Cień i kość. Trylogia Grisza. Tom 1

Autor:

Leigh Bardugo

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Ilość stron
288
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Nasza cena: 27,42 zł 39,00 zł Taniej o: 30%

Produkt niedostępny

"Cień i kość" to powieść fantasy, w której nie brakuje akcji i wielkich uczuć! Czy bohaterka odkryje, jak zapanować nad swoją przeszłością i ocalić cały kraj od zagłady?

Oto powieść fantastyczna, od której trudno będzie się oderwać chociażby na chwilę! "Cień i kość" elektryzuje oraz zabiera nas, czytelników, do zupełnie innego świata.

Alina Starkov jest żołnierką, całkowicie niepotrzebną nikomu i osieroconą. Wie, że jej pierwsza wyprawa do Fałdy Cienia może zakończyć się tragicznie. Kiedy zagrożenie nadchodzi, okazuje się, że Alina jest zdolna do wyzwolenia uśpionej i nieznanej dotąd magicznej mocy. Następnie trafia do świata pełnego monarchów i intryg dworskich, gdzie podejmuje się ryzykownego szkolenia. Na dodatek daje się zauroczyć dowódcy zwanemu Zmroczem, który namawia ją do tego, aby ukrytą moc wykorzystać do zniszczenia Fałdy Cienia. Najpierw bohaterka musi uporać się z własną przeszłością, tak aby to ona nie przejęła nad nią władzy. Czy to w ogóle wykonalne?

"Cień i kość" to fantastyczna, pełna magii i nieprawdopodobnych zdarzeń powieść!

Leigh Bardugo urodziła się w 1975 roku w Jerozolimie. Jest amerykańską pisarką, która tworzy literaturę młodzieżową oraz fantasy. Jej inne popularne tytuły to: "Szóstka Wron", "Zniszczenie i odnowa", "Język cierni", czy też "Król z bliznami".
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  BARDUGO, WRESZCIE NADCHODZĘ!

  Książki Leigh Bardugo chodziły za mną już od kilku lat. Słyszałam masę pochwał i podświadomie czułam, że to coś dla mnie, a jednak cały czas odkładałam lekturę na później. Przy okazji nowego wydania trylogii Grisha przyszedł czas, żeby wreszcie to zmienić i sprawdzić świat, którym zachwycają się czytelnicy na całym świecie. Czy jestem zadowolona? Jak najbardziej!

  Nasza historia rozwijała się spokojnie, jednak gdy już pojawił się zwrot akcji, to był naprawdę porządny. Należy pochwalić autorkę za pomysł na całe uniwersum Grisha, gdyż świat ma w sobie niezwykły, mroczny klimat i sprawia, że czytelnik chce się w nim jeszcze bardziej zanurzyć. Podobała mi się także kreacja bohaterów - zaczynając od głównej bohaterki - Aliny, przez Mala, Genyę, aż na Darklingu kończąc. Ten ostatni w moich oczach okazał się najciekawszą postacią i absolutnie rozumiem już wszelkie zachwyty czytelniczek. Postać Zmrocza była tajemnicą samą w sobie i napędzała akcję. Ponadto, jego charakter był złożony i wielowarstwowy i miał w sobie pewną dozę mroku, jaką lubię. Zdecydowanie na plus!

  L. Bardugo sięgnęła po znane motywy, bo w końcu w wielu książkach mamy dziewczynę, która okazuje się wybrańcem losu, jednak sądzę, że autorka wybrnęła z tego zwycięsko. Nie popadła w schematy i nudę, a także nie poszła drogą na skróty. W kilku momentach wybierała nietypowe rozwiązania i bardzo się z tego cieszę, bo radość z lektury była jeszcze większa. Nie mogę doczekać się lektury drugiego tomu, by przekonać się, jak potoczyły się losy bohaterów.

  STRUKTURA

  Zacznijmy może od walorów estetycznych. Oba wydania mają piękne okładki oraz niezwykle zdobione wnętrze, co bardzo mi się podobało. Do tego mapka na początku - genialna!

  Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których narrację powierzono Alinie. Jedynie wstęp i zakończenie pozwalały nam poznać wydarzenia oczami trzecioosobowego obserwatora. Bardzo mi się to spodobało, gdyż nie dostawaliśmy od razu zbyt wielu informacji i wszelkie zwroty akcji czy rewelacje przeżywaliśmy wraz z główną bohaterką. Podobał mi się również styl pisania L. Bardugo i czuję, że polubię się również z jej innymi powieściami. Co zgrzytało? Czasami tłumaczenie - Zmrocz mnie niestety zniechęcał, wolałam określenie Darkling, które budowało klimat wokół całej postaci. Dziwi mnie w ogóle decyzja o tłumaczeniu nazw własnych, bo według mnie to zawsze strzał w kolano. Czy poza tym miałam jakieś zarzuty? Raczej nie. ;-)

  PODSUMOWUJĄC

  Cień i kość to obiecujący wstęp do trylogii, która ma spore szanse trafić do grona moich ulubieńców. Świetnie zbudowany świat przedstawiony, ciekawa kreacja bohaterów i fajnie poprowadzone ich losy, a do tego niesamowity klimat, który niejednego czytelnika przeciągnie na ciemną stronę mocy. Ta książka zdecydowanie miała wszystko, by mnie zachwycić! Bez wahania sięgam po drugi tom, a Wam serdecznie polecam rozpocząć przygodę z książkami Bardugo, jeśli jeszcze nie mieliście okazji.

  Mam nadzieję, że też będziecie zadowoleni z lektury!

  Amanda z Bloga Amanda Says

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Alina Starkov jest sierotą, która wychowywała się wraz z swoim przyjacielem Malem w sierocińcu. Razem zostają wcieleni do armii. On jest żołnierzem, a Ona kartografem. Razem ze swoim oddziałem mają przekroczyć Fałdę Cienia, która jest obszarem mroku, do którego nie dociera światło, w którym żyją jedynie potwory. Podczas tej przeprawy zostają zaatakowani i Alina w obronie swojego przyjaciela uwalnia swoją moc, o istnieniu której wcześniej nie zdawałą sobie sprawy. Po tym zdarzeniu trafia do Małego Pałacu, by w miejscu, w którym szkolą się Griszowie i Ona nauczyła się wyzwalać i kontrolować swoją moc. Moc przywoływania słońca, która może pomóc w zniszczeniu Fałdy Cienia, która coraz bardziej zagraża Ravce.

  Z początku zastanawiałam się, czy coś osadzonego w uniwersum stylizowanym na Rosję może mi się spodobać, ale zdecydowanie były to bezpodstawne obawy. W świecie Griszów przepadła praktycznie bez reszty. Jestem nim zauroczona, co nie oznacza, że nie widzę w tym wszystkim jakiś rzeczy, które w jakiś sposób mi się nie podobają lub mnie troszkę rażą.

  Od samego początku dostajemy dynamiczną akcję i nie możemy narzekać, że książka nie porywa. Dla mnie uspokaja się troszkę, gdy Alina trafia do miejsca szkolenia Griszów, jednak w tej części książki dostajemy bardzo dużo dylematów głównej bohaterki, a także stopniowo dostrzegamy kolejne intrygi i tajemnice, które wychodzą na światło dzienne.

  Zamiast na fabule, która głównie kręci się wokół treningu i nauki kontrolowania mocy przez Przywoływaczkę Słońca, wolałabym się skupić na bohaterach.

  Alina to dziewczyna wychowana w sierocińcu, która w zasadzie nigdzie nie może się odnaleźć, jednocześnie wszędzie szuka tego miejsca, które będzie mogła nazwać domem. Nieśmiała dziewczyna, która nie jest gotowa na zmierzenie się z mocą, która posiada, nie mówiąc już o brzemieniu związanym z ratowaniem swojego kraju. To wszytko bardzo rzutuje na Jej zachowaniu. Przez to ufa praktycznie każdemu, kto wyciąga do niej rękę. Tylko czy postępuje właściwie?

  Mal- wychował się z Aliną w jednym sierocińcu. Jest żołnierzem i bardzo dobrym tropicielem, który nie ma sobie równych. W przeciwieństwie do swojej przyjaciółki On jest duszą towarzystwa. Potrafi przystosować się wszędzie, gdzie się tylko pojawi, jednocześnie zaskarbiając sobie serca wszystkich ludzi.Szczególnie płci żeńskiej, która namiętnie do Niego wzdycha. Jednocześnie nie zdaje sobie sprawy z uczucia jakim darzy Go Alina. Tylko czy po rozdzieleniu ich będzie miał szansę dowiedzieć się tego?

  Zmrocz (Darkling w innym tłumaczeniu)- najważniejszy Grisza posiadający ogromną moc. Kieruje Drugą Armia, kóra skąłda sie z samych Griszów. Odkrywszy talent Aliny dostrzega w Niej promyk nadziei na realizację swoich planów uratowania Ravki. Otacza ją swoją opieką i robi wszystko by pomóc Jej w kontrolowaniu mocy. Sporo osób po prostu ubóstwia tego bohatera po przeczytaniu tej książki. To taki typowy bad boy. Elegancki, charyzmatyczny i tajemniczy. Trudno się w nim w jakimś stopniu nie zakochać.

  Genya- grisza, która jest służącą w Pałacu Króla. Nie jest to jakoś bardzo pierwszoplanowa postać tej książki, jednak Jej obecność jest istotna. W jakiś sposób trafiła do mojego serca na tyle, żeby i tu ją wspomnieć. Piękna kobieta, która staje się przyjaciółką Aliny. Zmaga się z własnymi rozterkami i problemami.

  Apparat- umieściłam tego kapłana tu tylko i wyłącznie dlatego, żeby powiedzieć, że gdy się tylko pojawił w książce od razu skojarzy łmi się z Rasputinem i własnie tak Go sobie wyobrażam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wybrana, by walczyć nie znała swojego przeznaczenia. Wybrana, by wyzwolić zdecydowała się walczyć. Czy wypełni przeznaczenie?

  Uwielbiam Leigh Bardugo za jej nie oczywistość. Jej książki są świeże, odkrywcze, zrywające ze schematami. Nawet jeśli pojawia się wątek romantyczny to niczego nie można być ostatecznie pewnym - ani w jaką stronę się rozwinie, ani czy na pewno jest szczery, ani tym bardziej czy przetrwa kolejne wydarzenia. Takie podejście do tematu dotyczy każdego wątku: autorka kluczy między faktami, zaskakuje, zmienia zdanie, ale zawsze trzyma się wiarygodności, nigdy nie przekłamuje wydarzeń nawet jeśli zrani przy tym czytelnika. To ładnie wygląda na podstawie całej trylogii Griszy, ale możecie być pewni, że już pierwszy tom kryje w sobie mnóstwo dobrego.

  Dwójka przyjaciół - Alina i Mal. Osieroceni, porzuceni, zdani na samych siebie. Poznali się w sierocińcu i nie spodziewali się, że ta znajomość przerodzi się w wielką przyjaźń dojrzewającą przez lata. Ich los splatał się ze sobą w sposób zaskakujący i chwytający za serce: gdy dążyli do szczęścia nie dostrzegając siebie nawzajem oraz gdy walczyli ze wszystkich sił zapominając o własnym poczuciu bezpieczeństwa. Tak rozpoczęła się ich historia, która w tomie "Cień i kość" jest dopiero wstępem do dalszych wydarzeń, ale nie mogę zdradzić zbyt wiele, by nie popsuć nikomu radości z czytania.

  Można zachwycać się nad tą serią, szczególnie jeśli lubicie coś innego, oryginalnego. Widać to w kreacji bohaterów, którzy są silni i niezależni a którym autorka poświęciła wiele, wiele uwagi. Alina bierze na siebie niemal całą waleczność, chociaż Mal nie odbiega od niej temperamentem. Nie ma tutaj jednak mowy o smutnej, nieśmiałej dziewczynce, która tylko irytuje. Nie, kiedy każdy bohater odgrywa tutaj jakąś konkretną rolę. Jednak nie tylko bohaterowie zasługują na brawa, ponieważ świat przedstawiony, wydarzenia czy nawet potencjalna przyszłość - wszystko to jest czymś nowym w literaturze, czymś odkrywczym, czego jeszcze nie było a co intryguje niesamowicie i wciąga w sam środek niebezpiecznych rozgrywek.

  Powyższe wydanie jest wznowieniem - nowa okładka, nowe tłumaczenie, dodatek w postaci listu Mala. Przyznaję, że całość prezentuje się przepięknie i nawet jeśli ktoś nie miałby większej ochoty sięgać po książkę (błąd) sama wizualna oprawa bardzo kusi. To fantastyka w nietypowej formie, oprawiona w niezbędną mapkę miejsc, która wciąga od pierwszej strony i zachęca do kontynuowania przygody chociaż styl pisania wymaga chwili, by się w nim odnaleźć.

  "Cień i kość" to doskonałe wprowadzenie do serii. Imponująca rozmachem historia, w której każdy ruch bohaterów ma znaczenie. Zakochałam się w miejscach, które kreuje Bardugo i niezwykle polubiłam bohaterów, także tych stających po ciemnej stronie. Mimo fikcji wymyślonego przez autorkę świata w tle przejawia się kultura Rosji ze swoją monumentalnością, która staje się wspaniałym tłem dla wydarzeń. Znałam historię bohaterów z pierwszego wydania a drugie tylko utwierdziło mnie w wydaniu jak wyjątkowa jest ta trylogia ponownie dostępna w kategorii nowości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
ŚWIATŁO I CIEŃ MIGAWKI Z ŻYCIA SOFIE Gisela Hinsberger 0/5 Nasza cena:
12,50 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

ŚWIATŁO I CIEŃ MIGAWKI Z ŻYCIA SOFIE Gisela Hinsberger

W Drodze 2008, ISBN: 978-83-7033-665-3, 125x195, ,206 s., oprawa miękka Kiedy podczas badania ultrasonograficznego okazało się, że dziecko będzie upośledzone, lekarze sugerowali przerwanie ciąży. Gisela Hinsberger nie potrafiła i nie chciała się na to zdecydować. Sofie urodziła się z porażeniem...
eBook Takeshi. Cień Śmierci mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,44 zł 29,93 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Takeshi. Cień Śmierci mobi epub

Sztuka walki – najważniejsza ze sztuk? Nie ma ucieczki przed przeznaczeniem. Mroczny cień śmierci wyłania się z każdą chwilą, niespodziewanie. Samotna wędrówka gościńcem i krótki wypad do karczmy w sekundę może odwrócić porządek świata. I tylko jeden człowiek potrafi zachować spokój. Nawet w...
eBook Cień na piasku mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,02 zł 27,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cień na piasku mobi epub

Wyobraź sobie, że pewnego dnia budzisz się w jakimś parku, zziębnięty i poobijany. Nie masz pojęcia, jak się nazywasz, w jakim jesteś mieście ani jak się tam znalazłeś.Ale nie wiesz jeszcze najgorszego. Że już za chwilę zaczną się tobą interesować tajemnicze organizacje, policja i służby specjalne....
Audiobook Gra w kości mp3 0/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Gra w kości mp3

Europa przełomu pierwszego tysiąclecia. Na tronie papieskim zasiada samozwańczy, zbuntowany papież, Cesarstwem Rzymskim targają wewnętrzne konflikty, a na północy, pogański Związek Wielecki stanowi coraz większe zagrożenie. Niespełna dwudziestoletni Otton III potrzebuje nowego otwarcia, nowej siły,...
Star Wars: X-Wing - Zestaw kości (druga edycja) 0/5 Nasza cena:
29,71 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Star Wars: X-Wing - Zestaw kości (druga edycja)

Star Wars: X-Wing - Zestaw kości (druga edycja) zawiera trzy czerwone kostki ataku oraz trzy zielone kostki obrony. Dokładnie takie same jak te, które znajdziesz w Zestawie Podstawowym. Dzięki tym akcesoriom będziesz mógł prowadzić swoje bitwy jeszcze sprawniej i jeszcze szybciej.
eBook Labirynt cienia mobi epub 0/5 Nasza cena:
14,96 zł 17,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Labirynt cienia mobi epub

Anita i Jason decydują się na przekroczenie progu Wrót Czasu w Kraju, który umiera i znajdują się w świecie podziemnym, mrocznym i niegościnnym. I tak rozpoczyna się ich pełne trudu i znoju schodzenie do trzewi Ziemi, aż do samego serca wszystkich miejsc imaginacyjnych: do Labiryntu. To tu kryje...
Wojna Cieni 0/5 Nasza cena:
16,00 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna Cieni

Sonia Draga 2009, ISBN: 978-83-7508-154-1, 125x195, 452 s., oprawa miękka John Wells, amerykański agent CIA, znany czytelnikowi z Wiernego szpiega, powraca do Afganistanu. Kiedy do CIA dociera dowód na to, że Talibowie ponownie coś szykują, wspierani przez jakieś obce , nieznane mocarstwo, Wellsa...
Audiobook Szóstka wron mp3 0/5 Nasza cena:
26,81 zł 29,79 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Szóstka wron mp3

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie - wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne: - włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej...
Audiobook Królestwo kanciarzy mp3 0/5 Nasza cena:
26,81 zł 29,79 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Królestwo kanciarzy mp3

Kradzieże, porwania, oszuści, zagadki i wątpliwości - drugi tom dylogii Szóstka Wron to wartka akcja i kolejne fenomenalne postaci. Kaz Brekker i jego załoga ponownie dokonają śmiałego skoku, ale czy i tym razem uda im się przeżyć? Walka o życie i niewykonalne zadania - bez wątpienia Leigh Bardugo...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula