Mengele doktor z Auschwitz

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Ilość stron
320
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,24 zł
Nasza cena: 37,41 zł 43,00 zł Taniej o: 13%

"Mengele, doktor z Auschwitz" to biografia znanego ze swojego okrucieństwa niemieckiego lekarza, Josefa Mengele. Książkę stworzył Ulrich Völklein. Autor przybliża nam sylwetkę Josefa Mengele. Dzięki wnikliwej analizie możemy poznać prawdę stojącą za zbrodniami nieobliczalnego medyka.

Z książki dowiemy się, że Josef Mengele był człowiekiem pełnym sprzeczności. Z jednej strony miał nieprzeciętne wykształcenie, był doktorem nauk medycznych i filozofii, a z drugiej - był sadystą i lekarzem obozowym w Auschwitz-Birkenau. Przez wiele lat nikt nie umiał wyjaśnić, jak to możliwe, że tak obiecujący młody lekarz stał się sadystą, odpowiedzialnym za śmierć wielu osób. Autor książki przybliża nam odpowiedź na to pytanie, a także wyjaśnia wiele innych wątków związanych z osobą Mengele. Dowiemy się, jakich zbrodni dopuścił się w ciągu swojego życia, jakie eksperymenty wykonywał, co stało się z nim po wojnie, gdzie się ukrywał i jak udało mu się unikać konsekwencji.

Przeprowadzona przez autora książki, dogłębna analiza, która obejmowała studiowanie akt śledztwa i osobistych zapisków doktora, pozwala nam na dokładne poznanie Mengele i zbrodni, których się dopuścił.

Autor książki, Ulrich Völklein, to niemiecki historyk, dziennikarz i publicysta. Stworzył wiele książek o tematyce historycznej, które skupiają się głównie na postaciach z historii współczesnej. W przeszłości pracował dla takich tygodników, jak "Die Zeit" czy "Stern".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytałam już kilka książek, które opowiadały o człowieku zwanym Aniołem Śmierci, ale to właśnie "Mengele doktor z Auschwitz" wstrząsnęła mną najbardziej. Można w niej znaleźć mnóstwo historii, które mrożą krew w żyłach nie tylko dlatego, że są brutalne, ale dlatego, że wydarzyły się naprawdę. Książka przybliża nam postać doktora Mengele i wyjaśnia, dlaczego stał się sadystą i udowadnia, że w pełni zasłużył na miano Anioła Śmierci. W książce znajdziemy mnóstwo informacji, których nie ma w innych źródłach. Autor analizuje notatki, zapiski i przeróżne dokumenty, dlatego otrzymujemy ogrom informacji. Książka nie należy do lekkich. Jest to bowiem lektura, którą czyta się tylko raz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Anioł śmierci” – określenie przypisywane sprawcy przez ocalałych obóz koncentracyjny. W młodości Mengele nie wykazywał skłonności do mordu. Rodzice dali mu wolny wybór w kwestii kierunku studiów i choć początkowo wybrał stomatologię, po rozmowie z doświadczonym kolegą, poszedł na lekarski. Oddany nauce, stroniący od kobiet, wstąpił do organizacji nazistowskich. Gdy trafił do KL Auschwitz-Birkenau, początkowo chciał polepszyć komfort życia więźniów. Niestety szybko zmienił taktykę przez wydawane z góry rozkazy.

  Interesowały go eksperymenty, w szczególności na bliźniętach i karłach oraz wszelkie anomalie rozwojowe. Bez skrupułów, pogwizdując, na rampie decydował o życiu lub śmierci przybyłych więźniów. Przeprowadzał badania niepłodności.

  Jest to pozycja pełna informacji, brutalnych mordów, co sprawia, że nie jest ona lekturą na jedno podejście. Jest pisana językiem naukowym, który nie wszystkim jest bliski. Dodatkowo tematyka biografii przytłacza ogromem zła, jakiego dopuścił się Mengele. Jednak najbardziej przeraża fakt, iż ten mężczyzna właściwie pozostał bezkarny, ponieważ nigdy nie został osądzony za liczne zbrodnie, których się dopuścił.

  Ja bardzo mocno tę książkę polecam, szczególnie osobom, których interesuje historia i okres II wojny światowej. Podejrzewam jednak, iż osoby wrażliwe mogą sobie nie poradzić z tą tematyką. Uważam, że nie da się przejść obok niej obojętnie, ponieważ zawiera w sobie potwierdzone fakty. Zachęcam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  76. rocznica zakończenia II wojny światowej sprzyja pojawianiu się literatury obozowej, a dokładniej biografii katów. Poznajcie ,,Mengele - doktor z Auschwitz" Ulrich Völklein.

  Co ciekawe, nic nie zapowiadało w młodości, że Josef Mengele może zostać diabłem z Auschwitz. Rodzice jemu oraz starszemu bratu pozwolili wybrać taki kierunek studiów, jaki ich interesuje. Mężczyzna wybrał się na stomatologię, jednak po rozmowie ze starszym i bardziej doświadczonym kolegom zmienił kierunek na szeroko rozumianą medycynę, po której mógł wybrać interesującą go specjalizację. Stroniący od kobiet, oddany nauce, chcąc awansować wstąpił do organizacji nazistowskich temu sprzyjających. Skierowany do KL Auschwitz-Birkenau przez pierwsze dni starał się polepszyć życie więźniów. Niestety, rozkazy z góry sprawiły, że szybko porzucił swoje ,,szlachetne zapędy".

  Szczególnie interesowały go badania nad rasą, jak można sprawić, by niemieckie kobiety rodziły bliźnięta i dzięki temu sprawiały, że naród szybciej będzie rósł w siłę. Przeprowadzał badania mające na celu spowodować niepłodność, interesował go rozwój karłów. Przy selekcji pogwizdując lub podśpiewując skazywał ludzi na śmierć w komorach gazowych. Co ciekawe, jak wspomina Ulrich Völklein w swojej publikacji ,,Mengele - doktor z Auschwitz", początkowo Żydzi nie byli mordowani, ale zwożeni w jedno miejsce, by później dopiero ułatwić Niemcom ich unicestwienie jako rasy gorszej.

  Przerażająca historia młodzieńca, który przez obowiązujące normy i chęć kariery wkroczył na drogę, z której nie było już powrotu. Nie ma usprawiedliwienia dla bestialstwa, dla krzywdy kobiet i więźniów, którzy pośrednio z jego ręki zginęli w komorach gazowych, zamordowani, pokrojeni żywcem jako nowy materiał do badań. Urlich Völklein podaje ogromną bibliografię, przypisy, stara się jak najwierniej oddać życiorys Josefa Mengele. Nie jest to powieść fabularyzowana, jednak nie sposób przejść obok niej obojętnie. To chyba pierwsza tak obszerna biografia ,,diabła z Auschwitz". Już niebawem na rynku ukaże się ,,Hess. Fanatyczny wyznawca" Pierre Serventa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „MENGELE DOKTOR Z AUSCHWITZ”

  Ulrich Völklein Wydawnictwo Prószyński i S-ka

  Najlepsza biografia jednego z największych potworów III Rzeszy. Autor przeanalizował mnóstwo obszernych akt zgromadzonych przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Dodatkowo analizował notatki, listy i dzienniki prowadzone przez samego Josefa Mengele. Na podstawie tych wszystkich informacji napisał książkę „Mengele doktor z Auschwitz”.

  Josef Mengele powinien być każdemu znany chociażby z lekcji historii. Nosił przydomek „Anioła śmierci” i „Doktora śmierci”. Intensywnie pracował na te pseudonimy.

  Książka „Mengele doktor z Auschwitz” nie jest lekką lekturą. To jest naprawdę trudny i bardzo bolesny temat. Kilka razy czytając robiło mi się niedobrze. Autor dokładnie opisuje jego zbrodnie. Mengele uśmiercał przede wszystkim bliźnięta. Lubił na nich eksperymentować. Nie pogardzał także karłami. Przeraził mnie fakt opisywany przez autora. Jeżeli jedna osoba z bliźniąt zachorowała i umarła to następna została uśmiercana. Następowała sekcja zwłok. Mengele sprawdzał czy u drugiego z bliźniąt zaczęła się ta sama choroba. To było chore, nie na miejscu i niepotrzebne. Mengele nienawidził płaczących dzieci. Nie szczypał się i na oczach matek mordował ich dzieci. Tak samo nie tolerował noworodków. Matki często ukrywały swoje nowonarodzone dzieci i modliły się, żeby Mengele ich nie dorwał. To były straszne czasy. Dlaczego tak nienawidził dzieci? Poczytajcie.

  Czytając „Mengele doktor z Auschwitz” nie da się nie płakać. No chyba, że się jest takim samym potworem jak ten zbrodniarz wojenny. Powinien się smażyć w piekle. Szkoda, że znalazł sprzymierzeńców i nie spotkała go sprawiedliwość na Ziemi. Mam skromną nadzieję, że Bóg go sprawiedliwie ocenił i wymierzył mu odpowiednią karę.

  Nie rozumiem tych ludzi, którzy go ukrywali i wierzyli w jego niewinność. O tym kto go ukrywał i dlaczego możecie przeczytać w tej książce. Czy ci ludzie przejrzeli na oczy?

  Josef Mengele urodził się 16.03.1911 r. w Günzburgu. Zmarł 07.02.1979 r. w Brazylii. Był niemieckim lekarzem SS-Hauptstrumführer, doktorem medycyny i antropologiem. Przede wszystkim był zbrodniarzem wojennym – prawdopodobnie jako jeden z nielicznych nie poniósł żadnej kary za to co zrobił podczas drugiej wojny światowej. Przykre.

  Jak udało mu się przeżyć 34 lata bez wpadki? Dlaczego w ogóle stał się takim potworem?

  „Aniołem śmierci” stał się od 24.05.1943 r. – tego dnia został przeniesiony do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Początkował zastąpił jednego z chorych lekarzy. Szybko jednak zdobył szacunek „góry”. Wysyłał na śmierć poprzez rozstrzelanie, wstrzyknięcie trującej substancji, która powodowała zatrzymanie akcji serca lub zagazowanie. Brał udział w licznych selekcjach ludzi z transportu. Twierdził, że chorych nie warto leczyć, ale trzeba eliminować poprzez uśmiercanie. „Idealny lekarz”.

  Chcecie dowiedzieć się jak udało mu się uciec przed sprawiedliwością? Co robił po ucieczce? Jak wyglądało jego życie po drugiej wojnie światowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce „Mengele doktor z Auschwitz”.

  Ze względu na okrucieństwo nie polecam tej książki osobą małoletnim.

  Jestem z tej książki bardzo zadowolona. Dowiedziałam się z niej mnóstwo ciekawych rzeczy dotyczących Josefa Mengele.

  Czy jesteście ciekawi jakim człowiekiem był ten potwór przed drugą wojną światową? Co myślał o ludziach? Moim zdaniem był chory psychicznie tak samo jak Adolf Hitler.

  Jeżeli lubicie biografie zbrodniarzy wojennych lub interesujecie się historią to nie możecie przegapić tego tytułu.

  Autor wykonał kawał dobrej roboty. Wielkie brawa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Spowiedź doktora Mengele. Szczera rozmowa z więźniarką z Auschwitz 4/5 Nasza cena:
27,61 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spowiedź doktora Mengele. Szczera rozmowa z więźniarką z Auschwitz

Gdy na rampę kolejową niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau wjeżdzął pociąg z nowymi więźniami, wśród esesmanów bijących i popychających, kogo popadnie, oraz towarzyszących im agresywnych wilczurów przechadzał się ON – oficer SS w eleganckim, odprasowanym mundurze, w lśniących butach i siodłatej...
Mengele. Polowanie na Anioła Śmierci z Auschwitz 4/5 Nasza cena:
49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mengele. Polowanie na Anioła Śmierci z Auschwitz

W kilka minut decydował o życiu i śmierci tysięcy osób. Bez mrugnięcia okiem wysyłał więźniów do komór gazowych. Z tych, których pozostawił przy życiu, wybierał "obiekty" swoich eksperymentów. Nigdy nie poniósł za to kary. Josef Mengele jest uzdolnionym i wrażliwym dzieckiem, przewyższającym...
Przetrwałam. Życie ofiary Josefa Mengele 5/5 Nasza cena:
20,76 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetrwałam. Życie ofiary Josefa Mengele

Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat. Podczas gdy jej rodzice i dwie starsze siostry zostały zamordowane w komorach gazowych, Eva i jej bliźniaczka...
Dni długie jak lata 5/5 Nasza cena:
27,33 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dni długie jak lata

Wstrząsająca opowieść o wojnie widzianej oczyma dziecka Wojna zabrała nam dzieciństwo, wielu życie. Chciałem, żeby po każdym z nas został trwały ślad… Kiedy wybuchła wojna, Bogdan Bartnikowski miał 7 lat. W czasie Powstania Warszawskiego był łącznikiem i walczył na Ochocie. Jego opowieść to jedno z...
Krzyk wiatru 5/5 Nasza cena:
26,86 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krzyk wiatru

Literacki powrót autorki "Dymów nad Birkenau" do obozowej rzeczywistości. W naszym transporcie było jedno młode małżeństwo żydowskie jak się dowiedzieli, że jedziemy do Oświęcimia, to zrozumieli, co to znaczy. Może rozpaczali? Nic podobnego! Żegnali się, ON ją kochał przez całą drogę, przy...
Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi 5/5 Nasza cena:
27,33 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi

Przemilczana opowieść o jedynym niemieckim dziecięcym obozie koncentracyjnym na terenach Polski. Obóz przy ulicy Przemysłowej - obóz koncentracyjny dla polskich dzieci, utworzony na terenie łódzkiego getta. Trafiały tam dzieci od drugiego do szesnastego roku życia. Zmuszano je do pracy ponad siły,...
Magda goebbels pierwsza dama trzeciej rzeszy 0/5 Nasza cena:
38,64 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magda goebbels pierwsza dama trzeciej rzeszy

Kobiety niezwykle rzadko pojawiają się w literaturze na temat nazizmu. Książka Anji Klabunde jest tym cenniejsza, że opisuje losy wyjątkowej postaci - Magdy Goebbels, najbardziej wpływowej kobiety Trzeciej Rzeszy.  Fanatyczna, bezwzględna, bez reszty oddana wierze w Adolfa Hitlera i narodowy...
100 rzeczy, których nie wiesz o swoim ciele 0/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

100 rzeczy, których nie wiesz o swoim ciele

Czy wiesz, że wszyscy mężczyźni zaczynają życie jako kobiety? A może fakt, że skóra chroni nas przed wyparowaniem, to dla ciebie żadna nowość? Nawet jeśli tak jest, książka "100 rzeczy, których nie wiesz o swoim ciele" i tak będzie cię nieustannie zaskakiwać. Włosy żyją zaledwie 5 lat i tracimy ich...
Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach 0/5 Nasza cena:
33,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach

Wszyscy nasi narodowi bohaterowie, a już szczególnie ci, którzy trafiają na karty podręczników historii, muszą być zawsze idealni, a ich czyny i intencje kryształowo czyste. Nikt nie powinien doszukać się najmniejszej skazy na ich wizerunkach! Wady i niedoskonałości należy przemilczeć albo...
Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu 5/5 Nasza cena:
36,54 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu

Przez ponad 60 lat do niewielkich Jabłonek w Bieszczadach rokrocznie "pielgrzymowały" tysiące Polaków. Pojedynczo i grupowo oddawali hołd poległemu właśnie tutaj generałowi Karolowi Świerczewskiemu, postaci wykreowanej przez ludową władzę nie tylko na narodowego bohatera, ale wręcz komunistycznego...
Pięć stawów. Dom bez adresu 5/5 Nasza cena:
24,43 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięć stawów. Dom bez adresu

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: "Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!". "A gdzie adres?!", zżymali się urzędnicy Poczty Polskiej, dopytując o nazwę ulicy, numer budynku i kod pocztowy....
Taterniczki. Miejsce kobiet jest na szczycie 4/5 Nasza cena:
27,33 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taterniczki. Miejsce kobiet jest na szczycie

Po co zdobywać góry? Bo są. Tak powie każdy, kto kiedykolwiek stanął na szczycie. Tatry dumnie stoją i kuszą turystów od wieków. Jednak dostęp do najtrudniejszych tatrzańskich szlaków nie był prosty, szczególnie dla kobiet. Bo zdobywanie Tatr przez kobiety było inne od męskiego. Poza kruszyznami,...
Wybrane bestsellery
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
27,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Mursz 5/5 Nasza cena:
23,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mursz

Las, który odcisnął krwawe piętno na życiu okolicznych mieszkańców, przypieczętuje także jej los… Pola z trudem usiłuje wrócić do nowego życia bez męża i syna. Po zakończeniu terapii regularnie koresponduje z Kasandrą, z którą zaprzyjaźniła się podczas pobytu w szpitalu. Wkrótce w ręce Poli trafia...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Almond 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Almond

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml 5/5 Nasza cena:
206,99 zł 250,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml

Euphoria to woda perfumowana od marki Clavin Klein. Orientalno-kwiatowa kompozycja zapachowa wydana w 2005 roku. Twórcami tego nieskazitelnego zapachu są Dominique Ropion, Carlos Benaim oraz Loc Dong.Nuty zapachowe:Nuta głowy: granat, malina, marakuja, hurma, brzoskwinia, nuty zieloneNuta serca:...
Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do...
Krwawnik, mniszek, ułudka 5/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawnik, mniszek, ułudka

Krwawnik, mniszek, ułudka to zapis poetyckiej drogi, którą podąża od lat Natalia de Barbaro, coraz wyraźniej, pewniej moszcząc się w języku, w którym wypowiada swoje liryczne „ja”. Zbiór, na który składają się wznowienia tomów, wydanej w 2010 roku Ciemni i Tkanki z 2017 roku, wzbogacają...
Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem 5/5 Nasza cena:
13,02 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Pucio...
Łowca snów 5/5 Nasza cena:
37,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowca snów

To, co dla czterech przyjaciół miało być wspaniałą przygodą, zmieni się w koszmar, po którym nic nie będzie już takie samo...Łowca snów to nie tylko opowieść o przybyszach z kosmosu, ale i o przyjaźni, która rozpoczęła się brawurowym, wspaniałomyślnym czynem czterech nastolatków i przetrwała ponad...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
27,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Dwie lewe ręce 5/5 Nasza cena:
25,25 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie lewe ręce

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula