Zbuntowana Niezgodna Tom 2

Autor:

Veronica Roth

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Seria
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Nasza cena: 28,35 zł 37,80 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Tris dokonała wyboru, który na zawsze ma zmienić jej życie. Podążając szlakiem miłości musi stawić czoła największemu niebezpieczeństwu.

Czy uda jej się ocalić swoje życie i odbudować porządek świata?

Odkryj dalsze losy bohaterki w kolejnej bestsellerowej powieści, która zawładnęła sercami czytelników na całym świecie.

Zbuntowana to druga część niezwykle popularnej serii Niezgodna autorstwa Veronici Roth. Cała trylogia przepełniona została wartką akcją, która nieustannie trzyma czytelnika w napięciu i sprawia, że bardzo ciężko jest się oderwać od historii zapisanej na kartach powieści. Nie zabraknie tu również wątków dotyczących miłości, przyjaźni i rodziny. Książkę polecamy wszystkim fanom Igrzysk Śmierci, nastolatkom, którzy niejednokrotnie mogą utożsamić się z młodymi bohaterami, jak i dorosłym, bowiem publikacja porusza wiele ważnych, życiowych tematów.

W pierwszej części poznamy wizję nieokreślonej przyszłości przedstawioną nam przez autorkę. Zabiera nas ona do postapokaliptycznego Chicago, gdzie panuje system pięciu frakcji, takich jak: Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość i Serdeczność. W wieku 16 lat każdy po przejściu testu z predyspozycji, musi podjąć decyzję, do której frakcji pragnie należeć. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy żadna z nich nie wydaje się być odpowiednia, co wiąże się z zostaniem bezfrakcyjnym (wykluczonym), w gorszej sytuacji jest jednak osoba, która pasuje jednocześnie do kilku grup - uznawana jest wówczas za zagrożenie dla idealnego systemu, po czym zostaje wyeliminowana.

Kiedy poznajemy główną bohaterkę, Tris, ma ona 16 lat i stoi przed wyborem dokonania odpowiedniej frakcji. Początkowo staje się nią altruizm, jednak bohaterka szybko zdaje sobie sprawę, że nie był to trafny wybór. Z biegiem czasem staje się członkiem Nieustraszonych, gdzie poznaje Cztery, który jako jedyny zna jej tajemnicę. Miłość pomiędzy nimi pomaga przetrwać dziewczynie wszystkie ciężkie chwile i podjąć właściwe wybory, kiedy system frakcyjny zaczyna upadać, a wśród nieustraszonych szerzy się zdrada.

W Zbuntowanej nie brakuje politycznych intryg, gorącego romansu oraz walki z opresyjnym systemem. Co Tris będzie w stanie poświęcić dla najbliższych? Co będzie dla niej ważniejsze - prywatna zemsta, czy dobro ogółu? Na barkach nastoletniej dziewczyny spoczywa ogromna odpowiedzialność.

Seria zawiera jeszcze trzecią część, którą również warto przeczytać. W ostatniej książce z trylogii poznajemy kolejne tajemnice, przeżywamy wraz z Tris jej wewnętrzne rozdarcie i wychodzimy poza wielki mur otaczający Chicago. To, co czeka na bohaterów po drugiej stronie jest jeszcze bardziej zaskakujące, niż mogłoby się wydawać.

Warto dodać, że cała trylogia w skład której wchodzą kolejno: Niezgodna, Zbuntowana i Wierna została przeniesiona także na ekrany kin. Filmowa wersja Zbuntowanej, której reżyserem został Robert Schwentke trafiła na duży ekran w 2015 roku, do sukcesu niewątpliwie przyczyniła się również plejada największych gwiazd ekranu, które wystąpiły w filmie: Shailene Woodley (Beatrice Tris Prior), Theo James (Tobias Cztery Eaton), Kate Winslet (Jeanine) oraz Naomi Watts (Evelyn). Film akcji stworzony na podstawie historii zawartej w książce z pewnością przypadnie do gustu wszystkim czytelnikom trylogii Niezgodna.

Veronica Roth to amerykańska autorka powieści science-fiction, niezwykłą popularność przyniosła jej seria Niezgodna, która stała się światowym bestsellerem. Roth wraz z mężem obecnie mieszka w Nowym Jorku. Fanom serii Niezgodna: Zbuntowana polecamy również inną pozycję autorki pod tytułem Cztery. Przedstawia ona historię jednego z głównych bohaterów, Tobiasa, zanim jeszcze poznał Tris.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  21 z 28 osób uznało recenzję za przydatną

  Veronica Roth jest autorką młodzieżowej serii pod tytułem Niezgodna. Druga część trylogii nosi nazwę Zbuntowana i została wydana w 2012 roku przez wydawnictwo Amber. W 2015 roku książka ukazała się w nowej szacie graficznej z filmową okładką.

  Po ucieczce z miasta Tris i jej znajomi trafiają do siedziby Serdeczności, gdzie uchodźcy mogą znaleźć schronienie. Nie są tu jednak całkowicie bezpieczni – Serdeczni nie chcą mieszać się w walkę innych frakcji, ale pozwalają zbiegom zostać na ich terenie. Niestety, Nieustraszeni i Erudyci pojawiają się na polach Serdeczności i chcą odszukać zbiegów. Tris udaje się uciec. Razem z Cztery i kilkoma innymi osobami wraca do miasta i osiedla się u bezfrakcyjnych. Okazuje się, że są oni dobrze zorganizowani. To ludzie, których wyobrażała sobie zupełnie inaczej. Przewodzi im kobieta, której celem jest obalenie dotychczasowego systemu. Frakcje mają zostać zniesione, a nowy system ma opierać się na współpracy wszystkich ludzi. Tris nie jest przekonana do tego pomysłu. Ma jednak większe zmartwienia – Tobias odsuwa się od niej, a dziewczynę męczy poczucie winy. Zabiła swojego przyjaciela, przez co nie może teraz znieść nawet widoku broni. Zaczyna paraliżować ją strach, który powoduje, że Tris pakuje się w coraz to nowe kłopoty. Na dodatek Erudycja urządziła polowanie na Niezgodnych. Tris i Tobias nie są bezpieczni.

  Narracja pierwszoosobowa przedstawiona jest w czasie teraźniejszym. Tris opowiada o tym, co aktualnie się dzieje obok niej. Przytacza też w narracji swoje myśli i uczucia. Z jej przemyśleń możemy wywnioskować, że dziewczyna nie jest niczego pewna. To zagubiona nastolatka postawiona przed trudnymi wyborami. Tris musi zdecydować, komu może zaufać. Nie zawsze wybory te są słuszne, o czym przekona się boleśnie na własnej skórze.

  W tej części nie brakuje akcji. Co chwila coś się dzieje, wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Trochę brakowało mi ciągłego strachu o własne życie – bohaterowie chodzili po mieście, jakby nie było pogrążone w wojnie. Poza tym pojawiło się kilka ciekawych kwestii związanych z frakcjami i władzą, były nowe pomysły na stworzenie społeczności, a także kilka tajemnic.

  W książce jest kilka zaskakujących momentów. Gdy czytelnik już przyzwyczai się do jednej zmiany, pojawia się druga. Nie można się nudzić podczas czytania. Razem z Tris zostajemy wrzuceni do świata trudnego, nieznanego i zachwianego w posadach. Odkrywamy z nią sekrety innych i widzimy, jak dziewczyna się zmienia.

  Poza licznymi walkami i odkrywaniem tajemnic jest też miłość i nieoczekiwane zmiany w charakterach ludzi. Nie tylko Tris się zmienia – Tobias ma swoje sekrety, Caleb próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji, dawni przyjaciele stają się wrogami i odwrotnie. Między parą głównych bohaterów rodzi się namiętność, ale dość nieśmiało. Oboje wiedzą, że nie czas na zbliżenia, trzeba walczyć. Tris bierze na siebie zbyt wiele, zachowuje się destrukcyjnie, nie szanuje swojego życia, okłamuje ukochanego, który widzi, że coś jest nie tak.

  Powieść jest ciekawa. Ma interesującą fabułę. To dobra seria młodzieżowa, udana dystopia. Warto się z nią zapoznać również ze względu na to, że niedługo do kin trafi druga część filmu. Książka jest niezła i na pewno zawiera więcej szczegółów. Przy okazji napisana jest lekko, choć porusza dość poważne tematy – walka, miłość, szukanie własnej tożsamości, wyrzeczenie się dotychczasowych przyzwyczajeń, odróżnianie przyjaciół od wrogów.

  Polecam tym, którzy czytali pierwszą część. Jestem zwolenniczką kontynuowania serii. Wydaje mi się, że Niezgodna była odrobinę ciekawsza od tej części, ale i tak warto dać jej szansę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  21 z 37 osób uznało recenzję za przydatną

  Właśnie skończyłem drugą część trylogii "Niezgodna". Tym razem nie będę się tak rozpisywał, jak przy pierwszej części, bo w większości bym napisał to samo jeszcze raz. Więc dodam rzeczy, które zauważyłem i które przyczyniły się do nieco niższej oceny.

  Główną rzeczą, która odróżnia "Niezgodną" od "Zbuntowanej" jest to, że ta druga jest znacznie mroczniejsza. Tutaj co chwilę ktoś ginie, jednak najbardziej przykry jest fakt, że żaden z bohaterów się nad tym nie głowi za bardzo - z paroma wyjątkami. Mam żal do autorki, że uśmierciła Fernanda dosłownie chwilę po jego pojawieniu się po raz pierwszy. I była to śmierć całkowicie bezlitosna, której w sumie sam nie zawinił. Liczyłem, że ze wszystkich nowych postaci, to właśnie jego wątek się rozwinie.

  Druga część jest także napisana nieco inaczej. O ile w pierwszej dominuje akcja, to Veronica Roth w "Zbuntowanej" większość czasu poświęciła psychice Tris. Wgłębiamy się w jej myśli, lęki, czasami nawet te najmniej prawdopodobne. Bardzo mi się to spodobało, bo to pomogło mi zrozumieć decyzje bohaterki (czasem najbardziej absurdalne...) i lepiej postawić się na jej miejscu.

  Jest jedna rzecz, którą Roth zapoczątkowała w "Niezgodnej" i (niestety) bardzo rozwinęła w "Zbuntowanej" - tempo akcji. W pierwszej części było powiedzmy 'w sam raz', natomiast tutaj to się dzieje naprawdę za szybko. Czytelnikowi (przynajmniej mnie) trudno nadążyć za akcją, bo wszystko się dzieje w maksymalnie ekspresowym tempie. Skaczemy z Serdeczności do bezfrakcyjnych, stamtąd do Prawości, idziemy do Erudycji i wracamy do Prawości, odwiedźmy jeszcze Serdeczność i wróćmy do Nieustraszoności. Będę szczery, naprawdę łatwo się zgubić. Z pewnością miałbym w tej chwili problem z chronologią przy wymienianiu wszystkich wydarzeń. Jest to jedyny większy mankament, jaki mi się rzucił w oczy.

  Mimo tej jednej większej wady, ponownie polecam sięgnąć po "Zbuntowaną". Wciąga tak samo jak "Niezgodna" a może nawet bardziej! Jest pełna wielu zaskakujących zwrotów akcji, ma szokujące zakończenie. Zachęcam do przeczytania całej trylogii :) Tymczasem w najbliższym czasie zabieram się za "Wierną"...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Od razu na wstępie napiszę, że zrobiłam błąd, bo zamiast przeczytać najpierw "Niezgodną" zaczęłam od "Zbuntowanej", którą pożyczyła mi przyjaciółka. Na szczęście - lub też nie - zdążyłam wcześniej zobaczyć film nakręcony na podstawie "Niezgodnej", więc mniej więcej orientowałam się w fabule. Jak we wszystkich trylogiach polecam jednak czytać tomy po kolei, bo wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane, nieprzypadkowe :D

  Od samego początku, dosłownie od pierwszej kartki "Zbuntowanej", ba - od okładki właściwie - miałam nadzieję, że będzie to świetna książka. No cóż, trochę się rozczarowałam. O ile akcja jest naprawdę fajna, momentami zaskakująca, szybka, pełna zwrotów akcji (ucieczka, walka, itd.), to monologi głównej bohaterki, naszej zbuntowanej Tris po prostu dobijają... Wiedziała, co wybiera i co się z tym wiąże. Tysiące pytań do samej siebie, ciągłe wyrzuty sumienia a potem jej dziwaczna nagła zmiana. Doceniam mimo wszystko upór, odwagę i siłę Tris, choć z facetami postępować nie umie ;) Tak tak, jeśli chodzi o wątek miłosny, to zarówno ona jak i Tobias zachowywali się jak dzieci.Żadnych konkretów, żadnej prawdziwie dojrzałej, poważnej rozmowy. Jakieś dziwne uniki, zabawa w kotka i myszkę, wiecznie niezdecydowanie. Tobias z resztą momentami zachowywał się jeszcze gorzej. Najpierw popierał ukochaną, potem ganił za jej decyzje i wzbudzał w niej poczucie winy. Na jej miejscu pewnie bym dawno zwariowała i wysłaliby mnie do wariatkowa.

  Mimo kilku wad, książka naprawdę przypadła mi do gustu. Jest o wiele lepsza niż niektóre dzieła z tego samego gatunku, które miałam okazję czytać. Napisana jest prostym, zrozumiałym językiem, można by rzec młodzieżowym, ale bez zbędnych kolokwializmów. Dodam tylko, że mój tata ma o niej bardzo podobną opinię i mimo 50 na karku, przeczytał ją z przyjemnością ;) Moja ocena 7/10 lub 4/5 jak kto woli ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Całą trylogie skończyłam stosunkowo niedawno i całe te emocje jeszcze ze mnie nie uszły i wciąż jeszcze jestem trochę wstrząśnięta całą fabułą i szybkością z jaką rozwijała się akcja co było wadą jak i zarówno zaletą.

  Na pewno jedną i najistotniejszą rzeczą która odróżnia Zbuntowaną" od "Niezgodnej" jest cała jej dramaturgia.W drugiej części znacznie wrosła umieralność bohaterów tych ważnych i mniej ważnych ale to już mało istotne. W drugiej części Pani Veronica zmieniła koncepcje,dlatego że o ile w "Niezgodnej" przeważała akacja to w drugiej części skupiła się na uczuciach i głównej bohaterki jaką jest Tris,która męczyła się sama ze sobą splamiona krwią najbliższych jej osób.Jedynymi którzy jej pozostali są Tobias i Caleb lecz tylko na Tobiasie mogła polegać ona zaufała mu a ON zaufał jej ale czy naprawdę?Ponieważ co chwila między nimi są jakieś konflikty bardzo bezsensowne i nudnawe a do tego wszystkiego lekceważąca swoje życie Tris która nie zważa na to ze jej życie jest naprawdę drogie dla np.Tobiasa i ze jej poświecenie nie jest konieczne.

  Gdy skończyłam "Zbuntowaną" miałam mieszane uczucia bo muszę się przyznać że "Niezgodna" całkowicie przejęła kontrole nad moim umysłem.Zmieniając cały mój pogląd,ale miała drobniutkie wady nieliczne i mało istotne ale jednak wady To też (a z reszta jak widać nie tylko ja) liczyłam że pani Veronica zniweluj je całkowicie ale cóż pisarz też człowiek.

  Także mogę z czystym sumieniem polecić "Zbuntowaną" i zdecydowanie zaprosić do przeczytania "Wiernej"!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Z seriami zawsze jest ten sam problem.

  Tudzież cała masa problemów.

  Wahania formy – jedna książka lepsza, druga gorsza. Jeśli pierwsza jest zła, mniej osób sięgnie po drugą. Jeśli ostatnia jest zła, cała seria staje się do d…. Bywa też, że zapowiedziana kontynuacja nigdy się nie pojawi. Bo autor straci wenę, albo wydawca jej nie będzie chciał.

  Jedno jest pewne: jedna książka jest w stanie wszystko zaprzepaścić.

  I koniec pieśni.

  Kilka tygodni temu psioczyłem pod nosem na Niezgodną Veronici Roth. Najpierw książkę odrzuciłem bez pardonu po kilkudziesięciu stronach, później się z nią przeprosiłem i niemal szczęśliwie dobrnąłem do końca. Niemal, bo ciągle coś mi w niej nie grało. Koniec końców stanęło na gruncie neutralnym. Plusy zrównoważyły minusy. No, może plusów było więcej. O jeden, maleńki – tyci, tyciusieńki – plusik. W końcu coś musiało sprawić, że chciałem dać tej serii jeszcze jedną szansę.

  Sięgając po „Zbuntowaną” nie żywiłem wielkich nadziei. Miałem jednak nadzieję, że odejście od „Igrzysk Śmierci” i własna ścieżka trylogii okażą się decydujące dla oceny całości.

  „Wybór Tris zburzył jej świat, ale i połączył z Nieustraszonym Cztery. Jego uczucie pomaga przetrwać jej wśród krwawej walki frakcji. Tylko ON rozumie jej rozpacz. I tylko ON zna jej tajemnicę… Konflikt frakcji zmienia się w wojnę. Wśród Nieustraszonych szerzy się zdrada. A Tris staje przed kolejnym wyborem. Czy zaryzykuje wszystko, żeby ocalić tych, których kocha?”

  Pierwsza myśl na podstawie streszczenia: szału nie będzie.

  Pierwsza myśl po rozpoczęciu lektury: …

  Zamurowało mnie.

  Zamurowało, bo już pierwsze zdania pokazują jak bardzo inna jest ta książka od swojej poprzedniczki. Dużo lepiej napisana, dojrzalsza, inteligentniejsza.

  Wszystko uległo poprawie.

  Język stał się o wiele bardziej plastyczny i przyjemny, opisy bardziej wyraziste i bardziej obrazowe, bohaterowie wyraziści i żywi, emocje – chwilami przesadzone – ale dużo bardziej naturalne. I wreszcie fabuła – w końcu coś nowego!

  Potwornym mankamentem „Niezgodnej” była dla mnie tytułowa bohatera. Infantylna, nierzeczywista, nie wzbudzająca sympatii. Ale „Zbuntowana” prezentuje Tris w zupełnie nowym wydaniu – jako dziewczynę zmagającą się z własnymi lękami, ciężarem przeszłości, wyrzutami sumienia oraz targającymi nią pragnieniami. W drugim tomie bohaterka staje się dużo bardziej złożona, bardziej rzeczywista, bardziej ludzka. Może i autorka nie dała rady unieść pełni ciężaru psychiki bohaterki, ale powiedzmy sobie szczerze – widać olbrzymi postęp. Bo mimo kilku niedoskonałości w charakterystyce głównej bohaterki, to nie przeszkadza w jej odbiorze. Nadal pozostaje żywa. I ludzka. A to dla mnie bardzo ważne.

  Dynamicznie rozwijająca się fabuła, prowadzona równolegle z nieustanną walką wewnętrzną Tris, świetnie ze sobą harmonizują i równoważą się. Lawirując w wąskiej uliczce, Roth nie wypada z drogi i utrzymuje książkę w ryzach. Trzeba przyznać, że to nie łatwe i najmniejszy błąd mógł zniszczyć tę książkę.

  Gorzej wypada, natomiast, dawkowanie napięcia w „Zbuntowanej”. W kluczowych momentach niejednokrotnie zastanawiałem się, czy autorka nie powstrzymuje pióra z poczucia, że tak właśnie trzeba zrobić. Czuję na karku jej gorący, przyspieszony oddech i niemal widzę, jak drży jej ręka z przejęcia, gdy nie może się już doczekać napisania tego, co za chwilę się wydarzy. Wyraźnie widać, że ostatnie zdania przed kulminacją bywają wymuszone, ale to drobnostka. Wierzę, że Roth – która już pokazała wielki rozwój swoich umiejętności pisarskich – z czasem nauczy się również dawkowania napięcia.

  Podobają mi się relacje między bohaterami, ich złożoność. I znowu – może te relacje nie są na najwyższym, światowym poziomie, ale pozostają wierne, logiczne, prawdziwe. Bolą mnie płytkie relacje, prostoliniowe do bólu – nie wierzę, że takie w ogóle istnieją, a już na pewno nie w przypadku przyjaźni czy miłości. Obawiałem się, że związek Tris z Cztery będzie sztampowy, przesadnie słodziutki i milusi, tymczasem zaskoczyło mnie jak bardzo jest ON skomplikowany. Bohaterowie nie mają lekko, prowadzą ze sobą nieustanne batalie, docierając się w obliczu dramatycznych wydarzeń, w których centrum się znaleźli. Tło nie mogło pozostać bez znaczenia i nie pozostało – widać jego realny wpływ na to, co robią i jak się zachowują bohaterowie. Fajnie, że Veronica Roth o tym pomyślała – wielu pisarzy zapomina o tym, jaki wpływ na bohaterów powinno wywierać środowisko, w którym żyją i wyzwania, z którymi się mierzą.

  Prawie wszystkie uwagi, które miałem do „Niezgodnej” pokrywają się ze zmianami zastosowanymi w kontynuacji. Najwyraźniej sama autorka – być może dzięki czytelnikom – doszła do zbawiennych wniosków, które ratują trylogię windując ją na dużo wyższy poziom. „Zbuntowana” jest naprawdę dobra i stawia solidne fundamenty pod tom wieńczący trylogię. A ja cieszę się przede wszystkim z tego, że pomimo mieszanych uczuć żywionych wobec pierwszej części, zdecydowałem się sięgnąć po kolejną. To była słuszna decyzja. Oby „Wierna” potwierdziła jej słuszność.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Królestwo Mostu. Tom 2. Zdradziecka królowa 5/5 Nasza cena:
25,59 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królestwo Mostu. Tom 2. Zdradziecka królowa

Kiedy mąż Lary został wzięty do niewoli, ona sama myślała tylko o jednym: „Zrobię wszystko, co konieczne, by cię uwolnić”. Lara – królowa na wygnaniu i zdrajczyni – patrzyła, jak jej ojciec podbija Ithicanę, i nie mogła zapobiec katastrofie. Ale kiedy dowiaduje się, że jej mąż Aren został wzięty do...
Pozłacane wilki. Tom 2. Srebrzyste węże 5/5 Nasza cena:
25,59 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozłacane wilki. Tom 2. Srebrzyste węże

Roshani Chokshi powraca do mrocznego, choć rozjaśnionego blaskiem luksusu świata powieści „Pozłacane wilki”, która błyskawicznie podbiła listę bestsellerów „New York Timesa”. Autorka porywa czytelników w kolejną fascynującą podróż, w której tajemnice i niebezpieczeństwa czyhają na każdym kroku. Są...
Tajemna wspólnota. Księga Prochu. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,49 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemna wspólnota. Księga Prochu. Tom 2

Lyra Złotousta jest już młodą kobietą, studentką drugiego roku na uniwersytecie w Oksfordzie. Kiedy Pantalaimon, jej dajmon, staje się świadkiem morderstwa, oboje zostają zmuszeni do przedefiniowania swojego związku w sposób, którego nigdy sobie nawet nie wyobrażali, i wplątani w skomplikowany,...
Mroźne łzy. Heart of Thorns. Tom 2 4/5 Nasza cena:
31,06 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroźne łzy. Heart of Thorns. Tom 2

Pełna magii i zaskakujących zwrotów akcji kontynuacja "Serca z cierni" Mia Rose powraca do świata żywych. Nie ma pojęcia, kto wyniósł ją z lochów i porzucił w lesie, ale jednego jest pewna - musi odnaleźć swoją matkę w mroźnym królestwie Lumii. To jedyna szansa, aby ocalić bliskich. Pilar uwalnia...
Miecz przeznaczenia. Wiedźmin. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,94 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miecz przeznaczenia. Wiedźmin. Tom 2

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę wiedźmińską sagę! Wiedźmiński kodeks stawia tę sprawę w sposób jednoznaczny: wiedźminowi smoka zabijać się nie godzi. To gatunek zagrożony wymarciem....
Baśniobór. Tom 2. Gwiazda wieczorna wschodzi 5/5 Nasza cena:
20,99 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśniobór. Tom 2. Gwiazda wieczorna wschodzi

W poprzednim tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało zniszczyć zaczarowany rezerwat i przejąć władzę nad światem. Jednak Stowarzyszenie nie daje za wygraną. W Baśnioborze ukryto jeden z potężnych artefaktów...
Raven. Tom 2. Czarna wrona 4/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raven. Tom 2. Czarna wrona

Drugi tom serii fantasy, w której cienie ożywają na twoich oczach! Piper próbuje zmierzyć się z konsekwencjami śmierci Rose. Jako jej następczyni musi szybko odnaleźć się w nowej roli i rozpocząć szkolenie, które pomoże jej przetrwać. Nie każdy patrzy przychylnie na Białego Kruka, a nad Raven...
Krew hydry. Elementals. Tom 2 4/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew hydry. Elementals. Tom 2

Drugi tom serii Elementals, która wzbudziła żywiołowe dyskusje wśród czytelników! Nicole dowiaduje się kto jest jej prawdziwym ojcem, a Blake zrywa z Danielle. W tym samym czasie drużyna Elementals zaczyna intensywnie trenować, aby mieć szansę na przeżycie kolejnego starcia z potworami z Kerberosu....
Wysłannicy. Tom 2. Guerra 5/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wysłannicy. Tom 2. Guerra

Związek Zuzy i Patryka nie układa się tak jak powinien. Od kiedy ON i jej najlepsza przyjaciółka zostali Guardianami, Zuza czuje się samotna. Podczas jednego z koncertów Patryk ratuje życie Zuzki. W ramach kary za złamanie guardiańskich praw zostaje zesłany do Guerry. Teraz to Zuza musi poświęcić...
Bożogrobie. Nibynoc. Tom 2 5/5 Nasza cena:
33,41 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bożogrobie. Nibynoc. Tom 2

Mia Corvere, niszczycielka cesarstw, znalazła sobie miejsce pośród Ostrzy Naszej Pani od Błogosławionego Morderstwa, ale wielu członków Duchowieństwa Czerwonego Kościoła uważa, że na to nie zasłużyła. Jej pozycja jest niepewna, a w dodatku nadal daleko jej do pomszczenia brutalnej śmierci członków...
Nawałnica Mieczy. Część 2. Krew i Złoto. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3 5/5 Nasza cena:
31,85 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nawałnica Mieczy. Część 2. Krew i Złoto. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 3

Dwóch pretendentów do władzy nie żyje, a trzeciego wyjęto spod prawa, ale zaciekłe walki nie ustają. Joffrey z rodu Lannisterów niepewnie zasiada na Żelaznym Tronie, a jego najbardziej nieprzejednany rywal, lord Stannis, pokonany i zhańbiony, ulega wpływom zazdrosnej czarodziejki. Tymczasem wygnana...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
32,83 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... W Meereen otoczona przez wrogów Daenerys Targaryen chwyta się rozpaczliwych środków, by zachować swoją pozycję. Wielu zabiega o jej względy, lecz ostrzegano ją, by nie ufała nikomu… W Królewskiej Przystani królowa regentka,...
Wybrane bestsellery
Nie dla mnie 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów. Pamiętasz rozsadzanie mandragory z profesor Sprout? A przeprosiny Erniego Macmillana? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy...
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Martwiec 0/5 Nasza cena:
26,65 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwiec

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna...
Chechło 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu swoje ciemne interesy. Na przykład takich jak Luca. Inni, tacy jak Marcin i Paulina, woleliby pewnie zjawić się tam z własnej woli i w nieco...
Mala M. 4/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M.

Świat Mali staje na głowie, kiedy dziewczyna zawiera bardzo bliską znajomość z niebieskookim bogiem seksu. Zadurzona, oszołomiona i zdezorientowana postanawia za wszelką cenę odszukać mężczyznę, który w pół godziny dał jej więcej rozkoszy niż wszyscy jej dotychczasowi faceci razem wzięci. Jak na...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Ring 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu...
Sprawa Rity 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa Rity

Romans mafijny autorki bestsellerowych „Gangsterów” z akcją rozgrywającą się w Polsce! Jakub Wrocki (pseudonim Czarny) z pozoru jest przykładnym obywatelem, który rozkręcił intratny biznes, sprowadzając na specjalne życzenie klientów luksusowe auta z zagranicy. To jednak tylko przykrywka, bo...
Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7 0/5 Nasza cena:
24,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze? Znana z "Perskiej kobiecości" Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z...
Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2 0/5 Nasza cena:
21,99 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2

Druga część powieści Słodki oszust bestsellerowej Laurelin Paige. Dylan nie może zapomnieć Audrey. Choć twierdzi, że nie wierzy już w miłość, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil uparcie do niego wracają. Wie, że tęsknota za tą „o wiele za młodą” dziewczyną jest bezcelowa. Nie może jej zaoferować...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula