Mali mężczyźni

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
452
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 30,72 zł
Nasza cena: 29,19 zł 44,90 zł Taniej o: 35%

"Małe kobietki" dorosły, a kolejne pokolenie mierzy się z dojrzewaniem. Poznaj dalsze losy bohaterów książek o kochanych przez miliony siostrach March we wzruszającej kontynuacji serii.

Akcja "Małych mężczyzn" została umiejscowiona w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Opowieść o rodzinie Marchów zostaje wzbogacona o kolejne pokolenie i nowych, dorastających bohaterów. Powieść przedstawia historię Josephine Bhaer i jej męża Friedricha, którzy prowadzą szkołę w Plumfield. Podopiecznymi tej instytucji jest dwanaścioro sierot i dwóch synów państwa Bhaer. Szkoła jest prowadzona niekonwencjonalnie, a dzieci uczą się odpowiedzialności i prowadzenia różnych biznesów. Te nietypowe jak na ówczesne standardy metody wychowawcze zostały zainspirowane poglądami ojca autorki.

Powieść rozpoczyna się od przyjęcia do szkoły Nathaniela Blake’a, do którego dołącza później jego przyjaciel Daniel Kean. Wychowankami państwa Bhaer są także dzieci Meg - bliźnięta Daisy i Demi. Chłopcy często wpadają w tarapaty, ale dzięki wsparciu Jo i całej rodziny Marchów trudne momenty na drodze do dorosłości stają się trochę bardziej znośne. Dzieci eksperymentują i snują plany na przyszłość, zachęcane przez wychowawców do pokonywania własnych słabości. Piękna opowieść o dorastaniu, w której odmienność każdego z bohaterów jest celebrowana, a podstawą rodziny nie są jedynie więzy krwi.

Książka została po raz pierwszy opublikowana w 1871 roku i  jest kontynuacją powieści "Małe kobietki" oraz "Dobre żony". Oba utwory, wraz z ostatnią częścią - "Chłopcy Jo", tworzą niezwykłą serię stworzoną przez Louisę May Alcott.


Kilka słów o autorce

Louisa May Alcott (1832-1888) była feministką zaangażowaną w reformę edukacji, a także propagatorką zniesienia niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. Pisarka stworzyła uniwersalną historię inspirowaną własnym życiem, która od XIX wieku niezmiennie cieszy się uznaniem czytelników na całym świecie.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor: Louisa May Alcott

  Tytuł: Mali mężczyźni.

  Jest to kolejna część opisująca losy bohaterów Małych kobietek oraz Dobrych Żon. Książka zawiera w sobie historię Jo Bhaer, jej męża i dzieciaków ze szkoły w Plumfield. Pełno w niej super zabaw, figli oraz przesłań moralnych. Państwo Bhaer traktują swoich wychowanków z miłością oraz pragnieniem wykształcenia ich na dobrych i mądrych ludzi. Inspiracją do tego była śmierć szwagra Alcott, który pojawia się w ostatnich rozdziałach. Autorka opisuje w książkach wydarzenia ze swojego życia.

  Jestem kolejny raz pod wrażeniem. Uwielbiam tę serię, ponieważ dzięki temu mogę wcielić się w historię bohaterów i przeżywać wszystko razem z bohaterami. Kilka razy musiałam odłożyć książkę ale to przez moje obowiązki. Tym razem poznałam dalsze losy jednej z sióstr. Jeżeli chcecie poznać ich losy, zapraszam do zapoznania się z lekturą. Dla mnie jest to idealna seria i na zawsze zostanie ze mną.

  Ocena 10/10.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Twórczość pani Alcott poznałam przy okazji pierwszego czytania książki pod tytułem „Małe kobietki”. Ta powieść skradła moje serce i zajęła w nim wyjątkowe miejsce. Rzadko sięgam po raz drugi po tę samą książkę, ale dla niej zrobiłam wyjątek i przeczytałam ją ponownie jeszcze w tym samym roku. Bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam, że Wydawnictwo MG wydało kontynuację tej historii. Z wielkim zaciekawieniem przypatrywałam się już starszym bohaterkom. Teraz, nadszedł czas na trzecią część, czyli książkę o tytule „Mali mężczyźni”.

  Fabuła książki „Mali mężczyźni” skupia się na Jo, a tak naprawdę na chłopcach, których wzięła pod opiekę. Znajdziemy tu dużo historii psot, dziecięcych pomysłów i sposobów wychowania i wyuczenia takiej gromadki dzieci. W tej książce ponownie się spotkałam z klimatem, jaki poznałam w poprzednich częściach. Czuć, że mamy styczność z kolejną książką tej samej autorki. Czyta się ją równie dobrze i szybko. Wydanie ponownie zachwyca ilustracjami. Jednak czegoś mi w niej zabrakło i nie bawiłam się przy niej tak dobrze jak przy „Małych kobietkach”.

  Najbardziej w tej książce zabrakło mi bohaterek z pierwszej części. To właśnie bohaterki „Małych kobietek” skradły moje serce i kontynuuje czytanie tej serii tylko dla nich, aby się dowiedzieć, co się u nich dzieje. W tej części jest o nich mało, a ja za nimi tęsknię. Będę musiała ponownie sięgnąć po pierwszą część, aby znowu trochę z nimi pobyć. Jednocześnie jestem też ciekawa, co jeszcze spotka je w życiu, więc nie mogę się doczekać czwartej części, która będzie ostatnią, a w której mam nadzieję, że znajdę jeszcze jakieś o nich informacje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Mali mężczyźni” to kontynuacja „Małych kobietek” i „Dobrych żon” Louisy May Alcott. Poprzednie dwie części skradły moje serce, dlatego też z niecierpliwością oczekiwałam kontynuacji tej serii.

  Książka opowiada o życiu Jo Bhaer, jej męża i dzieciaków ze szkoły w Plumfield. Pełno w niej zabaw, figli, ale i ważnych przesłań moralnych, bowiem państwo Bhaer traktują swych wychowanków z miłością, przepełnieni pragnieniem wykształcenia z nich dobrych i mądrych ludzi. Bezpośrednią inspiracją tej historii była śmierć szwagra Alcott, który pojawia się w jednym z ostatnich rozdziałów. Wszystkie książki cyklu, choć tak uroczo bajkowe, były jednak w dużej mierze oparte o prawdziwe wydarzenia z życia autorki, co dodaje im większego znaczenia i kolorytu.

  Po raz kolejny, autorka oczarowała mnie zarówno swoim nieco wzniosłym i patetycznym piórem, jak i całą opowieścią. Podobnie jak w poprzednich tomach, w „Małych mężczyznach” znaleźć można wiele złotych myśli i uniwersalnych rad, które są aktualne do dzisiaj. Dodatkowo mamy możliwość poznawania dawnych zwyczajów, sposobów nauki itp.

  Choć bohaterki poprzednich części pojawiają się również i w tym tomie, to jednak na pierwszy plan wychodzą nowe postacie – wychowankowie Jo. Cała gromadka z Plumfield, będąca mieszanką równych charakterów, jest niezwykle sympatyczna. Najbardziej jednak polubiłam Dana i Nata. Choć Nan też była niezłym ziółkiem. A uroczy Teddy? No dobrze, pokochałam ich wszystkich.

  Wydawnictwo MG po raz kolejny przygotowało dla nas przepiękne wydanie. W środku zawarte są (tak jak i w poprzednich tomach) czarno-białe ilustracje, dzięki którym lektura tej powieści jest jeszcze przyjemniejsza. Odnoszę jednak wrażenie, że w tej części, ilustracji jest znacznie mniej, niż np. w „Małych kobietkach”. Szkoda.

  „Mali mężczyźni” to piękna i ciepła opowieść. We wrześniu, premierę będzie mieć ostatni tom tej serii pt. „Chłopcy Jo”, w którym to autorka zawarła dalsze losy, życiowe wybory wychowanków Jo i jej męża. Choć powieść ta bardzo mi się spodobała, to jednak nie skradła ona mojego serca w tak dużym stopniu, jak pierwszy tom. Mimo to już dziś wiem, że sięgnę po ostatni tom serii.

  Jeśli ktoś z Was jeszcze nie miał okazji przeczytać tej, jak i wcześniejszych części, to gorąco zachęcam do sięgnięcia po nie. Nie rozczarujecie się.

  Moja ocena: 7/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mówi się, że niektórzy ludzie rodzą się po prostu dobrzy, a niektórzy dążą do dobroci przez całe życie. Od lat w literaturze, filozofii i nauce dyskutuje się, jak to naprawdę jest z tymi dobrymi ludźmi. Kwestia genów, a może środowiska? Zadaje się pytanie, czy dobroci da się nauczyć. Do dzisiaj nie mamy konkretnej odpowiedzi. Każdy może mieć jakieś poglądy na ten temat lub swoje własne doświadczenia, ale nie da się odnieść tego do jednej zasady. Z biegiem czasu pojawią się pytania o moralność – czy w ogóle jest nam potrzebna? Opinii zapewne też jest wiele, ale ja pozostaję wierna starym zwyczajom, gdzie honor, uczciwość, lojalność i czyste serce są wybitnie ważne.

  Nasze małe dziewczynki stały się dorosłymi kobietami, które musiały zdecydować, co jest najważniejsze dla nich w życiu i jak chcą je poprowadzić. Jo sama po sobie oczekiwała bardzo wiele. Miała mnóstwo pomysłów na przyszłość, ale tym dominującym była kariera pisarki. Los prowadzi własnymi ścieżkami, więc pewnego dnia nasze droga Jo poszła w całkowicie inną stronę i wraz z mężem założyła szkołę dla chłopców. Teraz musi poradzić sobie z tym olbrzymim wyzwaniem i sprawić, by jej mali chłopcy wyszli na dobrych i uczciwych mężczyzn. Jest to praca na pełen etat, lecz nie ma nic piękniejszego i bardziej satysfakcjonującego niż danie miłości zagubionym w świecie dzieciom.

  Kilka miesięcy temu "Małe Kobietki" podpiły moje serce. Sprawiły, że zapomniałam o całej mojej rzeczywistości i oddałam się w uroczy i tak ciepły świat czterech sióstr. Następnie przyszedł czas na film "Małe Kobietki" i drugi tom powieści, "Dobre żony". Wrażenie nie było już tak piorunujące jak za pierwszym razem, ale nadal czułam się oczarowana. Dlatego z wielką niecierpliwością czekałam na trzeci tom i jestem właśnie po przeczytaniu go. Nawet nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, jak niesamowicie było powrócić do stron przedstawiających życie Jo.

  Po raz kolejny styl autorki zachwycił mnie i sprawił, że ponownie zaufałam jej słowom. Nie jest to idealny język i warto też pamiętać, że jest to jednak stosunkowo stara powieść, więc nie dla każdego. Mimo to sposób, w jaki autorka nas prowadzi przez zwykłe codzienne historie, jest pełen oddania i ewidentnej pasji. Język Alcott jest wyjątkowo kwiecisty i barwny. Nawet najprostsze rzeczy są opisywane, jakby to był największy cud świata. Cenię sobie taką unikatowość i kunsztowność w stylistyce.

  Mimo że byłam bardzo podekscytowana możliwością przeczytania trzeciego tomu, miałam wiele obaw. Przyzwyczaiłam się do Jo i pozostałych sióstr, a tym razem jako czytelniczka dostałam już odmienną historię. Jestem człowiekiem, który niesamowicie boi się jakichkolwiek wyzwań, więc moje nastawienie momentalnie zmieniło się na sceptyczne. Ale to nic – autorka naprawdę potrafi oczarować, dlatego powoli strona za stroną i pokochałam uczniów szkoły. Tak jak kiedyś powoli oddałam swoje serce we władanie siostrom, teraz należy ono do kilkunastu chłopców i trzech dziewczynek, którym życzę wszystkiego co najlepsze. Ich poczynania niezmienienie mnie ciekawiły i nie miało znaczenia, że to zwykłe dziecięce zabawy. Dzieciństwo ma w sobie coś magnetyzującego, czego większość dorosłych na co dzień nie przeżywa.

  Warto Was ostrzec przed pewnymi aspektami "Małych mężczyzn". Tak jak wspominałam przy stylu, książka nie jest współczesną powieścią. Dlatego niektóre fragmenty mogą budzić sprzeciw, a nawet oburzać. Wychowanie dzieci w tamtych czasach rządziło się innymi zasadami i część z nich obecnie jest niedopuszczalne. Oczywiście część z nich nadal jest stosowane albo powinno być. Niektórych może też drażnić rola kobiety. Teraz nie żyjemy w tak sztywnych ramach i nie wyobrażam sobie, że jako dziewczynka nie mogłabym grać na przykład w piłkę nożną, co w powieści jest ukazane jako niestosowne. W żaden sposób nie jest to wada i nie chciałabym, żeby ten aspekt zniechęcił Was do lektury. Wynika to po prostu z kontekstu historycznego.

  Tym bardziej że powieść ukazuje, jak ważna w życiu jest moralność, uczciwość i pragnienie czynienia dobra. Niektórym być może wyda się to zbyt moralizujące i nachalne, jednak mnie taka forma wręcz oczywistego przekazu przypadła do gustu. Za pomocą zwykłych psot autorka ukazuje, jak niektórzy będąc dobrymi ludźmi, mogą się zgubić w świecie nienawiści i zła. Część chłopców pochodzi z biednych rodzin albo nawet z ulicy. By żyć, musieli kraść, bić się i uodparniać na wszelkie przejawy zła. Jednak olbrzymia miłość i cierpliwość są w stanie poprowadzić takie dzieci ku świetlanej przyszłości. To właśnie od pierwszy kart książki robi Jo wraz ze swoim mężem, a ja wiernie jej towarzyszę, mając nadzieję, że pewnego dnia przeczytam, jak niesamowity owoc przyniosła ich miłość.

  W "Małych mężczyznach" jest wielu bohaterów, stąd też ich pobieżna kreacja. Przyznam, że ten aspekt bardzo mnie zawiódł, ponieważ liczyłam, że dostanę wielowymiarową gamę charakterów, które będą mnie zachwycać, przekonywać do siebie lub zniechęcać. Tymczasem na główne prowadzenie wychodzą tylko pojedynczy chłopcy. Jednak zacznę przede wszystkim od Jo. Pamiętam Jo jako osobę pełną pasji, iskry i nieokrzesania. To mnie w niej pociągało, a obecnie jest postacią przeidealizowaną, która paradoksalnie będąc kochaną i dobrą, traci na unikatowości charakteru. Natomiast wśród chłopców moją uwagę przyciągnął przede wszystkim mały i nieśmiały Nat. Historia tego chłopca jest wyraźnie zarysowana, a czytelnik, zaczynając od zwykłego współczucia, dąży do szacunku i podziwu dla tej duszyczki. Podobnie jest z jego przyjacielem – Danem. Pisarka w rozbudowany sposób ukazała jego przemianę. Wszystko działo się powoli i w logiczny sposób. Zarazem nienachalnie. Takie przemiany są trudnym i wartościowym zabiegiem w literaturze.

  Cały ten cykl to niesamowita przygoda, która otula czytelnika i pozwala poczuć prawdziwą macierzyńską miłość. Cieszę się, że ponownie mogłam poczuć to cudowne uczucie. I już w tej chwili jeszcze z większym niecierpliwieniem czekam na część czwartą, która kończy całą serię. Czuję, że to będzie niezwykłe zakończenie. Tymczasem z całego serca polecam Wam tę historię. A w szczególności osobom, które doceniają takie urocze opowieści.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Oczywiście zachwycam się tymi pięknymi wydaniami od wydawnictwa MG, ilustracje i zdjęcia uprzyjemniały mi lekturę MAŁYCH MĘŻCZYZN 💜

  *

  MALI MĘŻCZYŹNI bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli, tym razem nie znałam treści książki z serialu, więc historia całkowicie mnie zaabsorbowała 😊 Mali bohaterowie byli bardziej żywi i pochłaniający niż dorosłe życie sióstr March z DOBRYCH ŻON.

  *

  Moim ulubieńcem został Dan, który lubił namieszać i przykładał się do tego, żeby zbuntować pozostałych chłopców 😅 Od momentu jego pojawiania się, MALI MĘŻCZYŹNI zdecydowanie nabrali kolorów, a ja nie mogłam się oderwać! Dan to postać bardzo niejednoznaczna, szukająca swojego celu i ponad wszystko pragnąca wolności i swobody, ten chłopak zdobył moje serce! 😉💜

  *

  Wciąż jest trochę wzniośle, trochę patetycznie, ale już przyzwyczaiłam się do narracji Alcott. Dobre wzorce i normy moralne to oczywiście ważna sprawa, ale wreszcie narracja autorki jest naturalniejsza, gdzieniegdzie prześwieca humor i to coś, co absolutnie mi się podoba! Państwo Bear uczą wychowanków, jakimi zasadami powinni kierować się w życiu, dlatego MALI MĘŻCZYŹNI to dobra, naiwna i ugrzeczniająca lektura, przez co mało realna, ale sprawiająca przyjemność 😉 Dan skutecznie rozładowywał poważną atmosferę swoimi psotami i dlatego został moim faworytem 🥰

  Gorąco polecam Wam MAŁYCH MĘŻCZYZN 💜 To ciepła i urocza powieść 😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Louisa May Alcott
 • Wydawnictwo Mg
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 452
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788377796290
 • Język: polski, angielski
 • Podtytuł: Mali mężczyźni
 • Oryginalny tytuł: The Little Man
 • Tłumacz: Grabowska Zofia
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788377796290
 • EAN: 9788377796290
 • Wymiary: 15x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Mężczyźni bez kobiet 0/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mężczyźni bez kobiet

Mężczyźni bez kobiet to zbiór siedmiu opowiadań stanowiących refleksję nad naturą miłości i samotności – nieuchronnej, gdy miłości zabraknie. Każde opowiadanie opisuje historię mężczyzny, w którego życiu nie ma kobiety – jedne odeszły, inne umarły albo wręcz nigdy się nie pojawiły. Bohaterowie są w...
Dlaczego mężczyźni dlaczego kobiety tak robią 0/5 Nasza cena:
29,05 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego mężczyźni dlaczego kobiety tak robią

Francuskie Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus Zabawna i praktyczna książka o naukowych podstawach różnic między kobietami i mężczyznami przedstawia powszechnie znane mity i stereotypu, i wyjaśnia konkretne zachowania na podstawie badań – z wdziękiem, dowcipnie, przystępnie. Dlaczego mężczyźni...
Mężczyźni za nią szaleją wieczorny wiatr Tom 2 0/5 Nasza cena:
20,85 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mężczyźni za nią szaleją wieczorny wiatr Tom 2

Dalsze dzieje dwóch rodów Romero i O′Shaughnessych, których historie zapoczątkował tom "Wieczorny wiatr". Pierwsza wojna światowa dobiega końca. Aureliano Romero został niedawno mianowany ambasadorem Argentyny w Anglii, a Brian O′Shaughnessy mieszka w głębokiej Szkocji na zamku...
Mężczyźni którzy nienawidzą wilków 0/5 Nasza cena:
27,47 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mężczyźni którzy nienawidzą wilków

Nowa gwiazda wśród norweskich autorów kryminałów Wciągająca powieść o dzikiej przyrodzie i równie dzikiej naturze człowieka W norweskich lasach ginie kobieta zagryziona przez wilki. W ostatniej chwili ratuje swojego 5-letniego syna, sadzając go wysoko na gałęzi drzewa. Chłopca przynosi do...
Mężczyźni z różowym trójkątem wyd 3 4/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mężczyźni z różowym trójkątem wyd 3

Pierwsza opublikowana relacja byłego więźnia nazistowskich obozów koncentracyjnych, który był prześladowany na mocy Paragrafu 175 za orientację homoseksualną. Wspomnienia Hegera są do dziś uznawane za unikatowe, nie tylko ze względu na przełamanie tabu związanego z tą grupą ofiar narodowego...
Chłopcy Jo 4/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopcy Jo

Światowy bestseller Małe kobietki doczekał się kolejnych tomów, w których autorka, Louisa May Alcott kontynuowała – na wyraźne żądanie swoich Czytelników – opowieść o losach swoich bohaterów. Najbardziej chyba ukochała Jo, jej szkołę i uczniów. Kiedy cztery córki państwa March dorosły (co zostało...
Dobre żony 4/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobre żony

Louisa May Alcott opowiada dalsze dzieje "małych kobietek". Dobre żony to książka dla wszystkich, którzy chcą poznać dalsze losy małych kobietek - poważnej Meg, roztrzepanej Jo, łagodnej Beth i wytwornej Amy. Upłynęło kilka lat i dziewczęta powoli wkraczają w inny świat, dorośleją, zmieniają się,...
Małe kobietki. Wydanie ilustrowane 4/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Małe kobietki. Wydanie ilustrowane

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały...
Małe kobietki i Dobre żony 5/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Małe kobietki i Dobre żony

„Małe kobietki”. Siła kobiet na kartach powieści i wielkim ekranie. Wspaniale wydana, bogato ilustrowana kadrami z filmu klasyka literatury, niezwykły album i superprodukcja w gwiazdorskiej obsadzie! „Małe kobietki” i „Dobre żony” – jedyne dostępne wydanie zawierające dwa tomy autorstwa Louisy May...
Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści 5/5 Nasza cena:
22,42 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści

Świąteczne opowieści o przyjemności czynienia dobra. Pełne ciepła i miłości świąteczne opowiadania amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott – pionierki literatury kobiecej i powieści dla dziewcząt – to zabawne i poruszające historie, które urzekają swoją prostotą i uczą ponadczasowych wartości. Losy...
Little Women (Vintage Classics Library) 0/5 Nasza cena:
11,55 zł 12,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Little Women (Vintage Classics Library)

'Rich or poor, we will keep together and be happy in one another' Christmas won't be the same this year for Meg, Jo, Beth and Amy, as their father is away fighting in the Civil War, and the family has fallen on hard times. But though they may be poor, life for the four March sisters is rich with...
eBook Dobre żony mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dobre żony mobi epub

Dobre żony to książka dla wszystkich, którzy chcą poznać dalsze losy małych kobietek - poważnej Meg, roztrzepanej Jo, łagodnej Beth i wytwornej Amy.Upłynęło kilka lat i dziewczęta powoli wkraczają w inny świat, dorośleją, zmieniają się, przeżywają smutki i rozczarowania, nawet tragedie, ale...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula