Mag bitewny. Księga 2

Książka
41,98 zł
eBook
33,27 zł
Audiobook
44,36 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Mag bitewny
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 662
Opis

Oto nastał czas najwyższej próby, a brzemię odpowiedzialności każdy musi unieść sam.

Tym, kto stoi pomiędzy królową a buntem magów, który wybuchnie lada chwila, jest Falko. Tylko od jego umiejętności zależy, czy i na ile uda mu się osłonić władczynię.

Królowa ma świadomość, że czas na wahania się kończy. Oto nadchodzi moment, gdy będzie musiała ulec i poświęcić osobiste szczęście dla dobra poddanych.

Magowie bitewni robią, co mogą by wzmocnić armię z walce z siłami ciemności. Do walki dołączają jednak kolejne piekielne kreatury, jeszcze silniejsze i potężniejsze. Zło zatruwa serca przerażeniem, kolejni ludzie zasilają szeregi Opętanych. Upadek Furii wydaje się nieunikniony.

Ludzie od zawsze boją się tego, czego nie rozumieją. Będą szeptać za twoimi plecami. Śmiechy i pieśni będą cichnąć, gdy znajdziesz się obok. Ale bądź pewien, że gdy zetkniecie się z Opętanymi, każdy mężczyzna i każda kobieta w armii będzie szukać wsparcia u ciebie

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii fantasy lub z serii Mag bitewny

Szczegóły
  • Autor: Peter A. Flannery
  • Wydawnictwo Fabryka Słów
  • Seria Mag bitewny
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 662
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788379645725
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Battle Mage
  • Tłumacz: Pawlak Maciej
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788379645725
  • EAN: 9788379645725
  • Wymiary: 12.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Fabryka S??w sp. z o.o., Pozna?ska 91, 05-850 O?ar?w Mazowiecki, Polska, sekretariat@dressler.com.pl, tel. +48 22 733 50 00
Recenzje książki Mag bitewny. Księga 2 (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Tomasz P. w dniu 2020-06-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Smoki one more time!

    Po krótkiej przerwie – wszak od marca nie minęło zbyt wiele czasu – Peter Flannery powraca z drugim tomem „Maga bitewnego”. Przed nami zatem kolejne spotkanie ze smokami, z demonami i z magami bitewnymi, którzy toczą w Krainach Furii zażarty bój o ocalenie całej ludzkości. Kto wyjdzie z tej walki zwycięsko? Czy Marchio Dolor na czele piekielnych hord podbije królestwa wolnych ludzi i zmieni wszystkich w Opętanych? A może Falko Dante ukończy szkolenie i stanie się magiem bitewnym, który przechyli szalę zwycięstwa na stronę ludzi? Przekonajmy się! :)

    Przy okazji pierwszego tomu pełen byłem zachwytów i wygłaszałem tutaj peany na cześć Flannery’ego i stworzonej przez niego opowieści. Teraz, wraz z drugą częścią tej historii… peany będą kontynuowane :) Ta historia jest po prostu fantastyczna. Spójna, wciągająca, ale przede wszystkim świetnie nawiązująca do klasycznego fantasy ze smokami, z rycerzami i z magią w rolach głównych. To właśnie w tym nawiązaniu do najlepszych tradycji gatunku upatrywać należy sukcesu „Maga bitewnego” - jest to nawiązanie zaiste godne uwagi.

    Tom drugi zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy pierwszy. Falko Dante kończy szkolenie na maga bitewnego, lecz wciąż nie potrafi władać magią ofensywną. Czy sama defensywa wystarczy? Można mieć co do tego obawy, Rytuał Assai jest bowiem trudny i niebezpieczny, a można być pewnym, że stający w nim naprzeciw kandydata magowie zrobią wszystko ażeby młody Dante poniósł porażkę. Pewną nadzieją dla chłopaka jest jego opiekun, mag Meredith, ten jednak opuszcza Falka i tropi tajemnice Wielkiego Opętania sprzed 400 lat. Coś mówi Meredithowi, że oficjalna wersja zdarzeń jest kłamstwem… Ale jeśli nie było tak, że smoki uległy opętaniu i oszalały zwracając się przeciw ludziom, to co się tak naprawdę wydarzyło 400 lat temu? Dlaczego czarne smoki nienawidzą ludzi i dlaczego trzeba je w związku z tym zabijać (pozbawiając się tym samym potęgi, którą stanowią)? Tę zagadkę koniecznie trzeba rozwikłać - Meredith czuje bowiem, że może mieć ona doniosłe znaczenie dla powodzenia Rytuału Assai. A kto wie, być może nawet dla powodzenia całej walki ludzkości o ocalenie.

    Równolegle do wątku z młodym Dantem na całym froncie toczy się wojna. Piekielne hordy depczą resztki wojsk Illicji i napierają na granice Clemonce od wschodu i od południa. Ludzkie armie mają coraz większy problem z powstrzymaniem wroga, a ten ma w zanadrzu jeszcze jednego asa… Wróg powołał bowiem do życia Pogromcę, potężnego demona specjalizującego się w… zabijaniu magów bitewnych oraz ich smoków (!). Żaden Przeciwnik i żaden wyrm nie może czuć się bezpieczny dopóki gorejące wiecznym ogniem kopyta Pogromcy depczą po ziemi. Ten zaś zabija jednego maga bitewnego za drugim…

    Nie wiem co jeszcze teraz Wam zdradzić, a czego nie… :) No dobra – uchylę rąbka tajemnicy! ;) Ale powiem Wam tylko tyle, że Falko pomyślnie przejdzie Rytuał Assai i że przywoła smoka. Smok ten będzie… czarny (!). Jednak Falko go nie zabije, albowiem prawda na temat Wielkiego Opętania ujrzy wreszcie światło dzienne. Meredith dotrze do prawdy, a jest ona taka, że 400 lat wcześniej smoki nie oszalały, lecz zostały zabite wraz z dosiadającymi ich magami bitewnymi, a za tą ohydną zbrodnią stali zwykli magowie - tak bardzo zazdrośni o znaczenie swych bitewnych pobratymców (!). Owa zdrada utrwaliła się w zbiorowej pamięci smoków, jednak pamiętają o niej tylko te czarne, ponieważ są one najstarsze… I właśnie dlatego gdy Przywołanie kończy się pojawieniem się czarnego smoka rzuca się ON w furii na ludzi; czyni tak, ponieważ wie o zdradzie magów i w swej nienawiści chce ukarać każdego człowieka za zbrodnię sprzed 400 lat. Dzięki młodemu Dantemu czarne smoki i ludzie w końcu się pojednają. Jednak czy wystarczy to do pokonania armii demonów, Pogromcy i wreszcie do pokonania samego Marchio Dolora we własnej osobie? Siły Illicji, Clemonce i Walencji są na wyczerpaniu, a Acheron i Thraecja nie kwapią się do przyjścia im z pomocą… Co zwycięży – ludzka odwaga, wiara i nadzieja, czy też okrucieństwo i ogień wieczny będący orężem piekielnych hord z piekła rodem?

    Zachwycałem się tą opowieścią od samego początku. Nie przestałem aż do końca i jedyne co mi w tym wszystkim przeszkadza to fakt, że wraz z drugą częścią Flannery zamyka tę historię i nie ma nam do powiedzenia już nic więcej. Chciałoby się po wszystkim przeczytać jeszcze choć kilka stron, doświadczyć jeszcze trochę adrenaliny, jeszcze odrobinę emocji, być świadkiem chociaż jeszcze jednej bitwy… Niestety – to tom drugi i ostatni. Szkoda. Ale trzeba też uczciwie przyznać, że przeciągnięcie tej historii na tom numer trzy byłoby jej zbyt dużym rozwleczeniem i rozmienieniem jej na drobne. Dwa tomy są w sam raz. A jeśli czuję zawód, to tylko dlatego, że egoistycznie chciałbym po prostu więcej :)

    Więcej na:

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula