Królowie bourbona

Autor:

J. R. Ward

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
504
Rok wydania
2017
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,24 zł
eBook, mobi, epub
za 25,52 zł
Nasza cena: 19,15 zł 39,90 zł Taniej o: 52%

Bradfordowie od wielu pokoleń uchodzą za królów bourbona. Dzięki ogromnemu majątkowi od lat cieszą się prestiżem i prowadzą uprzywilejowany styl życia w rozległej posiadłości Easterly, gdzie panuje staranny podział klasowy. Na piętrze rezydencji mieszkają członkowie dynastii, przynajmniej z pozoru pławiący się w szczęściu i wysmakowanych przyjemnościach. Na parterze zaś znajdują się pomieszczenia dla personelu, niestrudzenie pracującego nad utrzymaniem fasadowego raju Bradfordów. Te dwa światy istnieją obok siebie, ale nie dają się ze sobą pogodzić.

Lizzie King, naczelna ogrodniczka, przekroczyła tę granicę, o mało nie niszcząc tym sobie życia. Wbrew zdrowemu rozsądkowi zakochała się w Tulanie, synu marnotrawnym Bradfordów. Ich gorzkie rozstanie stanowiło dla niej dowód, że słusznie się tego związku obawiała. Teraz, po dwóch latach przebywania z dala od Easterly, Tulane znów przybywa do domu, a wraz z nim wraca cała przeszłość. Nikt nie pozostanie obojętny: ani jego piękna i bezwzględna żona, ani starszy brat, pogrążony w odmętach goryczy, a już na pewno nie rządzący silną ręką patriarcha – człowiek niemający zasad moralnych ani skrupułów, skrywający natomiast wiele strasznych tajemnic. W miarę jak w rodzinie narastają konflikty, cała posiadłość wraz z mieszkańcami wpada w wir przemian. Żeby je przetrwać, trzeba mieć głowę na karku.

J.R. Ward jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym kolejnych części serii o Bractwie Czarnego Sztyletu, świętującej triumfy na liście bestsellerów „New York Timesa”. Na całym świecie ukazało się już ponad piętnaście milionów egzemplarzy jej książek, które wydano w dwudziestu pięciu krajach. J.R. Ward mieszka na Południu USA wraz z rodziną.

„Przygotujcie się na najbardziej grzeszną przyjemność tego lata. To pełna dramatyzmu opowieść o rodzinnych sekretach i odnajdywaniu utraconej miłości, a także zaciętej rywalizacji między cudownie ujmującymi bohaterami i rozkosznie podłymi draniami. Zachwyć się niezwykłą scenerią stanu Kentucky, wyszukanymi strojami i smakiem najlepszej amerykańskiej whisky. Przyjrzyj się, jak niezwykle przedstawione są związki między przedstawicielami klasy uprzywilejowanej i zwykłymi, uciśnionymi śmiertelnikami. Włóż słomkowy melonik i dołącz do towarzystwa celebrującego wyścigi konne”.

– Susan Wiggs, autorka z listy bestsellerów „New York Timesa”

„Przednia zabawa, wprost zapierająca dech w piersiach! J.R. Ward przenosi się z mrocznego i zmysłowego świata walecznych wampirów do zakamarków rezydencji rodu należącego do elity stanu Kentucky. Jej nowi bohaterowie walczą równie zaciekle jak przedstawiciele wampirzego bractwa, a konsekwencje ich działań bywają równie groźne. Po prostu nie mogłam się oderwać!”.

– Lisa Gardner, autorka z listy bestsellerów „New York Timesa”

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Znacie ten stan, gdy przeczuwacie, że dana powieść będzie wyjątkowa, jeszcze zanim rozpoczniecie lekturę? Osobiście znam to doskonale, bo wiele razy coś podświadomie ciągnęło mnie do lektury, na tyle mocno, że rzucałam wszystko inne. Tym razem było dokładnie tak samo - powieść "Królowie bourbona" już przy pierwszym rzucie oka zapowiedziała mi niezapomniane wrażenia.

  Wierzcie mi na słowo - takiej historii nie można przegapić. Nie dość, że wabi do siebie syrenim śpiewem nawet z najdalszej półki, to jeszcze czaruje słowem już od pierwszej strony. Pytanie zatem pojawia się proste - czy to wyłącznie złudne pozory, które rozwieją się w połowie historii, czy wręcz przeciwnie i powieść na samym końcu okaże się jeszcze lepsza? W przypadku powieści Ward okazuje się, że wygrywa druga kategoria. Przede wszystkim dlatego, że autorka ma fenomenalny warsztat literacki - potrafi oczarować każdym kolejnym zdaniem, plastyczne sceny odgrywają w wyobraźni czytelnika pierwsze skrzypce a bohaterowie zwalają z nóg: swoją charyzmą, zaciętością i pewnością siebie. W tej historii nie ma niczego oczywistego - poza tym, że oczywiście jest to naprawdę dobra lektura.

  Fabuła wkracza do świata wielkich bogów, którzy otaczają się blichtrem niemal rażącym w oczy. Życie bohaterów toczy się znanym rytmem - wystawne kolacje, wyjątkowe kreacje, radość ukrywająca smutek i ból. Na pierwszym planie pojawia się trójka rodzeństwa: Edward, Lane i Gin. To właśnie oni rzucając się w wir piękna i bogactwa idealnie ukrywają swój ból i samotność. Bradfordowie zbudowali swoje imperium na królestwie bourbona i w blasku wielkich luksusów zapomnieli o własnym człowieczeństwie. To bohaterowie bardzo wiarygodni, gdzie ich ból oraz potrzeba akceptacji z miejsca trafiają do serca czytelnika, ale jednocześnie ma się pełną świadomość, że kryje się w ich umysłach wiele sekretów. Są piękni, bogaci i bardzo ważni - a w parze z tym idzie arogancja i bezczelność, które raz po raz odkrywają wszystkie tajemnice wielkiego rodu. Tutaj też rodzi się wyraźna granica między klasami i tylko odważni zaryzykują jej przekroczenie. Stan Kentucky pokaże, że jest nie tylko piękny, ale i ryzykowny.

  Historia mocno opiera się na fasadach sagi rodzinnej, ale jest w niej coś jeszcze. Nie wiem czy chodzi tutaj o zabarwienie obyczajowe czy może o liczne romanse, ale na pewno nie zakwalifikowałabym tej lektury tylko do jednego gatunku. Za sprawą licznych wątków autorka otworzyła sobie drogę do świata mnóstwa różnych motywów, za którymi podąża oczarowany czytelnik i nie może się doczekać zakończenia poszczególnych wydarzeń, by - już teraz, zaraz, natychmiast - wiedzieć jak to wszystko zostanie rozegrane. Tutaj tak naprawdę możliwe jest wszystko: bezwzględność, brak skrupułów, samotność, strata, nieszczęśliwa miłość - każdy ten motyw prowadzi do rozwidlenia nad którym trzeba przez moment się zatrzymać i zdecydować na jedną z dróg. Nie mogę wyjść z podziwu jak misterną intrygę nakreśliła autorka i jak subtelnie przeprowadziła mnie przez całą akcję, by w rezultacie powalić mnie na łopatki zakończeniem

  "Królowie bourbona" to wielka powieść - intryguje od pierwszych stron, wzbudza zachwyt i rozdrażnienie w stosunku do bohaterów oraz co najważniejsze: wciąga w sam środek rodzinnych rozgrywek. J.R. Ward zaprosiła mnie do świata klasy i blichtru, który zrzucił z siebie pelerynę pozorów szybciej niż mogłam przypuszczać. Tylko jednego nie mogę przeżyć - zakończenie tej powieści, nie dlatego, że zaskakuje, ale dlatego, że odczuwałam przemożną potrzebę sięgnięcia od razu po drugi tom. Na co niestety przyjdzie mi jeszcze chwilę poczekać. Bez wątpienia to naprawdę dobra powieść, taka po którą można sięgać w ciemno, bo zachwyci i wciągnie do swojego świata niemal od pierwszej strony.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Prawdziwi królowie Bourbona, czyli Bradfordowie.

  Lizzie, ogrodniczka zatrudniona w posiadłości Bradfordów, obiecuje, że pozwoli się więcej omamić żadnemu mężczyźnie z tego bogatego rodu. Po bolesnym rozstaniu z Lane'em, nie ma ochoty na ponowny zawód. Po dwóch latach nieobecności, Tulane Bradford postanawia powrócić do rodzinnej rezydencji. Mężczyzna zaczyna odkrywać jednak przerażające tajemnice - co jeszcze skrywa senior rodu? 

  Królowie Bourbona to najnowsza powieść J. R. Ward, autorki znanej z bestsellerowej serii Bractwo Czarnego Sztyletu. Postanowiłam zapoznać się z jej twórczością i przekonać, czy książki są rzeczywiście fenomenalne. Czas na przygodę z rodziną Bradfordów!

  Królowie Bourbona to powieść, która nie spełniła moich oczekiwań i pozostawiła niemiłe wrażenia po lekturze. Miałam ogromną nadzieję, że poznam J. R. Ward z jak najlepszej strony, lecz zawiodłam się. Fani twórczości tej autorki i czytelnicy uwielbiające historie o wielkich rodach oraz ich problemach mogą być jednakże zadowoleni z lektury, dlatego proponuję przyjrzeć się tej książce bliżej. Może Wam przypadnie ona bardziej do gustu?

  Pełna recenzja znajduje się na stronie: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetne książki napisane w klimacie, który bardzo lubię. Styl autorki, klimat obu tomów, to coś pomiędzy Jackie Collins, a Judith Krantz. Kto czytał wie o czym napisałam. Tych, którzy nie znają książek tych autorek, gorąco zachęcam do lektury oraz do sięgnięcia po pierwsze dwa tomy trylogii o bardzo bogatym rodzie z Południa USA.

  Bradfordowie (bo to oni są tym rodem i głównymi bohaterami) zbili majątek na produkcji bourbona. Kolejne pokolenie ich rodu produkuje kukurydziany trunek, który uchodzi za jeden z najlepszych na świecie. Dzięki temu od pokoleń Bradfordowie mogą żyć w wielkiej rezydencji, w trudnym do wyobrażenia luksusie i należeć do elit towarzyskich USA.

  Nad utrzymaniem raju Bradfordów niestrudzenie pracuje służba. Pracowników rezydencji, w której mieszka rodzina jest ponad 70 osób, a członków rodziny niespełna 10. Te proporcje mówią za siebie. Dzięki temu rodzina od pokoleń prowadzi uprzywilejowane, pełne wysmakowanych przyjemności i niewyobrażalnego luksusu życie.

  Jednak to tylko fasada. Co się za nią kryje? Jak się okaże w trakcie lektury, bardzo wiele. Członkowie rodziny tylko pozornie są szczęśliwi. Ich życie pełne jest mniejszych lub większych problemów.

  Romanse, nieślubne dzieci, utrata kilkudziesięciu milionów $, zła koniunktura, zawistni krewni, wredna, zdradzająca żona, wyjątkowo odrażająca głowa rodziny i wiele innych problemów. To wszystko wraz z pięknymi strojami, kosztownymi klejnotami, okazałymi rezydencjami, prywatnymi samolotami i romansami w dowolnej konfiguracji, znajdziemy na kartach obu części trylogii.

  Akcja jest wielo-, wielowątkowa. Jednak wszystkie wątki są doskonale i konsekwentnie prowadzone. Żaden z tematów nie zostaje zawieszony w powietrzu, nie umyka, jak to się zdarza innym autorom. Zwroty akcji są błyskawiczne i nagłe, poczucie humoru i intrygi wylewają się z każdej kolejnej kartki. A wszystko okrasza wspaniały, pełen ciętego humoru język, jakim całość jest napisana.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Królowie bourbona 0/5 Nasza cena:
17,24 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowie bourbona

Bradfordowie od wielu pokoleń uchodzą za królów bourbona. Dzięki ogromnemu majątkowi od lat cieszą się prestiżem i prowadzą uprzywilejowany styl życia w rozległej posiadłości Easterly, gdzie panuje staranny podział klasowy. Na piętrze rezydencji mieszkają członkowie dynastii, przynajmniej z pozoru...
Dola aniołów 5/5 Nasza cena:
25,09 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dola aniołów

Rodzina Bradfordów należy do śmietanki społecznej, a produkowany przez nich bourbon stanowi produkt z najwyższej półki. Nad ich ogromną posiadłością i nad skomplikowanym życiem jej mieszkańców czuwa dyskretnie personel, który siłą rzeczy zostaje wplątany w sprawy swoich pracodawców – zwłaszcza...
eBook Królowie bourbona mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,52 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Królowie bourbona mobi epub

Bradfordowie od wielu pokoleń uchodzą za królów bourbona. Dzięki ogromnemu majątkowi od lat cieszą się prestiżem i prowadzą uprzywilejowany styl życia w rozległej posiadłości Easterly, gdzie panuje staranny podział klasowy. Na piętrze rezydencji mieszkają członkowie dynastii, przynajmniej z pozoru...
eBook Dola aniołów mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,52 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dola aniołów mobi epub

Rodzina Bradfordów należy do śmietanki społecznej, a produkowany przez nich bourbon stanowi produkt z najwyższej półki. Nad ich ogromną posiadłością i nad skomplikowanym życiem jej mieszkańców czuwa dyskretnie personel, który siłą rzeczy zostaje wplątany w sprawy swoich pracodawców - zwłaszcza...
Powrót na aleję Rothschildów T.3 5/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powrót na aleję Rothschildów T.3

Trzeci już tom opowiadający o losach żydowskiej rodziny, żyjącej we Frankfurcie w XX wieku (tutaj historia toczy się w latach 1941-1948). Części rodziny Sternbergów udało się wyemigrować z Niemiec - do Holandii, Palestyny i Afryki Południowej. Tych, którzy pozostali, przepędzono niczym bydło ku...
Imperium namiętności. Tom 3 0/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Imperium namiętności. Tom 3

Lektura obowiązkowa dla miłośników powieści i serialu Imperium miłości!Rok 1924. Kurt Seyit po rozstaniu z Szurą rozpoczyna życie u boku spodziewającej się dziecka Murki. Z tą znacznie młodszą dziewczyną niemal nic go nie łączy: gdy ona marzy o spokojnym życiu w domowym zaciszu, jemu zdarza się...
Na pokuszenie 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na pokuszenie

Na podstawie książki powstał film w reżyserii Sofii Coppoli (nagroda za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes), w rolach głównych zagrali Nicole Kidman, Colin Farrell, Kirsten Dunst oraz Elle Fanning.Wirginia, wojna secesyjna. Ciężko ranny kapral wojsk Unii trafia do szkoły dla panien. Dzięki...
Sklep w Paryżu 0/5 Nasza cena:
21,19 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sklep w Paryżu

Ta historia zdarzyła się naprawdę, zapewnia Autor.Zrządzenie losu, przeznaczenie czy przypadek w dziwny, wręcz magiczny sposób złączyły życie Teresy, młodej bogatej współczesnej kobiety z Madrytu, i pięknej Alice, która w latach 20. XX wieku - legendarnych czasach bohemy, jazzu i niekończącego się...
Nowy początek na Alei Rothschildów 0/5 Nasza cena:
16,76 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowy początek na Alei Rothschildów

"Z dziećmi powróci nadzieja", mówi Betsy Sternberg, kiedy we wrześniu 1948 roku wraca do starego mieszkania przy alei Rothschildów. Szkody po bombardowaniach zostają krok po kroku usunięte, drzewo wiśni w ogrodzie wciąż stoi, ptaki ćwierkają. Fritz otwiera nową kancelarię, a Erwin dostaje pracę w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula