Księgarenka przy ulicy Wiśniowej

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
380
Rok wydania
2016
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 18,96 zł
Nasza cena: 29,30 zł 37,90 zł Taniej o: 23%

Książki są przewodnikami duszy. Gorąco wierzy w to pan Alojzy - właściciel księgarenki przy ulicy Wiśniowej. Pragnie więc za ich pomocą rozświetlić smutne poranki kobiety, która nie znosi świąt i wywołać uśmiech na twarzy dziecka. Obdarowuje więc stałych bywalców księgarni książkami, które do nich pasują. To tytuły tak dobrane, by dla danej osoby stanowiły coś na wzór drogowskazu i mogły być dla niej pocieszeniem w trudnych chwilach. Dlatego właśnie piękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od pana Alojzego "Błękitny zamek" autorstwa Lucy Maud Montgomery. Do rąk tajemniczej Alicji trafi rzecz jasna "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. Największa niespodzianka czeka jednak Ryszardę Kociołek, dla której pan Alojzy przygotował "Wielką księgę Kubusia Puchatka"?

Dlaczego książki te wędrują do stałych bywalców księgarenki przy ulicy Wiśniowej? Otóż niebawem zostanie ona zamknięta. Pan Alojzy prowadził swój sklepik ponad pół wieku, jednak lata dają o sobie coraz bardziej znać. Czuje się zmęczony, chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje odwieczne marzenie o podróży do dalekiej Australii, gdzie mieszka jego córka. Jednak pan Alojzy nie chce zamykać księgarenki ot tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Postanawia swym stałym klientom sprawić świąteczne, książkowe prezenty i to wybrane specjalnie z myślą o nich. Czy jednak moc obdarowywania i uszczęśliwiania innych ma taką siłę, że smutny sekret pana Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu?

"Księgarenka przy ulicy Wiśniowej" to jedyny w swoim rodzaju, świąteczny zbiór ośmiu opowiadań napisanych przez znakomitych, polskich autorów takich, jak: Liliana Fabisińska, Agnieszka Krawczyk, Marta Obuch, Magdalena Witkiewicz, Gabriela Gargaś, Remigiusz Mróz oraz Alek Rogoziński. Każde z nich przedstawia historię jednej osoby, stałego bywalca księgarni, którego pan Alojzy obdarowuje przeznaczoną specjalnie dla niego książką. Ma przy tym nadzieję, że w jakiś sposób prezenty te wpłyną na życie jego klientów. Na życie często smutne, szare, pełne bólu czy rozterek? I udaje się to, a przy tym każda historia cudownie zagnieżdża się w pamięci czytelnika. Są to bowiem prawdziwe perełki wśród współczesnych, polskich opowiadań. Historie tchną ciepłem, empatią i życzliwością, a przy tym splata je wspaniały, jedyny w swoim rodzaju pomysł. Z pewnością nie jeden spośród czytelników rozkocha się w tych opowieściach i nieraz do nich wróci. A jeśli przypadkiem zdarzy się, iż nie zna jeszcze którejś z ofiarowanych przez pana Alojzego książek, być może sięgnie i po jakąś z tych wyjątkowych, klasycznych już pozycji.
Recenzje (8)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Pan Alojzy po wielu latach prowadzenia swojej księgarni, chce ją zamknąć. Postanawia jednak najpierw swoich stałych bywalców obdarować książkami, które mają wskazać im odpowiednią drogę. Nie spodziewa się, że dla każdego z nich Księgarenka jest czymś tak ważnym, każdy ze smutkiem opuszcza ją po raz ostatni. Ale podjął już decyzję, z którą nosił się od dawna - likwiduje Księgarenkę.

  Wyobraźmy sobie piękną zimę, za oknem wszystko dookoła jest białe, sypie śnieg, my siedzimy w wygodnym fotelu, z kubkiem gorącej herbaty i książką - "Księgarenką przy ulicy Wiśniowej". Pozycją wprost idealną na mroźną pogodę, gdy zupełnie nie ma się ochoty wychodzić z domu. Myślę, że tak jak ja nie będziecie chcieli odłożyć tej książki! Autorzy spisali się naprawdę wspaniale tworząc historie o różnych bohaterach, a jednak połączone wspólnym elementem - księgarnią. Przed świętami przychodzą do niej wszyscy stali klienci, by usłyszeć smutną wiadomość o zamknięciu ich ulubionego miejsca, książkowe prezenty od Pana Alojzego każdy z nich traktuje inaczej. Czy po lekturze wybranych książek odnajdą właściwą drogę w życiu? Znajdujemy tu odniesienia do konkretnych tytułów, takich jak "Zabić drozda", "Alicja w Krainie Czarów", czy "Mały Książę". Myślę, że to bardzo dobry pomysł, bo ciekawiej jest znaleźć przesłanie z istniejącej książki, niż wymyślonej tylko na potrzeby opowiadania.

  Każde z opowiadań jest wyjątkowe, zwykle omijam taką twórczość, bo w tak krótkiej historii nawet nie zdążę poznać bohaterów, wciągnąć się w fabułę, a opowiadanie już się kończy. Tym razem postanowiłam zaryzykować i przeczytać "Księgarenkę przy ulicy Wiśniowej", nie żałuję, bo bardzo przyjemnie spędziłam czas. Każdy z autorów stanął na wysokości zadania, dlatego trudno mi wśród opowiadań znaleźć faworytów. Na pewno jednym z opowiadań, które najbardziej mnie wzruszyło i autentycznie nie potrafiłam w pewnym momencie powstrzymać łez, pochodziło spod pióra Gabrieli Gargaś. "Oswoić szczęście" opowiadało historię chłopca wychowywanego przez babcie, który jest samotny. Przychodzi do Księgarenki by w wysłużonym fotelu poczytać książki, dlatego zamknięcie jej, jest dla niego sporym ciosem. Przypadło mi do gustu także opowiadanie Marty Obuch, nigdy nie czytałam książek tej autorki, ale czuję się zachęcona by po jakąś sięgnąć. Początkiem i zakończeniem całej historii Pana Alojzego zajęła się Liliana Fabisińska, myślę, że naprawdę świetnie jej to wyszło. Tak naprawdę każde opowiadanie miało w sobie coś magicznego i nie było takiego, które nie spodobałoby mi się wcale. Jedne zabawne, inne wzruszające - każdy znajdzie coś dla siebie.

  "Żeby zrozumieć drugiego człowieka, musisz wejść w jego skórę i pochodzić w niej trochę."

  Wielokrotnie wspominam, że w takich książkach jak ta - świątecznych liczy się dla mnie klimat. "Księgarenka przy ulicy Wiśniowej" bez wątpienia go posiada. Ma wspaniałą świąteczną magię, co prawda czytałam zbiór sporo po świętach, ale pozwala ON poczuć niezwykły świąteczny nastrój. Na pewno każdy książkoholik będzie zadowolony z obecności wspomnianych już, znanych książek, do których nawiązują opowiadania. To właśnie również tworzy niezwykły klimat. Myślę, że każdy znajdzie opowiadanie, które mu się spodoba, ponieważ bohaterów cechuje różnorodność charakterów - w końcu zostali wykreowani przez różnych autorów, a więc na pewno znajdzie się taki, z którym się utożsamimy.

  Polecam "Księgarenkę" nie tylko na świąteczny czas, ja bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas już po świętach. Niektóre są bardziej emocjonujące, inne mniej. Czasami wzruszające, innym razem zabawne. Jednak każda skłania do pewnych refleksji, a jednocześnie zapewnia nam relaks i przyjemność czytania tych wyjątkowych historii. Bardzo jestem ciekawa powstałych wcześniej zbiorów opowiadań świątecznych Wydawnictwa Filia, pewnie jeszcze troszkę potrwa zanim po nie sięgnę, ale myślę, że zapewnią mi równie przyjemnie spędzony czas.

  [[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  My, książkoholicy, uwielbiamy przebywać wszędzie tak, gdzie znajdują się książki. Czy to własne mieszkanie z domową biblioteczką, księgarnia przedstawiająca zarówno nowości, jak i starsze tomiszcza, czy biblioteka położona w pobliżu domu, gdzie zaglądamy w poszukiwaniu konkretnych tytułów do wypożyczenia. Ja ostatnio nabrałam ochoty na zatopienie się w typowo świątecznych historiach, a że w owym zbiorze opowiadań sporo kręci się wokół książek, to tym lepiej, prawda?

  Pan Alojzy, wieloletni właściciel Księgarenki znajdującej się przy ulicy Wiśniowej, postanawia zamknąć swój interes, co wprawia w melancholijny nastrój jego stałych klientów, których starszy pan obdarowuje prezentem w postaci książki. Stali bywalcy księgarenki to różnorodne postacie, jakich dzieli wiele, ale także dużo łączy - miłość do książek oraz pragnienie bycia szczęśliwym... Urszula, samotna matka i absolwentka aktorstwa, zmuszona do dorabiania w galeriach handlowych, gdzie w wigilijny dzień spotyka tajemniczą Alicję. Sędzia Katarzyna Dering mająca wyrzuty sumienia przez ostatnio wydany wyrok. 10-letni Franek, wychowywany przez prababcię i odstający od swoich rówieśników przez ubóstwo, zaprzyjaźniający się z Anielą, która pomimo dobrobytu czuje się niezwykle samotna. Skąpy i wiecznie sfrustrowany Euzebiusz, uznawany przez wszystkich za dziwaka, któremu Cyganka przepowiada przyszłość. Joanna, której święta straciły urok parę lat temu, przypadkowo trafia na Edwarda, wyglądem przypominającego przestępcę, jednak o gołębim sercu. A także Ryszarda nielubiąca dzieci, pod jakiej skrzydła zostanie oddany Krzyś, walczący ze smutkiem z powodu śmierci mamy.

  "Trzeba nauczyć się patrzeć na zawieruchy z perspektywy kogoś, kto wie, że prędzej czy później niebo się rozpogodzi, zaświeci słońce, a my będziemy silniejsi o kolejną walkę, stoczoną z przeciwnościami losu. Poskładamy na nowo rozsypane puzzle emocji, nadziei, przeżyć i celów." *

  Zbiory opowiadań mają to do siebie, że czytelnik najczęściej natyka się na dobre i intrygujące opowieści, które przeplatają się z nieco nudniejszymi, mniej interesującymi historiami. W "Księgarence przy ulicy Wiśniowej" nie ma nad wyraz złych opowiadań, jednak te napisane przez Agnieszkę Krawczyk oraz Remigiusza Mroza wydają mi się najsłabsze. W "Malutkich czarach" Krawczyk nie przemówiło do mnie rozwiązanie całej sprawy z Alicją - jestem zwolenniczką bardziej realistycznych wątków, a w tym było zbyt dużo fikcji, jak na mój gust. Z kolei "Sędzia" Remigiusza Mroza to historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, jednak, pomimo tego faktu, nie do końca trafiła w mój gust.

  Najbardziej w pamięci zapadło mi opowiadanie Gabrieli Gargaś, które poruszyło emocjonalną stronę mojej duszy, aż łzy zakręciły mi się w oczach. Autorka dotknęła tematu ogromnej miłości, bolesnej straty, tęsknoty, samotności, trzymaniu się nadziei oraz byciu dobrym człowiekiem bez względu na wszystko. Ta niedługa opowieść zachęciła mnie do sięgnięcia po twórczość tej pisarki, bo do tej pory nie miałam jeszcze takowej okazji - tak samo sprawa wygląda z książkami Alka Rogozińskiego, którego rezolutna Kalinka skradła moje serducho, a także Marty Obuch, ponieważ pisze tak lekko i zabawnie, jednocześnie poruszając bolesne tematy, że nie wybaczyłabym sobie, nie pragnąc bliższego poznania Ryszardy i Luka. Do tego Liliana Fabisińska również zaintrygowała mnie swoją twórczością, w tym zbiorze pojawiając się dwukrotnie - autorka otwiera i zamyka przygodę z Księgarenką przy ulicy Wiśniowej. Nie mogę także nie wspomnieć o mistrzyni w swoim fachu, czyli Magdalenie Witkiewicz, której opowiadanie uświadamia, że życie nie jest bajką, nawet jeśli początkowo wydaje się takim być. Jednak nie wolno poddawać się, ale warto walczyć o swoje szczęście do samego końca.

  Wiele osób rezygnuje z czytania zbiorów opowiadań, twierdząc, że nie spełniają one ich oczekiwań ze względu na brak możliwości zżycia się z bohaterami. Ja uwielbiam powieści, ale nie stronię także od opowiadań, bo one też mają swój niepowtarzalny urok, wszak w jednym czasie mogę poznać ogrom intrygujących postaci, co nie byłoby możliwe podczas posiedzenia z jednotomową historią. Niemniej mocno żałuję, że moja przygoda z postaciami, występującymi w tej książce, skończyła się tak szybko - z przyjemnością poznałabym dalsze losy moich ulubieńców... Rzecz jasna, najbardziej będę tęskniła za dziećmi, które pojawiają się w każdym opowiadaniu - mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będę miała okazję powrócić do tych rezolutnych, kochanych i mądrych kilkulatków, którzy, pomimo młodego wieku, przeszli więcej niż niejeden dorosły.

  "Księgarenka przy ulicy Wiśniowej" przepełniona jest świąteczną magią, zimowym klimatem oraz niepowtarzalnym urokiem, sprawiając, że wszystkie codzienne sprawy stają się nieco mniej istotne, trochę błahe i niewarte zamartwiania się. Okolice Bożego Narodzenia to podobno czas cudów - może warto rozejrzeć się za czymś lub... kimś, kto mógłby się nim stać?

  Po cichutku (a może nawet nieco głośniej?) zazdroszczę bohaterom możliwości odwiedzania takiej księgarni, gdzie można sięgnąć po wybraną pozycję, zapaść się w nieco wysłużonym fotelu i zatopić w poruszającej lekturze. Jestem ciekawa, jaką książką obdarowałby mnie pan Alojzy...

  * cytat ze str. 201

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” jest zbiorem opowiadań utrzymanych w świątecznym klimacie, napisanych przez Lilianę Fabisińską, Gabrielę Gargaś, Agnieszkę Krawczyk, Remigiusza Mroza, Martę Obuch, Alka Rogozińskiego oraz Magdalenę Witkiewicz.

  Patrząc na okładkę możemy spodziewać się czegoś magicznego, ciepłego, podnoszącego na duchu. Rzęsiście oświetlone okno z przepiękną, bogato zdobioną choinką przyciąga nas niczym magnes. Obiecuje, że nie rozczarujemy się zaglądając do środka.

  Właściciel Księgarenki, pan Alojzy zdecydował się zakończyć swoją działalność po prawie 50-ciu latach pracy. Jednak, zanim zamknie za sobą drzwi po raz ostatni, pragnie obdarować swych wiernych klientów specjalnymi prezentami, dobranymi odpowiednio dla każdej z tych osób. Księgarz wierzy bowiem w to, że odpowiednia książka wskaże im właściwą drogę i pomoże uporać się z problemami.

  W każdym opowiadaniu poznajemy innego bohatera. Każde napisane jest innym stylem, charakterystycznym dla autora. Niemniej jednak, każde z nich ma swój urok. Znajdziemy w nich ciepło, świąteczny klimat, nadzieję i wiarę w lepsze jutro oraz innych ludzi. Niejeden raz zaśmiejemy się nad czytaną opowieścią, bądź uronimy łzę.

  Historie opisane w książce wprowadzą nas w refleksyjny nastrój. Zastanowimy się nad sobą i swoim życiem. Będziemy także dopingowali bohaterów w ich poszukiwaniach swojej tożsamości, drugiej połówki, przyjaźni i szczęścia. Może sami nabierzemy odwagi, by zawalczyć o swoje szczęście?

  Antologię polecam każdemu, kto chciałby znowu poczuć magię świąt, ten niesamowity klimat życzliwości i dobroci, wyczuwalny w okresie Bożego Narodzenia. Choć historie w niej zawarte dotykają poważnych problemów jest to porcja wyśmienitej lektury na długie zimowe wieczory, która wypełni nasze serca nadzieją i spokojem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Ogromnie obawiałam się tej książki. Przecież nie powinnam czytać jej teraz, a na przełomie listopada/ grudnia czyli w okresie przedświątecznym. Niestety- złożyło się tak, że książka dotarła do mnie kilka dni po świętach Bożego Narodzenia...

  Spieszę donieść, że moje obawy okazały się na wyrost. Pewnie, że czytana w odpowiednim czasie ma "tę magię", przygotowuje do świąt, udziela się nastrój. Ale to, że czytelnik sięgnie po nią w styczniu, maju czy lipcu nie sprawia, że książka coś traci. Absolutnie!

  "Księgarenka przy ulicy Wiśniowej" to trzecia już antologia świąteczna wydawana przez Wydawnictwo Filia. I tym razem poproszono kilku popularnych polskich autorów o stworzenie opowiadania ze świętami w tle. W mojej opinii wykonali oni kawał dobrej roboty, a przyznać trzeba, że zadanie mieli trudne.

  Dlaczego? Otóż opowiadania wiążą się ze sobą, są ci sami bohaterowie (czasami), wspomina się też o wydarzeniach. To wymagało od pisarzy dużej współpracy, synchronizacji i obowiązkowości. Jak widać- udało się.

  W tym roku głównym tematem było coś, co kocham- książki, zaś Alojzy, nasz główny bohater był właścicielem urokliwej księgarenki. Po latach postanawia zamknąć księgarnię by wreszcie móc odpocząć. Dopina na ostatni guzik niezałatwione sprawy, wręcza stałym klientom upominki na pożegnanie (nietrudno domyśleć się jakie, prawda?).

  Jesteśmy świadkami jak zmienia się życie osób, które obdarował Alojzy. Każda z nich przeżyła swoje w życiu, dla niektórych święta to tylko dni w roku, które nic nie znaczą.

  Nikt jednak nie wie, że i pan Alojzy skrywa tajemnicę...

  Książka jest niesamowicie wciągająca. Pokazuje, co tak naprawdę w życiu jest ważne, uczy, że nie warto odkładać rzeczy na później, a zmierzyć się z problemami, ze smutkiem.

  Jak wspomniałam- jest to dzieło wielu autorów. Dużo bardziej przypadły mi opowiadania napisane przez panie.

  Na początku spotkało mnie ogromne rozczarowanie- historia pióra Liliany Fabisińskiej okazała się króciutka. Na szczęście - to był tylko wstęp, a właściwa opowieść poprowadzona była dalej, jako ostatnia. Pokuszę się o stwierdzenie, że była to niby klamra spinająca wszystko.

  Serdecznie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Panuje zakupowy szał, gorączka gotowania w kuchni... Jednak ja nie lubię tego w świętach. Lubię spokój a przede wszystkim magię świąt. Z tego też powodu sięgnęłam po „Księgarenkę przy ulicy Wiśniowej”, abym jeszcze bardziej poczuła te święta.

  Pan Alojzy jest przesympatycznym właścicielem księgarenki przy ulicy Wiśniowej. Z racji tego, że nie jest już najmłodszy, postanawia zamknąć prowadzony przez pół wieku interes i odwiedzić córkę w Australii. Księgarenka przy ul. Wiśniowej nie jest zwykłą księgarnią, jakich jest pełno na ulicach. Jest to wyjątkowa księgarnia, w której można poczytać książkę, porozmawiać... Miejsce to ma wielu stałych bywalców, którym Alojzy postanawia dać, w ramach pożegnania, egzemplarze swoich ulubionych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. I tak - Celestyna otrzymała od Alojzego „Błękitny zamek”. Dla tajemniczej Alicji, właściciel przygotował „Alicję w krainie czarów”, a bezwzględny reżyser został obdarowany „Opowieścią wigilijną”. Największa niespodzianka spotkała jednak Ryszardę Kociołek, która dostała „Wielką księgę Kubusia Puchatka”. Czy Alojzemu poprzez książki uda się zmienić życie jego stałych klientów? Czy sprawi, że ich święta będą piękniejsze?

  „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” to zbiór ośmiu opowiadań, napisanych przez siedmiu autorów. Wstęp do opowiadań oraz zakończenie napisała Liliana Fabisińska, przedstawiając nam bliżej postać Alojzego. Pierwsze opowiadanie zostało napisane przez Agnieszkę Krawczyk i dotyczy ono pewnej Urszuli - matki z dzieckiem, z trudną sytuacją finansową. Kolejne opowiadania napisali - Remigiusz Mróz o pewnej sędzinie, Gabriela Gargaś o dziesięcioletnim chłopcu, którym opiekuje się prababcia, Alek Rogoziński, którego opowiadanie było podobne do „Opowieści wigilijnej”, Magdalena Witkiewicz, która przedstawiła nam postać Joanny - wdowy hazardzisty, przez którego kobieta straciła cały swój majątek oraz Marta Obuch, która przedstawiła nam postać Ryszardy - kobiety, która nie lubi dzieci, ale w jej życiu pojawia się pewien chłopiec o imieniu Krzyś. Mówiąc szczerze, najbardziej podobało mi się opowiadanie Gabrieli Gargaś, które mnie rozśmieszyło, ale także bardzo wzruszyło.

  „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” to bardzo klimatyczny, ciepły i pełen magii zbiór opowiadań, który idealnie nadaje się do przeczytania w okresie świątecznym. Wprowadzi Was w świąteczny klimat, oczaruje, rozśmieszy i wzruszy. Zdecydowanie warto z taką lekturą zacząć święta. Każde z opowiadań, z racji tego, że jest napisane przez innych autorów, wyróżnia się innym warsztatem literackim pisarzy. Niestety, pomimo tego że opowiadania bardzo mi się spodobały, moim zdaniem były za krótkie, nie zdążyłam zżyć się z bohaterami, i czytając następne opowiadanie nie pamiętałam, o czym było poprzednie.

  Podsumowując, oderwijcie się choć na chwilę od gotowania, sprzątania, stania w kolejkach. Sięgnijcie po „Księgarenkę...”, odpocznijcie, odprężcie się i poczujcie te święta. Zdecydowanie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -42%
  Biuro przesyłek niedoręczonych

  Biuro przesyłek niedoręczonych

  Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi. Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,22 zł 34,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -27%
  Anioł do wynajęcia

  Anioł do wynajęcia

  Gdybyś całkiem przypadkiem, tam u siebie na górze, miał jakiegoś bezrobotnego anioła, anioła do wynajęcia, to pamiętaj o mnie. Bardzo proszę. A, i gdybyś mógł mi pomóc w tym, żebym tak do końca nie zapomniała, czym jest miłość i radość… Michalina ma kłopoty. Została sama, bez środków do życia i bez...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,55 zł 34,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Czereśnie zawsze muszą być dwie

  Czereśnie zawsze muszą być dwie

  Nie ma dymu bez ognia, nie ma miłości bez zazdrości, do tanga trzeba dwojga... Do tych niekwestionowanych prawd można dodać jeszcze jedna: czereśnie zawsze muszą być dwie. Magdalena Witkiewicz nie zawodzi swojego szerokiego grona czytelniczek, Czereśnie muszą być dwie to kolejna historia, o tym jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,68 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1

  Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1

  Manipulacje, intrygi i bezwzględny prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Wina wydaje się oczywista, a morderca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swych ofiar. W kancelarii Żelazny&McVay sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,25 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5

  Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5

  Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, ON sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego. Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,44 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -27%
  Noc ognia

  Noc ognia

  Mówi się, że nie można pójść na pustynię i wrócić jako ta sama osoba... Ta książka to niezwykła opowieść o człowieku, który stanął na krawędzi zwątpienia. Miał dość swojego dotychczasowego życia, więc przyjął propozycję przyjaciela i wyruszył na Saharę, by tam zbierać materiały do filmu. Pewnego...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 19,69 zł 26,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Słoneczna przystań. Czary codzienności. Tom 3

  Słoneczna przystań. Czary codzienności. Tom 3

  Trzeci tom bestsellerowej serii "Czary Codzienności" Czasami wszystko musi się zagmatwać, by los mógł wreszcie wskazać właściwe rozwiązanie. Życie sióstr Niemirskich bardzo się skomplikowało - w miasteczku pojawił się ktoś, kto może zniszczyć mozolnie budowane szczęście. W dodatku rodzinnemu domowi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,56 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -36%
  Przyjaciele i rywale. Czary codzienności. Tom 2

  Przyjaciele i rywale. Czary codzienności. Tom 2

  Beztroskie i pełne niezmąconego szczęścia dni w Zmysłowie dobiegają końca – życie sióstr Niemirskich wkrótce bardzo się zmieni. Agata odkrywa bowiem starannie tajoną przez matkę tożsamość ojca swej najmłodszej siostry, Tosi. Czy będzie to początek czegoś nowego i dobrego, czy wręcz przeciwnie –...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,63 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Cześć, co słychać?

  Cześć, co słychać?

  Nowa powieść bestsellerowej autorki! Dziś wiem i widzę już nieco więcej. Nauczyłam się patrzeć, ale umiem też przymykać oczy. Ze strachu, że popełnię błąd. Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,68 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -36%
  Zaginięcie. Joanna Chyłka. Tom 2

  Zaginięcie. Joanna Chyłka. Tom 2

  Szybciej. Mocniej. Bardziej zdecydowanie. Brawurowy powrót Chyłki i Zordona. Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,25 zł 34,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Księgarenka przy ulicy Wiśniowej (pocket) 0/5 Nasza cena:
11,62 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej (pocket)

Pan Alojzy, sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku, ale jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w...
Dopóki starczy sił. Siostry z ulicy Wiśniowej 5/5 Nasza cena:
24,83 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dopóki starczy sił. Siostry z ulicy Wiśniowej

Jeśli wypuścisz jedną miłość, na stratę drugiej nie możesz sobie pozwolić. Sara, wolontariuszka w domu samotnej matki, podczas wieczornego wyjścia poznaje przystojnego policjanta – Oskara. Pod wpływem chwili idzie z nim do łóżka. Następnego dnia tego żałuje, jednak nie może zapomnieć o spędzonych z...
Już nie ucieknę. Siostry z ulicy Wiśniowej 5/5 Nasza cena:
22,96 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Już nie ucieknę. Siostry z ulicy Wiśniowej

Pierwszy tom sagi Siostry z ulicy Wiśniowej. Po odejściu narzeczonego Ada przeżywa załamanie nerwowe, z którego próbują wyrwać ją siostry, Jagna i Sara. Kiedy ich metody nie działają, postanawiają zwrócić się z prośbą o pomoc do matki mieszkającej w niewielkim miasteczku na Kujawach. Ta...
Pakiet: Uwierz w Mikołaja, Listy pełne marzeń 0/5 Nasza cena:
43,31 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Uwierz w Mikołaja, Listy pełne marzeń

Bestsellerowe powieści pełne świątecznej magii i wiary w to, że czasem niemożliwe staje się możliwe! Dwie świąteczne opowieści, wielu bohaterów. I wiele marzeń do spełnienia. Bo może żeby pięknie spędzić Święta, trzeba uwierzyć w Mikołaja?
Szczęście w mazurskim domu 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęście w mazurskim domu

Tosia, która odziedziczyła stary dom na Mazurach, jest na dobrej drodze do odnalezienia spokoju i szczęścia. Tymczasem Paulina, studentka konserwatorium, spotyka Bruna, mężczyznę z przeszłością. Między tym dwojgiem zaczyna rodzić się uczucie. Jednak w tym samym czasie w pensjonacie pojawia się...
Dom pełen miłości 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości

Zanurz się w pięknej opowieści o poszukiwaniu szczęścia i o uroczym mazurskim domu, który swoim mieszkańcom daje nadzieję i wytchnienie. Zosia szuka miłości i akceptacji w ramionach przygodnie poznanych mężczyzn. W wolnym czasie w pięknym, mazurskim domu, oddaje się swojej pasji, jaką jest...
Kochana córeczka 5/5 Nasza cena:
27,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kochana córeczka

Córka Avy, Carly, to typowa dziesięciolatka: pełna energii, radosna i kreatywna. Dla rodziców jest całym światem. Kiedy jednak zaczyna potykać się na schodach i wchodzić w drzwi, Ava natychmiast chce jechać do lekarza. Jej mąż Rick jest pewien, że nie ma się o co martwić – przecież dzieci bywają...
Panny roztropne. Dobre myśli. Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Panny roztropne. Dobre myśli. Tom 2

Milaczek nadal nieustająco szuka miłości i… są na nią widoki! Jej wybranek ma długie włosy, zna się na komputerach i lubi Milenkę. Zofia Kruk realizuje swoje fantazje, a hartu ducha, energii, a także figury pozazdrościłaby jej niejedna dwudziestka! Do mieszkania nieopodal wprowadza się pewna...
Wszystko jest możliwe 5/5 Nasza cena:
26,40 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko jest możliwe

Zawsze jest czas, by rozpocząć nowe życie. Nawet jeśli czasem tego nie chcemy, warto zaryzykować. Bo szczęście i miłość mogą czekać tuż za rogiem. W wyniku perfidnej intrygi kolegi z pracy, Alicja zostaje pozbawiona prawa wykonywania zawodu. Jako lekarka nie może się z tym pogodzić. Jednak nie...
Szpital na peryferiach 4/5 Nasza cena:
26,40 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpital na peryferiach

Co połączyło parę narzeczonych, dość nietypowo próbujących zażegnać kryzys w związku, bogatego biznesmena w średnim wieku, policjanta głęboko rozczarowanego swoim życiem zawodowym i dwójkę złodziei-pechowców, z których jeden marzy o pracy w zoo? Przypadek? Nie sądzę. Na skutek przedziwnego zbiegu...
Szpulki losów 5/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpulki losów

Siostry Jutrzenki to historia szlacheckiej rodziny, tocząca się od połowy XIX wieku do czasów współczesnych. Losy przodków i ich współczesnych potomków przeplatają się ze sobą, a to, co wydawało się bez znaczenia, staje się istotne. Życie mieszkańców dworu w Przytulisku upływa pod znakiem zmian i...
Dopóki będziemy kochać 5/5 Nasza cena:
33,46 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dopóki będziemy kochać

Przepiękna historia o tym, że prawdziwa miłość zawsze Cię odnajdzie Anna Czarnecka, piękna dziennikarka, wyjeżdża do włoskiego zamku Miramare. Ta podróż wiele zmieni w jej życiu. W krótkim czasie na swojej drodze spotka kilku interesujących mężczyzn – Antoniego, autora poczytnych powieści, Feliksa,...
Wybrane bestsellery
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Karetka kliniki dla zwierzątek 41694 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karetka kliniki dla zwierzątek 41694

Zabawkowa karetka weterynaryjna do nauki budowania dla dzieci Zestaw LEGO® Friends Karetka kliniki dla zwierzątek (41694) pomoże czterolatkom i starszym dzieciom w nauce budowania z klocków podczas zabawy w ratowanie zwierzaka. Dzieci pomogą choremu pieskowi i dowiedzą się, że przyjaciele zawsze...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,37 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Czarna pieśń 0/5 Nasza cena:
36,32 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna pieśń

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów. Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze,...
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula