Masło śpi

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2023
Ilość stron: 28
Opis

Czy wyobrażaliście sobie kiedyś, że świat wokół nas, ten najbardziej codzienny i znajomy, również ma swoje nocne tajemnice? Że przedmioty, które towarzyszą nam przez cały dzień – od maślanych kostek w maselniczce po parasol czekający w przedpokoju – gdy zapada zmierzch, także przygotowują się do snu, a nawet mają swoje własne, niezwykłe sny? To właśnie tę czarującą wizję, pełną spokoju i delikatności, odkrywa przed młodymi czytelnikami "Masło śpi" Tiny Oziewicz, kartonowa książka-kołysanka, która stała się prawdziwym fenomenem wśród bajek na dobranoc.

Ta wyjątkowa publikacja to znacznie więcej niż zwykła opowieść. To zaproszenie do świata, w którym rutyna wieczornego zasypiania staje się magiczną podróżą przez senną krainę przedmiotów. Zastanawialiście się, co śni się soli w solniczce, ławkom w parku czy kredkom w pudełku? Tina Oziewicz, z niezwykłą wrażliwością i wyczuciem języka, ubrała te domysły w piękne, rymowane strofy, które koją i wyciszają, tworząc idealną atmosferę przed snem. Każda strona książki to małe arcydzieło, które dzięki subtelnym, aczkolwiek angażującym otwieranym klapkom, pozwala maluchom aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu nocnych sekretów. Czy jest coś bardziej fascynującego niż uchylenie klapki i zobaczenie, jak śpią kapcie, okruszki, a nawet pralka?

Książka, zilustrowana przez Agatę Królak, zachwyca swoją estetyką i dbałością o detale. Jej urocze, lekko zabawne, ale przede wszystkim ciepłe ilustracje doskonale współgrają z rytmicznym tekstem, tworząc spójną i harmonijną całość. Dzięki grubej oprawie i zaokrąglonym rogom, a także śliskim, sztywnym stronom, "Masło śpi" jest nie tylko przyjemne w dotyku, ale również niezwykle wytrzymałe, co jest nieocenioną cechą w rękach najmłodszych odkrywców.

Książka "Masło śpi" – ulubiona bajka na dobranoc

Co sprawia, że "Masło śpi" zyskało tak ogromną sympatię wśród rodziców i dzieci? To przede wszystkim jej kojący i wyciszający charakter. Wielu czytelników zwraca uwagę na to, jak skutecznie książka pomaga w wieczornym rytuale zasypiania, delikatnie uspokajając maluchy i wprowadzając je w świat snu. Rymowany tekst jest przystępny i łatwy do zapamiętania, a powtarzalność niektórych elementów sprawia, że dzieci szybko angażują się w opowieść, co sprzyja relaksacji. Książka jest ceniona za naturalny i płynny język, który sprawia, że lektura staje się prawdziwą przyjemnością, a także za jej zdolność do rozbudzania dziecięcej wyobraźni, zachęcając do myślenia o świecie w niekonwencjonalny sposób.

Tina Oziewicz, uznana autorka książek dla dzieci, w "Masło śpi" udowadnia swoje mistrzostwo w tworzeniu opowieści, które są jednocześnie proste, głębokie i pełne uroku. Jej styl, pełen wrażliwości i empatii, rezonuje z młodymi odbiorcami, pokazując im, że noc nie musi być straszna, a nawet pająki czy robaki, gdy śpią, są dla nas zupełnie nieszkodliwe. To piękna lekcja akceptacji i oswajania lęków w delikatny sposób. Książka jest też doceniana za pomysłowość w przedstawieniu codziennych przedmiotów w zupełnie nowym świetle, co rozwija kreatywność i spostrzegawczość u najmłodszych.

Interaktywna podróż do krainy snów z Masło śpi

Interaktywność to kluczowy element, który wyróżnia "Masło śpi" na tle innych bajek dla dzieci. Każda klapka do otwierania to mała niespodzianka, która pobudza ciekawość i zachęca do dalszego poznawania opowieści. Dzieci uwielbiają odkrywać ukryte obrazy i zaglądać pod okienka, co czyni czytanie wspólną, ekscytującą przygodą. Ta forma aktywnego uczestnictwa w historii sprawia, że maluchy chętniej wracają do książki, a każda kolejna lektura staje się dla nich źródłem radości i spokoju. To doskonały sposób na rozwijanie zręczności manualnej i spostrzegawczości, jednocześnie w subtelny sposób przygotowując do nocnego odpoczynku.

  • Rymowana kołysanka: Uspokajający, rytmiczny tekst, idealny do czytania przed snem.
  • Interaktywne klapki: Angażują dziecko i zachęcają do odkrywania ukrytych ilustracji.
  • Piękne ilustracje: Agata Królak stworzyła urocze i ciepłe obrazy, które idealnie oddają klimat opowieści.
  • Rozwija wyobraźnię: Pokazuje, że codzienne przedmioty mają swoje sekrety i sny.
  • Wspiera rytuał zasypiania: Pomaga dzieciom wyciszyć się i spokojnie zasnąć.
  • Solidne wykonanie: Kartonowa forma z grubymi, sztywnymi stronami i zaokrąglonymi rogami gwarantuje trwałość.

"Masło śpi" to bajka, która przeniesie zarówno najmłodszych, jak i starszych czytelników do świata pełnego magii, spokoju i niezwykłych snów. To książka, która uczy wrażliwości, rozwija wyobraźnię i w przyjemny sposób przygotowuje na nocny odpoczynek, udowadniając, że nawet najmniejsze rzeczy w naszym otoczeniu mają swoją historię. Daj się porwać tej niezwykłej, kojącej opowieści i wspólnie z Masłem, solą i wszystkimi przedmiotami, pogrąż się w głębokim, spokojnym śnie. Sięgnij po tę książkę i przekonaj się, jak pięknie można zasypiać!

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii bajki, wiersze i opowiadania

Czy książka "Masło śpi" jest odporna na uszkodzenia podczas zabawy?

Tak, publikacja posiada grube, kartonowe strony oraz bezpieczne, zaokrąglone rogi, co gwarantuje wysoką trwałość produktu. Solidne wykonanie sprawia, że interaktywne klapki wytrzymują wielokrotne otwieranie i zamykanie przez dziecięce dłonie. Materiał jest odporny na zagniecenia, co pozwala na swobodne przeglądanie książeczki bez obaw o jej szybkie zniszczenie. To idealna propozycja dla maluchów, które dopiero uczą się koordynacji i delikatnego obchodzenia się z papierem.

Jak działają otwierane klapki w tej pozycji?

Interaktywne klapki są wkomponowane w ilustracje i pozwalają dziecku odkryć ukryte pod nimi śpiące przedmioty oraz ich nocne tajemnice. Mechanizm ten zachęca do aktywnego uczestnictwa w lekturze i wspiera rozwój motoryki małej u najmłodszych czytelników. Każde odsłonięcie elementu jest skorelowane z rytmicznym tekstem, co buduje u malucha poczucie sprawstwa i ciekawość. Dzięki takiemu rozwiązaniu książka nie nudzi się szybko i angażuje jednocześnie zmysł wzroku oraz dotyku.

Czy treść tej książki ułatwia dziecku zasypianie?

Tak, utwór jest sformułowany jako rytmiczna kołysanka-wyliczanka, która pomaga wyciszyć emocje przed snem. Spokojna narracja o śpiących przedmiotach, takich jak kredki czy skarpetki, buduje u dziecka poczucie bezpieczeństwa i senny nastrój. Powtarzalne frazy działają kojąco, wprowadzając stały element do wieczornego rytuału zasypiania. Lektura kończy się łagodnym zachęceniem malucha do pójścia w ślady bohaterów i zamknięcia oczu.

Dla jakiej grupy wiekowej książka "Masło śpi" nie będzie odpowiednia?

Pozycja ta nie jest przeznaczona dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym ze względu na bardzo prostą strukturę i minimalną ilość tekstu. Skupienie na podstawowych pojęciach i krótkich rymach może okazać się zbyt mało stymulujące dla dzieci powyżej 4. roku życia. Jest to typowa książka typu board book, dostosowana do percepcji niemowląt i najmłodszych odbiorców. Starsze dzieci mogą oczekiwać bardziej rozbudowanej fabuły oraz bardziej skomplikowanych zagadek niż proste klapki.

Czego dziecko uczy się podczas lektury tej książki?

Dziecko poznaje nazwy przedmiotów codziennego użytku i uczy się rozpoznawać je w nietypowym, spoczywającym stanie. Ilustracje pomagają w budowaniu słownictwa związanego z domem, parkiem oraz wieczorną rutyną. Dzięki personifikacji obiektów maluch rozwija swoją wyobraźnię i empatię wobec otaczającego go świata. Wspólne czytanie wspiera również wczesny rozwój mowy oraz umiejętność skupienia uwagi na konkretnym szczególe obrazka.

Szczegóły
  • Tytuł: Masło śpi
  • Autor: Tina Oziewicz
  • Wydawnictwo Dwie Siostry
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 28
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381504720
  • Język: polski
  • Nr wydania: 3
  • ISBN: 9788381504720
  • EAN: 9788381504720
  • Wymiary: 187 x 196 x 11 mm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Dwie Siostry Sp. z o.o., al. 3 maja 2 m. 183, 00-391 Warszawa, Polska, kontakt@wydawnictwodwiesiostry.pl, tel. (+48) 22 115 44 10
Recenzje
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula