Małe Licho i lato z diabłem

Autor:

Marta Kisiel

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Format
135x202 mm
Ilość stron
304
Inne wersje (1)
Audiobooki mp3
za 22,42 zł
Nasza cena: 22,04 zł 34,99 zł Taniej o: 37%

Rozpoczyna się czas najwspanialszych przygód — wakacje! I to przygód nie byle jakich, bo tym razem Licho nie daje się zostawić w domu i wspólnie z Bożkiem, świeżo upieczonym absolwentem klasy trzeciej, wyrusza z namiotem na znajomą polanę pośrodku lasu, w którym czają się tajemnice, zarówno bardzo stare, jak i te zupełnie nowe...

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Małe Licho i lato z diabłem " autorstwa Marty Kisiel, to literatura dziecięca, jednak mi to w zupełności nie przeszkadzało podczas czytania.

  Tym razem, Małe Licho i Bożek spędzają wakacje u cioci Ody. Razem przeżywają tam super przygodę. Jednak z pojawieniem się pewnego i niechcianego chłopaka, bohaterowie wplątują się w tarapaty.

  Książka jest napisana bardzo lekkim i przyjemnym stylem, dzięki temu historią przeczytałam w błyskawicznym tempie. Fabuła została tutaj przedstawiona w bardzo śmieszny i niekiedy straszny sposób. Widać, że autorka świetnie sobie radzi z przechodzeniem z wesołych sytuacji, do tych bardziej ponurych i strasznych. O bohaterach, nie będą sie za bardzo rozpisywać, gdyż tak jak w poprzednich tomach są oni bardzo dobrze nakreśleni.

  Śmiało mogę powiedzieć, że książka jest świetną i lekką lekturą, która wciąga od pierwszych stron. W tej króciutkiej książeczce, znajdziemy cenny morał, który dla każdego z nas powinien być bardzo ważny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Marty Kisiel uwielbiam cały swoim sercem, czasem gdy mam zły humor albo skończyła się czekolada, to właśnie po przygody Licha sięgam by poprawić sobie nastrój. Nic tak bowiem nie rozwesela jak Bożek, Bazyl i ich przygody. Choć tu mogę być lekko nieobiektywna gdyż zdecydowanie należę do #TeamBazyl. Co tym razem czeka na naszych bohaterów?

  Bożek to świeżo upieczony absolwent klasy trzeciej a to jak wiemy już przecież prawie dorosły! Tym razem również swoje wakacje ma spędzić u ciotki Idy, ale na szczęście nie sam. Małe Licho wyrusza wraz z nim, by przeżyć te wszystkie przygody o których tyle słyszało a przecież jak wiemy te się naszych bohaterów trzymają jak rzep psiego ogona zwłaszcza, gdy w okolicy pojawia się Bazyl. Do wesołej bandy dołącza Witek, za którym chłopiec nie przepada. Czy pomimo niechęci będą w stanie się zaprzyjaźnić? Co takiego kryje drzewo?

  "JESZTEM ŻBYT GŁODNY, SZEBY UMJERACZ, TO SZE NE GODŻY TAK UMJERACZ NA GŁODNO!"

  No właśnie. Witek. Chłopiec, którego zapewne wszyscy kojarzą, choć nie do końca lubią. Pomimo mojej niechęci do tego niezbyt miłego chłopaka, w pewnym momencie - i po bardzo konkretnej sytuacji - moja sympatia nagle do niego wzrosła.

  Marta Kisiel po raz kolejny w sposób absolutnie cudowny i ciepły (z nutką grozy) ukazuje nam ten wspaniały dziecięcy świat, w którym największym wyzwaniem jest próba przekonania dorosłych, że nie trzeba non stop się myć.

  Ten tom wyjątkowo skupia się na przyjaźni, która nie jest łatwa i o którą trzeba walczyć. Po raz kolejny uczymy się, że warto słuchać siebie nawzajem i czasem trzeba coś poświęcić. Bójki nie są nigdy dobrym rozwiązaniem, choćby wydawały się w danym momencie najlepszym pomysłem.

  "- Och, mamuszu, ale ty bendżesz mnje kochacz, nafet jeszli jusz, czałkem żmutujem f koże?..."

  Autorka jak żadna inna potrafi poprowadzić historię w ten sposób, by nie tylko uczyła, ale również bawiła w tym samym momencie. Z każdą stroną mój uśmiech poszerzał się tylko bardziej i bardziej. Chciałabym napisać, że nie spodziewałam się by kolejna historia o Małym Lichu była lepsza od poprzedniej, ale musiałabym skłamać; każda z nich jest niepowtarzalna i magiczna. Nie tylko dzieci odnajdą w niej radość, wręcz zaryzykuję stwierdzenie, że dorośli dostrzegą w niej coś więcej. Niecierpliwie czekam na kolejne przygody Bazyl, Małego Licha i Bożka. Apsik! Alleluja!

  "- Fidżisz? Fidżisz? Mocz gluta szylna jeszt f tobje, młody patafjanje."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na trzeci tom Małego Licha musiał przyjść dobry czas. Kilka dni przerwy od przygód Bożka i jego najbliższych minęło, więc mogłam z czystą głową zabrać się za lekturę kolejnej historii o ich dość zwariowanym życiu. Małe Licho i lato z diabłem - czy to była dobra książka, czy już niekoniecznie?

  Bożek po raz kolejny wyrusza na jakiś czas do cioci Ody. Tym razem jednak może zabrać ze sobą swoje ukochane Małe Licho, które bardzo chciałoby przeżyć przygodę. Tych chłopiec może mu dostarczyć z nadwyżką. Kiedy docierają na miejsce, wiadomo już, że tych wakacji Bożek nie zapomni. Nocowanie w namiocie, całodzienne zwiedzanie lasu... no tak. Chłopiec będzie musiał także przezwyciężyć swoją niechęć do Witka, ponieważ przyjdzie mu spędzić z nim kilka dni. Czy mimo przeciwieństw uda im się pokonać wrogie nastawienie? No i co siedzi w groźnym drzewie?

  Witek. Bohater, który pojawił się już wcześniej, ale z powodu jego niezbyt miłego zachowania względem Bożka, nie poczułam w stosunku do niego sympatii. Zdziwiłam się, kiedy autorka postanowiła dosłownie poznęcać się nad głównym bohaterem i zmusiła go, by spędzał czas właśnie z Witkiem. Choć po czasie zrozumiałam, dlaczego postąpiła ona akurat w ten sposób. No i cóż, bardzo mi się to z kolei spodobało. A sam chłopiec mimo moich poprzednich uprzedzeń w pewien szalony sposób zdołał podbić moje serce.

  No i tak. Ta część zdecydowanie najbardziej skupiła się na nawiązywaniu przyjaźni, więc znowu muszę napisać, że była to też najciekawsza i najlepsza książka z całej serii. Czy to możliwe, żeby każda kolejna historia była lepsza od poprzedniej? Jak najbardziej. Tutaj Marta Kisiel postawiła na wątek przyjaźni i wzajemnym docieraniu się, co często skutkuje wieloma konfliktami, kłótniami i nawet bójkami (ale pamiętajmy, że przemoc jest zła).

  Nie ma chyba takiego człowieka, którego lubiliby wszyscy. Po prostu się tak nie da - każdy jest inny, lubi co innego i ma inny charakter. Jednak jest pewne powiedzenie: przeciwieństwa się przyciągają, a autorka perfekcyjnie pokazuje w swojej powieści, że rzeczywiście tak jest. Mimo wszelkich starć czy niezgody warto wyciągnąć rękę do drugiej osoby i posłuchać, co ma do powiedzenia. Kto wie - może będzie to nasz przyszły przyjaciel?

  Będę może nieobiektywna, ale muszę to napisać. W pewien sposób ten tom stał mi się najbliższy i choć jestem już dość wiekowa (😉), to nauczyłam się z tej historii, że warto być cierpliwym i słuchać innych, nawet jeśli się z nimi nie zgadzam w pewnych kwestiach. Dlatego też Małe Licho i lato z diabłem z czystym sumieniem posunęłabym każdej młodej osobie, która zaczyna nową szkołę lub nie potrafi dogadać się z kimś z klasy.

  Marta Kisiel po raz już któryś z kolei udowodniła mi, że jej historie potrafią wciągnąć bez względu na to, do kogo są kierowane. Mam ogromną nadzieję, że będą pojawiały się kolejne książki z serii o Małym Lichu, bo jestem zakochana w tej serii i nie wyobrażam już sobie, by kolejne historie nie powstały.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tysiące polskich czytelników - w tym i moja skromna osoba, czekało z wielkim utęsknieniem na kolejną odsłonę niezwykłych przygód Bożka, Małego Licha i spółki, które to wypełniają sobą wspaniały cykl powieściowy Mart Kisiel pt. "Małe Licho". I oto dziś mamy przyjemność poznać ową opowieść, która nosi tytuł "Małe Licho i lato z diabłem" i która to trafi do powszechnej sprzedaży już 2 września. Zaś za sprawą mojej poniższej recenzji, postaram się zrobić wszystko, by zachęcić was jeszcze bardziej do sięgnięcia po tę znakomitą, przezabawną i niezwykle interesującą, książkę!

  Wakacje... - to właśnie ten piękny, cudowny i upragniony czas w życiu każdego dziecka, nadszedł oto i dla Bożka! Jednakże, jak się szybko okazuje, wraz z pierwszymi dniami laby los przynosi chłopcu jeszcze jedną niespodziankę. Otóż wobec planowanego generalnego remontu domu, ON i Licho mają wyjechać na wakacje do cioci Ody! I tak też się dzieje, gdy oto docierają do domku na skraju lasu, spotykają tam ponownie pozytywnie zakręconą ciocię i jej czarciego lokatora - Bazyla. A z Bazylem, jak to z Bazylem, czeka ich cała masa przygód, kłopotów i przedziwnych zjawisk. Zjawisk, które wiążą się z pewną nagłą burzą..., ale też i pojawieniem się nielubianego przez Bożka kolegi, z którym przyjdzie spędzić mu bardzo wiele czasu...

  Marta Kisiel raz jeszcze oto spełniła nasze dziecięce marzenia, zabierając nas na szaloną, ekscytującą, ale też i jakże piękną pod względem emocji, czytelniczą wyprawę do świata fantazji, magii i humoru. Autorka ta oddała bowiem w nasze ręce komediową powieść fantasy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy kochają baśnie - ale takie z odrobiną pikanterii w postaci inteligentnego dowcipu, którego to nie sposób tu nie docenić. I najważniejsze wydaje się to, że każdy czytelnik - bez względy na to, ile liczy sobie lat, będzie bawił się świetnie przy lekturze tej książki!

  Pod względem konstrukcyjnym mamy tu do czynienia z relacją o kolejnych kosach Bożka i Licha, gdy ci najpierw dowiadują się o niespodziewanym wyjeździe, następnie udają do cioci Ody, jak i wreszcie przeżywają tam moc przygód - zarówno tych całkiem przyziemnych, jak np. nauka jazdy na rowerze i zajadanie się pysznymi plackami, jak i też tych o bardziej fantastycznym charakterze, które wiążą się z burzą, pewnym starym drzewem i tajemniczym zaginięciem nielubianego kolegi Bożka... A co poza tym...? Ano pędząca z zawrotną prędkością akcja, przezabawne dialogi Bazyla, malownicze opisy kulinarnych smakołyków i mądre emocje, które odnoszą się [Adres usunięty]. do wartości i siły przyjaźni.

  Takich trzech bohaterów, jak Bożek, Małe Licho i Bazyl, nie znajdziemy nigdzie indziej! To wspaniałe, przezabawne i niezwykle wyraziste postacie w osobach pół chłopca - pół ducha, jego Anioła Stróża i zabawnego czorta o koziej aparycji z wadą wymowy, które to zapewniają nam tutaj całą moc niezwykłych wrażeń, wzruszeń i uśmiechu. Ich po prostu nie da się bowiem nie lubić z uwagi na dobre serca, życzliwość względem świata i wszystkiego, co żyje, jak i wreszcie zwariowanych pomysłów, których chyba nigdy nie zacznie im brakować. I naprawdę niezwykłe jest to, że każdy czytelnik będzie mógł i będzie chciał, zaprzyjaźnić się z tą trójką urwisów, która oprócz wielkich wrażeń i emocji, uczy nas także lepszego, mądrzejszego i piękniejszego, życia...

  Przepięknie jawi się również ta cała literacka rzeczywistość, która łączy w sobie dwa powieściowe cykle Marty Kisiel - "Małe Licho" i "Dożywocie", w jedną spójną i porywającą, całość. To świat realizmu i naszej codzienności, połączony ze światem magii, dobrych duchów, charakternych diabłów i potworów, z których też część jest dobra, a cześć nieco bardziej zła... Piękne są również opisy codzienności życia w domu Ody, wypraw do lasu i cieszenia się letnią beztroską. I muszę przyznać, że chyba nie spotkałam dotąd bardziej ciepłego, przyjemnego i pozytywnego w swoich emocjach, literackiego świata spod znaku fantastyki, aniżeli właśnie ten niniejszy, do którego to udajemy się wraz z lekturą tej książki...

  Uśmiech, emocje i wielka przyjemność - to wszystko staje się naszym udziałem podczas spotkania z powieścią "Małe Licho i lato z diabłem". Spotkania, które zachwyca nas zarówno swoją fabularną relacją, jak i też przepiękną szatą ilustracyjną, którą stworzyła tu dla nas pani Paulina Wyrt. Książka ta stanowi sobą znakomitą i idealną propozycję dla każdego dziecka - w dowolnym wieku, od lat 5 do 105, które to kocha bajkę, baśń i literacką przygodę. A tych tu na pewno nie zabraknie... Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was i namawiam gorąco do sięgnięcia po ten tytuł, który to - pamiętajmy, ukaże się w sprzedaży już 2 września!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Małe Licho i anioł z kamienia 5/5 Nasza cena:
22,04 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Małe Licho i anioł z kamienia

Kolejna przygoda aniołka z alergią na pierze, którego kochają dzieci, dorośli i reszta! Wydaje się, że zwyczajność na dobre zagościła w życiu Bożka, niezwykłego chłopca z niezwykłą tajemnicą. Nie na długo. Po tym, jak nad wyraz udana impreza, taka z planszówkami, popcornem i francuskimi tostami na...
Małe Licho i tajemnica Niebożątka 5/5 Nasza cena:
23,61 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Małe Licho i tajemnica Niebożątka

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża... a pod jego łóżkiem mieszka potwór,...
Harda Horda 4/5 Nasza cena:
35,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harda Horda

Kiedy kilkanaście kobiet łączy siły, powstają rzeczy wyjątkowe. Dwanaście niesamowitych historii pełnych nostalgii i grozy. Wyrusz w niezwykłą podróż po zdumiewających światach, w których ludzkość próbuje radzić sobie ze skutkami katastrof spowodowanych przez naturę lub własną ignorancję, gdzie...
eBook Płacz mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,79 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Płacz mobi epub

Są takie przygody, które zostają w człowieku na zawsze. Są takie przygody, po których nie ma co zbierać. Kiedy prawda o przeszłości, zamiast wyzwolenia, przynosi jedynie nową traumę, trzem pannom Stern pozostaje już tylko ucieczka od siebie nawzajem. Dopiero wołanie z zaświatów sprawia, że ścieżki...
Toń 5/5 Nasza cena:
39,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Toń

Najnowsza powieść Marty Kisiel, autorki kultowego Dożywocia! Toń to opowieść o tym, jak łatwo zniszczyć relacje międzyludzkie i jak trudno je odbudować, i najmocniejszych więziach, które rodzą się nie z podobieństw, lecz z różnic. Oraz o tym, że czasami trzeba odbyć podróż w czasie, aby się...
Siła niższa 5/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siła niższa

Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego! Kontynuacja kultowego Dożywocia. Wymęczony codzienną rutyną, za to oswojony z niecodziennymi zjawiskami Konrad Romańczuk odkrywa, że nie jest jedynym posiadaczem anioła stróża, a dwie takie istoty pod jednym dachem to dopiero początek kłopotów.
Audiobook Nomen Omen mp3 5/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Nomen Omen mp3

Nowe wydanie nadzwyczajnej powieści Marty Kisiel! Współczesny Wrocław z krótką wycieczką do czasów niemieckiego Breslau, doprawiony sporą dozą czarnego humoru i odrobiną romantycznego ducha. Los nigdy nie był łaskawy dla Salomei Klementyny Przygody. Wystarczy spojrzeć na jej rodzinę: matka chcąca...
Audiobook Oczy uroczne mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Oczy uroczne mp3

Gdzie anioł nie może, tam czorta pośle. Laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla powraca z nowymi dożywotnikami w kolejnej odsłonie bestsellerowego cyklu! Wraz z nieoczekiwanym atakiem zimy nadciągają równie niespodziewane kłopoty. Ktoś lub coś grasuje po okolicy, atakując przypadkowe osoby....
Oczy uroczne 5/5 Nasza cena:
39,99 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oczy uroczne

Gdzie anioł nie może, tam czorta pośle. Laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla powraca z nowymi dożywotnikami w kolejnej odsłonie bestsellerowego cyklu! Wraz z nieoczekiwanym atakiem zimy nadciągają równie niespodziewane kłopoty. Ktoś lub coś grasuje po okolicy, atakując przypadkowe osoby....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula