Istota zła

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2016
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,00 zł
eBook, mobi, epub
za 28,79 zł
Audiobooki mp3
za 31,42 zł
Nasza cena: 39,19 zł

Tajemnica masakry w wąwozie Bletterbach – co tak naprawdę zdarzyło się wtedy w Dolomitach? Groźne Dolomity i kryminalna zagadka z przeszłości.

Ta historia przyprawi cię o dreszcze! Brutalne, niewyjaśnione morderstwo, groźne i potężne Dolomity oraz pradawna groza. Czy naprawdę chcesz obudzić ją na nowo?

Jeremiah Salinger, filmowiec dokumentalista, przeprowadza się wraz z żoną i córką do Siebenhoch, małej wioski u podnóża włoskich Dolomitów. Mężczyzna planuje nakręcić dokument o pracy miejscowych ratowników górskich. Niestety jedna z akcji ratunkowych, w której uczestniczy, kończy się tragicznym wypadkiem, a Jeremiah jako jedyny cudem unika śmierci. Nękany atakami paniki, a także poczuciem winy, natrafia na nigdy nierozwikłaną, mrożącą krew w żyłach zagadkę z przeszłości. Zagadkę masakry w wąwozie Bletterbach.

W kwietniu 1985 roku okolicę nawiedziła bezprecedensowa nawałnica. Miejscowi wciąż żyją w przekonaniu, że to ona przyniosła ze sobą klątwę. Najpierw doszło do brutalnego zabójstwa trójki wędrujących po górach młodych ludzi, a następnie do dwóch zaskakujących samobójstw mieszkańców wioski. Mimo że od tragedii minęło ponad trzydzieści lat, sprawa nigdy nie została wyjaśniona.

Jeremiah za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się w Bletterbach. Mieszkańcy są jednak przekonani, że w wąwozie czai się zło, którego lepiej nie budzić. Zło tak pradawne i groźne jak sama Ziemia…


O autorze

Luca D’Andrea – 36-letni włoski pisarz i nauczyciel w gimnazjum w Bolzano, autor trylogii fantasy dla dzieci "Wunderkind". Jego najnowsza powieść, mroczny thriller "Istota zła", stała się hitem londyńskich Targów Książki 2016, a prawa do tłumaczenia książki zostały sprzedane do ponad 20 krajów jeszcze przed jej premierą we Włoszech.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  "Skrzypienie lodu. Szmer całego masywu skalnego, który poruszał się jak dwieście tysięcy lat temu... Zatonąłem w ciemności, która pochłonęła cały świat. Przemożna świadomość, że czas w lodowcu nie jest czasem dla człowieka. To czas inny, wrogi."

  Thriller niesamowicie mocno trzyma w napięciu, z każdym rozdziałem coraz intensywniej angażuje zmysły czytelnika, bardzo umiejętnie wzmacniając wywoływane emocje przekładając się na wielką radość i satysfakcję przeżywania wspaniałej przygody. Przez tę książkę zarwałam noc, po prostu musiałam wiedzieć, jak potoczą się wyjątkowo intrygujące losy bohaterów, do jakich nieoczekiwanych zdarzeń jeszcze dojdzie, dlaczego zostaną okupione ofiarami i czym tak naprawdę okaże się zło, którego istotę próbuje się uchwycić przerzucając zachłannie kolejne strony powieści. Tu nie ma mowy o zwolnieniu tempa, trzeba się mocno sprężać, aby dotrzymać kroku kreatywności autora w konstruowaniu nakręcającej się spirali interesujących wątków, z realizmem oddanym psychologicznym aspektom relacji międzyludzkich, inwencji twórczej w stwarzaniu fascynującego klimatu, któremu szybko ulegamy. Ten mroczny thriller opierający się na kryminalnych i obyczajowych wątkach, ma naprawdę potężną moc przyciągania uwagi i zainteresowania czytelnika, świetnie, że powstają tak solidne i z ogromnym polotem napisane książki. Wciągająca narracja, zajmujące snucie opowieści, wartka akcja, fascynująca kompozycja zdarzeń, ciekawe profile postaci, spora dawka tajemniczości, wiele zaskakujących elementów, potęgująca się aura niepewności i grozy, wszystko to powoduje, że powieść staje się rewelacyjnym pomysłem na pierwszorzędną rozrywkę czytelniczą.

  Jeremiasz Salinger wraz z rodziną od niedawna mieszka w Siebenhoch, górskim tyrolskim miasteczku wrośniętym w skały. Wpada na pomysł nakręcenia filmu dokumentalnego o wyzwaniach, przed jakimi stają górscy ratownicy. Za sprawą nieszczęśliwego zrządzenia losu dochodzi do tragicznych wydarzeń, które kładą się długim cieniem na jego dalszym życiu. Próbuje poradzić sobie z bolesną traumą, zespołem stresu pourazowego, poczuciem winy, że przeżył, choć innym się to nie udało. Nieoczekiwanie dla siebie angażuje się w próbę rozwiązania wyjątkowo skomplikowanej zagadki kryminalnej sprzed niemal trzydziestu lat, brutalnego morderstwa trzech młodych ludzi w pobliskim wąwozie Bletterbach, uważanym przez lokalną społeczność za miejsce koszmarne, przeklęte, gdzie zdają się rządzić diabelskie siły. Stopniowo dociera do informacji i dowodów, które mrożą krew żyłach, trudno w nie uwierzyć, wywołują natychmiastowy sprzeciw i bunt w ich akceptacji. Czy uda mu się do końca zinterpretować wszystkie fakty dotyczące masakry? Wykazać się wystarczającą wytrwałością i determinacją w odkrywaniu prawdy? Dlaczego miejscowa ludność wydaje się sprzeciwiać prowadzonemu przez niego prywatnemu śledztwu? Z czym przyjdzie się zmierzyć Jeremiaszowi i jakie czyhają na niego niebezpieczeństwa? Ile zechcą zdradzić mu dzikie góry z tego, co się w nich wydarzyło, pamiętnego dwudziestego ósmego kwietnia osiemdziesiątego piątego roku? Dokąd zaprowadzą go przypuszczenia, domysły, wysuwane hipotezy, odkrywane legendy, podszyte mnóstwem wątpliwości i podejrzeń? Książce przydzielam maksymalną ocenę, zdecydowanie warto po nią sięgnąć, niesamowicie satysfakcjonująca propozycja czytelnicza, w której wszystko zostało przemyślane, wyważone i przedstawione w sposób niepozwalający na oderwanie się od porywającej przygody z solidnym dreszczykiem.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Oblicza Bestii

  Napięcie
  rośnie, niczym w powieściach Stephena Kinga. Zło jest w nas, tam się rodzi i stamtąd wyślizguje z ryzów naszej świadomości, wpełza w podświadomość, by w pełni niekontrolowanym szaleństwem zabić dotychczasowy świat, który z mozołem budowaliśmy przez wiele lat. Bestia ma wiele twarzy - im bardziej przerażające, krwiożercze tym autentyczniejsze:

  "Ściany rozpadliny. Refleksy przechodzące w absolutną ciemność. Snop światła z kamery, który skakał po ścianach, czasami jak na zwolnionym filmie, czasami jak w histerii. kawałki lodu pływające w wodzie przy moich nogach. I odbicia mojej twarzy w lodowej ścianie. Miałem twarz uśmiechniętą, potem skupioną, a na niej wciąż minę osoby, która chce podsłuchać jakąś rozmowę. Aż w końcu była to twarz roztrzęsiona, z oczami zwierzęcia w pułapce, z ustami pociemniałymi od zimna, odsłaniająca zęby w jakimś szyderczym uśmiechu, którego u siebie nie znałem. Była jak maski zdejmowane średniowiecznym zmarłym".

  Zło istnieje od zawsze, liczy sobie całe miliony, a nawet miliardy lat. Jest uwięzione w warstwach skał i lodowców. Czasami ujawnia się i doprowadza do szaleństwa. Sprawia, że człowiek staje się zły, ale nie dopuszcza tego do siebie, wpada w pętlę kłamstw. Wtedy Bestia zaczyna domagać się krwawej ofiary, najdroższej ci osoby, kogoś bliskiego.

  Luca D'Andrea czerpie z doświadczenia amerykańskiego pisarza i przyznaję – robi to świetnie. Nie stara się tego ukrywać, wspomina jego nazwisko co najmniej dwukrotnie w swojej powieści. Nie próbuje być identyczny, ma swój styl i pomysł na wprowadzenie czytelnika w mroczny świat wyobraźni. Należy do kręgu pisarzy, którzy z nudnych miejsc potrafią uczynić niemal atrakcję turystyczną. Mam nadzieję, że D'Andrea wyda niejedną powieść, zaspokajającą wymagania czytelników o mocnych nerwach.

  Autor Luca D'Andrea

  Tytuł „Istota zła”

  Przekład Stanisław Kasprzysiak

  Wydawnictwo W.A.B., Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2016

  ISBN 978-83-280-3693-2

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  O "Istocie zła" czytałam różne opinie. Jedne twierdziły, że książka super, wciągająca i świetnie napisana. Inne twierdziły, że przewidywalna, że łatwo można się domyślić, kto jest tajemniczą bestią i tak dalej. Szczerze Wam powiem, że ja osobiście do końca nie wiedziałam, kto stoi za tą mrożącą krew w żyłach, tajemniczą zbrodnią. Owszem miałam swoje typy, ale autor skutecznie mącił mi w głowie i niczego nie byłam do końca pewna. Dlatego też, nie zgodzę się z tym, co niektórzy twierdzą - zbrodniarza wcale nie jest tak łatwo wyniuchać. A jeśli czytam takie książki z wątkiem kryminalnym, to często zdarza mi się szybko wykryć podejrzanego. W tym przypadku byłam bardzo zaskoczona.

  "Istota zła" nie od samego początku przekonała mnie do siebie swoją treścią. Jak wprowadzenie było ciekawe, tak kilka pierwszych rozdziałów odrobinę mnie męczyło. Ciężko było mi odnaleźć się w tym, co autor nam przedstawia. Aczkolwiek całkiem szybko zostałam wciągnięta w ten całkiem mroczny świat. Czasami zdarzały się nudnawe momenty - przydługie opisy. Co prawda po części były one potrzebne i wprowadzały ten swoisty klimat, ale z kilku takich przydługich opisów można byłoby spokojnie zrezygnować.

  Książka D'Andrea rzeczywiście trzyma w napięciu, co prawda mnie nie od samego początku, ale kiedy już "wejdzie" się w tę historię, pozna historię tej okropnej zbrodni, to wsiąknie się w treść całkowicie. Czy porusza? Oczywiście, jeśli poznamy bliżej postaci, ich relacje, historię, to poruszy nas to, co się z nimi dzieje. Porywające zwroty akcji? Hm... Nad tym musiałam się dłużej zastanowić. Może te zwroty akcji nie były jakieś dramatyczne, ale były wyczuwalne, więc mogę się zgodzić, że zwroty akcji są, a nawet stwierdzić, że jest ich całkiem sporo.

  "Istota zła" nie jest książką dla każdego. To książka dla dorosłego czytelnika, który lubuje się w rozwiązywaniu zagadek, nie boi się drastycznych opisów i lubuje się w takiej właśnie literaturze, jaką zaserwował Luca D'Andrea. Mnie osobiście książka bardzo się podobała. Ma swoje słabsze momenty, ale zdecydowanie przeważają te mocne: zaskoczenie, poruszenie, trzymanie w napięciu oraz świetnie skonstruowana fabuła. Jak najbardziej polecam!

  sol-[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Istota zła włoskiego pisarza Luci D’Andrea, książka, którą wielu czytelnik okrzyknęło mianem doskonałej, wspaniałej i niepowtarzalnej. Książka, na którą miałam ochotę od momentu, gdy pojawiła się w nowościach wydawniczych. Wiecie, to taka pozycja, w której nawet nie wczytujecie się jakoś głęboko w opis fabuły znajdujący się na tylnej okładce, po prostu czujecie, że powinniście ją przeczytać i tyle.

  Głównym bohaterem powieści jest filmowiec Jeremiasz Saligner, który wraz z żoną i małą córeczką przeprowadza się do małej wioski leżącej u podnóża gór, Siebenhoch. Jest zafascynowany miejscem, w którym wychowywała się i dorastała Annelise, jego żona. Łącząc przyjemne z pożytecznym rozpoczyna prace nad miejscowym filmem dokumentalnym o pracy ratowników górskich. Aby jak najlepiej oddać sedno sprawy bierze udział w jednej z akcji ratowniczych, w której niestety giną wszyscy ratownicy, a tylko Salinger wychodzi z niej cało. Cudem unika śmierci, ale choć jego ciało szybko wraca do formy, tak psychika stale płata mu figle… Cierpiąc na ataki paniki natrafia na ślad kryminalnej tajemnicy z przeszłości.

  Początek wcale nie był kolorowy. Albo w sumie inaczej – początek był. Ale potem jakoś tak… nie do końca to czułam. Ale wiecie, mimo wszystko czytałam i czytałam… Bo odczuwałam to dziwne wrażenie, że coś wisi w powietrzu. Cisza przed burzą. I miałam rację! Moja intuicja doskonale wyczuła, że będzie wielkie bum! Bo było. Okazało się, że Istota zła to naprawdę genialna powieść pod wieloma względami. Początek intryguje, środek wzbudza ciekawość czytelnika, ale i uczucie takiego czekania na to, co będzie dalej, a jakieś ostatnie 200 stron (dobra, to dziwnie brzmi, bo to prawie połowa książki, ale inaczej tego w słowa nie ujmę) to coś wspaniałego, wciągającego, zaskakującego i trzymającego w napięciu!

  Na szczególną uwagę zasługuje klimat i atmosfera tej powieści. Autor sprawił, że udzielają się one czytelnikowi już od pierwszych stron. Tak jak pisałam wyżej – to takie uczucie niepewności, że coś się za chwilę wydarzy, a my będziemy mogli być tylko biernymi obserwatorami. To jakbyście czekali na nieuniknione. Stali na brzegu morza i widzieli nadciągające tsunami. Będąc po lekturze całości jestem również w stanie stwierdzić, że D’Andrei nie brakuje pomysłowości. Rozwój wydarzeń, poczynania głównego bohatera, jak i ostateczne rozwiązanie zagadki z przeszłości są przedstawione nie tylko w intrygujący czy zaskakujący sposób, ale same w sobie są naprawdę ciekawe. To mieszanka nauki z kryminałem, a także zaprezentowanie ludzkiej natury z każdej perspektywy. Szczególnie podobało mi się to nawiązanie do badań naukowych, tym bardziej, że były one z dziedziny, którą naprawdę bardzo lubię, ale więcej Wam nie zdradzę!

  Salinger jest ciekawym typem. Pełnym pasji i fascynacji względem swojej pracy i otaczającego go świata. Z początku poznajemy krótko jego historię, a ponieważ jest ON narratorem powieści to na każdym kroku mamy okazję zajrzeć mu do głowy. Możemy odczuć jego emocje, choć całkowite rozgryzienie jego umysłu jest zadaniem niemożliwym. W końcu każdy musi zachować coś tylko dla siebie, prawda? Pięknie zaprezentowana została jego relacja z córką Clarą – to niesamowicie mądra i urocza dziewczynka, jego oczko w głowie. Świetnie skrojona jest również cała intryga i tajemnica, którą Salinger próbuje rozwikłać. Nie jest to łatwe zadanie. Ciężko przewidzieć, co jeszcze się wydarzy, nie mówiąc już o odkryciu zakończenia tej powieści.

  Bardzo się cieszę, że ta książka trafiła w moje ręce. Chociaż w pewnym momencie poczułam lekkie zwątpienie i obawiałam się, że przyjdzie mi ją odłożyć na półkę bez poznania zakończenia, to jednak szybko wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane. Luca D’Andrea stworzył coś naprawdę porywającego. Trzeba jednak pozostać czujnym, aby się nie zagubić w tej historii, a zwłaszcza w jej bohaterach, bowiem jest ich tutaj dosyć dużo, a każdy ma w miarę istotną rolę do odegrania. Warto po nią sięgnąć nie tylko ze względu na wciągającą fabułę, ale również ze względu na niesamowitą atmosferę. Bójcie się, bowiem Bestia jest blisko!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Istota zła
 • Autor: Luca D'Andrea
 • Wydawnictwo W.A.B.
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 400
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328036932
 • Język: polski
 • Tłumacz: Stanisław Kasprzysiak
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328036932
 • EAN: 9788328036932
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
W cieniu zła 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W cieniu zła

Nowy elektryzujący thriller Alexa Northa, autora bestellerowego "Szeptacza", który znalazł się na krótkiej liście CWA Daggers 2020 Rytualne morderstwo, nawiedzone przez złe moce miasteczko, budząca paniczny strach postać Czerwonorękiego oraz przytłaczająca atmosfera nadciągającej katastrofy. Ta...
Sigma force. Tom 14. Tygiel zła 5/5 Nasza cena:
28,36 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma force. Tom 14. Tygiel zła

Najnowsza powieść Jamesa Rollinsa, mistrza książek łączących odkrycia naukowe, zagadki historyczne i akcję przyspieszającą bicie serca. Tym razem członkowie zespołu Sigma Force staną do wyścigu z czasem, aby ocalić jednego ze swoich. Powroty do domu nie zawsze okazują się szczęśliwe. Przekonuje się...
Na progu zła 4/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na progu zła

W słoneczne styczniowe popołudnie na przedmieściach Londynu pewna rodzina wprowadza się do domu, który właśnie kupiła. Niby nic nadzwyczajnego. Poza tym, że to jest twój dom. I wcale go nie sprzedawałaś. Nagrodzone British Book Awards 2019 "Na progu zła" wciąga czytelnika w sam środek zastraszająco...
Zła wola. Cykl William Wisting. Tom 14 5/5 Nasza cena:
30,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła wola. Cykl William Wisting. Tom 14

Podwójny zabójca Tom Kerr zgadza się wskazać miejsce ukrycia zwłok swojej trzeciej ofiary. Chociaż służby zachowują wszelkie środki ostrożności, zdarza się coś, co wydawałoby się niemożliwe. Pięć lat wcześniej nad jeziorem Noklevann w Oslo zostają odnalezione ciała dwóch nastolatek. Sprawca...
Cormoran Strike. Tom 3. Żniwa zła 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cormoran Strike. Tom 3. Żniwa zła

Trzecia powieść Roberta Galbraitha to diabelsko inteligenta zagadka kryminalna, a zarazem wciągająca historia kobiety i mężczyzny, którzy znaleźli się w trudnym momencie, zarówno jeśli chodzi o życie zawodowe, jak i osobiste. Robin Ellacott otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Z przerażeniem odkrywa w...
Czerwień. Kolory zła. Tom 1 (pocket) 0/5 Nasza cena:
14,69 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwień. Kolory zła. Tom 1 (pocket)

Przyglądał się ciału zafascynowany. To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział. Dopuścić się jej mógł tylko prawdziwy psychopata. Takiego mordu nie wolno było zignorować. Wszystko wskazuje na to, że oprawca na swoją kolejną ofiarę czekał cierpliwie 17 lat. Dla prokuratora Bilskiego ta sprawa...
W sieci zła 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W sieci zła

Jak dobrze znasz swoje dziecko? Beth wiedzie pozornie idealne, szczęśliwe życie. Ma dwie córki, Lucy i Charlotte, męża i prowadzi blog, w którym dzieli się z czytelnikami opowieściami o rodzinie i codzienności, występując pod imieniem Lizzy. Pewnego dnia na Charlotte pada podejrzenie o nękanie...
Bad Mommy. Zła mama 4/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bad Mommy. Zła mama

Wciągający, pełen intryg thriller psychologiczny Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się najbliższą przyjaciółką Jolene. Z czasem zachowanie...
Pakiet. Bad Mommy. Zła mama/Ciemna strona. Mud Vein. 0/5 Nasza cena:
50,15 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Bad Mommy. Zła mama/Ciemna strona. Mud Vein.

Pakiet bestsellerów Tarryn Fisher "Bad Mommy. Zła mama" i "Ciemna strona. Mud Vein". "Bad Mommy. Zła mama" Jak daleko się posuniesz, aby zawładnąć czyimś życiem? Wciągający, pełen intryg i obsesyjnej miłości thriller psychologiczny. Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej...
Czerń. Kolory zła. Tom 2 5/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerń. Kolory zła. Tom 2

II część bestsellerowej serii Małgorzaty Oliwii Sobczak "Kolory zła". Poprzednia książka autorki "Czerwień" uznana została za jeden z najważniejszych debiutów kryminalnych ostatnich lat. Tym razem prokurator Leopold Bilski po sprawie Skalpela zostaje zesłany z Sopotu do prokuratury w Kartuzach....
Czerwień. Kolory zła. Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwień. Kolory zła. Tom 1

Przyglądał się ciału zafascynowany. To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział. Dopuścić się jej mógł tylko prawdziwy psychopata. Takiego mordu nie wolno było zignorować. Wszystko wskazuje na to, że oprawca na swoją kolejną ofiarę czekał cierpliwie 17 lat. Dla prokuratora Bilskiego ta sprawa...
Zła krew 4/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła krew

Suzette kocha swoją córkę, naprawdę, ale po tym, jak małą wyrzucano z kolejnych szkół musiała sama zająć się jej edukacją. Dziś jej kruche zdrowie fizyczne i psychiczne z każdym dniem wyraźnie słabnie. Sztuczki stosowane przez Hannę stają się coraz zmyślniejsze, a mąż Suzette pozostaje ślepy na...
Wybrane bestsellery
Zmora 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmora

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną...
Nie dla mnie 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Chechło 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu swoje ciemne interesy. Na przykład takich jak Luca. Inni, tacy jak Marcin i Paulina, woleliby pewnie zjawić się tam z własnej woli i w nieco...
Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia 0/5 Nasza cena:
16,95 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio Przeciwieństwa Nasza Księgarnia

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Zabawka składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno,...
eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub 0/5 Nasza cena:
35,62 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub

Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Aplièse! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem Sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
Mikołajek. Żeśmy się ubawili 0/5 Nasza cena:
24,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Żeśmy się ubawili

– Mamo, mogę zaprosić kolegów ze szkoły, żeby przyszli do nas pobawić się jutro po południu? – spytałem. – Nie – odpowiedziała mama. – Po tym, jak ostatnim razem byli u nas twoi koledzy, trzeba było wstawić dwie nowe szyby w oknie salonu i odmalować twój pokój. Wielka kolekcja najlepszych przygód...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Zemsta. Slay quartet. Tom 3 0/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta. Slay quartet. Tom 3

Nawet diabeł troszczy się o swoich najbliższych. Na swój sposób. Małżeństwo było dla Celii i Edwarda układem biznesowym. Skorzystać miał na nim przede wszystkim Edward. Los chciał jednak inaczej. Okazało się, że Celii daleko do uległości, a relacja, która połączyła tę niecodzienną parę, szybko...
Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7 0/5 Nasza cena:
24,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze? Znana z "Perskiej kobiecości" Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z...
Nagie serca 0/5 Nasza cena:
31,05 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nagie serca

− Nie zamierzałam kończyć tych wakacji ze złamanym sercem. Samson przechyla głowę i przygląda mi się bacznie. − Nie martw się. Serce nie kość, nie da się go naprawdę złamać. Ponure życie i nazwisko to jedyne, co rodzice dali Beyah. Resztę zawdzięcza samej sobie. Ciężko pracowała, żeby...
Odwróć wzrok 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwróć wzrok

Królowa psychologicznego suspensu powraca! Najnowszy thriller z nadinspektorem Tomem Douglasem. Nie pozwól mu się do siebie zbliżyć, bo cię zniszczy. Nie walcz z nim, bo cię pokona. Uciekaj. Nigdy nie pozwól mu się odnaleźć. Myślałam, że jestem bezpieczna, ale się myliłam. Jestem już tutaj...
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula