Lodowy smok

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
112
Rok wydania
2019
Nasza cena: 25,16 zł 34,90 zł Taniej o: 28%

“Lodowy smok” George’a R.R. Martina to kolejna wspaniała pozycja dla miłośników fantastyki autorstwa jednego z najbardziej utytułowanych i utalentowanych amerykańskich twórców współczesnych.

Poznaj historię lodowatego smoka i przenieś się do magicznego, intrygującego i zaskakującego świata.

Lodowy smok to legendarna, przerażająca istota. Nie było człowieka, który nie drżałby na myśl o nim. Potwór siał postrach wśród wszystkich, bowiem nikomu nigdy nie udało się go oswoić. Tam, gdzie przeleciał, zostawiał za sobą zamarzniętą, zniszczoną ziemię oraz opustoszałe okolice. Jedyną, która nie czuła przed nim strachu ani nawet grama zdenerwowania, była Adara - dosłownie “dziecko lodu”. Była dzieckiem urodzonym w samym środku mroźnej, srogiej zimy, której na tych terenach nie doświadczano od lat. Nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętali tak bezlitosnej pogody. Adara nie przypominała sobie, kiedy po raz pierwszy miała styczność z pozornie niebezpiecznym smokiem. Zdawało jej się, że w jej życiu był od zawsze. A może po prostu nie zwracała na niego uwagi, bo nie wzbudzał w niej uczucia strachu i niepewności?

Adara w wieku 4 lat dotknęła go po raz pierwszy. Rok później jako mała dziewczynka poleciała na jego szerokim grzbiecie w podróż po niebie. W 7 roku życia dziecka na gospodarstwo rolne w jej mieścinie spadły ogniste smoki z północy. Aby uratować całą okolicę, potrzebny był ktoś pełen siły, ale i godny zaufania. Do tego wprost idealna okazała się młodziutka Adara i kochający ją jej przyjaciel - lodowy smok.

Powieść “Lodowy smok” przede wszystkim ukazuje siłę przyjaźni i ogromnego zaufania, które w połączeniu mogą przenosić góry. To wspaniała lekcja dla dzieci, które dopiero kształtują swój światopogląd i hierarchię wartości życiowych. Niesamowita historia, przepełniona fantastyką i baśniowością, która jednocześnie uczy. Idealna pomoc dla rodziców w wychowaniu swojej pociechy na dobrego i mądrego człowieka.


O książce

Lodowy smok wypełnia się magią i pięknem aksamitnie bogatej prozy Martina już od pierwszego zdania. Czytelników w każdym wieku oczaruje ta fantastyczna opowieść o bohaterach i smokach, sile rodziny i dojrzewaniu wyjątkowej dziewczyny. Absolutnie obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika fantasy.

VOYA


O autorze

George R.R. Martin jest amerykańskim pisarzem, który wielokrotnie otrzymywał nagrody Hugo oraz Nebula. Jego twórczość należy do gatunku fantastyki oraz science fiction. To właśnie saga jego autorstwa zapoczątkowała kultowy serial “Gra o tron”. Książka “Lodowy smok” to pierwsza w jego karierze powieść dedykowana najmłodszym czytelnikom. Miłośnicy literatury mogą znać Martina ze “Starcia królów” czy “Uczty dla wron”.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Lodowy smok jest króciutką książką, liczącą niewiele ponad sto stron, wydaną w twardej oprawie z obwolutą na grubym papierze. W środku znajdziemy wiele przepięknych ilustracji hiszpańskiego artysty Luisa Royo. Wyglądają jakby były naszkicowane, czasami są lekko rozmyte, ale dzięki temu mają swój niebywały urok. Rysunki niesamowicie wzbogacają lekturę i wielokrotnie w trakcie czytania zatrzymywałem się na danej stronie i przez chwilę je podziwiałem. Historia opisana w Lodowym smoku jest stosunkowo prosta, a dla starszego czytelnika może być dość przewidywalna. A jednak losy Adary wzbudziły moje duże zainteresowanie i rozbudziły wyobraźnię. Przez chwilę miałem okazję znów poczuć się jak dziecko, które czyta niesamowitą historię i to na dodatek ze smokami. A wiadomo, że jak są smoki, to książka musi się ekstra!

  Adara nie jest zwykłym dzieckiem i jak się łatwo domyślić, jej los jest powiązany z lodowym smokiem. W jaki sposób? To już autor pozostawia czytelnikowi do własnej interpretacji i snucia domysłów. Adara jest poważną dziewczynką i rzadko bawi się z innymi dziećmi. Uśmiecha się, ale nie robi tego zbyt często, nigdy też nie płakała, nawet gdy się mocno skaleczyła. Uwielbia za to zimę i każdego lata wyczekuje nadejścia chłodów. Trudno zatem nazwać ją normalnym dzieckiem, ale dzięki temu intryguje i wzbudza zainteresowanie u czytelnika. Oprócz Adary w książce poznajemy również jej ojca, brata, siostrę oraz stryja, ale odgrywają oni rolę drugoplanowych postaci i są dość słabo wykreowani. Jednak w niczym to nie przeszkadza, ponieważ to losy Adary są najważniejsze w tej książce.

  Autor osadził swoją opowieść w bliżej nieokreślonym świecie, nie podaje żadnych nazw, lecz posługuje się ogólnikami, co nadaje powieści większy uniwersalizm i ponadczasowość. W tle opowieści przewija się wojna, która odegra kluczową rolę pod koniec opowieści. Nie brak zatem tutaj pewnej brutalności, szczególnie w finale, więc niekoniecznie będzie to książka dla najmłodszych. Finał zaś autor pozostawił do czytelnikowi do własnej interpretacji, dzięki czemu z pewnością powrócę jeszcze niejeden raz do tej historii, żeby zobaczyć jak ją odbiorę przy ponownej lekturze. Dla mnie była to piękna historia o tęsknocie, nieuchronnym przemijaniu i dorastaniu, ale również o odwadze małej dziewczynki, sile miłości i poświęceniu, aby ocalić najbliższych.

  Lodowy smok G.R.R. Martina jest jedyną książką dla dzieci w dorobku autora, ale bardzo udaną. Czytając ją można poczuć się jak dziecko i przenieść się do baśniowego, choć niebezpiecznego świata pełnego smoków. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Córce bardzo spodobała się książka.Przeczytała ją na jednym oddechu, w ciągu 20 minut.

  Zdecydowanie poleca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy świat ogrania chłód na niebie pojawia się lodowy smok. Adara nie pamięta kiedy zjawił się po raz pierwszy, ale wie, że wraca co roku, zawsze w jej urodziny. Dziewczynka urodziła się zimą w czasie mrozów tak strasznych, że pochłonęły całe ciepło jej matki, pozbawiając ją życia, a z Adary tworząc zimowe dziecko- chłodne, spokojne i niepotrafiące wyrażać uczuć. Tylko przy lodowym smoku dziewczynka uśmiecha się i jest naprawdę szczęśliwa. Jednak zima nie może trwać wiecznie, a wraz z latem do wioski zbliża się zagrożenie. Czy zimowy przyjaciel będzie w stanie ocalić Adarę i jej rodzinę?

  George R. R Martin nie jest autorem, który kojarzy się z książkami dla dzieci. Jego historie są mroczne, dramatyczne i pełne szczegółów. W swojej jedynej powieści przeznaczonej dla młodego odbiorcy, Martin nie rezygnuje jednak z ulubionych motywów. Mamy tu wojnę, bitwy, śmierć i zniszczenie. Niektóre opisy są naprawdę mroczne i brutalne, a uczucie zagrożenia nie znika nawet na chwilę. Nie jest to książeczka, która spodoba się małym dziewczynkom, ale nastolatkom rozpoczynającym przygodę z fantastyką- jak najbardziej.

  Na niewielkiej liczbie stron ciężko rozwinąć pełną szczegółów opowieść, jednak autorowi udało się zawrzeć w niej to, co najważniejsze. Mamy tu fascynującą bohaterkę, mistycznego smoka, wojenną zawieruchę i moralne dylematy. Siła tej opowieści tkwi w prostocie i plastycznym stylu autora, który czaruje słowem od pierwszej strony. Czaruje również oprawa graficzna, a w szczególności ilustracje stworzone przez Luisa Royo. Autor uchwycił na nich najbardziej dramatyczne momenty historii, co tylko podkreśla jej tajemniczy i nieco mroczny charakter.

  O CZYM? „Lodowy smok”, to mroczna baśń dla dzieci. Nieco brutalna i ponura, ale w ostatecznym rozrachunku, zawierająca pozytywne i wzruszające przesłanie. To opowieść o przyjaźni, wyjątkowej więzi i poświęceniu. O chłodzie i emocjonalnym wyobcowaniu, ale też o dojrzewaniu i odkrywaniu w sobie nowych uczuć. Ale jest to również opowieść o rodzinie, którą trzeba nauczyć się kochać i szanować mimo, że bywa nieidealna. Mnie ta cieniutka i niepozorna książeczka oczarowała, choć żałuję, że nie była nieco dłuższa i bardziej drobiazgowa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  George R.R. Martin z całą pewnością jest autorem dobrze znanym nie tylko fanom i „wyjadaczom” książek fantastycznych. Dzięki serialowi „Gra o tron” jestem przekonana, że dał się poznać wielu przyszłym czytelnikom cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Wraz z kolejnymi pojawiającymi się pozycjami na wydawniczym rynku, nie wyobrażam sobie obecnie, aby nie sięgnąć po coś innego, co wyszło spod jego pióra. Tak właśnie w moich rękach pojawiła się niezwykła książka „Lodowy smok”. Jest to jak dotąd jedyna powieść skierowana do młodszych czytelników i wiecie, co? Bardzo ją lubię! Jestem wielbicielką smoków, o czym zdążyliście się przekonać, a tworach autora są pięknie rozrysowane, dlatego mogę Wam powiedzieć, że nie ważny jest wiek, ważna jest miłość do książek.

  „Lodowy smok” jest skierowany dla dzieci, jest także bardzo atrakcyjnie wydaną książką. Twarda okładka, ilustracje, które mają na celu przyciągnięcie uwagi i rozbudzenie wyobraźni młodszych czytelników. Uważam to za bardzo fajny zabieg. O czym opowiada autor?

  Zabiera nas w podróż na daleką Północ, na której wcale nie jest bezpiecznie. Królestwo, w którym przebywają bohaterowie powieści jest w stanie wojny. Adara jest półsierotą, która nie ma łatwego życia. Chociaż żyje w domu z rodziną czuje się wyobcowana ze względu na swoją inność. Najbardziej związana jest z zimą, jest jej ulubioną porą roku i zawsze czeka na nią z utęsknieniem. Nie straszne jej są śniegi, mrozy i wszelkie zawieruchy, dotyk chłodu jest jej doskonale znany. Adara jest bardzo mądrą i wrażliwą dziewczynką, która jest po części odizolowana od rówieśników, nawet jej własna rodzina zdaje się jej w pełni nie rozumieć, a ojciec nie potrafi pokochać. Jednym z ulubionych zajęć dziewczynki jest samotna zabawa wśród śniegu, gdzie pewnego dnia poznaje niezwykle potężną istotę, która została zrodzona z lodu. Chociaż lodowy smok budzi w każdym przerażenie, bywa bohaterem wielu strasznych legend dla Adary jest kimś znacznie więcej. Lodowy smok szczególnie upodobał sobie małą dziewczynkę, a ich spotkania stały się tradycją, która zapoczątkowała niesamowitą przyjaźń.

  Kiedy na spokojne domostwo Adary nadciągały z północy ogniste smoki i widmo wojny rujnując jej świat, lodowy smok nie pozostaje głuchy na jej prośby. Świat podupada, jedynie Adara i jej przyjaciel są w stanie ocalić wszystko, co im jeszcze pozostało. Czy Lodowy Smok zdoła z pomocą dziewczynki ocalić świat przed zniszczeniem?

  „Lodowy smok” ukazuje jak pozory potrafią mylić, wyobcowana, poniekąd odrzucana przez rodzinę i inne dzieci Adara potrafiła zjednać sobie dziką bestię. Dziewczynka z dystansem podchodzi do innych, jakby poszukiwała w samotności i spokoju oparcia, jednak uczy się, że przyjaźń i pomoc może przyjść z zupełnie nieoczekiwanej strony. Chciałam dodać, że książkę ozdabiają ilustrację autorstwa Luisa Royo, nie można nie zauważyć, że udało mu się podkreślić wyjątkowość przedstawiającej opowieści.

  „Lodowy smok” jest napisana bardzo przystępnym i prostym językiem, jednak nie można jej zarzucić braku dojrzałości. Czujemy na własnej skórze ten chłód, smutek i samotność. Emocje wylewają się ze stron za sprawą rozgrywających się wydarzeń. Wiele motywów, które zdecydował się przedstawić autor są trudne i obecne w dzisiejszym życiu każdego z nas. Mamy tutaj śmierć i godzenie się ze stratą bliskiego członka rodziny, bycie odrzuconym przez odmienność, zetknięcie z wojną, jej następstwami. Myślę, że książka nie powinna trafiać do zbyt młodych czytelników, ponieważ nie zostanie właściwie odebrany jej przekaz.

  „Lodowy smok” jest wspaniale wydaną i opowiedzianą historią, która mimo chłodnych klimatów potrafi rozbudzić czytelnicze serce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ależ to była cudowna, aczkolwiek krótka przygoda! Lodowy smok to naprawdę przepięknie wydana książka fantastyczna, uzupełniona wspaniałymi ilustracjami, z iście baśniowym klimatem, który udziela się czytelnikowi od pierwszych stron. Chociaż wydawałoby się, że Martin pisze tylko książki dla dorosłych, to śmiało można by tę historię czytać dzieciakom na dobranoc, a ich oczy z pewnością zachwycałyby się znakomitymi rysunkami – i nawet jakby potem śniły im się w nocy smoki, to na pewno byłoby to niezapomniane i przyjemne marzenia senne!

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Lodowy smok [nowa wersja ilustrowana]
 • Autor: George R.R. Martin
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 112
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381167840
 • Język: polski
 • Podtytuł: nowa wersja ilustrowana
 • Oryginalny tytuł: The Ice Dragon
 • Tłumacz: Jakuszewski Michał
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381167840
 • EAN: 9788381167840
 • Wymiary: 13.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Gra Muffinki - Gram ze smokiem GRANNA 0/5 Nasza cena:
28,07 zł 45,51 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Muffinki - Gram ze smokiem GRANNA

Na stole kładziemy smakowicie wyglądające babeczki. Gracze rzucają dwiema specjalnymi kostkami – każda ścianka kostki jest oznaczona innym kolorem. Ten, kto pierwszy chwyci muffinkę w kolorach wskazanych na kostkach, zabiera ją dla siebie. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej babeczek. Gra uczy...
Gry i zabawy Smoka Obiboka - Figuraki GRANNA 0/5 Nasza cena:
28,07 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gry i zabawy Smoka Obiboka - Figuraki GRANNA

Cześć Rodzice i Dzieciaki! Dziś przedstawiam Figuraki. Grę ciekawą bardzo, w której wiele kryje się figurek. Barwnych kółek, prostokątów, kwadracikow i trójkątów. Kto chce znać się na figurkach, w Figuraki niech da nurka. Podczas gry dzieci uczą się rozpoznawać figury geometryczne: koło, kwadrat,...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
41,06 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków. Okładka filmowa

Wojna pięciu królów zbliża się do końca. Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców, jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Niezadowoleni z ich rządów wciąż spiskują i zawierają nowe sojusze. Martellowie z Dorne szukają zemsty za swych zabitych krewniaków, a dziedzic króla Balona...
Ogień i krew, część 2 5/5 Nasza cena:
39,35 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogień i krew, część 2

Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu „Pieśni Lodu i Ognia”, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów. Targaryenowie przeżyli Zagładę...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2. Starcie królów 5/5 Nasza cena:
41,06 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2. Starcie królów

Nowe wydanie II tomu bestsellerowego cyklu Pieśń Lodu i Ognia  Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który okrzyknął się królem. Zresztą w każdym z królestw,...
Niebezpieczne kobiety DODRUK ! 0/5 Nasza cena:
36,69 zł 55,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczne kobiety DODRUK !

FEMME FATALE W ŚWIECIE FANTASTYKI! Książka wydana pod egidą George′a R.R. Martina i Gardnera Dozois opowiada o niebezpiecznych kobietach. Są wśród nich wojowniczki, przemierzające otchłanie kosmosu kobiety obcych ras, superbohaterki, weteranki wojenne, czarodziejki i buntowniczki, zabójczynie...
Świat lodu i ognia 5/5 Nasza cena:
52,43 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świat lodu i ognia

Pozycja obowiązkowa dla fanów prozy George’a R.R. Martina i serialu Gra o tron! Zanim lord Eddard Stark wyruszył do Królewskiej Przystani, by zostać namiestnikiem... Zanim po śmierci Roberta Baratheona, Pierwszego Tego Imienia, rozpoczęła się walka o Żelazny Tron... Zanim Daenerys Zrodzona z Burzy...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica Mieczy. Część 2. Krew i Złoto. 5/5 Nasza cena:
42,78 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3. Nawałnica Mieczy. Część 2. Krew i Złoto.

Dwóch pretendentów do władzy nie żyje, a trzeciego wyjęto spod prawa, ale zaciekłe walki nie ustają. Joffrey z rodu Lannisterów niepewnie zasiada na Żelaznym Tronie, a jego najbardziej nieprzejednany rywal, lord Stannis, pokonany i zhańbiony, ulega wpływom zazdrosnej czarodziejki. Tymczasem wygnana...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 1. Cienie śmierci. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
41,06 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 1. Cienie śmierci. Okładka filmowa

Po stuleciach ciągłych wojen i zdrad siedem osłabionych potęg dzielących władzę nad krainą zawarło ze sobą rozejm. Tak się przynajmniej wydaje. Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula