W 80 lat po wybuchu II Wojny Światowej Kacper Śledziński wraca do ostatnich dni przed rozpętaniem piekła na ziemi i do początków samej wojny.
Historia dni, które zmieniły losy całego świata, ale także życie uczestników kampanii wrześniowej na kartach przejmującej książki “Potop'39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców”.
Pod koniec sierpnia 1939 roku napięcie rośnie. Wojna wydaje się zbliżać nieubłaganie, choć nie wszyscy jeszcze to dostrzegają. Dowództwo polskich sił zbrojnych musi podejmować najtrudniejsze decyzje, bo za kilka dni już nic nie będzie takie samo. Zacznie się najstraszniejszy konflikt zbrojny w historii świata, a przy okazji kompletnie zmieni się życie polskich żołnierzy i cywilów.
Kacper Śledziński w książce “Potop'39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców” przygląda się z historycznej perspektywy losom kampanii wrześniowej i zdarzeniom, które ją poprzedziły. Opisuje dramatyczne wybory dowódców polskiej armii w konflikcie zbrojnym ze znacznie potężniejszym agresorem, konflikcie, który po niewypełnieniu zobowiązań przez sojuszników od początku był skazany na porażkę, ale do którego nie można było nie stanąć. Historia widziana przez pryzmat losów często bezimiennych dziś bohaterów narodowych, którzy do ostatniej kropli krwi walczyli o suwerenność Polski, wolność i własny honor. Jednocześnie książka pełna pytań o podejmowane przez dowódców decyzje i ich ocenę z perspektywy lat.
O autorze
Kacper Śledziński jest historykiem i pisarzem, autorem popularnonaukowych książek na temat historii Polski, a zwłaszcza polskiego wojska. Jego opublikowana w 2011 roku książka “Czarna Kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka” była nominowana do nagrody Książka Historyczna Roku. Napisał także m.in. opisujące losy polskich żołnierzy w XX wieku książki: “Cichociemni. Elita polskiej dywersji”, “Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” i “Wyklęta armia. Odyseja żołnierzy Andersa”. Wcześniej zajmował się również wojskowością polską dawniejszych epok. Wydał m.in. książki “Zbaraż 1649” i “Cecora 1620”.