Ta sama rzeka

Książka
24,09 zł
Książka
26,91 zł
Outlet
15,99 zł
eBook
28,80 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa:Miękka
Wydawnictwo:Pascal
Rok wydania:2021
Ilość stron:384
Opis

Jeśli lubisz czytać książki, których główną bohaterką jest silna kobieta stawiająca czoła przeciwnościom losu - ta książka zdecydowanie jest dla Ciebie! "Ta sama rzeka" to opowieść o miłości, dylematach moralnych i pogonią za szczęściem.

Edyta Świętek w swojej powieści "Ta sama rzeka" porusza jednocześnie wiele wątków, które w zależności od światopoglądu Czytelnika mogą być interpretowane na przeróżne sposoby. Już na etapie poznawania bohaterów widać, że ta historia jest z jednej strony kontrowersyjna, a z drugiej coraz bardziej powszechna. Czy dwoje ludzi będących w związkach ma prawo do robienia rewolucji nie tylko w swoich życiach, ale także w życiach osób, z którymi dzielą codzienność? Czy spełnienie zawodowe odczuwane w pracy jest wystarczające, by powiedzieć, że jest się faktycznie szczęśliwym człowiekiem?

Główni bohaterowie książki poznają się w pracy. Oboje są w związkach i oboje nie czują się w nich szczęśliwi. Czy brak miłości w małżeństwie jest usprawiedliwieniem dla potrzeby szukania prawdziwej, szczerej relacji opartej na faktycznym uczuciu? Czy małżeństwo z rozsądku naprawdę jest inwestycją na przyszłość? Czy doświadczenie przemocy domowej stanowi przyzwolenie na budowanie "drugiego życia"?

Edyta Świętek to utalentowana autorka z Krakowa, która pisze książki z gatunku literatury obyczajowej, literatury pięknej, ale także romanse i powieści historyczne. Jej bohaterkami są pełnokrwiste kobiety, które mają zarówno wiele zalet, jak i wad. Napisała książki takie jak "Pełnia szczęścia", "Zanim odszedł", a także serie "Alter ego" oraz "Grzechy młodości".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Tytuł: Ta sama rzeka
  • Autor: Edyta Świętek
  • Wydawnictwo Pascal
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 384
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381036757
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381036757
  • EAN: 9788381036757
  • Wymiary: 13x20 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o., Zapora 25, 43-382 Bielsko-Biała, Polska, ewelina.piotrowska@pascal.pl, tel. 338282888
Recenzje książki Ta sama rzeka (9)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina K. w dniu 2022-01-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Krakowską pisarkę Edytę Świętek wielu zna i chwali. Ja... no cóż, też znam, nawet osobiście :) Najnowsza książka autorki - "Ta sama rzeka" - to powieść o wielu traumatycznych przeżyciach, toksycznym związku oraz próba odpowiedzi na pytanie czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki...

    Małgorzata od urodzenia miała "pod górkę", lata szkolne wcale nie okazały się być szczęśliwe... I tak aż do momentu, gdy w życiu Gosi pojawił się istny książę! Wykształcony, majętny, z perspektywami i mieszkaniem w Bochni. Nie zastanawiała się długo. Dała się porwać uczuciu, zaślepiona czułymi słówkami, kulturą i obietnicami świetlanej przyszłości, porzuciła Kraków i dopiero z czasem zaczęła "odzyskiwać wzrok" poznając prawdziwe oblicze Piotra.

    Doświadczała przemocy psychicznej oraz fizycznej. Rozczarowana małżeństwem znosiła wszystkie upokorzenia dla synka, bowiem nie chcąc go stracić musiała czekać do jego osiemnastych urodzin. Piotr był apodyktycznym despotą, uwięził żonę groźbami, nie akceptował jej zdania, wciąż poniżał, obrażał, wyzywał, traktował jak własność i próbował uzależnić finansowo.

    Jak długo Gosia będzie znosiła zachowania męża? Czy uda jej się uciec? Czy odnajdzie jeszcze swoje szczęście?

    Edyta Świętek poruszyła tą powieścią we mnie wiele czułych strun - czytelniku, kobiecie, matce, żonie. Wielokrotnie odczuwałam ból, strach i gorycz wraz z bohaterami. Chwilami nie mogłam uwierzyć - choć to fikcja literacka - że ktoś mógłby tak krzywdzić innych ludzi, dorosłych czy dzieci. Zdarzały się momenty - niestety - kiedy miałam wrażenie, że czytam o swoim życiu.

    Autorka nie tylko odniosła się do losów porzuconych dzieci, ich funkcjonowania w domu dziecka, ale też wieloletniej traumy, że przeniosą dalej niewłaściwe geny. Dorzuciła do tego wątek zdrady, poronienia, przemocy domowej, marzeń o szczęściu i miłości, ale również przyjaźni czy przewlekłej choroby.

    Historię Małgorzaty poznajemy w kilku płaszczyznach - nie tylko współcześnie, ale przenosimy się do lat 90. XX wieku czy początków XXI wieku, dzięki czemu nie wszystkie szczegóły, decyzje i reakcje są nam od początku znane. Zabieg ten spowodował, że napięcie rośnie a czytelnik pragnie odkrywać przyczyny znanych już skutków. Po lekturze retrospekcyjnych fragmentów łatwiej również zrozumieć co kierowało bohaterką w poszczególnych etapach życia.

    Podsumowując - "Ta sama rzeka" to bardzo dobra powieść z wątkami społecznymi. Nie brakuje w niej wzruszeń, złości, nienawiści, oddania, poświęcenia, namiętności czy niespodzianek i tajemnic z przeszłości. To zupełnie inna opowieść niż znana seria autorki Spacer Aleją Róż, której pierwszy tom miałam okazję czytać. To współczesna opowieść o kobiecie, która znosi zniewagi dla dobra dziecka, która pragnie jeszcze kochać i być kochaną. To hołd oddany tym, którzy walczą. Którzy poświęcają się dla chorych bliskich. Dla tych, których nie warto określać mianem "człowiek".

    Podobała mi się ta książka, poruszyła i wciągnęła - polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia W. w dniu 2021-09-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Bardzo długo czekałam na to, aby móc przeczytać tę książkę. Cenię sobie twórczość pani Edyty, a "Noc Perseidów" uważałam jak dotąd za coś niebywałego. Tym razem doczekałam się bardzo życiowej, słodko-gorzkiej historii, a takiej na pewno nie brakuje w wielu polskich domach.

    Poznajemy Małgorzatę Jurczyk, z domu Kowalską. Stwierdzenie "z domu" potraktowane jest nieco na wyrost, ponieważ kobieta nie zna swoich biologicznych rodziców. To, w jaki sposób porzuciła ją matka, może niejednego czytelnika przyprawić o dreszcze, dlatego nie będę tego zdradzać. Małgosia przez wiele lat tułała się po różnych placówkach opiekuńczych, a pomocną dłoń wyciągnęła do niej jedyna przyjaciółka, Ewa. W latach młodości Gosia zafascynowała się Piotrem Jurczykiem. Ktoś, kto nigdy nie zaznał ciepła rodzinnego z pewnością czeka na okruchy zainteresowania jego osobą i jest podatny na cudne słowa i obietnice złotych gór. Kobieta nie poznała wcześniej prawdziwej natury Piotra, dlatego z każdym rokiem małżeństwo Jurczyków coraz bardziej się rozpada. Mężczyzna widzi tylko czubek własnego nosa, krzyczy na żonę, wytyka jej trudną sytuację z dzieciństwa. Autorka pokaże nam, czy kobieta, która całkowicie podporządkowała się mężowi, ma szansę na normalne życie. To wszystko widzie ich syn, Szymon. Czy ojciec przeciągnie go na swoją stronę, czy też będzie to syn broniący matki, kobiety? Warto się o tym przekonać, a wątek ten jest bardzo emocjonujący.

    Małgosia w pracy spotyka swoją dawną miłość, Dariusza Krokosza. Mężczyzna ożenił się z niejaką Izabelą. Kobieta bardzo kocha i ceni męża, a ma ku temu powody. Iza choruje na stwardnienie rozsiane, a rozwijająca się choroba coraz bardziej daje się kobiecie we znaki. Darek nie chce zostawić żony, bardzo poważnie traktuje słowa przysięgi małżeńskiej o byciu ze sobą w zdrowiu i w chorobie. Musi też zapewnić byt córeczce Gabrysi. Czy Krokosz postąpi egoistycznie? Zapraszam do lektury.

    Autorka bardzo chciała nam wyjaśnić przysłowie pt. "Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki", ale nie tylko. Bardzo dobrze zinterpretowała aforyzm pt. "świat jest mały". Dlaczego o tym piszę- tego nie zdradzę, ale autorka z niczym nie przesadza, ponieważ sama niejednokrotnie zrozumiałam, jak prawdziwe znaczenie ma to powiedzenie.

    Książka bardzo mi się podobała, momentami miałam ochotę wręcz zabić męża Małgosi. Niestety,istnieją tak dwulicowe osoby, które przed innymi grają kochanych mężów i ojców, a w zaciszu czterech ścian potrafią zniszczyć kogoś nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. To bardzo poważny problem społeczny, o którym kobiety boją się mówić.

    Czy mam jakieś zastrzeżenia co do treści? Nie, szkoda tylko, że wątek dzieciństwa Małgorzaty nie został bardziej rozbudowany. Jestem przekonana, że wielu czytelników myśli tak samo. Niemniej jednak, jest to lektura godna polecenia!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Blogerski Ś. w dniu 2021-02-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Ta sama rzeka" nie jest luźnym czytadłem, a raczej historią, która na długo zapada w pamięci. Tak - mamy tu historię miłosną. Nie - nie jest to historia łatwa i lekka. Główni bohaterowie to postacie mocno straumatyzowane. Małgorzata tkwi w małżeństwie z tyranem, który znęca się nad nią psychicznie i fizycznie, jednak w związku utrzymuje ją troska o wspólne dziecko. Darek tkwi w małżeństwie pozbawionym uczucia, ale w relacji utrzymuje go ciężko chora żona. Poznają się w pracy i zakochują się w sobie, wiedzą jednak, że nie mogą sobie pozwolić na własne szczęście, bo odbije się ono kosztem ich rodzin. Czytałam z zapartym tchem, ogromnym współczuciem do postaci i zachwytem dla warsztatu autorki.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata P. w dniu 2021-01-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Małgorzata to kobieta uzależniona od władczego, na pozór idealnego męża. Jej związek przepełniony jest przemocą, głównie psychiczną, choć fizyczna też się zdarza. Kobieta tkwi w tym „małżeństwie” tylko z uwagi na niepełnoletniego syna. Odlicza dni do pełnoletności syna, aby móc się zrealizować swój plan i uniezależnić od swego pana i władcy.

    Pewnego dnia, do firmy w której pracuje, zostaje przyjęty nowy pracownik. Kobieta szybko odnajduje z nim wspólny język. Czuje że razem mogliby stworzyć szczęśliwy związek. Jednak kierując się dobrem swoich rodzin, postanawiają zakończyć rodzącą się relację.

    Powiedzenie że nie wchodzi się dwa razy to tej samej rzeki, w tej powieści jest bardzo prawdziwe. Pani Edyta Świętek w swojej najnowszej historii, zabiera nas do klimatycznego Krakowa i jego okolic, jednocześnie dotykając bardzo ważnych tematów. Przemoc psychiczna, niechciana ciąża, dylematy moralne to tylko niektóre z poruszonych problemów. Czy Małgorzata, kobieta z dramatyczną przeszłością, ma szansę na ułożenie życia po pięćdziesiątce? Tego dowiecie się czytając tę powieść.

    Za egzemplarz recenzyjny i pachnącą przesyłkę dziękuję Wydawnictwu Pascal. Zapraszam na stronę: [Adres usunięty]

    Wydawnictwo Pascal

    Ilość stron: 384

    Data premiery: 13 stycznia 2021

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Bożena S. w dniu 2021-01-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Ta sama rzeka" podobała mi się bardzo ze względu na to, że autorka nie zdecydowała się na schematyczny i oklepany przebieg akcji, o którym myślałam, że się pojawi. Perypetie głównej bohaterki były dla mnie czasami zaskoczeniem, co uważam jest dużym plusem.

    Sama książka wciąga, jest dobrze napisana. Dobrze oddane emocje, prawdziwe.

    Polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula