Druga szansa

Książka
37,99 zł
Książka
29,99 zł
eBook
26,66 zł
Audiobook
32,42 zł
od 15,91 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Uroboros
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 336
Opis

Dziewczyna traci pamięć w wyniku strasznego pożaru i trafia do zakładu, który ma jej pomóc w odzyskaniu wspomnień. Zanurz się w intrygującej historii pełnej tajemnic i złudzeń.

Przestraszona Julka budzi się w szpitalu i nie ma pojęcia, w jaki sposób tam się znalazła ani dlaczego. Nastolatka straciła pamięć i dowiaduje się, że tylko ona przeżyła pożar, w którym zginęła cała jej rodzina. Julka trafia do tytułowego ośrodka "Druga szansa", który specjalizuje się w leczeniu amnezji oraz ma jej pomóc w odzyskaniu własnej tożsamości. Jednak to miejsce skrywa wiele tajemnic i nic nie jest takie, jak się wydaje, a dziewczynę zaczynają dręczyć dziwne sny bardzo przypominające rzeczywistość.

"Druga szansa" to niezwykła historia o poszukiwaniu zagubionej tożsamości w formie tajemniczej opowieści pełnej zwrotów akcji. Powieść została zekranizowana w 2021 roku w postaci serialu produkcji Netflixa pt. "Otwórz oczy".


O autorce

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 1988) to polska powieściopisarka, scenarzystka, a także absolwentka medycyny. Autorka zaczęła swoją przygodę z pisaniem już w wieku 15 lat. Stworzyła popularną Serię diabelsko-anielską, w ramach której ukazała się m.in. powieść "Ja, diablica" oraz cykl Kwiat paproci z "Jagą" czy "Nocą Kupały". Jedną z najnowszych powieści pisarki jest komedia kryminalna "Ja cię kocham, a ty miau". Miszczuk jest zdobywczynią wielu nagród przyznawanych przez czytelników.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii fantasy

Szczegóły
  • Tytuł: Druga Szansa. Serial Otwórz Oczy
  • Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
  • Wydawnictwo Uroboros
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 336
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328089020
  • Język: polski
  • Podtytuł: Wydanie filmowe
  • ISBN: 9788328089020
  • EAN: 9788328089020
  • Wymiary: 13.5x20 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 828 98 08
Recenzje książki Druga szansa (34)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina S. w dniu 2022-04-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Niesamowity klaustrofobiczny klimat.Nie odroznisz snu od jawy.

    Chcialabym zeby byla kontynuacja.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia Ś. w dniu 2019-08-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Przyznam szczerze, że już sama okładka tej powieści przyciągnęła mój wzrok i sprawiła, że włoski stanęły mi dęba. Może według niektórych przesadzam, ale nie ukrywajmy, że ta okładka jest dość przerażająca.

    Główną bohaterką jest Julia, która wzbudziła moje zainteresowanie już od samego początku. Dziewczyna kompletnie nie pamięta swojego życia, a także czuje zdziwienie na widok odbicia w lustrze. Jednak jest to jak najbardziej zrozumiałe zachowanie, gdyż dziewczyna ma zaniki pamięci. Mimo jej częstej złej kondycji psychicznej, kiedy naprawdę nie wiedziała co się dzieje wokół niej, nawet ją polubiłam.

    Adam, który również znajdował się w ośrodku, okazał się typowym łobuzem. Wiecznie kombinował, jak tu przerwać ciąg nudy lub jak wyrwać się spod czujnych oczu sanitariuszy. Jednak pod maską niesfornego chłopaka, krył się inteligentny, zabawny i rozumny młody mężczyzna, na którego z pewnością zawsze można liczyć.

    Pojawia się tutaj również pani Zofia, która jest opiekunką Julii. Z pozoru miła, sympatyczna pracownica ośrodka, która bardzo chce pomóc swoim podopiecznym. Jednak jej druga twarz kryje wredną, nieprzyjemną babę, która nie cofnie się przed niczym, żeby zatrzymać Julkę w swoich sidłach. Muszę przyznać, że ta postać wzbudzała we mnie najwięcej lęku swoim dość dziwnym zachowaniem. Kiedy tylko wmawiała coś głównej bohaterce, miałam ochotę wejść do tej książki i przemówić Zofii do słuchu. No ale niestety to było niemożliwe i chcąc nie chcąc, musiałam zmęczyć obecność tej kobiety.

    Historia tu przedstawiona wciągnęła mnie tak naprawdę już od pierwszej strony. Całkowicie zostałam pochłonięta przez ośrodek Druga Szansa oraz sytuacje, które przeżywała główna bohaterka. Ba! Ja nie mogłam się nawet oderwać od czytania.

    Tutaj autorka pokazała, że potrafi tworzyć historie, które tak siadają na psychikę, że to aż niemożliwe. Może i ktoś powie, że wyolbrzymiam, ale z ręką na sercu mówię Wam, że klimat panujący podczas lektury tej powieści często wzbudzał we mnie ogromny niepokój i czytając tę książkę wczoraj wieczorem, musiałam mieć oświetlony dosłownie cały pokój. No, to już chyba mówi samo za siebie.

    Mam jednak pewne ale co do tej historii. Jest odrobinę zbyt przewidywalna. Mnie w połowie książki wystarczyło jedno jedyne zdanie, żebym domyśliła się zakończenia. Jeszcze gdzieś tam żywiłam nadzieje, że może jednak to nie będzie to, no ale niestety lub też stety: to było to. Być może inni nie domyślili się takiego zakończenia, ale podejrzewam, że jest kilka osób, które tak jak ja wiedziały, co się wydarzy dalej.

    Katarzyna Berenika Miszczuk totalnie zdobyła moje serce tą powieścią. Jest w niej wszystko, czego potrzebuję do szczęścia: ciekawa akcja, różnorodni i momentami szaleni bohaterowie, zaskakujące zwroty akcji oraz ten klimat, który tak wpływa na odbiór historii. Jeśli chodzi o mnie, to ja jestem jak najbardziej na tak i osobom lubiącym wątek szpitali psychiatrycznych, jak najbardziej polecam tę książkę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna F. w dniu 2021-10-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    P r z e p a d ł a m.

    Zupełnie.

    Całkowicie.

    Bez reszty.

    Wow, wow, wow.

    Aż nie wiem, co powiedzieć!

    Nie zgodziłabym się ze stwierdzeniem, że ta książka mnie zainteresowała.

    Ani zaciekawiła.

    Nie powiedziałabym także, że mnie zaintrygowała.

    To było zdecydowanie coś więcej...

    Ta książka mnie zahipnotyzowała.

    Zafascynowała. Wręcz odurzyła.

    Sprawiła, że nie potrafiłam myśleć o niczym innym.

    Porwała mnie prosto w swoje mroczne szpony i nie wypuściła do samego końca.

    To było coś innego. Coś dziwnego, ale jednocześnie niesamowicie fascynującego. Jak pogranicze jawy i snu. Nie miałam pojęcia, co dzieje się naprawdę, a co jest jedynie złudzeniem. Wytworem wyobraźni.

    Z jednej strony chciałam wiedzieć więcej i więcej, a z drugiej ta nieświadomość była tak... ekscytująca. Naprawdę! Byłam pod ogromnym wrażeniem klimatu tej historii. Duszno, niespokojnie, podejrzanie.

    Groza. Strach. Rzeczy, których nie da się wyjaśnić.

    Do ostatniej strony czułam ten wszechobecny niepokój. Komu można ufać? I czy w ogóle można k o m u k o l w i e k? Morulska, czy Adam? Kto mówi prawdę? Kto jest prawdziwy? I najważniejsze: dlaczego wszędzie pojawiają się te upiorne kruki?

    Na te pytania sami musicie znaleźć odpowiedź. A zapewniam Was - warto. Naprawdę warto!

    To była istna uczta czytelnicza!

    Julio, dlaczego się nie cieszysz? Przecież dostałaś druga szansę...

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Danuta P. w dniu 2022-08-18
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Macie dużo książek na swoich stosach hańby? Ja sporo, przyznaję się bez bicia, ale walczę aby je zmniejszyć. Coraz mocniej walczę i coraz częściej mi się udaję. tfu... tfu....

    Jedną z książek, które dość długo czekały na przeczytanie jest "Druga szansa" Katarzyny Bereniki Miszczuk. Nie wiem dlaczego ta książka tak długo czekała na stosie, ale wiem jedno!!!! Nie powinna tyle czekać! Ta książka jest genialna! Kompletnie, niepodważalnie miażdżąca czytelnika historia, w której nie wiadomo gdzie zaciera się prawda.... No po prostu coś fenomenalnego. Właśnie tego mi teraz było potrzeba jako takiej odskoczni od wszelakich romansów. Zarówno tych delikatniejszych jak i z erotyki. Tutaj jest coś kompletnie innego, co całkowicie wymiata!

    Z całego serca mogę polecić tę książkę, bo to jest istny majstersztyk!!!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Bookwmkesie A. w dniu 2021-11-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Przy twórczości autorki zawsze mam mnóstwo powodów, żeby dodać ją do mojej listy ulubionych pisarzy, a dowodem na to jest min. książka “Tajemnica domu w Bielinach” tutaj czekam z córką na drugi tom oraz książka, którą dziś będę recenzować, czyli “Druga szansa” która zrobiła z moją głową coś takiego, że głowa mała.

    Jeżeli jesteście jeszcze przed lekturą to musicie koniecznie nadrobić, ponieważ warta każdej uwagi. Przeczytałam książkę dwa razy, a nie zdarza się to często, bo należę do osób, które po poznaniu zakończenia odkładają ją i nie wracają. Klimat jaki ma ta pozycja będzie wzbudzał w tobie wiele emocji od tych pozytywnych jak po te negatywne bądź współczujące.

    Co byś zrobił/ła gdybyś pewnego dnia obudził/ła się w miejscu, którego nie znasz oraz sama nie pamiętasz nic na temat własnej osoby a nawet odbicie w lustrze nie daje szans na powodzenie przypomnienia sobie? To musi być wstrząsające i nie życzę tego nikomu. Taką traumę przeżyła nasza główna bohaterka Julka.

    Terapeutka, która przychodzi do niej chce pomóc dziewczynie w przypomnieniu sobie to kim była/jest, ale bez zaangażowania dziewczyny nikłe są szanse. Szpital o nazwie „Druga szansa” to miejsce zdala od hałasu, tłumów itp. Mogłoby się rzecz istna sielanka nic tylko dochodzić do zdrowia. To byłaby nawet ciekawa wizja, ale autorka napisała według mnie kawał dobrego thrillera psychologicznego w którym nic co wydaje się normalne takie nie jest. Szpital, Pacjenci, leki, pielęgniarze, lekarz prowadzący i pewne tajemnice, które powodują irytacje nawet u samego czytelnika. To książka, która jest nieodkładana i bez względu na to, gdzie jesteś musisz dokończyć rozdział, dwa.

    Prawda zawsze wyjdzie na jaw i chciałabym napisać więcej, ale to byłoby zdradzenie i spojler więc napisze, że nasza Julka pozna pewną osobę, która mocno odbije się w życiu dziewczyny jak każda osoba z która dziewczyna będzie miała kontakt.

    Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Foksal, a was ogromnie z całego serca zapraszam do lektury. Dla zainteresowanych książka dostępna w wersji elektronicznej, czyli ebook i audiobook w aplikacji Empik Go.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula