Moce Wikingów. Świat wczesnośredniowiecznych Skandynawów

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
354
Nasza cena: 37,65 zł 49,90 zł Taniej o: 25%

Zafascynowała cię historia Ragnara Lothbroka i jego bliskich? Chcesz poznać bliżej kulturę i historię Wikingów? Ich historia, kultura i wierzenia dzięki serialom, filmom i licznym książkom przeżywają prawdziwy renesans. Twardzi, szaleni, niepokonani wojownicy z Północy, są jednocześnie pełni tajemnic i mistycyzmu. Ponieważ nie pozostawili po sobie niewiele źródeł pisanych, oprócz run, znajdujących się np. na nagrobkach oraz sag (spisanych już po zakończeniu epoki ich podbojów), wciąż tak naprawdę niewiele wiemy o ich wierzeniach oraz kulturze.

Ten świat przybliża nam profesor Władysław Duczko. Jest on uznanym badaczem kultury Wikingów, która zajmuje się się od wielu lat. Zaczynał od archeologii powszechnej, a później kontynuował badania w Szwecji, zajmując się historią sztuki oraz archeologią skandynawską. Prowadziła badania na terenach wikińskiej osady Birka oraz w słynnej Uppsali. Jest autorem ponad 90 publikacji dotyczących Skandynawii z okresu wczesnego Średniowiecza oraz stosunków pomiędzy Skandynawami oraz Słowianami.

Autor książki "Moce Wikingów. Świat wczesnośredniowiecznych Skandynawów" wprowadza nas w tajemniczy świat Wikingów. Analizując artefakty, pozostałe po licznych wikińskich społecznościach w całej Europie, pokazuje on, jak kształtowało się myślenie tych wojowników, jaka była ich kultura czy obyczaje np. pogrzebowe. Wikingowie kojarzą nam się głównie z wojną i podbojami - ale jak wyglądała ich codzienność? Autor pokazuje ją nam niezwykle ciekawie - zawsze punktem wyjścia są waśnie przedmioty należący niegdyś do przedstawicieli tego ludu. Dzięki nim możemy wejść do środka wikińskiego świata - poprzez artefakty, te rytualne, jak i codziennego użytku. To przedmioty pokazują nam nie tylko status posiadacza, ale i pozwalają analizować stosunki społeczne, znaczenie religii oraz podziały społeczeństwa. To przedmioty pokazują jak w kulturze Wikingów dbano o urodę, jak jedzono, jak handlowano. To przedmioty wreszcie, przywiezione z licznych łupieżczych wypraw, piszą historię Wikingów i ich podbojów, od Brytanii aż po wybrzeża Ameryki Północnej.

Wyjątkowym urozmaiceniem książki są również liczne zdjęcia skarbów ze zbiorów skandynawskich instytucji - figury,monety, biżuteria, rzeźby, zawieszki czy naczynia przybliżają nas do zapomnianego świata wyjątkowych wojowników.

Książka prof. Duczki, to pierwszy tom z cyklu "Wikińska Europa". Ci którzy z przyjemnością sięgają po przystępnie i ciekawie napisane opracowania historyczne, na pewno chętnie sięgną po inne pozycje z kolekcji "Europa Barbarzyńców", w ramach której ukazuje się seria.
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wszędzie tam, gdzie Skandynawowie zatrzymywali się na dłuższy czas, archeolodzy znajdują materialne ślady ich obecności. Jest ona jeszcze bardziej widoczna, jeżeli razem z wojownikami przybywały kobiety."

  Świetnie odnalazłam się w książce, wiele dowiedziałam się, a czytanie sprawiło mi ogromną przyjemność. Pochłonęło mnie spojrzenie na wczesnośredniowieczne czasy, nie tylko dlatego, że jestem mocno zainteresowana tematyką opisywaną w publikacji, ale również z powodu bardzo przejrzystego i przekonującego stylu pisania autora. Znakomicie przybliżona tematyka epoki wikingów, ich kultury, sfery duchowej, stylu życia, wydźwięku czterech twórczych i niszczących wieków. Profesjonalnie przedstawiona, bez przytłaczania specjalistycznymi terminami, wyjaśniona z wielką pasją, wzbogacona licznymi zdjęciami i ilustracjami. Szkoda było kończyć tę niesamowitą podróż, dlatego z niecierpliwością wyczekuję drugiego, mam nadzieję, że równie angażującego tomu.

  Wikingowie, piraci, grabieżcy, doskonali najemnicy wojenni, ale też odkrywcy nieznanych światów, kupcy przyczyniający się do rozkwitu gospodarek, ludzie Północy wpływający na przemiany strukturalne społeczeństw i królestw, twórcy miast, a nawet państw. Wierzyli w wielu bogów i w inne nadprzyrodzone istoty, mieli silne poczucie hierarchiczności i własnej wartości, a także świadomość dominacji przeszłości nad ich życiem. Jakże ciekawie było czytać o odnalezionych przedmiotach wikingów, a zwłaszcza różnorodnej biżuterii ukazującej dynamikę życia, trendy artystyczne, wykorzystywane techniki tworzenia, formy i motywy. Ozdoby jako wyznacznik prestiżu społecznego, wyznawanej idei religijnej, przynależności do grupy społecznej, etnicznej, oraz niezwykle fascynujący magiczny sposób myślenia dawnych mieszkańców Północy.

  Przypisywane przedmiotom moce, w tym także związane z magią ochronną amulety i talizmany, skarby zakopywane w ziemi, jako element kultu przodków i ich dziedzictwa, przedmioty składane do mogił, należące do tradycji, będące swoistym kapitałem rodowym, manifestacją mentalności, wyobrażeń i mitologicznych wierzeń. Przyznam, że bardzo ciekawie było na to wszystko spojrzeć z punktu widzenia znalezisk archeologii, zrozumienia wikińskiej odrębności w postrzeganiu i pojmowaniu świata, silnego przywiązania do przeszłości, kulturalnych odniesień, skupienia wokół czołowych rodów, obrazu wspólnot wikińskich, skonfliktowanych, przesiąkniętych zemstą i morderstwami. Mobilni wikingowie, dla których migracja stała się instrumentem rozwiązywania problemów społecznych, politycznych i populacyjnych, wciąż będą zachwycać swoją historią.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo dobra książka, ciekawy tytuł ,ciekawa okładka , dużo stron do czytania . Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wikingowie od zawsze goszczą w naszej świadomości. Fascynują nie tylko poważanych historyków, czy archeologów, ale i zwykłych ludzi, którzy obrali sobie za cel zebrać wiedzę o tych Władcach Północy, w jednym miejscu. Nie bez znaczenia jest także niezwykle obszerna bibliografia o tym ludzie, ale istotne są także liczny filmy, seriale, czy nawet komiksy. Utrwalił się w nas przez to, obraz brutalnego półgłówka w hełmie z wielkimi rogami, którego jedyną rozrywką jest rabunek i gwałt, albo te dwie rzeczy jednocześnie. A rzecz wyglądała zupełnie inaczej. Być może nie był to lud miłujący pokój, ale prawda o nich jest o wiele bardziej skomplikowana.

  Niezwykle ważne dla nich było to, gdzie znajdą się po swojej śmierci i czy czeka ich nagroda, czy raczej jakaś potworna kara. Ich wierzenia na ten temat są niezwykle skomplikowane i złożone. Lud, który kojarzy się nam tylko z podbojami, zapewne nie stworzył by tak ciekawego świata, a raczej zaświatów.

  I właśnie autor, z zawodu archeolog, postanowił nam przybliżyć w niniejszej publikacji Wikingów i ich wierzenia. Wierzyli niezłomnie, że ich powodzenie zalezą od mocy które zsyłają na nich bogowie. Porażka również mogła mieć z tym wiele wspólnego, kiedy jakiś bóg postanowił się rozgniewać na delikwenta. Właśnie ten lud wierzył w magiczną moc biżuterii, której określony skład mógł chronić, a nawet obronić posiadacza.Statki płynące na tamten świat, niezliczone relikwie, złośliwe gady i dobre duchy. I o wiele więcej,

  Ciekawa publikacja, którą przeczytałem z zainteresowaniem. Poszerza naszą wiedzę, jednak nie czyni tego w sposób nachalny. Autor, jawi się tutaj jako gawędziarz który przedstawia nam fascynujący obraz ludu. Ludy Północy, który potrafił rozgromić najpotężniejsze armie i zająć nowe tereny. Jawili się jako nieustraszeni wojownicy, gotowi na każde poświęcenie. Ich moc leżała w wierze, która miała znaczenie w każdym aspekcie ich życia czy dokonaniach. Polecam, zachęcam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Moce Wikingów. Świat i zaświaty wczesnośredniowiecznych Skandynanów to kolejna książka dokumentalna o epoce Wikingów, która fascynuje mnie od jakiegoś czasu. Nie wiem, skąd się wzięła moja fascynacja, ale może powinnam przeprowadzić się do Skandynawii? Nawet te niskie temperatury mnie jakoś specjalnie nie przerażają… Choć spotkanie typowego Wikinga byłoby raczej ciężkim zadaniem, tak ich przodków na pewno bym przyuważyła! W końcu takiej mocy nie można się wyrzec. Najeźdźcy z Północy kolonizowali nie tylko kraje chrześcijańskiego Zachodu, ale także wieloetnicznego Wschodu. A dzięki czemu odnieśli takie powodzenie? Cóż, oni wierzyli, że dzięki mocy zesłanej im przez bogów…

  Władysław Duczko w pierwszym tomie Mocy Wikingów skupia się przede wszystkim na kulturze Wikingów, ich wierzeniach i życiu społecznym. Oczywiście nie mógł pozostać obojętny na ich podboje i wyprawy, ale nie da się ukryć, że wszystko to składa się na całość, jaką stanowi ta społeczność. W książce tej nie brakuje również uzupełniających rycin czy zdjęć, które prezentują wszystko to, o czym autor napomina w tekście. Otrzymujemy zatem niezwykle obrazowe wyjaśnienie wszystkich poruszanych tutaj tematów, tym bardziej, że Duczko posługuje się naprawdę plastycznym i przyjemnym w odbiorze językiem. Mimo że jest to książka typowo dokumentalna, to styl autora jest naprawdę przejrzysty i w pełni zrozumiały.

  W książce tej spotkałam się ze sporą ilością nowych informacji, których nie raz poszukiwałam w literaturze tego typu. Mimo że nie jestem wielkim znawcą tego tematu i mam jeszcze małą wiedzę dotyczącą Wikingów, to chętnie ją rozszerzam. W mediach najczęściej porusza się motyw najazdów i ich podbojów, ale zapomina się o ich religii, kulturze czy życiu codziennym. Władysław Duczko postanowił się skupić przede wszystkim na tym i nie stroni od przytaczania różnych przykładów, opisywania symboli czy też prezentowaniu biżuterii i przesądów z nią związanych. Być może nie znajdujemy tutaj ogromu informacji na temat samej religii, ale też nie do końca o to tutaj chodzi. Uwielbiam mitologię nordycką i opowieści o bogach Asgardu, ale wydaje mi się, że w tym przypadku autor miał inne przesłanie.

  Poruszana tutaj tematyka skupia się na skarbach zdobywanych przez Wikingów, na biżuterii, która jak się okazuje miała spore znaczenie, na handlu i prestiżu, jaki osiągnęła ta społeczność. Nie da się ukryć, że to głównie mężczyźni stanowili siłę napędową wszystkich działań, ale rola kobiet nie była ograniczana. Pojawia się też kilka informacji o różnych kultach i obrzędach, które stanowiły nieodłączny element tej kultury. Książka jest wydana w bardzo przemyślany i logiczny sposób, jest w pełni przejrzysta i przyjemna dla oka.

  Moce Wikingów to rzetelna pozycja, po którą powinien sięgnąć każdy fan historii i najeźdźców z Północy, bo z pewnością się nie zawiedzie. Władysław Duczko zna się na rzeczy, o czym świadczy jego wykształcenie, ale także szeroka i bogata bibliografia, która przyczyniła się do powstania tej książki. Jestem usatysfakcjonowana lekturą i chętnie sięgnę po kolejny tom, który ma się skupiać na władzy i sztuce wczesnośredniowiecznych Wikingów, a Wam serdecznie polecam twórczość Władysława Duczko!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -25%
  Mitologia skandynawska w epoce Wikingów

  Mitologia skandynawska w epoce Wikingów

  Świat mitycznych istot pogańskiej Skandynawii wydaje się być wiele bogatszy niż w innych mitologiach. Oprócz bogów dzielących się na dwa rody Asów i Wanów zaludniały go różne rodzaje Olbrzymów, Elfy, Karły, duchy, rozmaite nadnaturalne istoty żeńskie, herosi, demony, potwory, zwierzęta.(...) Często...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 36,22 zł 48,00 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -18%
  Magia, kobiety i śmierć w świecie wikingów

  Magia, kobiety i śmierć w świecie wikingów

  Epoka wikingów nie należała wyłącznie do mężczyzn, a ówczesne kobiety nie zajmowały się jedynie gospodarstwem i opieką nad dziećmi. Najnowsze badania nad światem Północy pokazują, że skandynawskie kobiety odgrywały kluczową rolę także "poza progiem" domostwa, a ich wyjątkowe predyspozycje...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 36,08 zł 44,00 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -26%
  Mitologia nordycka

  Mitologia nordycka

  Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka - od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po "Grę o tron" i komiksy Marvela. Stały się też inspiracją dla wielu obsypanych nagrodami bestsellerów Neila Gaimana. Teraz sam Gaiman sięga w odległą przeszłość,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 21,46 zł 29,00 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -25%
  Życie w średniowiecznym zamku

  Życie w średniowiecznym zamku

  Poznaj świat, który zainspirował George`a R.R. Martina Zwiedzałeś kiedyś zamek? Widziałeś ich wiele, ale wciąż nic o nich nie wiesz? Dwoje cenionych historyków przedstawia barwny świat życia średniowiecznej warowni. Od władcy i jego pani, przez rycerza, halabardnika zasypiającego przy bramie, aż po...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,10 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • Państwa Wikingów. Podboje - władza - kultura. Wiek IX-XI

  Dlaczego z wielu wikińskich państw przetrwały tylko nieliczne? Co spowodowało upadek imperium Kanuta Wielkiego? Jak na formowanie się państw wikingów wpłynęło chrześcijaństwo? Wykorzystując źródła pisane i archeologiczne, autorzy w przystępny sposób przedstawiają dzieje ekspansji Wikingów na Morzu...
  Ocena: 0/5
  Akademickie podręczniki
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 74,00 zł
  w magazynie
 • -8%
  Herosi mitów germańskich. Sigurd bohater północy

  Herosi mitów germańskich. Sigurd bohater północy

  Herosi ze starogermańskich opowieści zabijali potwory, pokonywali wrogów, zdobywali skarby i piękne kobiety. Żyli w świecie wielorękich olbrzymów, podstępnych karłów, gigantycznych węży, bezlitosnych wiedźm, widzących przyszłość wieszczów. Losem wszystkich tych niezwykłych istot rządziło...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 45,91 zł 49,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -31%
  Czary i czarty polskie oraz wypisy czarnoksięskie i czarna msza

  Czary i czarty polskie oraz wypisy czarnoksięskie i czarna msza

  `Czary i czarty polskie` są dziełem bibliofila, zamiłowanego w poznawaniu dziejów kultury, a jej kuriozów i osobliwości specjalnie. Nie ostry umysł naukowca, lecz żyłka zbieracza, kolekcjonera, amatora białych kruków, magazynów starożytności, gabinetów figur woskowych, antykwarni, wszystkiego, co...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,47 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -28%
  Królowa. Harda. Tom 2

  Królowa. Harda. Tom 2

  Nigdy nie wiesz, kto się za ciebie modli. Narodził się Knut. Trzecie dziecko Świętosławy, jedyne, które w chwili przyjścia na świat okrzyknięto "synem królowej”. Coraz więcej graczy przestawia piony tej historii. Bolesław w sekrecie przed siostrą swata Tyrę z Tryggvasonem, jarl Sigvald,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Modyfikowany węgiel. Takeshi Kovacs. Tom 1

  Modyfikowany węgiel. Takeshi Kovacs. Tom 1

  W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe:...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,20 zł 39,00 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -26%
  Rozdarty kontynent. Europa 1950-2017

  Rozdarty kontynent. Europa 1950-2017

  Wojna dobiegła końca. Mieszkańcy Europy chcą patrzeć w przyszłość z nadzieją. Wydaje im się, że będą mogli wieść spokojne życie i zapomnieć o tragicznej przeszłości. Jednak problemy Europy się nie zakończyły. Powojenny świat jest rozdarty. USA i ZSRR stają po przeciwnych stronach barykady. Nikt nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 51,64 zł 69,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Herosi mitów germańskich. Sigurd bohater północy 0/5 Nasza cena:
45,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Herosi mitów germańskich. Sigurd bohater północy

Herosi ze starogermańskich opowieści zabijali potwory, pokonywali wrogów, zdobywali skarby i piękne kobiety. Żyli w świecie wielorękich olbrzymów, podstępnych karłów, gigantycznych węży, bezlitosnych wiedźm, widzących przyszłość wieszczów. Losem wszystkich tych niezwykłych istot rządziło...
Wielka wyprawa księcia Racibora 0/5 Nasza cena:
39,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka wyprawa księcia Racibora

Stulecia XI i XII obfitowały w krwawe walki między skandynawskimi Wikingami a słowiańskimi wiciędzami, w których Słowianie często byli górą nad swymi zamorskimi sąsiadami. Jednym z najbardziej spektakularnych zwycięstw było zdobycie miasta sławnego ze zjazdów skandynawskich władców i z...
Marek Trela. Moje konie, moje życie 5/5 Nasza cena:
45,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marek Trela. Moje konie, moje życie

Marek Trela przez prawie czterdzieści lat pracy w państwowej Stadninie Koni w Janowie Podlaskim najpierw otaczał opieką weterynaryjną takie końskie sławy czystej krwi arabskiej, jak Bandola, Parma, Etruria czy Eukaliptus, a następnie wyhodował blisko tysiąc koni, w tym wiele czempionów, spośród...
Podwieczorki u Lucyfera 0/5 Nasza cena:
45,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podwieczorki u Lucyfera

Zapraszamy do jedynej w swoim rodzaju, szczerej do bólu rozmowy Stalina z Hitlerem.Mesdames et Messieurs, drodzy przyjaciele, za chwilę pojawią się przed wami nasi niezwykli honorowi goście. Niegdyś przyjaciele, później śmiertelni wrogowie, obaj stworzyli na swój własny sposób ziemskie inferno dla...
Budrewicz. Dżentelmen w podróży 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Budrewicz. Dżentelmen w podróży

Oto książka o Olgierdzie Budrewiczu - harcerzu, sportowcu, żołnierzu AK, powstańcu warszawskim. Dziennikarzu, reportażyście, fotografie, filmowcu, pisarzu, varsavianiście i niedoszłym prawniku. Wreszcie o podróżniku, który - jak głosi tytuł jednej z jego książek - był wszędzie. A także o autorze...
Grossdeutschland. Na straży Fuhrera 0/5 Nasza cena:
50,33 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grossdeutschland. Na straży Fuhrera

GROSSDEUTSCHLAND elitarna jednostka Wehrmachtu, która z pułku wartowniczego rozrosłą się pod koniec wojny do korpusu pancernego. Brała udział w niemal wszystkich ważniejszych bitwach na froncie wschodni i odgrywała nich zawsze pierwszoplanową rolę. Stanowiła niezwykle skuteczną straż pożarną...
Skald. Kowal słów T.1 5/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skald. Kowal słów T.1

Przygotuj się na krwawą, mityczną podróż w głąb wikińskiej duszy, gdzie walka jest jak poezja, miłość jak klątwa, pieśń jak złoto, magia jak religia, a śmierć to zbawienie... X wiek, Europa Wschodnia. Nastały czasy krwi i chciwości. Waregowie łupią morskie wybrzeża i zapuszczają się daleko w głąb...
eBook Zakazane gole. Futbol w okupowanej Warszawie mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,85 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zakazane gole. Futbol w okupowanej Warszawie mobi epub

Jak konspiracyjny futbol trwał nieprzerwanie podczas okupacji niemieckiej. Dla pokolenia warszawiaków, którzy przeżyli lata wojny w okupowanej stolicy, kojarzą się one przede wszystkim z najbardziej ekstremalnymi przejawami terroru. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów okupacyjnej...
eBook Sargon. Wybrańcy Inanny mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,50 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Sargon. Wybrańcy Inanny mobi epub

Opowieść o bogini Inannie i bogom podobnych, wielkich królach Akadu.Przed czterema tysiącleciami w pewnym sumeryjskim mieście żył syn ubogiego ogrodnika. Do końca życia harowałby w pocie czoła, gdyby pewnego dnia nie spotkał odpoczywającej pośród kwiatów pięknej kobiety. Zakochał się w niej, ona...
Samotny krzyżowiec T.2 Ścieżki przeznaczenia 0/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotny krzyżowiec T.2 Ścieżki przeznaczenia

Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Rok 1189, Ziemia Święta. Ocalałe z klęski pod Hittin resztki wojsk krzyżowców rozpaczliwie walczą o odzyskanie utraconych zamków i miast Królestwa Jerozolimskiego. Czarny Rycerz ma do spełnienia własną misję. Usiłuje ocalić z rąk...
Skald. Kowal słów. T.2 0/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skald. Kowal słów. T.2

Narzeczona dostarczona, zadanie wykonane, nagrody brak. Ainar Skald czuje się oszukany i planuje na kaganie Tirusie Wielkim pomstę o jakiej krążyć będą pieśni. Na myślenie ma dużo czasu, ponieważ siedzi w więzieniu. Ma uświetnić dzień zaślubin Tirusa Wielkiego z Ingigerdą Złotowłosą; szkoda, że...
Wprowadzenie do pedagogiki porównawczej. Teoria i praktyka europejska 0/5 Nasza cena:
36,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wprowadzenie do pedagogiki porównawczej. Teoria i praktyka europejska

Pozycja prezentuje teoretyczne i metodologiczne problemy pedagogiki porównawczej, przedstawia jej teorie, koncepcje oraz rys historyczny, a także znaczenie i funkcje. Opisuje także europejską politykę kształcenia, zasady polityki edukacyjnej i rozwojowe trendy kształcenia w krajach UE. Ludzie już...
Wybrane bestsellery
Krwawnica 5/5 Nasza cena:
24,37 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krwawnica

Wciągający thriller, w którym strach ma różne oblicza. Nawet te najmniej ludzkie…   Uciekając od trudnej przeszłości, były policjant Rafał Dzikowski wraz z żoną Weroniką przeprowadza się do świeżo wyremontowanego domu nad jeziorem Chobienickim we wsi Bagniska. Mieszkańcy wsi nie wydają się być...
Blask ostatecznego kresu. Trylogia Licaniusa. Tom 3 5/5 Nasza cena:
52,12 zł 74,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blask ostatecznego kresu. Trylogia Licaniusa. Tom 3

Przemierzyłem oceany czasu, aby Cię odnaleźć. Dracula, F.F. Coppola Czas ostatecznej próby nieuchronnie nadciąga. Wprawdzie Bariera znów jest cała, ale to nie znaczy, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Wprost przeciwnie - złudne poczucie wygranej może być początkiem kresu. W Ilin Illan...
Czas zdrajców 0/5 Nasza cena:
31,00 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas zdrajców

Spacer po linie. Rok 1935. Do polskiego konsulatu we Wrocławiu zgłasza się młoda rozwódka z ofertą sprzedaży tajnych dokumentów, które mogą wstrząsnąć nie tylko polską, ale nawet europejską polityką. Cena, jakiej za nie żąda, jest jednak zdecydowanie wygórowana. Kapitan Jan Henryk Żychoń, do...
Zimna sprawa. Hubert Meyer. Tom 7 5/5 Nasza cena:
25,45 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimna sprawa. Hubert Meyer. Tom 7

To najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer brał udział W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci. Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny. Mieszkańcy tego domu od lat uznawani byli za zaginionych...
Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi 5/5 Nasza cena:
37,18 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi

Wojna na Ukrainie, sponsorowanie polityki ekstremistycznej w Europie, wpływanie na wybory w USA w 2016 roku. W ostatnich latach Rosja Władimira Putina prowadzi skoordynowaną kampanię na rzecz rozszerzenia swoich wpływów i osłabienia zachodnich instytucji. Jak i dlaczego do tego wszystkiego doszło i...
Okrutna jak Polka 4/5 Nasza cena:
28,04 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Okrutna jak Polka

Patriarchat jest zakłamany i okrutny. My, Polki, jego ofiary, także takie jesteśmy. Dojedziemy każdą, która nas rozdrażni albo stanie nam na drodze. Albo przynajmniej ją pouczymy, "dobrze" jej doradzimy, żeby sobie nie myślała, że sama wie, co ma robić. Upokorzymy, wyśmiejemy, zhejtujemy, nie...
Żadanica. Lipowo. Tom 14 0/5 Nasza cena:
28,18 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żadanica. Lipowo. Tom 14

Daniel Podgórski stara się ułożyć życie od nowa. Otwiera małą firmę agroturystyczną i oczekuje pierwszych gości. Ci przyjeżdżają z nieoczekiwaną propozycją. Chcą, żeby Daniel wziął udział we wspólnym wywoływaniu duchów. Księżyc w pełni i szalejąca wichura tworzą doskonałą atmosferę, by spróbować....
Barbie Kemping Barbie Brooklyn Lalka + akcesoria HDF74 Mattel 5/5 Nasza cena:
84,01 zł 129,63 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kemping Barbie Brooklyn Lalka + akcesoria HDF74 Mattel

Dołącz do Barbie Malibu i Brooklyn w ich największej przygodzie dzięki lalkom Barbie inspirowanym serialem Barbie „It Takes Two My dwie”! Zabierz lalkę Barbie Brooklyn na niesamowitą wyprawę kempingową ze szczeniaczkiem i ponad 10 akcesoriami biwakowymi, które inspirują do wymyślania różnorodnych...
Azul. Ogród Królowej 0/5 Nasza cena:
183,96 zł 229,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Azul. Ogród Królowej

Starannie wybierz kolorowe płytki do ogrodu! Król Manuel I zlecił najlepszym portugalskim projektantom ogrodów budowę najbardziej niezwykłego ogrodu dla swojej żony, królowej Marii Aragońskiej. W Azul: Ogród Królowej Twoim zadaniem będzie zaaranżowanie wspaniałego ogrodu dla ukochanej żony króla,...
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
35,85 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
Jesteśmy twoi 5/5 Nasza cena:
32,48 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesteśmy twoi

Poruszająca serce opowieść o wszystkich obliczach miłości Spotkali się w chmurach. Każde z innego świata, na co dzień dzielił ich ocean. I choć nigdy więcej mieli się nie zobaczyć, los ponownie połączył ich w niespodziewany sposób. Wykorzystali drugą szansę. Opowieść o ich miłości to historia jak z...
Zestaw Barbie Pracownia artystyczna Zestaw + lalka HCM85 Mattel 5/5 Nasza cena:
135,99 zł 159,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw Barbie Pracownia artystyczna Zestaw + lalka HCM85 Mattel

Dołącz do lalki Barbie w pracowni artystycznej! Wyzwól swoją kreatywność przy tworzeniu wyrobów z "ceramiki" i "malowaniu" obrazów. Najpierw wyjmij masę plastyczną Barbie z pojemnika i uformuj ją w kulkę. Umieść masę w formie na wazon. Naciśnij i zobacz, co udało Ci się stworzyć! Ustaw wazon na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula