Książka "Łempicka. Tryumf życia" autorstwa Małgorzaty Czyńskiej jest idealną propozycją dla wszystkich osób, które cenią twórczość słynnej malarki, Tamary Łempickiej i które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o jej życiu.
Tamara Łempicka w swoich czasach uważana była za niezwykle zdolną malarkę, zmysłową femme fatale oraz niepokorną i nieujarzmioną skandalistkę. Legendę wynikającą z jej trybu życia i poglądów stale podsycała sama artystka. Skrupulatnie dolegając oliwy do ognia i opisując różne, coraz bardziej pikantne, choć niekoniecznie prawdziwe historie, na długi czas skutecznie utrudniła swoim biografom zgłębienie jej prawdziwego oblicza. Nikt tak naprawdę nie wiedział, jaką osobą rzeczywiście była Łempicka - do czasu.
Autorka książki "Łempicka. Tryumf życia" Małgorzata Czyńska wykonała tytaniczną pracę, aby dotrzeć do źródeł i poznać historię malarki, wolną od podkoloryzowanych opowieści z jej życia. Pod warstwą skandalu, wolnej miłości oraz artystycznej fantazji, kryła się ciężko pracująca kobieta, utalentowana malarka, która poświęciła bardzo wiele, chcąc ukształtować swoje życie tak, aby zapisać się na kartach historii sztuki. Książka Czyńskiej jest lekturą niezwykle zajmującą, napisaną z dużą pasją i pełną interesujących historii z życia jednej z najbardziej znanych artystek końca XX wieku.
O autorce
Małgorzata Czyńska jest z wykształcenia historyczką sztuki, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się dziennikarstwem, publicystyką, jest również kuratorką wystaw. Specjalizuje się w historii mody oraz designu. Jest autorką takich książek jak: "Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów", "Harem metafizyczny. Kobiety Witkacego", "Dom Polski. Meblościanka z pikasami" oraz "Berezowska. Nagość dla wszystkich".