Mamo, chcę kupę! Jak skutecznie nauczyć malucha robić siku i kupę tam, gdzie trzeba

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14,5x20,5
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
328
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Twoje dziecko nie sygnalizuje, że chce zrobić siku lub kupę? Ucieka od Ciebie, wstrzymuje potrzeby lub robi to ukradkiem? Nie przejmuj się, nie jesteś w tym sama!

Wiele osób twierdzi, że zanim dziecko zacznie sygnalizować o chęci zrobienia siku lub kupy, należy zostawiać nocnik na widoku, aby dziecko mogło się do niego przyzwyczaić. Niestety, jest to mit przekazywany z pokolenia na pokolenie przez ciocie i wujków dobre rady. Droga mamo, drogi tato, czy wystawiasz wózek bądź łóżeczko przed czasem, aby dziecko mogło się do nich przyzwyczaić?

Jamie Glowacki w swojej książce "Mamo, chcę kupę! Jak skutecznie nauczyć malucha robić siku i kupę tam, gdzie trzeba" obala wiele mitów i stereotypów, które przekazywały nam babcie i ciotki z pokolenia na pokolenie. Prezentuje swoją opantentowaną 6-etapową metodę odpieluchowiania, która sprawdzi się tam, gdzie wszystkie inne okazały się nieskuteczne. Dlaczego akurat ta metoda odnosi sukcesy? Tego dowiesz się, czytając książkę.

Czego jeszcze można się dowiedzieć? Informacje zawarte w poradniku zmienią Twój sposób myślenia - już niespełna dwulatek może nauczyć się korzystać z nocnika!

Droga mamo, drogi tato! Myślisz, że Twoje sposoby są bezskuteczne, bo maluch nie słucha się i robi siku, gdzie popadnie? Nie masz już sił się denerwować? Chcesz, aby Twoje dziecko w końcu zrobiło siku bądź kupę na nocnik? Ta książka jest właśnie dla Ciebie! Napisana lekkim piórem, przeplatająca humor z dawką wiedzy, która wyjaśnia, dlaczego powinniśmy być konsekwentni i stosować się do opisywanej metody. Autorka wyszła naprzeciw mitom i stereotypom, tak popularnym w wielu rodzinach.

Przeczytaj darmowy fragment


O autorce

Jamie Głowacki to autorka poradnika dla rodziców, który idealnie wpasowuje się w aktualne trendy i zbiera wiele pozytywnych opinii. Z pewnością Jamie Głowacki napisze więcej przydatnych książek!

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Korzystanie dziecka z nocnika to kamień milowy nie tylko w jego funkcjonowaniu, ale i funkcjonowaniu całej rodziny. Mimo korzyści płynących z odstawienia pieluszek (zarówno tych dla dziecka, dla nas, jak i dla środowiska) nieco demonizujemy naukę korzystania z nocnika, broniąc się przed tym jak najdłużej, niepotrzebnie odwlekając moment rezygnacji z pieluszek bądź też postępując niekonsekwentnie skazujemy się na porażkę w tym zakresie. Co więcej, z jednej strony czujemy presję otoczenia, które dziwi się, że syn czy córka wciąż korzystają z pieluch, z drugiej zaś pragniemy, by nasze dziecko (wzorem dziecka „życzliwej” sąsiadki czy koleżanki) nauczyło się korzystać z nocnika w trzy dni.

  I choć – jak przekonuje Jamie Glowacki, w swojej książce „Mamo, chce kupę! Jak skutecznie nauczyć malucha robić siku i kupę tam gdzie trzeba” – jest to możliwe, to zwykle nauka korzystania z nocnika trwa siedem dni. Zwykle, bowiem jak pisze autorka, każde dziecko jest inne, natomiast w opublikowanym nakładem Wydawnictwa Kobiecego poradniku dokładnie opisuje proces nauki, obala także mity na temat korzystania z nocnika, pokazuje błędy, jakie popełniamy, dzieli się również z nami swoją wiedzą, zdobytą w trakcie wielu lat pracy i zgłębiania tego zagadnienia. Okazuje się, że jest to doskonały materiał na poradnik, bowiem wiele jest w związku z tym niejasnych dla rodziców kwestii, zaś fora internetowe dostarczają często błędnych informacji, w oparciu o które nauka korzystania z nocnika przypomina drogę przez mękę. Tym samym książka ta adresowana jest do każdego rodzica /opiekuna, który ma pod opieką dziecko używające pieluch, w wieku około dwudziestu miesięcy – to bowiem najlepszy czas, żeby pieluchy odstawić. Co nie znaczy, że nie warto zrobić tego wcześniej, ale dopiero po przeczytaniu książki, by uniknąć błędów związanych choćby z kupowaniem nocnika wraz z dzieckiem czy „oswajaniem” malucha z nim.

  W dwudziestu rozdziałach autorka kolejno omawia wszystkie aspekty korzystania z nocnika, w początkowych obalając różnego rodzaju mity związane z pieluchami, rozwiewa również wątpliwości rodziców co do tego, kiedy najlepiej zacząć, zwraca również uwagę, by nie odkładać tego w nieskończoność, bowiem po uzyskaniu przez dziecko większej świadomości, może ono podjąć decyzję, że tak naprawdę w pieluchach jest mu wygodniej, a nauka ta będzie trwała o wiele dłużej. Po tym mentalnym przygotowaniu dochodzimy do rozdziału piątego, najbardziej „technicznego” ze wszystkich, w którym autorka krok po kroku opisuje, jak powinna taka nauka wyglądać. Dzieli ten proces na poszczególne fazy, dokładnie opisując każdą z nich. Radzi, by koncentrować się na pokonywaniu każdej z nich, nie zaś na tym, ile będzie to trwało. Dlatego sugeruje, by zacząć naukę wówczas, kiedy będziemy mogli być w domu (np. w długi weekend), by dokładnie móc obserwować dziecko i wczytywać się w sygnały, jakie wysyła. Jako że autorka rozdzieliła naukę dzienną od nocnej, kolejny rozdział skupiony jest właśnie na ćwiczeniach nocnych – najskuteczniejsza metodą (zdaniem autorki) jest właśnie równoczesne przyzwyczajanie dziecka do korzystania z nocnika zarówno w dzień, jak i w nocy.

  W kolejnych rozdziałach przeczytamy o niepowodzeniach, jakie mogą wystąpić w pierwszej fazie i namawia nas, by dać dziecku szansę na sukces, zanim zaczniemy kolejną fazę. Rozwiewa również wątpliwości związane z drugą i trzecią fazą, takie jak bunt dziecka, brak kupki czy histeria. Zajmuje się również wszystkimi potencjalnymi zdarzeniami, które mogą przytrafić się w późniejszych fazach nauki korzystania z nocnika, lub nawet po jej zakończeniu. Niezwykle cenny jest również rozdział dotyczący naprawy błędów związanych z wcześniejszymi próbami nauki (ja sama oswajałam córkę z nocnikiem), a także ten związany z koniecznością posłania dziecka do żłobka, co utrudnić może proces przyzwyczajania dziecka do korzystania z toalety. Głowacki opisuje również różne zachowania dzieci, które uczą się korzystać z nocnika, zwracając uwagę jednocześnie na wyznaczanie przez rodzica pewnych granic. Wspomina również o tzw. idei EC, czyli wychowaniu bezpieluszkowym, a także o postępowaniu wobec dzieci młodszych niż dwadzieścia miesięcy i starszych niż trzy lata. W ostatnich rozdziałach autorka zawarła również ściągę dla rodziców, zawierającą najważniejsze informacje na temat nauki korzystania z nocnika, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców / opiekunów pytania.

  Kompleksowe podejście do tematu, klarowne instrukcje i racjonalne wyjaśnienie przyjętego sposobu myślenia i kierunku działania sprawiają, że poradnik rzeczywiście może wpłynąć pozytywnie na proces nauki, dostarczając nam niezbędnej wiedzy, w jaki dokładnie sposób postępować, a nawet krok po kroku przeprowadzając przez ten proces. I choć autorka zaznacza, że właściwie książkę można doczytać do piątego rozdziału, to jednak warto poświecić czas na przeczytanie całości, by do piątego i szóstego rozdziału powrócić, bądź też korzystać z zawartych w książce ściąg.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorka przeprowadza czytelnika krok po kroku poprzez cały proces odpieluchowania malucha i zaznacza przy tym, że nie trwa ON dłużej niż siedem dni. Sugeruje żeby rozpocząć tę naukę pomiędzy dwudziestym a trzydziestym miesiącem. Już na stracie proponuje pozbyć się wszelkich pieluszek jednorazowych tak aby dać maluchowi jasny sygnał, że ten etap ma już za sobą. Przygotowując się do odpieluchowania dziecka rodzice często kupują nocnik stawiając go w widocznym dla malca miejscu aby przyzwyczaił się do jego widoku. Autorka uważa to za zupełnie bezsensowny zabieg. Nie postępujemy tak wszak z żadną inną rzeczą - wózkiem, krzesłem do karmienia... Coś w tym jest ;) W dalszej części lektury krok po kroku instruuje rodziców wręcz drobiazgowo jak postępować z malcem przez kolejne dni procesu odpieluchowania prezentując swoją 6-etapową metodę. Tak właściwie w duuużym skrócie można powiedzieć, że opiera się ona przede wszystkim na konsekwencji rodziców w pracy z dzieckiem. Konsekwencja jest kluczowa według autorki. Jeżeli uczymy malucha korzystania z nocnika pozbywając się pieluch to nie powinniśmy zakładać mu ich od tej pory w ogóle ani na spacer, ani też na noc. Niechcianych wpadek jednak zapewne nie unikniemy...

  Autorka zmieniła moje podejście do tematu odpieluchowania dziecka. Bardziej świadomie podchodzę obecnie do tej kwestii i muszę przyznać, że zgadzam się z wieloma jej sugestiami. Poruszyła wiele nurtujących kwestii, zwróciła uwagę na najczęściej popełniane błędy rodziców, wręcz za rękę przeprowadziła przez kolejne etapy nauki korzystania z nocnika. Wszystko to opisała jasno, ciekawie a czasem nawet w dość zabawny sposób. Przy tej lekturze nie grozi nam więc nuda i na pewno nie przypomina też nieciekawego wykładu. Jest bardzo życiowa, konkretna i rzetelna. Rady autorki pomogą uniknąć niepotrzebnego stresu, uspokoją i naprowadzą rodziców na to jaką drogą iść aby najszybciej dotrzeć do celu jakim w tym przypadku jest świadome korzystanie z nocnika czy też toalety przez dziecko.

  Warto sięgnąć po tę lekturę gdyż faktycznie pomaga uniknąć bardzo często popełnianych przez rodziców błędów. Myślę, że każdy rodzic znajdzie w niej jakieś cenne wskazówki dla siebie. Autorka nie tylko obala powszechnie krążące mity, ale też daje wiele wskazówek jak radzić sobie gdy pojawiają się problemy. Ogólnie jest to bardzo fajna i potrzebna książka, a wręcz lektura obowiązkowa dla wszystkich młodych rodziców. Szczerze ją wam polecam ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Jamie Glowacki
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 328
 • Format: 14,5x20,5
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366520875
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak skutecznie nauczyć malucha robić siku i kupę tam, gdzie trzeba
 • Oryginalny tytuł: Oh Crap! Potty Training: Everything Modern Parents Need to Know to Do It Once AND Do It Right
 • Tłumacz: Bartłomiej Kotarski
 • Nr wydania: 2
 • ISBN: 9788366520875
 • EAN: 9788366520875
 • Wymiary: 14.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Mamo, chcę kupę! mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Mamo, chcę kupę! mobi epub

Twoje dziecko wybiera się niedługo do przedszkola, a ty martwisz się, że ciągle nie sygnalizuje, kiedy chce zrobić siku lub kupę? A może chowa się za firanką, gdy czuje fizjologiczną potrzebę, i za nic w świecie nie da się namówić na to, żeby zrobić ją do nocnika? Nie martw się! Pierwsza dobra...
Ciąża po 35 roku życia 0/5 Nasza cena:
24,95 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciąża po 35 roku życia

Czy Ty także pragniesz zachować idealną figurę i doskonałe zdrowie w okresie ciąży oraz po porodzie? Chciałabyś zacząć o siebie dbać, ale nie wiesz, jak to zrobić? I pewnie zastanawiasz się nad tym, jaka aktywność fizyczna jest dla Ciebie wskazana w tym wyjątkowym dla Ciebie stanie?
Wojowniczki 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojowniczki

Glennon Doyle Melton przez wiele lat budowała wokół siebie wysoki i potężny mur skutecznie oddzielający ją od najbliższych i przyjaciół. Zmagając się z chorobą alkoholową i bulimią, skryła się w wypełnionym poczuciem winy i wstydu bunkrze, z którego bardzo długo nie chciała wyjść.
Fajna mama 5/5 Nasza cena:
10,00 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fajna mama

Alicia Silverstone przedstawia kompleksowy przewodnik dla wszystkich kobiet, które pragną zajść w ciążę, urodzić zdrowe dziecko i wychować je na szczęśliwego człowieka. Słynna amerykańska aktorka dzieli się w nim swoimi przeżyciami z okresu ciąży oraz pierwszych miesięcy życia jej ukochanego synka.
Zimna S 4/5 Nasza cena:
20,30 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimna S

Życie nauczyło ją, że nie może sobie pozwolić na słabość. Jednak gdy rodzi się namiętność, złamanie zasad staje się cholernie kuszące. Malwina jest typem silnej kobiety, która wie, czego chce i jak ma to osiągnąć. Prowadzi własną firmę, jest wyrachowana i skuteczna. Nie ma czasu i ochoty na miłosne...
Portal do Kerberosu. Elementals. Tom 4 4/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Portal do Kerberosu. Elementals. Tom 4

Czwarty tom żywiołowej serii, w której ważą się losy świata! Drużyna Elementals została osłabiona. Po stracie Kate nie może jednak pozwolić sobie na żałobę. Nicole, Blake, Chris i Danielle wciąż mają ważną misję do wykonania. Kiedy ktoś, kogo uważali za przyjaciela, porywa Blake'a prosto do...
Świąteczne drzewko życzeń 5/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczne drzewko życzeń

Pokrzepiająca opowieść o marzeniach i drugich szansach, które pomogą ocalić niejedno skrzywdzone serce Kiedy Jenna adoptowała Reillego, postanowiła, że zrobi wszystko, by zapewnić mu bezpieczeństwo. Małe górskie miasteczko wydaje się być idealną kryjówką przed przeszłością oraz doskonałym miejscem...
Obsesja. Uwikłani. Tom 2 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obsesja. Uwikłani. Tom 2

Trylogia przez wielu określana jako lepsza od Greya. Jesteś moja. A ja jestem twój. A to oznacza, że jestem z tobą związany pod każdym względem i w każdej sytuacji. Na dobre i na złe. Jeśli tego nie widzisz, to nie mamy szans... Do tej pory Alayna Withers wchodziła z mężczyznami w związki, przez...
Zen – jak dobrze przeżyć raka 0/5 Nasza cena:
20,30 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zen – jak dobrze przeżyć raka

Diagnoza: nowotwór. Niezła niespodzianka. I to wcale nie ta z rodzaju miłych. Nie da się na nią przygotować. Ale trzeba z nią żyć. Nauczycielka Zen i lekarka medycyny chińskiej - Daju Suzanne Friedman uczy, jak kierować swoim umysłem, ciałem i duchowością w taki sposób, aby życie z rakiem było...
Księga urody czarownicy 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga urody czarownicy

Cudowny poradnik autorki kultowej książki „Green Witch” Zadbaj o siebie w czarujący sposób – dowiedz się, jak pielęgnować ciało i duszę ziołowymi preparatami, zaklęciami oraz rytuałami inspirowanymi magią! Oto niezwykły poradnik, dzięki któremu poznasz skuteczne techniki magicznego dbania o siebie....
Jej wysokość P. 5/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jej wysokość P.

Zabawna i romantyczna historia, która poruszy serce każdego, kto kiedykolwiek czuł się inny. Siedemnastoletnia Peyton jest naprawdę wysoką nastolatką. Dziewczyna ma 180 cm wzrostu, co uniemożliwia jej skuteczne wtopienie się w tłum i sprawia, że jest ciągle obiektem docinek i kpin. Codzienne życie...
Rosyjska księżniczka. Dziedzictwo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rosyjska księżniczka. Dziedzictwo. Tom 1

Dwa zwaśnione gangi z różnych zakątków świata. Sojusz, za który najwyższą cenę zapłaci ona. Sasza Askarowa, jedyna córka rosyjskiego mafiosa, to kobieta, z którą się nie zadziera. Wychowana twardą ręką w żelaznej dyscyplinie, teraz jest prawdziwą maszyną do zabijania. Kiedyś stanie na czele mafii...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula