Feluś i Gucio idą do przedszkola

Książka
41,99 zł
Outlet
15,62 zł
od 28,32 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria: Feluś i Gucio
Rok wydania: 2022-11-25
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 40
Opis

Feluś ma trzy lata i właśnie pierwszy raz idzie do przedszkola.

Razem z rodzicami przygotowuje się na to wydarzenie. Wspólnie wybierają plecak i kompletują wyprawkę. Chłopiec pakuje też swojego najwierniejszego kompana, misia Gucia – razem wyruszą w nieznane. Dowiedzą się, jak wyglądają sale, co będą robić, w jakich zajęciach i wydarzeniach będą uczestniczyć. Feluś ma mnóstwo pytań. Czy spotka znajome dzieci? W czym pomoże mu pani? A co będzie, jeśli nagle zatęskni za mamą?

Jeśli zbliża się moment, w którym i Wasze dziecko pójdzie do przedszkola, ta książeczka pomoże całej rodzinie oswoić się z nową sytuacją. Ciepłe i pogodne ilustracje pokazujące wnętrze przedszkola i wybrane chwile z przebiegu dnia zachęcą do radosnego wyczekiwania, a wspólne czytanie stanie się pretekstem do rozmów. Dzięki temu Wasze dziecko będzie spokojniejsze i z radością powita nowych kolegów.
 


O autorkach

Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek „Feluś i Gucio idą do przedszkola”, „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować”, „Feluś i Gucio poznają emocje”, „Feluś i Gucio poznają zawody”. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem.

Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Na co dzień pracuje w agencji kreatywnej.


Zobacz booktrailer!

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii bajki, wiersze i opowiadania lub z serii Feluś i Gucio

Szczegóły
  • Tytuł: Feluś i Gucio idą do przedszkola
  • Autorzy: Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Seria Feluś i Gucio
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2022-11-25
  • Ilość stron: 40
  • Format: 20.5 x 25.0 cm
  • Kod producenta: GXP-859391
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788310139511
  • Język: polski
  • Nr wydania: 2
  • ISBN: 9788310139511
  • EAN: 9788310139511
  • Wymiary: 20.5 x 25.0 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA Sp. z o.o., ul. Apteczna 6, 05-075 Warszawa – Wesoła, Polska, gpsr@nk.com.pl, tel. 22 338 92 36
Recenzje książki Feluś i Gucio idą do przedszkola (18)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika Ż. w dniu 2018-06-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Styrana wychowaniem pierworodnego z nieskrywaną radością przyjęłam wyniki rekrutacji do przedszkola. Dostał się! Uff! Po niemal 3 latach walki w końcu mały pójdzie męczyć inne kobiety, a nie tylko własną matkę! W trakcie świętowania sukcesu nagle zdałam sobie sprawę, że wypadałoby syna poinformować o nadchodzących zmianach. Najlepiej stopniowo i z rozwagą. Gwałtowne ruchy mogłyby go spłoszyć i przedłużyć moją tyradę o kolejny rok. Przez przypadek trafiłam na książkę "Feluś i Gucio idą do przedszkola". Książki to jedno z głównych zainteresowań pierworodnego, więc kupiłam ją bez wahania. Okazała się hitem! Feluś wraz ze swoim misiem Guciem idą pierwszy raz do przedszkola. Książka pokazuje codzienność dzieciaków pod opieką przedszkolanki. Pokazuje zabawy i naukę, ale nie ukrywa wpadek i smutków. Syn mój uwielbia oglądać tę książkę, a najbardziej moment , kiedy to mama wraca po Felusia i zabiera go do domu. Myślę, że książka spełnia swoje zadanie i oswaja maluchy z nową rzeczywistością. Gdy pytam syna , czy pójdzie niedługo do przedszkola, mówi: "Tak! Mama pa pa! Tata pa pa! Pani. Dzieci!".

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna M. w dniu 2023-11-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Super ksiazka dla przedszkolakow. Felus ma podobne "problemy" , co przedszkolaki.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Maria N. w dniu 2021-02-11
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Myślę że książka przygotuje Jasia do przedszkola, będzie mu łatwiej .

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka B. w dniu 2019-09-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Bardzo przyjemna książka o przedszkolu dla dzieci. Staram się wychowywać dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości, ta książka może do końca nie jest w nurcie RB, ale warto po nią siegnąć. Przyjemne ilustracje. Synowi bardzo się podoba ta książka, chętnie po nią sięga. Książka mówi o samodzielności, strachu, tęsknocie, pożegnaniach, smutku, zabawie. Polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sylwia Ł. w dniu 2019-01-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    [Adres usunięty]

    Etap
    przedszkolny jeszcze przed nami - na pewno najbliższe 1,5 roku Jaś spędzi w domu ze mną i młodszą siostrą. Niemniej z uwagi na potrzebę pogłębiania wiedzy na różne tematy, co jakiś czas rozmawiamy o przedszkolu czy szkole i czytamy książki o owych placówkach. Tym razem do naszej biblioteczki trafił tytuł "Feluś i Gucio idą do przedszkola".

    Przed Felusiem bardzo ważne wydarzenie - pierwszy dzień w przedszkolu! Trzylatek jest przepełniony obawami, ale szybko okazuje się, że strach ma wielkie oczy. Razem z nim i jego przyjacielem Guciem kompletujemy wyprawkę, bawimy w różnych przedszkolnych kącikach, tworzymy prace plastyczne, wychodzimy na podwórko, leżakujemy i jedziemy na wycieczkę. Okazuje się, że przedszkole to naprawdę ciekawe miejsce, gdzie nie ma czasu na nudę.

    Moje wykształcenie oraz doświadczenie pozwalają mi stwierdzić, iż przedstawione wydarzenia są mocno wyidealizowane. Czy to dobrze, czy źle? Mam mieszane uczucia. Z jednej strony to wspaniale, ponieważ strach przed nowym miejscem bywa tak paraliżujący, że każde łagodzenie lęku jest niezwykle pożądane. Niemniej dziecko po takiej lekturze może poczuć się zawiedzione, kiedy zderzy się z szarą rzeczywistością, a bywa ona brutalna, gdy jednak koledzy śmieją się z zasiusianych spodenek, tęsknota za mamą nie mija w ferworze zabawy, w przedszkolu istnieje zakaz przynoszenia własnych zabawek, dzieci nie wychodzą zbyt często na spacer, a pani nie czyta bajek do snu, ale każe leżeć bez ruchu. Wtedy szkrab czuje ogromny zawód, bo przecież czytał z mamą książeczkę, gdzie wszystko było tak piękne przedstawione, a w jego przedszkolu panują zupełnie inne zasady. Tu trzeba ogromnego wyczucia, rozmowy oraz tłumaczenia, że czasami może zadziać się inaczej...

    Książka jest przepiękne wydana - twarda oprawa, grube i sztywne strony, zaokrąglone rogi, duży format, niewielka ilość tekstu na stronie, a do tego fantastyczne ilustracje w pastelowej kolorystyce, które z miejsca podbiły moje serce. To lektura zarówno do czytania, przeglądania, dostrzegania konkretnych elementów, a także tworzenia swoich opowieści opisujących przedstawiane sytuacje.

    Dodatkowym atutem jest skierowanie kilku słów do samych rodziców, którzy powinni pomóc dziecku w zaadaptowaniu się do nowych warunków. Warto razem kupować wyprawkę, nie pokazywać własnych obaw, nauczyć dziecko samoobsługi i pamiętać, że zawsze najważniejsza jest rozmowa. Już najmłodsze dzieci to istoty rozumne, dlatego nie wolno bagatelizować ich problemów, pragnień czy rozterek. Słuchajmy, rozmawiajmy i motywujmy, a w przyszłości zbierajmy plony tego, co zasialiśmy. :)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula