Nieznośny ciężar tajemnic

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2018
Inne wersje (2)
Pocket, op. miękka
za 11,99 zł
eBook, mobi, epub
za 21,43 zł
Nasza cena: 31,92 zł 39,90 zł Taniej o: 20%

"Nieznośny ciężar tajemnic" opowiada o trudnej przyjaźni, sekretach i akceptacji siebie, która wcale nie jest taka łatwa, kiedy chcesz utrzymać pozycję w grupie.

Zmiana miejsca zamieszkania, a szczególnie szkoły, nigdy nie jest prosta i przyjemna dla młodych ludzi. Wiąże się z ponownym zdobywaniem przyjaciół, pozycji, szacunku. Co jednak, jeśli mamy jednocześnie wiele tajemnic do ukrycia? "Nieznośny ciężar tajemnic" to opowieść o akceptacji i prawdziwym poznawaniu siebie.

India Maxwell przeprowadziła się na drugi koniec kraju, ale co bardziej istotne: straciła całkowicie pozycję w hierarchii towarzyskiej. Całe lato starała się, aby odbudować na nowo popularność i nie być wyłącznie "tą nową dziewczyną". Nie bez powodu tak istotne jest dla niej, aby być kimś ważnym. W ten sposób ukrywa poważne rodzinne kłopoty, mimo że obecnie mieszka w jednej z najbogatszych dzielnic z matką, jej narzeczonym i jego córką Eloise. To właśnie dzięki przyrodniej siostrze i jej paczce India w końcu mogła poczuć się lepiej i pokazać, że coś znaczy. Jak się szybko okaże, dziewczyna nie jest jedyna, jeśli chodzi o ukrywanie problemów.

Eloise ze swoim chłopakiem również mają kilka tajemnic, a to, kim są naprawdę, znacząco różni się od wyobrażenia innych. Nie trzeba szukać dalej, aby zorientować się, że reszta paczki przyjaciół to pozerzy. India okazuje się być dla nich zagrożeniem, które mogłoby sprawić, że obraz idealnych nastolatków runąłby, jak przysłowiowy "domek z kart". Kto zdecyduje się przestać udawać, a kto będzie wciąż brnął w swoje kłamstwa?

"Nieznośny ciężar tajemnic" to powieść skierowana, przede wszystkim do młodzieży. Porusza problemy, z którymi zmaga się niejeden nastolatek. Dla wielu z nich ważne są pozory i zachowanie dobrego imienia, zwłaszcza w szkole i grupie rówieśniczej. Okazuje się jednak, że takie działanie może doprowadzić do nieprzemyślanych i niespodziewanych skutków. Nadchodzi czas, kiedy trzeba będzie znaleźć w sobie akceptację i tolerancję, zarówno wobec innych, jak i swojej własnej osoby.

Samantha Young jest pisarką, autorką bestsellerowych książek według "New York Timesa" i "Wall Street Journal". Do jej utworów zaliczyć można, np.: "Szkołę uwodzenia", "Wbrew zasadom" czy "Wszystkie odcienie pożądania".
Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  India nie ma najlepszych relacji ze swoja matką. Także wiadome było, że gdy dowiaduje się, że ma się przeprowadzić do jej nowego, bogatego faceta, pozostawić szkołę i przyjaciół, nie będzie zadowolona. Trafia do elitarnej szkoły, gdzie liczy się pochodzenie i majątek, a wymagania są ogromne. Jej przyszła siostra przyrodnia wcale nie ułatwia jej adaptacji. Dziewczyna jednak jakimś cudem zaczyna z nimi się zadawać i dowiaduje się rzeczy, które nigdy nie miały wyjść na światło dzienne. Czy powinny wyjść na jaw? Czy da się temu zaradzić? Jak reagować na takie informacje? Co z nimi zrobić?

  Byłam tą powieścią szczerze zainteresowana i wydawało się, że będzie naprawdę dobra i wartościowa. Wiadomo, że schematów nie ominie, ale jednak coś z niej wyciągnę. Jednak spojler!, nic takiego się nie zadziało. Pod koniec to byłam wręcz zła. Niby banalna, a miała mieć to coś. Zdecydowanie nie spodziewałam się tego, co w niej dostałam.

  Po pierwsze bohaterowie byli irytujący, sztampowi i staroświeccy. Oczywiście każda postać musiała mieć swoje demony w szafie, które przez tyle lat były tak cudnie ukrywane, a nagle pojawia się obca osoba i bez problemu wszystko odkrywa. India miała być osobą, która pod twardą skorupą jest delikatna i w ogóle. Bardziej to było drażniące niż miało większy sens. W większości czasu myślała tylko o sobie i jaka to ona jest biedna, co musi zrobić, by stać się “tą popularną”. Reszta osób patrzyła na innych przez pryzmat majętności i pochodzenia.

  Jeżeli chodzi o styl pisania to do połowy powieści miałam wrażenie, że czytam coś z Wattpada (chociaż tam też można znaleźć perełki). Ogólnie było to sztywne, bez większych emocji. Dopiero od połowy to się trochę poprawiło i dało się to normalnie czytać. Do tego pomysły i te "tajemnice" były śmieszne, ponieważ autorka każde te kontrowersyjne tematy musiała umieścić w tej pozycji, brakowało jednego by było bingo. No i zakończenie... Matko Boska, dawno tak mnie każdy finał tak nie zdenerwował. Nic się tam nie wyjaśniło! Jeszcze zrozumiałaby je, gdyby to miało kontynuacje, ale nie to jest jednotomówka. Skoro ktoś wymyślił już taką, a nie inną fabułę, to miło by było gdyby choć połowa wątków została wyjaśniona, a nie skończona przy kulminacyjnym momencie.

  Podsumowując, jeżeli szukacie powieści, w której będzie od groma problemów, bo nagle spotyka się grupa osób i każda z nich coś skrywa, to będzie dla Was idealna pozycja. Na początku może nie spodobać Wam się styl, jednak z czasem jest już tylko lepiej. Ona porusza ważne wątki, które mają nas czegoś nauczyć, ale nie jest to na tyle w smacznym stylu, by można ją było w pełni docenić. No i to pożal się Boże zakończenie. Ja lubię otwarte zakończenia, ale może nie w takim stopniu, gdy kompletnie nie wiem co będzie z wszystkimi bohaterami, a nie tylko pierwszoplanowymi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo wciągająca książka fajnie się ja czyta polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  India wraz z matką przeprowadza się do jej nowego partnera. Dziewczyna musi opuścić znane miejsce i przyjaciół. Nie jest zadowolona z tego powodu, ale nie ma wyjścia. Nie pomaga jej też fakt, że z matką ma napięte relacje. Na miejscu okazuje się, że nowy partner jej matki ma córkę w jej wieku - Eloise, która nie ułatwia jej aklimatyzacji w nowym miejscu i prywatnej szkole. Wręcz przeciwnie, wraz z przyjaciółmi utrudnia jej życie, przez co India w snach wraca do swojej strasznej przeszłości. Nie pojmuje co taki chłopak jak Finn robi u boku rozkapryszonej Eloise.

  Serce nie sługa o czym się dowiaduje sprawia, że dziewczyna zaczyna czuć coś do chłopaka swojej "przybranej" siostry. Finn, mimo odwzajemnionych uczuć, nie zrywa z Eloise, czego dziewczyna nie może zrozumieć. Oboje skrywają tajemnice, która nie tylko może zniszczyć ich życie towarzyskie, ale także rodzinę. Gdy India odkrywa co ukrywa para, wszystko się zmienia.

  "Nieznośny ciężar tajemnic" ma trójkę godnych uwagi bohaterów. Cała trójka coś ukrywa, z czymś się mierzy i pragną jedynie żyć wolno. Do samego wyjaśnienia tajemnic nie potrafiłam odgadnąć o co może chodzić, więc gdy autora zaczęła odkrywać karty, byłam w szoku. W szoku, bo tak naprawdę wcale nie trudno było się domyślić, szczególnie że Pani Young od początku dawała podpowiedzi. Byłam w szoku bo tak łatwo udało jej się mnie zmylić i do wyjaśnienia zostawić z pustką w głowie.

  Z każdą książką autorka czymś mnie zaskakuje i choć jej książki nie są wyszukane, ani odkrywcze, to ja historie przez nią tworzone chłonę tytuł za tytułem. Uwielbiam to jak manipuluje czytelnikami i w najmniej oczekiwanym momencie zrzuci bombę, która zostawia mnie z oczami wielkimi jak pięciozłotówki z zaskoczenia. Uwielbiam jej lekki styl, który sprawia, że nim się orientuję już kończę czytać. Uwielbiam to, że nie zawodzi i z każdej kolejnej lektury jestem zadowolona.

  Samantha Young pisze niezwykle lekko i przyjemnie poruszając przy tym ważne tematy, między innymi takie jak przemoc, trudne relacje rodzinne, brak akceptacji, szukanie własnego JA, oraz ciężar tajemnic, który powoli wyniszcza i zamyka człowieka.

  Cała gama emocji jakie można poczuć podczas czytania, współczucie i sympatia do bohaterów, oraz niemoc oderwania się od lektury udowadnia, ze autorka doskonale wie co robi. A robi to wyśmienicie. Jej powieści po prostu trzeba przeczytać by to zrozumieć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  DOBRA ZMIANA

  Twórczość
  Samanthy Young nie jest mi obca. Niemniej jednak wszystkie jej książki, po które miałam okazję dotychczas sięgnąć, dość wyraźnie zabarwione erotyzmem dotyczyły raczej losów postaci dorosłych i w pełni dojrzałych. Tutaj więc czekało na mnie zaskoczenie i odmiana, nie powiem, przyjemna. I o ile to nie wiek bohaterów przyczynił się do dobrej zmiany, to raczej pomysł na akcję, która zamiast ograniczać się do łóżkowych harców postaci, porusza autentyczne i warte przerobienia problemy.

  ZNANA I LUBIANA ZMIENIA TOWARZYSKIE KRĘGI

  Na pierwszy plan wysuwa się trójka bohaterów i zdaję sobie sprawę z tego, że przywołanie trójkąta może wzbudzić niesmak, to jednak w tym wypadku nie chodzi o banalny schemat, bo kotłujące się wokół tajemnice, wolno budowane relacje i czyste uczucie pozwalają przebrnąć przez losy postaci bez jakiegokolwiek psychicznego dyskomfortu z tym związanego. India, czyli narratorka tej powieści, to zaradna uczennica liceum, która długo musiała walczyć o kontrolę nad swoim życiem, budując normalną codzienność, co w jej przypadku wcale nie było takie łatwe. Nagle jednak, wyrwana z bezpiecznego kokonu, trafia pomiędzy kręgi bogatych snobów i prywatnej szkoły, gdzie na pierwszy rzut oka nie wszyscy są jej przychylni. Zwyczajna dziewczyna, nie zawsze zachowująca się poprawnie, na co jednak z czasem da się przymknąć oko - mając w świadomości traumy, których doświadczyła.

  PRZYBRANA SIOSTRA I JEJ CHŁOPAK

  Nieco w jej cieniu przewija się postać Eloise, córki bogatego tatusia, która dzięki rodzinnemu bogactwu mogłaby mieć wszystko. Ale czy faktycznie wszystko ma? Zachowawcza w relacjach z nową siostrą nie jest ani miła, ani też specjalnie wredna, oziębła, bo przecież nie od razu pomiędzy obcymi sobie dotąd ludźmi rodzi się ogromna przyjaźń. Jest i Finn, arogancki bufon sprawiający wrażenie przekonanego o swojej lepszości. Nie oceniajcie go pochopnie, bo z czasem zmienicie o nim zdanie. I to bardzo.

  NOWE ŚRODOWISKO, NOWE PROBLEMY

  Potężna willa, w której nie brak udogodnień. Nowa szkoła, młodzi ludzie i ulice ze sklepami dla bogaczy. Na takim błyszczącym od blichtru tle wymalowała autorka historię niekoniecznie pozbawioną głębi, bo choć dotyczącą relacji młodych ludzi, gdzie jest i przyjaźń, nadzieja i czysta miłość, to bogatą także w złożone relacje i bagaże nieprzepracowanych doświadczeń z przeszłości. Owszem, jest budowane etapowo uczucie, nieatakujące znienacka jak kobra, zaś przypominające powolne odkrywanie siebie nawzajem. Tuż obok w świetle reflektorów stają jednak sekrety, z czasem zaczynające opuszczać swoje kryjówki. Jest i wyraźnie niepoprawny kontakt na linii matka-córka, który choć wołający o pomoc, co rusz spotyka się z oporem to z jednej, to z drugiej strony.

  PODSUMOWANIE

  W efekcie autorka stworzyła powieść, w której przewija się miłość, dramaty, przyjaźń i pojawiają się też relacje rodzinne. To historia o poszukiwaniu własnej drogi, o potrzebie akceptacji, o ocenianiu po pozorach i właśnie o pozorach, które często pod grubą warstwą pachnących perfum skrywają śmierdzące bagno. Jak dla mnie, jedna z lepszych książek autorki – cieszę się, że postawiła na dobre zmiany, ale nie jest to lektura nad wyraz oryginalna, która poturbowałaby mnie emocjonalnie na tyle, bym na prawo i lewo rzucała rekomendacjami. Po prostu dobra, ot tak, na lato, wakacje, jeden czy dwa wieczory. I tylko ten koniec nie daje mi spokoju. Czy będzie kolejna część? Ponoć nie. A mogłaby być, bo nie wszystko zostało tutaj klarownie doprowadzone do samego końca. Może autorka chciała dać czytelnikowi możliwość popracowania własną wyobraźnią? Nie wiem. Wygląda na to, że tak.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mroczne sekrety

  „O
  najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć (…). Najważniejsze sprawy leżą zbyt blisko najskrytszego miejsca twej duszy, jak drogowskazy do skarbu, który wrogowie chcieliby ci ukraść. Zdobywasz się na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc, co powiedziałeś, albo dlaczego uważałeś to za tak ważne, że prawie płakałeś mówiąc. Myślę, że to jest najgorsze. Kiedy tajemnica pozostaje niewyjawiona nie z braku słuchacza, lecz z braku zrozumienia” – te słowa Stephena Kinga doskonale oddają naturę tajemnic i powody, dla których skrywamy pewne sekrety. Boimy się nie tyle samego odsłonięcia się przed innymi, co ich reakcji, konsekwencji zarówno wyjawienia prawdy, jak i tego, że niekiedy przez całe lata ją ukrywaliśmy.

  Życie bohaterów niezwykle frapującej książki pt. „Nieznośny ciężar tajemnic" pełne jest właśnie takich tajemnic, których z rożnych względów – między innymi z powodu wstydu czy strachu – nie chcą wyjawić. Jednak zmaganie się z sekretami w samotności nie poprawia sytuacji, obciąża tylko człowieka, sprawia, że nie może ON ruszyć do przodu, zmusza do kłamstw i lawirowania. Siedemnastoletnia India Maxwell wydaje się być szczerą i otwartą dziewczyną, której szeroki uśmiech, chęć do pomocy, a także ciężka praca, zapewniają status najpopularniejszej trzecioklasistki w szkole. Mało kto wie, że za tym dążeniem do popularności kryje się potrzeba kontroli i bezpieczeństwa, którego nie doświadczyła w rodzinnym domu. To zaledwie jedna z tajemnic, które odkrywają przed czytelnikami bohaterowie najnowszej powieści Samanthy Young. Należąca do gatunku Young Adult książka co prawda adresowana jest do nastoletnich czytelników, ale prawdy w niej zawarte dotyczą każdego z nas. Dlatego też jest to pozycja, która powinna połączyć pokolenia, o której warto rozmawiać nie tylko w domu, ale i na lekcjach wychowawczych.

  India Maxwell, z racji niskiego statusu materialnego, sama musiała zapracować sobie na popularność i długo pracowała na pozycję, jaką sobie zapewniła w liceum Fair Oaks. Dlatego też trudno jej się pogodzić z decyzją matki o rzuceniu wszystkiego i przeprowadzce z Bostonu. I choć wraz z przenosinami India niewątpliwie awansuje społecznie, to wolałaby zawdzięczać to sobie, a nie przyszłemu mężowi rodzicielki. Dom w Weston w stanie Massachusetts, prywatna szkoła, ciuchy od znanych projektantów nie są w stanie zrekompensować dziewczynie życia, które pozostawiła za sobą. A przynajmniej usilnie stara się to sobie powtarzać, mimowolnie wyżywając się na matce, z trudem starając się uwierzyć w jakiekolwiek przejawy życzliwości wobec niej samej ze strony szkolnych kolegów. Ci zresztą niezbyt chętnie witają nową w szkolnej społeczności. Może dlatego, że pojawiła się plotka o jej problemach z nałogami i przebywaniem na odwyku, a może dlatego, że niechętnie do jej obecności odnosi się Eloise, wkrótce przybrana siostra bohaterki.

  Czy India, mimo tych przeciwności, zdoła odnaleźć się w nowej szkole? Czy zaufa nowemu partnerowi matki na tyle, by poczuć się bezpiecznie? Jak poradzi sobie z rodzącym się uczuciem do Finna, chłopaka Eloise i czy w ogóle, podejmując decyzję, będzie uwzględniała dobro przyrodniej siostry? Jakie jeszcze tajemnice wyjdą na jaw i jakie będą ich skutki? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy się w niezwykle interesującej i poruszającej ważkie problemy powieści „Nieznośny ciężar tajemnic”, która dotyka spraw przez wiele środowisk uznawanych za społeczne tabu. Young odważyła się wyciągnąć te tematy / bolesne tajemnice na światło dzienne, poświęcając im należytą uwagę, a przy tym sprawiając, że z książki i jej bohaterów młodzi ludzie mogą zarówno czerpać siłę, jak i brać przykład!

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Czas tajemnic 0/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas tajemnic

Nowa, olśniewająca powieść autorki bestsellerów Sunday Times Santy Montefiore, opowiadająca dzieje rodziny Deverillów. Arethusa Clayton zawsze była osobą zdecydowaną, onieśmielającą i lubiła chadzać własnymi drogami. Po jej śmierci spadkobiercy odczytują jej ostatnią wolę, a ta zawiera przedziwne...
Rzeka tajemnic 0/5 Nasza cena:
27,86 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeka tajemnic

Po raz pierwszy pocałowali się w ciemnym korytarzu rezydencji sir Hastingsa. Ten pocałunek nie był jednak wyrazem miłosnego uniesienia, lecz desperacji… Anthony’ego i Louisę łączy bowiem nie uczucie, a namiętne zainteresowanie prywatnymi sprawami Hastingsa. Oboje podejrzewają, że ten szanowany...
Nieznośny milioner 4/5 Nasza cena:
23,34 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieznośny milioner

Status BESTSELLERA na dwa miesiące przed premierą! Czy miłość naprawdę istnieje? Czy za pieniądze można kupić wszystko? Alexander Powell, to młody, bogaty przedsiębiorca. Życie nauczyło go, że najważniejsze są pieniądze. Od najmłodszych lat rodzice spełniali wszystkie jego zachcianki. Lubi wydawać...
Strażnik tajemnic 0/5 Nasza cena:
29,25 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strażnik tajemnic

Marzenia, które mogą prowadzić do zguby, rodzinne sekrety oraz niewyjaśnione morderstwo... Angielska prowincja, rok 1961. Szesnastoletnia Laurel Nicolson wymyka się z przyjęcia urodzinowego i chowa w domku na drzewie, by samotnie snuć marzenia o chłopcu imieniem Billy, o przeprowadzce do Londynu i...
Jezioro tajemnic. Pensjonat Bluebell. Tom 1 5/5 Nasza cena:
32,47 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jezioro tajemnic. Pensjonat Bluebell. Tom 1

Po tragicznej śmierci rodziców Molly Bennett wraz z rodzeństwem łączą siły, by spełnić ich marzenie, i postanawiają otworzyć pensjonat w zabytkowej rodzinnej posiadłości. Adam Bradford jest stroniącym od ludzi pisarzem, który ukrywa się pod pseudonimem Nathaniel Quinn i cierpi na zanik weny...
Ciężar atramentu 4/5 Nasza cena:
32,83 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciężar atramentu

Laureatka prestiżowej nagrody literackiej NATIONAL JEWISH BOOK AWARD. Fascynującą powieść historyczna o dwóch kobietach, które rozdzieliły stulecia, oraz o wyborach i poświęceniach, jakich są zmuszone dokonać, aby osiągnąć w życiu harmonię serca i umysłu. Osadzona w Londynie lat sześćdziesiątych...
Pan wilk i tajemnice tajemnic 5/5 Nasza cena:
29,61 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan wilk i tajemnice tajemnic

Jest to kontynuacja opowieści o sercowych rozterkach i seksualnych ekscesach, tytułowego bohatera Wilka, które tak rozpaliły i nadal rozpalają tysiące kobiecych głów w naszym kraju. W swojej drugiej książce Jarosław Wilk zaskakuje podwójnie. Znów mamy do czynienia z jego wyjątkowym, specyficznym...
W kręgu tajemnic wojna i miłość Tom 6 0/5 Nasza cena:
9,89 zł 10,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W kręgu tajemnic wojna i miłość Tom 6

Do szpitala przywożą rannych Niemców. Kristin wpada w oko jednemu z nich. Po wykurowaniu się Heinz Rothmeier dziękuje dziewczynie za opiekę i pyta, czy w domu jej teściów nie znalazłoby się miejsce dla dwóch oficerów. Tego samego dnia Niemcy wprowadzają się do Bjornstad. Wuj nachodzi Kristin i...
Nie czas na tajemnice. Osiedle pogodne 5/5 Nasza cena:
22,24 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie czas na tajemnice. Osiedle pogodne

Otwórz kolejne drzwi luksusowego domu! "Osiedle Pogodne" – poznaj nowe tajemnice mieszkańców. Klara ma poukładane życie. Dyrektorskie stanowisko, ten sam od dwudziestu lat mąż, dorosła córka, która właśnie zaczęła studia na prestiżowej uczelni. Kiedy więc nagle w jej pracy zjawiają się policjanci i...
Znam twoją tajemnicę 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znam twoją tajemnicę

Mroczna miłość, kłamstwa i samotność. Czy nienawiść może być lekiem na traumy przeszłości? Leo zdaje się mieć idealne życie: luksusowy apartament, najdroższe auta, garnitury szyte na miarę i niezwykle intratną pracę w roli profesjonalnego uwodziciela. Potrzebę bliskości i ciepła zastępuje mu seks...
Tajemnice zamku 5/5 Nasza cena:
28,47 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice zamku

Jeśli odważysz się sięgnąć w przeszłość, możesz odnaleźć klucz do przyszłości…Dzisiaj…Emilie zawsze starała się żyć zupełnie inaczej niż jej arystokratyczni przodkowie. Marzyła, by zostać weterynarzem. W zupełności wystarczało jej paryskie mieszkanie, skromne życie i praca. Aż do śmierci matki,...
Śmierć frajerom. Tom 3. Tajemnica skarbu Ala Capone 0/5 Nasza cena:
35,02 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć frajerom. Tom 3. Tajemnica skarbu Ala Capone

Trzecia część cyklu "Śmierć frajerom" rozgrywa się w Chicago, dokąd Heniek Wcisło ucieka przed ścigającym go aspirantem Karolem Denhelem. Kluczowe sceny będą się jednak rozgrywały w Warszawie, która jest rodzinnym miastem Heńka oraz autora powieści.  Po dramatycznych wydarzeniach, które miały...
Wybrane bestsellery
Sprawa Rity 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa Rity

Romans mafijny autorki bestsellerowych „Gangsterów” z akcją rozgrywającą się w Polsce! Jakub Wrocki (pseudonim Czarny) z pozoru jest przykładnym obywatelem, który rozkręcił intratny biznes, sprowadzając na specjalne życzenie klientów luksusowe auta z zagranicy. To jednak tylko przykrywka, bo...
Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista 5/5 Nasza cena:
65,94 zł 109,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista

Trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z powieścią kryminalną! Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony! Tess Gerritsen Gerard Edling, specjalista od kinezyki, działu nauki zajmującego...
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2

Sójcze Pióro i Lwi Płomień odkrywają, że to Gołębia Łapa jest trzecim kotem z przepowiedni zwiastującej trójkę, która w swoich łapach trzyma potęgę gwiazd. Teraz muszą odkryć dokładne znaczenie słów tej przepowiedni. Gdy poznają mroczne plany Tygrysiej Gwiazdy względem klanów, ich zaufanie do...
Chechło 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu swoje ciemne interesy. Na przykład takich jak Luca. Inni, tacy jak Marcin i Paulina, woleliby pewnie zjawić się tam z własnej woli i w nieco...
Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,44 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała....
Zmora 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmora

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną...
Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3

On powraca. I tym razem nie da jej odejść. Moje życie nigdy nie było tak skomplikowane. Stanęłam na czele mafijnego imperium mojego ojca. Uciekłam od męża, który nienawidzi szantażu i zdrady, a ja dopuściłam się obu tych rzeczy. Moje rozdarte na pół serce nie pozwalało mi trzeźwo myśleć. Przez żal,...
eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub 5/5 Nasza cena:
35,62 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub

Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Aplièse! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem Sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
Ekstremista 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekstremista

Wyścig ze śmiercią czas zacząć W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną...
Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6 5/5 Nasza cena:
24,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6

E.L. James powraca do zmysłowej serii Pięćdziesiąt twarzy Greya, historii miłosnej, która podbiła serca milionów czytelniczek na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na ślub dekady: Christian Grey uczyni Anastasię Steele swoją żoną. Tylko czy na pewno jest dobrym materiałem na męża? Ojciec...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Gryfonów. Pamiętasz misję ratunkową Weasleyów? A przyjęcie w rocznicę śmierci? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula