Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 13.5 x 21 cm
Wydawnictwo: Czarna Owca
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 368
Opis

Christine to powieść o Krystynie Skarbek, znanej również jako Christine Granville – jednej z najskuteczniejszych i najbardziej tajemniczych agentek II wojny światowej.

Opowieść o wyjątkowej inteligencji, niezłomnej sile i odwadze. A także – może przede wszystkim – o kobiecie, która w świecie zdominowanym przez mężczyzn bez wahania poświęca własne bezpieczeństwo, by osiągnąć to, co wydaje się niemożliwe.

Rok 1941. Belgrad staje się kluczowym punktem na mapie Europy, gdzie ważą się losy wojny. W tym strategicznym momencie do Jugosławii przybywa Christine. Jej misja jest jasna: nie może dopuścić, by Jugosławia stanęła po stronie Niemiec.

Serce Bałkanów tętni od szpiegowskich intryg, a w cieniu politycznych rozgrywek toczą się kluczowe decyzje dotyczące Grecji i planowanego ataku na Związek Radziecki. W ciągu zaledwie kilku pełnych napięcia dni musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, by odwrócić bieg wydarzeń. Czy jej działania zmienią losy wojny i wpłyną na miliony żołnierzy walczących po obu stronach konfliktu?

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller

Czy książka o Krystynie Skarbek to biografia historyczna czy fikcja literacka?

"Christine. Powieść o Krystynie Skarbek" to dynamiczny thriller szpiegowski oparty na faktach, a nie klasyczna biografia dokumentalna. Piotr Niemczyk wykorzystuje swoje doświadczenie w służbach specjalnych, aby nadać autentycznym wydarzeniom tempo literatury sensacyjnej. Fabuła łączy udokumentowane misje agentki z literacką wyobraźnią, co czyni historię bardziej przystępną dla szerokiego grona odbiorców. Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą poznać losy polskiej szpiegini w formie angażującej powieści.

Jaką rolę w powieści "Christine. Powieść o Krystynie Skarbek" odgrywa wątek działalności wywiadowczej?

Działalność wywiadowcza stanowi główną oś fabularną książki, koncentrując się na niebezpiecznych misjach i technikach operacyjnych bohaterki. Autor szczegółowo opisuje mechanizmy pracy szpiegowskiej, co wynika z jego profesjonalnego doświadczenia w tej dziedzinie. Akcja przenosi czytelnika w realia II wojny światowej, pokazując ryzyko i odwagę niezbędne do funkcjonowania w strukturach brytyjskiego wywiadu SOE. To pozycja obowiązkowa dla fanów literatury szpiegowskiej szukających realizmu w opisie tajnych operacji.

Czy do lektury tej książki wymagana jest szczegółowa wiedza o II wojnie światowej?

Lektura nie wymaga wcześniejszego przygotowania historycznego, ponieważ autor klarownie nakreśla tło polityczne i społeczne opisywanych wydarzeń. Wszystkie kluczowe postacie oraz organizacje są przedstawione w sposób zrozumiały dla współczesnego odbiorcy. Powieść skupia się na indywidualnych losach bohaterki, co pozwala śledzić akcję bez konieczności zaglądania do źródeł zewnętrznych. Dzięki temu książka jest idealnym punktem wyjścia do zainteresowania się historią polskiego wywiadu.

Czy w książce dominuje wątek romansowy, czy raczej akcja i napięcie?

W powieści zdecydowanie przeważa wartka akcja, napięcie oraz kulisy pracy agenturalnej, choć wątki osobiste bohaterki są wyraźnie zaznaczone. Krystyna Skarbek jest przedstawiona jako postać wielowymiarowa, której życie prywatne nierozerwalnie splata się z misjami wojskowymi. Autor unika jednak melodramatyzmu, stawiając na pierwszym miejscu profesjonalizm i determinację swojej protagonistki. Czytelnik otrzymuje wyważony obraz kobiety, która w ekstremalnych warunkach musiała podejmować trudne wybory moralne.

Dla jakiego typu czytelnika ta powieść może być nieodpowiednia?

Książka ta nie jest polecana osobom poszukującym wyłącznie ścisłej, akademickiej biografii pozbawionej elementów beletrystycznych. Ponieważ jest to thriller szpiegowski, autor pozwala sobie na fabularyzację wydarzeń w celu zwiększenia dynamiki opowieści. Czytelnicy preferujący powolną, refleksyjną prozę mogą poczuć się przytłoczeni intensywnością i częstymi zwrotami akcji. Wybór tego tytułu będzie nietrafiony, jeśli oczekujesz pełnej dokumentacji źródłowej zamiast wciągającej historii sensacyjnej.

Szczegóły
  • Tytuł: Christine
  • Autorzy: Piotr Niemczyk, Vincent Viktor Severski
  • Wydawnictwo Czarna Owca
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 368
  • Format: 13.5 x 21 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383820873
  • Język: polski
  • Podtytuł: Powieść o Krystynie Skarbek
  • Nr wydania: 2
  • ISBN: 9788383820873
  • EAN: 9788383820873
  • Wymiary: 13.5x21 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Czarna Owca, Wspólna 35 lok. 5, 00-519 Warszawa, Polska, handel@czarnaowca.pl, tel. 22 616 29 36
Recenzje książki Christine. Powieść o Krystynie Skarbek (2)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Emilia M. w dniu 2025-01-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    W tym roku mam na koncie kilka biografii, z niemałą ciekawością sięgnęłam po powieść o Krystynie Skarbek, kobiecie o której mówi się tak mało, a przecież to właśnie dzięki takim kobietom wywiad doskonale działał.

    Krystyna Skarbek vel Christine Granville inteligentna, tajemnicza, piękna, niezwykle skuteczna agentka II wojny światowej. W 1941 roku trafia do Belgradu musi zrobić wszystko żeby Jugosławia nie stanęła po stronie Niemiec wie, że w dużym stopniu na niej spoczywa odwrócenie biegu historii. Wiele ryzykuje lecz nie cofa się przed niczym, zaufanie które wzbudza pomaga jej zdobyć wiele przydatnych informacji i umiejętnie je wykorzystać.

    Książka wciągającą, jednak pokazuje tylko fragment życia agentki. Liczyłam na pełne skupienie się na pani Skarbek a tak naprawdę opisana jest tu jedną z akcji z której kobieta odgrywa znaczącą rolę. Na okładce jest też wspomniane, że to kobieta którą pokochał James Bond i na jakiś epizod w tym temacie mocno liczyłam.

    Nie mniej w tej historii wiele się dzieje, akcja pędzi, bohaterowie są ciekawi, barwni, pełni charyzmy. Poznałam ten szpiegowski świat, niebezpieczny i nie wybaczający pomyłek. Jednak w tej historii samej Krystyny było mi za mało, te fragmenty, które ją opisują, wciągają, pokazują, że była niesamowicie silną kobietą i przyznaję chciałabym poznać ją bliżej.

    Polecam

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina T. w dniu 2024-11-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Wojna może być zazdrosna i bezwzględna. Nie lubi dzielić się miłością. Jak już Cię pokocha - to na śmierć”.

    Cytat niezwykle bolesny, ale jakże prawdziwy, pochodzący z książki „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek” autorstwa Vincenta V. Severskiego.

    „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”, jak na autora przystało, to zręcznie napisana powieść szpiegowska, w którą Severski wplótł szczyptę historii związanej z postacią Krystyny Skarbek – kobiety silnej, odważnej, niezależnej, zagadkowej i pełnej elegancji. Kobiety, która była jedną z najskuteczniejszych i najbardziej tajemniczych agentek II wojny światowej.

    Na samym wstępie muszę jednak zaznaczyć, że podtytuł „powieść o Krystynie Skarbek” i sam opis mogą nieco mylić potencjalnych czytelników. Książka ta nie jest bowiem stricte historią Krystyny Skarbek, lecz jedynie Severski wykorzystuje jej postać jako jedną z bohaterek, opowiadając o misji, w której brała udział.

    W przypadku książek Severskiego nigdy nie jestem obiektywna, bo po prostu uwielbiam powieści, które tworzy. Widać w nich ogromne doświadczenie wywiadowcze autora, a podczas lektury dosłownie odnosi się wrażenie, jakby czytało się o realnych wydarzeniach. Nie inaczej jest w przypadku „Christine” – książki, która ukazuje nam wojnę nie z perspektywy huku, walki i wystrzałów, ale rozgrywek politycznych toczących się na niewyobrażalnie wielkich płaszczyznach. Niemcy, Anglicy, Rosjanie, Jugosłowianie, a gdzieś między nimi piękna, inteligentna i piekielnie niebezpieczna Polka – Krystyna Skarbek vel Christine Granville, pracująca dla brytyjskiego wywiadu. To właśnie jej działania wywiadowcze stają się motorem napędowym powieści, a cała szpiegowska siatka ukazana w książce nie pozwala się od niej oderwać.

    Muszę przyznać, że jestem zaskoczona słabszymi ocenami powieści, które pojawiły się w momencie jej premiery. Być może czytelnicy spodziewali się biografii Krystyny Skarbek, a otrzymali coś zgoła innego?

    „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek” to kolejna świetna powieść szpiegowska w dorobku autora i cieszę się, że wydawnictwo postanowiło wydać jej wznowienie w tak pięknej okładce. Wojna, polityczne rozgrywki, gry dyplomatów, sojusze, układy, szpiedzy i agenci – wszystko to znajdziesz w tej powieści. Kto się złamie? Kto będzie po czyjej stronie? Kto kogo podejdzie? O tym musisz przekonać się sam(-a)! Serdecznie polecam, K.!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula