Margo

Książka
18,10 zł
Outlet
17,99 zł
eBook
26,96 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 352
Opis
Najbardziej brutalną prawdą jest ta o nas samych - tak mogłoby brzmieć motto mrocznej powieści pod tytułem "Margo". Tytułowa bohaterka na pewno nie jest taka jak inne nastolatki. Po pierwsze, przyszło jej żyć w ponurym miasteczku Bone, które wszyscy przyjezdni omijają szerokim łukiem. Margo ma matkę, która jednak od lat cierpi na depresję i nie odzywa się do swojej córki albo co najwyżej traktuje ją jak służącą.

Nic dziwnego, że młoda dziewczyna woli trzymać się na uboczu i całe dni spędza w samotności. Ale wszystko nieoczekiwanie zmienia się, w momencie kiedy poznaje Judaha, nieco starszego chłopaka z sąsiedztwa. Sparaliżowany Judah poruszający się na wózku inwalidzkim odkrywa przed młodą Margo świat pełen tajemnic, którego dotąd nie znała. Między tym dwojgiem ludzi nawiązuje się przyjaźń i swego rodzaju braterstwo dusz, które sprawia, że z dnia na dzień stają się oni sobie coraz bliżsi.

Kiedy więc w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, dwójka przyjaciół postanawia rozpocząć swoje prywatne śledztwo. W głowie dziewczyny pojawia się mocne, desperackie pragnienie, aby wytropić morderców w celu ich ukarania w myśl zasady "Oko za oko. Ząb za ząb". Tym samym Margo rozpoczyna usilne i bezlitosne polowanie na zło. Nastolatka jednak nie zdaje sobie sprawy, jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za swoją misję?

Ta książka autorstwa Tarryn Fisher robi piorunujące wrażenie, podobnie jak inne powieści tej autorki. "Margo" jest publikacją niezwykle mroczną i bezkompromisową, która opowiada o pewnym szaleństwie, które drzemie w każdym z nas w ukryciu, czekając jednak, aby przy dobrej okazji wydostać się na zewnątrz. Tarryn Fisher snuje swoją fascynującą opowieść o dziewczynie, która na skutek licznych traum z dzieciństwa i nastoletniego życia stała się osobą, od której najchętniej trzymalibyśmy się z daleka.

Zarówno fabuła, jak i narracja prezentują rzeczywistość, która jest daleka od ideału. W miasteczku Bone jest Jest brudno, ponuro i okrutnie, a czytelnik od pierwszych stron książki jest wprost przytłoczony samotnością i smutnym losem Margo. I choć jej postępowanie może wzbudzać kontrowersje, a nawet strach, to jednak autorka postanowiła dać czytelnikowi wolną rękę w ocenie zachowania głównej bohaterki. Takie rozwiązanie zaskakuje i być może właśnie ono stanowi o największej wartości książki.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller

Szczegóły
  • Tytuł: Margo
  • Autor: Tarryn Fisher
  • Wydawnictwo Sine Qua Non
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2017
  • Ilość stron: 352
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788379247844
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Marrow
  • Tłumacz: Brodzik Agnieszka
  • ISBN: 9788379247844
  • EAN: 9788379247844
  • Wymiary: 13.5x21 cm
  • Dane producenta: WYDAWNICTWO SQN ROMAŃSKI, KUŚNIERZ, RĘDZIAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA, ul. Huculska 17, 30-413 Kraków, Polska, biuro@wsqn.pl, tel. 12 261 17 49
Recenzje książki Margo (55)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Jowita C. w dniu 2018-11-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Margo nie jest zwykłą dziewczyną, a Bone nie jest zwykłym miastem.

    Margo Moon mieszka w miejscu, w którym na porządku dziennym spotyka się narkomanów, dilerów i osoby stosujące przemoc domową, a co więcej jej własna matka jest prostytutką. Nic więc dziwnego, że przebywając na co dzień w takim miejscu trudno jest jej wyłamać się z powszechnie panującego zepsucia.

    Jednak dziewczyna stara się jak może i udaje jej się uzyskać świadectwo z paskiem na koniec szkoły. Ale jaka przyszłość może czekać ją w takim miejscu? Mimo wszystko Margo stara się być lepszym człowiekiem, ale to wszystko do czasu..

    Po śmierci matki i Navaeh Margo zmienia się nie do poznania. Zdarzenia, które następują po drodze powodują, że odnajduje ona brudną stronę swej duszy, a ta powoli zaczyna dominować w jej życiu. Dziewczyna zaczyna sama wymierzać sprawiedliwość. Odbiera ludziom życie twierdząc, iż robi to w imię wyższego dobra oraz aby zapobiec dalszemu szerzeniu się zła. Na swoje ofiary wybiera jedynie osoby, które skrzywdziły innych, jednak czy w ten sposób ona sama nie powinna stać się czyjąś ofiarą?

    Wydaje się, iż jedyną osobą, która może zapobiec dalszemu zagłębianiu się w mrok przez Margo jest Judah - jej przyjaciel kaleka. Gdy Margo trafia do szpitala ich przyjaźń staje pod znakiem zapytania. Czy Judah wciąż będzie obecny przy Margo?

    "Wypuszczają mnie z Westwick, chociaż nie uważam, że jestem na to gotowa. Wieści na temat Judaha sprawiły, że czuję się dziwnie we własnej skórze. Już nawet samej sobie nie potrafię zaufać. Co się dzieje z kimś, kto ma za wroga swój własny mózg? Nie wiem. Boję się o tym przekonać."

    Książka zdecydowanie godna polecenia. Czytałam z zapartym tchem czekając na dalszy ciąg zdarzeń. Tarryn sprawiła, że poczułam brud i brutalność Bone. Przez chwilę sama byłam Margo i zmagałam się z jej dylematami. Potrafiłam zrozumieć motywy, które nią kierowały. Jednak to wszystko do czasu, kiedy głębiej zaczęłam analizować jej złożoną osobowość.

    Książka zdecydowanie dała mi do myślenia na temat czynienia złą w imię dobra. Czy rzeczywiście jest możliwe i jak cienka granica dzieli te dwa bieguny? Nic w rzeczywistości nie jest tak łatwe, jak może się początkowo wydawać. Muszę przyznać, że na mnie książka zrobiła duże wrażenie i z pewnością polecę ją moim znajomym i nie tylko.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Patrycja T. w dniu 2017-01-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    7 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Margo to historia nastolatki mieszkającej w Bone, ponurym miasteczku, w którym nie ma przyszłości ani nadziei na lepsze jutro. Tytułowa bohaterka mieszka z cierpiącą na depresję matką, prostytutką, w domu, który nazywa "pożeraczem". Odrzucona przez matkę, niezrozumiana i niekochana, trzyma się na uboczu. Jej życie nieoczekiwanie się zmienia, gdy poznaje Judaha, chłopaka z sąsiedztwa, poruszającego się na wózku inwalidzkim. Nowa znajomość daje jej nie tylko poczucie bezpieczeństwa i otuchy, ale i również wiarę w zmianę dotychczasowego życia. Tymczasem w miasteczku dochodzi do morderstwa siedmioletniej dziewczynki. Dziewczyna za wszelką cenę chce odnaleźć sprawców.

    Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się spotkać w niej tyle dramatyzmu i brutalności. Autorka już w pierwszym rozdziale serwuje nam mroczną rzeczywistość jaka otacza główną bohaterkę. Dom, który powinien być bezpieczną przystanią, schronieniem, jest całkowitym przeciwieństwem, koszmarek, z którego nie może się wydostać. Matka, która traktuje córkę jak popychadło, służącą. Brak czułości, ciepła i miłości sprawia, że Margo zamyka się w sobie i traci pewność siebie.

    Książka wzbudziła we mnie wiele silnych emocji. Przyczyniły się do tego szczegółowe opisy sytuacji wielu rodzin. Alkoholizm, narkotyki, znęcanie się nad dziećmi, patologie społeczne, wszystko to miałam przed oczami wertując tą powieść. Charakterystyka brudnego, przygnębiającego, biednego miasta, w którym buty to luksus, a ich posiadacze to prawdziwi szczęściarze. Czułam złość, irytację i smutek czytając fragmenty pełne bólu i cierpienia. Na mojej twarzy malowało się niedowierzenie z powodu niesprawiedliwości. Mieszkańcy Bone z pokolenia na pokolenie przekazywali tylko apatię, zniechęcenie, codzienne troski, problemy, bierność i strach. Społeczeństwo cechowały brak odwagi i determinacji.

    Margo jest też niezwykle zaskakująca i z pewnością nie brakuje w niej zdumiewających zwrotów akcji. Publikacja ta jest głębszą opowieścią niż można by przypuszczać. Nie da się nie zauważyć mroku ogarniającego dziewczynę, ciemności przeszywającej jej duszę. Walki dobra i zła. Pragnienie zemsty, ukarania oprawców, wymierzenia sprawiedliwości stało się obsesją głównej bohaterki. I pomimo, że w pewnym momencie, gdy broniła słabszych, uważałam, że dobrze robi, to jednak z czasem dało się zauważyć problemy natury psychicznej. Zastanawiałam się czy człowiek, którego przez całe życie otaczała ciemność, jest w stanie się zmienić.

    Jestem zdziwiona, że książka zaliczana jest do literatury młodzieżowej. Uważam, że jest to dramat, w którym czytelnik odnajdzie elementy thrilleru. Dużym plusem jest styl i język jakim została napisana. Jest zrozumiała i jasna. Powieść czyta się bardzo szybko. Jest wciągająca, wzruszająca i szokująca. Zdecydowanie warto ją przeczytać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Hubert S. w dniu 2017-01-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność…

    Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w ponurym miasteczku Bone, które przejezdni omijają szerokim łukiem. Swój dom nazywa „pożeraczem”. Jej cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do niej i traktuje niczym służącą.

    Dziewczyna trzyma się na uboczu, dni spędza w samotności. Wszystko nieoczekiwanie się zmienia, kiedy poznaje Judah – starszego chłopaka z sąsiedztwa. Sparaliżowany, na wózku inwalidzkim, odkrywa przed Margo świat, jakiego dotąd nie znała.

    Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, dwójka osobliwych przyjaciół rozpoczyna prywatne śledztwo. W głowie Margo pojawia się desperackie pragnienie, aby wytropić morderców. I przykładnie ukarać… „Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból”. Rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło, dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.

    Najbardziej brutalna prawda to ta o nas samych.

    Po "Margo" nie spodziewałem się czegoś nadzwyczajnego. Opis nie zachęcał mnie do przeczytania tej książki, a więc dlaczego ja przeczytałem? Po prostu było o niej głośno mimo, że premierę miała wczoraj czyli jedenastego stycznia. No i ta okładka. Święty Boże ona jest fenomenalna! Wydanie tak samo! "Margo" to pozycja z gatunku thriller'ów/kryminałów młodzieżowych, a ja nie przeczytałem żadnej książki z tego gatunku chociaż rozpocząłem wiele. Przez "Margo" zacznę czytać więcej książek z tego gatunku.

    Tak jak pisałem wyżej, nie spodziewałem się niczego nadzwyczajnego po tej lekturze. Do tego autorką jest Tarryn Fisher, która z tego co widzę słynie z gatunku new adult albo young adult (nie rozróżniam tego haha), a dostałem naprawdę mocną i jeszcze raz to napiszę FENOMENALNĄ (uwielbiam to określenie) książkę! Autorka wykreowała naprawdę świetnych bohaterów i każdy "napoczęty" wątek ma swój koniec przez co po skończeniu lektury nie odczuwamy niedosytu. "Margo" sama w sobie jest straszna, ale to pod tym względem co się w niej dzieje. Życie głównej bohaterki jest straszne. W późniejszej części książki bohaterka sama w sobie jest przerażająca. Niby lektura dla młodzieży, ale moim zdaniem dla takiej bardziej dojrzalszej. Nie liczy się wiek, a dojrzałość bo bez tego bardzo kluczowego elementu ocena u każdego by się różniła.

    "Margo" to powieść specyficzna i na pewno nie przypadnie każdej osobie do gustu. Skłania nas do refleksji, a więc osobom, które lubią takie książki na pewno przypadnie do gustu. Polecam ją również osobom, które uwielbiają kryminały i thrillery. Jak na razie dobrze wykonuję moje główne postanowienie. Jeśli ktoś nie wiedziałby jakie ono jest to tak szybko je wyjaśnię - po prostu chcę czytać jak najwięcej dojrzalszych książek. Polecam z całego serducha i przepraszam, że ta recenzja jest taka chaotyczna - dalej nie mogę pozbierać się po lekturze haha.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Magda Z. w dniu 2017-01-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    O tej książce słyszałam wiele dobrego. Dziewczyny na każdym kroku o niej opowiadały, jaka jest świetna, mroczna, dająca do myślenia. Dlatego po tylu pozytywnych opiniach postanowiłam sięgnąć po ,,Margo''. Byłam bardzo ciekawa, czy po tych pochlebnych recenzjach na temat powieści i mnie w jakimś stopniu zachwyci. Uwielbiam thrillery psychologiczne, więc wiedziona zachętami innych i własnej nieodpartej ciekawości zagłębiam się w jej historii.

    Powiem wam szczerze, że ta opowieść wywróciła mój świat do góry nogami. Z każdym kolejnym rozdziałem pożerała część mojej duszy, przelała w nią wiele bólu, smutku, żalu i nienawiści. Pochłonęła w przerażające, brudne miejsce, gdzie ludzie pełni grzechu, bezwzględności, ociekający złem przedstawiają swoją opowieść. Pomiędzy nimi żyje dziewczyna, której nie oszczędził los, sprawił że odebrał jej część dzieciństwa, zamieniając matkę w kogoś, kogo w ogóle nie poznawała. W takim świecie nie da się podążać odpowiednią ścieżką, na każdym kroku czyha ktoś, kto będzie chciał cię zniszczyć. Jak Margo poradzi sobie w tej okrutnej rzeczywistości ?

    Przerażające miasteczko Bone w stanie Waszyngton. Tam w ,,pożeraczu" mieszka nastoletnia dziewczyna o imieniu Margo. Dziewczyna, która nie miała łatwego i szczęśliwego dzieciństwa, do teraz jej życie nie jest kolorowe. Jej matka jest prostytutką, a swojego ojca nigdy nie poznała. Margo to typ samotnika, woli nie wychylać się poza szereg, nie wyróżniać się z tłumu, nie zwracać na siebie jakiejkolwiek uwagi. Pewnego dnia poznaje niepełnosprawnego Judaha, jej sąsiada, którego widuje niemal codziennie, jednak nigdy nie mieli okazji zamienić ze sobą choć kilka słów. Spotykają się po raz pierwszy w kluczowym życiu ich obojga, łączą siły i chęci, by uwolnić się jak najdalej od miejsca zamieszkania, by zacząć wszystko od nowa w lepszym świecie. Wszystko się jednak zmienia po tragicznej śmierci siedmioletniej dziewczynki.Wiadomość o zbrodni dotyka wszystkich mieszkańców, a w szczególności Margo, która jako ostatnia widziała dziewczynkę żywą. Postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość i odnaleźć mordercę dziewczynki. Czy jej się uda?

    ,,Nie, marzenia nigdy nie są bez sensu. Marzenia to plany, dzięki nim twoje serce zaczyna bić, a kiedy zacznie, zaraz za nim podąża głowa."

    Momentami nie wiedziałam, co mam myśleć o tej powieści. Nie raz chciałam ją odłożyć na półkę i zostawić jej historię daleko za sobą, jednak ciekawość zawsze brała górę nad strachem i przerażeniem. Coraz bardziej zagłębiałam się w czeluściach lektury, pozwalając jej się prowadzić. Chwyciła mnie w swoje obleśne macki, nie pozwalając uwolnić się od jej brutalnej, mrocznej historii. Po tej książce niczego nie można się spodziewać. Zaskakuje, zadziwia, przeraża, podnosi ciśnienie, miażdży psychikę. Zaglądamy w podświadomość Margo i staramy się zrozumieć jej tok myślenia, co nią kieruje, poznajemy jej emocje, przeżycia, doznania.

    ,,Smutek to emocja, której możesz zaufać. Jest silniejszy niż wszystkie inne. Przy smutku radość wydaje się chwilowa i niepewna. Smutek trwa dłużej, jest trwalszy i z taką łatwością zastępuje pozytywne uczucia, że nawet nie poczujesz zmiany, gdy znajdziesz się w jego okowach. Jakże zaciekle walczymy o szczęście, a kiedy wreszcie mamy tę ulotną radość w rękach, trzymamy ją krótko i zaraz spływa między palcami jak woda.''

    Autorka stopniowo buduje napięcie, nakreślając nam świat głównej bohaterki w jakim żyje. Pozwala się z nią oswoić, w jakimś stopniu zbliżyć, zjednoczyć, zespolić, scalić, że ma się nieodparte wrażenie, jakbyśmy sami odgrywali sceny, jakie napisała dla nas Tarryn Fisher. Próbowali uwolnić się od złej mocy, która stopniowo nas pochłania, by później doprowadzić do szaleństwa. Jednak to nie tylko odkrywanie ciemnej strony Margo, ale też poznawanie wpływu otoczenia na zachowanie innych ludzi, poszukiwanie własnego ja, a także pogoń za marzeniami, które często odgrywają ważną rolę w naszym życiu.

    Lektura jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Pierwszy raz miałam styczność z tak doskonale zobrazowaną historią, która pomimo tego, że czasami mnie od siebie odpychała, potrafiła zatrzymać w tej niezwykłej fabule. Skłania do refleksji, do intensywnego myślenia nad postępowaniem głównej bohaterki. Nic nie jest wiadome, każdy następny rozdział budzi postrach i lęk przed tym, co nas czeka. Wyśmienity thriller psychologiczny, lektura bardzo depresyjna, a opowieść w niej zawarta jest bardzo nieprzewidywalna. Wstrząśnie wami dogłębnie i na długo nie będziecie mogli o niej zapomnieć. Gorąco polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aleksandra G. w dniu 2017-01-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Życie Margo od zawsze było inne niż jej rówieśników. Nastolatka nie ma przyjaciół, a każdy jej dzień wygląda tak samo. Pewnego dnia w jej rodzinnym mieście ginie mała dziewczynka. W tym samym czasie Margo zaprzyjaźnia się z Judahem, bo choć chłopak mieszka blisko niej to nigdy nie zamieniła z nim nawet słowa. Jednak w jej głowie jest tylko jedna myśl - znaleźć mordercę dziewczynki i wymierzyć sprawiedliwość. Oko za oko...

    Książka Tarryn Fisher wyróżnia się specyficznym klimatem, który dany jest poznać czytelnikowi już od pierwszych stron. Autorka skupia się na tym, by przedstawić odbiorcy Bone jako miasto ponure, z którego każdy o zdrowych zmysłach chce uciec. Jest to miejsce, którego tak właściwie być nie powinno. Pozbawione miłości, przyjaźni, troski o innych. Spotkasz tu za to egoizm, zło i strach. Twoim sąsiadem prawdopodobnie będzie diler narkotyków albo złodziej. Tak też było z Margo. Dziewczyna wychowywana przez matkę prostytutkę każdego dnia patrzyła jak pogubieni ludzie krzywdzą swoich bliskich i samych siebie. Bone to zdecydowanie przerażające miejsce.

    Mieszkając w tak przytłaczającym miasteczku Margo staje się osobą pozbawioną radości, marzeń i perspektyw na przyszłość. Nie widzi dla siebie szansy na lepsze życie, lecz znajomość z Judahem pozwala jej podjąć ważne decyzje. Ponadto znalezienie mordercy dziewczynki staje się dla niej celem. I choć początkowo myśl ta wydaje się czytelnikowi przerażająca to czytając tę historię z perspektywy nastolatki poznajemy wszystkie pobudki, które nią kierują i... być może i my zaczniemy uważać, że wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę jest czymś właściwym. Pisarka umiejętnie manipuluje umysłem czytelnika tak, że ON sam zaczyna tracić poczucie moralności i to właśnie czyni powieść mroczną i nadaje jej specyficzny charakter.

    Akcja powieści rozwija się stopniowo, czytelnik jest wprowadzany w sytuację poznając przemyślenia Margo z różnych okresów jej życia. Autorka nie rzuca nas na głęboką wodę, lecz powoli wprowadza w świat Margo, najpierw pokazując nam jej miasto, następnie umysł, a dopiero później jej codzienne życie. Właściwe wydarzenia zaczynają się, gdy ta ma osiemnaście lat. Początkowo nie dzieje się nic nadzwyczajnego, choć mając pojęcie jakim miejscem jest Bone, czytelnik ma świadomość, że nie będzie to lektura o niewinnej treści. Jeśli przyjrzeć się samym wydarzeniom to mogą się one wydawać czytelnikowi, zwłaszcza temu starszemu niczym szczególnym. Dlatego warto pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwszą jest świadomość, że powieść ta jest skierowana głównie do młodzieży, choć i starszy odbiorca może znaleźć tu coś dla siebie. Drugą zaś zrozumienie, że na tę historię należy spojrzeć oczami Margo - dziewczyny dorastającej w tak okrutnym miejscu, jakim jest Bone.

    Pani Fisher nie tylko rewelacyjnie stworzyła postać bohaterki, lecz postanowiła w pewnym momencie zaskoczyć czytelnika, tak że w głowie pojawia się tysiąc myśli i nie można oderwać się od czytania. Ostatnie pięćdziesiąt stron to istne szaleństwo, wprowadzenie czytelnika w stan tak wielkiego zaciekawienia i namieszanie mu w głowie, że odłożenie książki jest rzeczą niemożliwą.

    Jednak w tej powieści autorka porusza także tematy nam bliskie. Poznając Bone widzimy nie tylko ludzkie słabości, ale także tęsknoty. Każdy z mieszkańców miasteczka w głębi duszy pragnie bliskości drugiej osoby, miłości, i zrozumienia. Nie ważne jak bardzo jesteśmy w życiu pogubieni - wsparcie bliskich to coś, co pomaga nam stanąć na nogi, a czasem nawet się zmienić. Pisarka w swej książce mówi także o potędze marzeń, zaznaczając jak istotną rolę odgrywają w naszym życiu. I - co bardzo istotne, pokazuje wpływ środowiska i otaczających nas ludzi na proces wychowania. Iluż bohaterów kroczyło złą drogą tylko dlatego, że to takie wzorce widzieli w domu.

    Mnie samej książka przypominała momentami „Drugą szansę”, może dzięki tej atmosferze tajemniczości i grozy. Wciągnęłam się od początku i od razu wiedziałam, że nie będzie to historia jak wszystkie inne. O „Margo” nie da się szybko zapomnieć, to książka, która w pozostanie w mojej pamięci na długo. Tarryn Fisher pisząc tę powieść potrafiła dotrzeć do czytelnika w taki sposób, by zawładnąć jego umysłem, psychiką.

    Okrzyknięta thrillerem młodzieżowym powieść młodej autorki z pewnością zasługuje na uwagę, zwłaszcza wśród osób, które szukają czegoś wciągającego, lekko przerażającego lub po prostu innego. Warto sięgnąć po nią choćby ze względu na klimat czy bohaterkę, jednak myślę, że i całokształt Was nie zawiedzie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula