Niczemu winne

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2017
Nasza cena: 30,36 zł 34,90 zł Taniej o: 13%

Produkt niedostępny

"Niczemu winne" to wzruszająca historia kobiety, która straciła swoje dziecko i nie potrafiła się z tym pogodzić. Mimo wszystko stara się jednak powrócić do normalnego życia.

Los nigdy nie był sprawiedliwy i niejednokrotnie doświadczył wiele osób, które w żaden sposób na to nie zasługiwały. Doskonale wie o tym bohaterka książki "Niczemu winne", której wydaje się, że już więcej bólu i cierpienia nie jest w stanie przyjąć. Spotkała ją straszna tragedia, a trauma przykrych doświadczeń wciąż wraca do niej jak bumerang.

Laura jest kobietą po trzydziestce. Ma męża, piękny dom, ustabilizowaną sytuację finansową, satysfakcjonującą pracę. Wydawać by się mogło, że ma w życiu już wszystko. Oczywiście to tylko pozory. Na co dzień jej serce wypełnione jest pustką i żalem po stracie dziecka. Kiedy była w piątym miesiącu poroniła, a chociaż wciąż stara się z mężem o kolejną pociechę, nic z tego nie wychodzi. W związku z tym nie widzi sensu w tym, co robi ani nadziei na zmianę losu. Codziennie w pracy pomaga kilkunastu osobom z ich problemami, jednak nie ma zielonego pojęcia, jak rozwiązać swoje własne. Obserwuje ryzykowne i wypełnione zabawą oraz alkoholem życie siostry. Kiedy ta zachodzi w ciążę, Laura pomaga jej i początkowo zajmuje się dzieckiem. Czuje jednak, że taka sytuacja boli ją jeszcze bardziej i wciąż przypomina o wielkiej stracie. Do tego wszystkiego dochodzą wydarzenia z przeszłości kobiety, które również rzucają cień na jej obecny stan psychiczny. Laura wie, że musi nastąpić przełom i trzeba podnieść się w końcu z kolan. Tylko jak tego dokonać?

"Niczemu winne" to powieść wzruszająca, dotycząca niewyobrażalnej straty, jaką może doświadczyć kobieta w swoim życiu. Wraz z bohaterką odczuwamy wszystkie kłębiące się w niej emocje i wątpliwości. Mimo codziennego uśmiechu nie ma ona pojęcia jak sprawić, aby zacząć żyć naprawdę i nie patrzeć za siebie. Jedyne czego pragnie to dziecko, którego nie może mieć. Ciągła walka ze sobą i próby odnalezienia się w świecie sprawiają, że jedynym co czuje, jest wielkie zagubienie i pustka. Na co dzień pomocna pani psycholog, po pracy osamotniona żona bez marzeń. Czy znajdzie w sobie siłę, która popchnie ją w stronę pozytywnych zmian? Anna Krzyczkowska potrafi sprawić, aby Czytelnik doskonale wczuł się w sytuację bohaterki i wraz z nią przechodził przez kolejne etapy w drodze do wyzdrowienia.

Anna Krzyczkowska jest polską pisarką. "Niczemu winne" stanowi jej debiut literacki. Autorka pasjonuje się psychologią. Uwielbia zwierzęta, szczególnie psy, na które niestety ma alergię. Od 2012 związana jest z Fundacją SOS Bokserom.
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przeczytaniu ”Niczemu winne” długo zbierałam się, żeby napisać tę recenzję. Zastanawiałam się, jakich słów użyć by najlepiej oddać uczucia, które towarzyszyły mi podczas lektury. Mam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu uda mi się oddać, to co tak naprawdę chciałabym przekazać innym Czytelnikom.

  ”Niczemu winne” to świetna powieść blogerki, która debiutuje na polskim rynku wydawniczym. Przedstawiana opowieść pełna jest skrajnych emocji. Ukazuje różne oblicza kobiecości, macierzyństwa i rodzicielstwa. Autorka niejednokrotnie mnie wzruszyła i pokazała, że tragedia może dotknąć każdego. Bez względu na wiek, status społeczny czy poglądy polityczne.

  Strach przed śmiercią dziecka towarzyszy rodzicom od samego momentu narodzin. Szczególnie matki ciągle żyją ze świadomością, że ten moment kiedyś nastąpi. Boją się o swoje maleństwa i starają się je ochronić najlepiej jak potrafią. Strata dziecka jest dla rodzica niewyobrażalnym bólem. Nieważne czy jeszcze się nie narodziło czy weszło już w dorosłość i rozpoczęło samodzielne życie. Moim zdaniem śmierć dziecka zawsze boli tak samo i tworzy niewyobrażalną pustkę, którą trudno jest później zapełnić w jakikolwiek sposób.

  Nie chcę zdradzać Wam wszystkich szczegółów dotyczących fabuły książki. Jednak nakreślę pokrótce, o czym jest. Główną bohaterką książki jest Laura, która straciła synka w piątym miesiącu ciąży. Miał mieć na imię Mikołaj. Jednego dnia przepełniała ją radość i kupowała mu różne ubranka, a następnego wpadła w rozpacz widząc krew na kafelkach w łazience. Straciła go. Straciła synka, którego tak bardzo pragnęła mieć. Po tej tragedii Laura podjęła próby poczęcia kolejnego dziecka. Niestety bezskutecznie. Jej organizm nie chce z nią współpracować. Problemem okazuje się jej przeszłość i wydarzenia, które miały miejsce w dzieciństwie. Laura została wtedy skrzywdzona przez brutalnego mężczyznę, co nie mogło nie odbić się na jej psychice.

  Równocześnie poznajemy młodszą siostrę Laury, Karolinę, która rodzi ślicznego, zdrowego synka. Dziewczyna nie jest świadoma, że ma niezwykłe szczęście. Wiele kobiet, w tym jej siostra, chciałoby być na jej miejscu. Karolina nie docenia tego, co otrzymała i nie che zajmować się synkiem. Z pomocą przychodzi Laura, która opiekując się Kacperkiem zyskała namiastkę tego, co sama mogła mieć. Kobiecie to jednak nie wystarcza i pragnie czegoś więcej. Jej marzenia spełniają się jednak nie w taki sposób jak powinny.

  Mimo, że jest to debiut literacki, to autorce udało się stworzyć naprawdę dojrzałą powieść, która jest niezwykle poruszająca. Oprócz bólu i smutku jest w niej również dużo nadziei i ciepła. Polecam wszystkim, nie tylko kobietom. Zdecydujcie sami czy ten debiut jest rzeczywiście udany. Polecam. :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Długo mi zeszło na tą książkę. Początek bardzo trudny, ale potem lepiej się czytało. Trudne tematy. Szczególnie śmierć. Strata dziecka. Cała gama trudnych sytuacji, ciężkich wyborów, relacji rodzinnych. Jak się czyta to aż trudno uwierzyć, że los mógłby tak bardzo doświadczyć tylko jedną osobę. Książką dość emocjonalna. Nie polecam jeśli liczycie na wartką akcję. To książka skłaniająca do zadumy, do zatrzymania się na chwilę, do odarcia z maski pewnych problemów. Choć początek nastręczał mi problemów i jakoś niechętnie przerzucałam kolejne strony to warto dać tej książce szansę. Warto chociażby dla refleksji nad tym, że nie wszystko jest czarne i białe, że nie wszystko jest proste, że czasami warto zawalczyć o siebie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Niczemu winne” to niesamowicie poruszający i dojrzały debiut Anny Krzyczkowskiej, którego premiera była 26 września br. Okładka od razu zwraca naszą uwagę, przykuwa wzrok jak magnes.

  Malutki chłopiec i miś siedzący razem na szczycie dachu.

  W głowie zapala się lampka i człowiek wie, że po taką książkę trzeba sięgnąć.

  Ponoć debiuty są trudne, nie mam pojęcia...Wiem jednak, że gdyby wydawca odrzucił taki tekst, świat stracił, by bardzo dużo.

  Szczęście nie zawsze można urodzić. Bywa, że trzeba je pochować.

  Laura od lat jest mężatką. Na pozór spełniona i szczęśliwa, z dnia na dzień coraz silniej odczuwa emocjonalną pustkę. Wydaje się jej, że wszystkie prawdziwe uczucia zatrzasnęła wiekiem białej trumny niewielkich rozmiarów. Mimo to uśmiecha się i zawodowo doradza innym, jak się podnieść po upadku.

  Strata, rozczarowanie, bolesne wejście w dorosłość, wulkan miłości, namiętności, nadziei i walki ulokowane w krainie smutku, którą należy ukryć przed światem. Jak się w tym odnaleźć?

  „Niczemu winne” Anny Krzyczkowskiej porusza całą empatię w czytelniku. Obok takiej lektury człowiek nie przechodzi obojętnie, nie da się przeczytać i zapomnieć. To niemożliwe.

  Anna Krzyczkowska ujęła w swej powieści niezmiernie trudny i wrażliwy temat – utraty dziecka, żałoby jaką nosi w sercu każda matka, doświadczona w ten sposób przez niesprawiedliwość losu.

  Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie, więc poznajemy tę historię z punktu widzenia Laury – głównej bohaterki. Dzięki temu mamy wgląd w najdalsze zakamarki jej serca. Rannego serca kobiety, matki, córki i siostry.

  „Niczemu winne” jest więc opowieścią o szczęściu, które czasem trzeba pochować, zostawić na noc, na życie całe, na ciemnym cmentarzu. Złożyć wraz z nim własne serce i wyrwaną duszę. Nauczyć się z tym żyć i być szczęśliwym, to wielka sztuka.

  To również opowieść o miłości i pragnieniu, o tym że im bardziej czegoś chcemy, tym dalej jest od nas. Opowiada o rzeczywistości, która jak w gabinecie luster, nie jest taka, jaką ją widzimy. Zakrzywiony obraz sprawia, że często żyjemy w złudnym przekonaniu o własnym szczęściu.

  Anna Krzyczkowska opowiada o życiu, które czasem jest jak domek z kart. O tchórzostwie i zakłamaniu, które prędzej czy później wylezie z ciemności, bądź wyskoczy prosto na nas w słoneczny dzień. „Są na tym świecie sprawy, których ukryć się nie da. Są sytuację przed którymi nie ma ucieczki.” Autorka nie zostawia jednak swoich bohaterów na dnie, pisze o upadaniu na kolana pod ciężarem cierpienia, ale pokazuje też jak się podnieść, by dojść na szczyt.

  „Świat się od smutku nie kurczy. Na cierpienie zawsze znajdzie się miejsce pod ludzkim dachem, gdzie powinno pachnieć radością. W czterech ścianach najczęściej zapada ciemność, którą rozświetlić mogą tylko niewinne promyczki. Czasem to złudzenie, zwykła iluzja.”

  „Niczemu winne” wzbudziło we mnie wiele emocji. Autorka w subtelny sposób wplotła w fabułę całe mnóstwo najprawdziwszych prawd, o ludziach i o życiu. Takich prawd, których wolimy nie słyszeć i nie widzieć. Co nie znaczy, że ich nie ma, że przestają istnieć.

  Czasami poznawanie życia takim, jakie jest naprawdę, trwa długo. Zaślepieni miłością, pragnieniami i codziennością, nie dostrzegamy tego, co się wokół nas dzieje. Jesteśmy ślepi na znaki. Nie widzimy tego, co istotne.

  „Niczemu winne” to też opowieść o ojcostwie. Autorka bez ogródek obnaża jego oblicze. Dzieli je na dwie kategorie. Albo jest się głową rodziny, ojcem z krwi i kości, kochającym, troskliwym, ciepłym takim, jak ojciec Laury. Albo się nim po prostu nie jest. Anna Krzyczkowska dosadnie określa tę drugą grupę, są to „dawcy”:

  „(…) bo ON faktycznie jedynie dawał – ile chciał, kiedy chciał i co chciał. Dziwiło mnie, że sam sobie odebrał to, co najpiękniejsze. Że się pozbawił szansy na oglądanie, jak jego dzieło dojrzewa, zmienia się, dorośleje. Że nie powiedział z dumą: „ To mój syn” (…) ale regularnie płacił spora kwotę.”

  Muszę wyznać, że w tym momencie przyklasnęłam na cześć Anny! Tak! Bo znam to z własnego życia, z życia mojego syna.

  Autorka ujęła mnie swoją dojrzałością w analizowaniu procesów ludzkiej egzystencji i emocji. Często nazywa rzeczy po imieniu i robi to z ogromną dawką mądrości. Niczego nie owija w bawełnę i nie bawi się w lukrowane opisy. „Życie to nie film. A już na pewno nie komedia romantyczna”. Nie pisze słodko – gorzko, pisze autentycznie i przejmująco.

  Będę wyczekiwać kolejnych jej powieści, bo z pewnością dostarczą mi one sporej dawki łez, poruszą moje serce i duszę, do tego stopnia, że długo o niech nie zapomnę. I nawet jeśli, znów zaszalej u mnie orkan i zabraknie prądu, to będę je czytać przy świetle świec, tak jak czytałam „Niczemu winne".

  Recenzja na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Główną bohaterką powieści jest Laura. Szczęśliwa mężatka, która mieszka w pięknym domu, z kochającym ją mężem, z którym jest bardzo szczęśliwa. Ma pracę w której się spełnia i która pozwala jej na życie na wysokim poziomie. Czyż nie idealne ma życie?

  Otóż nie. Bo pomimo, że posiada tak wiele, to straciła najwięcej ile tylko kobieta może stracić. Dziecko. Wymarzone, upragnione, wyczekane i kochane najbardziej na świecie. Cały swój świat, który nosiła pod sercem musiała zamknąć w małej, białej trumience i żyć dalej w ogromnej pustce która pozostała po stracie Synka.

  Na pozór żyje normalnie. Chodzi do pracy, pomaga ludziom jako psycholog, ale rozwiązując ich problemy ciągle nie umie poradzić sobie ze swoimi.

  Niby chodzi na randki z mężem i spędza z nim upojne noce, ale one też nie dają ukojenia, nie pozwalają zapomnieć. Bo przecież nie da się zapomnieć o kimś na kogo się czekało najbardziej na świecie.

  „Szczęście nie zawsze można urodzić. Bywa,że trzeba je pochować.”

  Najgorzej jednak jest nauczyć się żyć na nowo z poczuciem, że straciło się cząstkę siebie, kiedy ziemia kręci się dalej, a świat idzie do przodu jak gdyby nigdy nic. Kiedy wszędzie wokół widzi się kobiety w ciąży, wózki, a portale społecznościowe pokazują, że kolejna koleżanka spodziewa się dziecka.

  Jest jednak coś, a raczej ktoś kto koi ból i osusza łzy Laury. To Kacperek – syn Karoliny, młodszej siostry Laury. Karolina nie jest matką idealną, nie zawsze radzi sobie z synem, a może nie chce sobie z nim radzić. Wychowuje syna sama i nigdy nie zdradziła bliskim, kto jest jego ojcem. Dlatego też Kacper często dnie, noce, weekendy czy wakacje spędza z Laurą i Maćkiem – jej mężem. Wtedy są jak pełna, prawdziwa, pełnowartościowa rodzina – oni i dziecko. Laura stara się, aby te chwile razem były jak najczęstsze i jak najdłuższe, bo to one dawały jej siłę na kolejne dni. To były szczęśliwe chwile w jej nieszczęściu.

  „Gdy się wielkim nożem kroi tort czekoladowy (…) to tak, jakby się na talerz nakładało kawał miłości. Gdy się z bliskimi popija kawę, to jakby się radością ładowało akumulatory.”

  „Niczemu winne” to powieść o Laurze i Karolinie. O ich dorastaniu, rozczarowaniach, miłościach, smutkach ale i tragediach. O stracie, ale też o marzeniach. O tym, że marzenia się spełniają, ale nie zawsze do końca tak jak tego oczekujemy.

  Bo czy marzenia przepłacone złem cieszą spełnieniem?

  Czy mimo tragedii można jeszcze budować wszystko od nowa, zwłaszcza że buduje się na zgliszczach?

  Czy miłość sióstr, mimo że bardzo trudna potrafi znieść wszystko i wybaczyć tak wiele?

  Zachęcam Was do zapoznania się z książką Anny Krzyczkowskiej.

  Mnie do tej lektury zachęciła swoją polecajką na okładce Magdalena Witkiewicz.

  „Niczemu winne” to smutna książka. Dotyka w głębokie blizny, porusza najsmutniejsze wspomnienia i przywołuje w pamięci największe straty. Nie każda kobieta, która straciła tak wiele, da radę przebrnąć przez tą lekturę.

  Przed tym ostrzegała mnie sama autorka, i pozwoliła rzucić książka w kąt jeśli będzie bolało za bardzo.

  Mimo tyle emocji i smutku jaki spotkał mnie przy tej książce, to z ręką na sercu polecam Wam debiut Anny Krzyczkowskiej.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Już dawno nie czytałam tak emocjonującej i ściskającej za serce powieści, jak tytuł "Niczemu winne". Od pierwszej strony, czytanie tej historii pochłonęło mnie, ale z drugiej strony po prostu mnie bolało. Nie jest to najszczęśliwsze określenie, wiem. Jednak, to ono najbardziej pasuje do tego, co czułam. Nawet teraz, pomimo, że od tej lektury minęło już trochę czasu, nie mogę przestać o tej książce myśleć.

  "Niczemu winne", przedstawia historię Laury, mężatki, która wraz z małżonkiem bezskutecznie stara się o dziecko. Poprzednia próba, zakończyła się niestety utratą, tego długo wyczekiwanego szczęścia. Laurę poznajemy w chwili, kiedy całe jej życie znajduje się w punkcie, które ewidentnie aż prosi się o zmianę. Jej relacja z mężem, nie jest aż tak idealna, jak ona chce sobie ją wyobrażać. Relacja z siostrą, z którą najbardziej łączą je traumy z przeszłości, też pozostawia wiele do życzenia. Do tego wszystkiego Laura wciąż nie może przeżyć żałoby i pogodzić się z utratą wymarzonego dziecka. Swoje matczyne uczucia przelewa na siostrzeńca. Chłopiec również darzy swoją ciocię wielką miłością. Tymczasem idzie zima i święta, które na zawsze odmienią losy całej rodziny.

  Powieść Anny Krzyczkowskiej jest mocno osadzona w realiach bożonarodzeniowych. Nie jest to jednak książka na święta. Raczej na teraz, na listopad. By do świąt móc ją w sobie zamknąć, przemyśleć, przeżyć. To powieść, dzięki której zasiądziemy do Wigilijnej kolacji z naszymi nieidealnymi rodzinami i będziemy pękać z wdzięczności, miłości i szczęścia.

  Zdecydowanie nie mogę doczekać się kolejnych powieści tej Anny Krzyczkowskiej. "Niczemu winne", to mocny, emocjonalny i niezwykle udany debiut. Bardzo gorąco polecam! Szczególnie, jeśli lubicie powieści przyprawiające o ból serca. :) Jestem bardzo wdzięczna autorce, bo tą powieścią przywraca wiarę w dobrą, polską historię skierowaną dla kobiet. Jej powieść jest bowiem nacechowana emocjami, jest napisana pięknym językiem i jest bardzo ambitna jednocześnie, a przecież taka właśnie moim zdaniem powinna być polska literatura kobieca.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -9%
  Gwiazdy, które spłonęły

  Gwiazdy, które spłonęły

  Gdy rutyna i szara codzienność popychają ku zdradzie – czym może się skończyć skok w bok? Claire Spruce jest idealną żoną, dobrą matką i przykładną kobietą z przedmieścia. Mogłoby się wydawać, że niczego więcej jej do szczęścia nie potrzeba. Jednak kobieta ma swoje problemy, które nie dają jej...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,79 zł 34,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -35%
  Ósmy cud świata

  Ósmy cud świata

  Czy historia sprzed lat, usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata, może wpłynąć na nasze losy? Kilka romantycznych chwil, przeżytych w czasie urlopu w Azji, budzi w Annie, trzydziestokilkuletniej singielce, dawno uśpione uczucia. Kobieta podejmuje decyzję, która na zawsze może zaważyć na życiu...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,82 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -13%
  Skradzione godziny

  Skradzione godziny

  Śmierć starszego mężczyzny trzymającego w ręku fotografię ślicznej kobiety z napisem: „Powiedz mi, że mnie kochasz” odkrywa pełną namiętności love story, która tak naprawdę nigdy się nie skończyła Naiwne miłostki Bolesne rozczarowania Namiętne uczucia, które mogą rozbudzić się w każdym momencie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,36 zł 34,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Idealne życie

  Idealne życie

  Piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety... Dla fanów "Dziewczyny z pociągu" oraz "Za zamkniętymi drzwiami" Autumn Carpenter prześladuje wspomnienie córki, którą oddała, mając piętnaście lat. Nigdy potem nie udało jej się w pełni dojść do siebie i pogodzić ze stratą. Pewnie dlatego, że nie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -9%
  Szczypta miłości

  Szczypta miłości

  Piękna opowieść o miłości, która nie zna granicy wieku ani statusu społecznego Pru Plum jest właścicielką słynnej i szalenie modnej piekarni Mayfair. To typ kobiety, która roztacza wokół siebie aromat Chanel, a na fryzjera wydaje fortunę. Niemal nikt nie uwierzyłby, że ta atrakcyjna kobieta ma już...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 33,61 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -33%
  Przetrwałam. Życie ofiary Josefa Mengele

  Przetrwałam. Życie ofiary Josefa Mengele

  Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat. Podczas gdy jej rodzice i dwie starsze siostry zostały zamordowane w komorach gazowych, Eva i jej bliźniaczka...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 21,60 zł 32,00 zł
  w magazynie
 • -35%
  Trzy i pół sekundy

  Trzy i pół sekundy

  Wzruszająca opowieść, która mogłaby zatrzymać bicie serca każdego z nas. Grace i Tom Penderford to zgodne i szczęśliwe małżeństwo, które mieszka w sielankowym domu na angielskiej prowincji, wychowując córeczkę Chloe. Mała dziewczynka jest ich oczkiem w głowie. Wkrótce po trzecich urodzinach Chloe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,99 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -27%
  Serce z piernika

  Serce z piernika

  Zatrzymaj się i rozejrzyj dookoła. Czasami tyle wystarczy, by w twoim życiu zaczęły się dziać cuda.Nowa, magiczna powieść autorki Anioła do wynajęcia Klementyna ? mistrzyni pachnących pierników ? całe życie spędziła na walizkach. W najbardziej niespodziewanych momentach babcia Agata brała ją za...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,00 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -15%
  Bad Mommy. Zła mama

  Bad Mommy. Zła mama

  Wciągający, pełen intryg thriller psychologiczny Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się najbliższą przyjaciółką Jolene. Z czasem zachowanie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,67 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -62%
  Błękitne sny. Leśna trylogia. Tom 3

  Błękitne sny. Leśna trylogia. Tom 3

  Droga do marzeń jest długa, lecz warto, po stokroć warto, nią podążać. Błękitne sny to kolejna powieść od Katarzyny Michalak. Czy i tym razem zaskoczy fanów swej twórczości ciepłą opowieścią o spełnianiu marzeń? Sprawdźcie same!
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 13,95 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Wendyjska Winnica. Winne miasto 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wendyjska Winnica. Winne miasto

?Wendyjska winnica. Winne miasto? to powieść o determinacji kobiet, rodzinnych więzach i sile miłości z powojennym obrazem Ziem Odzyskanych w tle. Sponiewierana wojną córka głównej bohaterki ?Cierpkich gron?, Matylda, cudem przeżywa zimową ucieczkę z rodzinnej wsi i trafia do Grünbergu, który tuż...
Kobiety winne grzechu 0/5 Nasza cena:
30,21 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobiety winne grzechu

Moja Kobieta Winna Grzechu, miłości pełna - stoi przede mną. W jej oczach siedzidemon - ten sam, który opętał Joannę, Matkę, tę od Aniołów. Moja kobieta przytulasię do mnie i mówi: Nie chcę być bez ciebie, nawet jeśli będę.* * *Ciotka była jak cytata fregata, zamaszysta i w biodrach, i w dupie, bo...
Nadzieja. Winne wzgórze. Tom 2 4/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nadzieja. Winne wzgórze. Tom 2

Na Winnym Wzgórzu zapanował spokój. Niestety tylko przez chwilę. Dorota niemal całkowicie utraciła zaufanie do męża. Gdyby nie dzieci i wspólna restauracja, z pewnością odeszłaby od niego. Liliana wspiera Wiktora po śmierci jego żony. Szybko orientuje się, że kobieta nie do końca odeszła. Obecna...
Winne 0/5 Nasza cena:
32,81 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Winne

Przedstawiona publikacja to mroczna i bezkompromisowa opowieść o kobietach, które niosą w sobie poczucie winy za coś, za co nie są odpowiedzialne. Ale także przewrotna historia tego, że możemy nie być świadomi swojego poczucia winy. Że za winą idą zawsze wstyd i rozczarowanie. I tego w życiu...
Stulecie Winnych. Początek 5/5 Nasza cena:
23,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Pakiet Stulecie Winnych. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli oraz Ci, którzy wierzyli 5/5 Nasza cena:
58,25 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Stulecie Winnych. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli oraz Ci, którzy wierzyli

Stulecie Winnych bez wątpienia pretendować może do tytułu najlepszej sagi ostatnich lat.  Dowodem uznania czytelniczek jest nagroda Pióra, przyznana przez nie Ałbenie Grabowskiej, autorce tej fascynującej trylogii. Opowieść o losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa rozgrywa się na tle...
Stulecie Winnych. Opowiadania 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Opowiadania

Powrót do frapującego świata rodziny Winnych. Stulecie Winnych. Opowiadania to książka m.in. o niezwykłych losach dwóch sióstr Ani i Mani Winnych, z podwarszawskiego Brwinowa. W jednym z opowiadań przeczytamy o dramatycznym przebiegu Wigilii w 1943 roku, w kolejnym poznamy losy Kazimierza, męża...
Pakiet Stulecie Winnych. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
57,74 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Stulecie Winnych. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli. Wydanie serialowe

Stulecie Winnych - saga, na podstawie której powstał popularny serial o tym samym tytule, pochłania bez reszty. Jest w niej bestsellerowej powieści ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary...
Niewinny człowiek 5/5 Nasza cena:
29,35 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewinny człowiek

Manipulowanie faktami, podstawieni świadkowie i nieobiektywni przysięgli, niewidomy obrońca z urzędu, który nie może zobaczyć dokumentów ani dowodów, a w dodatku boi się swojego klienta.Oskarżony, który z powodu stanu zdrowia nie powinien stanąć przed sądem... Jednym słowem wszystko, co może...
Winni jesteśmy wszyscy pocket 0/5 Nasza cena:
11,18 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Winni jesteśmy wszyscy pocket

"Istnieją miejsca, do których nie należy zaglądać, a także czyny, których nie wolno się dopuścić. I to za żadną cenę. W piątkowe popołudnie, kiedy wszyscy myśleli już o weekendzie, Konrad Łazar zastanawiał się nad czymś innym. Próbował zrozumieć, jak doszło do tego, że była kochanka wykrwawia się...
Ci, którzy walczyli. Stulecie Winnych. Tom 2. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
23,75 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ci, którzy walczyli. Stulecie Winnych. Tom 2. Wydanie serialowe

1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. Mania rodzi kolejne bliźniaczki - Kasię i Basię. Rytm dwóch pierwszych tomów wyznaczają daty znamienne w dwóch wymiarach historii ? tej wielkiej, która bezpowrotnie zmieni losy...
Ci, którzy przeżyli. Stulecie Winnych. Tom 1. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
24,24 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ci, którzy przeżyli. Stulecie Winnych. Tom 1. Wydanie serialowe

Czerwiec 1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek ? Marii i Anny ? umiera ich matka. Stanisław Winny, ojciec nowonarodzonych dziewczynek, opłakuje ukochaną żonę, patrząc z lękiem w przyszłość ? ma bowiem pod opieką nie tylko bliźniaczki, ale również dwóch synków. Bracia Stanisława oraz jego rodzice,...
Wybrane bestsellery
Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5 5/5 Nasza cena:
27,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5

Ostatni tom serii „Jedyne takie miejsce”! Autorka miłosnych opowieści zabierze was w kolejną śmiałą podroż! Adrian pracuje jako barman w bardzo znanym sopockim klubie. Wyrwał się z małej mieściny i ułożył sobie życie na własnych zasadach: nie chciał studiować ani godzić się na to, by ktoś decydował...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
She Drives Me Crazy 4/5 Nasza cena:
26,49 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

She Drives Me Crazy

Queerowa komedia romantyczna o miłości licealnych nemezis – koszykarki i czirliderki! Dziewczyna spotyka dziewczynę i… chociaż się nie cierpią, powszechnie wiadomo, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok. Po krępującej porażce w meczu koszykówki przeciwko drużynie swojej byłej dziewczyny,...
All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość 5/5 Nasza cena:
27,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość

Weszła drugi raz do tej samej rzeki. Teraz próbuje w niej nie utonąć Wyjeżdżając na studia do Bostonu, Josephine nie tylko wypełniała narzuconą jej rolę perfekcyjnej córki. Ten wyjazd był także ucieczką. Od rodziny, która nie umiała albo nie chciała dać dziewczynie miłości, od małomiasteczkowej...
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula