Miasto niedźwiedzia

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
483
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 30,54 zł
Audiobooki mp3
za 36,38 zł
Nasza cena: 24,54 zł 39,90 zł Taniej o: 38%

W mieście niedźwiedzia przetrwać mają szansę najsilniejsi. Maleńką społeczność otacza ponury las, który zabiera coraz więcej przestrzeni. Przed laty założyciel Björnstad zbudował nad jeziorem lodowisko. Nie spodziewał się, że po wielu latach będzie to jedyne miejsce, które będzie jednoczyć mieszkańców.

W tym niewielkim miasteczku juniorzy z drużyny hokejowej walczą o możliwość zagrania w finale ligi krajowej. Teraz to właśnie na nich - kilku nastolatkach - spoczywa odpowiedzialność za marzenia i nadzieje całej społeczności. Mecz półfinałowy wyzwala w graczach skrajne emocje, a straszne wydarzenie, do którego niespodziewanie dochodzi, dzieli zgodnych dotąd mieszkańców na zawsze. Przyszłość drużyny staje pod znakiem zapytania, a wraz z nią dalsze losy każdego mieszkańca. Co wydarzyło się w Björnstad? Dlaczego ktoś dopuścił się czynu, który spowodował rozłam? Czy mimo przeciwności losu spełnią się marzenia młodych hokeistów i wszystkich mieszkańców?

Lubisz czytać o wzajemnych więziach, solidarności społeczeństwa i zbiorowej świadomości? Czy te cechy zawsze są dobre dla społeczeństwa i przynoszą jedynie korzyści, czy może to właśnie one stanowią źródło kłopotów?

Odkryj, co wydarzy się w niewielkim leśnym miasteczku, w którym Fredrikowi Backmanowi udało się zamknąć cały świat. Przyjedź do Björnstad i sprawdź, czy miejscowe lodowisko i uprawiany na nim hokej przywróci mieszkańcom wiarę w lepsze jutro.

Czy to możliwe, że Backmanowi udało się w jednym miateczku zamknąć cały świat?

 

Media o książce


 

"To coś więcej niż powieść o młodzikach uprawiających sport. To książka o dorastaniu, upadku obyczajów i o zaskakującym bohaterstwie". KIRKUS REVIEWS

"Pokochacie tę powieść". PEOPLE

"Książka pełna mądrości i surowych emocji". THE BOOK REPORTER

"Bez wątpienia – arcydzieło". NEW YORK JOURNAL OF BOOKS

 

O autorzeFredrik Backman to szwedzki dziennikarz, bloger i pisarz. Specjalizuje się w takich gatunkach, jak: literatura obyczajowa, romans, literatura piękna, biografia, autobiografia, pamiętnik oraz opowiadania. "Miasto niedźwiedzia" to pierwszy tom z cyklu o takim samym tytule, drugi tom nosi nazwę "Us against you". Inne znane książki autora to m.in.: "The Deal of a Lifetime AND Other Stories", "Britt-Marie tu była", "Pozdrawiam i przepraszam", "Mężczyzna imieniem Ove" oraz "Things My Son Needs to Know About The World".

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Miasto Niedźwiedzia" to proza, która chwyta za serce. Jest to głębokie studium postaci, które autor umieścił w małomiasteczkowej społeczności. Fredrik Backman udowadnia, że potrafi w niezwykle umiejętnie stworzyć takich bohaterów, którzy na długo zapadają w pamięć. Autor włożył w swoją historię tyle emocji, że dotąd nie potrafię się pozbierać.

  Książka jest fantastyczna; czyta się świetnie. Niesamowicie wciąga i angażuje czytelnika na 200%.

  Takie książki chce się czytać i to nie jeden raz. Klasa!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Miasto niedźwiedzia" to wciągająca książka, gdzie nieustannie coś się dzieje. Przyznaje się szczerze, że myślałem, iż całość będzie lepsza. A tu takie miłe zaskoczenie od autora. To dowód na to, że nawet w małych, zamkniętych społecznościach, prędzej czy później zawsze coś się wydarzy. I to coś na pewno niezbyt dobrego. Książka w zimowym klimacie, więc warto podczas czytania mieć kubek gorącej herbaty w dłoni lub innego napoju. Do tego tematyka, jaka poruszana jest w książce jest jak najbardziej na czasie. Bohaterowie mają jak najbardziej realne problemy, które ma zdecydowana większość czytelników.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Backman napisał genialną książkę. Aczkolwiek, żeby zrozumieć jej sens, należy się w nią dobrze wczytać. To taka książka, która daje do myślenia. My jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że żyjemy w wielkich miastach i dosłownie wszystko mamy pod ręką, a tutaj mamy zupełnie odmienną sytuację. Malutkie miasteczko, które położone jest na totalnym odludziu. Czy my byśmy przyzwyczaili się do takiego życia? Chyba nie. Czy ludzie z takich miejsc mają szansę na to, aby wyrwać się do wielkiego świata? Czy na zawsze pozostają w zamkniętym środowisku? Backman przedstawił to w świetny sposób, więc polecam Wam tą książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Björnstad nie leży w pobliżu niczego i nawet na mapie wygląda nienaturalnie. "Jakby pijany olbrzym, sikając, próbował napisać na śniegu swoje imię" - powiedzieliby jedni. "Tak jakby przyroda i człowiek przeciągali linę, walcząc o przestrzeń do życia" - stwierdziłby pewnie ktoś myślący bardziej racjonalnie. Tak czy inaczej, miasto przegrywa, dawno już niczego nie wygrało. Coraz mniej pracy, więc każdego roku jest i mniej ludzi, las zjada jeden czy dwa opuszczone domy na sezon. W czasach gdy było jeszcze czym się chwalić, gmina postawiła przy wjeździe do miasta tablicę z hasłem przypominającym popularne wówczas slogany: "Witamy w Björnstad. Chcemy trochę więcej!". Wiatr i śnieg potrzebowały kilku lat, aby wywiać słowo "więcej". Niekiedy całe miasteczko wydaje się filozoficznym eksperymentem. Jeśli całe miasto zniknie w lesie i nikt o tym nie usłyszy, czy będzie to miało jakieś znaczenie?"

  Björnstad jest miastem hokeja, miastem niedźwiedzia, który jest symbolem siły, a zarazem drużyny juniorów, która niebawem ma zagrać ważny mecz z drużyną z sąsiedniego miasta Hed. Mała społeczność miasta skupiona na tym wydarzeniu nie żyje właściwie niczym innym. Każdy z bohaterów tu przedstawionych miał albo ma coś wspólnego z hokejem. Sport jest czymś co daje siłę, co sprawia, że ludzie czują się ważni, co napędza ich do życia i bez czego byliby nikim. Peter, dyrektor sportowy mówi: "Co może dać nam sport? Poświęcamy mu całe życie i na co możemy liczyć w najlepszym przypadku? Kilka chwil... zwycięstw, kilka sekund, dzięki którym czujemy się więksi, niż w rzeczywistości jesteśmy, kilka odosobnionych momentów, gdy łudzimy się, że jesteśmy... nieśmiertelni. A przecież to kłamstwo. Nic z tego nie jest ważne. [...] Jedyne, co nam daje sport, to chwile. Ale do cholery, czym więcej jest życie, jeśli nie chwilami?".

  Kiedy drużyna juniorów wygrywa, społeczność Björnstad przepełnia duma i wiara, że nic nie powstrzyma hokeistów przed wygraną jeszcze ważniejszego meczu - finałowego. I mimo, że wokół sportu kręci się akcja książki, to nie tylko o sporcie, sile drużyny i wspólnoty, jest to powieść. To przede wszystkim powieść o tym, czym jest społeczność, jaka jest natura ludzka i jak zachowuje się człowiek stojący przed wyborem między tym, co dobre, a co złe, właściwe a niewłaściwe. Czy lepiej być niedźwiedziem, czy lwem i kto w tym wszystkim jest drapieżnikiem, a kto ofiarą?

  Benji, Bobo, Kevin, Lyt to jedni z głównych zawodników, charakteryzujący się siłą, sprytem i szybkością. Są przyjaciółmi, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Dołącza do nich Amat. Młodszy chłopiec mieszkający w Björnstad, ale w tak zwanej Niecce (jak mówią bogatsi, odpowiedniku slumsów). Mama Amata - Fatima jest sprzątaczką w szkole i w hali hokejowej. Ledwo wiąże koniec z końcem, walczy z bólem pleców w pracy, ale jest szczęśliwa, że jej syn dzięki ciężkim treningom, zostaje doceniony i awansuje do drużyny juniorów. Początkowo wyśmiewany, traktowany gorzej ze względu na pochodzenie i status społeczny, zostaje jednak doceniony przez kolegów z drużyny. Zawsze marzył, by przynależeć do jakiejś grupy społecznej, by być traktowanym równo i z szacunkiem. Tylko czy będzie szanował sam siebie, kiedy wydarzy się to, co się wydarzy? A co się wydarzy?

  Impreza zorganizowana w domu Kevina zmieni życie całej społeczności już nieodwracalnie. Drużyna juniorów zostanie poddana próbie, w tym przede wszystkim Amat. Peter - dyrektor sportowy będzie za wszelką cenę próbował chronić swoją córkę Mayę, która z ofiary zmieni się w drapieżnika. Jej przyjaciółka Ana dowiedzie czym jest prawdziwa przyjaźń, bo pamiętajcie, że "prawdziwych przyjaciół ma się tylko w wieku piętnastu lat". David - trener drużyny również będzie musiał rozprawić się ze swoimi wewnętrznymi dylematami. Cała przyszłość miasteczka stanie pod znakiem zapytania. "Jak bardzo możemy być egoistyczni. Jak bardzo powinniśmy się czuć odpowiedzialny za siebie nawzajem" [...] Kogo byśmy ratowali, gdybyśmy mogli wybierać tylko jedną osobę? Kogo wyciągnęlibyśmy pierwszego z lodowatej wody, jeśli łódź ratunkowa miałaby ograniczoną liczbę miejsc?" Czy zawsze byłaby to rodzina? 

  Mogłabym tu opowiadać wiele, naprawdę wiele.... ale po co? Lepiej samemu sięgnąć i przeczytać. Tu każdy z bohaterów ma swoją historię, a każda z rodzin problemy.  Niby banalnie, ale jak świetnie pokazane! Wszystkich jednoczy i jednocześnie dzieli jedno wydarzenie, które jest punktem wyjścia do dalszych wydarzeń. Fredrik Backman genialnie opowiedział tę historię. Przede wszystkim, genialnie opowiedział o człowieku i jego naturze. Czyta się tę książkę w napięciu, chłonąc atmosferę małego miasta i zastanawiając, jakby człowiek się zachował na miejscu tej czy tamtej osoby.

  Wszystko mi się tutaj podobało: postacie (szczególnie Maya, Amat i właścicielka baru Futro - Ramona), świetny styl pisarza, niezwykle celne zdania i zakończenie książki. To mądra książka o bohaterstwie, o dorastaniu, o podejmowaniu decyzji, wyborach i ich konsekwencjach. Na pewno sięgnę po kolejne książki Backmana, jestem zachwycona!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Pozdrawiam i przepraszam 0/5 Nasza cena:
35,72 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozdrawiam i przepraszam

Wzruszająca i pełna uroku opowieść o życiu i potrzebie bycia sobą Pełna serdeczności opowieść o nadziei, przebaczeniu i tolerancji. Historia Elsy pozostanie z tobą długo po przewróceniu ostatniej strony. „Library Journal”, USA Powieść dla każdego pomiędzy dziesiątym, a setnym rokiem życia....
My przeciwko wam 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

My przeciwko wam

Mistrzowsko opowiedziana historia, która ujmuje uczciwością i szczerością Na podstawie pierwszej opowieści o mieszkańcach Björnstad powstał serial HBO Miasto niedźwiedzia Widzieliście kiedyś upadające miasto? Nasze właśnie upadło. Będziemy utrzymywać, że przemoc zagościła w Björnstad dopiero tego...
Britt-Marie tu była 0/5 Nasza cena:
35,72 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Britt-Marie tu była

Britt-Marie ma 63 lata i nie jest bynajmniej pasywno-agresywna. Ona po prostu nie może znieść bałaganu, a brud, zadrapania i nieodpowiednio zorganizowane szuflady na sztućce sprawiają, że wydaje wewnętrzne okrzyki. Britt-Marie nie osądza innych, bo tak nie postępują cywilizowani ludzie. Czasami...
Audiobook CD MP3 My przeciwko wam 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 My przeciwko wam

Mistrzowsko opowiedziana historia, która ujmuje uczciwością i szczerością Na podstawie pierwszej opowieści o mieszkańcach Björnstad powstał serial HBO Miasto niedźwiedzia Widzieliście kiedyś upadające miasto? Nasze właśnie upadło. Będziemy utrzymywać, że przemoc zagościła w Björnstad dopiero tego...
eBook Miasto niedźwiedzia mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,54 zł 33,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miasto niedźwiedzia mobi epub

Bestsellerowy autor Człowieka imieniem Ove, Pozdrawiam i przepraszam oraz Britt-Marie tu była powraca z olśniewającą i przenikliwą powieścią o małym miasteczku z wielkimi marzeniami. Björnstad to dziura. Maleńka społeczność zamknięta w głębi ponurego lasu, który powoli zabiera ludziom przestrzeń do...
eBook My przeciwko wam mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,54 zł 33,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook My przeciwko wam mobi epub

Mistrzowsko opowiedziana historia, która ujmuje uczciwością i szczerością Na podstawie pierwszej opowieści o mieszkańcach Björnstad powstał serial HBO Miasto niedźwiedzia Widzieliście kiedyś upadające miasto? Nasze właśnie upadło. Będziemy utrzymywać, że przemoc zagościła w Björnstad dopiero tego...
Audiobook Miasto niedźwiedzia mp3 0/5 Nasza cena:
36,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Miasto niedźwiedzia mp3

Bestsellerowy autor Człowieka imieniem Ove, Pozdrawiam i przepraszam oraz Britt-Marie tu była powraca z olśniewającą i przenikliwą powieścią o małym miasteczku z wielkimi marzeniami. Björnstad to dziura. Maleńka społeczność zamknięta w głębi ponurego lasu, który powoli zabiera ludziom przestrzeń do...
Audiobook My przeciwko wam mp3 0/5 Nasza cena:
36,38 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook My przeciwko wam mp3

Mistrzowsko opowiedziana historia, która ujmuje uczciwością i szczerością Na podstawie pierwszej opowieści o mieszkańcach Björnstad powstał serial HBO Miasto niedźwiedzia Widzieliście kiedyś upadające miasto? Nasze właśnie upadło. Będziemy utrzymywać, że przemoc zagościła w Björnstad dopiero tego...
Wiatrom powierzone 5/5 Nasza cena:
26,01 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiatrom powierzone

Na zboczu góry Kujira-yama, czyli Góry Wieloryba, rozpościera się ogród Bell Gardia. Pośrodku stoi budka, a w niej niepodłączony do niczego telefon, który słowa śle z wiatrem. Z całej Japonii co roku przyjeżdżają tu tysiące osób dotkniętych żałobą, podnoszą słuchawkę i mówią do bliskich w...
Uciec przed prawdą. Złoty wiek. Tom 4 0/5 Nasza cena:
33,06 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uciec przed prawdą. Złoty wiek. Tom 4

Czwarty tom bestsellerowego cyklu "Złoty wiek" Cykl obejmuje cały XX w. i przedstawia losy kilku pokoleń rodu Lauritzenów. Lata 40. XX wieku. Szwecji jeszcze nie objęła pożoga II wojny światowej. Wojna rozdziera nie tylko Europę, lecz całą rodzinę Lauritzenów. Najstarszy syn Lauritza, Harald, jest...
Historia zaginionej dziewczynki. Genialna przyjaciółka. Tom 4 0/5 Nasza cena:
24,52 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historia zaginionej dziewczynki. Genialna przyjaciółka. Tom 4

Ostatni tom bestsellerowej serii, którą otwiera "Genialna przyjaciółka". W skład tetralogii wchodzą również "Historia nowego nazwiska" oraz "Historia ucieczki". Wszystkie powieści odniosły międzynarodowy sukces i zostały docenione także w środowisku pisarskim. Opinie o książce: Włoska kultura,...
Mżawka 2/5 Nasza cena:
31,98 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mżawka

Żadna historia nie jest łatwa i niewinna. Zwłaszcza historia rodziny. Osiemdziesiąte urodziny matki wydają się dobrą okazją, by zebrać ze sobą rodzinę i spróbować zażegać stare urazy, które odsunęły od siebie jej członków. Łagodna z natury i ugodowa Aurora, powierniczka wszystkich tajemnic i jedyna...
Wybrane bestsellery
Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem 5/5 Nasza cena:
13,02 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Pucio...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
39,88 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci 5/5 Nasza cena:
180,44 zł 289,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci

Siedmiopak zawierający wszystkie tomy w nowych, czarnych - "dorosłych" okładkach w oprawie broszurowej. Harry Potter i kamień filozoficzny Harry Potter i komnata tajemnic Harry Potter i więzień Azkabanu Harry Potter i czara ognia Harry Potter i zakon Feniksa Harry Potter i książę półkrwi Harry...
Stulecie Winnych. Początek 5/5 Nasza cena:
19,62 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Diuna. Sekrety Rodu Portal Games 5/5 Nasza cena:
97,47 zł 149,96 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Sekrety Rodu Portal Games

Arrakis, planeta piasku i przyprawy na dalekim końcu Imperium, jest pełna intryg i wojen. Na Diunie zostaniecie wrzuceni w sam środek konfliktu między dwoma Wysokimi Rodami związanymi z tą niesławną planetą. Złowrogi ród Harkonnenów spiskuje dla władzy i zysku, podczas gdy sojusznicy rodu Atrydów...
Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4

„Związana z mafią” to czwarty tom serii Bracia Vedetti Ady Tulińskiej. Miłość czy nienawiść? Co zwycięży tym razem? Marcello to wzgardzony syn bossa z Sycylii, Enrica. Jego surowy wygląd, chłodne spojrzenie oraz blizna na twarzy i szyi budzą powszechny strach. Niektórzy mówią na niego Conciatore –...
Drzewko szczęścia 5/5 Nasza cena:
24,57 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drzewko szczęścia

Tej zimy zejdzie lawina... śmiechu! Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana...
Top Trumps. Piotruś. Harry Potter 5/5 Nasza cena:
6,27 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Top Trumps. Piotruś. Harry Potter

Gra karciana Top Trumps Piotruś Harry Potter to pozycja obowiązkowa dla każdego fana magicznego świata Harrego Pottera! Piotruś to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci, która zaangażuje każdego - nie tylko najmłodszych! Na każdej karcie znajdziesz wizerunek bohaterów książkowej sagi J.K....
Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo...
Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12 5/5 Nasza cena:
21,87 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku 5/5 Nasza cena:
22,98 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem. O swoich korzeniach wiedziałem mało. Nie wierzyłem, że...
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
27,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula