Elementarz stylu

Książka
33,86 zł
Książka
26,25 zł
21,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format:16x22,5 cm
Oprawa:Twarda
Rok wydania:2015
Wydawnictwo:Muza
Ilość stron:160
Opis

Kasia Tusk jest jedną z najpopularniejszych modowych blogerek, której blog Make Life Easier rozpoznawany jest nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Blogerka od ponad 4 lat uczy swoje czytelniczki, jak się ze smakiem ubierać, jak łączyć dodatki i co robić, by nie popełniać modowych gaf. Jej pierwsza książka „Elementarz stylu”nie jest zwykłym modowym poradnikiem. To przede wszystkim profesjonalny stylowy album z pięknymi zdjęciami i przykładowymi zestawami kobiecych ubrań i dodatków.

„Elementarz stylu” to pozycja dla kobiet, które poszukują nie tylko inspiracji, ale także praktycznych porad jak się stylowo ubierać, a nie przebierać. Główną rolę gra oczywiście Kasia Tusk, która radzi, w jaki sposób kompletować garderobę, by nie wydawać majątku, a jednocześnie zawsze prezentować się z klasą. Książka jest przepięknie wydana, oprawiona grubą elegancką okładką. Idealna na prezent.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii książki o modzie

Szczegóły
  • Tytuł: Elementarz stylu
  • Autor: Katarzyna Tusk
  • Wydawnictwo Muza
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2015
  • Ilość stron: 160
  • Format: 16x22,5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328702141
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788328702141
  • EAN: 9788328702141
  • Wymiary: 16x22.5 cm
  • Dane producenta: MUZA SA, ul. Sienna 73, 00-833 Warszawa, Polska, muza@muza.com.pl, tel. 48 226211775
Recenzje książki Elementarz stylu (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Aleksandra L. w dniu 2019-10-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Rewelacyjna obowiązkowa pozycja na półce każdej kobiety poszukującej własnego stylu :) Perfekcyjne podejście autorki do tematu. Elementarz Stylu kupiłam sobie od razu,gdy się ukazał i się nie zawiodłam. Przez ostatnie kilka lat zawsze,gdy idę na urodziny i zastanawiam się co kupić na prezent, wybieram Elementarz. Mama, przyjaciółka, siostra, koleżanka- to niesamowite,że każda z nich jest zachwycona tą książką! Każda z tych kobiet jest w innym wieku , ma inny styl, a książka Katarzyny Tusk wspaniale przypadła do gustu każdej z nich. Polecam !!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Barbara P. w dniu 2018-02-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jest to książka, która nie tylko uczy jak się ubrać, ale i też pomaga nam rozwiązać problem większej ilości ciuchów.

    Autorka ukazuje to jakie elementy garderoby ze sobą łączyć. Duży plus to piękne zdjęcia oraz wydanie w twardej oprawie i z wytłoczonymi literkami. Przyda się dla każdej dziewczynie, która uczy się jak wyglądać w tej stylowo, ale bez szaleństw.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina S. w dniu 2018-01-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Elementarz stylu" to książka z bardzo praktycznymi poradami dla młodych poszukiwaczek stylu. Pięknie oprawiona, estetyczna, napisana w lekki i przyjemny sposób!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina K. w dniu 2016-09-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Bloga Make Life Easier czytam od dłuższego czasu. Pierwszych wpisów nie śledziła, bo uważałam, że nie były godne uwagi. Wiadomo z czasem każdy odnajduje swój styl i kierunek, w którym chce podążać i tak też stało się z Kasią, która odnalazła siebie. Teraz wpisy czytam regularnie, staram się ich nie omijać, a treści prezentowane przez dziewczyny jak najbardziej trafiają w mój gust. Poza tym zdjęcia, które tworzą są małymi dziełami sztuki, dlatego bardzo lubię i szanuję to miejsce.

    Ostatnio trwa prawdziwy wysyp poradników autorstwa blogerów (niczym grzybów po deszczu). Niektórzy podchodzą bardzo sceptycznie do tego typu wydań. o tak naprawdę dzisiaj niewiele potrzeba, żeby napisać i wydać książkę, nawet słabą. Natomiast ja od momentu, kiedy dowiedziałam się, że Kasia wydaje książkę bardzo chciałam ją mieć. I na szczęście się nie zawiodłam.

    Po pierwsze książka jest naprawdę świetnie wydana. Twarda oprawa (teraz także został wydany mniejszy format z miękką okładką) i minimalistyczna okładka sprawiają wrażenie niezwykle profesjonalne. W środku mamy dużą czcionkę, która sprawia, że treści czyta się bardzo szybko, a dodatkowym plusem jest prosty, niewyszukany język. Autorka podzieliła swoją książkę na 4 rozdziały, w których pomaga uporać się z garderobą. Kasię cechuje minimalizm połączony z klasyką. Taki styl wybrała, takimi zasadami się kieruje, nie kombinuje i wychodzi jej to bardzo dobrze. Rozprawiła się ze swoją garderobą i zaczęła przede wszystkim myśleć o tym, co kupuje. Zaczęła łączyć ze sobą ubrania tak, aby pasowały do siebie. Zwraca uwagę również na kolor i jakość tkaniny. Bo to nie sztuka kupić mnóstwo ubrań, ale by do siebie pasowały. Chyba każda z nas ma ten problem. Moja szafa w pewnym momencie pękała w szwach, ale teraz z tym problemem potrafię sobie poradzić. Dlatego też Kasia radzi by stworzyć bazę podstawowych kolorów i rzeczy, które do siebie będą pasować oraz by bezsensownie nie podążać za modą. Należy wybierać rzeczy uniwersalne. Uważam, że jest to bardzo mądre podejście.

    Bardzo lubię wpisy na różnych portalach z serii „kiedyś i dziś”, bo pokazują nieprawdopodobne metamorfozy różnych osób. I taką właśnie niezwykłą przemianę możemy zaobserwować na przykładzie Kasi. Pierwsze wpisy i zdjęcia, a te publikowane dzisiaj są tak różne, że czasem zastanawiam się czy to naprawdę to ta sama osoba… Między Bogiem, a prawdą - Kasia włożyła mnóstwo pracy w to, co osiągnęła i w to jaką przeszła przemianę. Dzisiaj jest stylowa i młode kobiety się od niej uczą. Prywatnie też jest bardzo sympatyczna i miła. Miałam okazję z nią chwilę porozmawiać na Targach Książki.

    Uważam, że to niezwykła książka, która znajdzie swoich fanów. Odpowiednia dla poszukiwaczki stylu, która nie radzi sobie ze swoją garderobą. Poradnik zawiera mnóstwo cennych porad i wskazówek, które warto znać, bo zdecydowanie ułatwią Wam życie. Polecam!

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Klaudia S. w dniu 2016-01-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    „Ubrania nie są najważniejszą rzeczą w życiu. Nie powinny być też źródłem stresu. Mają Ci służyć jako okrycie i Twoja ozdoba.” str. 225

    Wydaje mi się, że większość osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest Katarzyna Tusk. Jest znana dzięki swojemu blogowi Make Life Easier. Najsłynniejsza z szafiarek postanowiła napisać poradnik, w którym doradza swoim czytelniczkom jak wyglądać dobrze, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Tusk w swej książce radzi jak świadomie tworzyć własną garderobę, nawołuje kobiety, aby zakupy robiły z umiarem i podejmowały przemyślane decyzje, zwracając przy tym uwagę na jakość, a nie ilość zakupionych rzeczy.

    „(…) dobry styl to nie jest kwestia talentu czy zasobności portfela. Elegancji i szyku możesz się po prostu nauczyć.” str. 8

    Autorka odpowiada miedzy innymi na pytania: jak skomponować stylowy zestaw pasujący na każdą okazję? Czym są bazowe elementy garderoby? Jak dobierać kolory? Dlaczego pomimo wypełnionej po brzegi szafy kobieta nie ma się w co ubrać? Zwraca uwagę na detale w naszym ubiorze, które mogą podrasować całą stylizację albo całkowicie ją zaprzepaścić. Podpowiada jak uniknąć najczęstszych wpadek.

    „Najpierw poznaj siebie, a potem stosownie się przyozdabiaj” str. 183

    Ale przecież nie wystarczy jedynie dobrze wyglądać, by być postrzeganą za osobę z klasą, należy również umieć się zachować. O tym także wspomina Tusk, pisze co wypada, a czego absolutnie robić nie powinna kobieta elegancka. Wulgaryzmy są stanowczo zabronione, oczywiście każdemu może się zdarzyć pod wpływem emocji, ale dobrze byłoby gdyby świadkami tego było jak najmniejsze grono obserwatorów. Traktowanie innych z góry, czy złośliwe wytykanie błędów nie uczyni z nikogo damy z klasą, a wręcz przeciwnie. Staraj się mówić miłe rzeczy, być uprzejmą i często się uśmiechaj. Radzi autorka.

    „Brak umiaru, zarówno w zachowaniu, jak i wyglądzie, przesłania prawdziwą twarz kobiety. Każdy nazbyt wypracowany czy wręcz nienaturalny element odejmuje Ci uroku. Wdzięk nigdy nie może sprawiać wrażenia wymuszonego.” str. 202

    Nierzadko posiłkuje się cytatami między innymi Coco Chanel:

    "Zawsze wyglądaj tak, jakbyś miała spotkać miłość swojego życia. Albo największego wroga." str. 54

    Każdy rozdział wzbogacony jest o zdjęcia ze stylizacjami Katarzyny Tusk. Czy to wieczorowe wyjście czy wypad za miasto, autorka pokazuje, że w każdej okoliczności można, a nawet powinno się dobrze prezentować.

    Każdy zapewne zwróci uwagę na okładkę książki. Oprawa graficzna jest twarda, z wygląda prosta, minimalistyczna, jednak obłożona materiałem dodaje klasy. Książka jest pięknie i estetycznie wykonana, co daje, że jest dopracowana w każdym detalu. Dodatkowym miłym prezentem jest Notatnik stylu, który sprzedawany jest w komplecie z poradnikiem.

    Książkę czyta się szybko i nawet przyjemnie. Autorka pisze poprawnie pod względem stylistycznym i merytorycznym. Objaśnia zasady zachowania dobrego wyglądu. Wypowiada się rzeczowo i wyczerpująco. Lekturę polecam kobietom zagubionym, które nie odnalazły jeszcze własnego stylu, ta książka pomoże Wam w doborze ubrań oraz odpowie na nurtujące Was pytania. Generalnie jest to lektura godna poleceniu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula