Syn

Autor:

Jo Nesbo

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Inne wersje (4)
Książka, op. miękka
za 30,63 zł
eBook, mobi, epub
za 29,33 zł
Audiobooki mp3
za 32,22 zł
Audiobook CD
za 26,18 zł
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

"Syn" to powieść kryminalna autorstwa Jo Nesbo, który jest prawdziwym mistrzem w tworzeniu kryminalnych opowieści. Pozwól, aby ten bestsellerowy autor oczarował Cię historią przedstawioną w tej książce.

"Syn" autorstwa Jo Nesbo to niezwykła powieść kryminalna, pełna zaskakujących zwrotów akcji, świetnie napisanych bohaterów oraz doskonałych dialogów. Sonny Lofthus jest więźniem w jednym z najlepiej strzeżonych więzień w stolicy Norwegii. Mężczyzna podobno słucha opowieści swoich współwięźniów i sam przyznaje się do przestępstw popełnionych przez innych. Pewnego dnia jeden z więźniów przedstawia mu zupełnie inną wersję śmierci jego ojca. Po wysłuchaniu opowieści Sonny postanawia odkryć prawdę o śmierci swojego taty.

Jo Nesbo, czyli norweski mistrz powieści kryminalnych, urodził się w Oslo w 1960 roku. Ten bestsellerowy pisarz jest absolwentem Norweskiej Szkoły Ekonomicznej. Debiutem literackim autora była wydana w 2007 roku książka pt. "Człowiek nietoperz", która rozpoczyna bestsellerowy i uwielbiany przez miliony czytelników na całym świecie cykl kryminalny opowiadający o przygodach policjanta Harry'ego Hole'a. W jego skład wchodzą następujące tytuły: "Człowiek nietoperz", "Karaluchy", "Czerwone gardło", "Trzeci klucz", "Pentagram", "Wybawiciel", "Pierwszy śnieg", "Pancerne serce", "Upiory", "Policja", "Pragnienie", "Nóż".

Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  22 z 38 osób uznało recenzję za przydatną

  Przypowieść w płaszczu sensacji

  „Syn” Jo Nesbø. Cóż to jest za powieść! Rozkręca się powoli, nieco ciągnie, wydarzenia wybitnie niezrozumiałe mieszają się w niej z tak przewidywalnymi, że aż banalnymi. Lecz w momencie, gdy dotrze do nas symbolika najnowszej książki mistrza kryminału z Norwegii, jej przerysowanie i poszczególne funkcje nieco koturnowych postaci – zachłyśniemy się jej wspaniałością. Najnowsza powieść Nesbø bowiem to, nie przesadzając, Literatura przez duże L.

  „Syn”, mimo, wydawałoby się, oklepanego wątku potomka mszczącego się za krzywdy ojca, skrywa w sobie niespotykaną głębię i bogactwo symboliki. Już jego motto, „Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych”, sprawia, że nerwowo wiercimy się w fotelu. Jednakże po paru przeczytanych akapitach zapominamy o tym nawiązaniu do chrześcijaństwa i zaczynamy wciągać się w więzienny żywot tytułowego bohatera, Sonny’ego Lofthusa, którego postępowania przez drażniąco sporą ilość stron nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Mężczyzna bowiem przyznaje się do przestępstw przez siebie niepopełnionych, jednocześnie pozostając w zadziwiająco zgodnych układach z resztą więźniów. Mimo rzekomo strasznych czynów jakie Sonny popełnił wszyscy go szanują, przychodzą do niego po porady, opowiadają swoje najskrytsze sekrety… O co tu chodzi? – będziemy pytać raz po raz siebie samych, coraz bardziej rozdrażnieni. Jakby tego było mało, Nesbø nie oszczędza czytelnika, opierając swoją powieść na kunsztownych opisach, które często składają się z bardzo rozbudowanych zdań sprawiających, że doprawdy nie jest „Syn” lekturą lekką i łatwą. Ale przyjemną owszem.

  Przyjemność z czytania najnowszej powieści Nesbø wiąże się z zaakceptowaniem faktu, że mamy do czynienia z dziełem literackim, które jest kryminałem – a raczej sensacją z gatunku „zabili go i uciekł” – tylko powierzchownie. Nie o samo dochodzenie w „Synu” chodzi, ponieważ od początku znamy mordercę, ba, sam prowadzący dochodzenie Simon Kefas wie, kto zabija kolejne osoby. Mało tego, wiele posunięć bohaterów możemy przewidzieć, znając choćby i podstawowe konwencje gatunku sensacyjnego tudzież dramatu więziennego. Pewnie niejeden czytelnik pomyśli, że gdzieś to już było… Może w „Pulp Fiction”? Albo w „Skazanych na Shawshank”? Skoro bowiem pojawia się broń, choćby i niewiadomo jak śmiesznie by się prezentowała, wiadomym jest, że zostanie użyta i że skazaniec przy jej pomocy podejmie ucieczkę, która jak łatwo przewidzieć powiedzie się. Nie należy też zapominać o wręcz perfidnym umieszczeniu przez Nesbø wątku miłosnego, mimo trudnej sytuacji jej i jego całego w różowym obłoku, wspieranego ognistymi spojrzeniami i mocno bijącymi sercami. Banał goni banał, uzna niecierpliwy czytelnik rzucając książkę w kąt. I jeśli ponownie po nią nie sięgnie właściwie rzecz biorąc minie się z arcydziełem. Bo Nesbø się kryguje, puszcza do nas oko, za koturnowymi momentami postaciami ukrywa symbole: ambicji uleczenia zepsutego świata, miłości bez względu na wszystko, nadziei na lepsze jutro, bałwochwalczego wręcz uwielbienia, sprawiedliwości, zła wcielonego etc.; a za przewidywalnością wydarzeń chowa tajemnice sięgające w rdzeń duszy, które gdy w końcu wyjdą na jaw, mimo swej niezwykłości przestaną być najważniejsze. Już zdążymy bowiem do tego czasu zrozumieć, że „Syn” to niemal biblijna przypowieść skryta pod maską sensacji. Motto z początku książki nabierze nowego znaczenia, sens więziennego zachowania bohatera zyska zaskakujący wydźwięk, a sam Sonny urośnie do miana Chrystusa XXI wieku, łaskawego dla niewinnych, lecz bezlitosnego dla grzeszników, wzgardzonego (więzienie i uzależnienie od narkotyków) i okrytego chwałą (medialna gwiazda), który z impetem rusza w świat po lepszą przyszłość niczym Bruce Willis w wiadomym filmie Quentina Tarantino!

  Nie trzeba być osobą wierzącą, aby w „Synu” to wszystko wychwycić i pogodziwszy się z konwencją przypowieści o winie, zemście i odkupieniu, jego jaskrawym wręcz w pewnym momencie symbolizmem szczerze się zachwycić. Zresztą, nie tylko nawiązania do Biblii tu znajdziemy, lecz także zawoalowaną krytykę przeżartego korupcją, zabiedzonego na drugim planie kraju, który z zewnątrz wydaje się opływać w dobrobyt i tak zwane normy europejskie (jego metafora to więzienie, z którego ucieka Sonny, nazywane – o zgrozo! – Państwem), a także symbol domowego zacisza, które, choćby nie wiem jak niewygodne, zawsze da ukojenie. Będzie też nieco groteskowo (trup w zamrażarce) i plastycznie wręcz obrzydliwie (sceny z psimi albinosami), czyli odnajdziemy w „Synu” także to, za co Nesbø pokochali czytelnicy lubujący się w mrocznych skandynawskich powieściach. Ponadto nie zawiedzie sama konstrukcja fabularna, owo łączenie się wszystkich nitek w jeden supeł, który od początku wiadomo, że gdzieś przy końcu drogi czeka, ale jak dokładnie przeplatają się w nim wszystkie nici – niewiadomo. Jednakże podstawową prawdę odnośnie tego zapętlenia z pewnością mogę tu zdradzić, mianowicie, że absolutnie jego skomplikowaną konstrukcją czytelnik się nie zawiedzie, a nici go tworzące tylko pozornie będą biegły prosto.

  Czy można dodać coś więcej? Może to, że nie należy zrażać się tym, iż Simon Kefas to nie Harry Hole. Zresztą wiodący glina najnowszej powieści Nesbø ani myśli strącać ze stołka najbardziej wyrazistego norweskiego dochodzeniowca. W „Synu” bowiem nie o stworzenie nowego Brudnego Harry’ego się rozchodzi, lecz o żonglowanie sensacją, która bawi się w berka z mitem ostatecznie pozwalając mu zwyciężyć. A Nesbø łobuzersko uśmiecha się do czytelnika, nie tylko z podobizny umieszczonej na skrzydełku pięknie zaprojektowanej przez Mariusza Banachowicza okładki, lecz także w domyśle, wyciągając z kolejnych stron „Syna” zwielokrotnione sensy, zaskakujące powiązania i tajemnice niczym króliki z kapelusza.

  Paulina Stoparek

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  21 z 40 osób uznało recenzję za przydatną

  Jo Nesbo to norweski pisarz. Tworzy głównie powieści kryminalne. Jego najnowszą książką jest „Syn” wydany przez Grupę Wydawniczą Publicat w 2014 roku.

  Sonny Lofthus jest więźniem w najlepiej strzeżonym więzieniu w Oslo. Został skazany za morderstwo. Jest cichym i spokojnym narkomanem, którego chętnie odwiedzają współwięźniowie. Jest doskonałym słuchaczem. Inni widzą w nim kogoś w rodzaju spowiednika. Sonny niczego nie wygada. Poza tym chodzą plotki, że bierze na siebie sprawy, których nie popełnił. Jest to na rękę Nestorowi – mafiosie, który z przyjemnością obarcza Sonny’ego przestępstwami. Któregoś dnia Sonny się buntuje. Dostaje informacje, że jego ojciec, byłby policjant, który popełnił samobójstwo, wcale nie był winny sprawom, o które go oskarżano. Wtedy postanawia uciec. Nie przyznaje się do zabójstwa, które próbują mu wmówić i sprytnie wydostaje się z pilnie strzeżonego więzienia. W tym samym czasie ginie kapelan więzienny. Sprawą zaczyna zajmować się Simon Kefas, któremu przydzielono do pomocy młodą i ambitną Kari Adel. Razem przesłuchują świadków, zbierają dowody i znajdują nowe poszlaki. Przy okazji Simon musi zmierzyć się ze swoim życiem prywatnym – jego żona ma możliwość pójścia na operację, która wyleczyłaby jej wzrok. Nie mają jednak na to pieniędzy przez długi hazardowe Simona. Sonny ukrywa się w ośrodku dla narkomanów, gdzie wpada w oko jednej z pracownic. W międzyczasie postanawia wyrównać rachunki z przeszłości. Jego działania są śmiałe i doskonale przemyślane, nie pasują do człowieka, który miał opinię szalonego narkomana.

  Narracja trzecioosobowa obejmuje wiele osób. Głównie jest to Simon i Sonny, ale nie tylko. Czasem pojawiają się osoby, które tylko na chwilę biorą udział w historii. Dzięki temu możemy śledzić powieść z różnych stron.

  Język jest ładny i świetnie się go czyta. Trudno mi określić, co w nim jest, ale to ON tworzy niesamowity klimat tego kryminału. Jest doskonale dobrany do opowieści – nie brak urwanych wątków, opisy wewnętrznych przeżyć i wspomnień pozwalają na zapoznanie się z sytuacją osób, które występują w książce. Poza tym dialogi są całkiem interesujące – szczególnie te między Simonem i błyskotliwą Kari.

  Plusem są przypisy, które pojawiają się na dole strony. Ułatwiają czytanie i zrozumienie tekstu. Poza tym kilka razy znalazłam zdania pisane kursywą. Pasowały do całości – informowały o sms lub obcych zwrotach. Podobało mi się to, że inaczej je podano.

  Kryminał ma fajny klimat, jest nieco tajemniczy. Widzimy poczynania zarówno zbrodniarza jak i policji. Wiemy, kto stoi za konkretnymi sprawami. To ciekawe. Zaskakujących zwrotów akcji jednak nie zaznałam. Książka jest napisana dobrze, ale mnie nie porwała. Nie wiem, czy nie umiałam wciągnąć się w jej specyficzny klimat, czy była zbyt rozciągnięta w czasie. Najbardziej podobał mi się Simon, który był zwykłym człowiekiem – nie był bohaterem, miał problemy, przyziemne sprawy i życie rodzinne.

  Ogólnie jestem trochę rozczarowana spotkaniem z Nesbo. Pierwszy raz czytałam jego powieść. Miałam szczęście, że pozycja ta została wydana poza serią z Harrym Hole. Mogłam bez przeszkód czytać ten kryminał. Nie wciągnął mnie jednak, nie porwał. Być może nie jestem przyzwyczajona do literatury skandynawskiej. Podobały mi się postacie w książce, ale cała sprawa była dla mnie zbyt rozciągnięta.

  Polecam tym, którzy lubią Nesbo. Może wam jego najnowsza pozycja przypadnie do gustu. Nie jest to zła książka, ma dobry klimat, niezły język i ciekawych bohaterów (trzeba pochwalić autora za ich mnogość i różnorodność).

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  18 z 36 osób uznało recenzję za przydatną

  Jo Nesbø jest autorem, o którym słyszał już każdy. Sławę Norwegowi przyniósł przede wszystkim bestsellerowy dziesięciotomowy cykl kryminałów, w których główną rolę odgrywa nietuzinkowy i (jak to zwykle w literaturze kryminalnej bywa) niejednolity moralnie komisarz Harry Hole. Nesbø – makler, dziennikarz, a z wykształcenia ekonomista udziela się również jako muzyk w rockowym zespole Di Derre, a w wolnych chwilach pisuje książki dla dzieci. Słowem, człowiek renesansu!

  W jego najnowszej powieści, która ukazała się 18 czerwca 2014 roku nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego nie pojawia się Harry Hole. Tytułowym „Synem” jest Sonny Lofthus, który w jednym z najlepiej strzeżonych zakładów karnych w Oslo odsiaduje wyrok za dwa zabójstwa. Sonny jest człowiekiem przegranym – heroinistą, który dla kolejnej działki jest w stanie zrobić wszystko, nawet przyznać się do kolejnych morderstw rzekomo popełnianych w trakcie przepustek. Punktem krytycznym w biografii bohatera jest samobójcza śmierć ojca – zasłużonego policjanta, który w swym pożegnalnym liście wyjawia, że został skorumpowany i przez znaczną część swojej zawodowej kariery był na usługach Bliźniaka – tajemniczego króla norweskiej mafii. Po pewnym czasie jeden ze współwięźniów Sonny’ego przedstawia chłopakowi zupełnie inną wersję wydarzeń, według której Ab Lofthus nigdy nie był skorumpowany, a jego śmierć była ceną, którą musiał zapłacić za zbliżenie się do odkrycia tożsamości mafijnego bossa. Ta informacja staje się kolejnym punktem kulminacyjnym w biografii bohatera. Od tego momentu Sonny zmartwychwstaje – przestaje brać i, co najważniejsze, ucieka z więzienia, by odszukać i ukarać ciemiężycieli swojego ojca.

  Tworząc tę powieść, Nesbø sięga także po wątek miłosny, który o ile w Łowcach głów jest jednym z głównych elementów fabuły, o tyle w cyklu z Harrym staje się na ogół marginalną wiadomością o życiu prywatnym komisarza. W przypadku „Syna” związek Sonny’ego stanowi swego rodzaju tło wydarzeń. Pozwala dostrzec drugą twarz chłopaka, jak również wydobyć i podkreślić jego niezwykłą determinację.

  Mówi się również, że kreacja Sonny’ego jest dość jasnym nawiązaniem do postaci samego Jezusa. Świadczyć o tym mają chociażby krążące wokół chłopaka więzienne legendy, w myśl których jego ręce mają moc uzdrowicielską, a splamione grzechem dusze przestępców oczyszczają się po wyspowiadaniu się przed mężczyzną. Biblijny zdaje się być również motyw zmartwychwstania i przede wszystkim sam tytuł powieści. Nawet jeżeliby zgodzić się na taką interpretację postaci głównego bohatera, należałoby dookreślić, że Sonny jest „Jezusem naszych czasów” – osobą, której zadaniem nie jest przynoszenie miłości i zbawienia, lecz wymierzanie sprawiedliwość, karanie grzeszników. Po podobny motyw sięgnął prawie sześćdziesiąt lat temu Leopold Tyrmand kreując tytułowego „Złego”, a kilkadziesiąt lat wcześniej sam Bułhakow.

  Bez wątpienia „Syn” to jedna z lepszych, jeżeli nie najlepsza, książka w dorobku Nesbø – „bluźniercza ewangelia”, przewrotny moralitet, ale przede wszystkim świetny kryminał z genialnie skonstruowaną, trzymającą w napięciu akcją.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  18 z 37 osób uznało recenzję za przydatną

  Kojarzycie może Krzysztofa Gosztyła? To król polskich audiobooków, niekwestionowany mistrz słowa czytanego, który sprawia, że słuchanie książki to czysta przyjemność. Kilka razy miałem okazję słuchać jego głosu przy okazji czytania tej czy innej powieści. Tym razem wsłuchiwałem się w poczynania Sonny'ego Lofthusa - głównego bohatera najnowszego kryminału króla z Norwegii Syn - Jo Nesbo. Autor postanowił dać chwilę wytchnienia swojemu najbardziej popularnemu komisarzowi Harry'emu Hole'owi, kierując nasz wzrok (lub słuch) na sprawy związane z ciut innym środowiskiem. Wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do wyjątkowego policjanta, a po genialnej Policji oczekiwałem czegoś naprawdę dobrego. Jak wybrnął z tego zadania Nesbo?

  Sonny Lofthus siedzi w więzieniu. Najbardziej strzeżonym więzieniu w Oslo, tak zwanym Państwie. Wszystko zostało zaprojektowane tak, by uniemożliwić nawet myśli o epickiej ucieczce, a co dopiero mówiąc o próbie jej podjęcia. Nasz główny bohater jest naprawdę skrytym człowiekiem - mało mówi, ale ma niezwykły dar do słuchania. Pozostali więźniowie czują nieodpartą chęć wyspowiadania się pobratymcowi, przy okazji opisując makabryczne zbrodnie jakich się dopuścili. Chłopak wydaje się niezbyt inteligentnym człowiekiem, zwłaszcza, gdy pojawia się teoria, że przypisuje sobie przestępstwa innych, podczas gdy jego słuszność jego odsiadki stawiana jest pod znakiem zapytania. Ojciec Sonny'ego nie żyje. Popełnił samobójstwo, bo na wierzch wyszły wszystkie machloje i oszustwa jakich się dopuścił - obraz krystalicznie czystego ojca został zburzony w jednej chwili, jednak jego syn nie jest do końca pewny, czy ojciec był zdolny do odebrania sobie życia. Po wyjściu z więźnia postanawia samemu dojść do prawdy, a że nagle okazuje się człowiekiem twardym i odważnym - nie zamierza przebierać w środkach.

  Ciężko pisać o tej książce, nie pomijając spojlerów, zwłaszcza gdy od początku wiemy kto jest mordercą. Na dodatek mamy postać nieustraszonego policjanta Simona Kefasa, który myślami jest już na emeryturze, jednak instynkt każe mu podążać śladem brutalnych morderstw. Po cichu kibicujemy komisarzowi, by złapał zbrodniarza, ale z drugiej strony rozumiemy motywy jakimi kieruje się morderca. Tak naprawdę, pod sam koniec jesteśmy całym sercem właśnie za nim, co jest niejakim paradoksem takich powieści. Po skończonej lekturze pozostaje pytanie: co Ty zrobiłbyś być by otrzymać zasłużoną sprawiedliwość?

  Początek powieści jest okropnie nudny. Nesbo przyzwyczaił nas do brutalnych opisów, krwistych smaczków i podsycania okropnej atmosfery niepewności i czającego się w mroku zła. Ja tymczasem walczyłem ze snem, szczególnie wtedy gdy słuchałem książki wieczorem. Zanim akcja nabierze tempa, zanim odnajdziemy się w całej sytuacji - natłok nazwisk, wydarzeń z przeszłości, częste, niezwiązane ze sobą wątki wprowadzają do lektury chaos, przez co ciężko przebrnąć przez pierwsze 70 stron. Później się całkiem nieźle rozkręca, a Nesbo wraca do szczytowej formy, z tym że..

  Niektóre wątki i rozwiązania są pozbawione sensu. Kuleje i to ogromnie, moim skromnym zdaniem, wątek miłosny, co jest małą nowością w książkach autora (relacja Harry'ego i jego kobiety jest dość skomplikowana) - pracownica w ośrodku dla czynnych narkomanów zakochuje się w mordercy, jest w takim stanie, że coś czuje dla niezwykle brutalnego człowieka, niż do jej faceta, który jest damskim bokserem. Swoisty paradoks, dla mnie ciut naiwny - myślę, że Nesbo celowo wprowadza ten wątek, by niejako osłodzić nam panującą w książce atmosferę. A ta jest naprawdę mroczna i nieprzyjemna, mamy ponure Oslo, przepełnione cudzoziemcami, prostytutkami i narkomanami, opisy mordów i scen zbrodni są wyjątkowo brutalne i krwawe, co niektórym może obrzydzić dalszą lekturę. Ogólny obraz jaki się wyłania, przedstawia nam mocny i wyrazisty świat, w którym nikt z nikim się nie patyczkuje - zwłaszcza gdy chodzi o zemstę.

  Akcja przypomina klasyczne, amerykańskie westerny: mamy samotnego strzelca, który systematycznie i co ważniejsze skutecznie kosi wszystkich złych i niedobrych przestępców, posuwając się do brutalnego zabijania, tak by na końcu zasiąść w glorii i chwale, po drodze wyhaczając jakąś miejscową kobiecinę, zakochaną w nim po uszy. Trochę kicz? No może, jednak nie zapominajmy jaka atmosfera nam towarzyszy. Jednakże, ta koncepcja badassa jest już troszeczkę wyeksploatowana, a dodajmy do tego do bólu przewidywalną fabułę i mamy typowego średniaka. Nadal jest to stary, dobry Nesbo, któy ujmuje nas swoim kunsztem literackim i warsztatem pisarskim. Czyta się (a raczej słucha) bardzo szybko i przyjemnie, a czas spędzony przy powieści wydaję się być kilkoma minutami, a nie godzinami.

  Gigantycznym plusem, jak zawsze, są wielowymiarowe i nietuzinkowe postacie, które są dopieszczone do każdego, najmniejszego szczegółu. Tak naprawdę do końca nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły; każdy ma coś na sumieniu. Nie mamy tutaj krystalicznie dobrych policjantów, złych do krwi i kości psychopatów - każdy ma jakąś rysę. Za to, jak zwykle należą się oklaski dla autora, bo kreacje bohaterów ma ON opracowaną w małym palcu.

  Policja była poprzeczką zawieszoną naprawdę wysoko, i podświadomie nie wierzyłem, że Nesbo jest w stanie napisać coś lepszego. Syn jest powieścią raczej przeciętną, ale i tak wybijającą się z tłumu typowych średniaków. Nudzić będziecie się tylko przez kilkadziesiąt pierwszych stron, ale warto je przeczekać, bo później robi się naprawdę ciekawie. Osobiście czekam na następną książkę króla z Norwegii, i mam nadzieję, że będzie ona traktować o dalszych losach bezkompromisowego komisarza Hole'a.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -38%
  Królestwo

  Królestwo

  W norweskiej wiosce gdzieś w górach mechanik Roy wiedzie spokojne, proste życie. Kiedy jego przedsiębiorczy brat Carl wraca po latach z propozycją budowy hotelu, odżywają mroczne sekrety ich dzieciństwa i czasu dorastania. Roy zawsze bronił młodszego brata przed rówieśnikami i chronił przed...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,66 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -31%
  Upiory. Harry Hole. Tom 9

  Upiory. Harry Hole. Tom 9

  Rynkiem narkotyków w Oslo rządzi tajemniczy Dubaj. Dochodzi do zabójstwa z rodzaju tych, które zasługują najwyżej na krótką notkę w gazecie: młody zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony. Policja błyskawicznie aresztuje domniemanego sprawcę. Harry Hole stara...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,66 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -31%
  Macbeth

  Macbeth

  Znakomity thriller inspirowany słynnym dramatem Williama Szekspira. Nesbo zabiera nas w lata siedemdziesiąte, gdzie w mieście pełnym przemocy i korupcji toczą się losy współczesnego Macbetha!...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,59 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -31%
  Policja. Harry Hole. Tom 10

  Policja. Harry Hole. Tom 10

  Czy to zwykły zbieg okoliczności, że oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu dawno popełnionej zbrodni, którą badał, ale nie zdołał jej rozwikłać? Gdy w następnych miesiącach taki sam los spotyka kolejnych dwóch funkcjonariuszy, schemat postępowania mordercy staje się równie oczywisty,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,66 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -31%
  Łowcy głów

  Łowcy głów

  Roger Brown uważa się za najbardziej niedocenianego łowcę głów w Norwegii. Ma zbyt piękną żonę i zbyt drogą willę, dlatego zbyt często musi kraść dzieła sztuki. Kiedy poznaje Clasa Greve`a, szczęśliwego posiadacza bezcennego obrazu Rubensa, niezwłocznie postanawia wykorzystać szansę i zrobić...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,71 zł 29,90 zł
  w magazynie
 • -26%
  Chłopiec z lasu

  Chłopiec z lasu

  Mężczyzna o tajemniczej przeszłości musi znaleźć zaginioną nastolatkę. Najnowsza powieść mistrza zwrotów akcji, Harlana Cobena! New Jersey, 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne, odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,84 zł 38,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Człowiek nietoperz. Harry Hole. Tom 1

  Człowiek nietoperz. Harry Hole. Tom 1

  Wydanie jubileuszowe ze wstępem Jo Nesbo z okazji 20. rocznicy ukazania się książki. Norweski policjant Harry Hole przybywa do Sydney, aby wyjaśnić sprawę zabójstwa swej rodaczki, Inger Holter, być może ofiary seryjnego mordercy. Z miejscowym funkcjonariuszem, Aborygenem Andrew Kensingtonem, Harry...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,42 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Zostaw ten świat pełen płaczu

  Zostaw ten świat pełen płaczu

  Debiutancka powieść o człowieku nękanym przez minione zbrodnie i wspomnienia o dawnej ukochanej - historia, która bada, co to znaczy kochać, zdradzać i wybaczać. Daniel Abend jest psychoanalitykiem i samotnym ojcem mieszkającym w Nowym Jorku. Prowadzi udaną praktykę i wygodne życie: apartament na...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,63 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -35%
  Pragnienie. Harry Hole. Tom 11

  Pragnienie. Harry Hole. Tom 11

  "Pragnienie" to już jedenasty kryminał z Harrym Hole - bezkompromisowym śledczym z Oslo. Kobieta, która umówiła się na randkę przez internet, zostaje znaleziona martwa. Ślady pozostawione na jej ciele wskazują, że morderca jest wyjątkowo bezwzględny. Presja mediów i społeczeństwa, by znaleźć...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,11 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -32%
  Czerwone Gardło. Harry Hole. Tom 3

  Czerwone Gardło. Harry Hole. Tom 3

  Harry Hole, samotnik i alkoholik, a jednocześnie genialny detektyw, przypadkiem wpada na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu Marklin. Śledztwo prowadzi komisarza w kręgi neofaszystów. Czy to przypadek, że starego hitlerowca znaleziono z poderżniętym gardłem w pobliżu miejsca, gdzie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,99 zł 39,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Syn Cienistej Strony 0/5 Nasza cena:
24,36 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Syn Cienistej Strony

Patrząc na współczesny świat, niejeden z nas się zastanawia: ?Czy to już? Czy zbliża się kres wszystkiego? Czy za naszego życia Ziemię strawi ogień, żywioły od żaru stopnieją, a niebiosa się zwiną jak płonąca księga? Wokół tyle zła, nieprawości, niesprawiedliwości i serc z kamienia?. Lecz przecie...
Syn swojego ojca 3/5 Nasza cena:
25,19 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Syn swojego ojca

W opuszczonym budynku na terenie Stoczni Gdańskiej zostaje brutalnie zamordowany Henryk Klimek alkoholik i recydywista. Wydaje się, że to kolejna zbrodnia na człowieku z marginesu, która nikogo nie obchodzi. Prowadzenie śledztwa przypada doświadczonemu prokuratorowi Leonowi Szmitowi. Początkowo...
Syn marnotrawny 0/5 Nasza cena:
26,76 zł 29,09 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Syn marnotrawny

Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca z polisy na życie dwadzieścia pięć milionów. Po roku Towarzystwo dochodzi do wniosku, że mogło paść ofiarą oszusta, który upozorował swoją śmierć. Śledztwo w tej sprawie prowadzi komisarz Michał Grosz. Uważa, że miało miejsce oszustwo i zabójstwo, natomiast...
Syn cyrku 4/5 Nasza cena:
21,05 zł 52,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Syn cyrku

"Syn cyrku" to powieść, w której po mistrzowsku skonstruowana intryga kryminalna stanowi pretekst do ukazania złożoności współczesnego świata; świata pełnego nędzy, zbrodni i wynaturzeń, choć nie brak w nim i szlachetnych ludzkich porywów. Trudno tu jednak znaleźć coś, co stanowiłoby punkt...
Synowie światłości 5/5 Nasza cena:
32,81 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Synowie światłości

Oliver Monroe, młody profesor archeologii na znanej amerykańskiej uczelni, prowadzi spokojne, wręcz monotonne życie. Powoli wypala się zawodowo - pasja naukowa, która do tej pory przynosiła mu satysfakcję, teraz zaczyna go nużyć. Pewnego dnia do gabinetu Olivera przychodzi mężczyzna, który składa...
W obronie syna 4/5 Nasza cena:
31,36 zł 44,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W obronie syna

Genialna! Taka powieść zdarza się raz na dziesięć lat. "New York Times" Wkrótce serial na podstawie bestsellera w 32 krajach. W roli głównej Chris Evans. "William Landay wspaniale wykorzystuje swój genialny dar opowiadania. Daje nam niezapomnianą opowieść o zwyczajnym małżeństwie i rodzinie wstanie...
Ocalić syna 5/5 Nasza cena:
25,45 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocalić syna

Czasem przebaczamy mordercom, ale nigdy pedofilom.. Noah jest wzorowym uczniem, mistrzem w pływaniu i ulubieńcem całego miasteczka. Nikt nie podejrzewa, że coś jest nie tak, do dnia, gdy na jaw wychodzą mroczne, skrywane przez chłopaka sekrety. Noah zostaje skazany na osiemnaście miesięcy...
W obronie syna (pocket) 0/5 Nasza cena:
10,84 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W obronie syna (pocket)

Serial na podstawie powieści z Chrisem Evansem (Kapitan Ameryka), Michelle Dockery (Downton Abbey) i Jaedenem Martellem (To), w reżyserii Mortena Tylduma (Gra tajemnic), został nominowany do nagrody Emmy 2020, telewizyjnego odpowiednika Oscara. Andy Barber, szanowany prokurator od ponad dwudziestu...
W obronie syna 0/5 Nasza cena:
37,28 zł 47,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W obronie syna

Andy Barber, szanowany prokurator od dwudziestu lat, jest nieustępliwy na sali sądowej i szczęśliwy w domu z żoną Laurie i synem Jacobem. Aż pewnego dnia szokująca zbrodnia wstrząsa ich spokojnym miasteczkiem. Zostaje zamordowany szkolny kolega Jacoba. Andy prowadzi śledztwo. I nagle okazuje się,...
Synowie buntu 5/5 Nasza cena:
34,96 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Synowie buntu

Synowie Buntu to kontynuacja Władców Ciemności, kolejny bestseller Franka E. Perettiego.To mogło zdarzyć się wszędzie. Bacons Corner nie jest żadnym nadzwyczajnym miejscem - jedno z wielu rolniczych miasteczek na dalekiej prowincji, maleńkie kółeczko na mapie samochodowej Amerykańskiego...
Pakiet: Ocalić syna, Życie za życie 0/5 Nasza cena:
38,67 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Ocalić syna, Życie za życie

Ocalić syna Czasem przebaczamy mordercom, ale nigdy pedofilom. Noah jest wzorowym uczniem, mistrzem w pływaniu i ulubieńcem całego miasteczka. Nikt nie podejrzewa, że coś jest nie tak, do dnia, gdy na jaw wychodzą mroczne, skrywane przez chłopaka sekrety. Noah zostaje skazany na osiemnaście...
Policja. Harry Hole. Tom 10 5/5 Nasza cena:
27,66 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Policja. Harry Hole. Tom 10

Czy to zwykły zbieg okoliczności, że oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu dawno popełnionej zbrodni, którą badał, ale nie zdołał jej rozwikłać? Gdy w następnych miesiącach taki sam los spotyka kolejnych dwóch funkcjonariuszy, schemat postępowania mordercy staje się równie oczywisty,...
Wybrane bestsellery
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka 0/5 Nasza cena:
53,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka

Dzieci pokochają budowanie własnej Spycharko-betoniarki Rubble’a inspirowanej animacją „Psi Patrol Film”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Rubble’a do ustawiania w różnych pozach i 16 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć spycharko-betoniarkę z...
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość 5/5 Nasza cena:
27,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Weszła drugi raz do tej samej rzeki. Teraz próbuje w niej nie utonąć Wyjeżdżając na studia do Bostonu, Josephine nie tylko wypełniała narzuconą jej rolę perfekcyjnej córki. Ten wyjazd był także ucieczką. Od rodziny, która nie umiała albo nie chciała dać dziewczynie miłości, od małomiasteczkowej...
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
49,67 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula