Wybacz mi wyd. kieszonkowe

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Rok wydania
2018
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
od 20,79 zł
Audiobooki mp3
za 22,46 zł
Nasza cena: 9,97 zł 12,90 zł Taniej o: 23%

Znasz to uczucie, kiedy popadasz w marazm? Nieustannie za czymś gonisz, choć w rzeczywistości wcale nie wiesz, co to jest. W takiej sytuacji znalazła się Klaudia - czterdziestoletnia bohaterka nowej powieści Gabrieli Gargaś - "Wybacz mi".

"Wybacz mi" to przepiękna powieść obyczajowa dla kobiet i o kobietach. Pozornie zwyczajna historia, która może przydarzyć się każdemu, chwyta za serce i porywa duszę. Opowieść o miłości, tęsknocie, braku bliskości, codziennym smutku, ale przede wszystkim o wybaczeniu, które nie zawsze jest możliwe.

Klaudia jest kobietą, która wiele przeżyła. Obecnie mieszka i pracuje w Anglii razem z mężem, z którym już od dłuższego czasu jej się nie układa. Bohaterka zna smak macierzyństwa, zdrady, tęsknoty za ojczyzną i bliskością drugiego człowieka. Jej życie stało się pasmem powtarzających się w kółko zdarzeń, które nie przynoszą nic nowego. Czy los Klaudii odmieni się, kiedy będzie musiała przyjechać do Polski, by opiekować się swoją matką, która niefortunnie złamała nogę? Jaki sekret zdradzi jej Ludwika? Czy Klaudia będzie umiała wybaczyć matce skrywaną przez lata tajemnicę?

Najnowsza powieść Gabrieli Gargaś charakteryzuje się lekkim i przyjemnym stylem. Czyta się ją dosłownie jednym tchem. Chociaż historia wydaje się zwyczajna, od książki naprawdę ciężko się oderwać, ponieważ każda strona przyciąga zapowiedzią ciekawych zdarzeń. Zachwyt może wzbudzić bardzo przemyślana i autentyczna kreacja bohaterów, z którymi łatwo jest się utożsamić. Znudzona życiem, jedynie pozornie szczęśliwa kobieta i jej matka, która przez wiele lat skrywała przed nią mroczny sekret, zdecydowanie wzbudzają sympatię czytelnika. Ciekawość wzbudza również sama relacja między nimi, która została osłabiona ze względu na wyjazd Klaudii do Anglii. Z kolei element tajemnicy sprawia, że "Wybacz mi" to świetna propozycja na długi, leniwy wieczór.

Czy więź między matką, a córką zawsze jest nierozerwalna? Czy matce można wybaczyć wszystko? Przekonaj się!
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Wielowątkowa fabuła pozwala nie tylko poznać główna bohaterkę - Klaudię, ale również przemyślenia męża oraz losy jej dorosłych dzieci: Kasi i Mateusza. Każde z nich zmaga się ze swoimi problemami i marzeniami, inaczej spostrzega również zaistniałą sytuację. Mają własne priorytety i punkt widzenia, a ich próby odnalezienia własnej drogi życiowej, nie zawsze idą gładko, jak to w prawdziwym życiu bywa. Rozbudowana fabuła pozwala czytelnikowi poznać wszystkie odcienie historii i wysnuć własne opinie.

  Problematyka powieści roztacza się wokół rodzinnego życia i sekretów. I pomimo, że tematy wydaje się na zbyt codzienne, to podczas lektury z zaciekawieniem śledziłam losy Klaudii, kibicowałam zarówno jej, jak i jej matce. Gabriela Gargaś bowiem w doskonały sposób stworzyła kreacje bohaterów, pozwalając czytelnikowi wczuć się w ich sytuację, emocje oraz wspólnie podejmować decyzje.

  Nie jest to lekka lektura, ponieważ porusza ciemne strony ludzkiej natury - kłamstwa, brak lojalności i problemy małżeńskie. Jednak życie bohaterki wciągnęło mnie całkowicie i sprawiło, że lektura była przyjemnością i ciężko było się od niej oderwać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Gabriela Gargaś, mimo, że niezbyt mi znana, wraz ze swoją twórczością zajęła zaszczytne miejsce na mojej półce. ,,Jutra może nie być" spodobała mi się na tyle, że postanowiłam skorzystać z ukazujących się nowości i zapoznać się z ,,Wybacz mi".

  Jest to najnowsza powieść pisarki, która wzbudza wiele skrajnych emocji. Jedni uważają, że to przepiękna historia, drudzy zaś - że to najgorsza książka w jej dorobku. Jak jest naprawdę? Tego z pewnością Wam nie powiem, bowiem, mimo, że posiadam prawie wszystkie pozycje Gabrieli Gargaś, ,,Wybacz mi" jest drugą, z którą się zapoznałam. Muszę przyznać, że czytało mi się ją zdecydowanie przyjemniej niż ,,Jutra może nie być", a sama historia tak mnie wciągnęła, że całą pozycję przeczytałam w jeden dzień. To historia kobiety, której życie zawaliło się praktycznie z dnia na dzień, żyjącej w ciągłym poczuciu winy i... niespełnionej miłości.

  Siostrzana miłość. Sami wiemy, że między rodzeństwem nie zawsze układa się wesoło. Podobnie było w przypadku Ludwiki i Sary, dwóch zupełnie innych osób. Coś jednak się wydarzyło, że Lusia nie potrafi pozbierać się po wydarzeniach sprzed lat. Całą swą miłość przelewa na jedyną córkę, Klaudię, która czyni to samo w przypadku swoich dzieci. Mateusz i Kasia czują się nieco przytłoczeni atmosferą panującą w domu, na obczyźnie, aż do dnia, kiedy ich matka pod pierwszym lepszym pretekstem postanawia wrócić do kraju. Czy w Polsce odnajdzie spokój duszy, otworzy się na miłość oraz wybaczenie?

  Jak już wspomniałam, książkę tę czytałam z niekłamaną przyjemnością. Została napisana lekkim piórem, strony przelatywały jedna za drugą. Tym razem Gabriela Gargaś porusza kolejny życiowy temat - życie poza granicami kraju, emigrację, pewne znudzenie małżeństwem poprzez pojawienie się dzieci, codzienną rutynę. Wskazuje, na co warto zwrócić uwagę. Pomiędzy kolejnymi wierszami przeplata hasła, którymi powinniśmy kierować się w codziennym życiu. Nie warto brnąć na siłę w coś, co nie sprawia nam przyjemności. Czasem warto zrobić krok w tył, aby później pójść dwa naprzód. A co najważniejsze, warto wybaczyć. Myślę, że byłoby szkoda, gdybyście obok tej pozycji przeszli obojętnie. Pełna ciepła, nadziei i marzeń na lepsze jutro.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Spoglądasz na swoją biblioteczkę i zastanawiasz się, jaki tytuł teraz wybrać. Przeglądasz i przebierasz książkowe stosy, aż wybierasz jedną z tych zapowiadających się na niezłą powieść obyczajową. Niepozorna okładka przedstawiająca dwie dziewczynki stojące w trawie niemal po pas, dość wymowny tytuł oraz intrygujący opis. Po czym czytasz i czytasz, aby coraz bardziej wejść do przedstawionego świata, utożsamiając się z postaciami, a szczególnie główną bohaterką... bo to mogę być ja, Ty, ona, ona i tamta też. To może być każda z nas.

  "(...) kobiety są niesamowite! Kobiety mają siłę, która zdumiewa mężczyzn. Mają dzieci, przezwyciężają trudności, dźwigają ciężary, ale obstają przy szczęściu, miłości i radości. Uśmiechają się, kiedy chcą krzyczeć, śpiewają, kiedy chcą płakać, płaczą, kiedy są szczęśliwe i śmieją się, kiedy są zdenerwowane. Dają z siebie tak wiele, czasem nie dostając niczego w zamian. Wspierają cię, podtrzymują na duchu, wierzą w ciebie i są najlepszymi przyjaciółkami. Walczą o to, w co wierzą, sprzeciwiają się niesprawiedliwości, nie zgadzają się na "nie" jako odpowiedź, kiedy wierzą, że jest lepsze rozwiązanie. (...) Miłość kobiety jest potężna i niekontrolowana. Jedyna niesłuszna rzecz w kobiecie to ta, że często zapomina, ile jest warta..." * 157-158

  Klaudia to 40-latka mieszkająca w Anglii wraz ze swoim mężem i już dorosłymi, aczkolwiek jeszcze niedojrzałymi dziećmi. Kobieta nie czuje satysfakcji - nigdy nie zaaklimatyzowała się w obcym kraju, pracuje w zasadzie z przymusu, dzieci żyją swoim życiem i nie chcą dzielić się nim ze swoją matką, a męża pochłania praca i... inne kobiety. Chemia, która niegdyś ich łączyła, ulotniła się, a małżonkowie są ze sobą, ale żyją obok siebie. Kiedy Klaudia w końcu decyduje się na chwilowy powrót do kraju spowodowany złamaną nogą własnej matki, nie ma pojęcia, że jej życie ulegnie tak diametralnym zmianom. Ludwika przekaże jej tajemnicę skrywaną od lat, doskonale wiedząc, iż córka może jej nie wybaczyć...

  "Wybacz mi" to książka tak głęboko osadzona w rzeczywistości, że aż boli. Dosłownie każda z nas odnajdzie w tej powieści cząstkę swoich problemów bądź tych, które dotykają jej bliskich. Już na samym początku Gabriela Gargaś tworzy niespotykany klimat, sprawiając, że czytelnik od razu utożsamia się z główną bohaterką, nawet jeżeli jej życie wydaje się tak inne od własnego. Co prawda, błyskawicznie domyśliłam się, jaką tajemnicę skrywa Ludwika, matka Klaudii, ale mimo wszystko byłam ciekawa, jak przekaże jej ową wiadomość. Do tego kłaniam się nisko autorce, bo owa lektura to dosłownie skarbnica cytatów, dla których warto powrócić do tej historii niejednokrotnie.

  "Będą dni, kiedy będziesz myśleć, że do tamtego brzegu jest o wiele za daleko. Ale będą też i takie, kiedy powiesz do siebie: "Co tam za daleko, przepłynę wpław". Będą dni, kiedy czarne chmury zawisną nad Twoją głową. Ale będą też dni, kiedy pomyślisz: "Co z tego, że chmury... Z tych chmur nie będzie deszczu". Będą dni, kiedy będzie Ci się wydawać, że ktoś podciął Ci skrzydła. Ale będą też takie, kiedy rozłożysz swoje skrzydła i uniesiesz się nad ziemią. Bo życie jest po to, by zdobywać szczyty." **

  Gabriela Gargaś porusza w tej powieści masę wątków - życie na emigracji, tęsknotę za ojczyzną, utratę bliskiej osoby, żarliwą pogoń za pieniędzmi, trwanie w nieszczęśliwym związku, nieoczekiwaną śmierć, bolesną zdradę, alkoholizm, ciążę w młodym wieku czy wieloletnie życie w kłamstwie. Autorka pokazuje, jak członkowie rodziny, którzy powinni być opoką i największym wsparciem, oddalają się od siebie, żyjąc własnym życiem i w zasadzie nie znając się zbyt dobrze. Losy bohaterów uświadamiają, że życie przecieka przez palce, dlatego nie warto oglądać się za siebie i robić czegokolwiek wbrew własnym przekonaniom, gdyż nie doprowadzi to do niczego konstruktywnego. Należy walczyć o siebie, bo prawdopodobnie nikt nie zrobi tego w naszym imieniu.

  ZAWSZE jest dobry czas, żeby zawalczyć o swoje szczęście. Nigdy nie wiemy, ile zostało nam jeszcze życia, dlatego musimy cieszyć się każdym dniem. Nie da się żyć na zapas, zatem każda chwila powinna mieć nieocenioną wartość. A tak często o tym zapominamy... Z tego względu musimy zrozumieć, że prawdziwej miłości daleko od uzależnienia się od drugiej osoby, skakaniu nad nią i spełnianiu jej każdych zachcianek. Nie wkraczajmy w związki tylko dlatego, że czujemy się samotne i potrzebujemy bliskości, a wiadomo, iż tonący chwyta się nawet brzytwy. KAŻDA z nas jest zbyt dobra, piękna oraz wartościowa, aby tracić najpiękniejsze lata swojego życia w miejscu oraz przy boku ludzi, którzy ciągną na dno.

  "Miłość przychodzi z codziennością, pierwszą burzą, zawieruchą, trzaśnięciem drzwiami. Kiedy przybywa kilogramów po ciąży, a ty w jego oczach wciąż jesteś najpiękniejsza. Kiedy ON łysieje, siwieje, garbi się, a ty wciąż wiesz, że to on, a nie żaden inny jest tym wyśnionym. Miłość to nie bieg przez łąkę usianą kolorowymi kwiatami. Miłość to wspólna podróż przez wyboje. To wywrotki na zakręcie. Miłość boli. Zawsze boli, ale jest tego bólu warta." ***

  "Wybacz mi" polecam wszystkim kobietom - szczęśliwym partnerkom i tym, które żyją z kimś, ale jakby obok. Paniom spełniającym się w pracy oraz tym pracującym w miejscach bez większych perspektyw. Czytelniczkom spędzającym ze swoimi dziećmi każdą wolną chwilę oraz takim, które łakną obecności swoich dorosłych pociech zajętych własnym życiem. Kobietom walczącym o własne szczęście i tym, które poddały się, bo nie mają już siły walczyć o lepsze jutro. Ta powieść jest o nas i dla nas, więc korzystajcie, zapamiętujcie i zmieniajcie to, co Wam przeszkadza w poczuciu się kochanymi, potrzebnymi i pięknymi...

  * cytat ze str. 157

  ** cytat ze str. 357

  *** cytat ze str. 416

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Gabriela Gargaś
 • Wydawnictwo Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 432
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380755253
 • ISBN: 9788380755253
 • EAN: 9788380755253
 • Wymiary: 17.5 x 11 x 3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Majorka mi amor! 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Majorka mi amor!

Bestsellerowa trylogia idealna na wakacje! Jeżeli zaczynać życie od nowa, to tylko pod słońcem Majorki! Magda, energiczna pani architekt, zaczyna wszystko od początku. Po rozwodzie z mężem i rozstaniu z kochankiem pakuje swoje dotychczasowe życie w kilka kartonów i wyprowadza się z synem na...
Zrób mi jakąś krzywdę 4/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zrób mi jakąś krzywdę

Debiut literacki autora bestsellerowych powieści: Radio Armageddon, Instytut, Ślepnąc od świateł i Wzgórze Psów oraz współtwórcy popularnego serialu Belfer. Powieść ukazała się po raz pierwszy w 2006 roku. Zrób mi jakąś krzywdę to obecnie książka kultowa, wciąż czytana, przeżywana i cytowana, a jej...
Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha 4/5 Nasza cena:
25,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha

Ella i Micha przyjaźnią się od dzieciństwa. Ale jedna tragiczna noc przekreśla ich przyjaźń i na zawsze zmienia życie... Ella kiedyś była niepokorna i zadziorna, choć miała serce na dłoni. Jednak kiedy wyjechała na studia, zostawiła wszystko za sobą. Zamieniła się w osobę, która postępuje zgodnie z...
Zaufaj mi, Karolino 0/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaufaj mi, Karolino

Dzisiaj już wiem, że czas to najlepszy lekarz, tylko trzeba mu zaufać... Karolina bardzo silnie przeżywa rozstanie z Filipem, mimo że ich małżeństwo zakończyło się wcześniej, niż ktokolwiek przypuszczał. Jest rozdarta pomiędzy uczuciem do męża a strachem przed nim. Pragnie wierzyć, że w dniu...
Mów mi Katastrofa! 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Katastrofa!

Aldona ma wiele talentów, ale największym z nich jest wpadanie w tarapaty i przyciąganie niezwykłych zdarzeń, a przy tym… przystojnych mężczyzn. W wyniku zaskakującego splotu wydarzeń na jej drodze staje Kamil, i to niejeden raz! Mężczyzna pojawia się w najmniej spodziewanych momentach, w różnych...
Poczytaj mi, mamo. Księga ósma 0/5 Nasza cena:
41,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poczytaj mi, mamo. Księga ósma

Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to upominek dla paru pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin Naszej Księgarni. Najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w tej serii, publikujemy w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły...
Zaufaj mi 4/5 Nasza cena:
24,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaufaj mi

Najpiękniejsze rzeczy przydarzają się nam, gdy zupełnie się ich nie spodziewamy.Miles rozstał się z dziewczyną, kiedy The Last Regret było u szczytu sławy. Korzystał z wolności i nie szukał nowego uczucia, a już na pewno nie spodziewał się, że jedna szalona noc spędzona z kuzynką najlepszego kumpla...
Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie 4/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie

- kolejna po Trzy metry nad niebem i Tylko ciebie chcę bestsellerowa powieść idola włoskich nastolatek- książka natychmiast stała się powieścią kultową- afirmacja młodości w romansie nastolatki ze starszym o dwadzieścia lat mężczyznąNiki i jej przyjaciółki są w ostatniej klasie liceum. Mimo...
Pozwól mi zostać 5/5 Nasza cena:
18,72 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozwól mi zostać

Zapytała, czy może zostać, a ON jej pozwolił Tej feralnej nocy, kiedy świat Mackenzie całkowicie runął, dziewczyna miała nocować w obcym domu. Przez przypadek trafiła do pokoju Ryana. Powinna od razu odejść, powinna czuć się zażenowana, powinna przeprosić, ale nie zrobiła żadnej z tych rzeczy. Tej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula