"Jak szyć" to książka pełna porad na temat tego, jak zacząć szyć i projektować własne ubrania. Sprawdź, jak zrealizować modne pomysły nie wychodząc z domu!
Ubrania w wielu sieciówkach najczęściej wykonane są w bardzo nietrwały sposób. Producenci nie przejmują się ogromną rozbieżnością pomiędzy ceną i jakością swoich produktów i niewiele zmieniają w tej kwestii. Co jednak zrobić, kiedy mamy dość płacenia za coś sztucznego i niedopasowanego? "Jak szyć" to książka autorstwa Jana Leśniaka, pełna porad na temat szycia i tego, jak zacząć własnoręcznie projektować swoje ubrania.
Wydawać by się mogło, że samodzielne tworzenie ubrań jest bardzo trudne, a może nawet dla wielu niemożliwe. Większość uważa, że nie ma w sobie takich predyspozycji i woli pójść na łatwiznę i kupić "gotowe". Prawda jest jednak taka, że dopóki nie sprawdzimy, nigdy się tego nie dowiemy. Może jednak drzemie w nas nieodkryty dotąd talent krawiecki?
"Jak szyć" zawiera szereg porad na temat tego, od czego w ogóle zacząć. Znajdziemy tu także wskazówki jak powinny wyglądać szkice, jak dobrać odpowiednie materiały i do czego konkretnie możemy je wykorzystać. Z tą pozycją dowiemy się, jak wykończyć uszyte już ubranie, co zrobić, gdy wyjdzie nie po naszej myśli i co jest nam niezbędne do zabrania się w ogóle za sztukę szycia. Jan Leśniak chce zachęcić Polaków do zrezygnowania z konsumpcjonizmu i kupowania ogromnej liczby niepotrzebnych rzeczy. Z łatwością je wyrzucamy, ponieważ nie czujemy się z nimi w żaden sposób związani. Zupełnie inaczej wygląda sprawa, gdy przed sobą mamy własnoręcznie wykonaną sukienkę lub bluzkę. Wiemy, jaką pracę w nią włożyliśmy, przez co zaprzestajemy konsumpcjonizmu i skupiamy się na tym, co posiadamy.
"Jak szyć" to praktyczny poradnik dla niezależnych osób, które chcą w końcu zmienić coś w swoim życiu. Może własnoręcznie wykonywane ubrania nie brzmią jak jakiś znaczący krok naprzód, ale możemy przekonać się ile zmian wniosą w nasze codzienne funkcjonowanie. Samozadowolenie i satysfakcja gwarantowane!
Jan Leśniak jest polskim projektantem i blogerem. Przez wiele lat współpracował z takimi markami jak Reserved, House czy Big Star. Wykładał modę z perspektywy biznesu w Krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Zrezygnował z pracy w korporacjach i mody masowej, zajmując się nauczaniem Polaków i szyciem własnych projektów.