Mgliste powietrze

Autor:

Ann Cleeves

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Nasza cena: 25,23 zł 39,90 zł Taniej o: 37%

Ann Cleeves ponownie zabiera nas w podróż na mroczne i owiane tajemnicą Szetlandy, gdzie doświadczymy "Mglistyego powietrza".

Miejsce, do którego się udamy, jednocześnie przyciąga i odpycha swoją historią, krętymi i owianymi gęstą mgłą ścieżkami oraz pewną miejscową legendą, która przyprawia o dreszcze nawet najbardziej ciekawskich turystów.

Inspektor Jimmy Perez rozpoczyna kolejne śledztwo na jednej z maleńkich wysp położonych daleko na północy Szetlandów. Zaginiona Eleanor Longstaff dopiero co przybyła do miasteczka, aby świętować ślub swojej dawnej przyjaciółki. Według świadków kobieta pod koniec wesela opuściła zabawę i dosłownie rozpłynęła się w gęstej mgle. Wkrótce woda wyrzuca ciało Eleanor na brzeg małego jeziorka, a wszystkim nasuwa się pytanie: "dlaczego tak się stało?". Intuicja policjanta podpowiada mu, że mimo rzekomego listu pożegnalnego pozostawionego przez kobietę, nie chciała ona popełnić samobójstwa, a za sprawą kryje się coś mroczniejszego.

Jimmy Perez i jego partner Willow Reevers rozpoczynają trudne dochodzenie – Eleanor nie miała żadnych wrogów, a na wyspę przybyła krótko przed ślubem. Kto więc chciałby jej śmierci? Okazuje się również, że zmarła kobieta wraz ze swoją przyjaciółką interesowały się miejscową legendą o duchu małej dziewczynki pojawiającym się na plaży, a nawet twierdziły, że widziały zjawę na własne oczy. Czy legenda może okazać się prawdą i czy za całą sprawą kryje się coś poważniejszego?

"Mgliste powietrze" jest szóstym tomem z cyklu "Serii szetlandzkiej". Ann Cleeves oprowadza nas po wyspach, które swoimi krajobrazami, miejscowymi legendami i mrocznymi tajemnicami u niektórych budzą grozę, a u innych zainteresowanie i chęć odkrycia urokliwych, ale mało gościnnych miejsc. Autorka w całej serii kreuje bohaterów, którzy nie są idealni – mają swoje wady i nie zawsze wzbudzają w nas pozytywne emocje – ale dzięki temu sprawiają wrażenie autentycznych, a my jesteśmy ciekawi ich dalszych losów. W swoich książkach autorka ta zawiera wątki kryminalne, które trzymają w napięciu –  do samego końca nie mamy pewności, kto jest "tym złym".


Opinie o książce

Porywająca książka.

Val McDermid

Znakomicie skonstruowany kryminał.

"Publishers Weekly”

Seria Cleeves (z tomu na tom) zyskuje na głębi.

"Kirkus Reviews"

Autorka ma niezwykły talent do kreowania nieoczywistych postaci.

"Booklist"


O autorce

Ann Cleeves jest uznawana za jedną z najlepszych autorek kryminałów. W swoich powieściach porusza tematykę mrocznych zbrodni, których motywy są trudne do odgadnięcia. Pisarka zyskała popularność dzięki serii "Vera Stanhope", w której skład wchodzą "Przynęta", "Droga przez kłamstwa", "Ukryta głębia", "Stłumione głosy", "Szklany pokój" oraz "Ulica milczenia". Cykl ten stał się podstawą do serialu telewizyjnego i sprawił, że Cleeves stała się rozpoznawalna. Obecnie jej książki są tłumaczone na ponad 20 języków, a sama autorka zyskuje fanów na całym świecie.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka “Mgliste powietrze” jest już szóstą pozycją z serii szetlandzkiej, której autorką jest brytyjska pisarka Ann Cleeves. Podczas czytania tego tomu zaskoczyłam się konkluzją, że cała ta seria jest dla mnie tzw. pewniakiem – od pewnego momentu wiem, że każdy kolejny tom mnie wciągnie, intryga będzie nieprzewidywalna, a bohaterzy złożeni i niekonwencjonalni. Dlatego też zacieram ręce i zawsze czekam z niecierpliwością, aż znów będę mogła znaleźć się w surowym klimacie szetlandzkich wysp.

  Tym razem bohaterów spotykamy na Unst – wyspie wysuniętej najbardziej na północ Szetlandów. Grupa londyńskich przyjaciół przyjeżdża tu w celu celebracji wesela Caroline, dobrze się bawią, wypoczywają do momentu, kiedy Eleanor znika w tajemniczych okolicznościach, wysyłając maila, którego treść wydaje się być listem samobójczym. Po krótkich poszukiwaniach znaleziono zwłoki kobiety, zaś na wyspę przybywają Jimmy Perez wraz z Willow Reeves. W dalszej części śledztwa okazuje się, że mieszkańcy mają znacznie więcej tajemnic, niż mogłoby się to wydawać na początku, ludzie Ci, którzy z pozoru wydają się być normalni, okazują się mieć zupełnie inne wyobrażenie na temat sprawiedliwości i śmierci, zaś za wszystkimi historiami utkana jest wszechobecna tajemnica.

  Detektywa zdążyliśmy poznać w różnych momentach swojego życia. Był samotny, później szczęśliwie zakochany, teraz zaś pogrążony jest w żałobie po stracie Fran. Opieka nad jej córeczką pozwala mu powoli wracać do normalności, zaś kolejna sprawa pobudza go do działania i myślenia o czymś innym niż strata najbliższej osoby. Jimmy jak każdy człowiek, ma zarówno wady jak i zalety, bywa zamknięty w swojej żałobie, jednakże nie sprawia to, że wykonuje swoją pracę gorzej lub z mniejszym zaangażowaniem. Chyba jak każdy czytelnik kibicuję mu i czekam na moment, w który detektyw znów będzie szczęśliwy.

  Przed nami jeszcze tylko dwa tomy serii szetlandzkiej, co mówię z ogromnym smutkiem. Tak bardzo polubiłam ten tajemniczy i senny klimat wysp, że ciężko będzie się z nim rozstać. Autorka wypracowała charakterystyczną tajemniczość małych społeczności, klimat niedopowiedzenia i grozy, która znajduje się niemalże na każdym kroku. Te sugestywne opisy klifów i roślinności są niesamowite, czasami ma się wrażenie, że uczestniczy się tej fabule niemalże osobiście. Z każdym tomem czyta mi się lepiej historie, których rozwiązania znajduje Jimmy Perez, dlatego też z niecierpliwością czekam na jeszcze, jeszcze, jeszcze!

  Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Opowieści o trowach... małych ludzikach żyjących pod ziemią. Mogą cię zwabić piękną muzyką do swoich komnat, a kiedy się budzisz, okazuje się, że minęło sto lat."

  Rewelacyjnie odnajduję się w takich mocnych i mrocznych przygodach czytelniczych, właśnie najchętniej wyszukuję połączeń intrygującej zagadki kryminalnej z wyspiarskim klimatem w tle, a także wpływu izolacji na stres i i samotności na obsesję. Nie wiem, jak to mogło się stać, że przeoczyłam tę serię i spotkałam się z nią dopiero w szóstej odsłonie. Bawiłam się wyśmienicie, dlatego z ciekawością sięgnę po poprzednie tomy, mam nadzieję, że będzie to możliwe jak najszybciej. Ann Cleeves przekonująco odmalowuje blaski i cienie życia na skrawku lądu otoczonego z wszystkich stron morską wodą, zgrabnie wprowadza w specyfikę społecznych relacji, wszystko okrasza nawiązaniami do starych tradycji i mitologicznych wierzeń. Magia przeplata się z mgłą, a niewyjaśniona tajemnica sprzed niemal stu lat, za sprawą tragicznych współczesnych wydarzeń, odzywa się w wyobraźni mieszkańców i myślach przybyszy.

  Przez kilka dni przebywamy na Szetlandach, na Unst, najbardziej wysuniętej na północ wyspie Wielkiej Brytanii, na Fair Isle, z kolei najbardziej odosobnionej. Zachwycamy się klifowym i plażowym krajobrazem, osadami z porozrzucanymi na dużej powierzchni chatami, bogactwem ptasich gatunków, czy wciąż funkcjonującą latarnią Muckle Flugga. W kontraście do pięknych obrazów ukazuje się dokonane w weselną noc morderstwo młodej kobiety. Wyreżyserowane miejsce przestępstwa zamiast ułatwiać snucie domysłów i przypuszczeń staje się ograniczeniem w podążaniu za motywami sprawcy. Z kilku perspektyw przyglądamy się śledztwu, pracy trzech detektywów, każdy z nich prezentuje odmienne podejście do procesu ustalania tożsamości mordercy. Dzięki takiemu zabiegowi jeszcze intensywniej wkraczamy w świat sekretów, poplątanych zagadek, ludzkich ułomności, skaz na charakterze.

  Autorka fascynująco przyciąga uwagę czytelnika, oferując mu zawiłości dochodzenia, nie odkrywa za wcześnie kart, umiejętnie podsyca zainteresowanie i zgrabnie podgrzewa napięcie. Po każdej rozmowie dostajemy drobne wskazówki i subtelne podpowiedzi do uczestnictwa w złożonej grze demaskowania kłamstw, uzupełniania niedomówień, odkrywania faktów. Ochoczo zagłębiałam się w rozdziały powieści, odpowiadał mi wyrazisty styl narracji, podobały mi się zarówno oszczędne opisowe fragmenty, jak i mocno realistyczne dialogi. Doceniam różnorodność bohaterów, ciekawie sportretowanych z ujęcia osobowości i pasji. Wydaje się, że wydarzenia przebiegają w powolnym i spokojnym tempie, żmudnym trybem policyjnych czynności, przedzieraniem się przez martwe punkty, ale szybko orientujemy się, że tak naprawdę wpadamy w dynamiczny rytm akcji.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Śmierć na Szetlandach.

  Ann Cleeves zabiera nas po raz kolejny na Szetlandy. Po co? Po to, po co zwykle - abyśmy zostali świadkami zbrodni i przyglądali się wysiłkom zmierzającym do jej wyjaśnienia. Czy Perez i Reeves, dwójka detektywów, zdoła tego dokonać? Przekonajmy się.

  Fabuła książki zawiązuje się wraz ze skierowanym do przyjaciół i najbliższych zaproszeniem na ślub szczęśliwych nowożeńców. Uroczystość ma się odbyć na Unst, najdalej na północ wysuniętej wyspie Szetlandów. Wszyscy zaproszeni przybywają na miejsce i wtedy znika jeden z gości - Eleanor Longstaff. Następnego dnia jej ciało wypływa na powierzchnię pobliskiego jeziora, a przyjaciółka Eleanor dostaje list wyglądający jak ostatnia spowiedź samobójczyni... Czy rzeczywiście było to samobójstwo? Wyjaśnienie tej zagadki będzie należało do Pereza i Reeves, dwójki detektywów oddelegowanych do sprawy. Nie będzie jednak łatwo, w sprawę zaczynają się bowiem wkradać tajemnicze elementy z przeszłości Unst, w tym legenda o pewnym dziecku, które lata temu zatonęło w tym samym miejscu co Eleanor...

  Co w tej książce jest prawdą, co zbrodnią, a co fikcją i ułudą? Ann Cleeves długo nas w tej materii zwodzi. I chwała jej za to, książka bowiem tylko na tym zyskuje. Ostatecznie czytający jest w stanie wpaść na właściwy trop, ale kilka zwrotów fabularnych jest w "Mglistym powietrzu" naprawdę pierwszorzędnych - autorka zręcznie wodzi czytelnika za nos, wiedzie podrzucanymi tropami i poszlakami na manowce, po czym zaskakuje ostatecznym rozwiązaniem. Brawo :)

  Lektura jest niezwykle klimatyczna. Szetlandy jawią się w książce jako senna kraina, która skrywa w snującej się po niej mgle wiele tajemnic - to idealne fabularne tło dla kryminału :) Życzyłbym sobie więcej lektur umiejscowionych w tak klimatycznych i działających na wyobraźnię lokacjach. I to tym bardziej, że do całej kryminalnej historii dochodzi w książce wątek z lekka nadprzyrodzony (a przynajmniej budzący w pewnym stopniu grozę): legenda o dziecku, które zatonęło w okolicy przed laty. W książce są momenty, kiedy wiele spraw wydaje się być nierzeczywistymi i... osnutymi tytułowym mglistym powietrzem. Klimat zaiste pierwsza klasa :)

  To moje pierwsze spotkanie z Ann Cleeves, ale coś mi mówi, że nie ostatnie :)

  Polecam!


  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości Księgarni [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Takie książki chciałabym czytać codziennie! "Mgliste powietrze" Ann Cleeves to szósty tom Serii Szetlandzkiej i ja po raz kolejny jestem pod naprawdę dużym wrażeniem. To była niesamowita przygoda i już żałuję, że przed czytelnikami pozostały jeszcze tylko dwa tomy.

  Na Unst jedną z najbardziej wysuniętych na północ wysp Szetlandów przyjeżdża z Londynu grupka znajomych. Mają oni wziąć udział w weselu swojej przyjaciółki Caroline. W czasie przyjęcia bez śladu znika Eleanor. Rozpoczynają się poszukiwania kobiety, a gdy odnalezione zostają jej zwłoki na wyspę przybywają Jimmy Perez i Willow Reeves. Wkrótce zamordowany zostaje jeden z mieszkańców Unst. Czy coś może łączyć tych dwoje?

  Każdy kolejny tom serii sprawia, że jestem coraz bardziej zauroczona Szetlandami. Jaki te książki mają niezwykły klimat! To właśnie ta atmosfera wysp robi na mnie największe wrażenie! Opisy natury są tak zachwycające i sugestywne, że momentami miałam wrażenie, że czuję na twarzy zacinający wiatr. Ann Cleeves wie jak wciągnąć czytelnika w wir wydarzeń, a nieśpiesznie prowadzona fabuła tylko wzmaga zaciekawienie podczas lektury. Napięcie wzrasta z każdą przeczytaną stroną i trzyma aż do bardzo zaskakującego finału. Nie sposób się od tej książki oderwać. Autorka duży nacisk kładzie na warstwę obyczajową i kreację bohaterów. Mają oni swoje wady i problemy, jak każdy z nas. Na uwagę zasługuje Jimmy Perez, bo to postać, której nie da się nie lubić. Od pierwszego tomu trzymam za niego kciuki i cieszę się, że po ogromnej tragedii jego życie powoli wraca do normalności.

  Jeśli jeszcze nie znacie tej serii gorąco ją Wam polecam. Mi pozostaje tylko czekać na kolejny tom. Oby nie za długo!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Klify mijali z tak bliska, że mogli dostrzec pojedyncze ptaki, rissy i alki, aż w końcu okrążyli przylądek i weszli do North Haven. I cała wyspa wyszła im na spotkanie”, czyli fenomenalny powrót.

  W ostatnim czasie trafiłam na wiele kiepskich książek i nie mogłam się doczekać, aż zacznę Mgliste powietrze, wiedząc, że Ann Cleeves mnie nie rozczaruje. Potrzebowałam dobrej książki, a szósty tom serii Szetlandzkiej należy właśnie do takiej kategorii. Przenieśmy się po raz kolejny na klimatyczne Szetlandy...

  Grupa przyjaciół z Londynu udaje się na wesele na Unst – wyspę wysuniętą najbardziej na północ Szetlandów. Podczas przyjęcia znika Eleanor Longstaff – zupełnie jakby rozpłynęła się w mglistym powietrzu. Następnego dnia jej przyjaciółka otrzymuje wiadomość, która brzmi jak notatka samobójcza, a ciało Eleanor wypływa na powierzchnię małego jeziora blisko klifu.

  Detektywi Jimmy Perez i Willow Reeves przybywają na miejsce zdarzenia, aby zbadać tajemniczą sprawę. Co wspólnego ze zniknięciem i śmiercią Eleanor może mieć legenda o duchu lokalnego dziecka, które utonęło w tym samym miejscu przed wojną?

  Już nie jednokrotnie wspominałam o tym, że seria Cleeves jest jedna z moich ulubionych. Zawsze z przyjemnością wracam do Jimmy'ego Pereza i spraw, z którymi przychodzi mu się zmierzyć. W Mglistym powietrzu panuje klimat tak dobrze nam znany z poprzednich powieści. Spowita mgłą wyspa przyciąga wypadki jak magnes. Autorka po raz kolejny zachwyca opisami natury. Możemy się poczuć, jakbyśmy razem z Perezem spacerowali po klifach. Właśnie to sprawia, że książka jest tak dobra. Zachwyca w każdym calu. Śledztwo prowadzone jest powoli, ale dzięki temu możemy dokładnie poznać wszystkie aspekty sprawy. Autorka dawkuje napięcie, dzięki czemu jeszcze bardziej chcemy dowiedzieć się prawdy.

  Książka jest pełna tajemnic i mrocznych zagadek, które krok po kroku będą ujawniane. Napięcie towarzyszy nam od pierwszej strony. Ann Cleeves potrafi zmanipulować czytelnika i wciągnąć w ciężki klimat panujący na wyspie.

  Fenomenalny szósty tom serii, która od pierwszej części mnie zauroczyła. Książki Cleeves stanowią doskonały przepis na dobry skandynawski kryminał. Jak dobrze, że kolejne części również zostaną wydane w Polsce. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, to nie zwlekajcie dłużej i zacznijcie od Czerni Kruka. Ach, te cudowne okładki – jestem nimi zachwycona.

  Jeśli tak jak ja jesteście fanami serii Szetlandziej to zapoznajcie się z serialem Shetland, który został wyprodukowany przez BBC i który został oparty na książkach Cleeves. Tylko uważajcie na spoilery, ponieważ serial nie jest tworzony według kolejności wydawania książek (pierwszy sezon – Czerwień kości, drugi sezon – Czerń Kruka, Martwa woda, Błękit błyskawicy). Serial liczy 6 sezonów, więc na pewno umili wam czas oczekiwania na kolejny tom.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Biel nocy 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biel nocy

Drugi tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem. Na Szetlandach jest połowa lata, czas białych nocy, kiedy to słońce nigdy nie zachodzi. Plastyczka Bella Sinclair organizuje przyjęcie, aby uczcić wystawę swoich prac i zaprezentować...
Grząska ziemia 5/5 Nasza cena:
25,02 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grząska ziemia

Siódmy tom "Serii Szetlandzkiej", wielokrotnie nagradzanego, kultowego cyklu kryminalnego! Szetlandzka zima. Ulewne opady deszczu powodują osunięcie się ziemi, która pędzi w dół zbocza. W tym samym czasie na pobliskim cmentarzu Jimmy Perez bierze udział w pogrzebie swojego starego przyjaciela....
Dziki ogień 5/5 Nasza cena:
26,76 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziki ogień

Elektryzujący finał serii szetlandzkiej! Angielska rodzina – Helena i Daniel Flemingowie – postanawia przenieść się na Szetlandy. Mają nadzieję, że przeprowadzka będzie nowym początkiem ich małżeństwa. Chcą również zapewnić lepsze życie autystycznemu synowi. Wkrótce po ich wprowadzeniu się do...
Długi zew 4/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Długi zew

Nowa seria autorki kultowego cyklu szetlandzkiego! W Północnym Devonie trwa pogrzeb ojca Matthew Venna. Detektyw przygląda się uroczystości z oddali – nie byłby tam mile widziany. Przecież sam postanowił opuścić Bractwo. Gdy odwraca się, aby odejść, porzucając raz na zawsze ewangelicką wspólnotę,...
Błękit błyskawicy seria szetlandzka Tom 4 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Błękit błyskawicy seria szetlandzka Tom 4

Czwarty tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem W słynnym obserwatorium ptaków na Fair Isle zostaje odnalezione ciało kobiety. Już na pierwszy rzut oka jej śmierć wydaje się bardzo podejrzana - morderca postarał się bowiem o...
Przynęta 0/5 Nasza cena:
25,17 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przynęta

ŚWIATOWY BESTSELLER ZEKRANIZOWANY JAKO SERIAL TELEWIZYJNY! Seria VERA została zekranizowana z Brendą Blethyn dwukrotnie nominowaną do Oscara laureatką Złotego Globu i Złotej Palmy - jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, wielokrotnie emitowany również w Polsce.VERA to...
Czerń kruka 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerń kruka

Zdobywczyni najbardziej prestiżowej kryminalnej nagrody na świecie od brytyjskiej mistrzyni suspensu.Jest zimny styczniowy poranek i Szetlandy pokrywa gruba warstwa śniegu. Wzrok brnącej do domu Fran Hunter przyciąga barwna plama na zamarzniętej ziemi i krążące nad nią kruki. Okazuje się, że są to...
Czerwień kości 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwień kości

Trzeci tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem Kiedy młoda kobieta pracująca na wykopaliskach w Whalsay odkrywa pozostawione tam ludzkie szczątki, wieść elektryzuje mieszkańców Szetlandów, zwłaszcza że z początku nikt nie wie, z...
Martwa woda 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwa woda

Piąty tom "Serii Szetlandzkiej", wielokrotnie nagradzanej, kultowej serii kryminalnej! Dziennikarz Jerry Markham zostaje znaleziony martwy w łodzi pochodzącej z Szetlandów. Jego sprawą zajmuje się młoda detektyw Willow. Pomaga jej Jimmy Perez, który wciąż próbuje się pozbierać po dramatycznych...
The Long Call 0/5 Nasza cena:
43,15 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Long Call

In North Devon, WHERE the rivers Taw AND Torridge converge AND run into the sea, Detective Matthew Venn stands outside the church as his father's funeral takes place. The day Matthew turned his back ON the strict evangelical community in which he grew up, he lost his family too. Now he's...
eBook Mgliste powietrze mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,03 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Mgliste powietrze mobi epub

Grupa przyjaciół z Londynu udaje się na wesele na Unst – wyspę wysuniętą najbardziej na północ Szetlandów. Podczas przyjęcia znika Eleanor Longstaff – zupełnie jakby rozpłynęła się w mglistym powietrzu. Następnego dnia jej przyjaciółka otrzymuje wiadomość, która brzmi jak notatka samobójcza, a...
Audiobook Droga przez kłamstwa mp3 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Droga przez kłamstwa mp3

Jeanie Long odsiaduje wyrok za zamordowanie piętnastoletniej Abigail. Po dziesięciu latach pojawiają się dowody jej niewinności, ale Jeanie nie doczeka rewizji wyroku; popełnia samobójstwo w więziennej celi. Na wieść o tym najlepszą przyjaciółkę Abigail na nowo zaczynają dręczyć nigdy nierozwiane...
Wybrane bestsellery
Tajemniczy ogród 5/5 Nasza cena:
8,91 zł 14,85 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemniczy ogród

Wydanie Tajemniczego ogrodu kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 4/5 Nasza cena:
27,80 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie 5/5 Nasza cena:
30,63 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie

Odkryj dobroczynną moc ziół. Co możemy zrobić, by w codziennym życiu ograniczyć wpływ negatywnych czynników na nasz organizm? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – to powrót do natury. Jedz naturalnie, korzystaj z bogactw Matki Ziemi i dobroczynnej mocy ziół. Ta niedoceniana grupa składników ma Ci...
Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
134,28 zł 199,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe

Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1 Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna...
Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin 0/5 Nasza cena:
103,98 zł 156,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów, Gryfonów i Krukonów. Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tych szlachetnych domów, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe...
Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju

Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność mówi o rodakach Jos Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne. Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki, który nie pasuje do reszty...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
23,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
25,61 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
45,10 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Miłość za milion dolarów 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość za milion dolarów

Królowa gorących romansów Katy Evans powraca z nową czytelniczą propozycją. „Miłość za milion dolarów” to opowieść o kobiecie, która chciała przeistoczyć zwykłego faceta w mężczyznę idealnego. Warunek był jeden – nie mogła się w nim zakochać... Elizabeth Banks wychowała się w świecie mężczyzn....
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku 4/5 Nasza cena:
26,61 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera 0/5 Nasza cena:
21,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera

Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała, że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię, ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula