Myszy i ludzie

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
120
Rok wydania
2022
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
za 18,08 zł
Audiobooki mp3
za 27,97 zł
Audiobook CD
za 18,07 zł
Nasza cena: 26,49 zł 39,99 zł Taniej o: 34%

Marzenia o lepszej przyszłości w starciu z bezsilnością wobec bezdusznego świata.

"Myszy i ludzie" - poruszająca opowieść o przyjaźni dwóch mężczyzn w trudnych realiach amerykańskiego kryzysu gospodarczego.

Lata 30. XX wieku. George Milton i Lennie Small to przyjaciele, którzy pracują razem na ranczach Kalifornii, marząc o założeniu własnej hodowli królików. Lennie jest potężnym i silnym mężczyzną z upośledzeniem umysłowym, George natomiast - wątły i bystry, jest też dużym wsparciem dla swojego kompana. Gdy mężczyźni docierają do nowego miejsca pracy, na ranczo Curley'ów, ich życie ulega diametralnej zmianie.

Powieść "Myszy i ludzie" powstała na podstawie wyników dziennikarskiego śledztwa autora, który podjął temat migracji kalifornijskich pracowników podczas wielkiego kryzysu. Steinbeck inspirował się także własnymi doświadczeniami z pracy na farmie. Utwór porusza wiele istotnych problemów o charakterze uniwersalnym. Głównym motywem akcji jest trudna i wymagająca przyjaźń bohaterów, pełna nie tylko poświęceń, lecz także wzajemnego szacunku. Ludzkie tęsknoty przeplatają się z marzeniami, których realizacja często wykracza poza możliwości zwykłych pracowników. Steinbeck odnosi się także do pozycji kobiet w ówczesnym społeczeństwie, które znajdowały się na uboczu świata rządzonego przez mężczyzn.


Opinie o książce

Prostota, bezpośredniość i siła oddziaływania tej historii nadają powieści niesamowitej mocy, którą trudno dokładnie zdefiniować. Steinbeck jest geniuszem!

"Kirkus Reviews"

Ta objętościowo skromna powieść opowiada wspaniałą i wzruszającą historię dwóch włóczęgów, których połączyła niezwykła więź, zniszczona w końcu przez ludzkie słabości – nienawiść, zazdrość i samotność. Genialne!

"Magill Book Reviews"


O autorze:

John Steinbeck (1902-1968) jest jednym z cenionych amerykańskich pisarzy XX wieku, a także laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Jest autorem wielu powieści, między innymi "Grona gniewu", "Na wschód od Edenu" czy "Zagubionego autobusu". Pisarz w swoich dziełach poruszał trudne realia życia podczas wielkiego kryzysu w Ameryce, jak również ludzkie dramaty i rozległe problemy społeczne. Niedługo przed śmiercią był także korespondentem wojennym w Wietnamie.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  10 z 17 osób uznało recenzję za przydatną

  'Myszy i ludzie' to jedna z wielu niesamowitych powieści napisanych przez wybitnego i jedynego w swoim rodzaju Johna Steinbecka. Książka ta to opowieść o życiu, przyjaźni, marzeniach, próbie znalezienia swojego miejsca na świecie, a także o podejmowaniu trudnych, i czasami skrajnych decyzji. Powieść ta ukazuje historię dwóch skrajnie od siebie różnych przyjaciół: inteligentnego, lecz niewykształconego George’a oraz Lenniego, który pomimo swojej dużej postury i ogromnej siły jest lekko upośledzony. Zamiłowanie Lenniego do dotykania wszystkiego co jest miękkie i puchate zawsze jest przyczyną kłopotów zarówno dla niego jak i dla George’a, którzy po ostatnim wybryku tego pierwszego znajdują w końcu zatrudnienie na nowym ranczo. W miejscu nowego zatrudnienia poznają ciekawych ludzi jak na przykład Candy czy Crooks, który z powodu ciemnego koloru skóry jest dyskryminowany nie tylko przez pracodawcę lecz także przez współpracowników. Gdy podczas spotkania Lenniego oraz żony Curleya, gdy przez wypadek zabija ją, wszystkie marzenia George’a oraz Lenniego o własnej farmie i zwierzętach przestają istnieć. Kilka godzin po wypadku w stodole George musi zdecydować co zrobić dalej - pozwolić innym z rancza zabić Lenniego czy też uczynić to własnoręcznie...

  Książka powoduje, że czytelnik z każdą kolejną stroną jest 'zaskakiwany' kolejnymi emocjami i zwrotami akcji. W czasie czytania oraz długo po przeczytaniu ostatniego słowa zadajemy sobie pytanie 'czym naprawdę jest prawdziwa przyjaźń?' oraz 'co zrobiłbym gdybym był na miejscu George’a lub Curleya? co bym zrobił gdybym musiał zabić swojego własnego przyjaciela?'. Historia opowiedziana w książce pokazuje nam walkę o marzenia, o wolność, o szacunek dla samego siebie oraz walkę z własnym sumieniem i poczuciem winy, a także, że nie ważne gdzie jesteśmy, lecz co robimy, ponieważ to my tworzymy siebie i nasze umysły. Według mnie ta książka nie tylko zaskoczy czytelnika lecz także zmusi do rozmyśleń nie tyle nad historią opisaną przez Steinbeck, lecz nad własnym życiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Myszko, innych też nadzieja łudzi;

  Przewidywaniem mózg próżno się trudzi:

  Przemyślne plany i myszy, i ludzi

  W gruzy się walą,

  Nasze zapały zawód zwykle studzi

  Zwątpienia stalą.

  Do myszy - Robert Burns

  Wersy te były inspiracją dla John’a Steibeck’a do napisania powieści „Myszy i ludzie”. Pesymistyczne? A jakiż był świat Ameryki czasu Wielkiego Kryzysu. To świat ludzi wałęsających się po kraju w poszukiwaniu chleba gdyż o igrzyskach mogą już tylko pomarzyć. To świat bez przyszłości, o której jednakże marzy, a która w marzeniach owych jest jedynym promykiem rozświetlającym teraźniejszość. Trzeba mieć odwagę i talent żeby próbować taki świat opisać, ale żeby wyszło z tego arcydzieło trzeba mieć na nazwisko Steinbeck. Jest to bodaj najbardziej znana powieść pisarza wielokrotnie przenoszona na ekrany, co może nie świadczy o wielkości dzieła, ale sugeruje zazwyczaj, że historia w nim zawarta musi być interesująca. Tak jest w tym przypadku. Największą wadą tej książki jest jej grubość gdyż jest to książeczka zaledwie, nowela prawie. Te sto stron czyta się jednym haustem a jeśli skończycie ją wieczorem, zapomnijcie o spaniu. Pytanie: co ja bym zrobił na jego miejscu, dręczyć was będzie jeszcze długo. A najlepsze w tym dziele jest to, że nigdy nie rozstrzygniecie czy finał był tragiczny czy optymistyczny. Jeśli lubisz czytać - przekonywać Cię nie muszę, jeśli trafiłeś tu przypadkiem to wiedz – przypadków nie ma to było przeznaczenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem takim śmieciem emocjonalnym, że nie wiem, co piszę, a wszystko we mnie krzyczy, że chcę JUŻ ZARAZ ZA CHWILĘ powiedzieć o tej książce ludziom, choć nie wiem jak, więc...

  Lennie patrzy na świat z wrażliwością oraz naiwnością dziecka. Kocha głaskać wszystko, co miękkie, najchętniej małe myszki, ale giną one pod ciężarem jego wielkich dłoni. Marzy o gospodarstwie, w którym mógłby doglądać królików, a niektórzy ludzie napawają go lękiem, choć jest od nich większy i silniejszy. W oczach innych jest „przygłupem", ale George widzi w nim przyjaciela, z którym łączy go trudna relacja. Mężczyzna wie, że jego życie byłoby prostsze, gdyby był sam i nie raz wścieka się przez problemy, których przysparza im Lennie, a jednak trwa przy jego boku. Opiekuje się nim tak, jak umie i to z nim podróżuje za pracą po stanach pogrążonych w Wielkim Kryzysie.

  Śledząc wycinek z ich życia stajemy się świadkami rasizmu i nierówności społecznej. Ludzie, którzy chodzą od gospodarstwa do gospodarstwa w poszukiwaniu pracy, zarabiają przez miesiąc, a po tym czasie niemalże wszystkie pieniądze wydają na alkohol i domy publiczne. Czują się przytłoczeni, chcą żyć pięknymi marzeniami, ale ich spełnienie zdaje się być poza zasięgiem ich rąk. Jest w tym samotność, zgryzota i pogodzenie z losem, ale też zaufanie, proste przyjemności i siła marzeń.

  Zamknęłam książkę z łzami w oczach i przytuliłam ją do serca, bo tyle w niej było piękna i bólu. Steinbeck potrzebował niewiele ponad sto stron, by zniszczyć moje serce i zmusić mój mózg do wysiłku, by mieć pewność, że jak najmniej mi umknie. A to w towarzystwie opisów natury i ciągłego widma zagrożenia. Jestem zachwycona. Oczarowana. Załamana. Chciałabym powiedzieć więcej, ale przy minipowieściach każdy dodatkowy szczegół staje się już spoilerem. Dlatego skupmy się na jednym — Steinbeck to WIELKI pisarz i pragnę poznać wszystko, co nam po sobie zostawił. Czytajcie.

  przekł. Zbigniew Batko

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  George i Lennie to dwoje przyjaciół, którzy przemierzają Amerykę w poszukiwaniu dorywczych prac na farmach. George pełni trochę rolę dobrego wuja, ponieważ Lennie mimo swojego wyglądu noe grzeszy bystrością. To dorosły, silny i potężny mężczyzna, ale umysł dziecka. Mieniej mimo licznych przygód, a także nieszczęść jakie im się przytrafiły, są dla siebie wsparciem.

  ,,Myszy i ludzie" Johna Steinbecka to powieść wielowymiarowa, w której tłem do rozgrywających się wydarzeń jest kryzys lat 30-tych XX wieku w Ameryce.

  Autor w cudowny sposób pokazał czytelnikowi jak wielką moc może mieć przyjaźń i jak dużym wsparciem może być jeden człowiekowi dla drugiego. Ta książka skłania do refleksji i pytań.

  Czy warto marzyć i dążyć do celu?

  Jak okrytny może być człowiek? A może łaskawy..? Czy można traktować człowieka i zwierzę w ten sam sposób?

  Fabuła porusza wiele tematów i jestem pod wrażeniem jak autorowi udało się zawrzeć tyle istotnych tematów społecznych w tak krótkiej treści. Od kryzysu, po relacje międzyludzkie (nie tylko przyjaźń, ale także te na stopie pracownik-pracodawca), stosunek człowieka do zwierząt, samotność, wiarę w lepsze jutro...

  Akcja jest spokojna i miarowa a język prosty dzięki czemu czytelnik może się skupić na tym co dzieje się z bohaterami i na ich emocjach.

  Zakończenie powoduje, że w oku kręci się łza.

  I mimo, że to moje pierwsze spotkanie z autorem, to na pewno nie ostanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka napisana pięknym choć prostym językiem. Czyta się wspaniale. Budzi emocje, które w człowieku zostają na dłużej. Bohaterowie zwyczajni, a jednak niezwyczajni, bo czy dzisiaj spotkać możemy przyjaźń na dobre i złe, kiedy przeważa to złe? Warto przeczytać. Albo inaczej: przeczytać trzeba. Koniecznie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -37%
  Książę

  Książę

  Ponadczasowe dzieło traktujące o władzy, strategii i podstępie "Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać". Niccolo Machiavelli napisał słynnego Księcia prawie pięć wieków temu, zainspirowany osobą Cezara Borgii, syna papieża Aleksandra VI, włoskiego polityka, kardynała, księcia...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 18,72 zł 29,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Proces

  Proces

  Proces jest powieścią surrealistyczną Franza Kafki należącą do ścisłego kanonu literatury światowej. Opowiada o prokurencie bankowym Józefie K., który zostaje pewnego dnia aresztowany, pomimo że nie popełnił żadnego przestępstwa. Pozornie areszt ma łagodny charakter skazany może prowadzić normalne...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 14,39 zł 19,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -23%
  Tomek w grobowcach faraonów. Przygody Tomka Wilmowskiego. Tom 9

  Tomek w grobowcach faraonów. Przygody Tomka Wilmowskiego. Tom 9

  Tomek w grobowcach faraonów to dziewiąty i ostatni tom cyklu książek Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego i jego przyjaciół, po raz pierwszy wydany w 1994 roku, a później kilkukrotnie wznawiany. Został ukończony i wydany po śmierci autora. Współautorem powieści jest ks. Adam Zelga....
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 21,57 zł 27,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -38%
  Żadanica. Lipowo. Tom 14

  Żadanica. Lipowo. Tom 14

  Daniel Podgórski stara się ułożyć życie od nowa. Otwiera małą firmę agroturystyczną i oczekuje pierwszych gości. Ci przyjeżdżają z nieoczekiwaną propozycją. Chcą, żeby Daniel wziął udział we wspólnym wywoływaniu duchów. Księżyc w pełni i szalejąca wichura tworzą doskonałą atmosferę, by spróbować....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,96 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -40%
  Długa noc. Komisarz Jakub Mortka. Tom 6

  Długa noc. Komisarz Jakub Mortka. Tom 6

  Długa jesienna noc w Warszawie. W Komendzie Stołecznej Policji na kolejne przesłuchanie oczekuje mężczyzna, który jest świadkiem w sprawie zabójstwa. Co do tej pory powiedział? Co zataił? Do czego nie chce się przyznać? Młoda dziewczyna po raz pierwszy w życiu wychodzi na ulicę, żeby zarobić na...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,61 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Stary człowiek i morze

  Stary człowiek i morze

  Wracamy do tej książki całe życie, bo klasyka dziś okazuje się niezwykle aktualna. Rybak Santiago po wielu dniach bezowocnych połowów postanawia samotnie wypłynąć na dalekie wody, aby udowodnić wszystkim, że jeszcze nie jest bezużytecznym starcem. Jego przynętę połyka imponujący marlin. Santiago...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,04 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Książę Mgły. Trylogia mgły. Tom 1

  Książę Mgły. Trylogia mgły. Tom 1

  Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej, na wybrzeżu Atlantyku, by zamieszkać w domu, który niegdyś należał do rodziny Fleishmanów. Ich dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,94 zł 37,00 zł
  w magazynie
 • -47%
  Sidła

  Sidła

  Mroczny thriller od autora takich hitów jak Łowca, Zwierz czy Kuśnierz. Na wrocławski komisariat policji zgłasza się młoda kobieta informująca o zaginięciu koleżanki. Obie bawiły się wcześniej w jednym z lokali. Służby rozpoczynają poszukiwanie zaginionej. W tym samym czasie znika kolejna kobieta,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,75 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Pałac Północy. Trylogia mgły. Tom 2

  Pałac Północy. Trylogia mgły. Tom 2

  Następna, po debiutanckim Księciu Mgły, powieść Zafóna dla młodzieży. Jakie złowrogie zagadki kryje Kalkuta lat trzydziestych? Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,94 zł 37,00 zł
  w magazynie
 • -30%
  Cudowna moc miłości

  Cudowna moc miłości

  Niezwykła powieść uwielbianej w świecie autorki „Słowika”. Mikaela, piękna żona doktora Liama Campbella, matka dwojga dzieci, zapada w śpiączkę na skutek doznanego podczas jazdy konnej urazu głowy. Lekarze nie dają jej szans na przeżycie, ale mąż nie przyjmuje do wiadomości gorzkiej prawdy. Wierzy,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,30 zł 44,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Bomby i myszy. Powieść mieszczańska 0/5 Nasza cena:
38,19 zł 43,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bomby i myszy. Powieść mieszczańska

Warszawa, wiosna 1939 roku.Dwudziestoparoletnia Nata, świeżo upieczona absolwentka prawa pochodząca z jednej z najzamożniejszych rodzin w Dzielnicy Północnej, zaczyna właśnie planować przyszłość u boku dobrze zapowiadającego się adwokata. Wydaje się, że nikt i nic nie może stanąć jej na drodze do...
Uczeń sztukmistrza. Król Myszy. Tom 1 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uczeń sztukmistrza. Król Myszy. Tom 1

Król Myszy wiedzie nas na scenę burzliwych wydarzeń okresu napoleońskiego. W korowodzie barwnych postaci mamy Ludwika XVIII, zaplątanego w intrygi i zdrady, artystów, wynalazców i wielkie umysły epoki. Ale także zwykłych ludzi, tworzących warszawski tygiel osobowości. Opinie o książce Przybycie do...
Noce waniliowych myszy. Wybór wierszy 0/5 Nasza cena:
28,20 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noce waniliowych myszy. Wybór wierszy

Wybór poezji Charlesa Bukowskiego, opracowany przez Tadeusza Nyczka, który swój wstęp do tej książki zatytułował "Poezje starego świntucha". Gratka dla miłośników Bukowskiego, tego lirycznego "literackiego rozrabiaki". Charles Bukowski urodził się w 1920 roku w Andernach, w Niemczech. Kiedy miał...
Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk 5/5 Nasza cena:
27,22 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk

„Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Na tropie złodziei obrazów”, autorstwa Dagmary Budzbon-Szymańskiej, to opowieść sensacyjno-detektywistyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Główni bohaterowie, ciekawski Tymoteusz i ospały Fryderyk, dowiadują się przypadkowo o planach kradzieży...
Mysza górą czyli Mysza i Niedźwiedź szukają sensu życia 0/5 Nasza cena:
37,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mysza górą czyli Mysza i Niedźwiedź szukają sensu życia

`Mysza górą, czyli Mysza i Niedźwiedź szukają sensu życia? to czwarty tom cyklu ?Mysza, bajki nie dla dzieci?. Jak każdy z poprzednich tomów, również ten jest odrębną całością. Można go czytać nie tylko będąc już fanem ?Myszy?, lecz również będąc myszowym neofitą, nie znającym tomów poprzednich....
Grona gniewu 5/5 Nasza cena:
42,82 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grona gniewu

Modern Library 100 Best Novels of the Century 2000   The Novel 100 2003 Porywająca lekcja historii… Amerykańska klasyka w najlepszym tego słowa znaczeniu! Stany Zjednoczone, lata 30. XX wieku. Wielki kryzys zbiera tragiczne żniwo. Rodzina Joadów decyduje się opuścić rodzinną Oklahomę i w...
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
50,22 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
The Grapes of Wrath 0/5 Nasza cena:
45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Grapes of Wrath

I've done my damndest to rip a reader's nerves to rags, I don't want him satisfied. Shocking and controversial when it was first published, The Grapes of Wrath is Steinbeck's Pultizer Prize-winning epic of the Joad family, forced to travel west from Dust Bowl era Oklahoma in search...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
18,08 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Piękna opowieść o bezwarunkowej przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach. George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie – upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
eBook Pastwiska Niebieskie, Złota Czara, Nieznanemu bogu mobi epub 0/5 Nasza cena:
38,08 zł 44,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pastwiska Niebieskie, Złota Czara, Nieznanemu bogu mobi epub

Kolejne znakomite powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy. W „Nieznanemu bogu” i „Pastwiskach Niebieskich” powraca temat dwudziestowiecznej Kalifornii i jej mieszkańców – farmerów, którzy poszukują swojego miejsca w świecie, własnego kawałka ziemi, mierząc się z lękami i...
Audiobook Grona gniewu mp3 0/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Grona gniewu mp3

Porywająca lekcja historii… Amerykańska klasyka w najlepszym tego słowa znaczeniu! Stany Zjednoczone, lata 30. XX wieku. Wielki kryzys zbiera tragiczne żniwo. Rodzina Joadów decyduje się opuścić rodzinną Oklahomę i w poszukiwaniu pracy przenieść się do Kalifornii. Po dotarciu na miejsce okazuje się...
eBook Księżyc zaszedł, W niepewnym boju mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,92 zł 35,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Księżyc zaszedł, W niepewnym boju mobi epub

Tłem dla powieści „W niepewnym boju”, która po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie, jest strajk wędrownych pracowników sezonowych w kalifornijskich sadach. Buntują się przeciwko wyzyskującym ich chciwym sadownikom, a ich eskalująca złość wkrótce wymyka się spod kontroli i przeistacza w...
Wybrane bestsellery
Ukryci 5/5 Nasza cena:
27,77 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Karetka kliniki dla zwierzątek 41694 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karetka kliniki dla zwierzątek 41694

Zabawkowa karetka weterynaryjna do nauki budowania dla dzieci Zestaw LEGO® Friends Karetka kliniki dla zwierzątek (41694) pomoże czterolatkom i starszym dzieciom w nauce budowania z klocków podczas zabawy w ratowanie zwierzaka. Dzieci pomogą choremu pieskowi i dowiedzą się, że przyjaciele zawsze...
Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski 5/5 Nasza cena:
43,17 zł 44,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski

Bugs Team Starter to pierwsza część czteropoziomowego kursu dla klas 0‒3. Poziom Starter przeznaczony jest dla zerówek i stanowi idealne wprowadzenie do nauki języka angielskiego w szkole podstawowej. Książka ucznia to zbiór kolorowych kart pracy, które pełne są różnorodnych zadań typu:...
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,89 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,44 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
Knox 5/5 Nasza cena:
27,23 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Knox

Dla Knoxa Storm Riders MC jest rodziną. Nie potrzebuje nikogo innego. Caroline to przeszłość i to taka, do której nie chce wracać. A jednak, kiedy dziewczyna wpada w tarapaty, Knox postanawia ją ratować. Widok Caroline sprawia, że demony wracają, a on z powodów, których sam nie rozumie, zabiera ją...
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
49,14 zł 52,87 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
58,69 zł 60,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
49,67 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula