Fascynująca opowieść o poetce i księciu: Agnieszce Osieckiej i Jerzym Giedroyciu.
Zobacz, jak mogły wyglądać ich relacje oraz co tak naprawdę połączyło dwie osoby z dwóch różnych światów.
Powieść oparta na wspomnieniach Agnieszki Osieckiej skupia się na tym epizodzie z życia artystki, który dotyczył jej pobytu w Londynie oraz Paryżu, a także romansu z Jerzym Giedroyciem. Fascynacja, jaka narodziła się między sławnym Księciem z Maisons-Laffitte a Osiecką może fascynować przede wszystkim dlatego, że przez wiele lat nie wiedziano o niej zupełnie nic. Autorka książki “Poetka i książę”, Manuela Gretkowska, posiłkowała się więc na sporym zestawie notatek, jakie pozostawiła na ten temat sama Agnieszka Osiecka.
Widać tutaj oczarowanie Giedroycia talentem, jaki przedstawiała sobą Agnieszka Osiecka. Sama bohaterka powieści zostaje ukazana jako kobieta o różnych twarzach i pełna wewnętrznych sprzeczności. Widać, że wszyscy odnosili się do niej serdecznie, a ona sama stanowiła duszę towarzystwa. Co więcej, kobiety nie czuły w niej wroga, a raczej ją podziwiały, natomiast mężczyźni potrafili stracić dla niej głowę.
Kilka słów od autorki
Osiecką kochamy i widzimy w niej ikonę słodkiej poetessy z warkoczem. A ona była pełna sprzeczności. Miała jak każdy swoje mroczne strony, być może mroczniejsze, na pewno bardziej niszczące.
O autorce
Manuela Gretkowska jest polską pisarką, scenarzystką filmową oraz felietonistką. Działa też społecznie: założyła polską Partię Kobiet. Urodziła się 6 października 1964 roku w Łodzi. W 2007 roku udało jej się zwyciężyć w plebiscycie czytelników magazynu “Wysokie Obcasy” na Polkę Roku. W roku 1988 postanowiła wyjechać do Francji, gdzie studiowała, a do Polski powróciła na początku lat 90. Przez pewien czas pełniła rolę zastępcy redaktorki naczelnej “Elle”, a następnie także dyrektorką literacką tego pisma. Jej prace charakteryzują się lekkim, przyjemnym w czytaniu stylem, który często porywa Czytelników.