeni grzechem. Grzechy ojców. Tom 2 mobi epub

Dalsze losy Marcelli Vitiello i Maddoxa White'a! Marcella postawiła Maddoxa przed najtrudniejszą decyzją w jego życiu, a on dokonał wyboru. Wybrał ją, córkę swojego wroga. Jednak dziewczyna nadal ma wątpliwości, czy mężczyzna będzie w stanie poświęcić dla niej wszystko. Maddox od zawsze miał...
Pakiet Owocna edukacja. Zrób to sam. 3-4 lat 0/5 Nasza cena:
23,28 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Owocna edukacja. Zrób to sam. 3-4 lat

Zrób to sam to zbiór materiałów do tworzenia kreatywnych prac plastycznych dostosowanych do możliwości manualnych i intelektualnych młodszych przedszkolaków. Tematyka proponowanych prac dotyczy różnego rodzaju świąt – bardziej i mniej znanych, jak np.: Światowy Dzień Serca, Dzień Jeża, Święto...
Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
51,17 zł 59,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów klasy 4 liceum i technikum na podstawowym zakresie nauczania. Nowoczesny podręcznik, zgodny z nową podstawą programową pozwala zaprosić i zaangażować uczniów w podróż do przeszłości. Bogato ilustrowane treści z tekstami źródłowymi, innowacyjne elementy,...
eBook Włosi mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Włosi mobi epub

Dlaczego Włosi mają kilkanaście określeń na wieszak, a ani jednego na kaca? Jak to możliwe, że ten sam naród stworzył n Międzynarodowy bestseller!Jak naród, który zrodził renesans, mógł stworzyć również mafię? I dlaczego gnocchi podaje się w Rzymie głównie w czwartki? Wzniosłe i oszałamiające,...
Niechciany następca. Królestwo Mostu. Tom 3 5/5 Nasza cena:
35,05 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niechciany następca. Królestwo Mostu. Tom 3

Wieczna wojna. Zakazana miłość Zarrah, wojowniczka wychowywana na następczynię cesarzowej Valcotty, kieruje się w życiu dwiema prawdami: że król Maridriny zamordował jej matkę i że ona w akcie zemsty pośle do grobu jego i wszystkich Veliantów. Wieczna Wojna między Maridriną a Valcottą trwa od wielu...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula