Ten jeden rok

Autor:

Gayle Forman

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt chwilowo niedostępny
Wydawnictwo
Rok wydania
2015
Format
13,5x20,4 cm
Ilość stron
358
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,48 zł
Nasza cena: 21,86 zł 34,95 zł Taniej o: 37%

Chwilowo niedostępny

Kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”.

Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?

„Ten jeden rok” to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.

Gayle Forman to wielokrotnie nagradzana amerykańska autorka oraz dziennikarka, której artykuły ukazywały się w licznych gazetach, między innymi „Seventeen”, „Cosmopolitan”, „The Nation” i „Elle”. W 2002 r. wyruszyła z mężem w roczną podróż dookoła świata. Wrażenia z tej wyprawy zawarła w swoim debiucie „You Can’t Get There From Here: A Year On the Fringes of a Shrinking World”. W 2007 r. ukazała się jej powieść dla młodzieży „Sisters In Sanity”, a w 2009 bestsellerowa „Zostań, jeśli kochasz”. Od tamtej pory Gayle wydała cztery kolejne książki dla młodych czytelników.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ten jeden rok - Gayle Forman - recenzja

  Z pewnością wielu z Was kojarzy tytuł "Zostań jeśli kochasz", jeśli nie z samej powieści to z jej ekranizacji. Twórczynią owej historii jest Gayle Forman. To bestselerowa pisarka, która swoją twórczością potrafi wzruszyć niejedno, nieczułe serce.

  Nie mniej godna uwagi jest jej powieść pt. "Ten jeden rok", sam tytuł już zapowiada coś wyjątkowego i niezwykłego. Jest to jednak kontynuacja poprzedniej części zdarzeń z życia Willema i Allyson, "Ten jeden dzień" skupiał się na cudowności spotkania dwóch kochanków i spędzonych wspólnie chwil w Paryżu. Niepodważalnie utwierdza w przekonaniu, jak jedna doba może odwrócić świat o 180 stopni. "Ten jeden rok" to powieść poświęcona bardziej postaci Willema, obdziera jego sylwetkę z wcześniej skrywanych tajemnic. Autorka wyraźniej przedstawia czytelnikowi mężczyznę, a w ten sposób bliżej zaznajamia z jego mentalnością oraz spojrzeniem na świat.

  Główny bohater zadręcza się myślą o straconym uczuciu, pragnie kontynuować pasjonujący romans, dlatego jego największym pragnieniem jest odnaleźć obiekt westchnień. Czuje wielki niedosyt po spędzonym czasie z kobieta i jest niezadowolony ze swojego zachowania, gdyż żałuję iż zostawił Allyson samą, bez żadnych wyjaśnień. Pierwszoosobowa narracja prowadzona przez Willem powoduję, że czytelnik staje się bezpośrednim odbiorcą i słuchaczem owej historii. Samo życie, dzieciństwo i rodzinne relacje mężczyzny są niezwykle intrygujące. Dręczące wspomnienia i ich czar sprawiają, że jest ON gotowy do poświęceń. Wybiera się w podróż w poszukiwaniu swojej osobowości oraz pozostawionej cząstki siebie w duszy ukochanej. Willem zawsze był osobą żyjącą chwilą, nieprzywiązującą się do miejsc ani osób. Podróże to nieodłączna część jego życia, dlatego też Allyson staje się celem wyprawy w nieznane. Bohater ma przed sobą niezwykle trudne zadanie, aby spełnić swoje pragnienia. Na jego drodze pojawia się wiele nowych osób, które przewijają się w trakcie poszukiwań. Jednak zastanawiające jest co wyniknie z jego eskapady? Czy serca obu kochanków zabiją ponownie dla siebie?

  Spodziewać by się można, że "Ten jeden rok" otworzy kolejny etap w życiu kochanków, tymczasem jest ON jedynie podróżą wyjaśniającą sekrety Willema. Jego złożoną osobowość zaczarowuje czytelnika i prowadzi go do samego końca opowieści. Cała powieść przedstawia wiele emocji oraz uczuć mężczyzny. Zabierając się do jej czytania przechodzimy przez niewidzialne drzwi do duszy bohatera. Autorka niezwykle emocjonująco obrazuje rok życia mężczyzna, zaopatruję jego doświadczenia niezwykle malownicze krajobrazy i zakątki.

  Uważam, że powieść jest niezwykle wciągająca, wystarczy jedynie próba utożsamienia i zrozumienia z problematyką Willema. Towarzysząc mu w podróży, widzimy jego pogoń za spełnieniem, marzeniami, a także poznajemy jego lęki. Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy chcą chociaż na chwilę przenieść się w inny świat, świat innego bohatera.

  xxx, 18 lat

  źródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Miłość jest jak piętno. Naznacza głęboko i trwa przy nas przez cały czas. Nie pozwala nam o sobie zapomnieć i co chwilę drąży dziurę w sercu. Dotyka duszy i myśli. Zakorzenia się we wszystkich komórkach ciała i sprawia, że wciąż nie możemy zapomnieć. Dopiero spełniona miłość potrafi sprawić, że rany na duszy znikną. Ale naznaczeni piętnem pozostaniemy już na zawsze...

  Willem całkowicie stracił kontrolę nad swoim życiem. Po dość długiej nieobecności, wraca do Holandii. Musi uporać się ze śmiercią swojego ojca, a do tego razem z matką sprzedać łódź i dom, które należały do jego rodziny. Nie potrafi się jednak z tym pogodzić, a świadomość tego, że matka pozbyła się wszystkiego co łączyło go z ojcem, jest dla niego jeszcze bardziej druzgocąca. Dodatkowo wciąż dręczą go wspomnienia dnia przeżytego w Paryżu z tajemniczą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, choć nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Wie jednak, że będzie szukał, dopóki jej nie znajdzie. Wyrusza w kolejną podróż, a ślady prowadzą go do Meksyku, aż do Indii, by tam ponownie spotkać się z matką i odbudować rodzinne więzi. Najbliższy rok przyniesie mu wiele niespodzianek, będzie musiał podjąć wiele ważnych decyzji, które znacząco wpłyną na jego dalsze życie. Co przyniesie mu ta wędrówka? Czy uda mu się odnaleźć Allyson?

  „Ten jeden rok” to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”, którą miałam przyjemność czytać. Nie będę ukrywać, że moje wymagania względem tej powieści były ogromne. Z niecierpliwością czekałam, aż będę mogła zagłębić się w lekturze i znów poczuć ten niesamowity klimat, z którym zetknęłam się podczas czytania pierwszej części. Gayle Forman po raz kolejny zabrała mnie w niepowtarzalną podróż, która dostarczyła mi wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. „Ten jeden rok” znacznie różni się od pierwszej części, która wręcz powaliła mnie na kolana. Historia Allyson i Willema zakorzeniła się głęboko w moim sercu i do teraz nie mogę o niej zapomnieć. Autorka z niezwykłą precyzją buduje fabułę, a język jakim się posługuje i lekkość z jaką prowadzi nas przez całą książkę, sprawiają że nie sposób się od niej oderwać. Tak jak w przypadku pierwszej części, możemy zaobserwować świetnie zarysowanych bohaterów i ich charaktery. Dokładnie poznajemy Willema i jego rodzinę, co daje nam jasny obraz sytuacji i pozwala zrozumieć niedokończone wątki z poprzedniej części.

  Willem wciąż nie potrafi zapomnieć twarzy dziewczyny, z którą wybrał się w spontaniczną podróż do Paryża. Jeden dzień który wspólnie przeżyli, znacząco wpłynął na jego dalsze życie. Nie może pogodzić się z tym że zawiódł dziewczynę i w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął, pozostawiając ją samą sobie. Mężczyzna zaczyna dostrzegać zmiany, jakie w nim zachodzą i wie, że jest to w pewnym sensie zasługa tajemniczej dziewczyny. Wie, że musi ją odnaleźć i choćby miał wybrać się na drugi koniec świata, zrobi to. Od zawsze był wolnym duchem i nigdy nie potrafił zbyt długo pozostać w jednym miejscu, dlatego poszukiwania dziewczyny, okazują się być dla niego idealnym pretekstem, do kolejnej podróży w nieznane. Będzie to dla niego niesamowita wędrówka po nieznanych lądach, a także wycieczka w głąb samego siebie, w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące go pytanie. Poszukiwanie sensu swojego życia, którym jest Lulu – dziewczyna z którą przeżył jeden dzień w Paryżu.

  Pierwsze tropy zawodzą go do Meksyku, by potem wyruszyć do Indii. Tam po raz kolejny spotyka się z matką, z którą nigdy nie miał zbyt dobrych relacji. Pobyt w tym egzotycznym kraju, pozwoli mu przewartościować swoje życie i na nowo odbudować więzi ze swoją rodzicielką. Przyniesie mu to pewne oczyszczenia i spokój, którego tak długo szukał. Świadomość wsparcia ze strony bliskiej osoby, dadzą mu siłę i nadzieję, by móc spełniać swoje marzenia i pragnienia. To tam odkryje że teatr i granie na scenie, pozwalają mu wyrazić siebie i sprawiają że czuje się szczęśliwy.

  „Ten jeden rok” to książka niesamowita. Jestem oczarowana klimatem który stworzyła autorka w obu częściach. Mimo to, czuję pewien zawód, zwłaszcza że liczyłam iż będę mogła poznać dalsze losy Allyson i Willema. Byłam ciekawa, co się stanie, gdy dojdzie do ich ponownego spotkania i jak dalej potoczy się ich życie. Czy będą razem? Czy Allyson wybaczy Willemowi, że pozostawił ją w Paryżu? Tak naprawdę zostałam z całym mnóstwem pytań, na które sama muszę znaleźć odpowiedzi, a książka, choć dostarczyła mi wielu wrażeń, to jednak nie zaspokoiła do końca mojej ciekawości. Autorka przedstawiła mi cały rok z życia Willema, ukazała mi jego uczucia i myśli. Miałam okazje poznać go bliżej i zrozumieć jego postępowanie. To była fantastyczna podróż, mieniąca się całą feerią barw i emocji. I choć była to niezapomniana i piękna wędrówka, to jednak czuję pewien niedosyt i żal, którego nijak nie potrafię się pozbyć.

  Gayle Forman to mistrzyni słowa. Jej historie tchną życiem i barwami. Pozwalają na chwilę oderwać się od ziemi i zacząć marzyć. „Ten jeden rok” to niebywale oryginalna opowieść o poszukiwaniu celu w swoim życiu, realizowaniu marzeń i pokonywaniu swoich lęków. Lekka, delikatna, ale niezwykle emocjonująca. Przepełniona sztuką i Szekspirem, niezwykle bajkowa i magiczna, pełna malowniczych krajobrazów i zakątków. „Ten jeden dzień” i „Ten jeden rok” to książki które się pochłania i kocha całym sobą. Dotykają najskrytszych zakamarków duszy, zapadają głęboko w pamięć i zakorzeniają w sercu, by już na zawsze tam pozostać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka, którą dzisiaj recenzuję nie powinna być dla Was zbyt dużym zaskoczeniem. Mam za sobą już nie jedną pozycję spod pióra tej autorki, dlatego wybór tego tytułu był w zasadzie oczywisty. Każdą kolejną powieść Gayle Forman mogłabym brać do ręki z zamkniętymi oczami i być pewna, że mniej lub bardziej mi się ona spodoba. Czy tym razem autorka zaspokoi wszystkie moje oczekiwania? Jakie wrażenie zrobiła na mnie lektura książki "Ten jeden rok"? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.

  Willem już dwa razy w życiu stracił bliskie osoby, dlatego ciężko jest mu uwierzyć, że jeszcze kiedyś odnajdzie szczęście. Jeden dzień w Paryżu wywrócił jego świat do góry nogami. Spędził go z dziewczyną, której nie zna nawet prawdziwego imienia i nie ma pojęcia czy kiedykolwiek znowu ją spotka. Po długiej nieobecności wraca więc do rodzinnego kraju - Holandii, jednak wkrótce okazuje się, że nie jest zdolny do dłuższego pozostania w jednym miejscu i wyrusza w podróż. Podczas swoich wypraw dociera także do Indii - tam ma okazję spotkać się z matką, z którą łączą go niezbyt łatwe relacje. Czy w końcu los zaprowadzi go do punktu, gdzie spotka dziewczynę, o której nie może zapomnieć?

  Bohaterowie wykreowani przez Gayle Forman w pełni spełnili moje oczekiwania. Wiedziałam jakie są możliwości tej autorki dlatego nie było to dla mnie zbyt dużym zaskoczeniem i z łatwością udało mi się postawić na miejscu głównych postaci, a dzięki temu mogłam czerpać ogromną przyjemność z lektury. Willem, którego w tej powieści poznajemy naprawdę bardzo szczegółowo pozwolił mi odczuwać wszystkie emocje, które nim targały. Śledzimy jego myśli, obserwujemy otoczenie i dopingujemy w działaniu. Chłopak jest postacią niezwykle charakterystyczną, poukładaną, pełną pasji, a do tego wytrwale dąży do celu, co powoduje, że czytelnik czuje z nim ogromną więź. Allyson to postać, którą poznajemy dzięki nikłym wspomnieniom chłopaka. To właśnie ona wyznaczyła mu cel i tak mocno zawróciła w głowie. Przez całą powieść z niecierpliwością czekamy, aż w końcu tych dwoje będzie miało okazję się spotkać.

  Język jakim posługuje się autorka jest prosty, zrozumiały i przyjemny w odbiorze, do czego zdążyłam się już przyzwyczaić podczas czytania innych powieści Gayle Forman. Dzięki temu historia nabiera lekkości i czyta się ją w bardzo szybkim tempie. Zanim się obejrzymy jesteśmy już na ostatnich stronach książki, w pełni zrelaksowani i usatysfakcjonowani lekturą, z którą mieliśmy okazję się zmierzyć. Barwne słownictwo i mnóstwo opisów pomagają nam wyobrazić sobie wszelkie dziejące się w tej historii wydarzenia.

  Akcja całej powieści jest bardzo intrygująca - autorka zaoferowała nam mnóstwo wrażeń i dobre tempo, absolutnie nie pozwalając nawet na odrobinę nudy czy monotonii. Podróże, które mamy okazję przeżywać wspólnie z głównym bohaterem dostarczają nam mnóstwo emocji, a także dodają uroku lekturze. Muszę przyznać, że bardzo zaskoczyło mnie zakończenie tej historii - spodziewałam się zupełnie innego obrotu wydarzeń, a to niestety wywołało we mnie ogromne rozczarowanie i wręcz nie mogłam uwierzyć, że autorka sprawiła mi tak duży zawód.

  Jeden z większych minusów tej powieści, na który kompletnie nie byłam przygotowana to fakt, że książka cały czas była zapowiadana jako kontynuacja losów Allyson i Willem'a podczas gdy okazało się, że "Ten jeden rok" to po prostu ta sama historia tylko opowiedziana z perspektywy chłopaka. Przed lekturą byłam pewna, że powieść będzie prowadzona od momentu, w którym pożegnaliśmy się z bohaterami czytając "Ten jeden dzień", jednak jak widać autorka miała zupełnie inną wizję i pomysł. Naprawdę szkoda, że wszystko zakończyło się w taki sposób i tak naprawdę nie mogłam dowiedzieć się co stało się z postaciami, które tak bardzo polubiłam.

  Podsumowując - po zakończeniu tej powieści miałam mieszane uczucia. Z jednej strony historia bardzo mnie poruszyła, z drugiej natomiast, spodziewałam się po niej zupełnie czegoś innego. Cała reszta okazała naprawdę świetna - począwszy od sposobu w jaki zostali wykreowani bohaterowie, po urzekający język, a skończywszy na ciekawej akcji, dzięki, której z łatwością możemy zatracić się w lekturze. Myślę, że "Ten jeden rok" mogę polecić fanom twórczości Gayle Forman, którzy z pewnością będą czerpać dużo przyjemności z odkrywania kolejnego jej utworu, ale także osobom, które lubią podróże - w tej książce, z pewnością ich nie zabraknie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Ten jeden jedyny 5/5 Nasza cena:
26,01 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten jeden jedyny

Nie goni się króliczka, który nie ucieka… Powieść ukazuje przeplatające się ze sobą historie miłosne kilu przyjaciółek. Bohaterkami są trzy dziewczyny; każda z nich inaczej wyobraża sobie miłość swojego życia, innymi drogami dąży do szczęścia, w odmienny sposób próbuje rozwiązywać swoje sercowe...
Do zakochania jeden rok 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do zakochania jeden rok

Zojka nareszcie znalazła wymarzoną pracę w redakcji i liczy na odrobinę spokoju. Ale wszystko, co dobre, szybko się kończy… Gdy początkująca dziennikarka goni za newsami, do których jeszcze nie dotarł konkurencyjny tygodnik, gorący temat trafia się bardzo blisko. Za blisko! Zaginięcie ukochanej...
Ten jeden dzień 4/5 Nasza cena:
36,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten jeden dzień

Pozory mogą mylić. Chcesz się przekonać?Paul Strom wiedzie życie, które jawi się jako spełnienie amerykańskiego snu. Piękna młoda żona Mia, dwoje wspaniałych dzieci w elitarnej szkole, ogromny dom na przedmieściach i satysfakcjonująca praca w agencji reklamowej. A co, jeśli to z pozoru doskonałe...
O jeden krok za daleko 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O jeden krok za daleko

Ada jest matką dorastającej córki, zmagającą się z alkoholizmem i wypadkiem, który zdruzgotał jej karierę amazonki i prywatne życie. Egzystująca w enklawie blokowiska na odludziu, nie potrafi uzdrowić swoich relacji z matką i córką. Robert jest „mężczyzną z przeszłością”, skrywającym bolesną...
Wieczór taki jak ten 5/5 Nasza cena:
32,10 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieczór taki jak ten

Święta to szczególny czas. Czas cudów. Bo zawsze znajdzie się Ktoś, kto rozdaje prezenty, niekoniecznie pod choinką... Michalina ma 27 lat i sama wychowuje młodszego brata. Mieszkają w przepięknej, malowniczej miejscowości u podnóża Tatr. W codziennych trudach wspiera ją jej babcia Zosia,...
Ten dzień 5/5 Nasza cena:
22,62 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten dzień

Dalsza część opowieści o relacji Laury i Massimo. Czy Ojciec Chrzestny mafii będzie potrafił być czułym tatą? Czy Laura zaryzykuje wychowywanie dziecka w świecie pełnym zagrożeń? Jak ukryje ciążę przed najbliższymi? I najważniejsze - czy wytrzyma u boku apodyktycznego Dona, który niczego na świecie...
Ten jedyny 5/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten jedyny

Izabela M. Krasińska powraca z emocjonującą historią o zgubnej sile uczuć. Strata, jakiej doświadczyli Joasia i Kuba, sprawiła, że nie byli w stanie odbudować swojego związku i postanowili się rozstać. Dwa lata po podjęciu bolesnej decyzji ich życie wygląda całkiem inaczej: Asia powoli godzi się z...
Ten wyrażający uległość 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten wyrażający uległość

Czy umiesz rozpoznać prawdziwy uśmiech miłości? Po traumatycznych wydarzeniach, które pozostawiły głęboki ślad w jej psychice, Laura decyduje się wyjechać z Polski do Niemiec i ułożyć sobie życie na nowo. Wkrótce okazuje się, że młoda kobieta ma niezwykłą smykałkę do biznesu, a założona przez nią...
Za rok o tej porze 0/5 Nasza cena:
10,00 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za rok o tej porze

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Za rok o tej porze to ponowne spotkanie z Kornelią z Dobrze, że jesteś. Jeśli myśleliście, że jej problemy się skończyły, że już nic złego nie może...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula