Mała

Autor:

Edward Carey

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Format
15.1 x 23.1 cm
Ilość stron
528
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,24 zł
Nasza cena: 27,76 zł 43,00 zł Taniej o: 35%

"Mała" to poruszająca opowieść o kobiecie, która wyprzedziła swoją epokę i nigdy nie straciła woli do walki. Która z biednej i osamotnionej dziewczynki przeistoczyła się w oszałamiającą i niezwykłą Madame Tussaud.

W 1791 w maleńkiej wiosce w Szwajcarii przychodzi na świat Anne Marie Grosholtz. Po śmierci rodziców uboga dziewczynka trafia pod opiekę ekscentrycznego doktora Curtiusa, sławnego rzeźbiarza. Pod czujnym okiem ambitnego mężczyzny mała Marie uczy się anatomii oraz obserwuje proces tworzenia odlewów. W wyniku kłopotów finansowych doktor Curtius wraz ze swoją podopieczną opuszczają Szwajcarię i przenoszą się do Paryża. Tam wspólnie poznają miasto, które nigdy nie odpoczywa i którego różnorodność może przyprawić o zawrót głowy.

Rzeźbiarz i Marie przerabiają opuszczony Małpi Dom na wystawę figur woskowych, która szybko zyskuje ogromną popularność. Talent małej rzeźbiarki zostaje doceniony, a na dziewczynkę czeka zaproszenie na królewski dwór. To tam Marie poznaje najbardziej wpływowe i potężne osoby, spotyka króla i słynną Marię Antoninę. Rzeźbiarka jest pod wrażeniem pałacu i pilnie obserwuje jego mieszkańców. W międzyczasie zakochuje się i naraża swoje życie, aby uratować niewinne osoby. Na Marie czeka wiele niebezpieczeństw, w tym groźba śmierci podczas krwawej Rewolucji Francuskiej. Nieustępliwa i dzielna dziewczyna walczy w imię miłości oraz własnych przekonań. Czy uda jej się ocaleć i zaznać szczęścia w życiu?

"Mała" to opowieść o niezłomnej kobiecie, która wiele w swoim życiu wycierpiała. Marie nigdy nie przestawała wierzyć we własną siłę i mimo trudności nigdy się nie poddała, stając się przy tym ikoną rzeźbiarstwa - legendarną Madame Tussaud. Powieść autorstwa Edwarda Careya otrzymała tytuł Książki Roku magazynu "The Times" i została okrzyknięta arcydziełem literackim.


Opinie o książce

W "Małej" Edwarda Careya Madame Tussaud, założycielka słynnego gabinetu figur woskowych, opowiada o dziwnych kolejach swego losu i dziwnych czasach, w jakich przyszło jej żyć, obejmujących między innymi niemal zgubną dla niej Rewolucję Francuską – sezon polowania na głowy. Nie przegapcie tej niezwykłej powieści!

Margaret Atwood

Zachwycająca, ekcentryczna, zaskakująca.

Eleanor Catton

Jedna z najbardziej oryginalnych powieści roku. Zabawna, poruszająca, miejscami makabryczna i w osobliwy sposób afirmująca życie. Nadzwyczajne osiągnięcie literackie. Carey, który w młodości pracował w londyńskim gabinecie figur woskowych Madame Tussauds przy Marleybone Road, wspaniale uchwycił ironię i makabreskę tego świata. Powieść jest bogato ilustrowana pięknymi rycinami przedstawiającymi modele anatomiczne.

"The Times"

Bogata, wciągająca powieść. Żywa, oddziałująca na zmysły i ogromnie poruszająca.

"The Guardian"

Historia Marie jest fascynująca sama w sobie, ale talent literacki Careya czyni jej życiową ścieżkę czymś absolutnie cudownym.

Danielle Trussoni, "New York Times Book Review"

Fantazyjna, mroczna, ogromnie poruszająca. Książka do czytania w migoczącym blasku świec…"

Nigel Slater

"Mała" to nadzwyczajne osiągnięcie. Oddajcie się lekturze pierwszych kilku stron, a nie oderwiecie się od niej aż do końca. Zachwyciła mnie nie tylko sama historia i jej jakże ludzka groteskowość, ale również dynamika, z jaką autor prowadzi narrację. Pasjonująca książka, tak zmyślna, dziwna i przesycona prawdami o potencjale i pomysłowości człowieka, że trudno ją do jakiejkolwiek innej porównać.

Gregory Maguire

Istny skarb, powieść przyprawiająca o dreszcz rozkoszy. Zmysłowa i przejmująca, makabryczna i radosna: "Mała" Edwarda Careya to prawdziwy triumf literatury, to jedna z najbardziej upajających powieści, jakie przeczytałam. Nie chciałam rozstać się z Marie ani na chwilę.

Sarah Schmidt, autorka książki "Zobacz, co zrobiłam"

Fascynująca! Jeśli zapomnieliście, po co w ogóle czyta się powieści, Edward Carey dobitnie wam o tym przypomni.

Alexander Chee

"Mała" to powieść pełna wigoru, wdzięku, ciepła i humoru, traktująca o udrękach i osobliwościach ludzkiej natury. Carey nie ma sobie równych.

Kelly Link

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hart ducha w książce pt. „Mała. Światu znana jako Madame Tussaud”, Edward Carey

  Edward Carey daje nam „olśniewającą, pełną cierpkiej ironii i oryginalną powieść o ambitnej sierocie, która w dziwnych, niespokojnych czasach przeistacza się w legendarną Madame Tussaud”.

  Anne Marie Grosholtz najbliżsi zwali po prostu Marie. Urodziła się w 1761 roku. Nie wróżono jej długiego żywota, ale pokazała wszystkim, że prędko z tego świata nie zejdzie. Elementarzem Marie była Biblia. Matka postarała się, aby przekazać córce wykształcenie duchowe. Do szkoły nie posyłało się dziewcząt jej pozycji społecznej. Marie była niewielkiego wzrostu, jak sama mawiała, sięgała ludziom do serca. Wyśmiewali się z niej, że prędko męża nie znajdzie. Ojca nie widywała. Walczył na wojnie. Wrócił z niej jako wrak człowieka. Zniszczony psychicznie i fizycznie. Matka Marie zwariowała od tej opieki nad mężem a po jego rychłej śmierci sama podupadła na zdrowiu. Aby nie żyć przeszłością, matka Marie została zatrudniona u szwajcarskiego lekarza Philippe’a Curtiusa jako gospodyni domowa. Doktor zajmował się tworzeniem figur woskowych (z różnych części ciała zmarłych osób) dla ilustrowania anatomii. Córka przy jej boku uczyła się dbania o dom a przy boku doktora tworzenia figur. Szkicując kości nauczyła się ich nazw, studiowała różnorakie narządy. Zdobyła sporą wiedzę z zakresu ludzkiego ciała. Niestety matka dziewczynki nie poradziła sobie psychicznie, popełniła samobójstwo tym samym zostawiając córkę na łasce obcego, dorosłego mężczyzny. Jak poradziła sobie w świecie bez jedynej bliskiej jej osoby?

  „Cudownie napisana (i zilustrowana!) opowieść o życiu Marie Tussaud, czyli o tym, jak z małego nasionka wyrasta wielkie drzewo. Ekscentryczna w nastroju, makabryczna w poczuciu humoru, przywraca nam taką rozkosz czytania, jaką mieliśmy w nastoletniej młodości. Książka, której nie można przeoczyć.” - Olga Tokarczuk.

  Historia opowiada tym, jak Anne Marie Grosholtz staje się Madame Tussaud – założycielką londyńskiego Muzeum Figur Woskowych. Mała Marie prowadzi nas przez swój świat, swoje życie, doświadczenia, upokorzenia ze strony innych osób, drwiny … zawsze miała do głowy wkładane, że jest tylko służącą i nic więcej nieznaczącą osobą. Jednak udało jej się wybić. Paryż nie był dla niej łaskawy, dopiero Londyn dał upragnioną wolność. Książka jest opatrzona ilustracjami spod węgla, grafitu czy czarnej kredki samej Małej Marie. Edward Carey oddał w nasze ręce pięknie skonstruowaną powieść o „nieulękłym dziewczęciu”. Czyta się ją jak baśń, narracja, słownictwo to wszystko powoduje, że przenosimy się do zupełnie innego świata. Autor stworzył fabułę, od której ciężko się oderwać. Zachęcam Was, abyście pozwolili Małej Marie przenieść się do jej świata, nie zawiedziecie się.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Edward Carey Mała światu znana jako Madame Tussaud, nowy rok, czas na nowe, fantastyczne książki. O Małej przeczytałam już wiele pochlebnych opinii. Teraz ja również dołączam do grona, osób zakochanych w tej opowieści, bo historia, którą serwuje Edward Carey jest obłędna.

  Fantastycznie skonstruowana fabuła, od której nie sposób się oderwać. Akcja toczy się w drugiej połowie XVIII wieku najpierw w alzackiej wiosce, która jest miejscem urodzenia przyszłej Madame Tussaud, potem w Bernie, gdzie Marie zostaje pomocą w pracach domowych, a zaraz potem zaczyna terminować u geniusza rzeźby doktora Curtiusa. W końcu w Paryżu, do którego dociera razem ze swoim chlebodawcą, a który lada moment opanuje, przynosząc chaos, Wielka Rewolucja i krew będzie lać się po ulicach. To musiało być nie lada wyzwanie, móc przedstawić świat i życie ówczesnych mieszkańców w taki sposób, żeby czytelnik poczuł się wiarygodnie, przenosząc się prawie dwa i pół wieku wstecz. Nie mogło być jednak inaczej, skoro autor piętnaście lat spędził najpierw gromadząc materiały, a następnie pisząc Małą.

  Błyskotliwie opowiedziana, piękna językowo i świetna narracyjnie, utrzymana nieco w baśniowym stylu. A w związku z tym, że opowiedziana w pierwszej osobie, otrzymujemy wrażenie bycia odbiorcą wspomnień bądź pamiętnika. W dodatku ozdobionego licznymi, utrzymanymi w stylu epoki, rysunkami. Opowieść potrafi przykuć uwagę rzeczami pięknymi, a także opisywanymi okropieństwami, bezustannie trzyma w napięciu, w jednym momencie bawi, by za chwilę budzić sprzeciw, zdziwienie, a nawet obrzydzenie.

  Nie można też zapomnieć o bohaterce, a także otaczających ją dość charakterystycznych postaciach, które przewijają się przez kolejne rozdziały książki. Czasem są wytworem wyobraźni autora, niektórzy bohaterowie żyli jednak naprawdę. Anne Marie Grosholtz zwana Małą, a w przyszłości słynna Madame Tussaud. Sierota, drobniutka, chociaż pełna talentu, odwagi i siły, potrafiąca stawić czoła wyzwaniom, jak na tamte czasy może wydawać się nawet nieco dziwna.

  Jej wydawałoby się ekscentryczne jak na tamte czasy dzieła w postaci tworzonych z wosku modeli ludzkich głów, potem całych postaci, kontynuowane następnie latami przez innych, podziwiać będą miliony ludzi na całym świecie. To ona i doktor Curtius zatrzymywać będą w wosku dla potomności oblicza sławnych, a twarze łotrów ku uciesze gawiedzi. Do nich trafią ci, których nazwiska zapiszą się w historii. Do nich przychodzić będą mieszkańcy Paryża, którym marzy się woskowa nieśmiertelność. Do nich wreszcie trafią zdekapitowane głowy zwolenników i przeciwników rewolucji. Świetna powieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka naprawdę bardzo mi się podobała, bo lubię czytać biografie ciekawych osobowości, a taką była legendarna Madame Tussaud. Na plus tej książki są świetne ilustracje. Majstersztyk!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Madame Tussaud chyba nikomu nie muszę przedstawiać. To ona założyła słynne muzeum figur woskowych. Moim marzeniem jest odwiedzić to w Londynie. Może się uda. Kiedy będzie normalnie, bo ciągle w to wierzę.

  Ta książka to nie tylko opowieść o niej. To przede wszystkim podróż w czasie do epoki królów, do Francji innej niż ta, która znamy. Książka zaczyna się dość mocno. Mała Marie zostaje dość szybko osierocona.. Najpierw ginie ojciec, potem odchodzi matka. Dziewczynka trafia pod opiekę doktora Curtiusa. Człowieka ekscentrycznego. Kiedy tylko pojawiał się na kartach powieści, czułam niepokój. Byłam nim jednak zafascynowana. Od samego początku podziwiałam za to Marie. Jej siłę i determinację.

  Jestem totalnie oczarowana tą książką. Formą narracji. Widać, jak na przestrzeni lat zmieniała się Marie Tussaud. Jak poszczególne wydarzenia na nią wpływały. Coś niesamowitego. Dorastałam wraz z nią, mogłam podziwiać jej wzloty i upadki. Potrzebowałam spotkania z taką bohaterką.

  Jak czytamy na końcu, ta książka powstawała przez 15 lat. Jest dopracowana w każdym szczególe. Całość uzupełniają ilustracje, które świetnie uzupełniają treść. Niektóre mnie nieco przerażały, ale bez nich tej książce czegoś po prostu by brakowało.

  Książki od zawsze stanowiły dla mnie ucieczkę od rzeczywistości. Ta przeniosła mnie w miejscu i czasie, oczarowała mnie. Jeśli i Wy chcecie się na chwilę oderwać od tego, co się dzieje, polecam tę książkę. Jest niesamowita.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Mała księga przytulań i uścisków 0/5 Nasza cena:
15,92 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mała księga przytulań i uścisków

Przytulajmy i uściskajmy siebie codziennie. Dostajemy dzięki temu dużo energii i chęci do działania. Cudownie jest mieć bliskie osoby z którymi możemy wykonywać te miłe i ciepłe gesty. O ile dzięki takiej postawie łatwiej jest naprawiać relacje i sprawy wydawałoby się nie do załatwienia. Świat z...
Hej, mała! 5/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hej, mała!

Rodziny się nie wybiera? A właśnie że tak! Tych dwoje od dawna coś do siebie czuje, ale brakuje im odwagi, by zrobić kolejny krok. Gdy Asia widzi, że Paweł coś ukrywa, do głowy przychodzą jej najgorsze scenariusze. Czy miejsce u boku ukochanego zajęła inna kobieta, a marzenia o byciu mamą przestaną...
Mała księgarnia samotnych serc 4/5 Nasza cena:
29,39 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mała księgarnia samotnych serc

Posy Morland spędzała życie zatopiona w lekturze swoich ukochanych powieści romantycznych w stojącej na skraju bankructwa księgarni. Kiedy jej ekscentryczna właścicielka Lavinia umiera i zostawia Posy w spadku księgarnię, dziewczyna musi odłożyć książki i zmierzyć się z prowadzeniem podupadającej...
Felix, Net i Nika. Orbitalny Spisek 2. Mała Armia. Tom 6 0/5 Nasza cena:
32,38 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Felix, Net i Nika. Orbitalny Spisek 2. Mała Armia. Tom 6

Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie okołoziemskiej i wkrótce spadnie na Warszawę. Kto wygra wyścig z czasem? Trójka czternastolatków, naukowcy z Instytutu Badań Nadzwyczajnych czy... Mała Armia? Rzeczywistość warszawskiego gimnazjum, szalone akcje i wynalazki, odjechany humor i...
Coco i mała czarna sukienka 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Coco i mała czarna sukienka

Obrazkowa książka dla dzieci przedstawiająca ikonę historii mody, Coco Chanel , od czasów jej dzieciństwa do wielkiej kariery. Coco Chanel wyzwoliła kobiety z gorsetów, ubrała je w spodnie i oczywiście w “małą czarną” , najsłynniejszą sukienkę świata. Stworzyła także nieśmiertelne perfumy Chanel nr...
Mała Garbo 0/5 Nasza cena:
30,44 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mała Garbo

Czy w świecie wykreowanym przez media pozostało jeszcze coś prawdziwego?Przed napadem na bank sprawdź, czy są w nim pieniądze. Strzelając na postrach, uważaj, by kula nie trafiła staruszki. Porywając samochód, upewnij się, że jest pusty. Możesz bowiem niechcący porwać młodziutką gwiazdę filmową i...
Mała trylogia 0/5 Nasza cena:
38,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mała trylogia

Lata sześćdziesiąte i początek siedemdziesiątych XIX wieku.Życie w polskim majątku ziemiańskim oraz partyzanckie potyczki na zapleczu wojny francusko-pruskiej.On ? panicz Henryk ? zamknięty w sobie, opiekuńczy, wręcz zaborczy syn zamożnego ziemianina. Ona ? Hanna Suchowolska ? niewinna, dorastająca...
Krzykacz z Rwandy 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krzykacz z Rwandy

Ta historia biegnie przez tysiąc wzgórz wybijając bosy, przejmujący rytm... Wsłuchajmy się uważnie w okrutnie prawdziwą baśń o miłości i przyjaźni. O strachu, który nie paraliżuje odwagi. O ścięciu człowieczeństwa w myśl przykazań z radia. O Sebwgugu. Wstrząsająco pięknie opowiada dziesięcioletnia...
Niewyznane grzechy siostry Juany 0/5 Nasza cena:
31,96 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewyznane grzechy siostry Juany

Laura Ulloa odkrywa w sewilskim archiwum Indii Zachodnich nieznane manuskrypty spisane prawdopodobnie przez Isabel - siostrzenicę samej Juany Ines de la Cruz! Siostra Juana, słynna zakonnica hieronimitka, nazywana jest niezrównaną poetką z Ameryki i meksykańskim feniksem, bo jej ognista...
Prawdziwa historia oparta na kłamstwach 0/5 Nasza cena:
23,49 zł 27,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia oparta na kłamstwach

W szkole klasztornej Leonora nauczyła się piec chleb, zmywać naczynia, prasować, robić na drutach, czytać i pisać. Nauczyła się również, że nigdy nie powinna mówić na głos tego, co myśli. Posada służącej u zamożnej meksykańskiej rodziny miała być szczytem jej życiowych osiągnięć. "Szczęściara",...
Trucizną mnie uwodzisz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trucizną mnie uwodzisz

Emily Neale mieszka wraz z ojcem na przedmieściach Mexico City. Kolekcjonuje historie kobiet - morderczyń. Z wycinków prasowych tworzy katalog zbrodni. Zadziwia wiedzą na temat świętych. Wychowywała się bez matki, która pewnego dnia zniknęła w trakcie zakupów na hałaśliwym targu. Dzieciństwo minęło...
Księga Ogni 4/5 Nasza cena:
29,30 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga Ogni

Kiedy ukrywasz coś, co okryje hańbą ciebie i całą twoją rodzinę... ucieczka wydaje się najlepszym rozwiązaniem... Jest rok 1752. Agnes Trussel, dziewczyna z małej wioski w Sussex, postanawia uciec do Londynu. Przypadkowo zostaje pomocnicą twórcy fajerwerków - oschłego Johna Blacklocka. Pomimo...
Wybrane bestsellery
Hunter. Boston Belles. Tom 1 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hunter. Boston Belles. Tom 1

Hunter to pierwszy tom serii Boston Bells L.J. Shen. Poznaj dwoje nieustraszonych łowców i dowiedz się, które z nich zwycięży! Sailor miała w życiu jeden jasny cel – i znajdował się ON na samym środku tarczy strzelniczej. Ciężka praca i skupienie dały jej wymarzoną szansę na wyjazd na olimpiadę,...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
27,37 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
Głodna puszcza 5/5 Nasza cena:
27,60 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głodna puszcza

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Zero 0/5 Nasza cena:
35,23 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zero

Z sieci nigdy nie znikniesz. Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
38,98 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Zadanie domowe 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadanie domowe

"Zadanie domowe" to wyjątkowa powieść dla młodych dorosłych, poruszająca temat eksterminacji Żydów. Niezwykła historia uczniów, których zadaniem jest wcielenie się w rolę nazistów, ukazująca obawy, uczucia i wewnętrzny bunt przed złem oraz dyskryminacją. Pan Bartley jest jednym z najbardziej...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,02 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12 0/5 Nasza cena:
25,59 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu. Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki",...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne. Na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula