Wybrana przez mafię. Bracia Vedetti. Tom 3

Autor:

Ada Tulińska

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 12
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
312
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Audiobooki mp3
za 29,93 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Lubisz książki z mafią w tle? Kochasz romanse? Jeśli odpowiedź brzmi "Tak", to zdecydowanie musisz sięgnąć po powieść "Wybrana przez mafię", trzecią część serii "Bracia Vedetti" autorstwa Ady Tulińskiej!

Wanda to spokojna, normalna i dosyć przeciętna dziewczyna, lecz dobrze wie, jak się w życiu ustawić. Jej dochodów mógłby pozazdrościć niejeden dyrektor lub menedżer z dobrze rozwijającej się firmy lub korporacji. Sekretem jej sukcesu jest to, że dziewczyna sprząta rezydencję jednego z najgroźniejszych mafiosów.

Wanda ma wiedzę niczym najlepszy inspektor policji - wie, jak usunąć plamy krwi z drogich dywanów i wszelakie ślady przestępstwa. Nie jest to najprzyjemniejsza praca, jednak jest ona gwarancją stałego przychodu. Jak jednak wiadomo, nic nie może trwać wiecznie, pieniądze kiedyś się kończą, a wraz z nimi - przychylność mafijnego bossa.

Gdy ojciec dziewczyny traci pracę - a tym samym źródło utrzymania - Wanda nie ma wyboru - musi podążyć za swoim pracodawcą na Sycylię. Młoda kobieta nie jest świadoma, że zniewalająco przystojny Roberto ma wobec niej nieczyste intencje. Dziewczyna czuje, że nie może już dłużej grać drugich skrzypiec, przez co zwraca na siebie uwagę skłóconych między sobą przedstawicieli sycylijskich gangów.

Przeczytaj darmowy fragment


Cytat z książki

Zarabiałam piętnaście tysięcy plus bonusy. Moje koleżanki w korpo mogły marzyć o takich pensjach. Mama mi nagrała tę robotę. Było pięknie i cudownie, wystarczyło przymknąć oko na pewne sprawy. Na przykład nie zwracać uwagi na faceta wykrwawiającego się na płytkach w korytarzu rezydencji pana Eduarda.


O autorce

Ada Tulińska to polska pisarka oraz autorka powieści z gatunku fantasy, science fiction, literatury obyczajowej oraz romansów. Jest autorką czterech publikacji. Znana jest między innymi z takich pozycji jak: "Spełnione życzenie" oraz serii "Bracia Vedetti", w której skład wchodzą: "Zależna od mafii", "Skazana przez mafię" oraz "Wybrana przez mafię".

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wanda jest idealną gosposią dla mafiosa. Nie zadaje pytań, nie wpada w panikę na widok martwego ciała na środku salonu, o nic nie pyta, jedynie wykonuje swoje zadania. W zamian za milczenie zarabia na tyle, aby mogła zapewnić leczenie swojej mamie. Niestety Roberto wyjeżdża na Sycylię, więc kobieta traci źródło utrzymania. Gdy jej tata z jakiegoś powodu, po 15latach sumiennej pracy zostaje zwolniony, kobieta nie wyjścia jak tylko spakować się i przeprowadzić do kolejnej rezydencji szefa.

  Do tej pory Wanda starała się go unikać na każdym kroku, dbała o to, by się mijali, sama nie wie jakie emocje grają u niej pierwsze skrzypce na widok Roberto. Odraza? Złość? Pożądanie? Mężczyzna za to doskonale wie, czego chce od kobiety i zamierza wdrożyć swój plan w życie.

  Poprzednie dwie części serii mi się podobały, jednak to trzeci tom najbardziej przypadł mi do gustu. Wanda, pomimo swoich kompleksów dotyczących wyglądu potrafi pokazać pazury i nie pozwoli sobą pomiatać. Może i jest cicha i niewidoczna, ale nie brakuje jej również odwagi i samozaparcia. Po niemoralnej propozycji jaką złożył jej Roberto, schowała swoją dumę w kieszeń i wyjechała do niego by zarabiać na utrzymanie rodziców. Byłam pełna podziwu jej postawy w sytuacjach, które przyszło jej tam znosić. Roberto natomiast denerwował mnie niesamowicie swoim zachowaniem. Zimny, bezduszny, źle traktujący swoją pracownicę. Miałam duże wątpliwości, czy jest w stanie się zmienić i zacząć traktować kobietę na poważnie, a nie jak zabawkę. Z drugiej jednak strony, wychowany przez ojca i szkolony na jego następcę, jest mu posłuszny i nawet gdy nie zgadza się z jego zdaniem, zaciska zęby i wykonuje polecenie.

  W drugiej połowie książki, akcja się rozpędza, a zakończenie wprawiło mnie w osłupienie. To właśnie tej części jedynie się przyczepie, ponieważ wszystko działo się za szybko, a nie bardzo też mogłam zrozumieć zachowania głównych bohaterów. Sądziłam, że trochę inaczej to będzie wyglądało, no ale moje oczekiwania minęły się z wyobraźnią autorki. W tej sytuacji stwierdzam, że chciałabym na dłużej zostać z bohaterami serii. Gdybym miała taką moc sprawczą, to zażyczyła bym sobie kolejną część.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  🇮🇹 RECENZJA🇵🇱

  "Powinna
  wiedzieć, czym rządzi się tan świat. Nie ma w nim miejsca na miłość. Miłość oznacza słabość, a to świat, w którym nie można mieć słabości".

  @ada_tulinska

  Wanda była służącą, która nie interesowała się nie swoimi sprawami a pracę wykonywała najlepiej jak umiała. Młoda kobieta, którą pociągali bezwzględni mężczyźni, zauroczyła się tym lub tamtym. Kiedy jej życie rodzinne się skomplikowało podjęła pracę u Roberto na Sycylii, choć starała się go unikać to nie miała wyjścia. Z początkowej niecheci i odrazy do mężczyzny, darzyła go sympatią, a ON zaczął częściej zwracać na nią swoją uwagę otwarcie, w końcu to dzięki jego poczynaniom znalazła się tam gdzie chciał ją mieć. Nie będzie im dane przeżyć miłości jak z bajki. Życie niesie dla nich niezbyt przyjemny, mroczny scenariusz.

  Praca służącej nie była marzeniem Wandy, ale dzięki niej mogła zapewnić swojej rodzinie godny byt i leki dla chorej matki. Trafiła na Sycylię gdzie musiała mierzyć się z atakami nowego szefa za źle wykonaną pracę. Zakompleksiona zaczęła coraz bardziej dbać o siebie, nie zwracała uwagi na zmiany, ale inni robili to za nią. Z brzydkiego kaczątka przeobraziła się w ponętny kąsek. Roberto od razu zaczął zwracać uwagę na kobietę. Żył w świecie, gdzie nie zawsze można robić to, na co się ma ochotę i nie raz przyszło mu się z tym zmierzyć. Trzymał ją jak swój skarb, tajemnicę i powoli udowadniał jej wartość. Zmieniał szare życie na takie rodem z baśni. Dodatkowo rozwijając między nimi silną więź, ale bajki nie trwają długo, i czasem los spłata figla. Mężczyzna chciałby czasem za wiele, dokona wyborów, które nie spotkają się z akceptacją. Oddany i honorowy Roberto poświęci swoje szczęście dla familii, lecz będzie musiał ocenić czy aby na pewno warto?. Autorka stworzyła serię, która wciąga i porywa. Groźny mafioso i kobieta, której życie nie było usłane różami, ani pochodzenie nie dawało świetlanej przyszłości. Miłość z poświęceniami, których nie każde będzie umiało dokonać. Niebezpieczna, gorąca, namiętna, gorzko-romantyczna historia od której niesamowicie ciężko się oderwać choćby na chwilę. Gorąco polecam poznać wszystkie po kolei, bez wyjątku są warte naszego czasu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwsza część była na tyle dobra, że z chęcią sięgnęłam po kontynuację. Zaś druga sprawiła, że od razu chciałam sięgnąć po ostatnią część o braciach Vedetti.

  Tym razem autorka zabiera nas do słonecznych Włoch, gdzie do pracy jako gosposia przyjeżdża Wanda. Po nieszczęsnym weselu Julii i Filipa, gdzie dała kosza Roberto, musi teraz zacisnąć zęby i mu usługiwać, aby pomóc rodzicom. Vedetti jej tego nie ułatwia kaprysząc, a jednocześnie stanowczo od niej oczekując posłuszeństwa.

  Jednak z czasem odkrywa też swoją drugą twarz – zwykłego mężczyzny, który nie jest tylko bezwzględnym gangsterem. Pokazuje Wandzie, że czasem warto zaryzykować, aby odczuć chodź przez chwilę zastrzyk adrenaliny i euforii. To ich powoli do siebie zbliża, a kiedy wydaje się, że zaczęło ich łączyć prawdziwe uczucie wszystko się sypie. Chociaż przez chwilę dziewczyna żyła ułudą, jednak po powrocie do szarej rzeczywistości w Polsce okazuje się, że przyjdzie jej w pojedynkę zająć się konsekwencjami krótkiego romansu.

  Ta część zdecydowanie najbardziej mi się podobała. Z wcześniejszych książek pamiętam, gdzie Filip i Aleksander uważali Roberto za „przygłupa”. Jednak taki głupi nie jest, a nawet da się go polubić – chociaż jednocześnie miałam ochotę mu przywalić. Tutaj też dostajemy największą dawkę tego, jak postępuje mafia – nie liczą się uczucia, tylko władza i prestiż.

  Wanda to zakompleksiona, lecz dobra kobieta, która stara się jak może, aby pomóc swoim rodzicom. Martwi się o innych, nie zważając na to, jak ona się czuje. Ten wyjazd pokazuje jej jednak, że warto, aby zrobiła coś dla siebie. Zdawała sobie sprawę jaki jest Roberto, jednak nie spodziewała się, że tak bardzo ją zrani i wykorzysta. Mimo wszystko przy kolejnym spotkaniu chce mu pokazać, że ON również stał się dla niej obojętny.

  Zakończenie zaskakuje i naprawdę przez chwilę myślałam, że autorka zakończy to w tragiczny sposób. Jednak zadziałała sztuka iluzji!

  W tej części pojawia się również czwarty z braci Vedetti i mam nadzieję, że za jakiś czas autorka nas zaskoczy i ukaże się kolejna część, bo może być bardzo intrygująco. Ja zdecydowanie po nią sięgnę!

  @zaczytany_swiat_mamy

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Grzeczne dziewczynki lubią niegrzecznych chłopców. Prawda stara jak świat. Przyznaję, że ja jestem grzeczny. Bracia Vendetti są przykładem na to, że nawet członek mafii może okazać się kochającym mężczyzną.

  Trzech braci. Trzy książki, a Wybrana przez mafię najbardziej przypadła mi do gustu. Może dlatego, że główna bohaterka swoim wyglądem nie przypomina chudzielca z wybiegu? Może dlatego, że okazuje się, że niekoniecznie wygląd jest najważniejszy w miłości i pożądaniu? No i Roberto ah.. cóż za mężczyzna. Za takim to na koniec świata z zamkniętymi oczami.. Super lektura.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wanda pomimo że jest sprzątaczka zarabia 15tys plus bonusy. A jej zadanie to być ślepą i głuchą. Metoda nic nie widzę nic nie słyszę sprawia że zarabia grube pieniądze.

  Ale nic nie trwa wiecznie. Gdy łaska mafii się kończy. Dziewczyna wraca do zwykłej pensij a do tego ojciec traci pracę a na utrzymaniu jest chora matka.

  Bez zastanowienia wyjeżdża na Sycylię za swoim pracodawca i tam być gosposia.

  Ale Robert powiązany z mafią pragnie dziewczyny w seksualny sposób i nigdy tego nie ukrywał.

  Książkę czytałam w niesamowitym tępię nie zauważyłam kiedy dotarłam do końca. Wanda bohaterka inne niż wszystkie. Ja czasami dosyć mam że w każdej książce znajdziemy długo noga blondynkę o figurze modelki. Tutaj mamy dziewczynę przy tuszy. I tak! Taka też się potrafi spodobać. I pociągać seksualnie.

  Robert to natomiast przystoiny Włoch o którym nie jedna dziewczyna marzy. Ale czy dla Wandy okaże się ON księciem w mafinym świecie?. Oczywiście mamy komplikacje i plany. Groźby i tajemnice. Papa Roberta tutaj miesza i jest na prawdę zimnym draniem.

  Mi się książka tak jak cała seria podobała. I dla każdego kto lubi tematykę mafijna polecam zapoznać się z Zależna, Skazana oraz z wybrana. To były trzy niesamowite historie ❤️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Wybrana przez mafię. Bracia Vedetti. Tom 3
 • Autor: Ada Tulińska
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Seria Bracia Vedetti
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 312
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366815797
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366815797
 • EAN: 9788366815797
 • Wymiary: 13.5x20.5x2.4 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Skazana przez mafię. Bracia Vedetti. Tom 2 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazana przez mafię. Bracia Vedetti. Tom 2

Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność. Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak zdeterminowana, aby jako nowo mianowany prokurator regionalny jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków. Przy okazji chce pomścić śmierć...
Zależna od mafii. Bracia Vedetti. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zależna od mafii. Bracia Vedetti. Tom 1

„– Biorę ją pod zastaw – oznajmił, czyszcząc kastet z krwi”. Julia nigdy nie okazywała słabości. Nawet po odejściu matki, a potem aresztowaniu ojca. Nawet kiedy została porwana, upokorzona i traktowana jak czyjaś własność. Gdy ojciec Julii i Patryka wychodzi z więzienia, w ich domu pojawia się...
Spełnione życzenie 4/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spełnione życzenie

W święta mogą się spełnić życzenia, o których nawet nie mamy pojęcia. Kaja wychowała się w domu dziecka i nie wie nic o swoich rodzicach. Po dawnym życiu został jej tylko męski zegarek z grawerem. Chciałaby studiować medycynę, ale nie ma na to pieniędzy. Kiedy jakimś cudem udaje jej się znaleźć...
eBook Skazana przez mafię. Bracia Vedetti. Tom 2 mobi epub 4/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Skazana przez mafię. Bracia Vedetti. Tom 2 mobi epub

Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność. Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak zdeterminowana, aby jako nowo mianowany prokurator regionalny jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków. Przy okazji chce pomścić śmierć...
eBook Spełnione życzenie mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Spełnione życzenie mobi epub

W święta mogą się spełnić życzenia, o których nawet nie mamy pojęcia. Kaja wychowała się w domu dziecka i nie wie nic o swoich rodzicach. Po dawnym życiu został jej tylko męski zegarek z grawerem. Chciałaby studiować medycynę, ale nie ma na to pieniędzy. Kiedy jakimś cudem udaje jej się znaleźć...
Audiobook Skazana przez mafię. Bracia Vedetti. Tom 2 mp3 4/5 Nasza cena:
33,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Skazana przez mafię. Bracia Vedetti. Tom 2 mp3

Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność. Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak zdeterminowana, aby jako nowo mianowany prokurator regionalny jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków. Przy okazji chce pomścić śmierć...
eBook Zależna od mafii. Bracia Vedetti. Tom 1 mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zależna od mafii. Bracia Vedetti. Tom 1 mobi epub

"– Biorę ją pod zastaw – oznajmił, czyszcząc kastet z krwi". Julia nigdy nie okazywała słabości. Nawet po odejściu matki, a potem aresztowaniu ojca. Nawet kiedy została porwana, upokorzona i traktowana jak czyjaś własność. Gdy ojciec Julii i Patryka wychodzi z więzienia, w ich domu pojawia się...
Audiobook Zależna od mafii. Bracia Vedetti. Tom 1 mp3 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Zależna od mafii. Bracia Vedetti. Tom 1 mp3

"Biorę ją pod zastaw – oznajmił, czyszcząc kastet z krwi”. Julia nigdy nie okazywała słabości. Nawet po odejściu matki, a potem aresztowaniu ojca. Nawet kiedy została porwana, upokorzona i traktowana jak czyjaś własność. Gdy ojciec Julii i Patryka wychodzi z więzienia, w ich domu pojawia się...
Srebrny łabędź. Elite Kings Club. Tom 1 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Srebrny łabędź. Elite Kings Club. Tom 1

Pierwszy tom mrocznej i porywającej serii Elite Kings Club Madison Montgomery to typowa dziewczyna z bogatego domu. W życiu nastolatki wszystko się zmienia, kiedy jej matka dopuszcza się zbrodni, a potem popełnia samobójstwo. Wybucha skandal, przez który dziewczyna znajduje się na językach...
Lights, Camera. Tom 1. Playboy 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lights, Camera. Tom 1. Playboy

Micah Preston to sławny aktor i playboy, o którym w Hollywood krążą legendy. Jednak, kiedy poznali się z Maddie siedem lat wcześniej i spędzili kilka upojnych chwil na imprezie, Micah był po prostu “zwykłym” chłopakiem, który zawrócił w głowie “zwykłej” dziewczynie. Teraz spotkają się ponownie, ON...
Turbulencja 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Turbulencja

Bestsellerowa Whitney G. debiutuje w Polsce opowieścią o namiętnym uczuciu Spotkali się w niebie: pilot i stewardessa. Skandal wisiał w powietrzu. Gillian przybywa do Nowego Jorku, aby odkryć życiowy cel. Gdy rozpoczyna pracę jako stewardessa, na pokładzie jednego z samolotów poznaje przystojnego...
Keela. Bracia Slater. Tom 2.5 5/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Keela. Bracia Slater. Tom 2.5

Pełna pikantnych niespodzianek kontynuacja drugiego tomu serii o braciach Slater. Przed Keelą przeprowadzka – dzień, w którym ma odmienić się jej całe życie. Chce zamieszkać z narzeczonym i chce, aby wszystko poszło sprawnie. Jednak kiedy jesteś zaręczona z jednym z braci Slater, rzadko kiedy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula