Ja, potępiona. Wiktoria Biankowska. Tom 3

Książka
33,99 zł
Książka
33,99 zł
Outlet
19,99 zł
Audiobook
28,49 zł
od 30,38 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Wiktoria Biankowska
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 416
Opis

Wiktoria Biankowska, była diablica i niedoszła anielica, po raz trzeci wpada w kłopoty. A wszystko zaczyna się od białego krzyżyka na chodniku i pewnej ciężarówki z mrożonkami. Dziewczyna już sądziła, że wreszcie wszystko zaczyna się układać po jej myśli. Zdała sobie sprawę, że kocha diabła Beletha, wyzbyła się boskich mocy, a jej wielki przeciwnik Moroni został zamknięty w anielskim więzieniu. Ponadto diabeł Azazel tymczasowo nie planował niczego złowieszczego, zajęty pielęgnowaniem związku z królową Kleopatrą. Życie wydawało się piękne. Do czasu, kiedy przypadkiem trafiła do Tartaru.

Czy Charon, niesławny brat Śmierci, pokaże Wiktorii wyjście z labiryntu? Czy Hitler, jeden z wodzów Podziemi, zdobędzie dzięki niej władzę absolutną? Czy księżna Elżbieta Batory zawróci w głowie Azazelowi? I najważniejsze - czy Wiktoria wreszcie będzie z Belethem?

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii new adult lub z serii Wiktoria Biankowska

Szczegóły
  • Tytuł: Ja, potępiona
  • Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
  • Wydawnictwo W.A.B.
  • Seria Wiktoria Biankowska
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2012
  • Ilość stron: 416
  • Format: 12.3x19.5cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 58072001262KS
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788377477328
  • EAN: 9788377477328
  • Wymiary: 125X195
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 828 98 08
Recenzje książki Ja, potępiona. Wiktoria Biankowska. Tom 3 (2)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Dorota W. w dniu 2017-04-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Ja, potępiona" - Zaskakujący koniec książki i chciałoby się krzyczeć "gdzie dalsze przygody, Wiktoria mogłaby przecież jeszcze kilka razy uratować świat, w końcu diabły i anioły znowu coś zmalują.... "

    Ale od początku. Na trylogię o Wiktorii Biankowskiej trafiłam przypadkiem na jakimś kiermaszu książek. Gdy byłam w połowie "Ja, diablica" przeczytałam w internecie, że są kolejne części, nie czekałam, od razu zamówiłam. Przygody bohaterów tak mnie wciągnęły, że każdą wolną chwilę poświęciłam na czytanie.

    O ile "Ja, anielica" była dość przewidywalna po "Ja, diablica", to ta ostatnia pozycja "Ja, potępiona" jest nieco inna. Owszem, są tu sceny walk, intrygii i opisy które potrafią działać na wyobraźnię, ale miałam lekki niedosyt co do opisu charakteru postaci z tartaru. Poza księżną Batory i jej służką Anną, nie wydały mi się złe do szpiku kości, jakby to sugerowało miejsce ich pobytu w tartatrze. Wręcz przeciwnie, Neron czy Hitler wydawali się całkiem sympatyczni. Nawet Kuba Rozpruwacz. Zaskakujące natomiast zachowanie Beletha sprawiło, że chciałam jak najszybciej doczytać do końca, żeby wiedzieć czy zdradzi Wiktorię czy będzie jej wierny. I nie chodzi mi tu o zdradę z inną kobietą, a zdradę ideałów, które nim kierowały. Bo od początku całej trylogii, Beleth mimo, że był diabłem, miał w sobie coś, co sprawiło, że dał się lubić. Taki z pozoru wyluzowany ale w głębi duszy zagubiony, szukający miłości. Co oczywiście jest nieprawdopodobne wiedząc, że diabły są z natury złe. I dodam jeszcze, że mam nadzieję, iż Katarzyna Berenika Miszczuk napisze kolejne przygody diabłów i aniołów. Ciekawe co by było, gdyby Azazel nacisnął przycisk... a może aniołeczek by się pojawił w zaświatach...?

    Ja polecam tą książkę, bo potrafi bardzo zrelaksować. I dla relaksu należy ją czytać, bo to fantastyka. Nie dogmaty, choć pewnie chciałoby się wierzyć w takie życie pośmiertne.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Angelika L. w dniu 2018-02-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Wiktoria Biankowska- niedoszła anielica, była diablica powraca! Młoda dziewczyna z mocami diabelskimi i Iskrą Bożą postanawia rozstać się ze swym chłopakiem Piotrusiem. Wybrała diabła Beletha, któremu nie miała możliwości o tym powiedzieć, gdyż dobrze się przed nią ukrył.

    Piotruś po spakowaniu swoich rzeczy opuszcza mieszkanie Wiki. Dziewczyna wychodzi na krótki spacer, aby ułożyć na spokojnie swoje rozbiegane myśli. W pewnym momencie trafia w miejsce, gdzie zauważa wielki X na ziemi. Zaskoczenie, które ją dopadło szybko zniknęło. Zrozumiała, że coś się zaraz stanie i tak też było. Wielka ciężarówka z mrożonkami wjeżdża rozpędzona na chodnik i miejsce, w którym właśnie stoi. Wiktoria umiera. ZNOWU!

    Wiedziała, że trafi do miejsca gdzie odbywa się targ o duszę. W końcu już raz tam była. Jakie jest jej zaskoczenie, gdy w dziwnym miejscu spotyka się tylko ze Śmiercią, która jak się okazuje została przekupiona. Zamiast Wiki miał być tu Piotruś. Jednak tak się nie stało. Śmierć informuje, iż Wiki jest potępiona i nie trafi ani do piekła ani do nieba. Jej miejscem jest teraz Tartar. Miejsce, do którego nie mają wstępu anioły i diabły. Miejsce tak straszne, że wszyscy bali się o nim myśleć. Nikt przecież nie chce być potępiony i tkwić w tak okrutnym Tartarze przez całą wieczność.

    Stało się. Po przepłynięciu Styksu w towarzystwie przewoźnika, który jak się okazało był bratem Śmierci trafia do Tartaru. Wszystko jest tam szare i ponure. Królują tu tylko ziemniaki. Jest jedyną osobą, która wprowadza kolor dzięki swym barwnym ubraniom. Ma nadzieję, że szybko się wydostanie z tego miejsca i powróci na ziemię. W końcu Beleth jej nie może tu tak zostawić. Ale jak ON ma jej pomóc skoro nie ma tu wstępu? Dziewczyna liczy na to, że coś jednak uda się im wykombinować.

    Tartarem władają trzy osoby- Hitler, Kuba Rozpruwacz i Neron. Przy bliższym poznaniu nie są wcale tacy straszni. Dzięki jej mocom chcą w pojedynkę samotnie władać Tartarem. Jak się okazuje nie tylko oni o tym marzą. Z czasem Wiktoria poznaje księżną Batory, która ma u swego boku szaloną i niezrównoważoną służącą Annę z Iskrą Bożą. Dwie Iskry w Tartarze to już za dużo! Może być ciekawie, ale i niebezpiecznie.

    Wiki dzięki informacjom jakie uzyskała od Hitlera może wydostać się poza Tartar, ale nikt niestety jej nie widzi i nikt nie słyszy. Nikt poza Azazelem, a to za sprawą zaklęcia, które kiedyś wypowiedziała. Dzięki niemu dowiaduje się, że to przez Beletha, z którym chciała być trafiła do tego miejsca. Może liczyć tylko na siebie i na Achillesa, czyli potępionego syna Beletha, który trafił tam za błędy ojca z dawnych lat.

    Beleth postanawia ratować Wiki, ale musi zrezygnować z posady diabła. Dla miłości swego życia poświęca się. Szatan i Gabriel nie są skłonni do pomocy. Idzie zatem do Moroniego od którego otrzymuje mapę. Dzięki zapisanej tam drodze powrotnej i przeszkodach jakie można napotkać ma nadzieję na uratowanie Wiki. W Tartarze jednak wszystko się psuje. Mimo, iż wszyscy się go boją, bo jest najpotężniejszy i jest sam sobie panem znajduje się jedna osoba, która chce wykorzystać go do swoich celów.

    Okazuje się, że Beleth może być "zapuszkowany". Jest ON bowiem dżinem, a dżina jak wiadomo, można zamknąć w butelce. Tak też się stało. Musi spełnić trzy życzenia osoby, która go złapała do buteleczki. Teraz role się odwracają, To nie Beleth będzie ratować Wiki tylko ona jego. W końcu nie może go zostawić po tym jak się dla niej poświęcił rezygnując z diabelskich mocy.

    Wiktoria trzeci raz zostaje zamieszana w pany zawładnięcia jednym z zaświatów. Dwa razy udało się jej powstrzymać zagładę. Ale teraz będzie znacznie gorzej. Będzie musiała walczyć z osobą, która posiada dokładnie takie same moce jak ona. Czy poradzi sobie z kimś, kto w przeciwieństwie do niej nie ma sumienia i pragnie tylko i wyłącznie władzy? Władzy nie tylko w Tartarze, ale i na ziemi. Szaleńcza obsesja na punkcie władzy doprowadzi do wielkiego zamieszania.

    Z Wiktorią nie można się jednak nudzić. Lucyfer i Gabriel też popadną się w wielkie tarapaty. Ich światy zostają napadnięte. Aby je uratować muszą stanąć do walki razem ramię w ramię. Była diablica, niedoszła anielica, dziewczyna z Iskrą Bożą o imieniu Wiktoria ma przed sobą zadanie wydaje się, że niewykonalne- uratować wszystkie zaświaty oraz ukochanego Beletha. Na pomoc przyjdzie Piotruś, który chce o nią walczyć i nie daje za wygraną. Po raz kolejny dojdzie do potyczek między nim, a Belethem. Będzie też zaskakujący zwrot akcji z tymi dwoma Panami w roli głównej.

    Oj będzie się działo!!!

    Książka z wieloma zaskakującymi momentami. Czytając nikt nie będzie się nudzić.

    Po przeczytaniu "ja, potępiona" chce się od razu sięgnąć po kolejną część przygód Wiktorii Biankowskiej.

    Ale jak to? To nie ma kolejnej części?

    W głębi duszy liczę, że jednak powstaną dalsze losy Wiki i jej zwariowanych przyjaciół. W końcu Azazel nie da za wygraną z WIEEELKIM KATAKLIZMEM i trzeba będzie ponownie stanąć do walki o ratowanie świata :)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula