Jestem tu i teraz. Projekt mindfulness

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Ilość stron
264
Wydawnictwo
Nasza cena: 17,93 zł 24,90 zł Taniej o: 28%

Mindfulness to trening uważności, koncentracji, podczas którego uczymy się rozwijać świadomość własnego ciała i umysłu, radzić sobie z naszymi zachciankami i przymusami wewnętrznymi, rozumieć swoje miejsce na ziemi. Przyglądamy się naszym uczuciom, nie oceniając ich. Zachowujemy się jak obserwatorzy z zewnątrz, zwracając uwagę na nasilenie naszych emocji i uczucia, jakie wywołują w nas, jednak bez rozpamiętywania ich czy ich konsekwencji.

„Jestem tu i teraz” zawiera kreatywne ćwiczenia, które inspirują do poznawania świata z większą ciekawością, bycia bardziej uważnymi w codziennym życiu i wykorzystywania swojej kreatywności.

Ponad 80 ćwiczeń i instrukcji oraz sekcja do prowadzenia własnych notatek z treningu.

To idealna pozycja dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jak wiele może dać trenowanie uważności, jak również dla tych, którzy mają już dużą praktykę w prowadzeniu na co dzień pełnego, harmonijnego życia. To wspaniałe uzupełnienie tradycyjnych książek o mindfulness. A interaktywne podejście w niej zawarte czyni ją idealnym prezentem dla przyjaciół, który jeszcze z mindfulness się nie zetknęli.

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Natalia Z. w dniu 2016-10-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jestem tu i teraz. The Mindfulness Project” zawiera ponad 80 prostych, interaktywnych ćwiczeń na rozwijanie kreatywności i ciekawości świata. Wykonywanie poszczególnych zadań przywraca utraconą łączność z ciałem i umysłem. Można wykonać wszystkie ćwiczenia albo tylko te, które odpowiadają bieżącym potrzebom.

  Minimalistycznie zaprojektowany, estetyczny brulion zachęca czytelnika do wzięcia spraw w swoje ręce i zajęcia się swoim życiem. Jest w czym wybierać. Można rysować, tworzyć listy czy zapisywać własne emocje. Telefoniczny detoks przywróci równowagę umysłową, jedno z zadań pomoże w zwalczeniu bezsenności, a „strona gniewu” pozwoli dać upust negatywnym emocjom. Książka zawiera liczne instrukcje, odnośnik do krótkiego kursu medytacji oraz przestrzeń do prowadzenia zapisków z poczynionych postępów.

  Nigdy nie miałam w ręce takiej książki. Po raz pierwszy spotkałam się z tak bogatym przewodnikiem, który opisuje aż 80 kreatywnych ćwiczeń. Dla zwykłego czytelnika, takie ćwiczenia mogą nic nie znaczyć, lecz ja, jako osoba z niewielkim pokładem koncentracji, chętnie zabrałam się za analizowanie tej pozycji.

  Moja kreatywność została tu wykorzystana w całości. Zmierzyłam się zarówno z zadaniami łatwymi, jak i bardziej skomplikowanymi. Przy tym poradniku miałam zarówno chwile zwątpienia, relaksu, zadumy, ale i śmiechu. Najzabawniejszą dla mnie przygodą, było wyjście z dwoma innymi skarpetkami (mocno je wyeksponowałam, dobierając dwa jasne kolory :D). Oczywiście nie obyło się bez uwag ze strony moich koleżanek z pracy. Uwagi te były bardzo radosne i ożywione a ja się przy tym miło wyróżniłam.

  "Tylko taki dzień wstaje, jaki witamy przebudzeni.

  Henry David Thoreau"

  Książka poza ciekawymi ćwiczeniami ma w sobie również wiele uwag na temat medytacji. Dzięki niej, możemy dostosować swój oddech do własnego samopoczucia, bądź też żucie gumy. Dziwne? Hmm... myślę, że zwykłe żucie gumy po poznaniu tego poradnika, jest dla mnie teraz bardzo nudne.

  Tę książkę możemy śmiało wziąć ze sobą na spacer i poznać jej wszystkie tajniki. Mamy w niej miejsce nie tylko na swoje uwagi, ale i notatki. Co najciekawsze, kiedy dokonamy całkowicie tego treningu, śmiało możemy ją albo zachować dla siebie, albo pozostawić w jakimś miejscu (np. w parku) i pozwolić aby ktoś inny z niej skorzystał.

  Podsumowując, śmiało chcę wszystkim polecić ten poradnik. Dla mnie okazał się bardzo pomocny i dostarczył mi wielu niezapomnianych wrażeń. Pomysły na to, jak doszczętnie wykorzystać koncentrację oraz jak ją zwiększyć, chętnie wykorzystam kiedyś w zawodzie. Jest to niezbędna lektura nie tylko dla dorosłych, lecz można ją wykorzystać również przy pracy z dziećmi. Chętnie kiedyś to uczynię. Jestem tu i teraz polecam jak najbardziej, jako lekturę godną uwagi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Aneta M. w dniu 2016-10-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Jestem tu i teraz. Jak stać się uważnym we wszystkim, co się robi" to propozycja dla każdego, kto chciałby trenować swoją uważność, dążyć do harmonijnego życia i rozwoju osobistego.

  Zawiera ona zestaw kreatywnych ćwiczeń i instrukcji pozwalających rozwijać się w technice mindfulness, inspirujących do poznawania świata i samych siebie, uczących koncentracji i skupienia w codziennym życiu oraz wykorzystywania swojej kreatywności. Z pewnością przypadnie do gustu osobom zabieganym, żyjącym w stresie i nie radzącym sobie z emocjami, zmusi do myślenia i zmiany podejścia do życia.

  Ta propozycja powinna się spodobać również osobom "siedzącym" w temacie i praktykującym mindfulness lub inne techniki rozwoju osobistego, ponieważ takie ćwiczenia są doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych książek dotyczących wspomnianych tematów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Małgorzata Ł. w dniu 2016-11-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Dość niedawno nakładem Wydawnictwa Muza ukazała się niebanalna książka. To zbiór informacji oraz zadań mających nam pomóc w staniu się uważniejszymi.

  Przede wszystkim- od czytelników oczekuje się aktywnego udziału, uzupełniania ćwiczeń (są nawet instrukcje, jak z niej korzystać!). To zajęcia zajmie nam trochę czasu, ale też pozwoli bardziej poznać siebie na przykład poprzez quizy.

  Pokusiłabym się o stwierdzenie, że to nie pozycja tylko o byciu uważnym, ale też mająca na celu rozwój osobisty, zwrócenie uwagi na dany problem i pomoc w realnych sytuacjach.

  Szczególnie spodobało mi się zadanie dotyczące łańcucha cudów. Jest ono bardzo optymistyczne, myśli się wtedy o dobrych rzeczach, dostrzega te małe, na które na które się wcześniej nie zwróciło uwagi (drobiazgi). Pozawala zobaczyć też te tycie, tyciutkie, które mogą sprawić radoś.

  Jeżeli myślicie, że to nudna naukowa rozprawa, kolejny poradnik jakich wiele to się mylicie. Pozycja jest nastawiona na pracę z czytelnikiem, który musi uważnie uzupełniać i zastosować się do podanych rad.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Agnieszka D. w dniu 2016-10-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy dostałaś (lub dostałeś) kiedykolwiek książkę, której treść zaczynała się już na… kopercie? Patrzyłam i patrzyłam na ten napis na kopercie i zastanawiałam się, o co chodzi. Otworzyłam książkę i to samo zadanie znalazłam na jej kartach. Taki pomysł bardzo mi się spodobał, urzeka odbiorcę już w momencie otrzymania paczki od listonosza.

  To nie jest powieść, nie jest to też poradnik, choć dotyczy rozwoju osobistego. Projekt ‘mindfulness’ to operacja nad swoim wewnętrznym ja: pozwala się uspokoić, poznać samą (lub samego) siebie. Mnóstwo zadań ma określone założenia, by poprzez zabawę osiągnąć cel. Wycisz się, skup. Weź do ręki ulubiony mazak, pióro czy ołówek. I otwórz pierwszą stronę.

  Zanim jednak do zadań przejdę, zatrzymam się na okładce. Całość wygląda jak zeszyt znaleziony na półce w papierniczym. Uroczy, jasny kolor w pierwszym momencie skojarzył mi się z jeansem. Grzbiet, którego nie sposób nie zauważyć. Z pewnością wyróżni się na półce z książkami (o ile w końcu tam trafi, bo to jak zeszyt ćwiczeń: ciągle używasz!) Papier przyjemny w dotyku, półtwarda okładka. Uwielbiam wykonanie i wygląd zewnętrzny tego wydania. W środku też nie jest gorzej: na każdej stronie inne zadanie, mało zbędnego tekstu, dużo poleceń, wykresów do uzupełnienia (bez obaw: są łatwe, ale nie proste). Nie ma kolorowych obrazków, jakie mogłyby nas dekoncentrować, a wszelkie rysunki są uproszczone tak, jak to możliwe.

  Już na pierwszej stronie zostałam poproszona o narysowanie własnego portretu… z zamkniętymi oczami! Tego jeszcze nigdy nie robiłam. Pierwszych kilkanaście stron to trochę lekkiej teorii, prostych wyjaśnień i sugestii, jak najlepiej przygotować się do zadań. Ale już tutaj autorki nie pozwalają leniuchować, bo przygotowały pierwsze zadania. Do tego kilka słów o medytacji, samym projekcie mindfulness: co to jest i do czego służy.

  Do książki dołączone są nagrania, które umieszczone na stronie internetowej pomogą w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Jedynym minusem jest brak tłumaczenia nagrań na język polski, więc by z nich skorzystać, trzeba znać język angielski lub mieć zaprzyjaźnionego tłumacza ;)

  Szczególnie przypadł mi do gustu quiz na temat mindfulness. To pierwsza prawdziwa informacja czy jestem uważna i jak bardzo ta książka może mi pomóc. Czy ‘jestem tu i teraz’. Dalej znalazłam wiele ciekawych zadań, jak ćwiczenie z monetą, w którym trzeba było położyć ją na linii czasu w miejscu: teraźniejszość i postępować zgodnie ze wskazówkami. Rozwiązanie podane na dole strony odwróconym drukiem jest zaskakujące!

  Niestandardowe myślenie, oddychanie, obserwowanie, dotyk- wszystko zostanie wzięte pod lupę w tej książce. Niektóre ćwiczenia są ciekawe, pomysłowe i wciągające. Niektóre wolałam omijać, trochę mnie nudziły, choć wiedziałam, że będę musiała je zrobić, by w pełni wykorzystać moc podręcznika.

  Te zadania spełniają swą misję. Uczą obserwować otoczenie, słuchać szumu drzew i śpiewu ptaków. Przypominają, by zatrzymać się przy kwiatku rosnącym przy drodze, cieszyć się każdą pogodą. Pokazują jak poradzić sobie z przeszłością, a także skupić na teraźniejszości i nie biec sprintem w przyszłość, potykając się o własne nogi w zbytnim pośpiechu. Jak być sobą i cieszyć się z tego w każdej chwili!

  A czy Ty lubisz takie interaktywne książki, których nie można ‘tylko’ przeczytać i odłożyć na półkę? Ja już teraz tak i zdecydowanie kuszę: spróbuj, by nie stracić teraźniejszości. Ona wkrótce stanie się Twoją przeszłością, a wtedy warto, byś wspominał(a) ją jak najlepiej, bez żalu czy gniewu. Czas płynie zbyt szybko, by go marnować. Ta książka pozwoli Ci odczuwać każdą sekundę tak, jak na to zasługujesz.

  Z pozdrowieniami, Śnieżynka

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Jestem tu i teraz. Projekt mindfulness
 • Autorzy: Alexandra Frey, Autumn Totton
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 264
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328704626
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: I am here now. The Mindfulness Project
 • Tłumacz: Lipnicka-Kołtuniak Katarzyna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328704626
 • EAN: 9788328704626
 • Wymiary: 13.9x20.2x1.3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Tajemnica dwunastu kamieni. Wewnętrzna podróż do bycia obecnym tu i teraz 5/5 Nasza cena:
23,20 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica dwunastu kamieni. Wewnętrzna podróż do bycia obecnym tu i teraz

Tym razem Colin P. Sisson w formie porywającej fabularnej opowieści prowadzi nas w głąb amazońskiej dżungli, żebyśmy wraz z Haroldem i jego synem Jonathanem szukali ukrytego skarbu. Niczym Indiana Jones Harold zmaga się z dziką przyrodą, a każdy dzień staje się walką o przetrwanie. Czy zagadkowy...
Power Protest 0/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Power Protest

Podręcznik protestowania skierowany do osób zaniepokojonych zmianami lub przeciwnie, brakiem zmian w kraju w którym żyją, w instytucji, w której uczą się lub pracują, czy w najbliższym sąsiedztwie. Chodzi tu zwłaszcza o osoby, które podjęły pierwszą próbę zaangażowania uczestniczyły w marszu,...
Popraw swoje życie 0/5 Nasza cena:
18,74 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Popraw swoje życie

Myśl, planuj, działaj! Przejmij całkowitą kontrolę nad swoim życiem Andrzej Bubrowiecki - trener, wykładowca i konsultant. Autor książek i e-booków poświęconych tematyce rozwoju osobistego. Twórca programów szkoleniowych: "Pamięć i kreatywność - wrota do sukcesu w XXI wieku", "Działaj skutecznie!...
Ile kosztuje uśmiech? 5/5 Nasza cena:
27,75 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ile kosztuje uśmiech?

Ta książka chce wam pomóc w skutecznym chronieniu waszego życia emocjonalnego przed manipulacjami oraz w odnalezieniu wewnętrznego kompasu. Wyjaśnia dokładnie, jak powstają emocje, co je kształtuje w trakcie naszego życia i jak możemy sobie lepiej z nimi radzić. Na podstawie badań naukowych, w...
Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce 5/5 Nasza cena:
25,13 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce

Ilustrowany przewodnik, który objaśnia metody porządkowania, daje szczegółowe wskazówki, jak pozbyć się raz na zawsze starych bałaganiarskich nawyków i pokazuje, jak wnosić radość w swoje życie. Autorka prezentuje własną metodę - KonMari - na uporządkowanie najbliższego otoczenia, zmianę podejścia...
Zdrowy jak japońskie dziecko 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdrowy jak japońskie dziecko

W tej inspirującej książce małżeństwo-zespół, który tworzą urodzona i wychowana w Japonii Naomi Moriyama oraz Williama Doyle, analizuje dowody na to, że mali Japończycy cieszą się najlepszym zdrowiem na świecie, oraz zbiera wnioski w formie kilku praktycznych porad, jakie mogą zastosować rodzice,...
Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno 3/5 Nasza cena:
20,93 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno

Wydaje się, że trzydziestoośmioletnia Camille ma wszystko, czego trzeba do szczęścia: męża, dzieci, dobrą pracę. Dlaczego więc ciągle ma wrażenie, że szczęście wymyka się jej z rąk? Pragnie tylko jednego: odnaleźć tę właściwą drogę i cieszyć się życiem. Kiedy poznany przypadkowo rutynolog Claude...
Get Your Sh*t Together. Ogarnij się! Dziennik 0/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Get Your Sh*t Together. Ogarnij się! Dziennik

Praktyczne wskazówki, jak zebrać się do kupy i wygrać w życie. Niezależnie od tego, czy utknąłeś w niesatysfakcjonującym cię związku, pracy, której nienawidzisz, przytłoczony milionem e-maili, czy po prostu potrzebujesz niewielkiej pomocy w drodze do światowej kariery, najtrudniejszą częścią zmiany...
Magia olewania 4/5 Nasza cena:
19,44 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia olewania

Magia olewania jest książką dla tych wszystkich, którzy pracują za dużo, za mało wolnych chwil spędzają na rozrywce i nigdy nie mają wystarczająco dużo czasu dla ludzi i spraw, które naprawdę ich uszczęśliwiają. Dzięki tej książce dowiesz się: Dlaczego przejmowanie się tym, co pomyślą inni jest...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula