Egzorcysta

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
356
Rok wydania
2017
Nasza cena: 24,31 zł 35,90 zł Taniej o: 32%

Georgetown w Ameryce, nieświadoma konsekwencji z pozoru niewinnej zabawy mała Regan bawi się spirytystyczną tabliczką Ouija. Nawiązuje kontakt z bytem przedstawiającym się jako Kapitan Howdy. Wkrótce w jej otoczeniu dochodzi do paranormalnych zjawisk, a dziewczynka przejawia objawy opętania. Zaniepokojona drastycznymi zmianami w zachowaniu córki oraz niewytłumaczalnymi zdarzeniami Chris McNeill, uwielbiana gwiazda filmowa, zabiera Regan do lekarza. Ponieważ ten niczego niepokojącego nie zauważa, zdesperowana Chris prosi o pomoc znajomego duchownego, przechodzącego poważny kryzys wiary młodego ojca Damiena Karrasa. Ten podejmuje się odprawienia egzorcyzmów. Pomocy udziela mu doświadczony, schorowany ojciec Lankester Merrin, dla którego spotkanie z demonem okazuje się nie być pierwsze. Rozpoczyna się walka o uwolnienie dziewczynki z rąk demona…

Na podstawie powieści powstał wielokrotnie nagradzany (między innymi dwoma statuetkami Akademii Filmowej) jeden z najbardziej szokujących obrazów w historii, kultowy dziś film w reżyserii Williama Friedkina.


„Pamiętam, jak strasznie się bałam, kiedy kończyłam przepisywać na maszynie manuskrypt naszego pierwszego przekładu Egzorcysty. Minęło prawie czterdzieści lat, a ja pracując teraz nad nową, poszerzoną wersją, bałam się jeszcze bardziej... To jest naprawdę horror wszech czasów!”.

Dagmara Chojnacka, współautorka przekładu

Recenzje (7)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ekranizację Egzorcysty znam niemal na pamięć. Pierwszy raz obejrzałam ten film jako dziecko i przeraził mnie bardzo. Teraz jestem dorosła, a film wciąż przeraża mnie tak samo. Uważam, że to jeden z najlepszych horrorów wszech czasów . Teraz wiem dlaczego. Film jest rewelacyjnym odwzorowaniem książki, niemal ze wszystkimi szczegółami. Książkę przeczytałam w dwa dni z rumieńcami na policzkach. Przerażająca opowieść, świetna książka

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  CZTERDZIESTOLECIE EGZORCYZMÓW REGAN MACNEIL

  „Egzorcysta” to jeden z tych tytułów, które wymieniane są jednym tchem wśród kandydatów do najlepszych horrorów w historii; zarówno tych literackich, jak i filmowych. Patrząc na fabułę można by w to powątpiewać – prosta jak drut opowieść przez większą część jej trwania jest bardziej dramatem obyczajowym, niż typowym straszakiem. Ale to tylko pozory. Dzieło Williama Petera Blatty’ego to rasowa powieść grozy, po przeczytaniu której rozwiewają się wszelkie wątpliwości co do jej jakości i miejsca w historii, wciąż porażająca i zachwycająca świeżością oraz wykonaniem.

  „Egzorcysta” przedstawia losy dwunastoletniej Regan McNeil, grzecznej, spokojnej córki znanej gwiazdy filmowej Chris McNeil. Dla niej niewinna zdawałaby się zabawa tabliczką oujia kończy się jednak tragicznie, kiedy dziewczynka nawiązuje kontakt z demonicznym bytem. Wkrótce w jej otoczeniu zaczynają dziać się niewyjaśnione zjawiska, a ona sama zachowywać w sposób zupełnie odmienny od dotychczasowego. Matka zabiera ją do kolejnych lekarzy, jednak choć ci stawiają różne diagnozy, stan Regan nie ulega poprawie. Wniosek, że nastolatka została opętana, choć trudny do zaakceptowania, nasuwa się sam. Chris prosi więc o pomoc znajomego księdza Damiena, a ten (choć przeżywa poważny kryzys wiary) wraz z pomocą doświadczonego egzorcysty, który już wcześniej miał do czynienia z demonem, jaki opętał Regan, rozpoczyna walkę o duszę i życie dziewczynki…

  Chyba nie ma osoby, która choćby ze słyszenia nie kojarzyłaby „Egzorcysty”. Popularny, kultowy film, powieść nosząca taki sam status, filmowe kontynuacje (w tym jedna napisana i wyreżyserowana przez autora książkowego pierwowzoru), parodie, naśladownictwa i tak dalej, i tak dalej, wszystko to sprawiło, że historia walki z opętaniem na stałe zadomowiła się nie tylko w pamięci zbiorowej, ale popkulturze, kulturze i historii. Dlatego też jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji poznać dzieła Blatty’ego powinien nadrobić ten błąd jak najszybciej. I to nie tylko jeśli lubi horrory – to bowiem jeden z tych tytułów, jakie warto jest poznać niezależnie od preferencji literackich. Co więcej teraz pojawiła się doskonała ku temu okazja, bo na księgarskie półki trafiło przygotowane z okazji czterdziestolecia premiery (w Polsce otrzymujemy je jednak sześć lat po rocznicy…) wydanie, które autor (zmarły zresztą na początku 2017 roku) wzbogacił o dodatkową scenę.

  A jaka jest ta powieść sama w sobie? Jak prezentuje się od strony treści i wykonania? Fabuła jest dość prosta i przewidywalna, nawet jeśli nie zna się jej najróżniejszych wariacji, jakie namnożyły się przez lata. Ma w sobie jednak jakąś niezaprzeczalną moc. Czy straszy? Nie mi to oceniać – w życiu tylko jedna jedyna powieść grozy wywołała we mnie uczucie lęku, a zaledwie dwie inne odrobinę niepokoju i na tym podobne uczucia się kończą. Nie mniej pełen jest napięcia, która jak przysłowiowa cisza przed burzą unosi się w powietrzu nawet w scenach zdawałoby się zupełnie oderwanych od horroru. Kulminację natomiast osiąga w scenach egzorcyzmów. Co warto nadmienić zarówno one, jak i wiele innych elementów inspirowane były prawdziwymi zdarzeniami. Wątek główny oparto na tym, co miało miejsce w roku 1949 w Cottage City w stanie Maryland. Poza tym Blatty inspirował się tutaj postacią egzorcysty Williama S. Bowderna, a także archeologa Geralda Lankestera Hardinga. Fakty te dodają powieści posmaku realizmu, a sama akcja została poprowadzona wręcz wzorcowo.

  Stylistycznie także jest znakomicie, bo Blatty pisze treściwie i z talentem. Całe mnóstwo autorów grozy (nie mówię tutaj o oczywistych gigantach gatunku czy zajmujących się nim sporadycznie doświadczonych na innym literackim polu pisarzach) najczęściej pisze po prostu nijako. Oględnie, bez emocji, bez chęci pokazania czegoś, bez talentu wręcz. Blatty do nich nie należy. Widać wyraźnie, że jest przedstawicielem starej szkoły i do opisywanej materii podchodzi z wyczuciem oraz szacunkiem.

  Dlatego też polecam Wam „Egzorcystę” naprawdę gorąco. To znakomita, świetnie napisana i dostarczająca całego mnóstwa mocnej rozrywki powieść, która na długo pozostaje w pamięci i do której chce się także raz po raz wracać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dawnej zaczytywałam się w literaturze grozy, choć nigdy nie trafiłam na książkę, która przeraziłaby mnie do szpiku kości. Nie wiem czy to brak filmowych bodźców budujących napięcie czy po prostu trafiałam na słabe historie, ale zawsze marzyłam o tym, by w końcu przestraszyć się nie na żarty. Pierwsza książka, która po części tego dokonała to "Lśnienie" Kinga. Po lekturze tej powieści zawsze mniej czy bardziej nieświadomie porównywałam do niej inne książki.

  Lektura "Egzorcysty" wielokrotnie chodziła mi po głowie, ale nigdy nie zdecydowałam się na to, by przeczytać książkową wersję jednego z moich ulubionych filmów. Dopiero specjalnie przeredagowana, nowo wydana wersja skusiła mnie obiecanym dopracowaniem i rozbudowaniem. Właściwie nie miałam wobec niej konkretnych oczekiwań, nawet nie nastawiałam się na szczególne przeżycia (choć zapewniłam sobie klimat w postaci nocnej pory), ale liczyłam, że jednak może trochę mnie wystarczy. A muszę przyznać - taka niezaplanowana nieświadomość idealnie połączyła się z klimatem grozy i podziałała na moją wyobraźnię.

  Autor wciągnął mnie do świata demonów nim się obejrzałam. Najpierw zaserwował mi spokojny opis fabuły a zaraz po tym zaczął wynurzać z czeluści piekieł najmroczniejsze siły, które mroziły mi krew w żyłach. Nawet nie pomyślałam, że można w tak obrazowy i drobiazgowy sposób przedstawić siły nieczyste czy zjawiska paranormalne, które nie mają racji bytu. Albo nie powinny mieć, bo choć świadomość uparcie podpowiada, że to tylko ludzkie wymysły, wyobraźnia nie może przestać na nowo odtwarzać całego tego horroru.

  Nie wiem co bardziej mną wstrząsnęło. Mała Regan nawiązująca przyjaźń z nowym towarzyszem, wywołanym za pomocą tabliczki do przywoływania duchów. A może nieświadomość tragedii, która wisi nad rodziną zapominającą o tym co liczy się najbardziej? Zapracowana matka zapomina o córce, która sama organizuje sobie czas, a robi to naprawdę tragicznie. Przecież nie od dziś wiadomo, że dzieci są jak magnes na wszystkie siły nieczyste i to chyba przeraża najbardziej - konfrontacja nieświadomej istoty z tą jakże inteligentną i skorą do zawierania chorych porozumień.

  Straszy nas to co niewidoczne gołym okiem. Łatwo jest nakreślić straszną postać, która może w jakimś stopniu podziała na nas jak straszak. Ale prawda jest taka, że to nasza wyobraźnia w tym przypadku jest największym wrogiem. A może najlepszym pomocnikiem do budowania klimatu grozy? "Egzorcysta" to fantastycznie napisana powieść strachu, od której nie sposób się oderwać właśnie za sprawą ludzkich fantazji związanych z siłami nieczystymi. To co kryje się w mroku okazuje się, że jest straszniejsze niż można by przypuszczać. Doskonale bawiłam się podczas lektury i życzę sobie oraz Wam, by było ich znacznie więcej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świat, w którym żyjemy i funkcjonujemy jest pełny wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw. Mam tu na myśli niebezpieczeństwa związane ze sferą duchową, poprzez tak zwane opętanie przez demona.

  Duża liczba niewierzących ludzi uważa, że tablica ouija spełnia swoje przeznaczenie tylko jako zabawka do straszenia innych.

  Ameryka, lata 70. XX wieku, matka i córka żyją w dobrobycie. Chris ciężko pracuje w roli aktora, by zapewnić córce dostatnie życie i jak najlepszą naukę.

  Pewnego razu w małe rączki Regan wpada tablica ouija. Dziecko myśląc, że to zabawka szybko uczy się jej używać co jest tragiczne w skutkach.

  Zapracowana matka, oczywiście nie zauważa nic.

  Dopiero, kiedy dziewczynka zaczyna mówić do siebie, kobieta podejrzewa chorobę.

  Rezerwuje miejsce u lekarza specjalisty i nie zważając na nic przeprowadza Regan dużo badań, które wskazują na to, że dziewczyna jest zdrowa.

  Lecz nie pokrywa się to z rzeczywistością, ponieważ Regan zachowuje się coraz gorzej, brzydkie słownictwo, przekleństwa i płacz w nocy nie dają spokoju Chris.

  Pewnej nocy, kiedy kobieta zajrzała do pokoju córki zobaczyła coś nieziemskiego.

  Dziewczynka wraz z łóżkiem unosiła się w powietrzu i gwałtownie opadała, po czym szybko obracała się wokół własnej osi.

  To wydarzenie przepełniło szale rozpaczy kobiety. Nawet dwoje lekarzy specjalistów nie pomogło.

  Całą tą sytuacją zainteresował się pobliski zakon, który postanowił wysłać księdza egzorcystę, który miał stwierdzić czy to opętanie.

  Obawy kobiety się spełniły, jej mała córeczka, oczko w głowie, zostało opętane. I to nie przez jednego demona, ale aż trzech.

  Według egzorcystów ten przypadek jest ciężki, a głos prosto z piekieł szepcze śmierć dziewczynce.

  Książka, a właściwie dla mnie horror, był bardzo wielką odskocznią od innych książek.

  Na podstawie fabuły książki powstał nawet film, którego przyznam się, jeszcze nie oglądałam.

  Co prawda historia nie nowa, lecz ponownie wydana na rocznicę twórczości autora.

  Historia dla tych, którzy nie boją się czuć dreszczyku strachu i mają mocne nerwy.

  Krwawe fragmenty, zabójstwa i niesmaczne sytuacje pokazują jak wielką wiedzę posiadał autor

  Polecamy, zespół [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Egzorcysta” Williama Petera Blatty można interpretować w różny sposób. To opowieść o matce, Chris, która pochłonięta karierą filmową nie zauważa że jej dziecko prawdopodobnie cierpi. Kiedy już dotyka problemu okazuje się że przyszła za późno. To opowieść o dziewczynce, Regan, która być może nie radzi sobie z dojrzewaniem, z budzącą się w jej wnętrzu kobietą, a może to tylko i aż depresja z powodu rozwodu rodziców skierowała ją na coś, z czym sobie nie radzi współczesna medycyna. To opowieść o księdzu katolickim, psychiatrze, synu czyli o Ojcu Karras, który nie radzi sobie z wyrzutami sumienia z powodu matki, z kryzysem wiary, ze swoim człowieczeństwem. Oczywiście są też inne postacie ale dla mnie te trzy były jakby najważniejsze. I pytania – czy rzeczywiście Regan była opętana? Jak diabeł umie tak sprytnie pokierować każdym człowiekiem? Jak to możliwe że opętania dotyczą też ateistów? Pięknie opowiedziana historia o tym że może ty nie wierzysz w Boga ale Bóg w ciebie wierzy. I diabeł też.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Ostatnie dni jacka sparksa 5/5 Nasza cena:
25,69 zł 32,11 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnie dni jacka sparksa

W 2014 roku, Jack Sparks – kontrowersyjny dziennikarz i celebryta – zginął w tajemniczych okolicznościach.Wcześniej zasłynął książkami o gangach i narkotykach, teraz zaś pisał książkę o zjawiskach nadprzyrodzonych. Wywołał nawet burzę w mediach społecznościowych, kpiąc z egzorcyzmów, które...
Opowieści podróżnicze 0/5 Nasza cena:
20,79 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści podróżnicze

Oto jedna z najobszerniejszych polskich edycji opowiadań Edgara Allana Poe: trzydzieści siedem utworów w klasycznych przekładach i w unikalnym wyborze, obejmującym teksty niewznawiane od przedwojnia. Są wśród nich piękne i mroczne opowiadania miłosne: Morella, Ligeja, Eleonora; ironiczne moralitety...
Opowieści miłosne. Groteski i makabreski 0/5 Nasza cena:
20,79 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści miłosne. Groteski i makabreski

Oto jedna z najobszerniejszych polskich edycji opowiadań Edgara Allana Poe: trzydzieści siedem utworów w klasycznych przekładach i w unikalnym wyborze, obejmującym teksty niewznawiane od przedwojnia. Są wśród nich piękne i mroczne opowiadania miłosne: Morella, Ligeja, Eleonora; ironiczne moralitety...
Opowieści miłosne. Śmiertelne i tajemnicze 5/5 Nasza cena:
40,56 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści miłosne. Śmiertelne i tajemnicze

Edgar Allan Poe (1809-1849): amerykański poeta, prozaik, krytyk i teoretyk literatury, romantyk. Żołnierz, redaktor, alkoholik, opiumista. Osierocone dziecko aktorów, skazane na ubóstwo przez przybranego ojca. Pasjonat fizyki, kosmologii, kryptografii, Mąż, kochanek. Geniusz. Żył w tych samych...
Opowieści kryminalne i tajemnicze 5/5 Nasza cena:
20,79 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści kryminalne i tajemnicze

Oto jedna z najobszerniejszych polskich edycji opowiadań Edgara Allana Poe: trzydzieści siedem utworów w klasycznych przekładach i w unikalnym wyborze, obejmującym teksty niewznawiane od przedwojnia. Są wśród nich piękne i mroczne opowiadania miłosne: Morella, Ligeja, Eleonora; ironiczne moralitety...
Golem 5/5 Nasza cena:
25,99 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Golem

Pracę nad utworem, który miał przynieść mu nieśmiertelność, Meyrink rozpoczął w 1906, może 1907 roku. Zachowana korespondencja z Alfredem Kubinem pozwala sądzić, że miało to być ich wspólne dzieło literacko-plastyczne: Meyrink wysyłał kolejne rozdziały Kubinowi, ten zaś przygotowywał do nich...
Wyspa doktora Moreau 0/5 Nasza cena:
16,18 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa doktora Moreau

Edward Pendrick, jedyny ocalały z katastrofy statku rozbitek, trafia na tajemniczą wyspę, którą zamieszkuje ekscentryczny, genialny naukowiec doktor Moreau oraz jego pomocnik Montgomery. Pasją doktora Moreau jest fizjologia – nieustannie pracuje nad krzyżowaniem rozmaitych gatunków zwierząt,...
W górach szaleństwa 5/5 Nasza cena:
16,18 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W górach szaleństwa

„W górach szaleństwa”, „Cień spoza czasu”, „Bezimienne miasto”, „Pod piramidami” – cztery przerażające opowieści mistrza klasycznej literatury grozy Howarda Philipsa Lovecrafta. Cztery odległe, egzotyczne miejsca – mroźne pustkowia Antarktydy, dzika Australia, bezkresna pustynia Arabii,...
Terror 4/5 Nasza cena:
43,31 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terror

W maju 1845 roku na dwóch statkach – HMS Erebus i HMS Terror – ku północnym wybrzeżom Kanady wyrusza kierowana przez sir Johna Franklina ekspedycja badawcza, której celem jest poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego. To ciąg przesmyków pomiędzy wyspami Archipelagu Arktycznego, gdzie od kilkuset...
Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści 5/5 Nasza cena:
40,56 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści

Jeśli istniała rzecz, której Howard Phillips Lovecraft nie pomieściłby w swej otchłannej wyobraźni, był nią pośmiertny los jego własnej twórczości. Niezauważony za życia, dziś uważany za arcymistrza literatury grozy, żył tylko 47 lat. Urodził się i zmarł w Providence, kolebce anglosaskiej Ameryki....
Zew Cthulhu 0/5 Nasza cena:
16,18 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zew Cthulhu

Zew Cthulhu to zbiór pięciu najbardziej znanych, najstraszniejszych opowiadań niekwestionowanego mistrza opowieści niesamowitej – Howarda Phillipsa Lovecrafta. Zew Cthulhu, Widmo nad Innsmouth, Szepczący w ciemności, Zgroza w Dunwich oraz Kolor z innego wszechświata to absolutny kanon twórczości...
Dracula 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dracula

Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Draculą, który przymierza się do przyjazdu do Anglii. Na miejscu wychodzi na jaw, że ekscentryczny arystokrata nie jest tym, kim się wydaje być, a jego plany mają krwawy, zbrodniczy wymiar. Życie...
Wybrane bestsellery
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 4/5 Nasza cena:
23,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony 0/5 Nasza cena:
40,66 zł 44,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka...
Srebrna łyżeczka 5/5 Nasza cena:
28,51 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Srebrna łyżeczka

Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów akcji. Musimy tylko w to uwierzyć. Technika Kintsugi, sztuka naprawy porcelany, przypomina nam o tym, jak bardzo krucha jest miłość. Ale jeżeli bardzo się staramy, to wszystko można posklejać na nowo. Oto fragment mojej historii, kawałek świata, o którego...
Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket) 0/5 Nasza cena:
9,96 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket)

Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego. Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice...
Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
36,81 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej

NOWA EDYCJA 2021-2023 „Spotkania z fizyką” dla klasy 8 szkoły podstawowej to podręcznik przyjazny w nauce, przedstawiający zagadnienia fizyki w zrozumiały sposób. Ułatwia zrozumienie zjawisk fizycznych i rozbudza ciekawość świata mi.n. dzięki czytelnie przekazywanym treściom, przykładom z życia...
Czarne serce 0/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne serce

Witaj w świecie, w którym rządzą piraci. Bezduszni, bezwzględni, pozbawieni zasad moralnych ludzie, dla których liczą się tylko pieniądze i zwycięstwo w każdej walce. A wśród nich ON – najgorszy z bestii, które możesz spotkać na swojej drodze. Miguel Calva, przywódca załogi Fantasmas Negros, nie...
Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1 5/5 Nasza cena:
30,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1

Wszystko zależy od wygranej. Agencja upadnie, jeśli Dekker Kincade zawiedzie. A rodzinna firma to jedyne, co ojciec może przekazać dziewczynie i jej trzem siostrom. Co prawda one wciąż się ze sobą kłócą, ale też bardzo się kochają i są gotowe wiele dla siebie poświęcić. Zwłaszcza że z ojcem wcale...
Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania 0/5 Nasza cena:
22,48 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla Läckberg jaką wszyscy uwielbiamy! Idziesz do więzienia Czworo młodych ludzi świętuje Nowy Rok w luksusowej willi nad jeziorem pod Sztokholmem. To...
Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
34,87 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 2, obejmujący dwudziestolecie międzywojenne oraz wojnę i okupację, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są...
Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3 5/5 Nasza cena:
30,38 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3

Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych""! Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same. Remo Falcone – capo Camorry – jest spragniony zemsty. Chce zadać cios oddziałowi z Chicago tam, gdzie zaboli najbardziej. Ma zamiar porwać pannę młodą w dniu jej ślubu. Naruszyć to, co...
Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
20,15 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Biologia Karty Pracy Ucznia 3 Liceum I Technikum zakres podstawowy.
Geografia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
20,15 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geografia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Geografia Karty Pracy Ucznia 3 Liceum I Technikum zakres podstawowy.
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula