Tylko jeden wieczór

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
312
Rok wydania
2018
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
za 46,90 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 25,80 zł
Audiobooki mp3
za 30,52 zł
Nasza cena: 23,51 zł 39,90 zł Taniej o: 41%

“Tylko jeden wieczór” pozwoli Ci zanurzyć się w świecie świątecznych emocji.

Gra pozorów to czasem jedyne, choć nie najlepsze rozwiązanie. Czy bohaterce nowej powieści Krystyny Mirek wyjdzie ona na dobre?

Sylwia Nowak ma bardzo udane życie, a przynajmniej usiłuje sprawiać takie wrażenie. Szerszemu gronu jest znana jako Amelia Diamond, popularna aktorka grająca w jednym z najbardziej znanych seriali. Prywatnie ma męża i dwójkę dzieci, z którymi wspólnie tworzą przekonujący obrazek kochającej się rodziny. Gra aktorska to bowiem nie tylko specjalność Sylwii, ale i wszystkich pozornie jej bliskich osób.

Tymczasem przydarza się coś nieoczekiwanego. Kobieta dowiaduje się o nagłej śmierci siostry, która osierociła córkę. Jako że nie sposób wymyślić niczego innego, dziewczynka musi zjawić się w domu Sylwii na czas świąt. Kobieta, która nie lubi, gdy coś stara się popsuć jej misternie wyreżyserowany świat, uznaje, że jak tylko będzie miała czas, poszuka dla siostrzenicy dobrej szkoły z internatem lub spróbuje skontaktować się z jej ojcem. Wie na pewno, że nie da zrzucić sobie na barki tak wielkiego problemu. W końcu długi czas pracowała na swój sukces i dużo poświęciła, by zdobyć wszystko to, co ma. Wszystko, prócz prawdziwej miłości. Czy jednak przygotowany na szybko plan wypali i wszystkim członkom rodziny Sylwii uda się zagrać swoje role na tyle przekonująco, by ich gość nie domyślił się prawdy?


O autorce

Krystyna Mirek to polska pisarka, która przygotowuje powieści obyczajowe. Skupia się na codziennych perypetiach zwyczajnych ludzi, tworząc optymistyczne historie, niepozbawione jednak problemów, jakie mogą dotknąć każdego z nas. Nim zajęła się pisarstwem, uczyła w szkole języka polskiego oraz niemieckiego. Swoją twórczość kieruje do zwyczajnych kobiet. Autorka mieszka obecnie pod Krakowem.

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W pułapce pozorów

  Odnoszę wrażenie, że w okresie przedświątecznym nastała moda na tworzenie historii związanych z cudem Bożego Narodzenia .Ten swoisty fenomen, o którym wspomina nawet sama autorka na końcu powieści dotyka zarówno książki jaki i filmy. Dotychczas raczej nie czytałam tego rodzaju książek, lecz w tym roku uległam modzie i postanowiłam, że w tym okresie przeczytam coś „ku pokrzepieniu serc”. Mój wybór padł na moją ulubioną autorkę Krystynę Mirek i jej książkę „ Tylko jeden wieczór„. Ale pech chciał, że kolejka oczekujących na wypożyczenie powieści była na tyle długa, że książka trafiła w moje ręce, gdy okres bożonarodzeniowy już się dawno skończył. Zniknęły choinki, ozdoby, światełka a wraz nimi magia Świąt Bożego Narodzenia.

  Chciałam tę magię na siłę wskrzesić przy pomocy „ Tylko jednego wieczoru”, no cóż, ale nie udało mi się. Wolałabym napisać, że to bardzo dobra powieść obyczajowa z motywem świątecznym, która ogrzała moje serce, ale niestety nie odnalazłam w tej książce Ducha Bożego Narodzenia, chociaż bardzo się starałam. Wolałabym napisać, że ta książka mnie zachwyciła, że wzbudziła we mnie ogromne emocje, ale niestety nie mogę.

  Całość historii to konfrontacja życia dwóch skrajnie odmiennych bohaterek, których losy są połączone poprzez pracę. Jedna z nich wiedzie zwyczajne życie bez blichtru i wielkich pieniędzy u boku jednego człowieka, którego kocha i który kocha ją i przez cały ten czas byli dla siebie wsparciem. Nie mają nic oprócz siebie, skromnego domku i kochającej się rodziny. Druga to wielka gwiazda filmowa, którą się stała z dnia na dzień i ma teraz swoje pięć minut. Błyszczy w towarzystwie, jest otoczona luksusem, ale jej życie to jedno wielkie kłamstwo wykreowane na pokaz dla fanów. Jej dom, pomimo, że jest piękny i wyposażony na bogato, lecz zimny i pusty. Tak naprawdę są w nim już tylko zgliszcza po jej rodzinie. Z mężem łączą ją jedynie interesy, gdyż oddalili się od siebie i prawie z sobą nie rozmawiają, a swoich dzieci praktycznie nie zna, bo dawno zatraciła bliskie relacje z nimi. Nie potrafi przyznać się do klęski, bo nie chce, aby pojawiła się jakakolwiek rysa na jej wizerunku. Pewnego dnia zmuszona jest zaopiekować się córką zmarłej siostry, z którą była od lat skłócona. I ten jeden Wigilijny wieczór wywraca całe jej życie do góry nogami, kiedy tak mozolnie utkany wizerunek okazuje się jednym wielkim oszustwem, a zatargi, które miała z siostrą nie były tak istotne jak jej się wydawało.

  Niestety zawiodłam się na tej historii i jestem rozczarowana. W porównaniu do poprzednich książek autorki, to nie wywołała we mnie całej gamy emocji. Nie ocierałam łez nad losem bohaterów, mało tego nie wzbudzili mojej sympatii ani nie byli dla mnie wiarygodni. Chyba autorka uległa presji napisania naprędce historii świątecznej, bo całość wygląda jak gdyby była pisana na siłę, na kolanie. Postaci płaskie, dialogi drewniane aż nie do wiary, bo w niczym to nie przypomina bardzo dobrego stylu i pięknego języka, jaki zazwyczaj można znaleźć w książkach Pani Krysi. Nie ratuje tej historii nawet dobry anioł pani Zosia. Kilka mądrych sentencji na temat wartości rodziny nie wystarczy, aby uznać lekturę tej książki za udaną i interesującą.

  „ Ale śmierć kończy rachunki , konto się zeruje. Najlepsze co możesz zrobić to wybaczyć, inaczej będziesz ten bagaż nieść przez całe życie i tylko ciebie ON obciąży. „

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak możecie zobaczyć na moim blogu "Tylko jeden wieczór" to nie pierwsza książka Krystyny Mirek, którą miałam okazję przeczytać i zrecenzować. To, że wracam do pozycji tej autorki to musi coś znaczyć, prawda?

  Powieść, która jakiś czas temu przybyła do mnie dzięki uprzejmości księgarni Tania Książka to bestseller. Nie boję się użyć tego słowa- na pewno będę ją polecać.

  Główną bohaterką jest Sylwia- kobieta, która ma wszystko. Wszystko to znaczy pieniądze i to, co można za nie kupić. Lecz czy pieniądze dają szczęście? Nasza bohaterka dość boleśnie przekonuje się, że nie warto udawać kogoś kim się nie jest. Sylwia to aktorka Amelia Diamond. Jako, że nie zawsze była bogata teraz dba o to by nie stracić tego, na co tak ciężko pracowała przez dłuższy czas. Gdy ją poznajemy- dochodzi do niej fakt, że jej rodzina pięknie wygląda we wszelkich czasopismach, umie dobrze grać, a tak naprawdę relacje w niej to ruina. Czy uda się je jeszcze naprawić? Życie rodzinne Sylwii to jeden wątek, w miarę lektury dochodzą jeszcze inne: śmierci siostry naszej bohaterki pozostawiając córkę, która na świecie nikogo nie ma, poświęcaniu się pracy i jeszcze kilku innych.

  "Tylko jeden wieczór" to nie tylko historia Sylwii, ale też rodzinny pani Zosi- sprzątaczki. To taka różnica społeczna, ale w książce nie pokazuje się różnic, nie mówi się o pogardzie dla tego zawodu, wręcz przeciwnie- Zosia jest przez wszystkich szanowana i proszona o radę. To kobieta, która każdemu pomoże. Między bohaterką a jej mężem widzimy piękną dojrzałą miłość (o czym bardzo przyjemnie się czytało). U nich wszystko jest dobrze, jednak w życiu rodzinnym pojawia się rysa, a później wstrząs- Marcin ich syn rozstaje się z żoną. Czy w rodzinie Zofii również wszystko się ułoży?

  Recenzowana dziś przeze mnie książka to piękna, mądra historia. Uświadamia, że nie wszystko można kupić, a największa bańka mydlana może prysnąć i zmienić życie. Do nas należy decyzja czy zmieni się na lepsze czy gorsze, jak to poprowadzimy, jakie decyzje podejmiemy.

  Sytuacja rodzinna Marcina pokazuje, że czasem warto walczyć, wziąć sprawy w swoje ręce. I dorosnąć... Z kolei Zofia to dla mnie przykład dobrej mądrej kobiety, która jest sprawiedliwa. Wiele matek w takiej sytuacji stanęło by murem za synem nie patrząc na to czyja tak naprawdę wina.

  Podsumowując: mimo, że na rynku wydawniczym w okresie świątecznym pojawia się wiele pozycji to "Tylko jeden wieczór" naprawdę polecam, warto przeczytać. W moim przypadku, to właśnie dzięki tej książce pokonałam małą niemoc twórczą oraz chwilowe zmęczenie książkami.

  Bardzo podoba mi się okładka, jednak uważam, że jest odrobinę przeładowana: lśniące dwukolorowe napisy (tytuł złotym kolorem, autor- czerwonym). I jeszcze gwiazdki...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Akcja powieści Krystyny Mirek, jednej z moich ulubionych polskich pisarek, rozgrywa się w ciągu kilku zaledwie dni. Jest to jednak szczególny okres - są święta Bożego Narodzenia. Święta które wszystkim kojarzą się z ciepłem, rodzinną atmosferą, masą rzeczy do zrobienia tuż przed wigilią... Sylwia już dawno nie miała takich świąt. Ma co prawda męża i dzieci, a w świecie uznawana jest za chodzący ideał. Jest aktorką i gra nie tylko w swoim serialu, ale także w życiu. Każdy uśmiech i gest w jej wykonaniu są wyreżyserowane. W jej życiu nie ma już nic prawdziwego. Sylwia nieoczekiwanie dowiaduje się o śmierci siostry z którą nie miała kontaktu od kilku lat. Kobieta osierociła nastoletnią córkę. Sylwia nie ma wyjścia musi zająć się siostrzenicą. Planuje jednak tuż po świętach wysłać ją do szkoły z internatem bądź szybko odszukać jej ojca pozbywając się w ten sposób problemu z głowy. Jednak za chwilę święta, dziewczynka ma je spędzić wspólnie z nimi. Sylwia postanawia znów zagrać. Julka nie może przecież odkryć prawdy, nie może dowiedzieć się, że ich szczęśliwe rodzinne życie ukazywane przez media to czysta farsa. Czy jednak cała rodzina będzie potrafiła zagrać swoje role tak jak spodziewa się Sylwia? Jak pojawienie się Julki wpłynie na ich życie?

  Autorka w swojej powieści pokazała czytelnikom jak łatwo można się w życiu zagalopować goniąc za pieniądzem. Człowiek traci wówczas to co najważniejsze, wciąż jednak jest mu mało, wciąż goni, wciąż pragnie więcej... Niestety upadek bywa bolesny. Porażka jednak skłania bohaterkę do refleksji i pozwala szeroko otworzyć oczy. Co udało się Sylwii przez nie zobaczyć? Na pewno nie był to widok radosny, widok jaki chciałaby oglądać każdego dnia. Dzięki temu jednak oprzytomniała, w ostatniej chwili postanowiła uratować swoją rodzinę, pozszywać strzępki materiału, który sama rozdzierała przez ostatnie lata...

  Lekturę przeczytałam z ogromną przyjemnością. Z ochotą śledziłam poczynania Sylwii ale też i Zosi, bohaterki drugoplanowej, która dla wszystkich bez wyjątku była dobrym duchem, przyjacielem i powiernikiem. Historia ta uświadamia czytelnikowi jak ważna jest w życiu rodzina, bliscy, przyjaciele. Często w obecnych czasach o tym zapominamy odnosząc kolejne sukcesy w pracy, wspinając się na coraz to wyższe szczeble kariery. Święta są takim wyjątkowym czasem w którym warto się nad tym zastanowić i po prostu być.

  Powieść pisarki czyta się jak zwykle szybko i przyjemnie. Mimo, że nie znalazłam w niej aż tyle świątecznego klimatu ile się spodziewałam to na pewno autorka daje w niej czytelnikowi nadzieję. Pokazuje jak wiele zależy od nas samych i że nigdy nie jest za późno aby zacząć wszystko od nowa. Tę wzruszającą i jakże życiową lekturę przeczytałam naprawdę z wielką ochotą. Gorąco polecam i to nie tylko w okresie okołoświątecznym ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Oglądając programy telewizyjne lub czytając prasę kolorową trafiamy na uśmiechnięte, piękne i zgrabne postacie celebryckiego światka. Często zazdrościmy im domu, samochodu, kreacji a przede wszystkim szczęśliwej i kochającej rodziny pozującej przed fleszami. Zadajmy sobie jednak pytanie czy to co widzimy jest prawdą czy może ułudą stworzoną przez sztab specjalistów, by właśnie taki obraz widział 'szary człowiek'. Pytanie tylko co stanie się takimi gwiazdami w chwili, gdy bańka pryśnie pozostawiając na ich idealnym życiu smugi...

  Główną bohaterką powieści jest Sylwia Nowak, aktorka znana pod pseudonimem Amelia Diamond. Chwytliwe, prawda? Jej wizerunek tworzą zatrudnieni pracownicy, mąż żyje pod pantoflem i kiedy tylko jest potrzebny na bankiecie czy sesji zdjęciowej pojawia się przy boku żony. Do rodzinnych ujęć ustawiają się również nastoletnie dzieci: Sara i Kacper. Jednak to tylko udawanie kochającej rodzinki, reżyserowanie wywiadów... Tak naprawdę od dawna nie mieli prawdziwych świąt, nikt nie używał świetnie wyposażonej kuchni... Sylwia wreszcie żyje na wysokim poziomie, więc wystarczy że zrobi zamówienie w restauracji. Wspomina wtedy swoje dzieciństwo w biedzie oraz jak wiele pracy i wyrzeczeń kosztowało ją dotarcie do momentu, w którym jest teraz.

  I nagle na kilka dni przed Wigilią Sylwia otrzymuje telefon, który całkowicie burzy jej dotychczasowe życie... Choć początkowo myśli, że uda się wszystko załatwić tak, by nie doszło do żadnych komplikacji... Ze swoją siostrą Martą była od dawna skonfliktowana, ale w obliczu jej śmierci musi zająć się siostrzenicą - trzynastoletnią Julką. Jak bardzo nastolatka skomplikuje życie celebrytki? Co wydarzy się w rodzinie Nowaków w czasie świąt? Czy przetrwają ten 'tylko jeden wieczór'? Nie zdradzę, ale będzie gorąco od emocji!

  Na drugiej szalce wagi w tej powieści autorka umieściła panią Zosię, fenomenalną sprzątaczkę, która na rok przed emeryturą jest doradczynią wielu wysoko postawionych osób. Ot, tak wolą sami posprzątać, by czas staruszki wykorzystać na chwilę rozmowy. Pani Zosia jest szczera, zawsze mówi prawdę, zwraca uwagę na to, co ważne. Potrafi wskazać innym właściwe ścieżki i nie są dla niej ważne luksusy a chwile z mężem, dziećmi i wnukami. W jej rodzinie tuż przed Wigilią też pojawił się duży problem i atmosfera stoi pod znakiem zapytania... Czy uda się uratować rodzinny czas? Wszak to tylko jeden wieczór...

  "Z tradycją trzeba ostrożnie, żeby nie zniszczyć tej delikatnej magii, bo już nic nie zostanie." *

  Krystyna Mirek przyzwyczaiła mnie do ciepłych, rodzinnych historii, które ukryła na kartach kolejnych powieści. Tak jest i tym razem - ogromny nacisk położony na rodzinę, jednak "Tylko jeden wieczór" jest również elementem prześmiewczym dla wymysłów i zachowań tych, którzy stawiają się ponad innymi. Autorka wielokrotnie utarła Sylwii nosa, udowadniając tym samym, że często ktoś zwykły, nie wyróżniający się potrafi zdziałać więcej. Że żyjąc w biegu zapominamy, co jest najważniejsze. Że czasami trzeba przebaczyć krzywdy z przeszłości, bo list przeczytany po śmierci nie wyjaśni nam wszystkiego. A kiedy wszystko się zawali są dwa możliwe rozwiązania - albo załamać się całkowicie, rozpić i stoczyć albo zebrać siły i walczyć. Wybór należy do każdego z nas, ale chyba jedna z opcji brzmi lepiej, prawda?

  Powieść wyjątkowa, o bajkach, zwykłym życiu, pułapkach czających się w zacienionych kątach... Pokazująca, że warto mieć obok siebie bliską osobę, która udzieli rady i poda pomocną dłoń w kryzysowej chwili. Jestem zauroczona opisaną przez Krystynę Mirek historią.

  "Powinniśmy sobie ustalać tygodniową dawkę rozmowy i pilnować jak ilości wypitej wody, połkniętych tabletek czy godzin snu. To tak samo ważne, a może nawet bardziej." **

  Podsumowując - "Tylko jeden wieczór" to kolejna magiczna powieść z fabułą osadzoną w Boże Narodzenie, którą miałam okazję czytać w grudniu. Jest to historia z przeciwieństwami - biedą i bogactwem; prawdą i kłamstwem; żalem i wybaczeniem; miłością i odrzuceniem; rozpadem i reanimacją małżeństw. Dostrzegalne są też marketingowe chwyty, radość i chwile pełne wzruszeń, rozpacz, smutek oraz siła matczynej intuicji. Opowieść o wartości sławy, przewrotności życia, wierze we własne siły oraz o tym, że trzeba uważać o czym się marzy. Mądra, pełna emocji, wzruszeń oraz niespodzianek, taka jest książka Krystyny Mirek.

  * K. Mirek, "Tylko jeden wieczór", Edipresse Książki, Warszawa 2018, s. 171

  ** Tamże, s. 276

  recenzja pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Żyjemy w czasach, gdzie prawie wszystko jest na pokaz. Ludzie dobrowolnie upubliczniają swoje życie, internet stał się miejscem chwalenia się, kreowania lepszego wizerunku. Nikt z nas przecież nie będzie pisał o problemach, czy przyznawał się do porażek. Chcemy, by inni nas doceniali, zazdrościli nam, a nawet brali z nas przykład, bo przecież jesteśmy członkami wzorcowych rodzin, o jakich każdy marzy. Jeśli zwykły, szary człowiek dał się złapać w sidła mediów społecznościowych i sumiennie brnie w żałosną grę pozorów, to czego spodziewać się po osobach publicznych, które są obserwowane noc i dzień, a reporterzy tylko czekają na nieprzyjemną gafę, jaka może stać się opłacalną sensacją? Tylko czy przesadne dbanie o własny wizerunek nie odbiera tego, co jest naprawdę ważne? Czy można zaniedbać bliskich i taktować ich jedynie jako nienaganne dopełnienie fałszywie wykreowanego ideału?

  Właśnie w taką ślepą uliczkę zabrnęła Sylwia, którą kochają niemal wszystkie kobiety. Grana przez nią serialowa Amelia jest osobą uwielbianą, cenioną, każda pragnie być właśnie taka lub przynajmniej mieć podobną przyjaciółkę. To zdecydowanie chodzący ideał, mający wspaniałą rodzinę, zaradny i pokonujący wszelkie przeciwności losu z podniesionym czołem. Odgrywana rola wymaga również odzwierciedlenia rzeczywistości, dlatego aktorka robi wszystko, by być postrzeganą jako ideał kobiety, gospodyni czy przyjaciółki. Niestety, prawdziwe życie wygląda zupełnie inaczej, a zalatana Sylwia coraz bardziej oddala się od bliskich. Owszem, występują jako kochająca się rodzina, ale ile w tym prawdy, wiedzą tylko oni sami. Gdy po nagłej śmierci siostry, kobieta musi przyjąć pod swój dach jej córkę, praktycznie obcą dziewczynę, szansa, że misternie uknute kłamstwo nie zostanie wydane, jest właściwie minimalna. I choć początkowo żadne z Nowaków nie chce stracić statusu, wygody i bogactwa, do którego zdążyli już przywyknąć, pomału udawanie zaczyna być męczące i absurdalne. Czy sekrety skrywane przez Sylwię i jej rodzinę wyjdą na światło dzienne? Jak wiele straci aktorka, która poświęciła się kreowaniu nienagannego wizerunku?

  I czy to, co tak zawzięcie tworzy, poświęcając w zasadzie wszystko, ma jakąkolwiek wartość?

  "Kiedy się osiąga sukces, trzeba liczyć się z tym, że każdy może zdradzić. Im mniej ludzie wiedzą, tym lepiej. Nie wykorzystają informacji."

  To moje drugie spotkanie z twórczością Krystyny Mirek i teraz już jestem pewna, że książki tej autorki mogę brać w ciemno. Nie sposób odnaleźć słowa, by trafnie opisać głębię, jaką pisarka przemyca pod postacią pozornie subtelnych historii. Zdawać się może, że to opowieści, jakich wiele, a jednak dotykają one wszystkich zakamarków poruszonego serca i potrząsają czytelnikiem, by przypomnieć mu, że przecież sam popełnia identyczne błędy, uzmysławia, że nadszedł czas, by otrząsnąć się z tego zgubnego amoku. "Tylko jeden wieczór" być może dla wielu zdawał się kolejną romantyczną lekturą, dopieszczoną świątecznym klimatem. Nic bardziej mylnego. To poruszająca, niesłychanie mądra pozycja, dzięki której każdy czytelnik może prawidłowo przygotować się do nadchodzących, wyjątkowych dni. Uzmysławia, co tak naprawdę jest ważne, wytyka popełniane błędy, przez jakie niepotrzebnie tracimy wiele energii i pomaga zawrócić ze złej drogi, po to, by nie zagubić się całkowicie, by żyć naprawdę, a nie pod publikę.

  Święta to okres rodzinny, gdy zapominamy o kłótniach, pragniemy sprawić radość bliskim, mieć ich koło siebie. Niestety, to również czas, gdy wszelkie problemy są jeszcze bardziej doskwierające. Świadomość, że wszyscy spędzają te dni w gronie rodzinnym, jest istną katorgą dla samotnych czy porzuconych. Kobietom bardziej niż zwykle dokucza brak potomstwa, a śmierć najbliższych przypomina, że nic nie jest wieczne, a czasu nie da się cofnąć. Życie nie przypomina bajki, kłopoty nie ominą nas tylko dlatego, że nadciąga grudzień, jednak przecież razem można pokonać najgorsze przeszkody. To właśnie ludzie i łączące ich więzi tworzą magiczne Święta i wyjątkową atmosferę, a nie prezenty, ozdoby, czy zastawiony stół. Choć to takie oczywiste, wspomnijcie tę prawdę, gdy w nerwach, czy w panice, będziecie wywoływać kolejną kłótnię z bliskimi, o to, że jeszcze nie wszystko gotowe na świąteczne dni.

  "Kłopoty są częścią życia. Nie sposób ich uniknąć. Denerwować się z tego powodu, że się pojawiają, to głupota. Lepiej oszczędzać siły, by im mądrze stawić czoła."

  Autorka stworzyła świetne, nietuzinkowe postacie, które posiadają całą paletę wad i zalet, walczą z kolejnymi rozterkami, chcą być kochane i doceniane, ale czasem postępują egoistycznie. Nie sposób się z nimi nie utożsamić, nie przeżywać ich historii, jak swojej własnej. Myślę, że autentyczny przekaz, a także poruszenie wielu trudnych tematów sprawia, iż nakreślona opowieść pochłania nas całkowicie, po to by po lekturze skłonić do głębokich refleksji, nie tylko na temat postępowania bohaterów, ale również i nad naszą postawą.

  "W miłości nie ma łatwych decyzji. Zawsze jest jakieś ryzyko. Zbytnia twardość może zniszczyć z natury delikatne uczucie, ale jeśli ktoś jest za miękki, może spowodować, że miłość w jego związku uschnie, zduszona nadopiekuńczością lub brakiem wyzwań."

  "Tylko jeden wieczór" jest niesłychanie ciepłą, głęboką, chwytającą za serce historią o niedomówieniach, rodzinnych konfliktach, życiu na pokaz, samotności i zagubieniu się na krętej ścieżce wartości. To z jednej strony kojący dla duszy balsam, ale z drugiej przestroga dla każdego z nas. Krystyna Mirek po raz kolejny pod postacią delikatnej opowieści potrząsa czytelnikiem, nakazuje mu się zatrzymać i uświadamia mu, jak niezamierzenie pozwala, by życie przenikało mu przez palce. Jeśli w wirze świątecznych przygotowań znajdziecie chwilę na tę emocjonalną, skłaniającą do zadumy, piękną i prawdziwą powieść, jestem pewna, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie spokojniejsze, bardziej satysfakcjonujące i refleksyjne niż kiedykolwiek indziej! Polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Jeden wieczór w paradise 5/5 Nasza cena:
35,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jeden wieczór w paradise

Marianna już dawno przestała być szczęśliwa z  mężem, jednak nie zamierza w swoim życiu niczego zmieniać. Dla dobra rodziny oraz dzieci rezygnuje z własnych potrzeb i pragnień. Jeszcze do niedawna próbowała odnaleźć nić porozumienia z Pawłem, lecz nie widząc rezultatów swoich starań, postanowiła...
Tylko jedna szansa 0/5 Nasza cena:
25,35 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko jedna szansa

Tylko jedna szansa to trzecia, długo oczekiwana część bestselerowej serii królowej romansu, Simony Ahrnstedt. Powieść pełną seksu, miłości i napięcia, czyta się jednym tchem. Dwoje ludzi, którzy są swoimi przeciwieństwami, za sprawą przeznaczenia spotyka się w samym sercu zimowej Norrlandii. Ambra...
Tylko jedno spojrzenie 4/5 Nasza cena:
27,41 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko jedno spojrzenie

Życie Grace Lawson zaczęło się rozpadać, kiedy poszła odebrać zdjęcia W zwyczajne popołudnie, które miało się okazać ostatnim zwyczajnym popołudniem w jej życiu, Grace zaczęła przeglądać odbitki z rodzinnej wycieczki. Uśmiechnięte twarze córki, syna i Jacka kochanego męża a za chwilę fotografia z...
Tylko ty 3/5 Nasza cena:
23,84 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ty

Klaustrofobiczny thriller o samotności i miłości, o zależności i obsesji. Pål pracuje przy bramkach wejściowych do sztokholmskiego metra. Po kilku mrocznych latach swojego życia jest gotów, by znów kogoś pokochać. Iris jest graficzką i pracuje jako freelancerka. Również ma za sobą trudne przeżycia...
Tylko oddech 5/5 Nasza cena:
10,44 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko oddech

PIĘĆ DNI, TRZY KOBIETY, DWÓCH MĘŻCZYZN.JEDNO SPOJRZENIE I KILKA SEKUND DECYDUJĄCYCH O ŚMIERCI Choć Ninę i Izę dzieli duża różnica wieku, między tymi dwiema siostrami wytworzyła się szczególnie mocna więź. W niedalekiej przeszłości zdarzył się bowiem wypadek, który zostawił w ich psychice głębokie...
Jeden fałszywy ruch 0/5 Nasza cena:
25,41 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jeden fałszywy ruch

Piąta powieść z Myronem Bolinarem - detektywem i agentem sportowym w jednym! Myron Bolitar podejmuje się ochrony czarnoskórej gwiazdy żeńskiej koszykówki, Brendy, nękanej telefonicznymi pogróżkami. Jest inteligentna, piękna, ma poczucie humoru, lecz brak jej agenta. Czy kłopoty Brendy mają związek...
Nie zmienił się tylko blond Tom 1 wyd. 2 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie zmienił się tylko blond Tom 1 wyd. 2

„Nie zmienił się tylko blond” to debiutancka powieść autorki, której dziś już nikomu nie trzeba przedstawiać. To właśnie tę historię kilka lat temu napisała, by poradzić sobie z zawodem miłosnym. Poznajcie prawdziwy komediowy hit Agaty Przybyłek, dzięki któremu uśmiechniętą, rudowłosą pisarkę...
Umiera się tylko raz 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Umiera się tylko raz

Blisko 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! NIEUSTRASZONA DETEKTYW PO RAZ KOLEJNY BĘDZIE MUSIAŁA POŁOŻYĆ NA SZALI SWOJE ŻYCIE, BY STAWIĆ CZOŁA PSYCHOPACIE. Kiedy w pozostawionej w chłodnych wodach zatoki Puget Sound pułapce na kraby zostaje odnalezione ciało kobiety, Tracy jest przekonana, że...
O jeden diament za daleko 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O jeden diament za daleko

Miłość, ślub i diamenty wszystko pasuje? Nie tym razem! Majka już niedługo zostanie świadkową na ślubie swojego brata. Uroczystość zapowiada się nieziemsko! Tylko panna młoda zżerana stresem jest trudna do zniesienia, bo chciałaby, żeby wszystko było idealne. Sprzeczki z przyszłą bratową to nie...
Gdybyś tylko wiedziała 5/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdybyś tylko wiedziała

Tajemnica sprzed lat, która niszczy rodzinę. Czy prawda zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem? Wzruszająca opowieść o rodzinie i sile wybaczenia. Niezwykle emocjonująca, ze wstrząsającym zwrotem akcji. Idealna dla wielbicielek Jojo Moyes i Jodi Picoult. Rodzina Audrey się rozpadła. Jej dwie...
Jeden pocałunek 0/5 Nasza cena:
35,42 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jeden pocałunek

Tom 1 najnowszego cyklu Rokesby, poprzedzającego cykl o rodzie Bridgerton, filmowanego jako serial przez Netfilx Czasami znajduje się miłość w najmniej spodziewanym miejscu... Ale nie tym razem. Wszyscy oczekują, że Billie Bridgerton poślubi jednego z braci Rokesby. Ich rody od wieków mieszkają w...
Tylko umarli wiedzą 0/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko umarli wiedzą

Ekscytująca powieść mistrza kryminału z burzliwą historią z pierwszej połowy XX wieku w tle.Lipiec 1932 roku. Europa pogrążona jest w głębokim kryzysie ekonomicznym. Z każdym dniem przybliżającym termin wyborów do Reichstagu społeczeństwo niemieckie coraz bardziej się radykalizuje. Tymczasem...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula