Małe Licho i babskie sprawki

Książka
15,49 zł
Książka
26,10 zł
Outlet
17,99 zł
eBook
26,66 zł
Audiobook
33,25 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Małe Licho
Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 240
Opis
Serię "Małe Licho" uwielbiają zarówno wszystkie dzieci, jak i ich rodzice! Nic dziwnego, ponieważ każda część oznacza niezwykłe przygody i fantastyczną zabawę. Czwarty tom "Małe Licho i babskie sprawki" jest zaproszeniem dla wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w emocjonujących przygodach!

Czwarta klasa to poważna sprawa. Porządnie odczuł to na własnej skórze Bożydar Antoni Jekiełłek. A to niejedyne, z czym ma obecnie do czynienia. Problemów jest więcej - szczególnie w domu, w którym na coś takiego jak spokój nie ma ostatnio co liczyć. Wyłażące z każdego kąta krasnoludki, które na dodatek sikają do kakałka, potrafią sprawić, że puszczają nerwy. Do tego Tsadkiel zajął się organizacją korków z matmy, a Licho przyspieszonymi kursami z higieny - mniej lub bardziej osobistej. No i jest jeszcze usiłujący pracować wujek. Mimo to na tym się nie kończy.

Niezłe, a nawet spore zamieszanie robi Jedna Wielka Zmyłka, wkraczając nieoczekiwanie do klasy czwartej be - tym samym wywołując przysłowiowego wilka z lasu. Chociaż w tej sytuacji mowa jest o pochodzącym z zaświatów widmowym Szczęsnym.

Przypływ wielkiego romantyzmu u tatusia, krnąbrne krasnoludki, no i oczywiście babskie sprawki - jak w całym tym rozgardiaszu Bożek miałby w ogóle zauważyć, że w szkolnym budynku coś się czai? Tyle że nie jest to coś, co warto lekceważyć. To o wiele straszniejsze niż chińskie gumki do mazania, klasówka z matmy, a nawet pierwsza miłość.

Twórczynią serii "Małe Licho" jest Marta Kisiel. Poprzednie części cyklu to: "Małe Licho i tajemnica Niebożątka", "Małe Licho i anioł z kamienia" oraz "Małe Licho i lato z diabłem".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii powieści i opowiadania lub z serii Małe Licho

Szczegóły
  • Tytuł: Małe Licho i pierwsza dziewczyna
  • Autor: Marta Kisiel
  • Wydawnictwo Wilga
  • Seria Małe Licho
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 240
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328088078
  • Język: polski
  • ISBN: 9788328088078
  • EAN: 9788328088078
  • Wymiary: 14x20.5 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o., Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 826 08 82
Recenzje książki Małe Licho i babskie sprawki (17)
  1. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aneta Z Taniaksiazkapl T. w dniu 2022-02-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Opowieść pełna humoru, ciepła i... macek, w której nie brakuje ani niebezpieczeństw, ani magicznych stworzeń. To nie powinno dziwić, skoro główny bohater Bożek jest pół-chłopcem, pół-widmem i pół-glutem. Połówki się wam nie zgadzają? To pewnie dlatego, że Bożek jest na bakier z matematyką. “Małe Licho i babskie sprawki” to kolejna świetna propozycja z nurtu literatury dziecięcej.

    👉 “Małe Licho i babskie sprawki” - recenzja książki dla dzieci

    Wraz z Bożkiem i jego przyjaciółmi: Tomkiem i Witkiem zaczynamy nowy rok szkolny. Czwarta klasa to już całkiem poważna sprawa. Są nowe przedmioty, nowy wychowawca i nowa koleżanka. Okazuje się, że nie wszystkie dziewczyny są nie do zniesienia, a ze Zmyłką można dzielić nie tylko ławkę, ale też czytelniczą pasję, a później nawet niebezpieczne przygody. Za to nowy wychowawca od początku niepokoi Bożka. Dodatkowo w szkole zaczynają się dziać niepokojące rzeczy.

    Chłopiec znów stanie w obliczu niebezpiecznej i mrocznej przygody. Do tego jego ojciec, Szczęsny, egzaltowany romantyczny poeta, nie może przepuścić pojawienia się niewiasty na bożkowym horyzoncie i z zerowym respektem dla granic stawianych przez chłopca, wszędzie wścibia swój widmowo-glutowy nos.

    👉 Trochę starszy bohater i nowe problemy

    Bożek rośnie (w zastraszającym tempie) i dorośleje, tak samo jak czytelnicy. Wraz z każdą kolejną powieścią jest nieco starszy. Zatem autorka w kolejnych książkach skupia się na innych problemach, bo te też zmieniają się wraz z wiekiem.

    Jej opowieść, choć osadzona w fantastycznym świecie, jest bliska dziecięcym czytelnikom właśnie dlatego, że podejmuje aktualne i ważne z ich punktu tematy. Było już o poznawaniu siebie, trudnościach związanych z odnalezieniem się w grupie rówieśniczej oraz o tym, że warto otworzyć się również na tych, których się nie lubi, bo każdy ma w sobie coś ciekawego i wartościowego. Teraz przyszedł czas na kolejne problemy.

    👉 Czwarta klasa to czas na tytułowe babskie sprawki

    Do paczki przyjaciół dołącza Zmyłka, nowa uczennica w klasie. Decyzją wychowawcy przyszło jej siedzieć w ławce razem z Bożkiem. Między nimi od razu pojawia się nić sympatii, kiedy odkrywają, że mają podobne poczucie humoru i zbieżne zainteresowania. To początek fajniej przyjaźni, choć Szczęsny całą swoją glutowatością chciałby widzieć w tej relacji elementy romantycznych uniesień i dramatyzmu.

    W konsekwencji sam przeżyje dramat, kiedy Zmyłka uświadomi mu, że dziewczęta, to wcale nie takie efemeryczne stworzenia o licach jasnych, ustach kraśnych i oczach omdlewających z tej całej dziewczyńskości. Że broją, smrodzą, krzyczą i ogólnie zachowują się dokładnie tak samo jak chłopcy.

    👉 “Małe Licho i babskie sprawki” urzeka czułością

    Marta Ksiel, podobnie jak w poprzednich książkach z serii, urzeka czytelnika czułością. W lekki sposób, sięgając po dowcipny język, pisze o bardzo ważnych sprawach.

    Książka “Małe Licho i babskie sprawki” jest o tym, że nie tylko książki nie należy oceniać po okładce, ale ludzi też. Ktoś, kto jest kolorowy i uśmiechnięty na zewnątrz w środku może nosić bardzo wielki smutek. Ktoś mroczny i niezbyt sympatyczny na pierwszy rzut oka, może być czułym opiekunem. A ktoś tak maleńki, że mieszka w szufladzie, może mieć w sobie tak dużo bohaterstwa, że starczyłoby na kilku ludzi standardowych gabarytów. A odwagę może znaleźć w sobie nawet ktoś, kto jest pewien, że nie ma jej ani trochę.

    Na czułości w “Małym Lichu” opierają się też relacje. I te między członkami rodziny, i te między przyjaciółmi. To relacje, w których jest zrozumienie, wsparcie i pomoc. W których nie ocenia się nikogo przez pryzmat porażek, pałek z matematyki, czy mówienia wierszem. Owszem, czasem te wyjątkowe właściwości mogą być tematem żartów lub docinek, ale takich ciepłych, które nie ranią. To relacje oparte na całkowitej akceptacji i zalet, i wad.

    Marta Kisiel pisze też o granicach i o tym, jak ważne jest, by dorośli przestrzegali tych stawianych przez dzieci. Że ignorując je, zaburza się poczucie bezpieczeństwa.

    👉 Dla małego, dla dużego

    “Małe Licho i babskie sprawki” to książka, która spodoba się dzieciom. Nie brakuje w niej magii, niesamowitych postaci, humoru i niebezpiecznej przygody. Autorka stopniowo potęguje niepokój i napięcie a akcja nie zwalnia, płynie wartkim nurtem, wiec czytelnik nie ma nawet chwili na nudę. Nic dziwnego, że seria ma duże grono fanów też wśród dorosłych czytelników. Dodatkowo w książce znajdziecie świetne ilustracje Pauliny Wyrt.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina P. w dniu 2021-11-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    ,,Cóż, może i mieli zupełnie nowego wychowawcę w zupełnie nowej sali na zupełnie nowym piętrze- ale pewne rzeczy pozostawały niezmienne ".

    ,,Małe Licho i babskie sprawunki" to kolejna niesamowita książka od pani Marty Kisiel. Kto nie zna tej autorki, niech wie, że tutaj każda rzecz, każda osoba czy nawet zwierzę ma prawo głosu. To niesamowite postacie, które popadają w tarapaty, mają wiele przygód i jeszcze sporo muszą się nauczyć, by móc nie popełniać błędów. Do tego poznamy tutaj krasnali, którzy zburzą dotychczasowy porządek. Będą niemal wszędzie, tylko pytanie, skąd tak naprawdę się wzięli? Do tego w szkole pojawia się mroczny nauczyciel, który wzbudzi ich zainteresowanie. Wcześniej jednak będzie trzeba się zmierzyć z ubraniami, które niespodziewanie staną się za małe:-) Cała masa przygód plus nowa uczennica w szkole i obsesja ojca. Praktycznie wciąż coś się dzieje.

    Ten tom jest nieco mroczniejszy, bo będzie trzeba rozwiązać pewną zagadkę. Chwilami będziemy mieli małe dreszczyki emocji, które co jakiś czas będą się pojawiać i znikać. Tak na przemian.

    Książka praktycznie sama przyciąga, bo nawet okładka jest prześliczna. Nie mniej jednak pozycje od pani Kisiel nie są zwykłymi bajkami. To bardziej gra naszej wyobraźni, gdzie wszystko może się stać nawet w zwykłych miejscach. To taki mały światek pomiędzy jawą a snem. Jakby bohaterowie przechodzili problemy ludzi, tylko sami niekoniecznie zawsze nimi byli. Dla mnie jest to pouczająca seria, bo wyzwala w dziecku dość sporą wyobraźnię. Pokazuje, że każda istota na świecie może mieć te same problemy, tylko inaczej będzie je rozwiązywała. Pokazuje, że czasem jedno z rodziców może mieć obsesję na temat naszego bezpieczeństwa. Najgorzej jednak, kiedy oni kochają zbyt mocno, a dzieci nie potrafią tego odwzajemnić.

    Wspaniały styl autorki wabi nasze oczy. Ona bardzo barwnie wszystko opisuje, tak, że nawet najbrzydsza rzecz staje się piękna i warta uwagi. Większy druczek sprawia, że czyta się ją szybko. Idealna dla starszych dzieci i młodzieży:-)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Helena G. w dniu 2021-10-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Książkę otrzymałam dzięki pani Marcie Kucharz z Grupy Wydawniczej Foksal.

    "Tak. Ostatnie dni sierpnia były coraz krótsze, za to Bożydar Antoni Jekiełłek... no cóż, tak jakby wprost przeciwnie."

    Bożek tak jak wszystkie dzieci zaczyna dorastać, a najbardziej stało się to widoczne właśnie z początkiem roku szkolnego, gdy trzeba założyć coś bardziej odświętnego a nie tylko krótkie lub zbyt krótkie spodenki i sandały, z których palce mogą swobodnie wyjść na zewnątrz... W ostatniej chwili mama musiała udać się na zakupy aby chłopiec mógł się pokazać w normalnych ubraniach w szkole.

    Zaczyna się nowy rok szkolny, Bożek jest już uczniem klasy czwartej, ich nowa klasa mieszcząca się na strychu szkoły (niby trzecie piętro), jest trochę ciasna a na dodatek mają nowego wychowawcę i to w dodatku pana, który będzie uczył matematyki. Bożek nie bardzo łapie ten przedmiot a już sam nauczyciel nie przypada mu całkowicie do gustu. Ma jakieś podejrzenia co do jego pochodzenia, gdyż dziwnie się ubiera i zachowuje, podejrzewa go o to, że jest wampirem. Udało mu się nawet zamknąć Szczęsnego w szufladzie swojego biurka.

    Nie wszystko jest złe wraz z początkiem nowego roku szkolnego, wychowawca ku niezadowoleniu uczniów, porozsadzał ich na nowo w ławkach według swojego widzimisię, Bożek siedział sam w ławce, ale na drugi dzień dosiadła się do niego nowa koleżanka Zmyłka. Okazało się, że to nawet dobra zmiana.

    Tych dobrych zmian zresztą jest więcej, największe zaszły w domu Bożka po remoncie przeprowadzonym w czasie wakacji, mimo tego i tak nie można zaznać tam spokoju. Wraz z początkiem roku szkolnego, Bożek miał tyle różnych, ekscytujących zajęć z Tomkiem i Witkiem a ostatnio nawet ze Zmyłką, ze nawet Licho jakby przestało mu być potrzebne i nawet nie miało o to do niego żalu.

    "I nagle, tak jak Bożek jakby mniej potrzebował teraz Licha, tak samo Licho jakby mniej potrzebowało Bożka - choć jeszcze nie tak dawno temu wydawało im się to niepojęte i niemożliwe, a nawet straszne. A co najdziwniejsze, czuli się z tą swoją odrębnością całkiem... normalnie, bez cienia pretensji czy żalu o cokolwiek."

    Mimo tego, że Bożek dorasta, razem z nim rosną i dojrzewają czytelnicy, to jednak nawet i starsi są ciekawi dalszych jego przygód. Zachwycają i bawią coraz większe grono czytelników. Treść książek trafia do wszystkich, i dużych i małych. Mówią nam o tym, że bycie innym, to nie znaczy gorszym, o tym, że nie można od razu źle określać osoby nieznajomej, nowej. A pozytywne emocje wywoływane przy czytaniu tych opowieści pozostają na długo w sercach nie tylko dzieci.

    Ja czytałam tę książkę razem z wnukami i zaśmiewaliśmy się i wzruszaliśmy razem do łez. Z pewnością będę wracać do tych książek, bo mam wnuki w różnym wieku, więc czytam je w zależności od wieku moich wnucząt. Starsze czytają już sobie same i również im się bardzo podobają.

    Polecam wszystkim.

    Za możliwość zapoznania się przedpremierowo z tą książką dziękuję bardzo Grupie Wydawniczej FOKSAL

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kasia P. w dniu 2021-10-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Pewne sprawy mogą pozostać niezauważone, zwłaszcza gdy tyle dzieje się wokół. Spokój jest tym, co może i jest oczekiwane, ale jakoś czasem omija pragnących go, zostawiając miejsce dla chaosu, nowości oraz nieoczekiwanych odwiedzin. Co więc zrobić kiedy w końcu dostrzeże się coś niepokojącego? Najlepiej zająć się tym i to niezwłocznie!

    Wszystko co dobre ma swój koniec, wakacje również, ale jak się okazuje na Bożydarowi Jekiełłce nuda nie grozi. Zadbają już o to przyjaciele i to, co dopiero przed nimi. W domu zresztą też wesoło, bo jak ma nie być jeśli ma nowych lokatorów, małych wzrostem, lecz dość szybko dających o sobie znać. Wiadomo, że spokój pewnie i byłby jakimś rozwiązaniem, ale trudno o niego gdy własny, w całej swej poetyckiej glutowatości, daje o sobie znać, a na dodatek poznaje się Zmyłkę, która bardzo szybko dołącza do paczki. Chaos murowany w takich okolicznościach, a tu jeszcze trzeba przyjrzeć się komuś, kto staje się coraz bardziej podejrzany. Jak więc być zrelaksowanym i przyswajać wiedzę, zwłaszcza taką, do jakiej nie ma się żadnego talentu? No i coś niepokojącego zaczyna się dziać, można by skorzystać z pomocy, ale Bożek świetnie da sobie radę, ma przecież do pomocy oddanych kolegów, no i nową koleżankę. Czy to wystarczy na to, co czai się w miejscu, jakiego nikt nie bierze pod uwagę jako siedliska czegoś strasznego?

    Sięgając po „Małe Licho i babskie sprawki” miałam za sobą już spotkanie z jego autorką, ale w zupełnie innym gatunku – komedii kryminalnej. Pióro Marty Kisiel okazuje się równie dobre w wydaniu dla młodszych czytelników, chociaż jak dla mnie książka ta przypadnie do gustu wszystkim, niezależnie od wieku jeśli tylko lubią śmiech, nietuzinkowe postacie oraz historie, gdzie wszystko, dosłownie, zdarzyć się może. Od samego początku jedno jest pewne, że słowo nuda na pewno nie zagości podczas lektury, ale za to dobra zabawa na pewno, bo kto ją najlepiej zapewni jak nie paczka przyjaciół, tak różnych jak nawet nie da się tego wyobrazić? W niej tkwi siła oraz samym motywie, w jakim nie brak spraw nie z tej ziemi, ale przedstawionych tak, że nie dziwią, ale prawie natychmiast, jak nie od razu, bierzemy je za coś najbardziej oczywistego. Spojrzenie na świat oczami bohaterów, obojętnie czy młodszych czy starszych, w tej opowieści pokazuje, że otwartość na innych nie jest wadą, a zaletą, natomiast inność nie jest czymś niezwykłym i nie trzeba od razu jej negatywnie oceniać. Jeśli obawiacie się moralizatorstwa to w „Małym Lichu i babskich sprawach” nie ma go w ogóle, za to są postacie, które pokazują sobą czym są przyjaźń, rodzina, w żaden sposób idealne, lecz takie zwyczajnie-niezwyczajne. Jednak na pierwszym planie są perypetie, w których nie brakuje humoru, niecodziennych nawiązań literacko-muzycznych, barwnych, nie jedynie z powodu kolorów, osobowości. Marta Kisiel odważnie połączyła kilka gatunków w całość, zapraszającą nas by odwiedzić dom, gdzie dla każdego znajdzie się miejsce, czasem poezja spływa ze ścian, zawsze coś dobrego do jedzenia pojawi się w odpowiednim momencie, a prywatność bywa dość umowna.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sylwia P. w dniu 2021-10-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Kolejna powieść z Bożydarem i aniołkiem Licho nie zawodzi. Bożydar wchodzi w wiek, kiedy do męskiego towarzystwa dołącza dziewczynka. Będąc pół człowiekiem, pół zjawą, pół glutem, mając za ojca nieszczęsnego widmowego poetę Szczęsnego, a dodatkowo dzieląc dom z najróżniejszymi stworzeniami, od aniołów począwszy, na krasnalach skończywszy, to cóż, na polu damsko-męskim naprawdę łatwo nie będzie.

    "Małe Licho i babskie sprawki" to książka nie tylko dla dzieci, autorka bardzo sprawnie miesza w niej poczucie humoru z lekcją o dorastaniu, o wyznaczaniu nowych granic, przekraczaniu stref komfortu. Nagle stary porządek świata burzy nowa klasa, nowy nauczyciel, nowa dziewczynka. A co nowe zawsze wydaje się straszne. Jednak czy rzeczywiście jest czego się bać? W przewrotny i zabawny sposób autorka pokazuje jak oswoić się z tym, co jeszcze chwilę temu przerażało.

    Jednak to, co mnie najbardziej w "Małym Lichu i babskich sprawkach" uderzyło, to pod lekką fabułą jest miejsce na uczucia trudne, na smutek, żal, rozpacz, które odbierają radość życia. Pod postacią mitycznego stwora Marta Kisiel pokazała, że zamykanie się w bólu i odtrącane pomocy nie prowadzi do poprawy, wręcz przeciwnie, jest coraz gorzej, a rozpacz rośnie i zamyka nas w bańce, z której ciężko się wydostać.

    Z niecierpliwością czekam na kolejne przygody Bożydara, a po cichu liczę, że w następnych częściach (oby ich było dużo!) będzie więcej aniołka z tęczowymi oczami i uczuleniem na pierze, bo go wręcz uwielbiam. Alleluja apsik!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula